Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) máyköl válasza tothm (#2500) üzenetére


máyköl
veterán

Létszíves sértő hozzászólásokat ne írj be ebbe a topicba,mert nem ezért lett megnyitva!Köszönöm megértésedet! :R :R

[ Szerkesztve ]

(#2502) tothm válasza máyköl (#2501) üzenetére


tothm
őstag

Azt nem sértésből írtam. Egy kezdőnek sztem bőven elég egy eko. :R

(#2503) nesa válasza AND1 (#2479) üzenetére


nesa
veterán

Az elso gitarom 1 jolana volt valami telecaster hasonmas talan iris volt:) nem is volt olyan rossz jolana letere....

2. Most 1 Les Paul model van (jo oreg kb 25 eves) de mar nemigen jatszok, de soha nem adom el:) nekem a legszebb forma:)

Ehez van 1 DS1 meg 1 create erosito ...

[ Szerkesztve ]

(#2504) AND1 válasza nesa (#2503) üzenetére


AND1
őstag

DS1 az legendás. Én is vadászak majd egyet idén.

Egy régi PH-s.

(#2505) AND1


AND1
őstag

Ha valakinek kell az Ibanez RG470-esem, szóljon nyugodtan, mert eladóvá vált. Frissen be van állítva. Remek állapot. Tokkal+Gibson pánttal kereken 100e Ft. Ennyiért ilyen gitárt nem kapsz.

(a gitár nem foltos, csak a vakku viselkedett érdekesen)

[ Szerkesztve ]

Egy régi PH-s.

(#2506) fokukac válasza nesa (#2503) üzenetére


fokukac
nagyúr

Nekem is egy Les Paul az álmom...
pont ma meggugliztam, 400 rugótól indulnak :(

sajnos most még másra gyűjtök...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2507) nesa válasza AND1 (#2504) üzenetére


nesa
veterán

Igen talan a leghiresebb en is imadom ,es ezek nem olyanok mint 1-2 muanyag akarmi lehet rugdosni leonteni akkor is megy:)

fokukac !

Khmm ize nem eredeti csak masolat .

[ Szerkesztve ]

(#2508) máyköl


máyköl
veterán

And 1!Szép a gitárod,nagyon megéri!CSak nekem nincs 100ezrem de nem költenék ennyit egy gitárra!De sok szerencsét az árusításhoz! (ha lenne 100ezrem akkor se erre költeném)
:B :B :K :K

(#2509) máyköl


máyköl
veterán

Sztem tök jó ez a topic csak naponta 2 üzenet érkezik!KIcsit ébredjetek fel!!!!!!!!! :R :R

(#2510) nesa válasza máyköl (#2509) üzenetére


nesa
veterán

Nekem 712 nap kellet hogy eszrevegyem:)

(#2511) máyköl válasza nesa (#2510) üzenetére


máyköl
veterán

Mit? :F :W

(#2512) AND1 válasza máyköl (#2511) üzenetére


AND1
őstag

gondolom a gitáros topicot.

Egy régi PH-s.

(#2513) nesa válasza AND1 (#2512) üzenetére


nesa
veterán

Igy van:) de most kedvet kaptam es veszek is hurokat a cuccra mert 1 koltozesnel elment:( par eve...

(#2514) Daneeka


Daneeka
senior tag

Modellező erősítő és a gitár közé lehet kötni wah pedált? Itt konkrétan egy Roland MicroCube-ra gondolok.

(#2515) Bero


Bero
aktív tag

Ki milyen vastag húrokat használ?

(#2516) horvathkrisz válasza Bero (#2515) üzenetére


horvathkrisz
addikt

0.8 ;)

(#2517) NSiS


NSiS
csendes tag

0.10... hogy nem vettem én észre eddig ezt a topicot? :DDD

(#2518) máyköl


máyköl
veterán

FÉmhúrosokat,vagy nlyon húrosokat használtok? :F

(#2519) horvathkrisz válasza máyköl (#2518) üzenetére


horvathkrisz
addikt

elektronyoson fémeket. ;)

(#2520) nesa válasza Bero (#2515) üzenetére


nesa
veterán

Ma vettem 08 as Dadariot

(#2521) tothm válasza nesa (#2520) üzenetére


tothm
őstag

hello

[ Szerkesztve ]

