Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) sajtee válasza izomhod (#12993) üzenetére


sajtee
senior tag

Nehogymááá' szlesskoncerten keverőpultnál feszüljünk! Szigorúan első sor :D

Ruhatár... Érdekes lesz, 13ezer ember megy (talán több), ennek jó része tolong majd, sokan első sorba akarnak jutni, szóval sietnek, gondolom, megint lesz valami verekedés...

A londoni koncerten (október) is ketten haltak meg...

Nunder: Én ugyan "nem tudok" fényképezni, de azért a magam módján nagyon tudom élvezni, még telefonnal is, de ha már elmegyek a koncertre, akkor át akarom érezni a hangulat, énekelni, esetleg pogozni (itt pl. nem, ráadásul én nem is igazán szoktam..), tehát élvezni, nem kattintgatni. De biztos felveszek majd egy-két számot én is mobillal :K

A hős férfi :D POGÓ! :DD

(#13002) izomhod válasza sajtee (#13001) üzenetére


izomhod
senior tag

attól függ hova állok, hogy hány légkör lesz bennem:)

gitáron szleppelni? olyat is szoktak?

(#13003) sajtee válasza izomhod (#13002) üzenetére


sajtee
senior tag

(#13004) sajtee


sajtee
senior tag

Úgy tűnik, nem volt meleg tegnap Bukaresten...

(#13005) izomhod válasza sajtee (#13003) üzenetére


izomhod
senior tag

ász!
jó könnyű feladatot adott a srác így az elején:P

(#13006) albert8 válasza sajtee (#13004) üzenetére


albert8
addikt

Remélem lesz valami live adás, vagy utána koncertfelvétel, mert most kvára irigylem aki elmehet.... :D Azért jó szórakozást

[ Szerkesztve ]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#13007) sajtee válasza albert8 (#13006) üzenetére


sajtee
senior tag

Biztosan felveszik :)

izomhod: jól elmagyarázta, meg egyelőre le sem írt róla semmit, csak a skálák, akkord transzportálások.

(#13008) Plazmacucci válasza sajtee (#13000) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hát miért nem tanulod meg azokat a nyomorult skálákat :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13009) sajtee válasza Plazmacucci (#13008) üzenetére


sajtee
senior tag

Jóvannahe'

Már megtanultam (kivéve a pentaton dúrt, azt nem vágtam), csak nem megy jól. A pentaton jól megy, a pentaton blues is egész jól, a dúr és a moll kell még.

(#13010) Eastman


Eastman
őstag

Látom már lelki szemeimmel sajtee-t, aki Slash utáni hétvégén szétgitározza az ujjait, úgy belelkesül. Skálákat nyomatja majd oda-vissza, előre-hátra. :K

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#13011) Plazmacucci válasza sajtee (#13009) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Helyes, csak gyakorolni, gyakorolni :) Na persze igazi zenéléssel lehet rendesen haladni. zenekarban.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13012) izomhod válasza Plazmacucci (#13011) üzenetére


izomhod
senior tag

szerintem is!

most egy a moll pentaton skála felét ha össze tudnám szedni, mondjuk nem szólóhangszerem van, de gitáron is megvagyok skálák nélkül

de annak aki szólókat is akar játszani, meg imprózni, a skálákat odavissza vágni kő, hallod sajtee?:)

(#13013) sajtee válasza Eastman (#13010) üzenetére


sajtee
senior tag

Én inkább nem akarom magamat látni, de így lesz, jól gondolod :D

izomhod: oké, de addig, hogy tudjak imprózni, vagy szólózni még elég sok van hátra :D

(#13014) Eastman válasza izomhod (#13012) üzenetére


Eastman
őstag

Bőgőn azért vágod a skálákat. (?)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#13015) Eastman válasza sajtee (#13013) üzenetére


Eastman
őstag

Milyen skála van még házinak feladva a dúr-pentatonon kívül?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#13016) sajtee válasza Eastman (#13015) üzenetére


sajtee
senior tag

Pentaton, blues pentaton, dúr pentaton, moll pentaton.

