Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3501) weinmaker válasza benvolio (#3500) üzenetére


weinmaker
őstag

Köszi!

A Stagg-ról azonban eddig szinte csak rosszat hallottam, illetve olvastam.
A legszebb, hogy minél jobban merülök a témába, annál tanácstalanabb vagyok.
Most le is nyugodtam, és várakozó álláspontra helyeztem magam, hátha befut valami jó vétel, vagy majd karácsony után :)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#3502) Daweee


Daweee
őstag

Hello
Karácsonyra tervezek venni valami komolyabb multieffektet, a kis zoom 505II-t leváltani, olyan 20ezer körül, szánnék rá, esetleg kicsit többet, használt is játszik. A lényeg hogy legyen rajta pedál :D meg persze szóljon szépen, de ez alapvető. Hangológép pedig mindegyikben van ahogy néztem. A jelöltek:
Korg AX5 - havernak ilyen van, szereti
Behringer x v-amp
Zoom GFX1
Korg AX1-B - ez nem basszus :F
Korg AX10G
Digitech RP200
Zoom G2.1u
Vagy esetleg egy új jobban megérné?

(#3503) X2N válasza Daweee (#3502) üzenetére


X2N
senior tag

Szia!
Esetleg érdekel egy Digitech RP-80 olcsón?

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#3504) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Kinek mi a véleménye a Guns új szólósáról, DJ Ashbáról?
Sweet Child O' Mine

(#3505) X2N válasza Psychonaut (#3504) üzenetére


X2N
senior tag

Újabb Slash utánzat, csinálják már az új albumot?

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#3506) Psychonaut válasza X2N (#3505) üzenetére


Psychonaut
addikt

Tehát nem nézted meg a videót...
Chinese Democracy 2008-as, kellene új album? :)

(#3507) X2N válasza Psychonaut (#3506) üzenetére


X2N
senior tag

Ezt a számot jobban szeretem:[link]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#3508) Psychonaut válasza X2N (#3507) üzenetére


Psychonaut
addikt

Azt tudod, hogy már ezen sem az eredeti Guns felállás játszik...

(#3509) X2N válasza Psychonaut (#3508) üzenetére


X2N
senior tag

Igen, bár amióta Buckethead-et ismerem jobban bejön az ő játéka mint Slash-é. Megvan az összes albuma, és sztem ha azokból összeraknánk a legjobb számokat simán meglenne 6-7 album. Az új album viszont tényleg rossz: [link]
De pl. a Bucketheadland, Giant Robot, Colma, Electric Tears, Crime Slunk Scene, Peppers Ghost, Acustic Shards, A Real Diamond in the Rought, The Dragon of Eden simán bejön a többi album van nem tetszik vagy nem halgattam még. De tényleg nem semmi a csávó volt év amikor 4 albumot is kiadott.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#3510) Psychonaut válasza X2N (#3509) üzenetére


Psychonaut
addikt

Buckethead egy Isten, ha kicsit visszaolvasol, találsz tőlem őt istenítő postokat. Személyes kedvenceim a Welcome to Bucketheadland és a Big Sur Moon.

(#3511) X2N válasza Psychonaut (#3510) üzenetére


X2N
senior tag

A Welcome to Buckertheadland-et jó lenne úgy játszani ahogy ő. Valami hihetetlenül szól az ahogy a fő riffet játsza. A szólót elkezdtem gyakorolni a múltkor ,hát örülök ha fele sebességgel eltudom játszani azt a gyors részt a végén. Pedig már 4 éve gitározok :DD

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#3512) cucka válasza Psychonaut (#3504) üzenetére


cucka
addikt

Szerintem az egész Guns-ból egy vicc lett, nekem nem többek, mint egy tribute zenekar.
(Amúgy meg milyen már, hogy felváltva szólóznak, ki találta ki ezt a hülyeséget? :) )

(#3513) Psychonaut válasza cucka (#3512) üzenetére


Psychonaut
addikt

Hát 3 gitárossal nem is nagyon lehet másképp, elvégre ha maradnának a klasszikus lead-rhythm felállásnál, akkor valaki egyáltalán nem játszana. Márpedig szerintem mindhárom gitárosuk nagyon jó.
Legalábbis sem Thalt (Bumblefoot), sem Fortust, sem Ashbat nem tudnám jó szívvel kihúzni a bandából.

