Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49001) arnyekxxx válasza jmarcell (#49000) üzenetére


arnyekxxx
veterán

kezdem cikinek érezni, hogy 20+ évet lehúztam egy ibanezzel :)

(#49002) beteg válasza arnyekxxx (#49001) üzenetére


beteg
őstag

Inkább szerencsés vagy. Vagy bölcs? Buddha? :)

Csak futni kell!

(#49003) arnyekxxx válasza beteg (#49002) üzenetére


arnyekxxx
veterán

a hasam szerint a buddha lesz a megfejtés

(#49005) bigrob


bigrob
őstag

"Tonewood" ;)

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#49006) benvolio


benvolio
őstag

Kis fog játék: [link] ;]

(#49007) Ctrl+Alt~Del válasza Bobrooney (#48998) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Nem-nem. Ebben a kettőben benne van pont az a hangzás, amire nekem szükségem van. Majd egyszer, talán egy akusztikus, trottyos koromra.

W | W | H | W | W | W | H

(#49008) Ctrl+Alt~Del válasza benvolio (#49006) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Szia kutya! Hát te ki vagy? :) Újabb állatkával gazdagodott a gitárfarm :DDD

Én ezt a tappinget szeretném megtanulni, nagyon menő!

- Már tudom mindig ki jut rólad eszembe. Wrex Urdnot a Mass Effectből. ;]

W | W | H | W | W | W | H

(#49009) fattyu válasza bigrob (#49005) üzenetére


fattyu
veterán

hát ez zseni. és iszonyat ahogy szól

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#49010) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Az gitár hangolókulcs hiba, hogy ha húzom hangolásnál, akkor visszaengedi a húrt vagy csak rosszul van befűzve? Végre kicseréltem a pickupot, szólna kihangosítva, erre az E2-t képtelenség behangolni.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#49011) benedekco válasza Victoryus (#49010) üzenetére


benedekco
addikt

Általában csak rosszul van befűzve. De ha jól is van, akkor is egy picit ereszteni fog az elején mindenképpen míg be nem áll a húr.
Lehet láttad már ezt, de ha mégsem akkor érdemes megtekinteni.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#49012) consono válasza benedekco (#49011) üzenetére


consono
nagyúr

Teljesen off most a kérdés kapcsán, de nemrég visszahúroztam nejlon húrokkal az akusztikus gitáromat, sok év acél után. Hát. Teljesen elszoktam ettől, hogy folyamatosan elmászik a húr. Vagyis attól, hogy ennyire sokáig ennyire nagyon elmászik :) De jó megint így is játszani, tetszik a családnak, csak teljesen elfelejtettem a fingerpickinget, nehezen jön vissza...

"In God we trust. All others must bring data"

(#49013) benedekco válasza consono (#49012) üzenetére


benedekco
addikt

Na itt most nem értem. Van fém húros gitár meg nejlonos. Olyan nincs amire mindkettő jó lenne. Szóval valami nem kerek itt.

Igen, a najlon az jó pár napig képes menni jobbra balra. Illetve hamar elvesztik a fémtekercselt húrok azokat a csilingelő hangjukat.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#49014) consono válasza benedekco (#49013) üzenetére


consono
nagyúr

Minden megoldható :D A klasszikus gitáromon évtizedek óta fém húrok voltak (tudom, szentségtörés, leszakad a híd - de nem szakadt le 20 év alatt, stb.), most meg rámtört a hülyeség és újra nejlon van.

"In God we trust. All others must bring data"

(#49015) Victoryus válasza benedekco (#49011) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Köszi! Végül bevittem hangszerboltba, cserélték azt a kulcsot pikk-pakk.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#49016) doc


doc
nagyúr

Akusztikus (amin szinten nagyon tufa vagyok, de ott azert az alap akkordokkal eleg jol elvagyok) utan most probalkozom eloszor elektromossal, es... fura :D
Probalok rajonni a hangkepzesre, van ami egesz jol megy, de van amire nem tudok rajonni.
Pl [link] itt az eleje tiszta, de a 4:40-tol levo resz az nem megy, nem tudok olyan hangokat kicsikarni a gitarbol, pedig fulre azt mondanam ugyanaz mint elotte (palm mute-tal), de megsem szol ugy...

Tudtok ajanlani valami "villanygitar alapozot" a mechanikai/technikai reszerol?

