Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46001) Eastman válasza espista (#46000) üzenetére


Eastman
őstag

Ha otthon machinálni akarsz vele, első körben kösd le a hangszín és hangerő potikat (lehet a kapcsolót is) és csekkold a P90-ed natúr önálló hangját, hangszínét a megszokott erősítődön. Ha úgy használhatónak érzed, akkor lehet a kondikkal és ellenállásokkal variálni egy jobb hangzás érdekében...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#46002) gaborbol


gaborbol
őstag

Elvittem a Godin A6 ultrat gitarboltba egy hurcserere, egyszer csinaljak meg a profik legyen rendesen beallitva... semm extrat nem kertem, a hurcsere az egy alap beallitassal-tesztelesse is jar, ket hetet mondtak, hogy addig ott kell hagyni , vegul pont harom het lett, most hoztam el.
72 dollar tokkal-vonoval, de ez meg a regi ar mert mostantol 82 dollarert vallajak... Nincs ember viszont sok az ugyfel, vagy az aremeles hatasara kevesebb melo lesz vagy tudnak meg majd valakit felvenni.

[ Szerkesztve ]

(#46003) espista


espista
senior tag

Tegnap este rádugtam a csöves Laney-re. Hát ott azért kisimultak a ráncok. :) Nyoma sem volt a döglött hangzásnak. Asszem' tekergetem még egy kicsit a PodGO-t, hátha kijön belőle valami "rendes" hang is.

Romani ite domum!

(#46004) Goose-T


Goose-T
veterán

Összedobtam fél óra alatt egy videót egy régi számunk remixelt változatához. Ezzel ünneplem meg, hogy elérte a bődületes 200 like-ot a zenekarunk oldala. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#46005) Carlos Padre válasza Moleman (#45990) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ez igy mit tud? :F

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#46006) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Ez az aktív humbis olcsóság mennyire lehet gáz? Megkívántam... :B

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#46007) -FLY->


-FLY->
őstag

Hali!

Valahogy lehet normál hangkártyás üzemre bírni egy scarlet solo-t fejhallgatóval? Elkezdtem gitározni, amihez kellett és kitűnően működik. Viszont zenét is hallgatnék róla, mert jobb bőven, mint az alaplapim. Fejhallgató kimenetből képtelen vagyok normál hangminőséget kicsalni kész anyagból (hangszereket kiemeli, vokál szinte semmi), van valami trükk?

(#46008) gaborbol


gaborbol
őstag

140 dollar, mennyire lehet gaz? A helyi gitarbolt ennyiert mar nem cserel hurt ket gitaron :DDD

Valoszinu teljesen rendben van, valamelyik oldalon a ST-20HSS SBK 193 tulaj velemenyezese 9.3-as atlagot kapott 10-bol ar ertek aranyban. Nem hiszem, hogy nagy minosegi kulonbsegek lennenek kozottuk.
Egy jo erositovel barmi jol szol, ez is a hasonlo modell videok alapjan.
Meg itt mar anyagilag nem lesz nagy bukfenc, ha nem jon be es el kell adni.

[ Szerkesztve ]

(#46009) NeoPampalini válasza -FLY-> (#46007) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Fura, én ilyet nem tapasztaltam, pedig a fejhallgató kimenetre van kötve a 2.1-es hangrendszer és/vagy a fejhallgató.

(#46010) benedekco


benedekco
addikt

VAI Hydra

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#46011) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Ha a G B húrok szürkék fényes helyett, akkor cserés?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#46012) Goose-T válasza V.Stryker (#46011) üzenetére


Goose-T
veterán

Húszévesen, csórón úgy voltam vele, hogy akkor kell cserélni, amikor elszakad. :DDD Egyébként ha hallod a hangján, hogy döglött, akkor érdemes cserélni. Van, hogy az intonáció is elmászik, mert megnyúlik a húr, az hallható is. Persze csak akkor cseréld, ha korábban jól volt intonálva.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#46013) V.Stryker válasza Goose-T (#46012) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Akkor jóvanazúgy. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#46014) espista válasza V.Stryker (#46011) üzenetére


espista
senior tag

Igen. Gondolom sima acél húrok.

Romani ite domum!

(#46015) consono válasza V.Stryker (#46013) üzenetére


consono
nagyúr

Vagy letakarítod ;)

"In God we trust. All others must bring data"

(#46016) benedekco válasza V.Stryker (#46011) üzenetére


benedekco
addikt

Tudom ajánlani, GHS FastFret. Nemtom nálatok hol lehet kapni, de ha ezt nem is, valami alternatívát biztosan találsz. Nekem volt valami Daddario is, de az hamar kiszáradt, nagy szar volt. Ez már már meg több mint egy éve tartja magát és tele van még cuccal. Kellemesebb a játék is, pontosabban és gyorsabban tudsz csúszni a húrokon.
Amúgy én is akkor cserélek, mikor elpattan, vagy mikor már zavaróan szar az intonáció.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#46017) Moleman válasza benedekco (#46016) üzenetére


Moleman
addikt

Itt is lehet kapni, 3-4 éve kaptam egyet, a kupakja már nagyon laza, de így se száradt ki. :K
Nagyon öreg húrokkal már nem tud csodát tenni, de megelőző karbantartásnak hibátlan, és tényleg jobb síkosított húrokon játszani. :DDD
Én is vettem olyan gitárt, amin már érdesek a vékony húrok, emiatt az indokoltnál jobban tépi szét az ujjbegyem. :D

(#46018) V.Stryker válasza espista (#46014) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ernie Ball RPS 10 van rajta.