SZERK: amúgy gondolom Axl találta ki.

[ Szerkesztve ]

(#3514) cucka válasza Psychonaut (#3513) üzenetére


cucka
addikt

Nem tudom, biztos én vagyok nagyon konzervatív, de ennek semmi köze a Guns-hoz. Nekem a Guns-ban Slash és Izzy gitározik. Ők ikonok. Helyettük sikerült szereznie Axl-nek egy emós gyökérbe oltott Nikki Sixx klónt, egy hippi arcot meg egy kattantat, aki papírvödörrel a fején koncertezik. Slash-hez és Izzy-hez képest ők a bohócválogatott, az égvilágon semmi keresnivalójuk nincs ebben a zenekarban, függetlenül attól, hogy mennyire jól tudnak-e gitározni.

[ Szerkesztve ]

(#3515) Psychonaut válasza cucka (#3514) üzenetére


Psychonaut
addikt

Gilby Clarke még belefér, vagy már ő sem?

Amúgy kicsit le vagy maradva, Bucketheadet 2003-ban kirúgták, helyette jött Bumblefoot.
A mostani felállás gitáros posztokon: Richard Fortus, Ron Thal (aka. Bumblefoot), DJ Ashba

(#3516) cucka válasza Psychonaut (#3515) üzenetére


cucka
addikt

Gilby Clarke még belefér, vagy már ő sem?
Cseles kérdés :D . Ha most 1991 lenne, akkor szerintem őt sem szeretném :)

Azt persze elismerem, hogy konzervatív vagyok. Ha csak úgy lehet üzemeltetni egy zenekart, hogy sokszor még a rajongók sem tudják, hogy aznap ki a banda gitárosa, akkor lehet, hogy érdemes abbahagyni. Ha annyira terméketlenek a dalszerzők, hogy 3 zenekarra való zenész, 10 nagyköltségvetésű lemezre elegendő pénz és 15 év szükséges egy lemez megírásához, akkor szintén. Ha pedig a guns-ról beszélünk, akik 4 lemezből eladtak vagy 100 millió darabot és meghatározó zenekara egy egész generációnak, akkor egyenesen szégyenteljes az, amit Axl csinál a Guns n Roses névvel.

(#3517) Psychonaut válasza cucka (#3516) üzenetére


Psychonaut
addikt

De most 2009 van, nem tudsz kibújni a válaszadás alól... ;]
Segítek...

A rajongók hogyne tudnák, ki az aktuális gitáros, nézz csak rám. :D

A dalszerzők...hát igen, ez jó kérdés, Izzy kiválása elég rossz volt ebből a szempontból, de a Chinese Democracyn több számnak is nagyon eltalálták a szövegét.
Az album hangzásával megint nincs gondom, bár nem kedvelek minden számot, de szerintem egy hard rock bandának valahogy így kell szólnia a 21. században.

Amit a névvel csinál, megítélés kérdése, nekem eleve antipatikus volt az, hogy már az elején kisajátította magának a nevet, majd 2003-ig stabilan rombolta a renoméját (kivéve a 2002-es évet, meg a Rock in Rio-t 2001-ben), de szerintem a C.D. jó lemez lett, a turnán meg jobban énekel mint vártam.

SZERK: és ha már cseles kérdések: Matt Sorum? :P

[ Szerkesztve ]

(#3518) kaoszpapja


kaoszpapja
aktív tag

maga a guns is egy csak egy feltünés volt, ami nem volt képes kitűnni. írtak egy jó albumot, ami elég jó, de közelse elég, hogy annyire feltűnjenek mint ahogy a sweet child o mine-al lett, ami felvitte a legnagyobbak közé a guns-t és olyan eladást csináltak a Appetite For Destruction-al, amit aztán soha. a többi albumot is ez a szám vitte el szerintem. jó együttes, meg minden, mert mindíg van olyan bográcsolás, ahol minimum 3 számot végig üvöltünk :DDD. jó együttes, de nagyon messze van egy led zeppelin-től vagy egy black sabbath-tól, esetleg egy uriah heep-től. a guns-tól ez az új album pedig borzasztó :F. slash játékáról meg annyit, hogy nagy tudása van meg technikás meg minden, de nem engem nem kap el a fííling amikor lenyomat egy szólót, pedig én tudok vergődni rendesen :DDD a rajongókkal nincs semmi bajom :)

nem tudom ki hallotta már a 2009-es hammerfall albumot, de... nah így kell albumot csinálni!!! :K minden szám teljesen elkülöníthető, mindegyik más, de mégis benne van az, hogy az egy hammerfall album. ebben az évben überelt minden albumot! ez az év albuma! :R

