Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) Womb válasza takacsmarton (#4000) üzenetére


Womb
senior tag

nyilván a nagyobb tányér teltebben, jobb basszussal szól, mint a kisebb társa.
miért nem gitározol inkább a pc-den?
egy jobb hangkártya, guitar rig 3 v. 4, füles, esetleg egy jobb pc hangfal.
több lehetőséged van kísérletezgeti, szól úgy ,mint bármelyik gyakorló kombó.

(#4002) Kidus


Kidus
őstag

Nyomjatok, akit erdekel :)

"Sziasztok!
Licitáljatok Jamie gitárjára és segítsetek gyerekeken, ahogy Jamie is
csatlakozott az "Underground - Lakáséttermek a gyerekekért!"
kezdeményezéshez, mely célja, hogy a Gyermekétkeztetési Alapítványt
támogassuk. Ennek keretében lehet a felajánlott gitárra is licitálni az
alábbi oldalon keresztül.

Záróbuli augusztus 5-én lesz, a Kobuci Kertben, ahol ahol a koncertek
és sütögetés mellett, az Underground kezdeményezéshez csatlakozott két
vendégünkkel, Székely Bulcsú olimpiai bajnok vízilabdázónkkal és Jamie
Winchesterrel is találkozhattok! A relikviákat a záró bulin lehet
átvenni a két felajánlótól. A Kobucis estét jótékonysági grillezéssel
(a befolyt összeg a gyerekeket segíti), – támogatónknak hála – Pöttyös
rudizással, és underground-koncertekkel tesszük izgalmasabbá. Fellép a
Grabanc, a String Theory és Jamie Winchester!

De a legfontosabb, hogy bárki csatlakozhat, ha jelentkezik és megszervezi a saját "házi-éttermét"!

Az ügy elérhető a Facebookon is és kérünk titeket, hogy tegyétek ki az üzenőfalatokra is!"

[ Szerkesztve ]

Assuming Control

(#4003) bodom87


bodom87
tag

lehet itt hirdetni?

(#4004) Szten Márs válasza bodom87 (#4003) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Tedd fel az apróhírdetések közé, amit meg akarsz hírdetni, majd linkeld be ide az apróhírdetés linkjét :K

(#4006) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Hello!

Erősen foglalkoztat a gondolat, hogy pimpeljem egy kicsit a Yamahát. :D Szóval, Aguilar - vagy hasonló - basszusgitárba építhető előerősítőt (+ stacked/push-pull potit) lehet venni valahol Bp-n, vagy jobban járok ha külföldről rendelek online? Árlistákban elektronikát asszem sehol se láttam, potit is elvétve, stacked/pp pedig tán csak egy helyen volt kiírva...

(#4007) Atis707


Atis707
tag

Kezdő basszusgitárosként kérdeznék pár dolgot. Szóval van nekem egy nemrég használtan vett peavey basszusgitárom, sorozatszám szerint elvileg 1992-es szóval nem mai darab...

Az első pár bundnál (1-3kb) nagyon kemény a fogása*...ezt a régi (több éves, mert nem volt használva) húrok okozhatják, vagy velem van a gond? A hangzáson javítana az új húrkészlet? Nincs bajom a hangjával...csak ugye egy jobb húrkészlet nem olcsó, sőt be is kell állítatni vszeg... :U

Aki pengetőt használ milyet használ?(aki ujjal penget annak nem szól... :) )

Utolsó kérdésem az, hogy ráejtettem véletlenül a hídnál lévő hevederrögzítőre ami amúgy se volt valami stabilan rögzítve kiesett...visszatekerni nem lehet már mert nincs 'menet', ragasztáson kívül valami ötlet?

*Elég erősen kell nyomni hogy ne zörögjön...bár az is igaz hogy nincsenek gitáros ujjaim :F :D

[ Szerkesztve ]

(#4008) Daweee


Daweee
őstag

Helo
Van itt olyan, aki próbálkozott már a Guitar Rig 4-gyel, és sikerült is összehoznia? Nekem nem akar összejönni, fent van a program, azzal nincs gáz, gitár -> nagyjack kisjack átalakító -> kábel -> Audigy 4 mikrofon bemenete útvonalon csatlakozok a géphez, viszont nincsen hangja a Rig-nek. A bemenet egyébként jó, hangrögzítővel tudok felvenni, ASIOval 6ms-os latencyt lehet elérni, csak éppen nem ad semmi hangot a cucc :U Valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#4009) Daweee válasza Daweee (#4008) üzenetére