Ebből a bluest és a pentatont megtanultam múlt órára, a dúrt nem tudtam, a moll-t nem tanultam. A mollt megtanultam erre az órára, a dúrt még mindig nem, nem értettem. Aztán megmutatta, szóval már csak gyakorolni kell.

(#13017) Eastman válasza sajtee (#13016) üzenetére


Eastman
őstag

Amit itt leírtál az ugyan az az egy skála, csak máshová tolod a nyakon. Más bundnál kezded. ;)

Nem kell négyszer megtanulnod.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#13018) sajtee válasza Eastman (#13017) üzenetére


sajtee
senior tag

Erre nagyjából rájöttem, de ennek ellenére az utóbbi kettő nem megy valami jól.

(#13019) Eastman válasza sajtee (#13018) üzenetére


Eastman
őstag

Az egész nyakat be kell játszanod már, vagy így, csak egy „boxban”?

G moll pentaton:

G Blues pentaton:

Koppra ugyan az, csak a kékek a Blues hangok. A pirosak minden esetben a kezdőhangok.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#13020) sajtee válasza Eastman (#13019) üzenetére


sajtee
senior tag

Csak így boxban :K

(#13021) Eastman válasza sajtee (#13020) üzenetére


Eastman
őstag

G dúr pentaton:

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#13022) M@trixfan válasza sajtee (#13013) üzenetére


M@trixfan
addikt

"...de addig, hogy tudjak imprózni, vagy szólózni még elég sok van hátra..."
Ezzel vigyázz, hogy ne korlátozd be magadat! 3-4 hanggal is lehet szólózni, sőt el is kell kezdeni! A legfontosabb a dallam és az, hogy pontos legyen. El kell merülni a zenében, együtt kell játszani, stb. Szerintem improvizálás közben nem szabad tudatosan gondolni közvetlenül hangokra, hanem csak arra, hogy hol járunk most. Egyébként többet fejlődtem az elmúlt időben attól, hogy a sebesség helyett inkább a pontosságot hajszoltam. Szerintem a jó szólózásnak és az improvizálásnak a minél több szóló és szám tökéletes elsajátítása az alapja, ezért hazudik az a tanár aki szerint nem fontos konkrét dolgokat megtanuni. Bár én nem vagyok tanár és semmi ilyesmi, de szerintem pusztán elméletből és skálákból nem lesznek nagyon jó szólók és nem fejleszti ki az improvizációs készséget. Nem azt mondom, kimondhatatlanul fontosak a skálák, nekem is rengeteg elmaradásom van ezen a téren. Szégyellem is magam emiatt. Egyébként azok az emberek akik azt mondják, hogy "ááá, nem kell megtanulni pontosan, elég csak valami hasonlót játszani", azok mind lötyögősen és pontatlanul játszanak, esetleg még hamisan is. Csak nem akarok én lenni a köcsög aki felvilágosítja őket erről :)

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#13023) Eastman válasza M@trixfan (#13022) üzenetére


Eastman
őstag

Szerintem improvizálás közben nem szabad tudatosan gondolni közvetlenül hangokra, hanem csak arra, hogy hol járunk most.

Ezt én is gondolom. Ezért kell bemagolni a skálákat. ;) Adott, hogy milyen hangnemben vagy, melyik skálán és pontosan tudod, hogy hova nyúlhatsz és hova nem, ahhoz, hogy a hangnemben maradj és jóság kerekedjen ki az imprózásból.

Azt ne feledd, hogy sajtee még nagyon az elején van, nemrég óta jár tanárhoz, és nyilván a tanár szisztémája szerint haladnak. Korai még ezt értékelni vagy esetleg bírálni.

