Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3951) Szten Márs válasza Demonata (#3950) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ha van raktáron, mikor érkezik meg hozzád, mikor veheted kézbe?

(#3952) Demonata válasza Szten Márs (#3951) üzenetére


Demonata
csendes tag

Elvileg 2 nap a szállítási idő (am miskolci vagyok). De a srác még a boltban felhívta a gyártót, hogy van e még, mivel kifutó termékként volt írva. Holnapi telefonból kiderül, hogy visszakapom e az előleget, jóesetben pedig hogy mikor menjek a gitárért.

(#3953) Daweee válasza Demonata (#3952) üzenetére


Daweee
őstag

Olasz és Társa?

(#3954) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Most nézegetem az Uniwell honlapot (nem mintha terveznék olyan gitárt, csak kíváncsiságból), és ezen behaltam: [link] A legdrágább modelljuk ugye, az Uniwell zászlóshajója, és ehhez nagyon durva extra jár, idézem:
"Minden egyes RS-500SF-et kézzel előre hangolunk!"

Hát köszönjük, ez egyszerűen fantasztikus :DDD Gondolom, aki abszolút kezdő és még azt sem nagyon tudja, hogy hogy működik a hangolás, vagy mi fán terem - sejtésem szerint az Uniwell vásárlók jelentős hányada -, annak ez valami hatalmas dolognak hangzik, kézzel előre hangolják, wow. És komolyan képesek voltak ilyet beleírni, eszem elszáll :D

Ezek az áthúzott "eredeti ár" feliratok is érdekesek, ami nagyjából mindenhol a duplája a tényleges vételárnak. Milyen eredeti, mikor volt az eredeti? Mióta ismerem ezt a honlapot ezek az árak vannak, akkor mi az, hogy eredeti ár? Na mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#3955) Demonata


Demonata
csendes tag

Emberkék! Ma felhívott a hangszerboltos pali, azt mondta hogy van gitár, de csak aktiv hangszedővel:D az eredeti sajnos passzív lett volna, de aztmondta, mint utólag kiderült hogy az csak valami próbaszéria volt, szóval a gyártó +10000 ft ráfizetéssel (összesen 77000 pénzért) beleszerel nekem egy szett aktív EMG hangszedőt:D :DD :DD szóval nagy az öröm. Kapásból többet ér mint amennyiért veszem. És jövőhét kedd-szerdán már át is vehetem:D

(#3956) Szten Márs válasza Demonata (#3955) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Még ez EVL Z4-ben is passzív EMG-k vannak, 92 ezer környékén, és azt is baromi olcsón adják, szóval ez a 77 ezerért aktív EMG-s gitár igen furcsán hangzik. És a gyártó szereli be ráfizetéssel? Wtf? Gondolom úgy kell érteni, hogy gyárilag aktívval érkezik, de ennyivel drágábban lehet így beszerezni. Na, mindenesetre kíváncsi leszek én erre a gitárra :K
Ha minden így van, ahogy mondják, akkor igencsak jó lesz.

(#3957) Daweee válasza Szten Márs (#3954) üzenetére


Daweee
őstag

Viccesek ezek az Uniwellesek ;] Amúgy lehet, hogy oktávolást meg beállítást értenek alatta, csak laikus nyelven. Bárhogy is legyen, ez a minimum szerintem mindenhol.
Az árak meg szimpla vevőcsalogató, gondolom egy napig árulták "rendes" áron őket, minden esetre profi lépés, nagyon hatásos tud lenni ez a "nézmá' Józsi ez a gitár most 40 ezerrel olcsóbb, vegyük meg gyorsan mielőtt visszaemelik" effekt.
Amúgy meg a gitárjaik is érdekesek, ezen a linkelten konkrétan undorító az a piros berakás, meg nem hiszem hogy a minősége/hangja veri akár az én alap 20 ezres Johnson Stratomat... Mindenesetre amíg így értenek a marketinghez, nem fognak tönkremenni, az biztos. :U
A Uniwell International több mint 9 éves múltra tekint vissza, mely idő alatt kíváló hírnevet szerzett a hangszerek világában. - pár hónapja tudok róluk, szerintem ti is, külön piros pont nekik a helyesírási hibáért :)