Daweee
őstag

Megvan, átdugtam line in-be és megy... :B

(#4010) NeoPampalini válasza Atis707 (#4007) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

A fogáshoz majd hozzászoksz. :D Én pár hónap után lecseréltem a Yamahám gyári húrjait, az ízlésemnek/ujjaimnak picit vastag volt. Tettem rá DR LoRider szettet, ez valamivel könnyebb (.040-.100-as az eredetileg talán .045-105-öshöz képest), bevált. :K
Egy picit emelhetsz is a húrokon, segíthet eliminálni a zörgést. A nyakat is érdemes lehet megnéz(et)ni, ha nem egyenes, okozhatja az is a problémát.
Szerintem a húr olyan, mint a használt autóban a motorolaj: vétel után cserélendő. :DDD

Biztos kell egy kicsit játszani a beállítással, mondjuk nem egy nagy történet, csavarhúzó-imbuszkulcs, és hangoló (no meg kellő türelem) kérdése, szintén kezdőként nagyjából 20 perc alatt megvolt húrcsere után.
Ehhez - és rengeteg egyéb aprósághoz - kis info itt: http://www.tunemybass.com/bass_setup/setting_bass_intonation.html

A rögzítőre nem lesz más megoldás, mint a ragasztás. Hangszerészek nem tudom, hogyan oldják meg, a legtutibb egy darab tipli beragaszva, aztán azt újra megfúrni. Barkácsolni persze lehet, de egy hangszeren szerintem mellőzendő. :D

(#4011) X2N válasza Daweee (#4008) üzenetére


X2N
senior tag

Milyen amúgy a Guitar Rig 4? Én a 3-ast próbálgattam és az bejött bár hifi hangfalakkal nekem nem szól jól.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#4012) Daweee válasza X2N (#4011) üzenetére


Daweee
őstag

Tetszik, vannak nagyon komoly hangzások benne, meg metronóm, hangológép, minden, a késés kb észrevehetetlen, nálam hifivel jól szól, szóval el lehet szórakozni vele :K Annyi a hátránya, hogy gép elől mindig körülményesebb játszani, szóval nem fogja kiváltani a multieffekt/gitárkombó párost, de mondjuk ha fel akarok venni valamit, megvan az eszköz :K

(#4013) Atis707 válasza NeoPampalini (#4010) üzenetére


Atis707
tag

Köszi a bő választ!

Ha magában fogok le egy hangot nem zörög, de pl. ha 3-2-1-et kell ismételni egy húron akkor baj van... :D
A nyak jelentéktelen mértékben befelé hajlik, nem zavarja a hangzást ahogy tapasztaltam...valami okos ember sokáig támasztotta a falnak a fejénél.. :W :U
Észrevettem hogy kell imbuszkulcs a húrokhoz, de valami eszméletlen kicsi méretű... :D
Jó kis leírásnak látszik, esetleg magyar nyelvűben nincs ilyesmi?

(#4014) NeoPampalini válasza Atis707 (#4013) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Lehet, hogy érdemes lenne megnézetni a bundokat, és rendberakni őket (simán lehet, hogy nem egyenletes a magasságuk). :F
Ilyen beállítást szerintem majd' mindegyik hangszerboltnál csinálnak, kérdezz rá. Ha csak beállítás kell, akkor nem lesz egy vészes költség, és évekig normális marad (elvileg :D ).

Az az imbuszkulcs tényleg elég kicsi, tán nincs 0,75 mm se. :D Na de ilyeneket lehet barkácsboltban is venni, a célnak megfelel. :DDD

Leírások magyarul, hát... Én nem igazán találtam olyat - vagy csak nem voltam kitartó -, 1-2 fórum van, ahol nagyjából ugyanaz a 3-4 arc osztja egymást, maradtam az angol oldalaknál (ha bírod, kukkold meg a www.talkbass.com fórumot, ott elég sok olvasnivaló akad).

