Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40001) benedekco válasza Eastman (#39995) üzenetére


benedekco
addikt

Nem úgy van, hogy a Black Magic Woman az a Fleetwood Mac szám és Santana csak azután egybejátszotta a Szabó Gábor féle nótát?
Egy időben elég sokat hallgattam tőle, nekem nagyon bejön a stílus. A bossanovásabb dolgai is klasszak.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#40002) funk648


funk648
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg egy Digitech RP360 multit használok egy Epiphone SG gitárral. Egy ilyen vagy ehhez hasonló patch kábellel mindenféle probléma nélkül tudok a multi elé kötni bármilyen effekt pedált, igaz? Eddig csak a multit használtam magába, most szeretném beszerezni az első effekt pedálom. :)

(#40003) consono válasza funk648 (#40002) üzenetére


consono
nagyúr

:K

"In God we trust. All others must bring data"

(#40004) llax válasza funk648 (#40002) üzenetére


llax
senior tag

Bármilyen 6,3-mas mono jack-jack csatlakozójú árnyékolt kábellel, nem csak "ilyen vagy ehhez hasonló patch kábellel".

A problémanélküliség a készülékeken is múlik, legalábbis akkor, ha azokat együtt-egyszerre akarod használni.

(#40005) Eastman válasza benedekco (#40001) üzenetére


Eastman
őstag

Valamit fighterkedtek a jogdíjakon, aztán kiegyeztek. Santana nagyon tisztelte őt, van olyan pletyka miszerint személyesen tanult is tőle. Valszeg ennek a korabeli szántana interjúkat átolvasva lehetne utánajárni...............

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#40006) Eastman válasza benedekco (#40001) üzenetére


Eastman
őstag

[Santana - Mr Szabo]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#40007) benedekco válasza Eastman (#40005) üzenetére


benedekco
addikt

Ha majd a kezeim közé kerül a könyv. Perpill a takarítónál van olvasásra.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#40008) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Hi
Szeretnék valami kis gyakorló erősítőt itthonra. Szerintetek a mostani GS felhozatalból melyiket lenne érdemes beújítani?
Boss Katana mini -> ez mondjuk elég drága
A Marshall MG15 ösök között van lényeges különbség (CF, CFR, CD jelölésekkel árulják)
Peavey Blazer 158
Line6 Spider 15
és van egy Orange crush 10
Mit gondoltok?

(#40009) benedekco válasza ElGatto (#40008) üzenetére


benedekco
addikt

Saját tapasztalat nincs, videók és tesztek alapján a narancsot kivenném. A Marshall-t se ajánlották nekem eddig.
Mire használnád, lenne előtte pedál, ha igen, kb mik lennének azok?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#40010) BluEyes válasza ElGatto (#40008) üzenetére


BluEyes
őstag

Szia!
Ezekből a kis nyüzügékből a Line6 magasan többet kínál a többinél.
A kismarshallok betűjelei a beépített "extrára" utalnak, R=reverb, ennek van is tán értelme, többit nem tudom, mi lehet.
A kis Blazer jópofa lenne, van benne reverb, viszont a pici hangszóró nem tudja átadni az érzést. Komolyabb ládára kötve rohattjól szól, de hát akkorra annyiba lesz, mint egy rendes méretű kombó.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#40011) ElGatto válasza BluEyes (#40010) üzenetére


ElGatto
aktív tag

Hát videók alapján tényleg a narancs fura kicsit.
Amit már én is lehúztam a katana ebben a méretben egy vicc kategória.
Egy Zoom g3x lesz előtte ezt használom próbateremben is, csak a nagyobb ampot nem cipelem.
Tök nemértem azokat a videókat maikor mikrofonozzák ezeket a dobozhangos kis izéket.
Viszont valamit szeretnék itthonra a szóbába, hogy ne csak fülessel tudjam tolni.
Köszi nektek.

(#40012) espista


espista
senior tag

Én ilyen otthoni gyakorló erősítőben a Yamaha THR-nél még jobbat nem hallottam.

Romani ite domum!

(#40013) BluEyes válasza ElGatto (#40011) üzenetére


BluEyes
őstag

Ja hogy a zoom lesz előtte. Ezt nem említetted. Akkor nem a Line6 kell neked, hanem szinte bármi megfelel, 8" legalább, oszt hadd szóljon.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#40014) nap válasza ElGatto (#40011) üzenetére


nap
addikt

Arra nem gondoltál, hogy esetleg a próbatermi erősítőd kistestvérét szerezed be otthonra? Azzal is lennének eltérések a hangképben, egy teljesen más jellegű erősítővel ez akár komolyabb mértékű is lehet. Ha "mindegy mi, csak szóljon" az elvárás, akkor a akár a számítógép hangszóróit is rákötheted.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#40015) AssAssynn válasza BluEyes (#39999) üzenetére


AssAssynn
őstag

Megkésve ugyan, de emellett a mondat mellett akkor sem tudtam nyugovóra térni:
"Azt, hogy te semmiképp ne hozz döntést ebben a kérdésben."