(#3958) Szten Márs válasza Daweee (#3957) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, ezen a hírneves dolgon én is röhögtem egyet :D
Amúgy igencsak kíváncsi lennék egy ilyen gitárra élőben. Majd ha esetleg nyáron arrafelé járok a Balatonnál, lehet beugrok hozzájuk, ugye ott lehet élőben kipróbálni őket. Sok jó véleményt hallani róluk, de ezek szinte kivétel nélkül maximálisan laikusoktól származnak, akiknek ez az első találkozásuk gitárral, szóval erősen megkérdőjelezhetőek. Ami azt illeti nem kicsit vagyok szkeptikus, a 12 ezer forintos "mahagóni oldal és hátlapos" akusztikus, meg a 17 ezer forintos Stratocaster nem lendít azon, hogy bízzam a cégben.

Ja igen, azóta találtam egy újabb gyöngyszemet. Epic fail fordítás: Indián vörös cédrus Ez egy veszélyes fafajta lehet, mert lenyilaz mindenkit, aki játszani akar rajta :DDD
(Ugye angolul indian red cedar, tehát indiai vörös cédrus, de az indiait kapásból lefordították indiánra)

(#3959) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Cort RB5 (Rob Elrick design)

Tegnap rátettem a kezem egy ilyen ritkaságra, nagyon süti darab. :D

[ Szerkesztve ]

(#3960) Szten Márs válasza NeoPampalini (#3959) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Grat :C

(#3961) Siera


Siera
senior tag

Sziasztok!

Azt hiszem nekem is eljött az idő,hogy beruházzak egy gitárra!
Először is leszögezném,hogy semmilyen hangszeren nem tudok játszani.Ritmusérzékem szerencsére van :D .

Akusztikusat szeretnék,mert 20-30ezernél többet nem szeretnék rákölteni.
Van egy haverom,aki már évek óta gitározik,és ő a Fender,valamint a Cort márkát ajánlotta,és azt mondta,hogy fémhúrosat vegyek.(Valamint mindenképpen feketét/fehéret szeretnék)

Ezt néztük használtak közt.De ahogy néztem az újak is 25-30ksak ebben a márkában.

Várom a véleményeiteket,valamint tanácsokat!

Köszönöm előre is! :)

[ Szerkesztve ]

(#3962) Eastman válasza Siera (#3961) üzenetére


Eastman
őstag

Szia!

Vedd meg.
...a gyári Fender húrokat dobd le róla.
Kell egy hangológép, itt az összes gitárakkord, itt pedig a Pink Floyd - Wish You Were Here című lemeze. Itt találod az album dalait TAB-on.

Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3963) Siera válasza Eastman (#3962) üzenetére


Siera
senior tag

Húú köszönöm!
A gyári Fender húrok mért nem jók?
Milyet vegyek hozzá?

(#3964) Psychonaut válasza Siera (#3963) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nekem Rotosound van és nagyon jó. Meg az Ernie Ball-t mondják még jónak.
A gyári Fender egyszerűen azért nem jó, mert nem szól annyira szépen (gyári Fender=no-name kínai húr).

(#3965) Siera válasza Psychonaut (#3964) üzenetére


Siera
senior tag

Rendben.Köszönöm! :)

(#3966) Eastman válasza Siera (#3963) üzenetére


Eastman
őstag

Én elektromos gityóra Ernie Ball-t használok, az akusztikus témában sajnos nem tudok segíteni. Ami biztos, hogy a Fenderes fórumokon sokan szidják a gyári húrkészletet...

A vastagsága az első időkben 9-10-es legyen (vékony E húr), mert az nem szedi szét nagyon az ujjaid végét. Később válthatsz vastagabbra és akkor a gitárhangzás is "vastagodik".
8-9-es húrt könnyebb az elején leszaggatni, míg a pengetés, nyújtások nem mennek olyan profi módon.

Katt! ...ne hangosítsd fel nagyon az elejét. :)

Szerk: Közben Psycho barátom beelőzött.