De kérdezz nyugodtan, szívesen segítek amiben - már :P - tudok. :K

(#4015) Atis707 válasza NeoPampalini (#4014) üzenetére


Atis707
tag

Sztem a bundokkal nincs baj, az én készülékemben (kezemben) van a hiba... :D Mert lassítva megy szépen, de ha rendes tempóban játszok nem tudom lefogni jó helyen (kicsi a kezem :B ) sztem csak ennyi a gond...
Beállítattni nem akarom most, majd a rendes húrokkal és akkor a nyakat is megnézetem.... :K Kb. mekkora összeggel kéne számolnom? A leírást tudtam értelmezni, csak magyarul mégiscsak hatékonyabb a dolog :D
Meg van egy kérdésem, nem egy mai gitár ez szóval a fém részeket (jazz bass) mivel lenne érdemes tisztítani hogy jól is nézzen ki?

A koptatólapommal nem tudom mit kezdjek, mert ez házi készítésű plexi+az alján tükör fólia de tiszta karcos, új fehér koptató lapot meg sehol se találok...vagy ha lehetne korrigálni a plexi karcokat? :U

(#4016) Itome válasza Atis707 (#4015) üzenetére


Itome
tag

Ha a fémen nincs rozsda, csak még kisebb kosz, szennyeződés, akkor egy normálisabb mikroszálas törlőrongy is megfelelő a tisztítására. Én legalábbis azzal szoktam.

(#4017) NeoPampalini válasza Itome (#4016) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

+1 :)

(#4018) Daweee


Daweee
őstag

Hú gyerekek, ma jött meg barátom új Fendere :C Ilyen, Hendrix@Woodstock/Malmsteen színben (vajszínű test + juhar fogólap) hát valami nagyon durva hangja van, a régi Squire-e meg az én Johnson-om nem érdemli meg a gitár jelzőt ezek után :D Fényévekkel teltebb a hangja, főleg a mélyek, és erre már nem díszből raknak 3 pickupot, tényleg teljesen más a karaktere mind az 5 állásban. Csodálatos, igazi Fender-hang. A kidolgozás gyönyörű, jóval több anyag van benne, meg a nyaka is vastagabb mint az előbb említett tűzifáknak, valami isteni az a gitár. Most már nem érdekel semmi, holnap rendelem meg a Vintage-t :C

(#4019) Itome válasza Daweee (#4018) üzenetére


Itome
tag

Nekem is ezért van 1 hangszedőm (ill még nincs, mert épp a hangszerésznél van a gitár). Nem használok többet, viszont ez az 1 brutál lesz. :DD

(#4020) Szten Márs válasza Daweee (#4018) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Na igen, egy HSS-ből azért sok mindent ki lehet paszírozni :)
Kiváncsi leszek arra a Vintage-ra nagyon. Azért egy Fender Strat kidolgozási és felépítési minőséget nem várnék tőle :DDD

Szerk: amúgy nem zavaró, hogy csak 21 bund van a nyakán? Már a stratonak.

[ Szerkesztve ]

(#4021) Daweee válasza Szten Márs (#4020) üzenetére


Daweee
őstag

Kidolgozást nem is, de hangot elvárok :D Persze a saját ligájában :K Zavaró a 21 bund, azért alkalomadtán szükség van a 22.re is, többek között ezért is nem kéne Mexicaster :D Persze pici nyújtással kompenzálható, de akkor sem az igazi :U

Más: JÖN SATRIANI BUDAPESTRE!!!!! ott a helyem, kár hogy csak Novemberben lesz :D :(

[ Szerkesztve ]

(#4022) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Sziasztok!

Abszolút kezdőként szeretnék elektromos gitáron (elsősorban a magam szórakoztatására, bár később ki tudja) tanulni. Most ajánlott fel egy ismerősöm egy Ibanez RG-270 DX típusú gitárt 55.000 forintért (fekete, teljesen gyári állapotban). A stílusom a hard rock-heavy metal vonalon mozogna a jövőben, úgy olvastam máshol, hogy ez a gitár erre alkalmas, bár a tremolót páran szidták.

Az első kérdésem: a gitár valóban megfelelő lenne-e nekem? Ár-érték arány megfelelő?

Másik kérdés:

Venni akarok hozzá egy kombót, ha lehet, akkor ragaszkodnék a Marshall-hoz. Nem gondolkodom nagy teljesítményben, egyelőre elég lenne egy 10 wattos cucc, elsősorban anyagi okokból, 20 vagy max 25 ezer forintot szánnék rá. Annál is inkább, mert ha jól gondolom, akkor a torzított jelet a cuccokon lévő füles-kimeneten át tovább erősíthetem (arra pedig van egy 200 w-os Pioneer erősítőm, meglehetősen nagy hangfalakkal). Ez valóban így van, jól gondolom? Egy Marshall MG-10-est néztem ki erre a célra, 20k-ért, újonnan.