(#49017) Alexios válasza doc (#49016) üzenetére


Alexios
veterán

Mit értesz olyan hang alatt, mi a különbség? Mert szerintem ott simán csak penget, max az erősítő torzítása meg ilyesmi szól bele

(#49018) doc válasza Alexios (#49017) üzenetére


doc
nagyúr

fene tudja, mas, nem nagyon tudok hangokat leirni :D
Sokmindenre rajottem mar, pl a pengeto szogevel teljesen mas jellegu hangokat tudok csinalni, stb, sokkal 'sokretubb' mint az akusztikus, vagy inkabb sokkal kisebb valtoztatasok is teljesen mas hangzast tudnak produkalni, mas vilag ez, na :)

(#49019) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Ha valaki keres könnyen hordozható kombót klassz fícsörökkel.

W | W | H | W | W | W | H

(#49020) Alexios válasza doc (#49018) üzenetére


Alexios
veterán

Troy Grady Cracking the Code sorozatát nézd meg youtubeon, talán ott beszélnek a legtöbbet pengető tartásról, és hogy ez hogyan befolyásolja a játékot.
Ezen felül, meg hát gyakorolgasd :D Metallicánál, főleg a Master of Puppetsnél ugye fontos hogy lényegében csak lefelé van pengetve(a szólót leszámítva), mert úgy egy kicsit agresszívabban hangzik

(#49021) BluEyes válasza benedekco (#49013) üzenetére


BluEyes
őstag

[link] Fémhúroson damil szett, oszt mégse pecabot. ;)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#49022) doc válasza Alexios (#49020) üzenetére


doc
nagyúr

Köszi, ezzel meg nem találkoztam pedig azt hittem már a komplett YouTube-os gitaroktato univerzumot megtaláltam :D
a csak lefelé az megvan, meg arra is rájöttem hogy erősebben odacsapva is tok más hangja van, alakul ez majd :)

(#49023) FockeWulf válasza BluEyes (#49021) üzenetére


FockeWulf
tag

Faterom 50 éven át fémhúrokkal húrozta fel a klasszikus gitárjait :D Párszor próbáltam megértetni vele h ez nem jó ötlet....de tény hogy a gitárjainak (egyszerre mindig csak 1 volt neki) soha semmi bajuk nem volt, azon kívül h a klasszikus gitár fémhúrokkal sz@rul szólt. Ugyanez a helyzet a western gitárnál is a nylon húrokkal....egyszerűen gatya lesz a hangja.
Szóval sztem egyik sem jó ötlet. Nem csak a rossz hangzás miatt, ha nincs szerencséd, a fémhúrok tényleg hazavághatják a klasszikus gitárt. Egyszerűen nem arra az erős feszítésre van tervezve sem a nyak, sem a test.
Nekem a klasszikuson húrozás után van hogy 1,5- 2 hét is kell mire beállnak a húrok....

(#49024) doc válasza Alexios (#49020) üzenetére


doc
nagyúr

A cracking the code-bol (ami amugy szenzacios) kiindulva talaltam pl ilyet:
[link] :C
Kiserletezgettem is kozben, lassan raerzek, talaltam olyan szoget, es a pengetonek olyan reszet, amivel tenyleg egesz jol kozelit a hangzas :)

(#49025) Nunder válasza doc (#49018) üzenetére


Nunder
őstag

Nem a "palm muting-ra" gondolsz? Hogy tompábban szól?
Ha igen, akkor a tenyered alsó "húsos" részével kell tompítani az adott húrt, közelebb a húrlábhoz. Legalábbis én ezt hallottam ki a 4:40-től lévő részben.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#49026) benedekco válasza FockeWulf (#49023) üzenetére


benedekco
addikt

Nekem volt szerencsém, nem is a híd szakadt le, hanem az egész fed lapot felszakította, akkor volt ami a kulcsokat vágta tönkre, a nyakakat rendre kicsinálta, a bundok meg benyíródhatnak.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#49027) doc válasza Nunder (#49025) üzenetére


doc
nagyúr

Igen, a palm mute az mar megvan, az elotte levo reszen (ahol a 7. bundtol szepen megy vissza az elsoig) megy is.
Itt is van, lassan ra is erzek a mikentjere, csak ezt meg szokni kell :)

(#49028) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Rendeltem Aliról egy ilyen kis maintenance szettet.