Mivel takarítom le? Van valami háztartásban is megtalálható bármi? Wd40? Férfi sampon 4in1? :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#46019) benedekco válasza V.Stryker (#46018) üzenetére


benedekco
addikt

Ronggyal. WD40 nem annyira ajánlott, tud okozni dolgokat a fa és a kezelt felületeken.
De amúgy ott van a linkemen pont Moleman hsz-e felett. Az tisztíccsa a húrtot, kenydő is jár hozzája.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#46020) benvolio


benvolio
őstag

Van itt a közelben egy eladó Nux Mighty Lite Bt, nagyon jókat írnak róla és néztem videókat is, megtetszett. Meg akartam venni, de rájöttem, hogy van itthon egy sokkal jobb összeállítás, mert tettem egy próbát. Zoom G1 Four és Divoom Voombox Outdoor párosítás. ;] Brutál jó! Ez is könnyen hordozható, jól is szól, mindent lehet vele, még a telefon is jack kábellel ráköthető a Zoom-ra és akkor még aláfestés/rájátszás is megvan. [kép] De kipróbáltam nagyobb partybox-al is amiről szokott a kerti party szólni és teljesen jó. Simán ellehet szórakozni vele.

(#46021) espista válasza V.Stryker (#46018) üzenetére


espista
senior tag

A fiamnak 2 nap után szürkék lesznek a sima acél húrjai. Neki muszáj Elixír-t használnia. Nekem fél évig is kibírja a sima Ernie Ball.

Romani ite domum!

(#46022) V.Stryker válasza benedekco (#46019) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi. Végülis megrendeltem audioll-tól azt az aktív humbuckeres fekete dögöt és ha már úgyis jön cucc, hátha még mellé tudják rakni ezt a húrtisztítót.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#46023) WolfheartGR válasza V.Stryker (#46022) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Arra jó eséllyel én is rá fogok menni.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#46024) consono válasza WolfheartGR (#46023) üzenetére


consono
nagyúr

Én is gondolkodtam rajta, de nem akarok még egy Stratot :) Ha Telében lenne....

"In God we trust. All others must bring data"

(#46025) Goose-T válasza consono (#46024) üzenetére


Goose-T
veterán

Ez elég közel áll hozzá. Veszel hozzá egy feka koptatót, aztán kész is vagy. Ha kell a stealth look, akkor tudok hozzá adni fekete pickupkupakokat, van itthon. Fehér is. :D Vagy megveszed hozzá az EMG-t vagy az Alis aktív cuccot. Vagy lősz hozzá valami használtat GS-ről.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#46026) Eastman válasza consono (#46024) üzenetére


Eastman
őstag

[Katt...]

Goose-T, majdnem egyszerre.
HH hardtail Strat. Nyammmi! :)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#46027) consono válasza Goose-T (#46025) üzenetére


consono
nagyúr

Hát egy aktív EMG készlettel lehet, hogy nem is lenne rossz :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#46028) Eastman válasza V.Stryker (#46022) üzenetére


Eastman
őstag

Végre valami amit van kedvem élőben is megnézni, -próbálni.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#46029) Eastman válasza consono (#46027) üzenetére


Eastman
őstag

Kifejezetten aktív hangszedőkkel szerelt gitárt szeretnél?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#46030) nap


nap
addikt

Ibanez Mikro vagy Jackson Minion?
Tudtok olyan helyet, ahol vásárlás előtt ki lehet próbálni egymás mellett mindkettőt?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#46031) Goose-T válasza nap (#46030) üzenetére


Goose-T
veterán

A Jackson menőbb a cápafog-berakasokkal. :DD Amúgy meg dobj fel egy érmét, aztán dönts. Ebben a kategóriában nincsenek nagy meglepetések. Talán az Ibanez leheletnyivel jobb minőségű hardverrel szerel, a Jackson meg valószínűleg jobban szól.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#46032) consono válasza Eastman (#46029) üzenetére


consono
nagyúr

Nem szeretnék én, mert a meglévőn sem játszom eleget, de az az olcsó aktív HB Strat megmozgatta a fantáziám ;)

"In God we trust. All others must bring data"

