Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2151) Daneeka


Daneeka
senior tag

Hali!
Azt hiszem elég komoly nyomorai vannak szerencsétlen gitáromnak. Kezdődött azzal, hogy állandóan zörgött a két legvastagabb húr. Emeltem a húrlábakon, valamivel jobb lett de nem múlt el. Erre meg most a két legvékonyabb húr szinte néma marad ha a kb. 8. bundtól lefele (7.,6.,5.stb.) fogok le egy hangot. Beleér a fölötte lévő bundokba a rezgő húr és ezér elkussol. Most sztem vagy azok vannak túl mélyen vagy nagyon kiemelkedik az 8.9.10. stb. bund közűl valamelyik.
A gitárt 4 hónapja a Coda-nál vettem, legalapabb Squier strat.
A kérdésem az ha beviszem a boltba elhajtanak a francba, javítják vagy cserélik-e?

(#2152) Printszkrín válasza Daneeka (#2151) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Ha új, és garanciális, vidd vissza a boltba.
Valszeg csak a pálcáján kell állítani, de bármi lehetséges.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#2153) Bero


Bero
aktív tag

Igen süllyed a totyik.

Szóva lenne egy kérdésem:
Ha vennék egy új floyd rose tremolós gityót, akkor milyen beállításokat kell rajt elvégeznem?
Sajnos hangszerész a környéken nics, sőt a legközelebbi nagyvárosban Győrben sem állítják be, így nekem kell elvégezni.
El tudnátok mondani mit kell tennem, és hogyan?

:R

(#2154) lakisoft


lakisoft
veterán

Sziasztok!

Nincs véletlenül valakinek 10 db keményebb pengetője?
postaköltséget állom természetesen ...
üdv, lakisoft

(#2155) Mosh válasza Bero (#2153) üzenetére


Mosh
csendes tag

mint hangszerésztanuló, ha lehet kérnem, inkább mégse nyúlj hozzá házilag...saját érdekből!hogy miért nem sorolom, mit kéne beállítani?mert minden összefügg mindennel!nem véletlenül tanuljuk a szakmát 3évig...szóval, ha rám hallgatsz, akkor megkeresel szakit...persze az sem mindegy, h milyet...de, ha mégis eljutsz pestre, nyugodtan szólj

Death for life!

(#2156) Mosh válasza Daneeka (#2151) üzenetére


Mosh
csendes tag

hát, ha garis, akkor mindenképp vidd vissza...valószínűleg nem cserélik, mert egy beállítással helyrehozható a gond...ha pénzt kérnek érte, akkor inkább ne ott állítasd be :S
sajnos láttam 1-2 oda való ''beállítást''...hát...volt mit javítanunk utánuk...nem is értem, hogy adhattak ki olyat...no mind1, nem akarok leugatni senkit

Death for life!

(#2157) lakisoft


lakisoft
veterán

A legtöbb boltban hozzáértő hangszerész sincs ... csak a profit a lényeg ...

üdv, lakisoft

(#2158) Bero válasza Mosh (#2155) üzenetére


Bero
aktív tag

Pontosan erre a válaszra számítottam :D
A pickupot már megrendeltem, kíváncsi leszek.

Más:
Gitárokat nézegettem, és bár nem szándékoztam venni, csak a gondolattal játszottam, most úgy néz ki beruházok egyre.
Ezek lennének a kiszemeltek, én főleg a Cortot szeretném, de kívácsi vagyok a vélemyénetektre:
Cort ELV K4 [link]
Jackson JS-30 Dinky [link]
Ibanez GRG270B [link]

(#2159) Printszkrín válasza Bero (#2158) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Jackson JS-30 Dinky kilőve, a Cort ár-érték aránya jó az EMG HZ PU-kkal,
Ibanez RG 270 elég jó a kategóriában.
A Cort nem volt még a kezemben, a tremolóját látni kellene élőben, de gyanítom,
ez lesz a gyenge pontja.
Egyébként jó felé keresgélsz, de a Jackson ennyi pénzért nem igazán jó gitár.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#2160) Bero válasza Printszkrín (#2159) üzenetére


Bero
aktív tag

Na erre gondoltam, a két EMG pickup magában 30 lenne. Néztem pár cikket, állítítólag a tremolója nem rossz. Végüéis metal-ra kéne, és tényleg mostanában jókat hallani a Cortokról. Na nem magamat akarom meggyőzni. :)

(#2161) rossz hal


rossz hal
csendes tag

csá!

