Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) atidzsiforc válasza Plazmacucci (#19000) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Enyem is full zajmentes, mondjuk sehol nincs foldre kotve :D ujfajta forrasztas nelkul osszeszerelos es nem tudtam hol kossem ra. (Mar ha kell neki)

Amugy a masik gitaromban egy eleg jo passziv szedo van, sd nazgul. Igazabol mindkettot szeretem.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#19002) atidzsiforc válasza Neuler (#18999) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Bocsi nagyon faradt voltam. :R

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#19003) Optimusx


Optimusx
tag

Valaki rendelt már a muziker-től?
Most rendeltem onnan egy gitárt, de mastercard-al nem tudtam fizetni, mert a bankom letiltja az ilyen utalásokat, ezért felhívtam volna őket, hogy módosítsam a fizetési módot utánvétre, de nem elérhető az ügyfélszolgálat. Remélem emailra válaszolnak.

(#19004) InHell válasza Optimusx (#19003) üzenetére


InHell
senior tag

Én már többször is, többek között a gitáromat is onnan rendeltem. Nem volt még gondom velük, bankkártyával fizettem, telefonon is beszéltem már velük.

< béna duma helye >

(#19005) brickm


brickm
őstag

Sziasztok!
Készül az új sablonom.
1959-es LP, egyedi hangszedő készlete lesz ennek is.
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#19006) nesa válasza brickm (#19005) üzenetére


nesa
veterán

A topp felragasztasa utan akorod kimarni a hangszedok helyet?
Nem tul nyekenyoka ez a sablon ehez, hanyas lemez?

En mdf bol csinaltam de ugy igazan jonak azt a sablont mondanam ami tobb mint 1cm vastag, de a fo sablonom az 18 vagy 19 es anyagbol van.

(#19007) brickm válasza nesa (#19006) üzenetére


brickm
őstag

Nem a toppom lesz ragasztva, hanem a háta.(szerk.: mert a nyak nem ragasztott lesz, hanem átmenő. De csak atáblásítás után jött az az ötlet, hogy legyen teljesen LP struktúra, előtte más volt az elképzelés, így meg már nagyon sokat kellene a fogólapon kiemelni, ha top-ot ragasztanék)
10-es lemez sablon. Elég masszív, szerintem nem kell ennél több, de persze majd mikor élesben marom a munkadarabot, akkor fog kiderülni ha esetleg mégsem, de bízok a legjobbakban.
Amikor csak single coil helyére kell humbuckert marni, vagy aktív szedőnek elem lukat, akkor csak 4-5-ös lemezt használok, sőt sokszor elég a faroslemez is, ami kb 3mm. Így ebből indultam ki mikor ilyet választottam.

Ha a toppot ragasztanám, nem a top-pal együtt kellene kimarni a hangszedő helyét? Végülis a keret úgyis takarja a lyukat. Vagy a hangszedő lábai fölött meghagyod az anyagot?

[ Szerkesztve ]

(#19008) nesa válasza brickm (#19007) üzenetére


nesa
veterán

Annak mi ertelme hogy hatul lesz a top? akkor egyaltalan minek a top ha csak egy fabol akarod egy hosszu furoval megbirod vegig furni, csak a kabelezes miatt nem kell topp.

ha 10 es anyag az jo csak mert billegne rajta ha a topp domboru, en marro agyaba szoktam csinalni , a hangszedokhoz van kulon hangszedo sablonom amit egyedibe oda rakok ahova akarom.

a fejet en mindig csak felrajzolom es egyedibe keszul, ugyse lehet kimarni a konyv kozepet, amig az ember baszkol a rogzitessel addig kilehet csiszolni a format, persze ugy csinalod ahogy neked jobban fekszik, es a szerszamaid engedik.

Az atmeno nyakas LP nem lesz eleg elegans csak olyan vagodeszka kerites lec, szerintem egyszeruen kell hogy a nyak a testhez kepest mas szogben aljon.