Igazi szaktopic, amikor még azt is kimondják, hogy nehogy már te dönts, hanem legyen az, amit más akar beadni neked. :DDD Ennyit erről.

Mindenki másnak köszi a tippeket.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#40016) ElGatto válasza nap (#40014) üzenetére


ElGatto
aktív tag

Hi,
De gondoltam rá pontosabban néztem Laney pici kombót, de azt elvitték a GS - ről.
Ránéztem a Yamaha thr árakra kapásból 3* ammyoba kerül a legkisebb mint amennyiért én néztem használtakat sajnos.
Ez a hangfal rákötés nem is annyira rossz ötlet :P

(#40017) Berreh válasza AssAssynn (#40015) üzenetére


Berreh
tag

Szerintem BluEyes arra gondolt, hogy a gitár leendő tulajdonosa (a hölgy pici ujakkal) döntsön, hogy neki melyik tetszik, melyik kényelmes. Nyílván, oda a meglepetés, de hát Jézuska sem tudná az ujjából kiszopni, milyen legyen az ajándék :)

[ Szerkesztve ]

(#40018) arnyekxxx válasza AssAssynn (#40015) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Először is tudd meg, hogy a célszemély mit akar,


Ennyit erről.

[ Szerkesztve ]

(#40019) BluEyes válasza AssAssynn (#40015) üzenetére


BluEyes
őstag

Nem fogtad fel a hozzászólásom értelmét. Mivel a többieknek elsőre átment az üzenet, a hiba nálad van.
De legalább megtudtuk, hogy az orcáskodás a semmire hibátlanul megy neked.
Viszonlátás

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#40020) WolfheartGR


WolfheartGR
őstag

13-70. A satuk már nem lettek visszarakva mert a 70-es húr miatt nem ér be a csavar a furatba.
:DDD

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#40021) Eastman válasza WolfheartGR (#40020) üzenetére


Eastman
őstag

:D :D :D

Hajókötél, hejj!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#40022) Alexios válasza WolfheartGR (#40020) üzenetére


Alexios
veterán

Wow, mire van hangolva?

(#40023) WolfheartGR válasza Alexios (#40022) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Drop B, hogy varacskosan röfögjön.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#40024) Carlos Padre válasza WolfheartGR (#40020) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Gyá :Y :C

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#40025) WolfheartGR válasza Eastman (#40021) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Hát sokat nem kell nyújtani az első fekvésben a mély húron az biztos. :DD

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#40026) AssAssynn válasza BluEyes (#40019) üzenetére


AssAssynn
őstag

Többiekre hivatkozva megy a mosdatás, látom.
Én kérem a segítséget, én nézelődöm, én választok. Szerintem te vagy az, aki nem érti mit jelent ez.
Aki a problémafelvetésre tud választ adni, segíteni, annak köszönettel veszi az ember a válaszát, aki meg csak okoskodik valamit, az inkább tartsa magában.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#40027) nikkel111


nikkel111
csendes tag

Újabb troll ... :(
Pedig jönnek az ünnepek ...

(#40028) WolfheartGR


WolfheartGR
őstag

Két nyád3,14csája között ha elfér.
Peavey Bandittal kinek van tapasztalata?

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#40029) benedekco válasza WolfheartGR (#40028) üzenetére


benedekco
addikt

Nem fér el ;]

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#40030) espista


espista
senior tag

Csak, hogy megtörjem a lendületet. Előtte-utána.

Romani ite domum!

(#40031) WolfheartGR válasza benedekco (#40029) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Lécci lécci. :DDD

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#40032) benedekco válasza espista (#40030) üzenetére


benedekco
addikt

Jó koncepció. Nekem bejön, mondjuk tetszene vastag műanyaggal is.
Egész alakos kép van esetleg? :DDD
Hogy van rögzítve?

