Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) Psychonaut


Psychonaut
addikt

(#3452) máyköl válasza Psychonaut (#3451) üzenetére


máyköl
veterán

Ezen még a tv-ben baromira röhögtem. :DD Poén a csákó...! ;]

(#3453) (Darkwood) válasza Psychonaut (#3451) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Szánalmas... :(

Már a rómaiak is megmondták: "Cirkusz kell a népnek"! :U

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#3454) lakisoft válasza Psychonaut (#3451) üzenetére


lakisoft
veterán

Ettől majdnem meghaltam olyan rossz volt :DDD

(#3455) Eastman válasza Psychonaut (#3451) üzenetére


Eastman
őstag

Az esti Móra Gergő után büntetés. :K

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3456) lakisoft válasza Eastman (#3455) üzenetére


lakisoft
veterán

ez jó :DDD

(#3457) Eastman válasza lakisoft (#3456) üzenetére


Eastman
őstag

[KATT] :))

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3458) Psychonaut válasza Eastman (#3457) üzenetére


Psychonaut
addikt

Volt Fesztivál, Van Halen, Les Paul. :K

(#3459) kaoszpapja


kaoszpapja
aktív tag

van olyan eszköz, ami kimerevíti a floyd-ot és úgy tudom használni a gitárt, mint egy fix hidasat?

(#3460) cucka válasza kaoszpapja (#3459) üzenetére


cucka
addikt

Amennyiben egy fadarab eszköznek számít.. :)
[link]

(#3461) kaoszpapja válasza cucka (#3460) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

köszi! elég jó kis videó :), de közben már megtaláltam, amire úgy nagyjából vágytam. :)) nem kell majd szenvednem 1 órát, hogy ledroppoljam c-be a gitárt. :W

(#3462) benvolio


benvolio
őstag

Hello, nekem multieffekttel kapcsolatba lenne kérdésem. Van valakinek tapasztalata a DigiTech RP55 vagy a Zoom G1-ről? Teszt videókat már néztem, de érdekelne személyes vélemény a hangzásvilágukról illetve a használhatóságukról, kezelhetőségről /mennyire könnyű ill. nehéz állítgatni/. Esetleg más hasonló modell is szóba jöhet.

(#3463) M@trixfan válasza cucka (#3460) üzenetére


M@trixfan
addikt

Köszi, ez az újrahúrozás videó nekem is hasznos! Egyébként ha leveszem az összes húrt a gitárról akkor a nyakat merevítő fémpálca elhúzza a csupasz gitárnyakat? Csak azért kérdezem mert ugye elvileg a nyak a húrokkal tart egyensúlyt.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#3464) cucka válasza M@trixfan (#3463) üzenetére


cucka
addikt

Egyébként ha leveszem az összes húrt a gitárról akkor a nyakat merevítő fémpálca elhúzza a csupasz gitárnyakat?
Nem húzza el. Pontosabban elhúzhatja, ha sokáig húrok nélkül tárolod a gitárt, egy 10-20 perces húrcsere és fogólap tisztítás erejéig nyugodtan leveheted az összes húrt.
Amúgy a pálca a nyak görbületét szabályozza, ennek tartanak ellen a húrok. Ha leveszed a húrokat, akkor a görbület természetesen változik, de ha felraktad az új húrokat, akkor újra be fog állni hasonlóra, mint volt. Az én gitárom nyaka is görbe volt egy kicsit, húrcsere + pálca állítás után szép fokozatosan javult a helyzet, kellett neki pár nap, amíg elérte a mostani állapotát. (Most is görbe amúgy, csak nem annyira, mint amikor vettem. Megcsináltatni nem nagyon éri meg, a munkadíj kb. annyi lenne, mint a gitár értéke)

[ Szerkesztve ]

(#3465) M@trixfan válasza cucka (#3464) üzenetére


M@trixfan
addikt

Köszi! Pontosan fogólapot szeretnék tisztítani és ezen morfondíroztam.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#3466) magno


magno
csendes tag

üdv.

