Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) coolinggg


coolinggg
tag

Köszönöm mindenkinek a válaszát. A második 24 órában már nem változott semmit, tehát valóban a hőmérséklet különbség a hiba okozója. Természetesen ismerem ezt a problémakört, de azt nem hittem volna hogy 1-2 méter ugyanazon helységben így kibabráljon az emberrel. Újfent tanultam valamit. Még egyszer kösz! :R

(#31002) kemotox


kemotox
addikt

[link]
A strat-tele hibridek elég érdekesek. Strat tesűtele meg tele testű strat.

(#31003) Plazmacucci válasza kemotox (#31002) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Végül is, ronda nőre is azt mondjuk érdekes :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#31004) kemotox válasza Plazmacucci (#31003) üzenetére


kemotox
addikt

Most kezdjem el én is tolni a "mármint szerinted" hisztit?:D Nekem tetszik. Deal with it.

(#31005) Kobe


Kobe
veterán

Picsbe.... Egyre tobbet nezegetem ezeket a kis mini joyo ampokat, egyre jobban tetsz

Kar hogy valami multit nem gyartanak hozza hasonloan jo aron, eleg utos kis kombi lenne :)

(#31006) Plazmacucci válasza kemotox (#31004) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem kibaszott ocsmány mind :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#31007) nap válasza kemotox (#31002) üzenetére


nap
addikt

A meteora meg a strat testű tele elég jó lett. A többi úgy szörnyűség, ahogy van. Na jó, a thinline még elmegy.

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#31008) consono válasza nap (#31007) üzenetére


consono
nagyúr

A Strat testű tele nekem is bejövős!

"In God we trust. All others must bring data"

(#31009) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok

Tanácsot szeretnék kérni gitár Multieffectel kapcsolatban.Kettőt néztem ki.Nekem bőven megfelel egy használt akár régebbi darab is szerintem.Ketto típust néztem ki.Vox Stomplab G1, a másik egy Zoom gx1on.10-15k használt árban lőttem be a merítési arányt.Ti mit javasoltok?

XBOX ID: GoTReX #4839

(#31010) Panzermeyer válasza GoTReX (#31009) üzenetére


Panzermeyer
tag

Van egy Boss ME50-em, ha esetleg feljebb vinnéd a limitet. Eladó.

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#31011) GoTReX válasza Panzermeyer (#31010) üzenetére


GoTReX
őstag

Hmmm ez egy űrhajó, feltételezem nem olcsó.☺

XBOX ID: GoTReX #4839

(#31012) consono válasza GoTReX (#31009) üzenetére


consono
nagyúr

Én ebből a kettőből a Zoomot venném. Nem csak az expression pedál miatt, bár az is jó játék, hanem a szabadabb programozhatóság, looper meg a ritmus szekció miatt.

"In God we trust. All others must bring data"

(#31013) GoTReX válasza consono (#31012) üzenetére


GoTReX
őstag

Nagyon úgy néz ki, hogy időközben elment a Zoom.Nyitott vagyok más típusra is ebben az arkategoriàból, gondolom vannak bevált dolgok.

XBOX ID: GoTReX #4839

(#31014) Alexios válasza GoTReX (#31013) üzenetére


Alexios
veterán

Szerintem ebben az árkategóriában olyan sok lehetőség nincs multieffekt kapcsán, én is a zoom-ot választanám akkor már, max érdemesebb egy másikra várni vagy újat venni.

(#31015) bigrob válasza GoTReX (#31009) üzenetére


bigrob
őstag

Haveromnak volt boss me25 és 50 egyikkel se volt túl nyerő. Fele annyiért vett egy zoomot és elégedett.

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#31016) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

+1 a Zoomra, abban az árkategóriában szerintem sincs jobb. :) Nekem a basszus verzió van (B1xON), jó cucc. :D

(#31017) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Tegnap kipróbáltam nagycuccon is a 4ezerforintos ebayes duplarailt. Megdöbbentően jól szólt, marad a gitárban.

(#31018) nap válasza arnyekxxx (#31017) üzenetére


nap
addikt

Nem visít nagyon?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#31019) Panzermeyer válasza GoTReX (#31011) üzenetére


Panzermeyer
tag

30 ezerért odaadom.

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#31020) funk648


funk648
aktív tag

Sziasztok!

Van egy szám (Airbourne - Live it up) amit meg akarok tanulni, ehhez fél hanggal feljebb kéne hangolnom a gitárt. A többi számhoz amit játszani szoktam, azonban normál hangolás kell.
Van egy Zoom G1Xon multieffektem is, és visszakeresve a fórumba, megtaláltam, hogy a PitchSHFT effekttel lehetne fél hanggal feljebb vinni a hangokat, de hiába próbálgatom, nagyon furcsa hangzást kapok (mintha a normál és a fél hanggal magasabb hangok keverékét kapnám.)
A manual alapján az egyes paramétert "1"-re, de kettes paramétert "10"-re, a hármas paramétert pedig "100"-ra állítottam. Aki ért ezekhez az effektekhez az tudna segíteni?