[ Szerkesztve ]

(#19009) brickm válasza nesa (#19008) üzenetére


brickm
őstag

Átfúrni át tudnám, de a kábelcsatornát kimarom, azt meg csak el kéne takarni. plusz lesznek benne könnyítések, nem lesz teljesen tömör a test.
Vagy te nem csináltál a te LesPaulodba ilyet?
Gondolkodtam rajta, hogy kihagyom, csak azért a pickupök helye, meg a kábelcsatorna helye elég nagy köbcenti, azt ellensúlyozni kell(?) a test hátsó részénél is, nem?
A kábelcsatornát azért marom mindenképp, mert egy előzőleg épített gitárnál úgy voltam vele, hogy ah, majd fúrok egy lyukat neki, elég lesz az....jópárszor szétszedtem, meg rátornáztam mire befért minden vezetékem. Ezt a hibát nem akarom megint elkövetni:D

A könyv közepének kimarása nem gond, csapágyas másoló kés fogja marni, szerintem simán befér, de előtte lepróbálom egy hulladék fán, aztán ha mégsem, akkor én is máshogy oldom meg. Köszönöm a tippeket, még gyakorló fázisban vagyok, második gitár. :)

Egy gyorskérdés:
A fogólap tetején csinálsz berakást?
Azt mivel kivitelezed?
Én előzőleg 4.5-ös fúróval megfúrtam, 4-5mm mélyen a fogólapot és kétkomponensű ragasztót színeztem sötét páccal, azzal töltöttem ki a furatot. De szerintem ettől sokkal jobb megoldást is lehetne találni. Esetleg a módszered, ha nem titkos?:)

[ Szerkesztve ]

(#19010) nesa válasza brickm (#19009) üzenetére


nesa
veterán

Az ilyen 3,5-5cm koruli testeket nem furom meg, keszul egy 6cm vastag mahagoni azt mar megfurkodtam kicsit, alapjaba veve nem tamogatom a furkalast de a mahabol kb 500g kijott igy.

Nemigen szoktam de ha megis PL egy minta elvagos fa furoval kifurom a fogolapot es fat ragasztok bele a kepen kagylos juhar fogolap es paduok berakas van, a potyoket dugofuroval tudod kesziteni PL.

[ Szerkesztve ]

(#19011) brickm válasza nesa (#19010) üzenetére


brickm
őstag

Én se akartam könnyítéseket tenni bele, csak gondoltam az eredetiben se véletlenül van, azért csak 5-6.5 cm vastag a lespaul teste.
Mondjuk nekem a legvastagabb pontja kb 5.3 lesz. Majd megnézem milyen nehéz, ha nem vészes lehet én se könnyítem ki.

Ezekre a pontokra gondoltam.
A kör alakú berakást fogólap síkjára én is dugófúróval ötleteltem ki, de oda inkább nem teszek berakást.
Viszont felül csak jó lenne. Viszont oda a dugófúrós megoldás nemigen jó, 4mm körüli átmérőre.

(#19012) nesa válasza brickm (#19011) üzenetére


nesa
veterán

tegyel csontot vagy csont szinu muanyagot.

(#19013) kizul válasza atidzsiforc (#18997) üzenetére


kizul
tag

"Amugy emg-t mindegy milyen faba teszed ugyanaz az agyonszaturalt husdaralo hang fog jonni belole."

+1000

Nálam A Hang valami ilyesmi: [link]
Élő, lélegző, egyszerű, csak egy jó gitár egy szál kábellel egy jó erősítőbe, semmi effekt meg széttorzított steril hangok.. Itt minden közrejátszik, a fa, a hangszedők, az erősítő, az ősrégi greenbackek stb.

(#19014) Humbucker válasza kizul (#19013) üzenetére


Humbucker
senior tag

Gyönyörűen szól, ezért nem lehet gitározás nélkül élni :) Respect.....

(#19015) brickm válasza kizul (#19013) üzenetére


brickm
őstag

Ezért a hangért tekertem paf-ot..
Meg ezért csináltam egy 2.5wattos full csövest. Az a poén,hogy konkrétan ezt a hangot nem lehet utánozni fépvezetős eszközökkel.

(#19016) brickm válasza Neuler (#18991) üzenetére


brickm
őstag

A fa nagyonis sokat számít. Legalábbis passzív hangszedőknél számít. Vannak fák amikben nimcs mély.