Valaki nem tud oan progit amivel jó kis ''backing tracket'' lehetne készíteni? Szal egy kis dob, meg egy kis háttérzaj ;) És akkor tudnék itt jókat jamelni a gép előtt a spanyolgitárommal :)

ja, guitar pro 5 az van, de nemtok vele sok mindent kezdeni...

...mert a Besenyő Pista bácsi azt mondta.

(#2162) lakisoft


lakisoft
veterán

Sziasztok!

Ti milyen pengetőket használtok? - használtatok ...
üdv, lakisoft

(#2163) Bero válasza lakisoft (#2162) üzenetére


Bero
aktív tag

Én Dunlop-ból vegyesen.
Stubby triangle, Tortex, Delrin.

(#2164) lakisoft válasza Bero (#2163) üzenetére


lakisoft
veterán

Most rendeltem én is ... Dunlop Classic-t Heavyben ...
[link]

üdv, lakisoft

(#2165) lakisoft


lakisoft
veterán

Hanghedők között mi számít prémium márkának?
üdv, lakisoft

(#2166) Bero válasza lakisoft (#2165) üzenetére


Bero
aktív tag

Hát, én kapásból így csak hármat tudok megemlíteni, amik tényleg nagy nevek.

Ottvan ugye a drága EMG, főleg metálhoz, zúzósabb hangokhoz. Ismertek az aktív hangszedőik. Használja többek közt a Slipknot, Zakk Wylde, Metallica, Slayer.
[link]

Akkor van a DiMarzio. Nem sokat tudok róla, Olyan gitárosok használják, mint Yngwie Malmsteen, Steve Vai. Petrucci.
[link]

És ottvan még a Seymour Ducan, olyan nevekkel mint Slash, George Lynch, Helloween stb.
[link]

Nagyjából így ezek ugrottak be

(#2167) master bud válasza rossz hal (#2161) üzenetére


master bud
tag

Ableton Live ;)

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#2168) lakisoft válasza Bero (#2166) üzenetére


lakisoft
veterán

A Dimarzio-ról tudna valaki - van bennük valamilyen egyedi sajátság ... ?

Olyan neve használják akik játéka nagyon közel áll a fülemhez ... pl. Satriani, Vai, Malmsteen, Herman Li (Lee) kinek hogy tetszik ...

Gondolom hogy a legtöbb pickup gyártó lefedi az egész piacot termékeivel ... és olyan nagy eltérések nem nagyon vannak ... ha valaki másképpen látja ... várom a véleményét


üdv, lakisoft

(#2169) rossz hal válasza master bud (#2167) üzenetére


rossz hal
csendes tag

Kösz az ötletet, de 500 USD kicsit sok nekem egy ilyen progiért ;) . Találtam olyat, hogy band-in-a-box 9.0. Most annak használom a demo verzióját. Egész jó...

...mert a Besenyő Pista bácsi azt mondta.

(#2170) master bud válasza rossz hal (#2169) üzenetére


master bud
tag

Kinek a pap, kinek a paplan. A Live-nak is van demo verziója, plusz megkapod Lite verzióban gyakorlatilag minden normális hangkártyához (az EMUkhoz biztos). Az pedig nem mindegy, hogy mondjuk 27k-ért van egy EMU 0404-ed, saját hardver FX-kel, 192 kHz record mintavételezéssel+sorolhatnám plusz kapsz hozzá egy Ableton Live Lite-ot, ami az egyik legkreatívabb professzionális szekvenszer lite verziója (upgradelhető).

Azt nem tudom, hogy a band-in-a-box 9.0 milyen lehetőségeket biztosít, de a Live-ban pl. alapból van legalább 50 dobcucc, FM szinti mindenféle presetekkel+csavarhatod plusz egy sampler ;)

Mindezzel gyárthatod a kis dob, basszus, lead MIDI patternjeidet, felveheted az éneket és rányomhatod audiosávként a MIDI trackekre...szóval nem korlátoz semmi...27kért :) :)


MOD: ja és a Live VST plugin host is, tehát rendelkezésedre áll 3*10^6 darab free/nemfree szoftszinti+effektprocesszor.

[Szerkesztve]

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#2171) rossz hal válasza master bud (#2170) üzenetére


rossz hal
csendes tag

uh, én még ilyenekhez kicsi vagyok :DDD

[Szerkesztve]

...mert a Besenyő Pista bácsi azt mondta.