(#31021) Plazmacucci válasza funk648 (#31020) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Capo. [link]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#31022) arnyekxxx válasza nap (#31018) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Kicsit de (nekem) nem zavaróan, cserébe 4 helyett gain3-on kijön belőle a metál és jobban tetszik a hang karaktere

(#31023) V.Stryker válasza arnyekxxx (#31017) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Mi az a duplarail? :B

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#31024) arnyekxxx válasza V.Stryker (#31023) üzenetére


arnyekxxx
veterán

rail humbucker

(#31025) funk648 válasza Plazmacucci (#31021) üzenetére


funk648
aktív tag

És a Guitar rig 5-ön belül nincs véletlenül ilyen funkció? :)

(#31026) V.Stryker válasza arnyekxxx (#31024) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát izé, ez akkor parasztúl a hangszedő nem? Elektromos gitár egyik legfontosabb része... és ebből fasza a 4k-s kínai? :U Azé az faxa. :C

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#31027) Humbucker


Humbucker
senior tag

Gondolom aki itt gitározik az nem csak a gitár cuccokra költ, hanem a hangcuccra is amivel zenét hallgat.
Milyen hangcuccokat használtok?Én is akarnék PC-hez valami igazán minőségit, amivel gitár zenéket lehet hallgatni igazán minőségiben, és nem csak 2 szokol rádiós hangszórón. Keretem rá, olyan 35-40.000 max. Előre is köszi.

(#31028) V.Stryker válasza Humbucker (#31027) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nekem egy Marathon MG 20 van, amit 5000-ért vettem rosszként és megjavítottam. :DDD Mellé van egy VOX Amplug AC30-am.

Ha lenne most kis pénzmagom rá, akkor vennék 40k-ért egy Fender Mustang I V2 -t. Idén nem lesz belőle semmi.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#31029) Kobe válasza V.Stryker (#31028) üzenetére


Kobe
veterán

szerintem biztosan nem erre gondolt :)

(#31030) kemotox válasza Humbucker (#31027) üzenetére


kemotox
addikt

Hacsak nem flaccal vagy hasonlóval akarod tolni DAC-cal meg erősítővel, akkor szerintem elég egy jobb füles, oszt kezitcsonkolom. Ha meg még is, akkor nyugodtan tízszerezd be a büdzdsét :D Esetleg egy hangkari. Lexicon Alphával pl egyértelműen jobban szólt a Balász Pali, mint az alaplapival.

(#31031) V.Stryker válasza Kobe (#31029) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát izé... megvan mindkét Rocksmith Xbox 360-ra. :D

Amúgy 30-40-ért nem hiszem, hogy komoly zenehallgató cuccot lehet venni.

Pont most nézelődtem,hogy itthonra mit lehetne zenét hallgatni, sima 2.0-ba. Csak az erősítő 250k körül lenne, amit érdemes megvenni.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#31032) Kobe válasza V.Stryker (#31031) üzenetére


Kobe
veterán

höhö.....

40ért kvajó stereo cuccot lehet összerakni, csak utána kell nézni. Pl NAD stereo erősítők szoktak menni 20-30K között, normális stereo hangfalat meg szintén ki lehet fogni 20 körül.

(#31033) Humbucker válasza Kobe (#31032) üzenetére


Humbucker
senior tag

Normális hangfalat 20-ért?Például miket?Szétnézek.

(#31034) Panzermeyer válasza Humbucker (#31027) üzenetére


Panzermeyer
tag

Én valami 10-15W körüli asztali csöves cucc építésén gondolkodom, de egyelőre csak a szándék van meg. Zenehallgatáshoz már nem jók a rádió kimenőtrafók, ami viszont eléggé megdobja az árát is a dolognak.

EL84PP

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#31035) arnyekxxx válasza V.Stryker (#31026) üzenetére


arnyekxxx
veterán

parasztul az.

Persze biztos vagyok benne, hogy 30e-ért egy SD Dimebucker az jobb valamivel. Viszont annál is irják juzerek a visítást szóval az egyetlen negativumát +28ezerért (4ezerért a kínai párban adja) is megkapnám vele :)

(#31036) Kobe válasza Humbucker (#31033) üzenetére


Kobe
veterán

körbe kell nézni avx fórumon meg jófogáson

pl. ő egy földim, sok jó, használható cucca van :) link

(#31037) NeoPampalini válasza Humbucker (#31027) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Mivel stúdió cuccra nincs pénzem, így egy ősrégi (10 éves kb.?) Logitech Z2300-on tolom. Vagy fejhallgatón, attól függ. :D

(#31038) #96302336 válasza Kobe (#31036) üzenetére


#96302336
törölt tag

Ő az én emberem! Köszi a linket, ez hasznos volt.

