Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) Zoli133 válasza HTCX715 (#19993) üzenetére


Zoli133
őstag

A kétkezességgel pont így vagyok én is. Nekem balkezes gitárom lett, de pont pár hete tettem jobbkezessé az akusztikus gitárom mert kíváncsi vagyok úgy mit érek el.
De próbáld ki mindkettőt egy hangszerboltban ahogy előttem is javasolták az a biztos.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#20002) brickm válasza atidzsiforc (#19999) üzenetére


brickm
őstag

Hangold át C-D re ne shifteld és megtudod mi változik.

(#20003) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Értem, köszi a válaszokat.
Az ilyen Pitch shiftereket milyen kategória alatt találom egy hangszerboltban? Multieffekt pedál, vagy mi?

(#20004) pigatt válasza MATEO6600 (#20003) üzenetére


pigatt
őstag

Rengeteg multieffekt is tudja, de vannak kifejezetten pitch shift pedálok (Digitech Drop).

i9 / 4080 / 32"

(#20005) brickm válasza MATEO6600 (#20003) üzenetére


brickm
őstag

Nem.
Digitális modulációs effekteknél, vagy effekt processzoroknál. Attól függ mennyire komoly összeget szánnál rá.
Van egyszerű digitális pedál formában, és van direkt rekkbe szerelhető multifunkciós kivitelben is.

(#20006) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

Sziasztok olyan kérdésem lenne hogy ha tudok 12ezerért hang-lyukba helyezhető fischman elektronikát szerezni akkor megéri-e belerakni egy 30ezer forintos ibanez akusztikus gitárba, vagy inkább vegyek egy elektroakusztikus gitárt a simát meg adjam el?

(#20007) Bobrooney válasza ZTE_luky (#20006) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Szerintem próbáld ki, és meglátod. Ha így tettszik a hangja, akkor meg nem kell vesződni az eladással / milyengitárt vegyek effektussal.

(#20008) ZTE_luky válasza Bobrooney (#20007) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

és az ilyen utólagos hanglyukba illeszthető megoldás nem tré? ugyanolyan szép hangja van mint ha mondjuk gyári elektroakusztikus gitár lett vna?

mert az elektronika 12ezer plusz a berakás 5ezer..

[ Szerkesztve ]

(#20009) Bobrooney válasza ZTE_luky (#20008) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Nézegess youtube videókat, de nem feltétlen jársz vele szarabbul, mert jó elektronikás elektoakusztikus gitár sem 30 ezer.

(#20010) ZTE_luky válasza Bobrooney (#20009) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

értem. hát én csak azért gondoltam hogy a dobba helyezhető rossz, mert sokan mondták hogy nem akusztikus hangja van, inkább olyan mű, olyan műanyagos hangja..
aztán nem akarom azt hogy ráköltsek 15ezer forintot és nehogy valami ócska sz*r legyen..

(#20011) Bobrooney válasza ZTE_luky (#20010) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Hallgatózz utána mindenképpen.
Ahogy nézem teljesen vállalható hangja van: [link]

[ Szerkesztve ]

(#20012) ZTE_luky válasza Bobrooney (#20011) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

ja én nem iylenre gondoltam, hanem piezóra és a hanglyukba van egy kis modul ahol hangerőt meg hangszínt tudsz állítani,.

(#20014) Bobrooney válasza ZTE_luky (#20013) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Nem tudom h ez mennyire lehet jó, ilyennel sosem találkoztam :)

(#20015) ZTE_luky válasza Bobrooney (#20014) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

Es mi a velemenyed rola igy hogy latod, olvasod hogy mi ez? Mert en nem ertek az elektronikakhot sajnos, nem tudom megvegyem e ?

(#20016) Bobrooney válasza ZTE_luky (#20015) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Azt jó lenne tudni milyen típus ez pontosan :))
Ahogy a youtube videókat néztem nem rosszak.
Mit vársz tőle pontosan? Miért szeretnél egy ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#20017) ZTE_luky válasza Bobrooney (#20016) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

Sajnos az a hirdetesben noncs benne :(( azt hittem kep alapjan raismersz egy adott tipusra :D

(#20018) Bobrooney válasza ZTE_luky (#20017) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Szerkesztettem az előzőt.
Meg kérdezz rá az eladótól.

(#20019) funk648


funk648
aktív tag

Sziasztok!

A Dean gitároknál általánosságban mi a véleményetek, esetleg tapasztalatotok? Konkrétan erre és erre gondolok.

(#20020) Bobrooney válasza funk648 (#20019) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Az olcsóbbik Razorback-et próbáltam az elég jó volt, bár árban is feljebb van.

(#20021) ZTE_luky válasza Bobrooney (#20018) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

Szia megkérdeztem a gyereket.

hanglyukhoz raagsztható elektronika, puntos típusa

plusz van egy másik ami Fishman Presys 301, ami mikrofonos beépített gerjedés gátkóval.

remélem így már tudsz mesélni a kis kütyükről :)

Előre is köszi!

