Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) InHell válasza Ragnar_ (#26998) üzenetére


InHell
senior tag

Meghajtottam tegnap próbán, nagyon fasza. 4-es hangerő fölött a dobost már alig lehetett hallani, pedig ütötte rendesen haha. :) 3-4 között pont jó lesz próbán.
Van alja van teteje a hangnak, közepe a mérsékelt hangzású a ládának, de így pont jó, mert az erősítő is sok közepet tol, meg az EMG 81 hídi hangszedő is.
V30-as szórókkal akartam, de úgy már túl sok lett volna a közép és magas.

Bemikrofonozás tervben van, de még kell egy Maxon OD808 meg egy Clean boost pedál, azok fontosabbak.
Ja és még egy tartalék (lehetőleg koncertképes) gitár kéne ha megyünk fellépni valahova.
Ahh jó drága hobbi ez na. :D

< béna duma helye >

(#27002) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Biztos ismét amatőr kérdés. Megvan a gitár fali akasztója (herkules lett, musicminutes-ben akciós). Az lenne a kérdésem, hogy mintha olvastam volna valahol, hogy fűtés közelében nem nagyon javasolt gitárt tárolni. Ez mennyire igaz? Pont ahol jó helye lenne, ott jön le 15 centire a fűtéscső. :U Keressek neki másik helyet?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#27003) jettison válasza V.Stryker (#27002) üzenetére


jettison
tag

Egy sima fűtéscsőtől nem lesz semmi baja.

(#27004) V.Stryker válasza jettison (#27003) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Kicsit a fűtőtest is közel van... így kell elképzelni:

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#27005) Moleman válasza V.Stryker (#27004) üzenetére


Moleman
addikt

Ez így már kevéssé szerencsés szerintem. A hő felfelé száll, így az alsó cső hőjéből már kap a gitár, az ablaktól pedig szigeteléstől függően jön a hideg. Jellemzően nyirkosak is ezek a helyek, legalábbis nálam, de én nem fűtök, lehet, hogy a hő miatt nálad szárazabb. Mindenesetre én nem tenném oda a gitárt.

(#27006) strcpy válasza V.Stryker (#27004) üzenetére


strcpy
tag

Nekem is hasonló helyen volt először a gitárom, csak lent a földön. Olyan szépen csapódott le rajta a pára, hogy élmény volt nézni.

(#27007) sza.sa válasza V.Stryker (#27004) üzenetére


sza.sa
tag

Nekem is így van, csak a fűtéscső a falban van. A fal viszont szigeteletlen, éreztem hogy sugárzik a hideg kicsit... De a gitárnak semmi baja, pára meg abszolút nem.

sza.sa

(#27008) jettison válasza V.Stryker (#27004) üzenetére


jettison
tag

Hát, elég vitatott téma ez egyébként. Főleg inkább akusztikus gitárok esetében tartják jelentősnek a kérdést. Nyilván ha találsz más helyet, akkor érdemes oda rakni. Ha nincs más hely, akkor pedig marad ott... Nagy baja egy tömör testű, elektromos gitárnak szerintem nem lesz.

Milyen messze van a fűtőtest? Mennyire jár "intenzíven". Pl egy rossz szigetelésű szobát próbáltok csumán járatott konvektorral fűteni, vagy langymeleg radiátor krúzolgat egész télen? Utóbbi esetben annyira nem aggódnék emiatt, előbbi esetben nem tenném oda.

(#27009) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Oké, meggyőztetek, sajnos akkor ott lesz, ahová asszony mondta, csak nem akartam megint igazat adni neki. :DDD

Másik kérdésem, hogy ha esetleg keresnék gitár oktatót, akkor van valami oldal, ahol érdemes nézni? A gsfanatic és a jófogás, elég gyengusz.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#27010) Panzermeyer válasza Plazmacucci (#26994) üzenetére


Panzermeyer
tag

Pár hete vettem egy SD-1-et, hová valósi vagy? :)

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#27011) Panzermeyer válasza strcpy (#27006) üzenetére


Panzermeyer
tag

Hány fok van nálatok? Nekem ugyanitt van a gitár, mint a rajzon, csak a földön 3 lábú állványon. Semmilyen pára nincs a környéken sem.

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#27012) Kobe


Kobe
veterán

Nagyon hulye kerdes, alap. Van valami normalis, emesztheto leiras kozkezen a zeneelmeletrol, illetve a technikarol, foleg skalakrol es szolokrol?