2.017.910 megtekintés ...hát igen...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3967) Siera


Siera
senior tag

Amúgy mindegy,hogy pengetővel,vagy ujjal tolom?

(#3968) Psychonaut válasza Siera (#3967) üzenetére


Psychonaut
addikt

Más lesz a hangzás. Klasszikus darabokhoz ujjal kell tudni pengetni (hogy tudd a basszust is magadnak pengetni, tehát több, nem egymás melletti húrt egyszerre), de rockos témákhoz pengető jobb (szerintem).

SZERK: akkordozáshoz meg csakis pengető.

[ Szerkesztve ]

(#3969) Daweee válasza Siera (#3967) üzenetére


Daweee
őstag

daltól meg stílustól függ. Pl egy stairway to heaven-t vagy tears in heaven-t tipikusan ujjal kell, van ahol bárhogy jó, de komolyabb solokhoz azért ajánlott egy pengető. Én személy szerint jobban szeretem a pengetős hangot, ha ujjal akarsz, akkor viszont érdemes megnöveszteni a körmeid a pengető kezeden. Én ezt nem tudom megtenni, mert egy idő után nem tudom kivenni a kontakt lencsém :D

Psychonaut: akkordozni lehet ujjal is szerintem

[ Szerkesztve ]

(#3970) Eastman válasza Siera (#3967) üzenetére


Eastman
őstag

Ahogy kényelmes.

Van mindenféle verzió: [link]

Ha kíváncsi vagy többféle stílusra, technikára, előadóra sűrítve, katt ide: [link]

...a júni 26-án kezdődőt még el lehet érni. :D

:O

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3971) Eastman


Eastman
őstag

Az egyik kedvencem.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3972) Szten Márs válasza Eastman (#3971) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ha már lúd: [link]
Nem hiszem, hogy sok ember lenne, aki nem ismerné, de ettől függetlenül egy linkelést így is nagyon megér, akkor is, ha szegényt már nem fogjuk látni sem crossroadon, sem máshol :(

Ja igen és a koafa Taylor gitár nagyon ott van a szeren :K

Szerk: +1: [link]

[ Szerkesztve ]

(#3973) bucsupeti válasza Daweee (#3908) üzenetére


bucsupeti
senior tag

Én úgy tudom hogy az Iced Tea színű végülis egy csikos TSB.
És szerintem az Icon sorozatban vannak gyárilag fém kulcsok.

Egyébként én is most beszélem rá magamat hogy kéne egy jó LP gityó. Olvasgatva a netet én is a Vintage mellett vagyok. Mindenhol elismerően nyilatkoznak róla, csak állítólag baromi nehéz.

Ja és a dolphinmusic.co.uk-n ha rendeled akkor nem 80K hanem 230 euró, ami durván 65K magyarpíz és ebben a szállítás is benne van.
Persze gitárt venni netes rendeléssel az is fura. Szeretem kézbe venni és megérezni azt hogy igen, ezen szeretnék játszani.... Úgy az igazi.

[ Szerkesztve ]

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#3974) Daweee válasza bucsupeti (#3973) üzenetére


Daweee
őstag

Igen, közben rájöttem hogy az IceTea a csíkos TSB, a probléma már csak annyi hogy az nincsen balkezesben :( Meg Icon-ok se - mondjuk olyan nem is kéne, azok a koptatott foltok nem jönnek be túlzottan...

(#3975) Szten Márs válasza bucsupeti (#3973) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát persze, hogy baromi nehéz, egy LP-nek az (is) a lényege :K
(Tudom, vannak üreges testű, könnyített LP-k is)

(#3976) kaoszpapja válasza bucsupeti (#3973) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

Ja és a dolphinmusic.co.uk-n ha rendeled akkor nem 80K hanem 230 euró, ami durván 65K magyarpíz és ebben a szállítás is benne van.

