Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) kutjaaa válasza atidzsiforc (#16000) üzenetére


kutjaaa
tag

Én is ezt mondom, ha megveszem addig nem viszem el amíg be nem lövik, természetesen kifizetem a beállítást! De ami bemutató/próba darab az legyen beállítva!

T450, XIAOMI Note 8T,

(#16002) izomhod válasza kutjaaa (#16001) üzenetére


izomhod
senior tag

ha veszel egy gitárt, miért fizetnél a beállításért?
állítsák be, nehogymá azért pénzt kérjenek!

(#16003) atidzsiforc válasza izomhod (#16002) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Igen, valahogy ugy lenne korrekt.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#16004) nap


nap
addikt

A négyhúrosok ismerőihez lenne kérdésem. Lélekben közel kerültem egy basszusgitár vásárlásához.
Melyik márka kerülendő, melyik az ajánlott?
Milyen típusú pickupokal lehet telt, gömbölyű hangot elérni?

Ezek közül szerintetek melyik a legjobb vétel:
- Ez az ára miatt szimpatikus
- Ez tetszik, illene a stratómhoz
- Ennek a testformája jön be nagyon, de az aktív pickup nem vonz
Ezeket néztem még: x, y, z
Alapvetően natúr hangszert szeretnék, de nagyon nyomós indok esetén ettől hajlandó vagyok eltérni. ;)

Ja, az ára. Valahol 20 környékén szeretnék venni, de ott kevesen akarnak eladni. :D
A max. 40 környéke, de lehet hogy megvárom vele a tavaszt.

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#16005) Plazmacucci válasza nap (#16004) üzenetére


Plazmacucci
félisten

A lényeg hogy olcsó fost (20ezer) itt sem érdemes venni mint gitárnál.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#16006) kutjaaa válasza atidzsiforc (#16003) üzenetére


kutjaaa
tag

Igen, valóban így lenne korrekt, én tudok két ilyen boltot az országban, pedig nem csak ennyi üzletben jártam életem során! A többiben sajnos ez a jellemző és nem csak a 100k alatti kategóriában, hanem a jóval drágább cuccoknál is! Mert ugye azok nagy része is csak egy alapbeállítást kap a gyárban!

T450, XIAOMI Note 8T,

(#16007) izomhod válasza nap (#16004) üzenetére


izomhod
senior tag

ezeket az újonnan 30-40e ftosokat én hanyagolnám

az sx jb és precik jó ár-érték arányban vannak általában (a lijnkelt sx-et nem tudom, ez a custom handmade milyen), a johnson is az elmegy kategória, ki lehet fogni a megfelelőt!
erre is érdemes egy pillantást vetni

azt gondolom tudod, hogy a jazzbassek J hangszedősek (2db), a precik P hangszedősek (1 domino).
vannak p+j hangszedősek is, amikkel több hangzást ki lehet hozni, érdemes jutubon nézelődni, hallgatni hogy melyik mit tud

[ Szerkesztve ]

(#16008) izomhod


izomhod
senior tag

itt a péntek
[link]

Felkai, Tikász és a többiek, nagy zene!

(#16009) izomhod


izomhod
senior tag

ez milyen fa?

fender custom shop strato

[link]
[link]

(#16010) atidzsiforc válasza izomhod (#16009) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Nyak meg a fej? Birs eye maple. Magyarul hozom sincs, hogy szoktak hivni. :B

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#16011) Dealer95


Dealer95
őstag

Na, amilyen gyorsan jött a Blackjack C-7, olyan gyorsan el is adtam.
Valaki nagyon örült neki, mert nem adtam neki drágán (bolti ár fele alatt) :)

Nekem nem jött be igazán.
Nem éreztem hogy annyival jobb lenne, mint amennyivel drágább egy átlag ~100k-s gitárhoz képest.
Persze gondolom csöves erősítővel, koncerten stb. biztos jobb, de nekem nem jött be.