A segítségeteket előre is köszönöm.

DH

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#4023) Szten Márs válasza Den Hadnagy (#4022) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Floyd rose tremolós gitár ennyi pénzért? Az álmoskönyv szerint ez semmi jót nem jelent. Az olcsó libamezeket amúgy sem szokták preferálni.
Itt láthatsz róla (jó)pár véleményt amúgy: [link] de azt tartsd szem előtt, hogy itt általában mindenki agyondícséri a saját gitárját, szóval néha úgy érzem, az itteni review-eket olvasva, hogy csak remek és még remekebb gitárok léteznek, pedig...

Én a floyd rose tremolós helyett sokkal inkább fix hidas gitárt keresnék a helyedben, ennyi pénzért gyakorlatilag Cort KX5-öt vehetsz újonnan (és újonnan ennyi pénzből alighanem ez az abszolút best buy), használtan meg fene tudja miket, nézz körül, mielőtt bármit is veszel.

Amúgy erősítő teszteket is érdemes itt nézni, pontosabban felhasználói véleményeket: [link] de mondjuk én egy pár ezrest rádobnék egy MG-15-re, nem a 15W miatt, hanem a nagyobb hangszóró miatt. Amúgy miért ragaszkodsz a Marshallhoz? :F Bár szerintem egy Line 6 Spider IV 15 kb. a minimum, ha már tízezreket költ az ember erősítőre... de ez személyes vélemény és leginkább ilyen-olyan felhasználói véleményekből jött át nekem, plusz az a Marshal, amikor hallottam hangszerboltban, egyáltalán nem győzött meg - a Line 6-ot sajnos viszont nem hallottam mellette.

[ Szerkesztve ]

(#4024) Den Hadnagy válasza Szten Márs (#4023) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Bocsi, abszolúte tájékozatlan vagyok... Akkor most gyanúsan olcsó, vagy gyanúsan drága a gitár ennyiért?

Ismerős adná el, napi szinten találkozunk, nem hiszem, hogy átverne... Zenész, csak most szeretne egy újat venni, sz'al a cucc használt, de gondolom megkímélt, ma megyek meghallgatni.

Ami az erősítőt illeti, én is gondolkoztam az MG-15-ön... Az lesz belőle nagy valószínűséggel. Teljesen szubjektív, de nekem nagyon tetszik a Marshall hangja, passzolna a "stílusomhoz" nagy valószínűséggel.

Köszi,

DH

[ Szerkesztve ]

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#4025) Szten Márs válasza Den Hadnagy (#4024) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Arra céloztam, hogy a Floyd Rose tremoló olyan állat, ami önmagában, gitár nélkül, jól megcsinálva többe fáj, jóval többe, mint ez a gitár cakompakk, tehát az ilyen 60 ezres kategóriájú gitárokon lévő darabok igencsak rosszak és csak a szívás szokott lenni belőlük.

A felkínált ár valószínűleg abszoplút reális a gitárért, eygszerűen csak én nem vennék floyd rose tremolós gitárt ennyi pénzért, de dupla ennyiért sem, mert ez az ár már determinálja a tremoló minőségét, és nem túl pozitívan. Ezen kívül sem vonz túlságosan a tremoló, valószínűleg jóval kevesebb szívás lenne egy fix hidas gitárral, azért is javasolok olyat.

(#4026) Den Hadnagy válasza Szten Márs (#4025) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Értem, amit mondasz.
Különben a vélemények között nem egy helyen olvastam, hogy kritizálták a tremoló minőségét. De ha jól sejtem, akkor ez csak akkor áll, ha akarom is használni a tremolót. Vagy idegesítő problémákat akkor is okozhat, ha hozzá sem nyúlok? Mit értesz konkrétan "szíváson"?

DH

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#4027) Szten Márs válasza Den Hadnagy (#4026) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, akkor is, ha nem használod. Egyrészt teljesen máshogy adja át a testnek a rezgéseket egy tremolós híd, mint egy fix, más lesz a hangkitartás, másrészt meg a hangolás stabilitásának sem kedvez.