Szerintem az font és nem euró. :DDD

Szerk.: hihetetlen de tényleg euró :DDD :Y bocsi! :R

[ Szerkesztve ]

(#3977) bucsupeti válasza kaoszpapja (#3976) üzenetére


bucsupeti
senior tag

Dehogy! 227 euro azaz 189 font.
(Át lehet nyomni a fizetőeszközt.)
Szóval 65K HUF-ből megúszható egy ilyen gityó.

Egyébként az Ikon-ok nekem sem tetszenek éppen a hülye koptatások miatt. Viszont a műanyag kulcsok nagyon gagyik. Szóval a lényeg hogy szerintem is kicsit még variálni kell a szerelékkel.
Egyébként úgy látom hogy az epiphonokkal összevetve épp a kiegészítő szerelékek minőségét említik. A pickupok állítólag jók, de a többi szerelék cserére szorul.

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#3978) Psychonaut válasza bucsupeti (#3977) üzenetére


Psychonaut
addikt

Mondjuk a pickup a legfontosabb, hangolókulcs csak látvány miatt "fontos", és kb 10k-s tétel.

Más: hol láttad, hogy ebben a szállítás is benne van? Én azt találtam, hogy az +17 font az EU-ba.

(#3979) Itome


Itome
tag

Jaj de örülök... végre jó hír is befutott :))
Kaptam az e-mailt, h érkezik a napokban a várva várt hangszedőm, egy Seymour Duncan SH-8 Invader! :DD

(#3980) Szten Márs válasza Psychonaut (#3978) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"hangolókulcs csak látvány miatt "fontos""

Azért nem teljesen, sőt. Nézd meg a különböző árkategóriás gitárok hangolókulcsait. Nem véletlenül vannak önzáró kulcsok a jobb darabokon pl. Ezen kívül az extragagyi, biliműanyagból készített hangolókulcs valahogy elülteti a kétely magjait a gitár generel minőségére vonatkozóan - tehát, ha képesek voltak ilyet odabiggyeszteni, hol spóroltak még, milyen anyagminőséget várhatunk. Nem mondom, hogy biztos jelent bármi negatívat a gitár többi részére nézve, de azért valahol elgondolkoztatja az embert - engem legalábbis tuti, mert élőben igen "ütősen" néztek ki azok a hangolókulcsok, engem kissé meghökkentettek.

Szerk:
Itome: Milyen gitárra fog kerülni?

[ Szerkesztve ]

(#3981) Itome válasza Szten Márs (#3980) üzenetére


Itome
tag

Egy Squier Affinity Stratoban fog muzsikálni.

[ Szerkesztve ]

(#3982) Psychonaut válasza Szten Márs (#3980) üzenetére


Psychonaut
addikt

Igazad van, túloztam kicsit.

Más: megnéztem végre a Vintage-t, amit már mondtam nektek, valóban fém hangolókulcsai vannak, de megkérdeztem havert, cserélve lettek, gyárilag műanyagok voltak (most Gibsonok vannak rajta).

(#3983) Daweee válasza Psychonaut (#3982) üzenetére


Daweee
őstag

Igen, gondoltam hogy csere áll a háttérben, azt nem kérdezted, hogy mást hardvert cserélt-e rajta?
Amúgy optimális esetben szóbeli után, még a héten megrendelem a Vintage-t, kezdenek rendeződni a dolgok :K

(#3984) Womb válasza Psychonaut (#3944) üzenetére


Womb
senior tag

de azért értetted, amit mondani akartam.
nekem nem kényelmes. sem a nyak, sem a test kialakítás (kivágás, alkar támasz, pu kapcsolók, potik stb...).
tehát nem egy komfortos gitár :)

(#3985) Steve-0


Steve-0
őstag

Nem akarok pofátlan lenni, de az egyik barátom sürgősen eladná az erősítőjét, és lehet vkit érdekelné:

[Line6 Spider® III 75Watt]

[ Szerkesztve ]

(#3986) Psychonaut válasza Womb (#3984) üzenetére


Psychonaut
addikt

Csak viccelődtem, mivel a LP köztudottan kényelmetlen gitár, ezért nincs értelme olyanról beszélni az esetében, mint komfort. :D