Tudom, hogy nem bírálod, csak mondom, hogy valszeg jó az irány, csak még az elején van a srác. ;)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#13024) izomhod válasza Eastman (#13014) üzenetére


izomhod
senior tag

nem

a kedvencem, amikor játszom valamit, és a gitáros megkérdezi, hogy miben vagyok
erre azt szoktam válaszolni, hogy pulcsiban, mert hideg van!

tényleg nem tudok egy skálát sem
ha nem is elsőre, de valahogy ráérzek a dolgokra, mihez mi passzol

(#13025) izomhod


izomhod
senior tag

sajtee: Slash már Pesten van!
ha találkozol vele, irass nekem alá egy nightraines üveget légszi :)

(#13026) sajtee válasza M@trixfan (#13022) üzenetére


sajtee
senior tag

3-4 hanggal is lehet szólózni - mikor unatkozok, mindig próbálkozok 3-4-5 hanggal :K

izomhod: Jelenleg a Hard Rock Café-ban van.

Azért beraktam egy pengetőt, egy papírlapot meg egy alkoholos filcet, hátha szerencsém lesz.

(#13027) Eastman válasza sajtee (#13026) üzenetére


Eastman
őstag

Voltmár. ;)

Simple 3 Note Guitar Solo in the Major and Minor Pentatonic Scale

Bónusz videó, csak Neked!

The Blues Scale (Minor Pentatonic) and the Major Pentatonic Scales on the Guitar

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#13028) izomhod válasza sajtee (#13026) üzenetére


izomhod
senior tag

az nem rossz hely!
van ott korn gitár, meg Pricne egyik basszgitárja és igne, Madonna gitárja is, igazi relikviák!
érdemes benézni, ha arra jársz

na elteszem magam, holnap még bejárok pár hangszerboltot, ki tudja mit látok meg:)

(#13029) McCann válasza M@trixfan (#13022) üzenetére


McCann
tag

Ott a pont, simán lehet pár hanggal is szólót játszani, sőt, van egy olyan gyakorlat is, amikor csak egy húrt használhatsz, úgy kell szólózni, nagyon hamar megtanulja az ember, melyik hang hol van :)

sajtee: én csak filcet hozok, ha összejön, aláíratom vele a Slash-tetkómat és pénteken elmegyek felvarratni :C

[ Szerkesztve ]

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#13030) sajtee


sajtee
senior tag

Szétbontjuk a kavicsot!!! :DDD :DDD

Eastman: Köszi :D

McCann: Én is szeretnék egy Slash aláírást alkarra, de az még kétséges,anyám nem biztos, hogy díjazná :D

Eastman :R :R

[ Szerkesztve ]

(#13031) McCann válasza sajtee (#13030) üzenetére


McCann
tag

Enyém se örült anno, de gondold el, lenne egy Slash signature testrészed! :D

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#13032) sajtee válasza McCann (#13031) üzenetére


sajtee
senior tag

Igen, ez az. Ha meglesz az aláírás, az fog érdekelni a legkevésbé, mit mond, ilyenre nem biztos, hogy lesz még lehetőség :D

Egyébként valamikor megmutatod a tetkódat?

[ Szerkesztve ]

(#13033) McCann válasza sajtee (#13032) üzenetére


McCann
tag

Persze, itt van :)

A kép a felvarrás után 10 perccel készült, szóval kicsit piros még :)

Íme Slash, amikor kiskorában UFO volt :D

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#13034) madgie válasza sajtee (#13030) üzenetére


madgie
titán

Anno volt vagy 16 éves a sógornőm, mikor felült a vonatra, elment Prágába egy Metallicára és elkapta az egyik pengetőt :D A mai napig kincsként őrzi, de ki nem tenné ugyanezt?

Szerk: itt az én tetkóm :)

[ Szerkesztve ]

(#13035) McCann válasza madgie (#13034) üzenetére


McCann
tag

Vááááásztakurva!!!!!

Respect! :R Mennyi ideig készült?

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#13036) sajtee


sajtee
senior tag

Cserkó New York-ba költözött a családjával, hamarosan új klipp.

[link]

Csak azt nem tudom, miért beszél így a Tankcsapdáról? Ez a zenekar tette őt valakivé, most pedig semminek nézi. 20 év után..

