Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54002) X2N válasza Ba cy lus (#54000) üzenetére


X2N
senior tag

Napokban néztem és van a Harley Benton G112Plus Thiele láda, én ezt próbálnám még ki...Mesa Boogie Thiele másolat töredék áron.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#54003) Ba cy lus válasza X2N (#54002) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Megrendeltem már, csak ugyanennek a nyitott verzióját. :)

(#54004) X2N válasza Ba cy lus (#54003) üzenetére


X2N
senior tag

Inkább meg se rendelted volna... :( Nagyon nem ugyanaz a kettő..

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#54005) Ba cy lus válasza X2N (#54004) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Szerencsére, mert nekem nyitott kell.

(#54006) consono válasza arnyekxxx (#54001) üzenetére


consono
nagyúr

Érdekes a konklúzió...

"In God we trust. All others must bring data"

(#54007) X2N válasza consono (#54006) üzenetére


X2N
senior tag

Kár hogy ilyen primitív módon lett bemikrofonozva neked mi volt belőle a konklúzió? Mert nekem nem sok újat mutatott. Azt már régóta tudom hogy a Marshallnál is a közgazdászok tervezik a gitárládákat ugyanis X tábla rétegelt lemezből pont kijön gazdaságosan 2db 4x12-es láda...szóval ennyit a hangfal tervezésről. Belemehetett volna abba hogy nem melőleges párhuzamos oldalfalakkal csinálja a ládákat és akkor nem keletkeznek pl állóhullámok, meg mehetett volna üveggyapot is a hátfalra csillapításnak, és egy szoba akusztika mikrofonnal is felvehette volna.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#54008) brickm válasza consono (#54006) üzenetére


brickm
őstag

Fenntartásokkal kell kezelni a tesztjeit, bár a linkeltet nem néztem még végig, de van egy videója, ahol a levegőbe kifeszített húrok, pont ugyan olyan hangon szólnak, mint a gitárba rakott hangszedővel..... kvázi nem befolyásolja lényegesen a test anyaga, milyensége az elektromos gitár hangját.....

Csak azt az apró részletet felejtette el, hogy nem minden hangszedővel/testtel igaz a teszt.
Én még nem láttam tömör testű gitárt üreges testű jazzgitár hanggal, pedig a gibson a korai modelleket pont ugyan azzal a PAF-fal szerelte......

(#54009) X2N


X2N
senior tag

Ha már ilyen szórakoztató gitáros videók, akkor már bedobom ezt. A zongorás videóit is érdemes megnézni :D

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#54010) consono válasza brickm (#54008) üzenetére


consono
nagyúr

Az mondjuk tényleg sok sebből vérzett :) Pl. nem vette figyelembe, hogy mihez is rögzítette a húrokat. De az erősítő karakterisztikás is érdekes volt, hogy végül is minden csak az EQ-n múlik. Szerintem ezek direkt ilyen sarkos tabu döngető dolgok akarnak lenni, mindenáron bebizonyítva valamit...

X2N: arra gondoltam, hogy ugyan az a geometria kb. ugyan azt a hangot fogja adni, mindegy miből van (ha a hanghullámokra ugyan úgy reagál az anyag).

"In God we trust. All others must bring data"

(#54011) doc


doc
nagyúr

Impros gyakorlashoz szeretek dobgepet berakni hatternek (jellemzoen a Donner Circle Looperbol), de egy ido utan eleg uncsik azok a ritmusok (foleg hogy metalhoz kb egy van benne ami hasznalhato :D).

Van valakinek jo tippje valami dobgepre? Ha nem muszaj nem koltenek feltetlenul egy valag penzt mondjuk Mooer Drummer X2-re, ami biztos marha jo, de kicsit overkillnek ereznem :D
Van a Katanara rakotve egy iPad, szoval ha van valami szoftver amiben vannak jo kis dobgepek, az is tok jo (esetleg az is mukodhet ha nekem kell osszerakni a ritmust, ha eleg egyszeru ahhoz hogy meg en is tudjam kezelni :D , es tud vegtelenitve megszakitas nelkul menni).