(#3519) Psychonaut válasza kaoszpapja (#3518) üzenetére


Psychonaut
addikt

messze van egy led zeppelin-től vagy egy black sabbath-tól, esetleg egy uriah heep-től
Ez egyéni megítélés kérdése, szerintem mindháromnál jobb, szerinted egyiknél sem.

De azt azért ne mondd nekem, hogy (bocsásd meg, hogy nem linkelek) a November Raint, az Estrangedet, a 14 Yearst, a You Could Be Minet, a Don't Cryt, a Comat, a Civil Wart az Appetite adta el, mert nem...

slash játékáról meg annyit, hogy nagy tudása van meg technikás meg minden
Szerintem inkább érzelmesen játszik, annyira nem technikusan, de ez megint magánvélemény. Amúgy én sem vagyok Slash fanatikus, de elismerem az ikonikus jelentőségét.

(#3520) kaoszpapja válasza Psychonaut (#3519) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

ismerem a számait, meg az albumait nem kell linkelned. én is szeretem ezeket, amiket felsoroltál és valóban rossz jelző volt a technikás slash játékára. köszönöm a reakciót :R

(#3521) Daweee


Daweee
őstag

Guns? A haláltusát 91-től, a halálát 96-tól számítom. Magánvélemény, netessék megkövezni :D
Persze az eredeti felállás volt az igazi, de Adler lecserélése még szerintem nem voolt akkora érvágás, sőt Sorum játéka nekem még jobban is tetszik. Viszont miután Izzy otthagyta őket, na onnantól nem tudtak dalt írni. Ok, jött Gilby, eljátszogatták a régi jó számokat, de innentől meg volt pecsételve a sorsuk. Kijöttek egy Spaghetti incident-tel, egy feldolgozás lemezzel, ami szintén nem rossz, de nem az igazi. Aztán 96-ban Axl Slash-t is elüldözte, az volt az end of an era... Nem mondok rosszat Buckethead-ről, mert megköveztek, de véleményem szerint ő akkoris egy gép. Technikailag fényéveket ver Slash-re, meg úgy elég sok mindenkire, de akkor is olyan mérnöki, olyan gépies. Egyszerűen nem jön be a stílusa. Aztán jött a Chinese Democracy... Önmagában jó mert van rajta egy-két jó szám, de Guns mércével mérve már más a helyzet...
Axl meg a másik, lehet imádni, utálni, tény hogy az ő művészlelke és ügyeskedése miatt ment szét a banda (most Adler drogproblémáitól eltekintve) de az ő hangja nélkül soha nem lettek volna ilyen nagyok, ez tény. A csúcson voltak de nem tudtak sokáig ottmaradni.
R.I.P. Guns N' Roses :R

(#3522) Psychonaut válasza Daweee (#3521) üzenetére


Psychonaut
addikt

de Adler lecserélése még szerintem nem voolt akkora érvágás

Ebben egytértünk, de:

Axl ... miatt ment szét a banda (most Adler drogproblémáitól eltekintve)

Ne viccelődjünk már, Adler drogproblémáinak köze nem volt a banda széthullásához. Szerinem. Slash rengetegszer volt elvonón, Duffal együtt legalább a Jack Daniel's félévi bevételét elitták, Axl betépve volt a stúdióban az UYI felvételeinél...a Guns olyan szinten balhés banda volt, hogy hihetetlen, egyszerűen élték a nagybetűs Rock N' Roll-t.
Ezen mindig is nevettem, hogy Adlert a drogproblémák miatt rúgták ki (igen, tudom, hogy ez a hivatalos magyarázat)...

de véleményem szerint ő akkoris egy gép

Azért vannak érzelmei, de ezt inkább a saját számaiban láthatod/hallhatod, "tribute" gitárosként valóban nem játszott olyan érzelmesen, mint Slash. De kétségkívül rendkívül egyénien.