(#19017) kizul válasza brickm (#19015) üzenetére


kizul
tag

Nem bizony! :D

(#19018) atidzsiforc válasza kizul (#19013) üzenetére


atidzsiforc
őstag

:R en a nyugati folk/country cucctol az industrial black metalig mindent tolok csak szoljon a gitar :B

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#19019) Humbucker


Humbucker
senior tag

Ezek milyen cuccok lehetnek?Milyen gitár, milyen erősítő?Ezt már tuti nem keverték utólag sztem :)
[link]

(#19020) Eastman


Eastman
őstag

Minimal Les Paul:


+

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#19021) nesa válasza Eastman (#19020) üzenetére


nesa
veterán

tetszik :K

(#19022) Eastman válasza nesa (#19021) üzenetére


Eastman
őstag

Nekem is, nem kicsit.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#19023) Eastman


Eastman
őstag


+

Forrás: gibson.com

...és egy video is: [link]

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#19024) Humbucker válasza Eastman (#19023) üzenetére


Humbucker
senior tag

Szép amúgy, nekem is nem gyengén bejön. Bár én elég nehezen tudnék játszani rajta, hogy nincs rajta semmi pozíció jelző.

(#19025) Eastman válasza Humbucker (#19024) üzenetére


Eastman
őstag

A fogólap szélén van. Fentről látod.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#19026) Eastman


Eastman
őstag

Epiphone Slash Signature Les Paul 'Right Tit Holder and Shaker' Limited Edition [link] :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#19027) Humbucker válasza Eastman (#19025) üzenetére


Humbucker
senior tag

az nekem kevés, a nyakon is legyen valami a fogólapon

(#19028) brickm válasza Humbucker (#19027) üzenetére


brickm
őstag

Minek? Szerintebb szebb ha üres.

(#19029) nesa válasza Eastman (#19026) üzenetére


nesa
veterán

Birom ezt a csajt nagyon.

(#19030) Humbucker válasza brickm (#19028) üzenetére


Humbucker
senior tag

Én mindig a fogólapot figyelem, főleg ha gyorsan kell játszanom, meg nagyokat ugrok, akkor nekem fontos hogy legyen a nyakon

(#19031) Humbucker


Humbucker
senior tag

Ez megérné szerintetek? Jó gitár?

(#19032) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Vegyétek, vigyétek, ez már majdnem fele annyi, mint most a boltból. :DDD

Cort Arona 4 basszgitár

Bájdövéj, december 6-án zörgünk egyet egy jó kis helyen: Esemény

;)

(#19033) Neuler


Neuler
csendes tag

Sziasztok!
A kérdésem a következő lenne: itt van pár kép az elektromos gitáromról, de kezdem azt érezni ,hogy a húrok kicsit el vannak csúszva a mély E irányába (nem hangilag, hanem pozíciójukat tekintve), így a legfelső (legmélyebb) húrt óvatosan kell lefognom, nehogy lecsússzon a fogólapról.
Képek:


Már elküldtem a gyártónak is (SX...) ,elvileg gyártási hibára, anyaghibára élettartam garancia van. Ha valóban el vannak csúszva a húrok akkor az szerintem gyártási hiba, mert akkor a híd rosszul van pozicionálva a testen.

A fő kérdés, hogy érdemes-e cseszegetnem a gyártót, vagy ez még "elmegy"...

[ Szerkesztve ]

(#19034) Dealer95


Dealer95
őstag

Muzikernél raktársöprés van.
Biztos vannak jó leárazások is :)
Akiket érdekel nézze meg.

(#19035) Plazmacucci válasza Neuler (#19033) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nekem volt egy ibanezem aminek a nyaka volt szarul berakva. Ki kelett lazítani a csavarokat és arrébb nyomkodni a nyakat 😃

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#19036) Bobrooney válasza Dealer95 (#19034) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Hát ugye jött a papír a muzikertől hogy milyen minőség ellenőrzésen ment át a gitár.
A Tremoló rugótartó kapocs nem volt becsavarozva rendesen, és a rugók is büdösek és rozsdásnak is néznek ki. Mondom oké belefér, de legalább a minőség ellenőrzéses papír ne lenne mellé...

(#19037) Dealer95 válasza Bobrooney (#19036) üzenetére


Dealer95
őstag

Ja, hát akusztikus gitárt én is vettem tőlük, de vissza is küldtem.

Az olcsóbb dolgokat, illetve erősítőket kell onnan venni :)

(#19038) Bobrooney válasza Dealer95 (#19037) üzenetére


Bobrooney
senior tag

26k volt az Sx Vintage Strato, csak ezért nem küldöm vissza

(#19039) Neuler válasza Plazmacucci (#19035) üzenetére


Neuler
csendes tag

Őszintén megmondva nem tudom elképzelni mi az ,hogy arrébb nyomkodni a nyakat.
Van egy fix helye, ami be van marva a testbe, a csavarok furata is fix helyen van... így viszont nem hinném ,hogy bármiféle nyomkodás hatására is új pozícióba kerülne a nyak.