Helyette valami elektro-akusztikus lesz.

Dean Performer E elaktro-akusztikus gitárokról vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#16012) nesa válasza izomhod (#16009) üzenetére


nesa
veterán

Gondolom a nyakra gondolsz, ez juhar vagy divatossan mondva javor.
Azon bellul szerintem ez szemes juhar es maradszemes juhar +kagylos juhar 3 az egybe, valoszinuleg nemvolt konnyu sorsa a fanak mig felnott.

(#16013) NSiS


NSiS
csendes tag

Sziasztok!

Készítenek olyan gitárokat 100k alatt ami nem Made in Indonesia, China stb.? Jelenleg Törökországban vagyok (és még leszek is néhány hónapig), az egyik hangszerüzletben találtam egy fekete Crusader márkájú akusztikus dreadnought gitárt, az eladó állítása szerint francia gyártmány. A cég központja tényleg ott van, viszont nem tudom hogy tényleg ott készülnek-e, hallottatok már felőlük esetleg? Egyébként szép telt hangja volt, cutaway stílusú, fekete, egyedi faragott motívumokkal (!) és csak 400 líra (kis alkuval 370-ért ideadta volna az eladó). Egyedül a bundok kialakítása amit kicsit igénytelennek mondanék, a végeik mondhatni nem voltak lesorjázva..

Viszont ugyanitt megnéztem egy gitárt (masterwork néven fut.. haha) a hangolást se bírta ki, a G húr ki is szakadt, konkrétan katapultál a helyéről (nem elszakadt, hanem a húr végén lévő "gömb"ugrott ki).. Ez még csak egy hangszerbolt volt, szétnézek még, mert hiányzik a gitározás, csak azt nem tudom repülőn hogy engedik hazavinni, ilyen jellegű tapasztalatom nincs még.

[ Szerkesztve ]

(#16014) izomhod válasza nesa (#16012) üzenetére


izomhod
senior tag

ilyen fából nem láttam még nyakat, csak topot, azt szokatk inkább, nem?
először azt hittem, hogy valami parafa:)

mondjuk nekem tetszik

(#16015) nesa válasza izomhod (#16014) üzenetére


nesa
veterán

Ritkan keszul ilyen vagy hasonlobol nyak, kicsit koltseges, nekem most fog keszulni 2db langnyelves dio nyak, mar legyalultam osszeforgattam nagyon penge rajzolatu, tegnap megis kaptam hozza a titebondot, ugy gondoltam hogy langnyelves dio nyak, dio test, es langnyelves juhar topp,wenge fogolap.

A masik meg olyan kombinacio hogy langnyelves dio nyak, maha test, langnyelves juhar topp,wenge fogolap.

Ezenkivul meg ittvan egy fasza testanyag lehet abbol elkeszul egy bass.

(#16016) BluEyes válasza NSiS (#16013) üzenetére


BluEyes
őstag

Gyanús a honlap, zéró információ az üzemről, tulajdonosról, stb. Kíváncsiságból kerestem ezt a modellt valahol üzletben. Meg is találtam az Aliexpress kínálatában, valamint ezen az oldalon. Csak ázsiai betűkkel teletűzdelt találatokat kaptam a googléban. Ezek alapján nem az jutott az eszembe hogy milyen jó francia gitár ez, főleg, hogy épp Franciaországban nincs egy árva forgalmazója se. Bár valós forgalmazó a többi országban se igen van. Az egyedi faragás amúgy is gyanús, az ilyen díszítések eszetlen drágák szoktak lenni, a gyártó manufaktúra a honlapján sok-sok képet szokott felrakni a műhelyről, és a mesterről. Szóval töröknek se higgyed el egy szavát se. :N
Ettől persze maga a gitár még lehet jó, bár a sorjázatlan bundok valami mást sugallnak nekem.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#16017) atidzsiforc válasza NSiS (#16013) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Meg a 100-200k koruli gitarok nagy resze is azsiabol jon.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#16018) NSiS válasza BluEyes (#16016) üzenetére