R.I.P. Guns N' Roses

Én még nem temetem őket.

[ Szerkesztve ]

(#3523) Daweee válasza Psychonaut (#3522) üzenetére


Daweee
őstag

Adlert úgy értettem hogy ő nem Axl miatt távozott, rosszul fogalmaztam, bocs. Persze hogy mind drogoztak, Slash-nek is vannak húzós történetei, ahogy a többi tagnak is. Amúgy Adlernek szerinted miért kellett mennie?
Bucket-nek meg hallottam már saját számot is, nem győzött meg :B

[ Szerkesztve ]

(#3524) X2N


X2N
senior tag

Nekem mindig is jobban bejött a Guns régebbi lemezeinek nyers hangzása. A Lies-t szeretem talán a legjobban mert ott olyan a hangzás mintha ott lennél egy eszelős rocn n roll koncerten.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#3525) cucka válasza Psychonaut (#3517) üzenetére


cucka
addikt

Ok, akkor máshogy. Amikor a Guns a csúcson volt, akkor voltam 9-10 éves, akkor kezdett érdekelni a könnyűzene, akkor lett elérhető nálunk az MTV, a VIVA és a VIVA2, elvarázsolva néztem a klippeket.
Azokat a számaikat, amelyeket akkor hallgattam (és mai napig tetszenek), Izzy-vel írták. Tudom, hogy Gilby Clarke jól gitározott, meg illett a zenekarba, de ennyi és nem több. (Amúgy is, szerintem van a világon párezer ember, aki elég jól eljátssza a guns dalokat, tehát annyira azért nem kell hasraesni attól, hogy valaki el tudja pengeti Izzy témáit).
Szintén a fentiek miatt nálam a Guns dobos Matt Sorum. (Ő játszott a 92-es Freddie Mercury emlékkoncertet, azt a felvételt biztos láttam vagy százszor, rongyosra kopott a vhs szalag :) ).

de a Chinese Democracyn több számnak is nagyon eltalálták a szövegét.
..meg van rajta pár elég jó dal, de azért távol vannak a korábbi színvonaltól.

Az album hangzásával megint nincs gondom
Évekig hegesztették a világ legjobb stúdióiban, csúcs felszereléssel és hangmérnökökkel, szerintem ez a minimális elvárás. Amúgy nekem kicsit túl steril, de mondjuk én általában is szeretem a zajosabb, élőbb felvételeket.

(#3526) tiv83us válasza cucka (#3525) üzenetére


tiv83us
veterán

" Amúgy nekem kicsit túl steril, de mondjuk én általában is szeretem a zajosabb, élőbb felvételeket."

Akkor vedd meg a Metallica - Death Magnetic-et :))

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#3527) Kidus válasza Psychonaut (#3517) üzenetére


Kidus
őstag

Ez a felvetel az etalon.
Mikor ezt a zenet meg akarom hallgatni, konkretan mindig ez a koncert kerul elo.
Az egesz koncert isteni volt, itt figyelnek a dvd-k, duplan, mert tiv-nek is kell ugye ha egyszer ugy alakulna hogy ossze kene veszni rajta :DDD

Egyebkent nekem a Guns Gilby-vel egyutt is Guns volt, meg Buckethead is rendben volt, de miert erzem most azt, hogy nem akarom megnezni az uj felallast?
Ha Guns-rol van szo, valoszinuleg en is eleg konzervativ vagyok. Ez mar nem az.
Valahol felelosseg is ez, marmint egy ekkora zenekar, akik ekkorat alkottak, en megertem ha zenelni akar Axi is elete vegeig, de ne ezzel a band nevvel. Ez mar egy masik tortenet.

Najo, csak megnezem az uj felallast, mert susorognak itt a fulembe.....

Assuming Control

(#3528) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Na, akkor sorban:

X2N: Hát igen, a Lies még eléggé lázadó korszakukban született, nem csoda a nyers hangzás. Akkoriban még mindent le akartak rombolni, még annyira sem voltak normálisak, mint később.