Legújabb szerzeményem :) [link]
Dimarzio D activator X -et forrasztottam belé :) vadállattul szól. Hevederzárat már rá applikáltam persze. Egy két dolgot érdemes kicserélni rajta. Gyakorlatilag a hangolókulcsokon kívül mindent :D . Gotoh GE101Z-G cink tailpiece lesz rajta, Gotoh GE103B-T bridge, pickup keret tató csavarok feketére a pickup magasság állító csavarok feketére ( a dimarzio csak króm színűt ad a pickup-höz). A pickup kapcsoló kupak vajszínűre. A nut-ot meg tusq-ra. Már megrendeltem várom a cuccot. A nut-ot kicsit kellett reszelgetni de gyárilag van elrontva az E1 H2 húrnál nagyon be van reszelve de azért még használható ettől függetlenül, csak hát érdemes akkor azt is kicserélni egy normálisra. Örömteli hogy a nyakát és a bundozást nem rontották el. Az perfect lett azért hoztam el. Ja még a neck pickupot is cserélem majd egy sima D activator -ra kevés mélyet szed sok magasat pont ideális lesz az X-es szériához. Az X-es kimenőjelével már vigyázni kell. A peavey vk100-as fejemen próbáltam a peavey ládán amibe eminence governor hangszórókat vettem az annyira érzékeny már hogy a fejen a csökkentett bemenetre kell már dugni a gitárt. A 1960-as marshall -on érdekes módon nem de a gt75-ös celestionok sokkalta érzéketlenebbek is mint az eminence-k. Asszem többet nem fogok szórakozni kínai gitárokkal a következő gitárom már gibson les paul lesz. Volt már nálam kölcsönbe egy 1960 classic gold top később meg egy szintén 1960-as classic honey burst. Ezekkel semmit nem kell mókolni csak játszani rajtuk. Max hangszedő csere azt csókolom.

forever hardcore

(#3467) flypeti


flypeti
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis erősítőt otthonra, amivel nem borítom ki a szomszédokat.
Ezekre gondoltam.

- Roland Microcube / tetszik, de elég a 2 Watt?/ 27000.-
- Vox Da5 / nagyobb teljesítmény, és méret/ 29000.-
- Line6 Pod Express / erre is gondoltam, mivel sokat használnám fejhallgatóval/ 19000.-

- Esetleg egy jobb hangkártya, amivel szépen mennének /talán/ a modellezős progik
/ Amplitube, GTR3 Kb 15000.-

Előre is köszi a véleményeket!!

(#3468) Eastman válasza flypeti (#3467) üzenetére


Eastman
őstag

#1 (R Mc)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3469) Bero


Bero
aktív tag

Üdv!
Valakit nem érdekel egy Jackson DK2S?
Made in Japan, gyárilag sustainer pickuppal, és seymourokkal.

Csere is érdekelhet! :K

(#3470) cucka válasza magno (#3466) üzenetére


cucka
addikt

Grat, szép darab. Ez melyik sorozatból van? (standard, ultra, custom..)
Amúgy mi baja van a hardware-nek, hogy feltétlenül cserélni kell? Pickup cserét megértem, nade a híddal vagy a tailpiece-el mégis milyen probléma lehet, ami miatt feltétlenül csere szükséges?

A Gibson Les Paul-ok árát tekintve pedig szerintem az abszolút minimális elvárás, hogy ne kelljen velük semmit mókolni :D

(#3471) cucka válasza flypeti (#3467) üzenetére


cucka
addikt

Otthonra gyakorolni elég a 2 watt. A MicroCube kevesebbet tud, mint a DA5, cserébe valamivel jobban szól. A DA5 hi-gain modelljei szerintem borzalmasak.
Hangkártyából meg esetleg nézd meg a Line6-eket, azokhoz adnak modellezős szoftvert és az alapkategóriás kártyájuk 20k körül van. Hátránya, hogy gitározáson kívül nem nagyon jó semmire :D

(#3472) benvolio válasza flypeti (#3467) üzenetére


benvolio
őstag

Én ezeket ajánlanám: [link] vagy [link] . A 15W-hoz vehetsz lábkapcsolót és mindjárt nem kézzel kell váltogatni: [link] . Otthonra bőven!!! elég és nagyon jól szól! A YouTube-on találsz videókat róla!

(#3473) cucka válasza benvolio (#3472) üzenetére


cucka
addikt

Próbára, koncertre ezek a kis erősítők nem alkalmasak, hálószobában pedig talán nem a lábkapcsolhatóság a legfontosabb szempont :) .