(#54012) cucka válasza doc (#54011) üzenetére


cucka
addikt

Garageband-ben tudsz dobloop-ot generálni.

(#54013) lypen99


lypen99
aktív tag

Sziasztok!

A kérdésem inkább arra irányul, hogy ki milyen hangolót használ/vett a gitárhangoláshoz?
Nem akarok appokkal szórakozni.

(#54014) cucka válasza lypen99 (#54013) üzenetére


cucka
addikt

Boss.
Örök darab, egyszer kell megvenni, és az unokáid is ezzel fognak gitárt hangolni.

[ Szerkesztve ]

(#54015) doc válasza lypen99 (#54013) üzenetére


doc
nagyúr

Eddig Ibanez PU3 csiptetos, nagyon gyors es kenyelmes, de pont most szulinapra kapok egy Polytune 3-at, az elektromosokhoz meg eggyel kenyelmesebb, es gyorsan kiderul ha egy-egy hur van elhangolodva :C

(#54016) doc válasza cucka (#54012) üzenetére


doc
nagyúr

Koszi, erre akkor ranezek jobban, egyszer mar jatszogattam vele, de nem igazan ereztem ra az izere, futok vele meg egy kort :)
Esetleg ha vannak konkret tippek metalhoz, azt megkoszonnem :)

[ Szerkesztve ]

(#54017) lypen99 válasza cucka (#54014) üzenetére


lypen99
aktív tag

konkrét típus? :B

doc ajánlata se rossz, mivel azért a keret se határtalan egyenlőre. :K

(#54018) doc válasza lypen99 (#54017) üzenetére


doc
nagyúr

Szerintem a klasszikus TU-3-ra gondolt, en is nezegettem de a nagyobb tudasa miatt inkabb a Polytune-ra szavaztam.

A csiptetos Ibanez azert nagyon jo, mert automatikusan ki-be kapcsol ha felteszem/leveszem, nem kell vele semmit foglalkozni ezen kivul, es ugye az akusztikushoz is mukodik :)

(#54019) cucka válasza lypen99 (#54017) üzenetére


cucka
addikt

Boss TU3
Ez a klasszik Boss hangolópedál.
De a Ploytune se rossz, az jóval modernebb cucc.

Csiptetőst hangolókat nem vágom. Olcsónak olcsók. Nekem basszusgitárra kellett, ezért lett pedál, az tuti működik minden körülmények között.

(#54020) lypen99 válasza doc (#54018) üzenetére


lypen99
aktív tag

az nem baj ha valami szélesebb körre van, mivel most elektromos van, de tervezek egy akkusztikust is beszerezni. :D

(#54021) cucka válasza lypen99 (#54020) üzenetére


cucka
addikt

A pedálos hangoló elektromos hangszerre van, be kell dugni a kábelt hogy működjön.
Akusztikusra egy csiptetős hangolóval jársz a legjobban.

(#54022) consono válasza doc (#54016) üzenetére


consono
nagyúr

Garage Bandben vannak "dobosok", amiket tudsz paraméterezni elég sok módon, de igazán szerintem akkor működnek jól, ha van midi track amit tudnak követni. Persze egy dobgépet anélkül is kiváltanak. Mondjuk pont metál drummerre nem emlékszem, de Hard Rock meg punk meg alter tutira van.

"In God we trust. All others must bring data"

(#54023) lypen99 válasza cucka (#54021) üzenetére


lypen99
aktív tag

mivel kezdő vagyok így könnyebb lesz a csiptetős téma :K

(#54024) espista válasza lypen99 (#54013) üzenetére


espista
senior tag

Én ilyeneket használok: [link] A multimban is van hangoló, de azt ritkán kapcsolom be. De van egy Korg Pichblack is. Szeretem a stroboszkópos hangolókat. Ja és a Neural DSP Gojira-ban is van. A bőség zavara. :D

Romani ite domum!

(#54025) lypen99 válasza espista (#54024) üzenetére


lypen99
aktív tag

kezdek elveszni a lehetőségekben. :D

(#54026) consono válasza consono (#54022) üzenetére


consono
nagyúr

Hm, lehet, hogy Punk csak desktopon van, nem találom az iPadben...