(#4028) Den Hadnagy válasza Szten Márs (#4027) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Nagyon köszönöm a segítségedet, felvetem ezeket a kérdéseket a srácnak.

Várom az esetleges további véleményeket is.

Még1x köszi Szten! :R

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#4029) Szten Márs válasza Den Hadnagy (#4028) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nézz azért majd vissza, mert a többiek is gondolom írnak majd még okosságokat neked az üggyel kapcsolatban :D

(#4030) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Szombaton lesz a szülinapom, szurkoljatok, hogy rá tudjam beszélni a szüleimet egy Vintagere. :))

(#4031) Szten Márs válasza Psychonaut (#4030) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hajrá :C

De népszerű ez a Vintage :)

(#4032) Den Hadnagy válasza Szten Márs (#4029) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Igen, folyamatosan figyelek, csak most egyelőre nem akarok abba a hibába esni, hogy végigkérdezzek minden típust, ami megtetszik, bár őszintén szólva hajlok egy új gitárt beszerzése felé... Mások is azt mondták, amit Te.

A B.C. Rich Warlock sorozat is nagyon bejövős, fix hidas, testen átmenő húrozás... alapmodell 80 környékén :)

De az a Cort is nagyon tetszik, amit mutattál, meg a Cort-ról mindenki azt mondja, hogy nagyon jók,meg jól másolnak. Mit tudsz az általad ajánlott modellről mondani? Vagy csak az ára miatt ajánlottad?
Az általános vélemény az volt, hogy inkább egy kisebb névtől vegyek egy jobb gitárt, ugyanannyi pénzért.

[ Szerkesztve ]

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#4033) Psychonaut válasza Szten Márs (#4031) üzenetére


Psychonaut
addikt

Jó gitár, és egy hard rockos mi mást vehetne, ha nem Lesz Pált? :))

(#4034) Szten Márs válasza Den Hadnagy (#4032) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A Cort nem másol, legalábbis nem a szó hagyományos értelmében. Egyszerűen az történik, hogy az olcsóbb típusait egyes más gyártók a Corttal csináltatják, csak a címke lesz pl. Ibanez, ugyanakkor a Cort a saját nevén is kiadn párat.

Hasonló ez, mint a tápok terén (volt) az FSP-vel. Ő ismeretlenebb, kisebb névnek számított, viszont igen olcsón adta a tájait, azokat, amik sok más, nevesebb gyártó címkéje alatt sokkal drágábban keltek el. Azóta persze belehúzott a saját neve alatti tápeladásba, így változott a helyzet.

Ha 80-ért is lehet nézni gitárt, akkor szólj, mert akkor kicsit más a felállás és bővebbek a lehetőségek :)

Amúgy nem, nem csak az ára miatt mutattam a KX5-öt. Egyrészt árkategóriájában agyondícsért gitár, árkategóriájában abszolút felvállalható hangszedőkkel, testen átmenő húrozással. Eddig csak jót és nagyon jót hallottam róla.

Tessék, egy videó review (mondjuk ez a tremolós változat, de a sima, fix hidas nem lesz roszabb, csak jobb ;) ): [link] és egy szöveges teszt, magyarul: [link]

[ Szerkesztve ]

(#4035) Den Hadnagy válasza Szten Márs (#4034) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Nagyon köszi, hogy ennyit feccölsz a felhomályosításomba.

Maradok szerintem ebben a 60-as vonalban, mert ugye még kombó is kell, aztán még a végén kiderül, hogy tehetségem sincs :)

Nekem amúgy hangzásilag a régi Sepu, új Megadeth vonal a bejövős (meg némi oldszkúl ACvillámDC). Szeretni fogom-e a KX 5-öt ebből a szempontból? Mondjuk egy Marshall MG-15-el?

DH

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#4036) Szten Márs válasza Den Hadnagy (#4035) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ez egy remek kérdés. A pénzügyi lehetőségekhez képest úgy gondolom igen. :K Bár én biztos körülnéznék a használtpiacon, igen jó gitárokat lehet néha megcsípni.