(#2172) Daneeka


Daneeka
senior tag

Szerintetek elcsesz valamit a MicroCube-on ha a modellezésnél használom gitárhoz a ''mic'' settinget is? Mert max gainon nekem nagyon tetsző fuzz szerű torzítást ad ha a a tone-t high-ra tekerem gitár meg Money For Nothing-os ''orrhang'' beállításon van.

(#2173) Panzermeyer


Panzermeyer
tag

Vox Valvetronix AD30VT eladó 1 éves garis kitünö állapotban, sorrie

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#2174) ReJim válasza Panzermeyer (#2173) üzenetére


ReJim
őstag

méééé adod el? :U kihasználatlanság? :F

</end.?>

(#2175) Panzermeyer válasza ReJim (#2174) üzenetére


Panzermeyer
tag

részben, nagyobb részben pedig pénzhiány :(

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#2176) Spirit


Spirit
őstag

Sziasztok! Viszonylag új vagyok gitár terén, apámnak volt eddig akusztikusa, ma vettem magamnak én is egyet tanulni(balkezes).Kérdésem az lenne,hogy valami hozzáértő milyen NORMÁLIS húrt ajánlana ezekre a gitárokra 3-4k környékén:
Fender Dg-5
Harley Benton hbd120bk
Mindkettő western gityó.

Azt ugye tudjuk,hogy a gyári húrokat le kellett cserélni, mert az szutyok. A Fendert egy éve vettük, az eladó ajánlott egy Ernie Ball EarthWood 11-es szettet. Miután szakadt, az új is az lett.Mikor anno a Fendert vettem, e két gityó között vaciláltam a boltban, és a Fender sokkal szebben szólt. Ma elhoztam a használt Harley Bentont magamnak(olcsón sikerült, ahhoz képest szépen szól), amin állítólag Martin Extra Light húr van rajta, a gyári szemét helyett. Hát halljátok, szebben szól valahogy,mint a Fender. Szebben cseng a magas, jobban zeng a mély, jobban kitartja a hangot. Egyértelmű,hogy a húr a hibás.

És nem tudom,az mitől lehet,hogy a Fendernél,ha erősebben pengetem(nem tépem) a vastag E-t, csúnyán belever valamelyik bundba.Azt hittem eddig, hogy ez normális, de a Harley-nál ilyen nincs. Nyak állítási pont nincs,tehát nem a dőlés van rosszul belőve.
Na hát ezeket szeretném Veletek megvitatni.:D

(#2177) Bero válasza Spirit (#2176) üzenetére


Bero
aktív tag

Szia!
Nem vagyok annyira ''hozzáértő'', de megpróbálok én válaszolgatni.
Hát én most húr téren egy kissé elfogult lettem, bár nem is elfogult, mivel egy nálam bevállt cuucot ajánlanék. Elixir húr lenne az. Egy normál (Ernie, Fender, ...) húrhoz képest tényleg sok ideig megőrzi a fémes csengést, ami más új húrokra csak 1-2 napig jellemző. Úgyérzem az árauk sem vészes, tekintve hogy jóval hosszabb ideig bírják. [link]
A zörgésre azt tudom ajánlani, hogy vidd be hangszerészhez, valószínűleg ki fogják cserélni a húrlábnál azt a fehér nemtudommicsodát, ezzel növelve a távot a húr, és a bundok közt.
(Vagy használj vastagabb húrt :D)

Másegyéb:
Na megjött a gitárcumó :DDD
Cort EVL K-4
Line6 Spider III 15W

A Cort-ot még csütörtökön elvittem beállítatni, ahogy azt javasolták itt a fóumon is. Ma mentem érte, örültem neki, de mikor hazahoztam látom, igazából hallom, hogy a beállítás csapnivaló. A tremoló olyan pocsék volt, juj. Kivettek egy rugót, olyan pocsékul állt. Na elszántam magam, nekiálltam, és elég jól, sőt meglepően jól sikerült beállítanom. A tremoló eléggé vízszintes, nem úgy mint mikor elhoztam, és a hangok is tiszták lettek.
Örülök a cuccoknak, még teszetlgetem, majd még írok róla. :DDD

[Szerkesztve]

(#2178) guga


guga
Közösségépítő

Üdv! Volna itt egy eladó Vorson EDG-45 + egy Roland combó [link]

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#2179) Bero


Bero
aktív tag

Kérdeznék:Most én állítom a gitárom, de hogy ne zörögjön a húr (Drop B hangolásnál) a legmélyebb húron az 1. és második bundnál, állítottam a nyakon. Most tökéletes, a 12. bundnál mérve 4,5mm a húrtáv. A nyak ugye most egy nygaon kicsi, éppen hogy csak észrevehetően görbül az állítás miatt. Ez nem gond, ugye?
Illetve a húrtáv ok? Nekem kénylemes, így szoktam meg.