(#2522) Bero


Bero
aktív tag

08? én meg a 11-en gondolkodok, most 10-es van. Bár jazz-re lenne elektronyoson

(#2523) nesa válasza tothm (#2521) üzenetére


nesa
veterán

hello :)

0,8:)

[ Szerkesztve ]

(#2524) horvathkrisz válasza Bero (#2522) üzenetére


horvathkrisz
addikt

a 0.8-as azért jó, mert egyrészt könnyeb rajta játszani, másrészt nem feszíti annyira a gitár nyakát.
11-est semmiképp!

a jazz nem erős egy kicsit?

(#2525) lakisoft


lakisoft
veterán

a 8-as puhább ugyan de könnyebben el is hangolódik ... a 10-es viszont jobban tartja a hangot keményebb játéknál is!

Eleinte én is 8-as 9-esen nyomtam ... de a legjobban a 10-es vált be. 8-as ból 1 felhúzozásra kellett 2 garnitúra E1 ... :D ezért is nem szerettem!!!

[ Szerkesztve ]

(#2526) AND1 válasza Daneeka (#2514) üzenetére


AND1
őstag

Persze, hogy lehet. Azért mert belepakoltak digitálisan pár erősítő hangzást (vagyis pár híres erősítőre hajazó hangzást), attól még köthetsz elé bármilyen pedált. Hajrá!

Egy régi PH-s.

(#2527) AND1 válasza horvathkrisz (#2524) üzenetére


AND1
őstag

Szerintem nincs olyan, hogy azért jó mert...

A vékonyabb húrokat standard hangolásra használják. Az egyre vastagabbakat pedig a teltebb hangzás érdekében a lehangoláshoz, az meg amúgy se feszíti a nyakat annyira.
Egy jazz gitáros valszeg nem fog 10-11-est használni a gyorsabb játék és a vékonyabb hangzás miatt.

Én pl 10-es és 11 között szoktam váltogatni. Mindig ami van.

Akit érdekel:
Dadario átlagos képességü és minőségi húr.
Ernie Ball elég kitartó, minőségi(bb) készlet
Elixir pedig talán az egyik legdrágább ás legjobb. Van rajta egy plusz bevonat, aminek köszönhetően akár fél évig is kitart, illetve megörzi a fényes álagát, így sokáig jól csengó hangzást biztosítva.

[ Szerkesztve ]

Egy régi PH-s.

(#2528) AND1


AND1
őstag

Hangolással ki, hogy van? Ki milyen hangolásban játszik?

Sokáig standard E-ben volt az első gitárom. Aztán jött a drop D (dadgbe), majd drop C (cgcfad) mert az ilyen hangolásban lévő zenét tetszettek és próbáltam párhuzamosan játszani mp3 mellett, de rájöttem, hogy gyenge a gitár és vékony a hangzás ha lehangolom.

Aztán az ibaneznél a Drop C lett az alap. Igazi metál gitár, jol áll neki a Drop C.

Viszont mióta megvan a Stef signiture, ami G#- ben van (g#c#f#beg#c#, egyre jobban fekszik (újra) a nem drop-polt hangzás. Mert ugye a felső húrokon máshogy kell lefogni egy kvintet a drop hangolásokban. g#-ben pedig ugyan úgy mint E-ben vagy D-ben, C-ben és így tovább.

Egy régi PH-s.

(#2529) Bero válasza AND1 (#2528) üzenetére


Bero
aktív tag

Voltam már Drop B#-ben is, na ott már a 11-es húr is kevés volt :)
És akkor még ne is beszéljünk a a Slipknot Heretic Athem című számáról, ami Drop A ;]

MIndenesestre most egy jó ideje E.

Húrra visszatérve, szerintem nem én vagyok megzakkanva, ha 10-11 között vacilálok, hanem ako 08-as húrt használ? Látjátok még egyltalán. ;]

(#2530) ReJim


ReJim
őstag

egyiken 09-es, másikon 10-es dadario. d ez csak úgymond próba. ha megint beindul egy kis folyamatos zenélgetés. (zenekar) akkor megy majd fel az ernie... jobban bírja.

viszont ami érdekelne: az ilyen erősítő modellezéssel lehet kihozni nagyon jó hangzást egy szrabb kombóból is?