NSiS
csendes tag

Gyanús volt nekem az egész bolt, eladótól kezdve hangszerekig teljesen.. :D És még csak nem is a piacon néztem hangszert. Mindegy, van itt még 1-2 bolt nézelődök jövő héten tovább.

atidzsiforc: azt tudom, hogy az elektromos gitárok 200k-ig nagyrészt ázsiából jönnek (kivéve Godin, mexikói Fenderek stb.), akusztikusokkal nincs tapasztalatom (két elektromos van otthon).

(#16019) toth_janika


toth_janika
őstag

Valaki tud olyan emberkét, aki épít csöves gitárerősítőket? Esetleg weboldal, vagy ilyenek? :R

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#16020) sza.sa válasza toth_janika (#16019) üzenetére


sza.sa
tag

Makosamp

sza.sa

(#16021) Plazmacucci válasza sza.sa (#16020) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Inkább Greg mestert mondanám. Igaz nem olcsó és nem is metál erősítőkben úszik. Ja és nem is komolytalankodik fórumokon.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#16022) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Gyönyörű hangja van a kisasszonynak :)
[link]

(#16023) Dealer95


Dealer95
őstag

Sziasztok!

Ezekről valami vélemény?
B.C Rich Mockbird ST Trans Blue (Floyd Rose)
Schecter C-1 Hellraiser (Floyd-Rose)

Ebay-en 130+pk áron vannak fent újonnan. Kb mennyiért érnének ide? Valakinek valami tapasztalat

[ Szerkesztve ]

(#16024) sajtee válasza Dealer95 (#16023) üzenetére


sajtee
senior tag

A pk mindig fel van tüntetve ebay-en.
Függ attól is, honnan jön, tehát van-e vám.

[ Szerkesztve ]

(#16025) Dealer95 válasza sajtee (#16024) üzenetére


Dealer95
őstag

Eddig csak USA-ból találtam, szóval gondolom lenne.
De hogy van-e arra esély hogy mégis átcsusszan, vagy minden esetben muszáj lesz fizetni?
Mert a mobilokat nem nagyon szokták megvámoltatni pl.
Illetve mennyi lenne a vám?

[ Szerkesztve ]

(#16026) nesa válasza Dealer95 (#16023) üzenetére


nesa
veterán

Most komolyan megvennel egy gitart postan, amit nemprobaltal ki, nemfogtad a kezedbe, nemerezted a szagat, lelket :F

Vegyel postan les pault tollem meg ujszaga van es kezd erni a lakk.

(#16027) madgie válasza nesa (#16026) üzenetére


madgie
titán

Mennyi? :))

(#16028) atidzsiforc válasza Dealer95 (#16023) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Ha a blackjack nem jott be, a hellraiser sem fog.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#16029) Dealer95 válasza nesa (#16026) üzenetére


Dealer95
őstag

Balkezes modelleket nem tartanak nagyon. Főleg olyanokat amiket néztem.
Még rendelni sem nagyon lehet itthon 100-150-es kategóriában olyat, amit néztem.

Egy hardveraprós tag aki e-bayről megrendelné nekem, azt mondta, hogy a Hellraiser (Floyd- Rose-os) 193 lenne vámmal együtt.

(#16030) Dealer95 válasza Dealer95 (#16029) üzenetére


Dealer95
őstag

Egyébként nem hiszem, hogy ebay-ről lesz rendelve, de ha nem marad más, akkor lehet.
Most egy Cort KX1-et ajánlottak... lehet megnézem azt.

Ha meg nem lesz jó elektromos, akkor még elgondolkodom egy jóféle elektroakusztikuson.

(#16031) nesa válasza madgie (#16027) üzenetére


nesa
veterán

Olcso, a tobbit privibe.