Most már tudok húrmagasságot mérni, bundot polírozni, szétszedni, felső nyerget reszelni. :-D

..éés

Megérkezett a vezeték nélküli "zsinór", ez valami elképesztően jó. Kvázi nulla delay-jel megy, a lakásban bárhol járkálok és szól az erősítőn remekül. Ennyi pénzért ez nagyon megéri, végre megszabadultam a kábelezéstől.

- köszi a tippet! Tényleg simán megy aktív hangszedővel is!

W | W | H | W | W | W | H

(#49029) Ctrl+Alt~Del válasza Alexios (#49020) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Bár ott tartanék, hogy az jelentse a kihívást, hogy hogyan is pengessek, milyen szögben, hogy másképp szóljon, amit játszom. :)

W | W | H | W | W | W | H

(#49030) doc válasza Ctrl+Alt~Del (#49028) üzenetére


doc
nagyúr

en meg vettem a Praktikerben fel meteres acel vonalzot hurmagassagot merni. Az elado mondta hogy van egy meteres is, leallitottam hogy nem kell :D nem tul precizios eszkoz, de az 1 meg 3 mm kozott latom a kulonbseget :D
Reszelesre nem mernek vallalkozni, a polirozas mondjuk nem hulyeseg, en lassan hurt cserelek az akusztikuson, azon gondolkodtam akkor mar valamivel le is kene apolni szegenyt.

Mit erdemes kozel 20 eves gitarral csinalni? Tudtok ajanlani valami apolo folyadekot vagy ilyesmit a fogolaphoz? Az biztos jot tenne neki, bar szerintem meg mindig nagyon rendben van, jo kis gityo ez :)

[ Szerkesztve ]

(#49031) Ctrl+Alt~Del válasza doc (#49030) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Citromolajat javasolják a fogólap ápoláshoz, de előtte nedves ronggyal azért kicsit surbékold meg. Mivel én ilyet nem kaptam sehol, legutóbb kizárólag természetes anyagokat tartalmazó parkettaolajat használtam erre a célra, és tökéletes.

W | W | H | W | W | W | H

(#49032) bigrob válasza Ctrl+Alt~Del (#49028) üzenetére


bigrob
őstag

Milyen vezeték nélküli cuccot vettél?

Mostanában az tart vissza a leginkább hogy a kábelekkel szenvedjek melyik kontaktos meg elhúzogatni mindenhol.. :DDD

Bár a hónapban a vásárlástól az is vissza fog tartani, hogy egy narancssárga lámpán áthaladásért kaptam egy 50 Matyis csekket meg a kutyára is el kellett szórni egy jó 70-et...

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#49033) Alexios válasza doc (#49030) üzenetére


Alexios
veterán

[link] Én ezt használtam általában, nagyjából bármilyen hangszerboltban kapni, van Dunlopnak is valami hasonlója, egyszer megveszed és kb örök élet.
[link] Nemrég szereztem egy ilyet, ez méhviasz alapú, de ezt leginkább arra használom, hogy kicsit sötétebb legyen a fogólap, ez is kb örök élet annyi van benne

[ Szerkesztve ]

(#49034) Ctrl+Alt~Del válasza bigrob (#49032) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Ezt.

W | W | H | W | W | W | H

(#49035) Goose-T válasza doc (#49030) üzenetére


Goose-T
veterán

Én denaturált szesszel vagy izopropil-alkohollal szoktam megtisztítani a fogólapot, utána sima nyers lenolajjal (nem kence, abban hígító is van) áttörölgetem. Egy rongyot ráteszek a lenolajas flakon tetejére, rábuggyantok egyet, és annyival elég is áttörölgetni a fogólapot. Utána száraz ronggyal vagy papírtörlővel felitatom a fölösleget a fogólapról, és kész.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#49036) bigrob válasza Ctrl+Alt~Del (#49034) üzenetére


bigrob
őstag

Köszi!