"In God we trust. All others must bring data"

(#54027) cucka válasza consono (#54026) üzenetére


cucka
addikt

Ipad-est GarageBand-et nem ismerem, de desktopon van vagy 10 gigányi extra hangszer, loop, stb., amit le tudsz ingyen tölteni. Az megvolt?

(#54028) consono válasza cucka (#54027) üzenetére


consono
nagyúr

Persze, a Hard Rock drummert is most töltöttem le a Dokinak megnézni :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#54029) chaosmonger válasza doc (#54011) üzenetére


chaosmonger
tag

Én iphone-nal a Drum Beats+-t használom, valami 1500 Ft volt anno, nagyon szeretem, rengeteg ritmus, könnyű állíthatóság, jól szól.

(#54030) Goose-T


Goose-T
veterán

Rendelt valaki mostanában a Thomanntól? Vajon a Harley Benton akció miatt vannak így leterhelve? Hatott rám a hype, és rendeltem egy pár Kali LP-6 stúdiómonitort, mert orbitálisan odavan tőle az egész világ, állítólag messze az árkategóriája feletti a hangminősége. Viszont múlt hétvégén rendeltem, és két munkanapja ül rajta a Thomann, nem indították még el a csomagot, pedig minden volt készleten a rendelésemben.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#54031) X2N válasza Goose-T (#54030) üzenetére


X2N
senior tag

Én is rendeltem, még nem adták fel de a 2-5-napos várakozási idő miatt csak valamikor jövő héten jön meg szerintem. Jönnek lassan az ünnepek. ;]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#54032) Ba cy lus válasza Goose-T (#54030) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Vasárnap rendeltem a Harley Benton G112 Plus üres gitárládát, és egy fejhallgató pántot, amit régóta akartam, de önmagában nem érte volna meg a többszörös logisztikai díj miatt, egyelőre nekem sem adták fel, pedig van nekik mindkettő.

Annyi előnye van, hogy így több időm marad dönteni a hangszóróról. Abban a Jensen P12R-ben van valami tetszetős, ráadásul kevesebb mint feleannyiért megkapni, mint az Alnico Blue-t (egyébként a Jensen is alnico). Hmmm... :))

[ Szerkesztve ]

(#54033) Ctrl+Alt~Del válasza Goose-T (#54030) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Normál üzemmódban a Thomann-rendelés 6 naptári napon belül érkezik meg. Ha pénteken leadsz egy rendelést, akkor az a következő hét csütörtökön lesz a kezedben.

W | W | H | W | W | W | H

(#54034) doc válasza chaosmonger (#54029) üzenetére


doc
nagyúr

A rekord inflacionak koszonhetoen azota 3000, de koszi, ranezek erre is, ahogy latom itt mar vannak 'instant' keszen kapott dob trackek, bar a leiras alapjan a metal reszleg eleg hianyosnak tunik, de egy probat mindenkepp meger :)

(#54035) doc


doc
nagyúr

Talaltam szuper Garage Band dobos tutorialt: [link]
Szerintem egyelore eljatszogatok ezzel, koszi a tippeket :C

(#54036) Goose-T válasza Ctrl+Alt~Del (#54033) üzenetére


Goose-T
veterán

Én már elég sokat rendeltem a Thomanntól, és az a tapasztalatom, hogy a csomag elindítása után 4-5 nappal érkezik meg a rendelés. A problémám az, hogy még fel sem dolgozták a rendelésemet. A 4-5 nap a feldolgozás után indul csak. Ez a ma reggeli állapot:

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#54037) arnyekxxx válasza Goose-T (#54036) üzenetére


arnyekxxx
veterán

vicces, hogy az Alzán olcsóbb az LP-6 mint a thomannon

(#54038) Goose-T válasza arnyekxxx (#54037) üzenetére


Goose-T
veterán

Kemény 810 forinttal. A címre kiszállítás még +1390 Ft, ami a Thomann-nál ingyen van ekkora összegű rendelésnél. Ja meg egy darab fehér hangfallal mire megyek? Nekem kettő fekete kell. :D Ezeket nem párban árulják.