Dawee: Adlernek nem tudom, miért kellett mennie, szerintem leginkább azért, mert nem bírta a tempót, a hírnevet. Folyamatosan koncertek, reflektorfény, ami elől még inkább a drogokba menekült - ami szerintem még tartható lett volna, mert ugye a Gunsban senki nem törődött ilyesmikkel - csak a koncertek kivették az erejét. Hangsúlyozom, ez szigorúan a saját véleményem.

cucka: Nem, ez nem a minimum. Attól, hogy k*rva sok ideje készül egy lemez, még nem feltétlen lesz jó összhangzása, bármennyibe is kerül. Egy lemeznél persze a beleölt pénz és idő is számít, de a kettő együtt sem képes ZENÉT alkotni. Szerintem az sok dolgot elmond, hogy bár a lemez készítése közben is változott a lineup (sőt, két elég különböző gitáros váltotta egymást: Buckethead-->Finck), de ennek ellenére sikerült hangzásvilágban teljesen egységes, egyedi és jellemző korongot létrehozni. Szerintem ebben nagy szerepe volt Axlnek és Dizzynek, és ezt nagyon tisztelendőnek tartom. Ahogy azt is, hogy a gitárosok képesek voltak így együtt dolgozni, különböző habitusuk ellenére.
Az meg hab a tortán, hogy képesek mindezt a teljesítményt egy turnén is nyújtani (ne felejtsük el, 2 év teljes kihagyás után!).

És a Tribute to Freddie Mercury tényleg csodálatos, talán ez a dal a kedvencem arról a koncertről.

Kidus: Ti mázlisták! 2 tokyoi koncert DVD?? :))
Amúgy jellemző, a távolt-keletiek megint többet kaptak a jóból: Osakában 33 számos koncertet adtak, olyan számokkal, mint a Nightrain, sőt, eljátszották a Whole Lotta Rosie-t is...
Nem is értem, miért nem akarod csekkolni az új felállást...a végén még egy 2010-es koncertre is befizetsz...illetve nem te, tiv.

[ Szerkesztve ]

(#3529) Kidus válasza Psychonaut (#3528) üzenetére


Kidus
őstag

Menni megyunk ha emberi tavolsagban koncerteznek, ez nem is kerdes :)
De nekem az az almom, hogy a regi bandat lassam, ami persze maximum akkor fog osszejonni, ha mar mindegyik min. 65 eves lesz, tegyuk fel eletben ( :P ) es a regi szep idok emlekere jol szetisszak magukat egyutt, veletlenul felallnak a szinpadra egy kisebb es kevesbe ismeretes helyen, en meg pont ott leszek :U

Assuming Control

(#3530) Psychonaut válasza Kidus (#3529) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ez sajna nem valószínű, Axl Osakában úgy konferálta fel a Sorryt (amit ugye sokak szerint Slashnek írt), hogy "No, this song is not about somebody I used to know" :O

[ Szerkesztve ]

(#3531) R1200GS


R1200GS
aktív tag

Sziasztok!

Ezekről a húrokról mi a véleményetek:

D'Addario EJ45C Composites Normal Tension
D'Addario EXP45 Classical Normal Tension
D'Addario EJ45LP Lightly Polished Composites Normal Tension
Pyramid Super Classic "Double Silver" Nylon, medium tension

Antonio Hermosa AH10-es gitárom van. Most cseréltem rajta húrokat Yamaha Cn 10-re. Szépen szólnak, de gondoltam kipróbálok legközelebb valami minőségibb húrt is. Ha ezek közöl valamelyikről van tapasztalatotok légyszíves írjátok meg. Egyébként gitározni nem tudok, csak tanulgatok.

[ Szerkesztve ]

(#3532) Daweee válasza Psychonaut (#3528) üzenetére


Daweee
őstag

Igen, arról van szó hogy míg a többiek meg tudták tartani azt a mértéket hogy az "életstílusuk" ne befolyásolja a színpadi funkcionalitásukat, Adlernek ez nem ment. Ennyi a történet, Szerintem.