(#3987) Demonata


Demonata
csendes tag

Hát ez a nap is eljött, ma érettségi zárása közben, pont eredményhirdetés után megszólalt a telefon, hívott a hangszerboltos srác. Idézem "hú gyere be, ez kegyetlen" ergo megjött a gitár. Rohanás haza, kivettem a pénzt, aztán vissza a boltba. Egy 65 W os erősítőn próbáltam ki először, hát mondanom sem kell, kegyetlen jól szólt:D Most pedig itt csücsül mellettem a drágaságom. És láss csodát EMG X szériás hangszedő van benne. Tehát a nyaknál és a hídnál is. Bár féltem tőle hogy kicsit vastag lesz a nyaka, de nagyon kényelmes szerencsére, és hát a hangja, öröm rajta játszani, mondjuk gondolom minden hangszernek ez a lényege. Hát röviden ennyi, ritka jó vétel volt, később képet is rakok fel, ha valakit érdekel.

(#3988) Szten Márs válasza Demonata (#3987) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Érdekel hát :K
Milyen erősítővel használod?

(Meg miért féltél, hogy vastag lesz a nyaka? :F - hol hallottál ilyet? )

Szerk: majdnem elfelejtettem, gratu hozzá :C

[ Szerkesztve ]

(#3989) bucsupeti válasza Demonata (#3987) üzenetére


bucsupeti
senior tag

Gratulálok én is a gitárodhoz!

Érdekel engem is a konfigurációd? Hogyan akarod használni? Erősítő/kombó? Effektek/multieffekt/torzító?

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#3990) Demonata


Demonata
csendes tag

Jelenleg egy 12 W-os, 6,5"-os SX erősítőt használok, amit az első gitárommal adtak együtt, mivel csomagban volt. 35 ezerért nem titok, hogy egy gitár meg egy erősítő nem túl minőségi. De jelenleg minden pénzemet gitárra költöttem, nem mintha bánnám:D A következő beruházás egy komolyabb erősítő lesz. Effektet nem szeretnék használni, a gitár így is akkora kimeneti jellel rendelkezik, hogy nem kell tovább tuningolni, nekem így bőven megfelel. Ha esetleg tudtok használtan, vagy csak simán olcsón új erősítőt vhol, akkor ide lehet firkálni :) Panelba kellene, mint korábban említettem, tehát nem a hangerő a lényeg, hanem, hogy minél nagyobb fej legyen benne, ami esetlegesen halkan is kihozza a gitárból, hát... amit ki kell hozni :)

(#3991) Psychonaut válasza Demonata (#3987) üzenetére


Psychonaut
addikt

Gratulálok hozzá!
Persze, jöjjön az a kép. :))

(#3992) Demonata


Demonata
csendes tag

Íme a képek:
http://prohardver.hu/muvelet/tag_kep/karbantart.php?id=167834
http://prohardver.hu/muvelet/tag_kep/karbantart.php?id=167833
http://prohardver.hu/muvelet/tag_kep/karbantart.php?id=167832
http://prohardver.hu/muvelet/tag_kep/karbantart.php?id=167831
http://prohardver.hu/muvelet/tag_kep/karbantart.php?id=167829
http://prohardver.hu/muvelet/tag_kep/karbantart.php?id=167828
http://prohardver.hu/muvelet/tag_kep/karbantart.php?id=167827

(Még sosem töltöttem fel képet, remélem meg tudjátok nézni) Mellesleg, ha valakit még érdekel valami a gitárral kapcsolatban, akkor nyugodtan lehet kérdezni :)

[ Szerkesztve ]

(#3993) Szten Márs válasza Demonata (#3992) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

:(
A képek linkjét kellene betenned ide... amikor feltöltessz egy képet, alul megjelenik a linkje, sőt a thumbnailje linkje is. Na, az kell nekünk. De tudod mit? Simán nyisd meg a nagy képeket, úgy, hogy látod, hogy ott van, megjelent a böngésződben, és másold ki a címsávból az elérési utat. Ehhez persze meg kell most nyitnod a képeket - a korábban feltöltött képeim listájára katt (ha írsz egy hsz-t, akkor megjelenik egy ilyen sor)