(#3474) benvolio válasza cucka (#3473) üzenetére


benvolio
őstag

Én egy szóval se mondtam, hogy ez alkalmas koncertre vagy próbára én otthonra ajánlottam! Nekem egy Spider III. 15w-os kombóm van és csak otthon használom, és igenis örülnék neki ha ebbe is benne lenne a lábkapcsoló bemenet. De ebbe a 15w-os tipusba csak a IV. szériába tették bele /sajnos/. Eleinte nem érdekelt, de most már zavar, hogy oda kell nyúlkálni játék közben ha váltani akarok és az erősítő mellett kell ülni /még ha a hálószobába is van/. Ez az én véleményem, azért írtam. Mindenki eldöntheti, hogy mi a jó neki.

(#3475) Psychonaut válasza cucka (#3470) üzenetére


Psychonaut
addikt

Beszarok, Gibson Buckethead Signature Les Paul! :Y

cucka: Most mi a gond a Les Paullal, csekély 530.000 forintért már a tied is egy példány. :P

(#3476) cucka válasza Psychonaut (#3475) üzenetére


cucka
addikt

Érdekesen néz ki :) . Gondolom a Slash signature-höz hasonló lesz az ára, tehát nem láthatunk majd belőle túl sok példányt.
Amúgy lehet olcsóbban is venni Gibson Les Paul-t, ott a Studio modell 250 ezer körül. Mondjuk azé' elég ciki, hogy ebbe az árba még egy egyszerű binding sem fért bele.

(#3474) benvolio Persze, mindenkinek másak az igényei, nekem otthoni gyakorlóerősítőnél a lábkapcsolhatóság nem tűnik olyan fontosnak, de persze ha olyan számokat akarsz játszani, ahol gyakran kell kapcsolgatni, akkor van értelme.

(#3477) Psychonaut válasza cucka (#3476) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ilyen embernek jó, hogy elborult a gitárja. :))

Amúgy 4311 dolcsi. Egyáltalán nem gáz, egy "sima" Les Paul árát tekintve.

Les Paul Studio nem Les Paul. :N

SZERK:Nekem nem...

[ Szerkesztve ]

(#3478) cucka válasza Psychonaut (#3477) üzenetére


cucka
addikt

Ilyen embernek jó, hogy elborult a gitárja.
Mondjuk soha nem értettem, miért ajnározzák annyira ezt a csávót. Nyilván, technikai tudása elképesztő, de én még nem hallottam tőle olyan dalt/gitározást/szólót, ami ne lett volna fülsértően idegesítő.

Amúgy 4311 dolcsi. Egyáltalán nem gáz, egy "sima" Les Paul árát tekintve.
Egy sima Les Paul Studio 1700 dolcsi, ez majdnem háromszor annyi. Szerintem meg ennyiért gáz, azért semmilyen nagy extrát nem tud az a gitár, ami indokolná ezt az árat.
(Amúgy azt sem vágom, hogy a Les Paul Standard miért kerül kétszer annyiba, mint a Studio. Ugyanott készül, ugyanabból a fából, ugyanaz a hardware, mégis hol van az a nagy különbség?)

Les Paul Studio nem Les Paul.
Hát nem tudom, nekem még nem volt és valószínűleg nem is lesz.

[ Szerkesztve ]

(#3479) Psychonaut válasza cucka (#3478) üzenetére


Psychonaut
addikt

Mondjuk soha nem értettem, miért ajnározzák annyira ezt a csávót. Nyilván, technikai tudása elképesztő

Ezért. Meg azért, mert írt vagy 35-40 albumot. ;)

de én még nem hallottam tőle olyan dalt/gitározást/szólót, ami ne lett volna fülsértően idegesítő.

Nekem nagyon bejön a stílusa. A Gunsban is, és önmagában is. :K

Egy sima Les Paul Studio 1700 dolcsi, ez majdnem háromszor annyi.

Les Paul standardhoz mértem. :)

Amúgy azt sem vágom, hogy a Les Paul Standard miért kerül kétszer annyiba, mint a Studio. Ugyanott készül, ugyanabból a fából, ugyanaz a hardware, mégis hol van az a nagy különbség?

Les Paul Studioval egy rocksztár sem állt színpadra. :P

Hát nem tudom, nekem még nem volt és valószínűleg nem is lesz.

Nekem sem. De ha már lúd, legyen kövér. A Studio Les Paul, nem Les Paul. :D

[ Szerkesztve ]

(#3480) flypeti


flypeti
csendes tag

Köszi szépen mindenkinek a segítséget!