Amit nem értek, hogy miért nincs több pattintható műanyag. Ple el lehetne csúsztatni és kiemelni a helyéról, úgy nem lenne annyi csavar.
Pl egy időben Gibson csinálta az LP-knél, hogy a koptatót le lehetett pattintani, nemtom az miért nem terjedt el jobban, szerintem tökre pazar megoldás.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#40033) espista válasza benedekco (#40032) üzenetére


espista
senior tag

Ez még csak próba. Tányér alátétből van kivágva. :-) A vastagabb anyagot házi körülmények között nehéz megmunkálni. Sima kétoldalas ragasztóval van rögzítve. Nem akarok semmi visszafordíthatatlanul átalakítani.

Romani ite domum!

(#40034) fattyu válasza espista (#40033) üzenetére


fattyu
veterán

smég én vagyok a fenderbuzi :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#40035) Alexios válasza WolfheartGR (#40023) üzenetére


Alexios
veterán

Nem túl feszes? Én az explorerre 11-56os szettet szoktam rakni Drop C-re, és az ugye csak 24.75" menzúrás, de én nem éreztem még lazának

(#40036) Eastman válasza AssAssynn (#40026) üzenetére


Eastman
őstag

Relax, én értem a gondod. Viszont a parlor gitár, mint lehetséges választás jó lehet. Ebben tényleg igaza van a kollégának. Ne aggódj, néha kocsmai itt a stílus/hangulat, de ez ne tántorítson el! Át kell itt ezen esni, mint a bárányhimlőn.

Peace!

E.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#40037) WolfheartGR válasza Alexios (#40035) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Nem. Harmadik fekvésben már nyújtani is tudom. Igazából imádom a hangját most.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#40038) espista válasza fattyu (#40034) üzenetére


espista
senior tag

Nem vagy egyedül! :D

Romani ite domum!

(#40039) benedekco válasza espista (#40033) üzenetére


benedekco
addikt

Szép kollekció. Nekem tetszik nagyon ez a koptató. Magad találtad ki, vagy valahonnan lestél?

A haskivágott tele is jól nézki, kár hogy két hambi van benne. Nemrég rá kellett jönnöm, hogy szingli párti vagyok.

fattyu: ááá ez semmi, a cort nullázza az összképet, két Fendert minimum elvesz a képből. ;]

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#40040) espista válasza benedekco (#40039) üzenetére


espista
senior tag

Van ott még, csak a kép kedvéért ki kellett vennem egy Baja-t. :-) Saját kreálmány amúgy. 10-20 skicc és már meg is van. :-) Próbáltam az 57-es Corvette-t kicsit megidézni vele. Nagyon disznó hangja van amúgy a Custom-nak. Van az a helyzet, amikor jól jön az a hang.

Romani ite domum!

(#40041) WolfheartGR válasza espista (#40040) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Esetleg Villám McQueen kipufogófürdős verziója? :DDD

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#40042) Goose-T


Goose-T
veterán

Erre csapjon le valaki minél hamarabb, alkalmi vétel! :DDD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#40043) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Beszart a Scarlett Solo-m, feladta az USB csatlakozó. Eddig csak kontaktos volt, most már konstans nem működik. Valaki javítgatott már ilyesmit?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#40044) nikkel111 válasza Plazmacucci (#40043) üzenetére


nikkel111
csendes tag

necces lesz ... főleg ha az alaplapról vált le ...:(
Csak valami számítógépes szervizben érdeklődj ....

(#40045) Plazmacucci válasza nikkel111 (#40044) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Akkor inkább nekiállok én átforrasztani a lábakat :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#40046) nikkel111 válasza Plazmacucci (#40045) üzenetére


nikkel111
csendes tag

Ha nincs leválva akkor előszőr kontakt spay-l próbáld !
Ha van megfelelő pákád hozzá (ha lehet földelt !) csak akkor ! De nagyon könnyű elbaxni .... !!!!
inkább szerviz !

(#40047) espista válasza WolfheartGR (#40041) üzenetére


espista
senior tag

Ez az, csak ez nem 57-es! :C

Romani ite domum!

(#40048) brickm válasza nikkel111 (#40046) üzenetére


brickm
őstag

Nem kell hozzá földelt végű páka. Az USB adatvonal minden esetben ESD védődiódákkal van ellátva, max ha nem diszkrét elemekből, akkor a vezérlőben belül.

(#40049) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Hangszeres topiknak ezt találtam, kissé off lenne a kérdésem, de máshol nem nagyon tudom feltenni.

Hagyományos metronómokból kb. a Wittner a jó márka nem? Van még más ajánlott?

(#40050) teppik_amon


teppik_amon
tag

Csak olvasgatni járok ide, meg a linkelt muzsikákat hallgatni, de találtam egy érdekes videót. Vannak benne érdekesen elborult gitárok
[link]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.