(#4037) Daweee


Daweee
őstag

Na, megrendeltem a Vintage-t tanáromnál, jövő hétre ígérik :K Elég jó áron adják, (75K) végül is TSB lett belőle, várom. Nagyon. :D

Psychonaut: Sok szerencsét hozzá :K

(#4038) Psychonaut válasza Daweee (#4037) üzenetére


Psychonaut
addikt

Az marha olcsó. Mi kinézünk Bécsbe a Musik Pro-ba, gitártanárom szerint ott nagy a választék - hátha lesz fekete. Ha nem, akkor TSB lesz nekem is.

(#4039) Daweee válasza Psychonaut (#4038) üzenetére


Daweee
őstag

Nem akarlak elkeseríteni, de hiába van akármekkora választék, ha egyszerűen nem gyártják a típust olyan színben... néztem, "Vintage LV100BK" keresőszóra egy darab találatot nem ad a google, TSB-re oldalak vannak, CS-re is, sőt még IT-re is van pár találat, de a BK abszolút semmi... :( Szopás balosnak lenni :U Na de nem baj, jól szól minden színben, az a lényeg :K

(#4040) bodom87


bodom87
tag

Nekem is itten ajánlottak egy CORT KX5-öst és nem bántam meg hogy megvettem. Azonnal megszoktam ráadásul pöpecül be is állították úgyhogy meg vagyok elégedve vele.

Más:
Multieffektet nézegetek..

Ami eddig szóba jött: Line 6 floor pod plus, GT8, ME-70
mi a véleményetek? melyiket? esetleg mást ebben a kategóriában?
mötálhoz kéne főként a cortom és a marshall vs 100 közé.

(#4041) Itome válasza bodom87 (#4040) üzenetére


Itome
tag

Én szeretem a Boss-okat, nekem egy ME-50 van. Az ME-70 az utódja, ugye? Mert akkor mindenképp jó választás. Bár használtan lehet még szerzel ME-50-et is, én is úgy szereztem.

Szerintem ki tudná szolgálni az igényeidet, és könnyű kezelni.

[ Szerkesztve ]

(#4042) Psychonaut válasza Daweee (#4039) üzenetére


Psychonaut
addikt

Igen, már rájöttem, sajnos csak jobbosban van fekete. :(

[ Szerkesztve ]

(#4043) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Az a helyzet, hogy alkalmam volt egy sacc/kb 30 éves full tömör és koránál fogva abszolúte beérett fájú akusztikussal játszani, és hát mit ne mondjak, brutális mennyivel gazdagabb a hangja, mint azoknak a teljesen laminált, vagy fedlapjukon kívül teljesen laminált gitároknak, amiket próbáltam, és amiket manapság legtöbb helyen árulnak. Ezen kívül arra is rá kellett jönnöm, hogy a dreadnought-nál nem kicsit kényelmesebb akusztikus gitárformák is vannak, sőt, a dreadnought igencsak kényelmetlen forma.

[ Szerkesztve ]

(#4044) Daweee


Daweee
őstag

B@szki most hívtak hogy nincs nagykerbe csak 1 de az is sérült szal rendelhetnek másikat... már csak hetek kérdése az egész :(((

(#4045) kaoszpapja


kaoszpapja
aktív tag

Ha valakit érdekel, eladó egy PRS Tremonti SE gitárból kiszerelt pickup szett!

(#4046) Szten Márs válasza Daweee (#4044) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mondjuk legalább heteken belül ott lesz a kezedben, ez is valami :DDD Amúgy persze, tudom milyen várni valamire, még két-három nap is idegtépő :K

(#4047) Daweee válasza Szten Márs (#4046) üzenetére


Daweee
őstag

Végül is van előnye is, nem ilyen raktárban beragadt x@r lesz, meg így legalább tuti új szériás lesz, azt mondják az újakat már igényesebben dolgozzák ki. :K

(#4048) WRoli


WRoli
tag

Sziasztok kezdő gitárnak mit ajánllotok? :R ..
abszolut kezdő

IQ

(#4049) Daweee válasza WRoli (#4048) üzenetére


Daweee
őstag

Mennyi a keret?
Akusztikus, vagy elektromos?
Mit szeretnél játszani?

(#4050) WRoli válasza Daweee (#4049) üzenetére


WRoli
tag

Elektromos... és találtam itt a ph-n 1-et
egy chalenger ,1.5éves,combóval,cserehúrokkal,tokkal,pengetővel...
szerintetek mennyit ér?...Tudjátok ..stratocaster forma...Fender koppintás... :U

IQ

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.