Jó lenne a Line6 is, de a szoba is kicsi, meg hát társasház:((( Jobb a békesség a szomszédokkal....

Szerintem az Mc lesz a befutó, azt már láttam élőben, de azért megpróbálom a Vox-ot is megnézni valahogy.

Kösz mégegyszer!!!!

(#3481) magno válasza cucka (#3470) üzenetére


magno
csendes tag

Custom darab 2009 negyedik hónapban gyártott . A híd hogy is mondjam kínai. És ez látszik is rajta használni lehet de nem éppen egy minőségi darab. A tailpiece szintén valami fröccsöntött alu ötvözet szerű iszonyat gagyi arany bevonattal, ami olyan szinten oxidálódik hogy hozzányúl az ember rajta marad az ujjlenyomat és semmivel nem lehet leszedni (pedig próbáltam :D). Mondjuk a híddal még annyi bibi van csak hogy az intonációt éppen hogy be tudtam állítani rajta, sajnos éppenhogy elég hely volt a G húrnál a saddle-nek. A hangolókulcsok teljesen jók azzal nincs probléma. Az Epi studiomon a kromózott bridge meg a tailpiece sokkal jobb minőségű bár ott is a híd miatt éppen hogy be tudtam állítani az intonációt. Az 1980-ban gyártott Jolana les paul-omról meg ne is beszéljünk abban van anyag :) azzal nincsenek ilyen problémák. Az ember ha már játszott olyan gitárokon minek van egy bizonyos minősége akkor azt utána már nem igen akarja alábbadni :). Annyit megérdemel ez a gitár hogy normális hardverek legyenek rajta. Mire mindent kicserélek rajta meg veszek mellé kemény tokot 230 ezer körül leszek árban. Aztán gibson les paul standard vagy classic és az Epi custom lesz a pótgitár húrszakadás esetére :).

forever hardcore

(#3482) JacksonPC1 válasza Bero (#3469) üzenetére


JacksonPC1
újonc

Szia Bero!
Érdekelne, hogy milyen cserére gondolsz. Milyen színű a Jacko és milyen évjáratú?

(#3483) Kidus válasza cucka (#3478) üzenetére


Kidus
őstag

Hm....
Akkor mutatok :)

For Mom
The way to heaven

Ez a ketto eleg visszafogott, es teljesen hallgathato.

Gunsbol meg ez a ketto a kedvenc:
There was a time
Better

Ez is mindketto hallgathato, en meg egyenesen imadom :D
Bar a Chinese Democracy se rossz, bar annak a soloja kicsit mar tul sok nekem helyenkent.

Assuming Control

(#3484) Psychonaut válasza Kidus (#3483) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nahát, nem is gondoltam volna, hogy egy hölgy Bucketheadet hallgat...mindenesetre örülök neki, hogy nem csak én szeretem a Fórumon.

Chinese Democracyról nekem This I Love és Shackler's Revenge a két csúcs.
És itt térnék ki arra, hogy Fincket borzasztó gitárosnak tartom, de a This I Love szólója elképesztő.

(#3485) Kidus válasza Psychonaut (#3484) üzenetére


Kidus
őstag

Jah, Shackler's Revenge nekem is bejon :)

Mondjuk teny, hogy Bucketheadnek van olyan vonala is, ami szamomra is hallgathatatlan, de nem lehet elsiklani folotte, mekkora tehetseg. Nem hiszem, hogy ebben a stilusban lenne vetelytarsa barhol a vilagon ( marmint ezerfele stilust nyom, de megis a sajat egyedi stilusaban/ritmusaban jatszik, igy ertve ).
Azt sajnos nem tudtam egyertelmuen kideriteni, hogy beteg, vagy csak image, pedig erdekel mar miota hallottam rola. Hol ezt irjak, hol azt, de az biztos, hogy ha beteg is, zsenialisan zenel. Vagy pont azert.

[ Szerkesztve ]

Assuming Control

(#3486) Psychonaut válasza Kidus (#3485) üzenetére


Psychonaut
addikt

Én még sehol sem olvastam, hogy bármiféle baja lenne, szerintem teljesen normális, a kinézet csak imidzs. De ha linkelsz pár ilyen "összeesküvés-elméletet" szívesen elolvasom.