Goose, Aliról nem tudsz valami fillérb*szott okosságot? :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#49037) Goose-T válasza bigrob (#49036) üzenetére


Goose-T
veterán

Ezt vagy ezt érdemes venni, de az elszállt dollárárfolyam miatt most annyira nem éri meg, szinte olcsóbban vannak az itthon korábbi árfolyamon beraktározott cuccok.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#49038) bigrob válasza Goose-T (#49037) üzenetére


bigrob
őstag

Pontosan ettől féltem :O

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#49039) chaosmonger válasza doc (#49016) üzenetére


chaosmonger
tag

Valószínűleg nincs elég distortion-od, akkor van meg az igazi metál hangzás, ha egyetlen húrt pengetve palm mute-tal azt hallod hogy dzsa-dzsa-dzsa és nem azt hogy plöm-plöm-plöm :)

(#49040) chaosmonger válasza Ctrl+Alt~Del (#49019) üzenetére


chaosmonger
tag

Én ezzel tolom 2 éve, életem legjobb vétele volt.

(#49041) Ctrl+Alt~Del válasza Goose-T (#49035) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Nekem is lenolaj, megnéztem a dobozt.

W | W | H | W | W | W | H

(#49042) doc válasza chaosmonger (#49039) üzenetére


doc
nagyúr

Ez könnyen meglehet , ismerkedek a Katana Minivel, most kezd meglenni a rendes torzítás, köszi a tippet :)

(#49043) Ctrl+Alt~Del válasza doc (#49042) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Hogy tetszik a Mini?

W | W | H | W | W | W | H

(#49044) doc válasza Ctrl+Alt~Del (#49043) üzenetére


doc
nagyúr

Eleinte furcsálltam hogy kicsi a torzítás, aztán rájöttem hogy nem a crunch hanem a brown mód lesz a megoldás.
fasza amúgy, a hangja pont jó a szobába, egyetlen gondom van: adapterrel rendesen zúg, elemrol ilyen nincs. YouTube-on is láttam hogy másnál is volt ilyen, alapból nem veszélyes de fejhallgaton zavaró ha éppen nem jön hang a gitárbol, csak az alapzaj.
gyakorolni nagyon jó, a line inen mehet be pl a Metronom vagy YouTube-os lecke, kifelé akar fülesre is, így akkor is tudom nyúzni a gitárt ha itthon az asszony :)

(#49045) Ctrl+Alt~Del válasza doc (#49044) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Pláne zúg, ha single coil hangszedőd van, azzal fog is zúgni hálózatról, pláne a brown channel. Ha átváltasz clean-re, nézd meg, hogy mennyivel csendesebb lesz.

Ez nem a Mini hibája, minden amp igy nyomja.

W | W | H | W | W | W | H

(#49046) doc válasza Ctrl+Alt~Del (#49045) üzenetére


doc
nagyúr

Nem csak a single coil-lal, a humbuckerrel is zug. Elemrol hajtva nem, szoval inkabb valami foldeles-szeru problemara gondolok. Ha eppen csak hozzaerek valamelyik hurhoz, akkor azonnal sokkal halkabb a zugas. Igen, cleanen sokkal kevesbe zug.
A 'brown' egyebkent micsoda? probalgatva ugy tunik hogy az amolyan "extra overdrive"-szeru, pedig en a nevebol en elsore valami blues-jellegu lagyabb, melyebb hangzasra asszocialtam :D

(#49047) Alexios válasza doc (#49046) üzenetére


Alexios
veterán

A brown hang Eddie Van Halentől jön, ő nevezte így el a hangzását. [link] A vicces a katanában mondjuk, hogy a lead csatorna van valójában egy EVH 5150-ről modellezve, a Brown talán egy Soldano modell?

[ Szerkesztve ]

(#49048) benedekco válasza Ctrl+Alt~Del (#49045) üzenetére


benedekco
addikt

Ez földhurok probléma. Ha elemmel nem zúg akkor egyértelműen valamivel ami a hálózaton van csak simán össze gerjed és jön a "hámmmmm" zaj.
Ezt másik áramkörön lévő konnektorra kötéssel vagy egyéb okosságokkal lehet kiszűrni, ha egyáltalán ki lehet.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#49049) doc válasza benedekco (#49048) üzenetére


doc
nagyúr

hm, ezt kinyomozom, korbejarok vele a hazban kulonbozo kismegszakito mogotti konnektorokon :D

(#49050) doc válasza doc (#49049) üzenetére


doc
nagyúr

Korbejartam, kiprobaltam olyan konnektoron is ami a haz masik, most epult reszeben van, ugyanaz.
Mindegy, a brown modot hasznalom majd elemrol, a clean es a crunch siman jo taprol is :)

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.