(#19040) BluEyes válasza Neuler (#19039) üzenetére


BluEyes
őstag

Nem kell hinned, csak csináljad, amit a kolléga írt. Az én Ibanezem nyakának is van kis lötyije a zsebben, annyi pont elég lenne neked is. Bár lehet, hogy ez Ibanez fícsör.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#19041) nesa válasza Neuler (#19033) üzenetére


nesa
veterán

Tegyel fel ertekelheto kepet teljes meretbe az egesz gitarrol, ugy fotozd hogy teljessen szembol es ha lehet ne nagylatoszogbe inkabb tele allasba hogy sikba lassam az egesz gitart egybe, igy hogy reszleteket fotozol ez nekem keves. hatuljarol is kene kep , es reszlet a nyak csatlakozas jobb es bal oldalarol.

De lehet nyomkodni a nyakat a test csatlakozasanal szazad mm a nyeregnel mar merheto valtozas lesz.

sot mar gyarilag is bajlagolnak.

[ Szerkesztve ]

(#19042) Neuler válasza nesa (#19041) üzenetére


Neuler
csendes tag

Jó akkor majd készítek még képet. megpróbálom jobban szemből fotózni.

(#19043) Neuler válasza Plazmacucci (#19035) üzenetére


Neuler
csendes tag

Köszönöm, a tippet... Kipróbáltam és sikerült... xD
A fene se gondolta volna ,hogy működik. Utána ezen felbuzdulva teljesen kiegyenesítettem a nyakat, és szinte nincs zörgés (finomabb,normál pengetés mellett). Köszönöm a tippet.. bejött..

Úgyhogy lenne még kérdésem :) : A tremolo mindig fellazul és kiesik, de nem csak a kar, hanem a persely is amibe belecsavarom. Az erős ráhúzás nem segít sokat, van valami tipp? Valamiféle menetfixálóval (ha létezik ilyen) be kéne kennem?

Ja és 1-2 kép a húrok új helyzetéről (ma 1:00-kor állítottam be ...de azért jobb mint volt :) )


(A képekbe ne kössetek bele, próbáltam teljesen középen ellőni.)

(#19044) pigatt válasza Neuler (#19043) üzenetére


pigatt
őstag

Ez talán segíthet.

i9 / 4080 / 32"

(#19045) brickm válasza nesa (#19041) üzenetére


brickm
őstag

"sot mar gyarilag is bajlagolnak."

Úristen. Hitványabbnál hitványabb dolgokat adnak ki neves gyártók is a kezük közül mostanság.

(#19046) Gyick


Gyick
őstag

[link]

Az létezik hogy 200 dolcsi az a gitár?

(#19047) nap válasza Gyick (#19046) üzenetére


nap
addikt

Igen. De csak a fekete pénteken. ;)
Nem, mert +szállítás +vám +áfa. :U

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#19048) Dealer95 válasza nap (#19047) üzenetére


Dealer95
őstag

Mindennel együtt sem lenne több 300-350$-nál szerintem :)

(#19049) Gyick válasza nap (#19047) üzenetére


Gyick
őstag

Ja most nézem hogy mo-n se olyan drága 60k,többre emlékeztem...

(#19050) nikkel111


nikkel111
csendes tag

Sziasztok,

Ha valakit érdekel vintage strato hangzás...

Pickupot cseréltem a stratomon. Belépő szintű aránylag jól összerakott Squier Bullet Strato clone, átlagos.
Főleg Shadows-t illetve surf-t játszom (probálkozom) vele, de valahogy nem volt igazi Shadows hangzása...
Mondom teszek egy próbát gitárcsere előtt....

[Erre] cseréltem korrekt áron, nagyon korrekt segítőkész eladótól ...

A csere után nem hittem a fülemnek, nagyságrendi javulás, igazi Fender Strato lett belőle ! :) Gyönyörűen kihozza a Marvin féle csilingelő hangzást még akkor is ha a kéztechnika távol van tőle ... :)

Ha valaki ilyenben gondolkozik akkor mindenképp próbálja ki!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.