</end.?>

(#2531) AND1 válasza ReJim (#2530) üzenetére


AND1
őstag

Elvileg minden cuccból kilehet hozni normális hangot idő rááldozásával. DE...
Azért ne várjunk egy olcsóbb kategóriás cucctól megváltást.

Az utóbbi 7-8évben egyre jobban beindult az erősítőmodellezés. Rájöttek a gyártók, hogy a zenészek nagyobb részénél még mindig a pénz a szűkebb keresztmetszet. Ezért fejlesztéseiket párhuzamosították modellezős cuccokkal, belepakolva híres erősítők hajazó hangzásával. Ebben uttörő a Line6 vagy például a Roland híres sorozata a Roland Cube család. A cube inkább gyakorló erősítő a maga 15-30W-jával. Otthonra tökéletes. Mind hangzás szemponjából mind teljesítményben. Ennél komolyabb volt a Line6 Spider 2-es szériája amit kombóként is lehet kapni meg fejként is. Láttam már, hogy azzal koncerteznek. Most a Line6-nál a legújabb a Spider 3-as széria, ahol nem csak erősítőket modelleznek, hanem híres gitárosok hangzását is lemodellezték. lehet választani az lcd kijelzőn, hogy Hendrix vagy Kirk hammer, netán Mick Tompson. Le kell menni boltba és ki kell próbálni. Ha jól emlékszem a Medgyesi Hangszernél ezeket a modellezős cuccokat mind kilehet próbálni.
Természetesen ne várjuk, hogy egy modellezős cucc pont úgy fog és olyan dinamikácal szólni mint egy Mesa Rectifier, de egy kis ügyeskedéssel és türelemmel szép hangzásokat kilehet csavarni belőlük. Otthonra játszadozni tök jó.

Egy régi PH-s.

(#2532) máyköl


máyköl
veterán

Milyen a gitárotoknak a márkái?Yamaha,suzuki? Nekem Eko van,és nagyon ajánlom? :B

(#2533) fokukac válasza AND1 (#2531) üzenetére


fokukac
nagyúr

otthonra játszani a legjobb a Guitar rig nevű program, csak egy jó hangkártya, meg hifi kell hozzá :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2534) AND1 válasza fokukac (#2533) üzenetére


AND1
őstag

Szerintem nem jó összekeverni a dolgokat. Guitar pro mennyen a pc speakeren a gitár meg egy kis gyakorló kombón. Ettől függetlenül a gp zseniális.

Egy régi PH-s.

(#2535) AND1 válasza máyköl (#2532) üzenetére


AND1
őstag

Ha visszaolvasol 5-10 hozzászólást akkor elolvashatod. Nemrég írtuk le.

Egy régi PH-s.

(#2536) fokukac válasza AND1 (#2534) üzenetére


fokukac
nagyúr

én a guitar rig-ről beszéltem, ami egy másik program, többszáz beépített effekttel, amiket Te is változtathatsz, ahogy csak akarsz. kurvajó. egy jó hifire rákötve úgy szólsz mint slash vagy hendrix vagy brian may. imádom, csak nagyon kevés időm van rá.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2537) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

visszatérve a 0.8-as húrra, már napok óta nem hangoltam a gitárt és nem mászott el egyik sem! ;)

szóval a 0.8-as húr azért "mászik" mert:

-vagy szar a gitár nyaka és "lötyög"
-vagy szarul van feltekerve (kevés "menetszám")

mellesleg egy 0.10-es vagy 11es készlet pár száz kilóval jobban húzza a gitárnyakat behangolt állapotban, mint a 0.8. megéri? én mikor hazahoztam a telémet a boltból, alig vártam hogy megszabadítsam a 0.9-es húrok okozta szenvedéstől.

konklúzió:

mindenki döntse el mit akar, de érdemes kipróbálni a 0.8-ast és ha esetleg jobbnak véli a vastagabbat, áldásom rá! ;)


0.8-as húrkészlet

(#2538) AND1 válasza fokukac (#2536) üzenetére


AND1
őstag

hopp...ne haragudj! Elnéztem. Fárasztó munkanap. Szóval guitar rig. Utánanézek. Köszi,

Egy régi PH-s.