Amit probalok megerteni, hogy pl a gyors szoloknal, skalaknal, hogyan pengetik ilyen gyorsan a hangokat. Nezegettem videket, de sokszor ugy latszott, nincs szinkronban a jobb es bal kez, ertsd sokkal tobb hang hallatszik, mint amennyit valoban megpengetni latszik a user. En pl nem tudom elkepzelni, hogy egy nagyon gyors metal szoloban pl hogy lehez mindegyiket kulon, pontosan megpengetni (nyilvan kell hozza sok evtized, de akkoris erdekelne az elmelete ) :)

(#27013) Plazmacucci válasza Panzermeyer (#27010) üzenetére


Plazmacucci
félisten

22. ker. Az is jó ha csak eljössz egy sörre, s közben rápasszintjuk a POD loop-jára :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#27014) #20655360 válasza Kobe (#27012) üzenetére


#20655360
törölt tag

economy picking
Sztem erre gondolsz.

(#27015) Alexios válasza #20655360 (#27014) üzenetére


Alexios
veterán

Vagy valami legato, annál sem penget, de hang még szólal meg

(#27016) TpS válasza Alexios (#27015) üzenetére


TpS
őstag

Ha pl. a húron az 5. bundon és a 7. bundon akarod megszólaltatni a hangot, akkor elég az 5. pozíción pengetni, a 7. bundra fogásnál nem muszáj, elég ráfogni. Persze ez máshogy szól, mintha kipengeted, lágyabb a hang. Visszafele, amikor a 7. bundról leveszed az ujjad, akkor azzal egy kicsit megpengeted a húrt, és így nem kell kipengetni az 5. bundi lefogást. Ezt húrváltásnál is megteheted, vagyis nem feltétlen muszáj pengetni, elég erősen ráfogni az ujjaddal a másik húrra. Így lehet "csalni" a pengetéssel, sokkal kevesebbet pengetni, mint ahány hangot megszólaltatsz.
Rusty Cooley videóján jól látható 15 mp-tól

[ Szerkesztve ]

(#27017) Kobe válasza Alexios (#27015) üzenetére


Kobe
veterán

Is is. Mindketto, ez az economy picking, illetve legato is ilyen modszer, ahogy youtubeon lattam

Nyilvan nem tartkk meg ilyen sebessegnel, csak perpill az osszes oktato amit hasznalok, arra rendezkedik be, hogy minden hangot megpengetsz. Nem tudom ezt milyen bpm ig erdemes kovetni, es mennyitol "okositani", ha ez a minden hangot kulkn pengetsz rossz technika, nem szeretnem rogziteni

Illetve ennek az elmeleti hattere is erdekelne, mert itt pl tompulnak hangok, nem lesz ugyanolyan hangsulyos, pl skalakban melyiket erdemes megpengetni, melyiket lejet megsporolni

[ Szerkesztve ]

(#27018) #56474624 válasza Kobe (#27017) üzenetére


#56474624
törölt tag

pl skalakban melyiket erdemes megpengetni, melyiket lejet megsporolni

Ahogy érzed. :)

Egyébként érdemes csinálni a legatót, kiváló ujj-erősítő, meg szükség is van rá szerintem, hogy az ember külön gyakorolja, hogy mindenhol úgy szólaljon meg, ahogy kell.

[ Szerkesztve ]

(#27019) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Mohai Tamást ismeri valaki? Mennyiért oktathat és hogy lehet hozzá bekerülni?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#27020) strcpy válasza Panzermeyer (#27011) üzenetére


strcpy
tag

Én ellennék a 21,5 fokban, de a párom ragaszkodik a folytonos 23-hoz. :DDD
A lakásban pont az új (és rosszul beszerelt) nyílászárók miatt magas a páratartalom, a gitár a hőforrás (konvektor) felé nézett, a hátán pedig a csavaroknál és a húron is elkezdett lecsapódni a pára. A rozsda az új húrkészletet egy hét alatt elkezdte enni.

(#27021) xCharusso válasza strcpy (#27020) üzenetére


xCharusso
csendes tag

Sziasztok. Az elektromos gitáromat behangoltam külön hangolóval és telefonnal egyszerre, mind a kettő jó értéket mutatott. Az erősítőt(zar electric guitar amp e-10se) megpróbáltam úgy beállítani, ahogy a legtöbb helyen írták, és egyáltalán nem hangzik úgy mint bármelyik másik amelyiket videóban látok. Ez a gitár miatt vagy az erősítő miatt van?
A videóban D major - E major - A major akkordokat játszok, szerintem teljesen más hangja van mint máshol.
https://www.youtube.com/watch?v=YBZj_Yd0la8

(#27022) Plazmacucci válasza xCharusso (#27021) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hát először is egy darab videó van az egész jutubon, plusz a tiéd, amit nem listáz ki, erről az erősítőről. Másodszor meg nincs rendesen behangolva, hallatszik rajta. Aztán te mihez hasonlítod? Ki állította be a gitárod? Milyen gitár? Mióta próbálkozol?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#27023) Panzermeyer válasza Plazmacucci (#27013) üzenetére


Panzermeyer
tag

Ha ki tudnék állni a garázsból, már úton lennék :) De elég nagy itt a sár.
Amúgy én Ráckeve.