(#3487) benvolio


benvolio
őstag

Ez aztán a négy kezes: [link]

(#3488) nap válasza benvolio (#3462) üzenetére


nap
addikt

Nekem g1x-em van. Ha nem ragaszkodom a pedalhoz, akkor line6 pod-ot vettem volna. A digitechtol meg valaki ovott valamelyik forumon.
Jol szol, tele van effektekkel, eleg jol parameterezheto. A legnagyobb hibaja, hogy az effektek sorrendje nem mindig stimmes. Hasznalhato elofokkent, vagy fejhallgatoval is.
Egyszer erdemes elolvasni a hasznalati utmutatot, masodjara nem kell, csak ha nagyon atsiklottal valami felett elso olvasaskor.
El lehet pepecselni a patternek beallitasaval, de mindenkeppen erdemes raszanni az idot, mert a gyari beallitasok a cucc tudasanak csak toredeket mutatjak meg.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#3489) Bero válasza Psychonaut (#3486) üzenetére


Bero
aktív tag

Ha csatlakozhatok, szerintem az lehet az összeesküvés elmélet alapja hogy ő ténylegesen tartja magát az imidzséhez, de lehet egyébként mindkettő, nekem totálisan mindegy, nem az előadót kell szvsz értékelni, hanem a művét. Az pedig hatalmas. :)
A gunsba is azért ált be anno, mert Axl karácsonyra meglepte egy régóta áhított leatherface maszakal. :D

(#3490) Psychonaut válasza Bero (#3489) üzenetére


Psychonaut
addikt

Igen, ezt az ajándékos dolgot én is tudtam, röhögtem is rajta elsőre. :D

(#3491) weinmaker


weinmaker
őstag

Sziasztok!

Segítséget kérnék akusztikus gitár vásárláshoz.
Nagyon gagyit nem vennék, mert attól mindenki elijesztett, hogy elveszi az ember kedvét.

Találtam egy német oldalt ahol elég jó áron vannak cuccok, de mivel én nem értek annyira hozzá, jó lenne ha valaki tudna tanácsot adni, hogy melyiket érdemes megvenni max 30.000-ig bezárólag.

http://www.mannys-musicstore.de/index.php?cat=c46_Akustikgitarren.html

innen néztem ezeket:

Morgan W670s 109 eur
Samick LW041g 89eur
Dean guitar and amp 99eur

A szakértők melyiket vennék?
Vagy inkább itthonról fender, takamine, yamaha ebben az árkategóriában?

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#3492) cucka válasza weinmaker (#3491) üzenetére


cucka
addikt

Ennyi pénzért csak személyes próba után vennék gitárt, mert elég nagy a minőségi szórás. Amúgy meg egy használt hangszer jobb vétel lenne szerintem. (De ha már netes rendelés, akkor sem egy ilyen német sufniboltból, ahol össz. 8 fajta gitár a teljes választék)

Vagy inkább itthonról fender, takamine, yamaha ebben az árkategóriában?
Yamahákat esetleg használtam találhatsz 30 ezer alatt, Takamine-t nem hinném :) . A 30 ezres Fender-ek meg olcsó tömeggyártott kínai gitárok. Esetleg érdemes megnézni a Cort-okat, ár/érték arányban elég jók és több embertől is hallottam, hogy az akusztikus gitárjaik kifejezetten jók.

[ Szerkesztve ]

(#3493) weinmaker válasza cucka (#3492) üzenetére


weinmaker
őstag

Személyes próba nehéz lenne, mert nem tudok gitározni :D

Ebayen is nyomul, és ahogy néztem elég sok cuccost eladott. Amúgy ráéreztél, hogy én is kicsit félek az ilyen látatlanban történő gitárvételtől.

Használtat nem nagyon szándékozom venni, mert számomra az is lutri, és vidékről nem fogok utazgatni x km-t, hogy megnézzek egy gitárt ami esetleg még nem is jó. Helyben meg nincs semmi.