(#3533) X2N


X2N
senior tag

Van valakinek valami tippje hogy melyik fullcsöves erősítőt érdemes venni otthonra amit felvételekhez is jól lehet használni (tehát van benne effekt send-return), kis teljesítményű,
és kb 100 ezer alatt van. Eddig nekem a Laney Cub 10 tűnt a legjobbnak igaz abban nincs effekthurok de majd azt megcsinálom bele.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#3534) theartofdota


theartofdota
tag

Stagg nejlonhúros tanuló klasszikus gitár eladó tokkal szép állapotban a karácsonyra való tekintettel.
mondj be egy összeget és vidd.

(#3535) M@trixfan válasza X2N (#3533) üzenetére


M@trixfan
addikt

BalckStar HT-5 széria 5W és van benne effekt hurok is, elég jókat mondanak róla. Kezdem úgy látni, hogy még otthonra is kell egy jó minőségű, zárt 4x12-es hangfal. Szinte a fele hangzást a láda adja, az 5W-os BlackStar fej is teltebben szól nagy hangfalból. Sajnos otthon nekem nem fér el a 4x12. :(

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#3536) cucka válasza X2N (#3533) üzenetére


cucka
addikt

Ha otthon szeretnéd felvételekre használni, akkor szerintem valami modellezős cuccot vegyél, ami képes hangláda modellezésre is és így készítheted vonalból a felvételt. (Igen, ez gyakorlatilag az általad vázolt elképzelés szöges ellentéte :D ).

Amúgy ez már ízlés meg zenei stílus kérdése, de neten látott/hallott demók alapján ennek a Laney Cub10-nek elég pocsék hangja van. A csöves cuccok nagyon túlárazottak, nehézkesebben használhatók, sérülékenyek, az egyetlen előnyös tulajdonságuk a hangjuk lenne, tehát ebből szerintem nem érdemes engedni. Egyébként milyen stílusú zenére szeretnéd használni?

(#3535) M@trixfan
Szerintem otthonra az 1x12-es láda is túlzás, nem hogy 4x12. Ha nem hajtod ki, akkor sem a csöves cuccnak, sem a nagy hangládának semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

(#3537) M@trixfan válasza cucka (#3536) üzenetére


M@trixfan
addikt

Nem kell kihajtani a ládát, a hangszórótorzítás pedig nem mindig előnyös. Egyszerűen vastagabban, szól egy zárt 4x12 mint egy nyitott hátú kombó, független a hangerőtől. Jobban mozgatja a levegőt. A Laney Lionheart szériában pl. szándékosan túl van méretezve a hangszóró teljesítménye az erősítőhöz képest, eszméletlen jó "folyékony" gitárhangot ereményez. Érdemes lenne meghallgatni külön csak egy előfok hangját, hogy mennyit számít a láda maga. Csak sajnos annak is ára van, meg lehet nézni mennyibe kerül akár egy Mesa 1x12 zárt láda is.

Persze, hogy drágábbak a csöves cuccok! A legtöbb modellezőben olcsó tranzisztoros erősítés van és pár forintos nyáklapok, ic-k amit nagyon olcsó szériában gyártani és összerakni. Arányosan lehet még nagyobb haszon van azokon az árához viszonyítva. Nézz utána mennyibe kerül megtekercselni egy kimenő trafót, mennyibe kerülnek a vákuumcsövek, stb...

Hangerőben igazad van, de főleg régebbi erősítőkre igaz. A gyártók elkezdték ontani az 5W-os erősítőket (pl: Blackstar HT-5, Marshall Haze, Peavey JSX Mini Colossal) és egyre több az olyan megoldás is ahol variálni lehet a végfokokkal (Mesa Express 5:50, 5:25, Carvin Vai Legacy 2 széria, stb...) Egyébként legtöbbet otthon szoktam gyakorolni egy Peavey JSX kombón és mindenféle csillapítás nélkül jó hangja van már beszédhangerőn is. Ugyebár itt is igaz, hogy a fej-láda vastagabban szól ugyanazon a hangerőn, csak nem fér el és itthon túl drága :(