(#2539) AND1 válasza horvathkrisz (#2537) üzenetére


AND1
őstag

...meg még hozzá lehet venni szerintem, hogy ha szarok a hangolókulcsok. Na és ez bámilyen húrvastagságnál előfordulhat.

Egy régi PH-s.

(#2540) nesa válasza AND1 (#2539) üzenetére


nesa
veterán

Az en kulcsaim biza szarok mar csak feszitve lehet hangolni mert lotyog kicsit ,bar anyira nem gaz ,lehet cseres lesz majd.

(#2541) painkillerx


painkillerx
tag

Meg nem lattam itt olyat hogy valaki mutatott volna youtuberol videot, ahol ő játszik... kiváncsi lennék rátok :) Nekem meg mindig nincs gitarom, sajnos...

(#2542) Daneeka


Daneeka
senior tag

Ez milyen cucc lehet?

Artec Wah pedal. [link]
Forgalmazó szerint ilyen arcok használják: [link]
Itt van róla egy video: [link]

Egy gyenge Squier Strathoz meg MicroCubehoz van értelme? Mert szeretnék egy wah-t de ha csak valami borzalom soundot kapnék akkor azért meglennék nélküle is.

(#2543) Daneeka válasza Daneeka (#2542) üzenetére


Daneeka
senior tag

A lényeg lemaradt, bocs:
[link]

(#2544) máyköl


máyköl
veterán

Szerintem annyira mindegy,hogy milyen a húrod!0.8,0.9,0.10 !Szerintem egy jó gitáros minden húrral szépen tud játszani!(ha rendesen van felkötve).A haverom játszott a gitárján és egyszer csak pufff!A gitártanárom megnézte és félreugrott a húrja,ezért újra kellett hangolni a húrt!Sztem nem volt neki rendesen felkötve! :C :C

(#2545) ReJim válasza AND1 (#2531) üzenetére


ReJim
őstag

nem kifejezetten egy line6re gondoltam. nem fogok kombót venni, mert mindegyi gyártó a profitra van kiélezve, és egyre nagyobb hülyeségeket csinálnak (marshall 400W-os IC-s végfok, a sok hangszerboltos által emlegetett "cső szimulátor", meg acsöves előfokos kombók fejek, vicc...)

szóval engem inkább egy SansAmp vagy hasonló pedál-efekt erősítő modellezés ami érdekelne. de sztem ki fogok pár dolgot próbálni...

(Guitar Rig-et nem ajánlom... olyan mint a winamp: külső megjelenésre van fejlesztve a kernel része, a lényeg kissé elmaradott.)

</end.?>

(#2546) AND1 válasza Daneeka (#2542) üzenetére


AND1
őstag

nekem a chorus és a hangoló pedálom Artec. Új márka, lementem boltba és kerestem pedálokat. Mutatta srác, mondtam kipróbálom és megtetszett. Fém, szép és bypass-as (nem modifikálja a kimenő hangot kikapcsolt állapotban a vonalon keresztül)...és persze nem drága. Nekem bejött. Majd még próbálok ki Artec pedálokat. Nézd meg Te is és ha tetszik akkor hajrá!

Egy régi PH-s.

(#2547) nesa


nesa
veterán

Meg mindig hurozas elott vagyok:)) es van 1 apro gondom:) ilyet vajon lehet kapni vagy maradjon igy azt jolvan.
Ha van mibe fajhat? Vagy eleg lenne ha csak a kis muanyagokat lehetne kapni.

(#2548) horvathkrisz válasza ReJim (#2545) üzenetére


horvathkrisz
addikt

mi bajod van a csöves előfokkal?
szerintem kifejezetten praktikus megoldás és még jól is szól.

(#2549) nesa válasza nesa (#2547) üzenetére


nesa
veterán

Kozben megoldodott a dolog itt van kesz alapotba:)

(#2550) tothm válasza nesa (#2549) üzenetére


tothm
őstag

hello

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.