(#20022) Bobrooney válasza ZTE_luky (#20021) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Már kérdeztem is, de "Mit vársz tőle pontosan? Miért szeretnél egy ilyet?"

(#20023) ZTE_luky válasza Bobrooney (#20022) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

Ja bocsi nem olvastam hat hog kisebb termet nappalit betoltse legyen eg kis erosites az slsp gitaron kivul tehat nem nagy teremben szeretnek koncertezni meg ilyenek.. csak hobbi sinten kene

(#20024) Bobrooney válasza ZTE_luky (#20023) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Nem szól elég hangosan az akusztikus gitárod? :F

[ Szerkesztve ]

(#20025) ZTE_luky válasza Bobrooney (#20024) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

de:D elsősorban azért kéne elektronika hogy tudjak felvételt csinálni róla, videózni stb.. tehát hogy rá tudjam dugni gépre és lementeni hangfájt. meg amúgy a hangzása miatt is ,gyönyörűen szól.. csak kérdés hogy ezért megéri e venni egyet mert kb 15ezerből jön ki..

(#20026) Bobrooney válasza ZTE_luky (#20025) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Van "ájfónod" vagy "ájpeded"?
Szerk: Sőt olyan eszközöd amin van mikrofon és garage band vagy ilyesmi progik elmennek?

[ Szerkesztve ]

(#20027) ZTE_luky válasza Bobrooney (#20026) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

Szamitogepen nem lehet? Hanglsrtyaval vagy valahogy?

(#20028) Bobrooney válasza ZTE_luky (#20027) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Hangkártyás megoldásokra keress rá, már volt róla szó többször.
De a sima alaplapi megoldások nekem sosem jöttek be.
Külső hangkártyái vannak a line6-nek amik jók, de ezek 20-30 ezer alsó hangon.
De akusztikus gitárt vettem fel mikrofonról Amplitube-al, teljesen élvezhető volt a hangzás, ez a legolcsóbb megoldás szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#20029) ZTE_luky válasza Bobrooney (#20028) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

tehát akkor hangkártya nélkül a gitár jack kábeljét 3,5-re alakítva és mikrofon portba csatlakoztatva sima alaplabra az nem leehtséges hajól értem..

(#20030) Bobrooney válasza ZTE_luky (#20029) üzenetére


Bobrooney
senior tag

De lehetséges, csak nálam sz*r volt a minősége, és késett a hang.
De használd a keresőt, olvashatsz róla sokat.

[ Szerkesztve ]

(#20031) ZTE_luky válasza Bobrooney (#20030) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

oké, köszi szépen a segítséget!:)

(#20032) Eastman válasza ZTE_luky (#20031) üzenetére


Eastman
őstag

Itt az összes hsz hangkártyák témakörben.

Üdv: Eastman

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#20033) brickm válasza Bobrooney (#20028) üzenetére


brickm
őstag

Szia!
Van hangmintád róla? Csak kíváncsiságból, mert én is most készülök felvenni akusztikus hangot.

(#20034) Bobrooney válasza brickm (#20033) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Amplitubes?

(#20035) brickm válasza Bobrooney (#20034) üzenetére


brickm
őstag

Mármint amplitubes mi?:D hogy azzal akarok e felvenni, vagy hogy amplitube-os hangmintád van-e?
Ha utóbbi, akkor igen, ha előbbi, akkor nem :D

(#20036) Bobrooney válasza brickm (#20035) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Jah igen, amplitubes hangmintám van, ipad mikrofonnal felvéve.
Megy pü-ben!

(#20037) nap


nap
addikt

Okoz e problémát, ha egy 7K nyaki hangszedő mellé egy 14K hangszedőt teszek a lábhoz?
Mire kell figyelni ilyenkor?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#20038) brickm válasza nap (#20037) üzenetére


brickm
őstag

Ha nem zavar a hangerőben az eltérés, akkor nem. Mondjuk a mágnesektől is függ, hogy mennyivel lesz hangosabb.

Nekem egy ideig volt a nyaknál jóval erősebb hangszedő. Bár nem ennyire markáns(hogy dupla akkora)

A 14k-s hangszedőt minél lentebb helyezd el a húroktól távolabb, a nyakit meg minl fentebb, ezzel csökkentheted a hangerő hidat.
Ha ez nem számít, akkor csak pattintsd be és meghallgatásos teszttel lődd be a magasságokat.

(#20039) nap válasza brickm (#20038) üzenetére


nap
addikt

Ok. Köszi! :)

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#20040) csadi0011


csadi0011
őstag

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni abban, hogy standard e tabot hogyan írjak át adf#h ukulelére? Igazából azzal van gondom, hogy nem tudom hogyan jönnek ki a félhangok.

(#20041) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Adott egy Marshall CF15 és meg egy Vox amPlug is.
A gitározásomat szeretném rögzíteni, pc segítségével.
Hogy tudnám ezt a legkönnyebben megcsinálni? (Közvetlenül a gitárt nem tudom pc-re kötni)
Úgy próbáltam hogy a Marshall fülhallgató kimenetét jack-kel a hangkártya line-injébe dugtam, de nem jött össze.