(#16032) izomhod válasza Dealer95 (#16030) üzenetére


izomhod
senior tag

az utolsó mondatodból nekem az jön le, hogy nem igazán tudod hogy mit vegyél.
hol szeretnlé játszani és ki(k)nek?

(#16033) Dealer95 válasza izomhod (#16032) üzenetére


Dealer95
őstag

Hát igazából mind a kettő tervbe van már rég óta... csak használtan sosem találtam jó áron, újonnan meg...
Most meg összegyűlt egy kis pénzalap, ami lehetővé teszi hogy több felé is nézelődjek.

(a legnagyobb bajom hogy balos vagyok és eléggé leszűkül a kínálat itthon + sokszor feláras a balkezes változat)

[ Szerkesztve ]

(#16034) izomhod válasza Dealer95 (#16033) üzenetére


izomhod
senior tag

kérem mellőzzük a politikát! :D

LH gityók használtan sokszor olcsóbbak, nem?
de értem a helyzetet, sokszor nem könnyű jobbkezest sem találni, nemhogy balkezest...

(#16035) toth_janika válasza sza.sa (#16020) üzenetére


toth_janika
őstag

Róla már hallottam... Utána is nézek. Szerintetek lehet kapni full csöves fejet 100e alatt? Ami normális is. Nem gond, ha használt, csak érdeklődöm.(

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#16036) sza.sa válasza toth_janika (#16035) üzenetére


sza.sa
tag

Én néztem Makos árakat, a kis Eye of Horus tetszene is, de majdnem 200e fele van az is... :(
Újonnan max Bugera-t találtam 100 alatt, de az ki tudja milyen... Gondolom kisebb teljesítményűt lehet találni 100 alatt...

Nemtudom ez az Ashdown milyen lehet...

[ Szerkesztve ]

sza.sa

(#16037) toth_janika válasza sza.sa (#16036) üzenetére


toth_janika
őstag

Nem is igazán akarok én 100W+ teljesítményt, hát 28nm-re sok lenne az :DDD
Inkább csak a hangzás miatt kérdem... Van egy tranzisztoros Mustangom, meg volt Vyper is nálam, de nem az igazi a hangjuk. A csöveseknek olyan király kis meleg hangjuk van, hogy csak na... Ezért szeretnék inkább valami "noname" "olcsóbb" csöves erősítőt beszerezni egy 1x12-es vagy 2x12-es ládával.
Csak hát nem vet fel a pénz, ezért gondoltam, hogy 100e alatt próbálok valami fejet szeretni, ládát meg kunyerálok :DDD

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#16038) sza.sa válasza toth_janika (#16037) üzenetére


sza.sa
tag

Nekem is tranyos Mustangom van (I-es), de az is brutál sok lakásba... Mintha a csöveseket meg illik is kihajtani hogy szép hangjuk legyen, akkor megint nem lesznek halkak... Legalább is ha a kis kombómból indulok ki.
Még gondolkodtam kis fejben (Orange Micro terror) de az meg csak előfokcsöves.. De még a Mustangot se használom ki :)

[ Szerkesztve ]

sza.sa

(#16039) izomhod


izomhod
senior tag

béreljetek egy garázst, ott lehet nyomni:D

(#16040) sza.sa válasza izomhod (#16039) üzenetére


sza.sa
tag

mi jövőre tervezzük ház vásárlását, remélem olyat találunk ahol van pince, van pár ötletem hogyan rendezném be :)

sza.sa

(#16041) toth_janika válasza sza.sa (#16038) üzenetére


toth_janika
őstag

Nekem is Mustang I-em van, de annyira műanyag hangja van, hogy bántja a fülem :DDD

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#16042) izomhod válasza sza.sa (#16040) üzenetére


izomhod
senior tag

én is fantáziálok, egy jó pince, elég 3x4 méter már zenekarnak is jó lenne, frankón szigetelném, dob, gitárkombó, basszuskombó, szinti, ó de jó lenne

jaj, felébredtem :D

(#16043) nap válasza nap (#16004) üzenetére


nap
addikt

Köszi mindenkinek, az infókat! :R
Rég volt már egy kis zene.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#16044) toth_janika


toth_janika
őstag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni Tőletek. Baj van az ütemtartásommal... vagy gyorsulok, vagy lassulok, de nem tudom hosszú távon tartani az ütemet, és a ritmust. Ismerem a tabot, a fejemben vannak az ujjrendek, és a bundok, de egész egyszerűen, amikor a zenére játszok, akkor vagy gyorsabb, vagy lassabb vagyok...