A jó modellezők kényelmét én is szeretem, a legtöbb esetben használhatóak. A közönség úgysem hallja, csakhát másogy játszol ha érzed, hogy szarul szól. Úgy általában a tiszta és enyhén crunch vagy overdrive hangzásoktól mászom falra a tisztán digitális cuccoktól. Nem lehet megkerülni, hogy maga csöves erősítés kapcsolástechnikája annyira egyszerű és visszacsatolásoktól mentes és nagyon jó az emberi fülnek.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#3538) boygabi_


boygabi_
aktív tag

Srácok abszolút amatőr vagyok de szeretnék megtanulni alapszinten gitározni. Erre 20 ezer forintot szánok. Többet nem mert lehet nem is fog a dolog bejönni de ahhoz, hogy kipróbáljam ez elég lesz. Ennyiért milyen akusztikus gitár jöhet szóba? Milyen márkát keresgéljek? Valamint a nylon vagy fémhúros gitár az amit keresnem kell?

(#3539) cucka válasza M@trixfan (#3537) üzenetére


cucka
addikt

Egyszerűen vastagabban, szól egy zárt 4x12 mint egy nyitott hátú kombó, független a hangerőtől.
Ok, és az 1x12-es ládák? Barátságosabb méret és ár, ugyanakkora hangszóró. Otthonra miért kell feltétlenül 4 darab 30 centis hangszóró és egy szekrény méretű láda egy normális gitárhang előállításához?

Csak sajnos annak is ára van, meg lehet nézni mennyibe kerül akár egy Mesa 1x12 zárt láda is.
Hát mondjuk arról is lehetne beszélgetni, hogy mi kerül benne annyiba, a hangláda nem egy olyan kifejezetten bonyolult eszköz. A hangláda tervezés valóban nagy tudomány, de kb. ennyi is az egész, szerintem egy eldobható borotvát százszor bonyolultabb legyártani, mint egy marha drága hangládát. (Kell bele hangszóró, ami nem túl drága meg faanyag, ami szintén nem túl drága. Az összerakás szintén nem túl bonyolult. Akkor mégis mi kerül benne sokba?)

Nézz utána mennyibe kerül megtekercselni egy kimenő trafót, mennyibe kerülnek a vákuumcsövek, stb...
Vákuumcső párezer forint kiskerben, Budapesten: [link]. Szerinted mennyiért veheti egy erősítőgyár? 5 dollárért darabját? :D
A tekercselésről nem tudok pontosat. Gondolom ha sorozatban gyártják az erősítőket, akkor csak beszereztek egy trafótekercselő gépet. Most érted, mennyire lehet drága géppel megtekercselni egy transzformátort? Biztos nem olcsó az anyagköltség, de akkor is, azt azért nem fogom bevenni, hogy a félmilliós erősítő azért kerül ennyibe, mert a pár dolláros elektroncsövek nagyon megdobják az árát, meg hogy a rézdrót rátekercselése egy vasdarabra hihetetlenül költséges eljárás.

A gyártók elkezdték ontani az 5W-os erősítőket és egyre több az olyan megoldás is ahol variálni lehet a végfokokkal
A gyártók rájöttek, hogy a szobagitárosok is szeretnének csöves cuccot venni. Sőt, már van modellezős csöves erősítő is :D .

gyébként legtöbbet otthon szoktam gyakorolni egy Peavey JSX kombón és mindenféle csillapítás nélkül jó hangja van már beszédhangerőn is.
Ez jól látom, hogy 120 wattos és 2x12-es? :) . És ha esetleg szeretnél belőle torzított hangot hallani (erősítő torzítással, úgy, hogy kihajtod rendesen), akkor is használható beszéd hangerőn?

A közönség úgysem hallja, csakhát másogy játszol ha érzed, hogy szarul szól. Úgy általában a tiszta és enyhén crunch vagy overdrive hangzásoktól mászom falra a tisztán digitális cuccoktól.
Nekem Line6-em van, a tiszta csatorna valóban nem a legjobb, a többi rendben van. Amúgy egyértelmű, hogy az eredeti csöves erősítő jobban szól, mint a digitális modellje, csak annyira drága és rugalmatlan, hogy az ilyen csóró szobagitárosoknak, mint amilyen én vagyok, egyszerűen nem alternatíva egyik sem. A nagyon olcsók (mint ez a Laney korábbról) nem szólnak jól, ami meg jól szólna, az már drága. (Pl. az Orange Tiny Terror-nak állat hangja van, de 130 ezerbe kerül láda nélkül)