(#3994) Demonata


Demonata
csendes tag

http://prohardver.hu/dl/upc/2010-06/17/271386_p03tcu8xbwhewvzn_dsc-0000010.jpg
http://prohardver.hu/dl/upc/2010-06/17/271386_hbdvzoyses0qpca5_dsc-0000008.jpg
http://prohardver.hu/dl/upc/2010-06/17/271386_uvcfoxqmjcns18lr_dsc-0000007.jpg
http://prohardver.hu/dl/upc/2010-06/17/271386_gkwwp09vslo5lq3o_dsc-0000006.jpg
http://prohardver.hu/dl/upc/2010-06/17/271386_crrjltk4gqc3hwnu_dsc-0000003.jpg
http://prohardver.hu/dl/upc/2010-06/17/271386_iv7drlujfuy8ydxb_dsc-0000002.jpg
http://prohardver.hu/dl/upc/2010-06/17/271386_ojbnh96scavk4ov7_dsc-0000004.jpg

(#3995) Demonata


Demonata
csendes tag

Na most már jó lesz :DD
A korábban vitatott pentagram berakások is gyönyörűek, nagyon szépen ki vannak dolgozva, nem "lötyögnek" és teljesen simára vannak csiszolva. Ami szintén kellemes meglepetés volt, hogy a poti gombokon oldalt gumi gyűrűk vannak, így nem csúsznak és sokkal kényelmesebb őket tekergetni (ami gondolom koncert közben sem hátrány)

(#3996) kaoszpapja válasza Demonata (#3987) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

Grat hozzá! :R Ez azért durva, hogy +10k-ért EMG X pu-kat raknak a gityóba! :Y Nincs még ilyen a boltban? Tervezek egy fix hidast gitárt második gitárnak és lehet egy ilyen megfelelne. :))

(#3997) Szten Márs válasza Demonata (#3994) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ömm, ezek nem a thumbnailek véletlenül, amiket linkeltél? :F Szerintem de. Vagy ekkorában is csináltad a képeket?

Amúgy nem azt vitattam, hogy nem lennének jól kidolgozva a berakások, csak azt említettem, hogy élőben még komolytalanabb hatást sugároztak nekem, mint ami képekről lejött :) Ettől függetlenül nyílván van, akinek bejön, örülök, hogy neked élőben is tetszik :K

Hangja milyen a mostani erősítőddel?

(#3998) Demonata


Demonata
csendes tag

Az eredeti EVL z2-es széria mint kiderült, csak egy "próba széria" volt a passzív EMG kópia hangszedőivel. Ha jóltudom csak most kezdik el gyártani a rendes aktív EMG-s szériát. Miskolcon vettem mellesleg, az Olasz és társa hangszerboltban.
A hangzásról annyit, hogy egy ilyen kis erősítőn sajnos nem tudom kihasználni a gitárt, ezért is mondtam hogy a következő beruházás egy normálisabb erősítő lesz. Maximálisan érezni így is hogy van benne erő, de ez tényleg csak gyakorláshoz, tanuláshoz van, mint játékhoz.
A képeket meg én méreteztem át, mert mobillal csináltam és nagyon rossz minőségűek, de a lényeget látni :)

[ Szerkesztve ]

(#3999) Itome


Itome
tag

Megjött a hangszedő. Egyelőre még pihen a dobozában: :))
Invader01
Invader02

(#4000) takacsmarton


takacsmarton
újonc

Sziasztok!
Új tagként írok :) Erősítőt szeretnék venni, gondoltam kikérem hozzáértők tanácsát. Egy 8" os (ha jóltudom col-nak mondják :F ) erősítőt néztem ki, és kíváncsi lennék hogy mennyivel szólhat jobban mint egy kisebb 6,5 ös. Itt gondolok az esetleges torzításra, és főleg a mély hangzásra. Konkrétan egy ilyet néztem ki: Line 6 spider IV 15w. Szóval egy 6,5 ös höz képest mennyivel szólna jobban? (esetleg tapasztalatok?) előre is kösz!!!

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.