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#27024) Panzermeyer válasza strcpy (#27020) üzenetére


Panzermeyer
tag

Nálunk konstans 20 fok, volt kicsi hiszti októberben, de sikerült így hagyni :) Amíg nincs gyerek, addig olcsóbb a pulóver :)
Ráadásul nekem a gitár mellett van az akvárium is és semmi pára. Mondjuk van elszívó a fürdőszobában és a konyhában is, nem nagyon hagyom párásodni a benti levegőt.

Lassan 1 hónapja itt a Les paulom és még mindig fennvan a daddario gyári, pedig rögtön aznap megvettem az elixirt és hiába várom, hogy rozsdásodjon :U

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#27025) Moleman válasza Panzermeyer (#27024) üzenetére


Moleman
addikt

Most nálam is 20 fok van, hidegebb időben 19 volt. Az ablakkeretek mentén hajlamos penészedni a szoba (mikor szekrény volt az utcai falon, ki is virágzott az egész fal), de fürdéskor-főzéskor én is járatom az elszívókat. A gitárok jól viselik, átlagosan évente cserélek húrt, akkor is csak a felgyűlt kosz és zsír miatt tompa a hangjuk, rozsda nincs.

(#27026) BluEyes válasza xCharusso (#27021) üzenetére


BluEyes
őstag

Nagy titok az erősítőd, sehol semmi info, kép, bármi adat, de mindegy is. Kell rajta lenni egy gombnak, ami a torzítót (lehet drive, OD, overdrive is a neve) ki-be kapcsolja. Ezzel kapcsoljad ki a torzítót. Az összes potit kábé középállásba (12 óra) állítsad.
A gitáron pedig minden potit tekerjél koppanásig föl. Ebben az állapotban ha megpengeted a gitárt, szép tiszta hangon kell szólnia. És akkor most hangoljad be a gitárt.
Vastagtól vékony felé: E - A - D - G - H - E
A hangológépek az angol elnevezést használják, vagyis a magyar H hang az angol kottákban B betűre hallgat. Tehát a hangolás: E - A - D - G - B - E
Közben figyelj, hogy ne mutasson # vagy b karaktert a hangoló, mert akkor az a hang egy bunddal arrébb van, mint ami neked kell.
Kábé így kell szólni a húroknak, használd a füledet is, ne csak a gépeket: [link]

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#27027) cucka válasza Kobe (#27017) üzenetére


cucka
addikt

A legato nem egy technika vagy módszer, hanem egy zenei jelölés, szó szerint azt jelenti, hogy összekötve. Vagyis a hangok, amiket játszol, egymásba kötve következnek, szünet nélkül.
Amikor megpengetsz egy hangot, akkor annak van egy "indulása", ezt hivják attack-nak. Ha pengetővel játszol, akkor ez az attack elég hangsúlyos lesz, tehát pont azt eredményezi, hogy nem lesznek simán összekötve az egymás utáni hangok.

A technika az másik kérdés, van pár lehetőséged - hammer on, pull off, tapping, slide.

Ami fontos - az, hogy valami legato vagy sem, az az előadásmód része. Akkor érdemes használni, amikor jól szól, semmi köze a dal tempójához, vagy a lejátszott hangok számához. Egy csomó dalban egyértelmú, hogy használni kell, pl. ennek az intrójában remekül hallod, hogy mikor pengeti meg a húrt és mikor használ hammer on-t és pull off-ot. Pont ezek az apróságok adják a lüktetését ennek a riffnek, játszhatná máshogy is, de az máshogy szólna.
(Ezt a basszusgitár játssza, de a lényeg ugyanaz)

Ja, a másik - hammer ont meg pull off-ot gyakorolni kell, nem kifelejtve a kisujjat. Mittudomén, skálákat próbáld úgy játszani mindkét irányba, hogy nem pengetsz egyszer se. Ha csalni akarsz, tekerd fel a torzitást.

[ Szerkesztve ]

(#27028) InHell


InHell
senior tag

Jajj de szépen szól ez az akusztikus Yamaha. Egyik kedvenc YouTube gitárosom.
[link]

< béna duma helye >

(#27029) Eastman válasza Kobe (#27017) üzenetére


Eastman
őstag

"Ja, a másik - hammer ont meg pull off-ot
gyakorolni kell, nem kifelejtve a kisujjat.
Mittudomén, skálákat próbáld úgy játszani
mindkét irányba, hogy nem pengetsz egyszer se. Ha csalni akarsz, tekerd fel a torzitást."