(#3540) X2N


X2N
senior tag

Esetleg ez lehetne alternatívája a Laney Cub10-nek, igaz ez már 99ezerbe kerül:[link]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#3541) cucka válasza X2N (#3540) üzenetére


cucka
addikt

Azt elárulnád, hogy
- milyen zenére szeretnéd használni? Ugye nem mindegy, hogy jazz-t szeretnél rajta tolni vagy death metált.
- mivel szeretnél felvételt készíteni? Van rendes hangkártya/mikrofon hozzá?
- mennyire tolerálják az emberek körülötted a nagy hangerőt? Nem mindegy, hogy tanyán laksz vagy panelban..

Amúgy most néztem, az Orange Tiny Terror fej 120 ezerbe kerül, az kicsit több, mint a kereted, cserébe jól szól :) . Lehet, érdemes lenne gyűjteni még egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#3542) X2N válasza cucka (#3541) üzenetére


X2N
senior tag

Blues, rock, metál zenére kellene, felvenni egy Line 6 Studio UX2-vel vennék fel vele vonalból vagy mikrofonnal, a mikrofon még nincs meg de szerintem Shure sm-57 megfelelne. A hangerővel nincs különösebb problémám.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#3543) cucka válasza X2N (#3542) üzenetére


cucka
addikt

Blues, rock, metál zenére kellene
Hát talán a Marshall hangzás fedi le mindhármat. Esetleg keress valami demót a Marshall Haze erősítőről, talán 120-130 körül árulják, szerintem jó lehet. Hangmesteren árul egy arc Marshall dsl201-es kombót 110-ért, lehet, hogy az is megfelelne. Meg persze ott az Orange Tiny Terror, nekem személy szerint az jön be a legjobban :) . Egyébként nem hiszem, hogy létezik olyan analóg csöves erősítő, ami egyformán magas színvonalon szólna blues, rock és metál zenére.

felvenni egy Line 6 Studio UX2-vel vennék fel vele vonalból vagy mikrofonnal
Az átlag csöves erősítőnek nincs vonalkimenete. Amúgy nem vagyok benne biztos, hogy az olcsó csöves erősítő/kombó jobban fog szólni a felvételen, mint a hangkártyád beépített erősítőmodelljei. :)

[ Szerkesztve ]

(#3544) cucka válasza cucka (#3543) üzenetére


cucka
addikt

Az átlag csöves erősítőnek nincs vonalkimenete.
Ezt pontosítanám, mondjuk úgy, hogy nem mindegyik csöves erősítőnek van vonalkimenete.

(#3545) Daweee


Daweee
őstag

egy kis önreklán ha szabad :B kicsi a bors, de erős[link]

(#3546) R1200GS


R1200GS
aktív tag

Otthoni gyakorlásra milyen erősítőt javasoltok? Lehet kölcsön kapok egy Vorson V-165-ös gitárt. Nem valami jó, de elsőre megteszi. Ha van értelme idővel vennék valami normálisabbat.
Az erősítőre max 35-40-t szánnék. A legfontosabb hogy szépen szóljon. Mit javasoltok ebben az árkategóriában?

(#3547) X2N válasza R1200GS (#3546) üzenetére


X2N
senior tag

Szerintem próbáld ki Medgyesinél a Line 6 Spider IV 15-öt. Ez 30 ezer körül van, tud 4 erősítőmodellt, és 6 beépített effektje is van.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#3548) UnConnecteD válasza X2N (#3547) üzenetére


UnConnecteD
senior tag

hangmester forumon 35-ert mar 30W-os Spider III 30-ast adnak, az nagyon megeri

[ Szerkesztve ]

(#3549) Eastman válasza boygabi_ (#3538) üzenetére


Eastman
őstag

[link] ;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3550) R1200GS válasza UnConnecteD (#3548) üzenetére


R1200GS
aktív tag

Egy linket tudnál dobni, nem találom.

Gondolkozom Kustom Tube 12. A Spider IV tetszik, abban is Celestion hangszóró van ha jól tudom.

Behringer VT15FX-ről mi a véleményetek?

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.