(#46033) WolfheartGR válasza Goose-T (#46025) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Ezen is morfondíroztam.
Nagyobb fekete koptató, hídhoz egy szál Emg azt jóvan.
Még lehet mindkét HB meglesz dobálós gitárnak. Vagy nem. Vagy nemtudom.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#46034) benedekco


benedekco
addikt

Headrush-osok szevasztok.
Új firmware, négy új torzítóval és egy új erősítővel négy különböző hangzással.
Tegnap felment az upgrade, gyorsan ki is próbáltam, de túl sokat nem tudok mondani, mint hogy az amp sim-ek jók és az S1 torzító bejött nagyon, főleg a zöld torzítóval (Ibanez Tube Screamer sim) keverve kemény szólógitárt kap az ember.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#46035) fattyu


fattyu
veterán

Nem vagyok egy kekec tipus de bocsanat?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#46036) benedekco válasza fattyu (#46035) üzenetére


benedekco
addikt

Egy ideig nem értettem mi van. De már látom, ez egy nagyon csúnya sztratokaszter :P
Telekaszternek jobban néz ki.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#46037) consono válasza fattyu (#46035) üzenetére


consono
nagyúr

Érdekes a sunburst is :DD

"In God we trust. All others must bring data"

(#46038) espista válasza fattyu (#46035) üzenetére


espista
senior tag

Ez abból a rövid időszakból való, amikor Dave még a Slipknotban játszott Jim helyett... :D

Romani ite domum!

(#46039) nap válasza fattyu (#46035) üzenetére


nap
addikt

Megcsúszott a kopipészt. :D
Szerintem rendeld meg, és meglepetés lesz, hogy Dave Murray stratocastert, vagy egy Jim Root telecastert fogsz kapni... :D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#46040) Viszlát


Viszlát
addikt

Családja kérésére és mély fájdalommal szeretném tudatni veletek, hogy Eastman fórumtársunk pár nappal ezelőtt tragikus hirtelenséggel elhunyt. Kérünk mindenkit aki szeretné elkísérni utolsó útjára, 2022. február 25-én 14 órakor, egy szál fehér virággal legyen velünk az érdi temetőben.

E. sokszor beszélt a gitáros közösségről végtelen szeretettel, az itt kötött ismeretségekről és barátságokról, így szerettem volna veletek a Logoutos blogbejegyzés mellett külön is közölni a szomorú hírt.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#46041) fattyu válasza Viszlát (#46040) üzenetére


fattyu
veterán

Nincsenek szavak :(

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#46042) nagyArc válasza Viszlát (#46040) üzenetére


nagyArc
tag

Jézus Mária :( Nyugodjék békében.

(#46043) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

[csúnya szavak]

(#46044) KerryVTR


KerryVTR
tag

Bocsi! Ezt válasznak szántam...

#46011 V.Stryker-nek, de nem úgy sikerült! :D

Én ezeket használom.
A trutyit rákened a húrra, aztán párszor végighúzod...ennyi! :)

[ Szerkesztve ]

(#46045) bigrob válasza Viszlát (#46040) üzenetére


bigrob
őstag

Hatalmas űrt hagy maga után ebben a topikban is. :O

Őszinte részvétem!

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#46046) Alexios válasza Viszlát (#46040) üzenetére


Alexios
veterán

:(

(#46047) benedekco


benedekco
addikt

Nagyon nem jó hír! :(
Hiányozni fognak a random klipjei, meg a segítőkészsége. Mindig tudott valami okosat mondani kérdésekre, mindig volt valami jó ötlete.
Ott van a Logout gitár tudástár, azt ki fogja frissíteni?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#46048) WolfheartGR válasza Viszlát (#46040) üzenetére


WolfheartGR
őstag

:(
Nemvanez így jól.
Részvét a családnak.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#46049) gaborbol válasza Viszlát (#46040) üzenetére


gaborbol
őstag

Reszvet a csaladnak , hianyozni fog. Nemreg beszeltunk a villanyciterarol remelem sikerult befejezni. :((

Mult heten neztem egy YouTube videot egy sracrol aki gitarokat ad meg vesz megelhetes szinten, munkabol kifolyolag hagyatekkal is foglalkozik. Nagyon normalis ember, azt javasolta, hogy akinek tobb gitarja van, vannak ertekesebb gitarok, valahova tegyen egy listat, hogy melyik gitar kb mennyit erhet, mikor vette esetleg milyen emlek fuzi hozza. Ha esetleg varatlanul tavozik az illleto a csaladnak konnyebb masra fokuszalni es nem azzal foglalkozni amihez semmit sem ertenek. Esetleg egy cimet a kedvenc gitarbolthoz vagy a mesterhez aki javitotta valaki hozzaerto, zenesz barat, tobb eves kapcsolat stb.

[ Szerkesztve ]

(#46050) BluEyes válasza Eastman (#46029) üzenetére


BluEyes
őstag

Testvér, jó hogy köztünk voltál. Nyugodj békében!

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.