(#13037) McCann válasza sajtee (#13036) üzenetére


McCann
tag

Ez a zenekar is baszta ki, ne feledjük azért azt sem :)

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#13038) madgie válasza McCann (#13035) üzenetére


madgie
titán

Sokáig, túl sokáig, anno a koma még vizsgamunkának csinálgatta... sörözgettünk közben, meg hasonlók. Át kéne rajta menni, kicsit megkopott már.

sajtee: szülők már nem pálya, lassan én leszek az :D (32-t töltöm idén).

[ Szerkesztve ]

(#13039) sajtee válasza madgie (#13034) üzenetére


sajtee
senior tag

Jó tetkó! Mit szóltak a szülei? :D

Ha már szóba hoztam Cserkót. referenciaanyag, facebook rajongói oldal, honlap

______

Baszki, tényleg, ma Leander koncert is lesz! :D

_________

madgie a sógornődre gondoltam :K de talán tényleg nem voltam érthető, bocsi :D

[ Szerkesztve ]

(#13040) madgie válasza sajtee (#13039) üzenetére


madgie
titán

Ja, azt nem tudom, akkor még nem ismertem. Az asszony (akkor még barátnő persze) mesélte, én meg persze nem hittem el elsőre, de tényleg ott volt a pénztárcájában a pengető, meg fotók is voltak, hogy ott volt :)

(#13041) sajtee válasza madgie (#13040) üzenetére


sajtee
senior tag

Biztos nagy élmény volt! :)

Egyébként, most olvastam egy Leander interjút. Az egyik új számukat 9 hanggal játsszák lejjebb a standard-nél..

Lesz ma Szomorú vasárnap is, szóval Leander biztosan zongorázik, elvileg valami "best of Leander" koncert lesz, 40 percbe sűrítve. Azért érdekes lesz az első sorban állva, gyakorlatilag egy számuknak sem tudom a szövegét. Mindegy, nem is miattuk megyek.

[ Szerkesztve ]

(#13042) sajtee válasza McCann (#13033) üzenetére


sajtee
senior tag

Nagyon jó! :K

(#13043) BemAnyó válasza sajtee (#13016) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Itt szerintem tök jól érthetően leírják a pentatonia lényegét,

(#13044) izomhod válasza madgie (#13034) üzenetére


izomhod
senior tag

szép darab!

ezek meg főleg:)

(#13045) madgie válasza izomhod (#13044) üzenetére


madgie
titán

:DDD

(#13046) izomhod


izomhod
senior tag

aki jön slashre, és nem tud hova menni melegíteni, jöjjön 5-tőkl az óbestrebe a keletinél, és kiáltsa a nevemet, meghívom egy ananászlére:)

(#13047) McCann válasza izomhod (#13046) üzenetére


McCann
tag

Az milyen komoly lesz, ha késel egy kicsit és öttől ott fog ordibálni egy csomó ember :D:D:D

Facebookon egy órával ezelőtt írták:
Slash koncert helyzetjelentés a szemközti irodaházból: alakul a zsöllye első sor, kb. 20 fanatikus fagyoskodik az Aréna kapujához szorosan odatapadva... Respect :)

Amúgy most azon vacillálok, hogy lemenjünk-e kapunyitásra, vagy ráér később is, a Leander Rising annyira nekem nem tetszik, viszont nem szeretném 500 méter távolságból bámulni a színpadot, szóval el kéne foglalni az első sort időben :D

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#13048) izomhod válasza McCann (#13047) üzenetére


izomhod
senior tag

sajtee-ék már ott vannak tuti :D
nem tudom mi ez az első sor mánia, bármnilyen koncertre megyek, fogom magam, előremegyek, ha kell a pogóban leosztok 1-2 vesést, és ott vagyok
előtte meg nyugodtam lehet melegíteni, no stressz :D

(#13049) madgie válasza izomhod (#13048) üzenetére


madgie
titán

Én meg csak fotózni járok az első sorba, amúgy konkrétan atomsz*r ott a hangzás, meg át se látod rendesen, mi folyik a színpadon.

(#13050) Nunder válasza izomhod (#13048) üzenetére


Nunder
őstag

Én a hangosító sátor mellé beállok szépen és jó is lesz nekem ott. Már ha lesz ilyen sátor :D

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.