Egyébként mást is rendeltem még a Thomanntól, ami az Alzánál nem kapható.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#54039) arnyekxxx válasza Goose-T (#54038) üzenetére


arnyekxxx
veterán

csak érdekesnek találtam, de mindegy

(#54040) Goose-T válasza arnyekxxx (#54039) üzenetére


Goose-T
veterán

Könnyű olcsón adni, ha már csak egy darab van belőle, a következő szállítmány pedig másfél hónap múlva érkezik.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#54041) Ctrl+Alt~Del válasza Goose-T (#54040) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Attól még olcsó. Ha veszek valamit, a legkevésbé sem érdekel, hogy azért olcsó, mert utolsó darab.

Bár a fehérségén ez nem segít. :-D

W | W | H | W | W | W | H

(#54042) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Eljött az idő, hogy megvilágosodjak kicsit a hangdobozok témájában, mert vannak homályok.

Gitárkombó - ez tiszta, erősítő egységet és hangszórót is tartalmaz, kettő az egyben megoldás. Oké. Van itthon kettő is.
Erősítő fej - ez is tiszta azt hiszem, ebből hang nem jön ki, csak tartalmazza az elő- és végfokot, kell hozzá egy hangláda (annak mi a rendes neve?), amit rákötsz.

Cabinet - ez az a láda, amit a fejre kötnek, ezek miben térnek el egymástól mondjuk a méreten kívül? Mindegyik jó bármilyen fejhez, vagy nagyon nem mindegy, mit mihez köt valaki?

Mi az a PA? Power amp, oké. Végfok erősítő. De minek ez külön, ha a fejben benne van? Ez is egy doboz amúgy? Ez a színpadon valahol ott figyel?

Stúdió monitor. Na ez mi? Ránéztem Goose-T rendelésére, nekem az egy hangszóró. Kicsit nagyobb, mint ami a számítógép mellett volt anno, és a Tomb Raider ropogott belőle. De számomra olyan. A nevéből adódóan stúdióban használják, és monitoroznak vele valamit. Ez egy ilyen kis kontroll hangfal, amin Hetfiled hallja felvételkor, amit játszik? Vagy mire szolgál ez?

Ha valaki multival számítógépen gitározik, akkor ő mire köti a hangot? Stúdió monitorra? Sima hangfalra? Cabinetre?

:F

[ Szerkesztve ]

W | W | H | W | W | W | H

(#54043) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Nem ismerem, soha nem hallottam egy számát se, a főoldalon lévő képen egy SG-t tart a kezében, ezek szerint gitározni tud valamennyire. Annyit olvastam róla korábban, hogy zeneileg állítólag képzett a srác.

Mennyire tud amúgy gitározni? Akármilyen minőséget is képvisel, lehet gondolni róla hideget-meleget, valamit csak tud, ha ennyi idősen 100 milliókat kaszál, és fullra megtölt egy arénát, amire itthon mondjuk a Maiden sem lenne képes.

[ Szerkesztve ]

W | W | H | W | W | W | H

(#54044) pepusos válasza Ctrl+Alt~Del (#54043) üzenetére


pepusos
senior tag

Azt nyilatkozta magáról nemrég, hogy mindenhez annyit tanul meg amennyit szükséges. Gitározni azért tud, kisgyerek kora óta gitározik... nézz bele egykét koncertjébe, nem csak alap akkordokat fog.

(#54045) arnyekxxx válasza Ctrl+Alt~Del (#54041) üzenetére


arnyekxxx
veterán

just for fun, a fehér a Thomannon-t 4ezerrel drágább :)

(#54046) arnyekxxx válasza Ctrl+Alt~Del (#54042) üzenetére


arnyekxxx
veterán

PA a színpadi hangosítás ami a közönségnek szól. Ha ampszimet használsz akkor az közvetlenül megy a keverőbe onnan a nagy végfokba onnan meg a hangfalhegyekbe a szinpad körül. Ha erősítőzöl akkor a mikrofonkábel megy ugyanide aminek a mikrofonja az erősítőd hangfala elé van rakva.