Cortról én is jókat olvastam. Mert néhány napja csak olvasok a témában, de annyi információ gyűlt már össze, hogy csak jobban összekavarodtam. :)

Ezért gondoltam, hogy kikérem inkábba hozzáértők véleményét.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#3494) cucka válasza weinmaker (#3493) üzenetére


cucka
addikt

Személyes próba nehéz lenne, mert nem tudok gitározni
Esetleg gitártanár vagy ismerős, aki tud gitározni?
Amúgy nem nagy cucc, a következőket kell nézni:
- a nyak egyenes legyen, ne legyenek túl magasan a húrok, ugyanakkor ne zörögjön sehol.
- vedd a kezedbe a gitárt, mindenképpen olyat kell venni, ami kényelmesnek tűnik és tetszik neked.
- meg kell hallgatni a hangját, itt is az a lényeg, hogy neked tetsszen
- legyen egyben a gitár, ne lötyögjön rajta semmi, stb., gondolom erre egyedül is rájöttél :)

Amúgy ráéreztél, hogy én is kicsit félek az ilyen látatlanban történő gitárvételtől.
Szerintem érdemes rászánni egy napot és ellátogatni néhány gitárboltba, ahol normális választék van.

Cortról én is jókat olvastam. Mert néhány napja csak olvasok a témában, de annyi információ gyűlt már össze, hogy csak jobban összekavarodtam.
Igen, olcsó árkategóriában a Cort kézenfekvő választás, talán jobban ügyelnek a termékeik minőségére, mint más, noname márkák. Hogy érthető legyen: nincs két egyforma gitár. A drága gitárok többek között azért drágák, mert sokkal alaposabb minőségellenőrzésen mennek át, mindegyiket jól beállítják a gyárban, kipróbálják, ha valami nem üti meg a mércét, azt nem adják el, stb. Ezért (is) kerül egy profi gitár százezrekbe.

(#3495) Psychonaut válasza cucka (#3494) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nekem Cortom van, akusztikus, pont ez az árkategória (AD870, 36.000), és nagyon szépen szól, csak zörög. E6 alacsonyan fekszik fel, és az első bundba belerezeg. De újrahúrozással, vagy valami kis papír alárakásával megoldható, és akkor nagyon pöpec kis gitár. :K

(#3496) cucka válasza Psychonaut (#3495) üzenetére


cucka
addikt

nagyon szépen szól, csak zörög.
Ez a két dolog nem mond ellent egymásnak? :D

E6 alacsonyan fekszik fel, és az első bundba belerezeg. De újrahúrozással, vagy valami kis papír alárakásával megoldható, és akkor nagyon pöpec kis gitár.
Ha azért zörög, mert túlságosan mély a nyeregnél a bevágás, akkor a papíros módszer jó lehet. Nálam ugyanilyen célból régi húrkészletből levágott húrdarabkák vannak a nyeregnél, hogy megemeljék a húrokat. Amúgy a nyereg cseréje sem valami hűde drága dolog. Amúgy attól is zöröghet, ha nincsenek egyenletesen belekalapálva a bundok. Ha csak az első bundnál zörög, akkor valószínűleg inkább a bundból kéne faragni, mint a nyeregnél megemelni a húrt.

(#3497) Psychonaut válasza cucka (#3496) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ez a két dolog nem mond ellent egymásnak?
:N Szerethetem a hangját, nem? Pl. D-nél nem is pengetek E6-ot, tökéletesen szól.

Ha azért zörög, mert túlságosan mély a nyeregnél a bevágás, akkor a papíros módszer jó lehet.
Azért zörög. :K

SZERK: D, mint akkord.

[ Szerkesztve ]

(#3498) weinmaker


weinmaker
őstag

Akkor le is beszéltek teljesen azokról a gitárokról amiket belinkeltem? :D

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#3499) cucka válasza weinmaker (#3498) üzenetére


cucka
addikt

Arról beszélnélek le, hogy első gitárodat kipróbálás nélkül vedd meg :) . Pesten a nagyobb gitárboltokban hegyekben állnak az akusztikus gitárok, néhol még az eladó segítségére is számíthatsz, stb.

(#3500) benvolio válasza weinmaker (#3491) üzenetére


benvolio
őstag

Kezdő gitárnak én ezeket is ajánlanám, igaz, hogy elektro-akusztikus, de később még jól jöhet. SW 201N-VT vagy SW 203 CE-SB . Ebben az árban meglepően szép hangjuk van, a 201-esről személyes tapasztalatom is van, hogy igencsak jó, a másikról itt: [link]. Ha ilyennel kezdesz biztos nem fog elmenni a kedved a gitározástól. :) Azért az utóbbi oldalon van még választék szét tudsz nézni. Ez a Stagg nem egy nagy márka, de kezdetnek hidd el nem rossz.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.