A metronóm ősellenség... egész egyszerűen nem tudom megszokni, hogy kattog, és nem igazán értem a működését sem... Próbálkozom online metronomokkal, de azokkal is az a bajom, hogy vagy gyorsabb vagyok, mint a kattogás, vagy lassabb.

Egy barátom felajánlott egy dobgépet, hogy azzal lehet fejleszteni az ütemtartást, be lehet programozni mindenféle ritmust meg ilyenek, és mellesleg jó lehet egy "hangszeres kísérethez".
Mit gondoltok? Lehet ebben valami? Megérné nekem beruházni egy olcsóbb dobgépbe?

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#16045) atidzsiforc válasza toth_janika (#16044) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Azert rossz az utemtartasod, mert valoszinuleg keveset gyakorolsz es azt is rosszul. Ha nem tudod fixen tartani a tempot, akkor jatszd el sokszor a leheto leglassabban, ahol meg fixen, pontosan megy, utana kezdhetsz kozeledni az eredeti sebesseg fele.

Amugy en is dobot szoktam hasznalni metronom helyett, szerintem kifejezetten jo.

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#16046) toth_janika válasza atidzsiforc (#16045) üzenetére


toth_janika
őstag

Keveset gyakorlok? Ez viszonylagos... Minden nap 1 órát gitározok. Kezdek bemelegítéssel... Kromatikus ujjgyakorlatok, és a törzshangsor különböző fekvésekben, majd az A moll skála... Mindegyiket lassú-közepes-"gyors" tempóval (ez metronomon 70-100-120 bpm).
Ezután a kapott dalok gyakorlása: Für Elise, Mother Russia (szóló nélkül), Bach, és Mozart, valamint Pull Me Under eleje...
Azt hogy ezt rosszul teszem, abban lehet valami, ezért szeretnék ezen változtatni.

Szerinted a dobgép lehet jó megoldás. Tudnál/tudnátok ajánlani márkát, típust, amit érdemes lehet megvenni?

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#16047) Plazmacucci válasza toth_janika (#16046) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Lábtempó a megoldás.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#16048) toth_janika válasza Plazmacucci (#16047) üzenetére


toth_janika
őstag

Na hallod! :D
Doboljak a lábammal mondjuk negyedeket, a kezemmel játszak nyolcadokat, vagy feleket, és közben számoljak magamban! :DDD
Ez az ami nem megy! De nagyon nem :DDD
Szerk: Ezért kell egy segédeszköz, ami helyettesíti a lábamat :)

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#16049) Plazmacucci válasza toth_janika (#16048) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Pedig a metronómot kek követni lábbal és fejben számolni. Egy két há négy.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#16050) toth_janika válasza Plazmacucci (#16049) üzenetére


toth_janika
őstag

Igen... a metronóm negyedeket tol, a lábammal mennek a negyedek, ugyanúgy, mint metronómnak, és a kezem is negyedeket penget, akkor meg a számolás is.
Ha viszont a lábam negyedeket tol, a kezemmel mondjuk nyolcadokat kell számolnom, akkor összekeveredek állandóan, és van hogy a lábamat számolom (egy-két-há-négy), vagy hogy a kezemet (egy-két-há-négy-öt-hat-hét-nyolc) és emiatt szétcsúszik az egész...
Tudom, hogy hosszútávon ez a megoldás, de egyelőre nem megy..

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.