(#2180) Eastman


Eastman
őstag

Lehet gyakorolni:
[link] :C

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#2181) Printszkrín válasza Eastman (#2180) üzenetére


Printszkrín
senior tag

[link] :D

De a kedvencem akkor is: [link]

[Szerkesztve]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#2182) ReJim


ReJim
őstag

westflake gitárral volt már valakinek tapasztalata?
most készülök venni egy LP kópiát. elég jó súlya van, szépen szól, és árban sem húzos. (42k, használt, de szebben néz ki mint egy új stagg, ami 55k)
amúgy az LP-knek ragasztott nyaka van, vagy csavaros?:U

[Szerkesztve]

</end.?>

(#2183) Printszkrín válasza ReJim (#2182) üzenetére


Printszkrín
senior tag

LP-knek mindíg ragasztott nyaka van.
Ami csavarozott, az erősen költséghatékony másolat.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#2184) Eastman


Eastman
őstag

:R [link] :R

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#2185) Hatebreed30


Hatebreed30
csendes tag

Lenne egy eladó Ibanez 25R Tone Blaster szólógitárerősítőm combóm íg pontosabb. (nyitott) Fekete bőr borítással, sérülés mentes! Árat nem igazán tudok olyan 30-35k körül gondoltam. Most múlt 1 éves. Számla természetesen megvan még róla.

10''-os Power Jam hangszóróval. A torzító részét őszintén nem is nagyon használtam nincs igazán tapasztalatom mert V-Amp pedált használtam a szólógitáromhoz.

Eladás oka: váltottam szólógitárról basszusgotárra v-amp pedált megvette ismerősöm azóta meg is jött helyette az új v-amp bass pedálom:), ezért a kombóm feleslegessé vált. Sajnos kicsi ismerősömnek fellépni nekem pedig gyakorolni nem igazán jó. Inkább veszek valami kisebb 30-35w körüli bassuskombót gyakorolni itthonra.





[Szerkesztve]

(#2186) Hatebreed30 válasza Spirit (#2176) üzenetére


Hatebreed30
csendes tag

Húr téren én Ernie Ball-ra esküszöm.

Igaz én nem akusztikusozom, csak szóló/bass de eddig mindkettőn Ernie Ball volt aminek tetszett a hangzása. Gyári után majdnem felér egy hangszedő cserével annyira megváltozik a hangja és ami nem elhanyagolható nálam a bass-on állandó használat (átlag napi 3-4 óra) mellett Drop H-ba hangolva 3-3,5 hónapnál korábban nem kellett még húrt cserélnem soha.

(#2187) Kephamos


Kephamos
addikt

Sűrgősen eladó egy Yamaha RGX 121 Z gitár; gyári doboz és papírok is megvannak. Fekete. Újszerű állapotban, gyakran tisztítva. Keveset használtam, nagyon kíméltem. Vadi új 10-es Gibson húrokkal, ajándék tok is jár a gitárhoz. 2 humbucker, 1 single coil, vintage tremolo. Nagyon pöpec hangja van és nyílegyenes nyaka.
Irányár: 50K! Lehet alkudni.

(#2188) harry


harry
veterán

Mivel lusta vagyok visszanézni ezért csak belinkelem [link] Mindenféle gitár lecke, tanfolyam.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2189) Bero


Bero
aktív tag

Sziasztok!
Sűrgősen eladó az alig 2 hete vásárolt Cort EVL K-4.
Az eladás oka egyteln dolog: nem illik hozzám.
Őrülten jó hangja van, ezt az EMG pickupok garntálják.

Mahagóni test, jávor nyak, rózsafa fogólap, 2db EMG-HZ humbucker H4, Floyd Rse rendzsrű teljesen pontos tremoló. Gyönyörű matt festés, szép berakások, pontos összeszerelés, mivel az Ibanez gyártójától van.
Ajándék Elixir húrral, Cort hevederrel, 2(!) év garanciával!