Studio monitor az olyan erősítő/hangszóró összeállítás aminek az a célja, hogy minél többmindent visszaadon a felvételből anélkül, hogy színezné a hangot. Vagy hogy annyira elbaszott hangja legyen, hogy ha azon jól szól a felvétel akkor mindenen jól fog szólni (ez tipikusan az a yamaha doboz ami kb minden studioban ott van

(#54047) arnyekxxx válasza Ctrl+Alt~Del (#54042) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Cab az a láda amit a fejre kötnek. Kb mindegyik máskép szól, a benne levő hangszórótól, az anyagától meg a felépítésétől függően. Azonos márka azonos modelljei között is van különbség pl attól, hogy más évben gyártott ugyanolyan hangszórókkal készült.

A hangján kívül van még a teljesítménye és az ellenállása, csöves fejet csak a hozzá passzoló ládára szabad dugni, 8ohmos kimenetet 8ohmos ládára 16-ost a 16-osra. Tranzisztoros fejnek mindegy. És persze 100w-os fejet nem kötünk rá 20wattos ládára és tekerjük fel maxra de ez gondolom evidens :)

a láda baromira befolyásolja a hangot, egyrészt nélküle a gitárhang (főleg a torzitott) egy értékelhetetlen zsizsegés, másrészt alapvetően megváltoztatja a hangot egy ládacsere ugyanazzal az erősítővel.

[ Szerkesztve ]

(#54048) X2N válasza Ctrl+Alt~Del (#54042) üzenetére


X2N
senior tag

Érdemes onnan elindulni ahol kezdődött, kb a késő 1920-as évektől, elkészültek az első kis teljesítményű elektroncsöves erősítők zenekari használatra(akusztikus gitár/hawaii gitár), jellemzően ezek 10W alatti A osztályú erősítők voltak egyszerű tiszta hanggal, aztán 1949-ben Leo Fender készített egy 50W-os erősítőt sokkal nagyobb hangszórókkal, emiatt a zenészek nagyobb hangerőn kezdtek el játszani ahol már elkezdett a hangszóró is torzítani, ez a a sound része lett. Ezeket az erősítőket egészen addig fejlesztették amíg eljutottak a 4x10-es kombóig. Akkoriban jóformán csak a Fender gyártott ilyen erősítőket, közben Angliában 1962-ben Jim Marshall látva az elképesztő keresletet a zenészek körében a Fender erősítők iránt egy mérnökkel Ken Bran-el összerakták a JTM-45-öst, az akkor ottani elérhető elektroncsövekből, az erősítő 45W RMS teljesítményt adott le, a kapcsolás a Fender Bassman erősítőn alapult(nem másolat!!!!), mivel akkoriban a hangszórók jellemzően 25-30W teljesítményt voltak képesek elviselni, és a legenda szerint egy kombóban kipróbálva az erősítőt a hangszórót képes volt tönkretenni az erősítő ezért ők is 4db hangszóróm(12") mellett döntöttek, és fej-láda szettben kezdték el árulni(ennek a kialakításnak a hordozhatóságon kívül még az az előnye hogy az előfokcsövek hajlamosak voltak mikrofóniásak lenni, ezért nem célszerű beépíteni egy kombóba közvetlen a hangszóró mellé :DDD , szóval a fejet el lehetett szeparálni a ládától, ezt megakadályozva, persze a jó gitáros mit csinál? fogja és felteszi a fejet láda tetejére... ;]
Aztán persze készítettek a következő pár évben még nagyobb teljesítményűeket mert volt rá igény, 50W, 100W, a többi már történelem. Egyébként egy ilyen 100W-os marshall fej jellemzőn ilyen 140-150W teljesítményt ad le RMS-ben szóval elég nagy teljesítmény, és ennél többet elektroncsöves erősítőből már nemigazán lehet gazdaságosan készíteni. Ma már persze vannak olyan brutál végtetraódák mint a KT150, abból 2db-lead 150W-ot, szóval 4-6-db-al már basszus erősítőt is lehetne csinálni, igaz lenne vagy 50kg. Akkoriban még nem voltak kifejezetten koncert hangosításra eszközök, végerősítők, PA hangfalak, ezért a zenekaroknak kellettek ezek a "nagy" teljesítményű gitárerősítők.