Tulajdonképpen ezek és a nyújtások adják a gitárjáték ízét-zamatát. Annyival kiegészíteném cucka perfekt tanácsait, hogy "lustiba'" a gyűrűsujjal rányújthatsz a kisujjal fogandó következő hangra.

Még az A húron is szoktam így a blue-note-tal színezni. H-n és vékony E-n az idoljaim dalaiban alaptrükk.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#27030) Eastman válasza Kobe (#27017) üzenetére


Eastman
őstag

...ha meg már a gyűrűsujj nyújt, a középső ujjal szorosan lehet neki segíteni. Hosszú vibrátókban vagy éppen több félhangnyi nyújtásokban jól használható a közös munkájuk.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#27031) #20655360 válasza #56474624 (#27018) üzenetére


#20655360
törölt tag

+1

(#27032) csadi0011


csadi0011
őstag

Ha már technikák.
https://www.youtube.com/watch?v=Rmga3Y9J2UQ
1:55, aztán 2:53-tól a gitáros.
De amúgy, bármennyire néznek ki hülyén, én szeretem hallgatni az ilyen alkotásokat.

(#27033) kemotox


kemotox
addikt

(#27034) #20655360 válasza csadi0011 (#27032) üzenetére


#20655360
törölt tag

Az a szaxis él még?

(#27035) jettison válasza kemotox (#27033) üzenetére


jettison
tag

:C
Kellett pár másodperc míg leesett..:D

(#27036) Kobe


Kobe
veterán

Megvan a katana is :) meg a gyari papir is rajta volt olyan erintetlen :)

(#27037) Plazmacucci válasza csadi0011 (#27032) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hülyén néz ki .

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#27038) nap


nap
addikt

Nyaki hangszedőnek mit javasoltok jazz-hez?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#27039) Kobe


Kobe
veterán

(ha valakit érdekel egy normális külső audio interface righez meg egyéb jóságos progikhoz, nálam van egy duo capture elfekvőbe)

(#27040) Eastman


Eastman
őstag

4x12-es, 280 Wattos Epiphone láda.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#27041) Eastman


Eastman
őstag

...bocs, ezt nem rakhatom mellé! Jóállapotú. ;]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#27042) Eastman


Eastman
őstag

Sokszor leírtam már itt, hogy a gitározást nem lehet elég korán elkezdeni. :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#27043) #20655360


#20655360
törölt tag

Japó Squier vki? [link]

(#27044) kemotox válasza #20655360 (#27043) üzenetére


kemotox
addikt

Ííííí, kopott fogólap, szexiiiii

(#27045) Plazmacucci válasza kemotox (#27044) üzenetére


Plazmacucci
félisten

az szerintem dzsuva

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#27046) kemotox válasza Plazmacucci (#27045) üzenetére


kemotox
addikt

Az inkább a bundoknál szokott lenni nem? Középen meg nagyjából tiszta marad mert arrafele tapizod

(#27047) #20655360


#20655360
törölt tag

Nagyot szívok ezzel a high actionnel, de megéri hosszútávon sztem. Piszok jó hangja van így, magasabb a sustain, 100x könnyebb tisztán játszani, könnyebb nyújtani, vibratózni, meg minden. Pl. full rögzített csuklóval és ujjakkal, szimplán az alkart le-fel mozgatva is tudok gyorsan játszani (tehát konkrétan mint egy gép, fölös mozgások nélkül, egyenes vonalban) és mégis 0 nem kívánt zaj.
Viszont a 12. bund felett kínszenvedés a lefogás. :(

(#27048) Plazmacucci válasza kemotox (#27046) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Akinek izzad a keze és ilyen világos fogólapja van annak meglátszik rajta a retek. Láttam már ilyet.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#27049) kemotox válasza Plazmacucci (#27048) üzenetére


kemotox
addikt

Kopás is tök így néz ki. Kár, hogy nincs közelebbi képe a csávónak. Így sosem tudjuk meg, hogy dzsuva, vagy kopás, vagy esetleg mindkettő együtt :D
De inkább mondjuk azt, hogy kopás, ne akarj lelombozni, hogy egy undorító izzadtságos dzsuva tetszett meg nekem ;]

(#27050) #20655360 válasza kemotox (#27049) üzenetére


#20655360
törölt tag

Lekopott a lakk (vagy amivel kezelték) és a kopott helyeken megfogta a mocsok.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.