(#20042) Nunder válasza MATEO6600 (#20041) üzenetére


Nunder
őstag

Nézegettem a kombódat, de én nem találtam rajta semmilyen kimenetet a fejhallgatóén kívül. Így nem sok esélyt látok rá, hacsak nem mikrofonozod be. Szerintem a fejhallgató kimenet jele amúgy sem túlzottan alkalmas bemeneti jelnek, de majd a szakik megmondják. Esetleg ha a mikrofon bemenetre kötöd nem a line-in-re. De ne számíts sok jóra, mert nagy lesz a latency, ha csak egyszerű hangkártya van a gépedben.

amPlug-nál szintén hasonló a helyzet, az egy fejhallgató kimenettel. Én próbáltam gépre kötni egy 3,5-ös apa - 6,3-as anya átalakítóval, és a gitárkábelt közvetlenül a hangkártyába, de elég macerás. Annyira kis gyenge műanyag a cucc, hogy féltem hogy a gitárkábel súlya eltöri, de még nagy vigyázva is felemás volt az eredmény.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#20043) MATEO6600 válasza Nunder (#20042) üzenetére


MATEO6600
őstag

Értem, köszönöm az információkat :R
Akkor marad az eddig megoldás, a mikrofon... de úgy meg elég torz :/
Esetleg valami tanács, hogy hova érdemes helyezni a mikrofont az erősítőnél?

(#20044) BluEyes válasza MATEO6600 (#20043) üzenetére


BluEyes
őstag

Már megen bénázol? :D
A múltkor szar volt a kábeled, lehet hogy most is az a bajod. Egy új, működő jack-jack kábel max 500 forint lehet. Vegyél egyet.
Merthogy a füleskimenetről lehet jó felvételt csinálni. Sőt, alighanem a füleskimenet hangszórószimulációja jobban szól, mint a hangszóró, tehát érdemesebb is.
Szóval egy fülessel ellenőrizzed, hogy szól-é a füleskimenet. Ha igen, akkor egy tutira jó jack-jack kábelt keressél. És onnantól már csak a windows hangbeállításainál kell a jelforrásnak a vonalbemenetet beállítani. A jelszintre figyelj, ne hajtsd túl a hangkártyát.
Ha meg a windows okoz gondot, akkor akár a hangkártyás topicban is elmondják a beállítását, az már nem gitár-specifikus probléma.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#20045) kemotox válasza BluEyes (#20044) üzenetére


kemotox
addikt

Nekem MG15CFX-em van és a füles része sokkkkal gagyibbul szól, mint a hangszórója. Legalábbis nekem úgy hangzik. Tökre élettelen, meg nemtom. Furcsa, na. Hangszóróját sokkal sokkal jobban szeretem.

(#20046) BluEyes válasza kemotox (#20045) üzenetére


BluEyes
őstag

Lehet :) de persze kérdés, hogy mit hajtasz meg a fejhallgatókimenetről. Műanyag pc-hangszórók, "gamer" fejhallgató meg hasonlók nyilván nem fognak jól szólni.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#20047) kemotox válasza BluEyes (#20046) üzenetére


kemotox
addikt

Hmm jó hogy mondod, mióta van normális fejhallgatóm (fejes topicban ajánlott HD2000), azóta ki sem próbáltam azzal.
Nemrossz végülis, de nem olyan azért, mint hangszóróval. Az még mindig jobban tetszik, lehet csak mert azt szoktam meg. Füleskimenettel mintha több basszusa lenne.

(#20048) brickm válasza kemotox (#20047) üzenetére


brickm
őstag

Persze,hogy nem ugy szol...mert a füles zenehallgatásra van kitalálva, Elvileg lineáris a megjelenítési függvénye a frekvenciamenet alapján...míg a hangszeres szélessávú hangszóró erőteljesen azínezi a hangképet.erre találták ki (illetve ennek a pótlására) a hangszóró szimulációt.
A multieffektek kimenete is ugyan olyan lapos lineáris PA rendszerre kötve,ha nincs belőve egy végfok meg egy hangszóró szimuláció.

(#20049) kemotox válasza brickm (#20048) üzenetére


kemotox
addikt

Akkor még is mit lehetne a kombó fejhallgató kimenetére kötni, ha nem fejhallgatót mert az zenehallgatásra van kitalálva?

(#20050) brickm válasza kemotox (#20049) üzenetére


brickm
őstag

Egy olyan fejhallgató meghajtó eszközt aminek van eq-ja...tehát színezi a hangkpet.
Vagy kompromisszumok mellett natúrba a fejhallgatót. De akkor elfogadod,hogy sz rul szól.
Esetleg egy dsp szimulátort, ami pl van a behrinhernekbis ha jol emlékszem,mai napig. V tone széria. Jol szol. Az gyakorlatilag hangszóró szimulátor(is).

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.