PA-Power amp, végfok, teljesítményerősítő, ahogy tetszik, ezek nagy teljesítményű(ki gondolta volna)(Ma már D osztályú, régebben AB) félvezetős végfokok, vonal szintű jel bemenettel, amit keverőpultról szoktak meghajtani, előfokot nem tartalmaz mert nincs rá szükség mivel a jel sokkal erősebb mint egy gitárnál ahol jellemzően csak 400mV-okról beszélhetünk és ha 5m-nél hosszabb kábelen akarjuk átvinni a kapacitások miatt már a magasfrekvencia vágva lesz és a jel is gyengül. Elhelyezése rendszerint a hangalak közelében lesz mert a hangfal kábeleknek elég nagy teljesítmény-t kell átvinniük, ezért nem fognak 50-60m-es hangfalkábeleket készíteni(ha megnézed a gitárláda hangfal kábeleket megérted miért...)

Stúdió monitor-na ez viszont már stúdiós cucc, arra való hogy az éppen keverendő anyagon minden hibát kitudj hallgatni. Ezt azt jelenti hogy a frekvencia menete elég lineáris lesz mind az erősítőnek, mind a hangszórónak, az erősítők és hangszórók eléggé színezik alapesetben a hangot, lást Hifi elterjedése a 70-es években V karakterisztika boomboxok stb. Ezen zenét hallgatni nem lesz kellemes(és nem is erre van) hosszabb távon, mert az emberi fül kedveli ha színezett a hangot, azt találja kellemesnek, ahogy a páros felharmonikus torzítást elektroncsöves erősítőknél. Ezekben a hangdobozokban jellemzőn 2 hangszóró lesz egy magas és egy a közép(a nagyon hi-end-ben talán 3 is a milliós cuccoknál) mert a keresztváltót nagy kihívás megcsinálni egy 3 utas hangfalrendszernél, ezért inkább a bevált 2 utas-t választják. A stúdió monitorokban van eleve beépítve erősítő, az egész rendszer egybe van tervezve, így csak vonalszintű jel kell a meghajtásához, csak bedugod a pc hangkártya, line out-ba. Ezekkel a stúdió monitor hangfalakkal egyébként szerintem csak az a baj hogy a szoba akusztika is beleszól a hangba, otthon nem tudsz stúdió szobát csinálni, hacsak rá nem szánsz 1-2 millió forintot, és falazod be az ablakokot a lehalgató szobában...stúdiók szoktak képet feltenni hogy nekik sikerült jó akusztikát csinálni úgy hogy van ablak is...nagy kihívás. De otthonra alapvetően elég lehet egy stúdió fejhallgató is csak azzal mg hosszabb távon nem lehet dolgozni(45perc max) mert nagyon fárasztja a fület.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#54049) arnyekxxx válasza Ctrl+Alt~Del (#54042) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Fej: itt azért fontos, hogy csöves fejet terhelés nélkül tilos bekapcsolni, vagy hangfalat vagy loadboxot rá kell dugni bekapcsolás előtt.

[ Szerkesztve ]

(#54050) X2N válasza arnyekxxx (#54047) üzenetére


X2N
senior tag

Azért ezt a tranzisztorosnak mindegy az impedancia dolog kicsit sántít mert azok az erősítők is megvannak tervezve egy adott impedanciához, jellemzően 8Ohm-ra. Eltérő impedancián megváltozik az erősítő teljesítményfelvétele és több lesz a torzítás stb de nem megy tönkre mint egy csöves erősítőnél a kimenőtrafó, de ettől még nem kötnék mondjuk 4ohm-os hangfalat egy 8 ohm-os erősítőre és hajtanám hosszabb távon nagy teljesítménnyel, a 16 ohm az szerencsésebb ilyen helyzetben. Elég csak megnézni bármilyen végfok IC adatlapot, minimum megszokták adni 4-8-ohm kimenő impedanciára a paramétereket.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.