Szerk.: Jah, link persze: [link]

[Szerkesztve]

(#2190) Hatebreed30 válasza Bero (#2189) üzenetére


Hatebreed30
csendes tag

Nagyon jó gitár járt már a kezemben szerintem a nyaka is nagyon kényelmes. Drop H-ba hangolva iszonyat jól szól az EMG-nek köszönhetően a slipknot dalok. Slipknot, Machine Head hangzást röhögve kilehet belőle sajtolni! :)

Szerk.: Esetleg egy árat tudnál nekem mondani? Csak megemlíteném ismerősömnek hátha tud most ilyen célokra is költeni.

[Szerkesztve]

(#2191) Bero válasza Hatebreed30 (#2190) üzenetére


Bero
aktív tag

Nagyon jó gitár. Slipknot hangzás teljesen. Pláne Line6 kombóval. :)
Hát ez vacsi új, dobozában 2 év garival, és most engedek belőle egy hatalmasat: 70k-ért odaadom.

(#2192) Hack3er


Hack3er
őstag

Mennyibe kerűlhet egy kezdetleges de jó basszus gitár?

(#2193) Bero válasza Hack3er (#2192) üzenetére


Bero
aktív tag

50-60, úgy kapásból, aminek hangja is van már.

(#2194) Hatebreed30 válasza Hack3er (#2192) üzenetére


Hatebreed30
csendes tag

Én kezdőm és még most is megvan egy 4 húros Ibanez GSR200 aktív elektrónika, iszonyat kényelmes nyak. Hogy milyen fa a test megnem mondom, eléggé mahagóni beütése van szép mélye van, de nem az az iszonyatos dörmögős. Gyári hangszerdője iszonyat jelet ad le az aktív elektrónikának köszönhetően. A gyári húrok iszonyat szarok rajta. Azt azonnal lehet is cserélni. Nameg egy alap beállítás nem árt neki. Nyak szöge, húrtávolság. Szóval az alapok. Ami már talán kicsit jobb hozzáértést is igányel: a test és a nyak közé ahol csavarozva van mahagóni lapkár tenni és kicsiszolni az illesztéseket olyan mintha egy másik gitár lenne az ember kezében. Hangszerdőcserével és amiket leírtam beállításokkal igazi 100k fölötti értékű gitárt lehet belőle kihozni!

60k körül van azthiszem most újonnan. A másik szerintem iszonyat jól néz ki. :)

(#2195) harry válasza Hatebreed30 (#2194) üzenetére


harry
veterán

Nekem is ez van kb egy éve, első gityóm, én kedvelem, tényleg kényelmes a nyak, könnyű rajta játszani. Sztem kezdőnek jó az alap húr, majd sceréli úgy is meg egy csere szettett nem árt venni. Ha jól tudom inkább 65-70k, de körül kell nézni. Beállításokat meg többnyire a boltban megcsinálják.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2196) lakisoft


lakisoft
veterán

Sziasztok!

Keresek egy Jolana Jantar gitár alkatrésznek ... [link]
*******************************************************************
[kép]

*******************************************************************
üdv, lakisoft

(#2197) lakisoft válasza lakisoft (#2196) üzenetére


lakisoft
veterán

ezt a kis csúnyaságot szeretném megőrízni az utókornak!
üdv, lakisoft

(#2198) lakisoft válasza lakisoft (#2197) üzenetére


lakisoft
veterán

Ez a kis szerszám annak idején is komoly befektetésnek számított ... a magad kis 15k-s beszerzési árával ...
Jelenleg a gitár még mindig üzemel csak egy kicsit meg van kopva!

üdv, lakisoft

(#2199) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Szerintetek mennyivel jobbak a Carl Martin, Keeley, stb effekt pedálok mint a legszélesebb körben elterjedt Boss kispedálok? Érdemes ezekre gyűjteni vagy nem hoznak akkora különbséget? Konkrétan a Keeley és a Carl Martin kompresszorokról nagyon jókat olvastam, kíváncsi vagyok mi a véleményetek.

[Szerkesztve]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#2200) Hatebreed30 válasza Bero (#2193) üzenetére


Hatebreed30
csendes tag

Megkérdeztem ismerőst, de sajnos nincs most pénze ilyesmire. Elviszi a család sajnos, nem régiben fizette ki teljesen a csöves fejét. Erről kicsit megis feletkeztem.

Up, nagyon jó gitár!
Oh ha lenne most felesleges pénzem, biztos elhoznám nagyon jó lenne néha kicsit szólózni is. Hiányoznak néha a szólógitár vákony húrjai basszer mellett. :)

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.