(#31039) Plazmacucci válasza funk648 (#31025) üzenetére


Plazmacucci
félisten

A pitch nem boldogul egyszerre több hanggal, csak egy húron működik. Egy kvinttel már nem tud mit kezdeni. A gitár hangolgatása helyett, ha egy egész hanggot kéne emelni, érdemes capót venni.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#31040) funk648 válasza Plazmacucci (#31039) üzenetére


funk648
aktív tag

Így már érthető, akkor valószínűleg be fogok szerezni egy capót, kösz a segítséget!

(#31041) FockeWulf válasza Humbucker (#31027) üzenetére


FockeWulf
tag

Nem költök nagyon hangcuccra, van egy ezer éves számítógépem, azt azon hallgatok zenét, általában egy fülessel :D ja meg van egy JBL go gyufásdobozom, azzal megy a fürdőszobarock, teló-bluetooth-jbl.... :P

(#31042) Alexios válasza Humbucker (#31027) üzenetére


Alexios
veterán

Audio-Technica M-50x, de akkor már valami erősítő(vagy gitárnál egy interface akár) sem ártana

(#31043) brickm válasza funk648 (#31020) üzenetére


brickm
őstag

Lennie kell egy mix vagy ratio paraméter állítónak. Az adja meg, hogy az eredeti(dry) es a shiftelt(wet) nikyen arányban keverődik a chain masterba. Az a lényeg higy wet100 dry0 legyen akkor a shiftelt jel elnyomja az eredetit. Telorol ennyit tudok segiteni. Otthon majd megnézem a linked meg printelek valamit.

(#31044) Moleman válasza Humbucker (#31027) üzenetére


Moleman
addikt

Én most helytakarékossági és költséghatékonysági okokból egy Genius SP-HF1250B-t használok, de ez olcsóbb kategória.

A fórumok szerint a következő szint a Microlab Solo 6C, vagy a többiek által ajánlott fejhallgatós megoldás, én gitározáshoz Shure SRH-440-et használok, 940-es párnákkal.

(#31045) fototrend666


fototrend666
csendes tag

Hali Ilyesmi ambient reveb delay space pedált keresek csak budget megoldásban 70.-80 túlmegy a józan ész határán...
Köszi !

(#31044) Moleman

Plus egy a fadobozos aktív (Akár 5.1 es geniusoknak)Egy olcsobb xonarral normálisan beálított foobaraal megelepően jó cuccok minőségi zene hallgatásra.

Persze szerintünk ;] :DD

[ Szerkesztve ]

(#31046) Plazmacucci válasza fototrend666 (#31045) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Látom hatott rátok a nevelés ;]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#31047) fototrend666 válasza Plazmacucci (#31046) üzenetére


fototrend666
csendes tag

Eladtad már a emg 81 /85 epit ? ;]

(#31048) funk648 válasza brickm (#31043) üzenetére


funk648
aktív tag

A harmadik paramétert a "Bal", ami a balance akar lenni az eredeti illetve a megváltoztatott hang között, de ez nekem 100-ra van állítva. 0-án értelem szerűen semmi különbség az eredeti és az effektezett hang között, de szerintem az lesz vele a probléma, hogy ez csak egy hangot (húrt) képes feljebb vagy lejjebb hangolni.
Ahogy nézegettem, a több effekt pedig nincs, ami erre való.

(#31049) consono válasza fototrend666 (#31045) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, ezek tényleg a java, ilyeneket nem fogsz olcsón találni. Legalább is egyben nem valószínű... Én delay+delay+reverb kombóban gondolkodnék, de így sem nagyon tudod 40-50 alatt megoldani. A legjobb közelítés szerintem egy Zoom MS50G vagy CDR-70 lenne, ott a DSP-t több effekre is használhatod, nem csak 1 delay + 1 reverb... Ráadásul jó kis elszállós reverbek vannak benne :)

Én az ambiens dolgokat jelenleg az erősítő elé kötött delay pedállal + a modelező kombó visszhang és reverb effektjeivel oldom meg.

"In God we trust. All others must bring data"

(#31050) brickm válasza funk648 (#31048) üzenetére


brickm
őstag

Igen annak kéne lekeverni az eredetit. Próbál ki mi történik ha csak egy húrt pengetsz.
Azaz igazség, hogy ebben annyira nem hiszek, hiszen az effekt nem tudja héány húrt pengetsz, illetőleg egy húr rezgése is elég összetett, tehát kettőt is kéne tudjon shiftelni.
PLusz próbáld ki az effekt lánc elején és végén is, akkor mi történik.

[link]
Ezt egy digi multival vettem fel most. Első az eredeti második a droppolt, hallhatod, hogy minden húrt realtime tol lefelé, nincs eredeti bekeveredés.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.