Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) harry válasza fuszimark (#2350) üzenetére


harry
veterán

Nos azzal kapcsolatban nem sokat, öcsémnek asszem ilyen van csak 15w-os változat, ami szintén kb ennyi volt. Erre azt mondanám, hogy kezdésnek talán nem rossz, de személyes tapasztalatom nincs. Mindenesetre ha nem lenne sok pénzem és most kezdeném, akkor talán ilyet vennék, de majd a többiek is hozzászólnak.

Egyéb - a fenti gitárba (ha jól tudom) szeretne öcsém rakni egy előerősítőt. Elvileg meg lehet oldani, de pontos kapcsolási rajzot még nem találtunk, majd még keresgélünk. Csinált már ilyet valaki?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2352) Lord Zero


Lord Zero
addikt

fiatalemberek,
hátsó szándék tab-lelőhelyet tud nekem vki egy nagy térképen iksszel jelölni? :)
(konkrétan csak az álmatlanság albumról érdekelne pár nóta)

[ Szerkesztve ]

nem, mindegy

(#2353) tothm


tothm
őstag

A

[ Szerkesztve ]

(#2354) ReJim


ReJim
őstag

GuitarFx-et próbálta már valaki? ingyenes, bár indításkor reklámoldalakat nyit meg. de jó hangja van. A guitarrig, amplitube számomra kásás szar. pedig zaj nélkül kötöm rá a gitárt...

Gitár -> keverő -> line-in

</end.?>

(#2355) csumcsing


csumcsing
csendes tag

Ti milyen pengetőt használtok,mert a Dunlop a legjobb!Beni :B

(#2356) lakisoft válasza ReJim (#2354) üzenetére


lakisoft
veterán

Erre gondolsz? [link]

(#2357) ReJim válasza lakisoft (#2356) üzenetére


ReJim
őstag

egész pontosan erre: [link]
szerintem fasza, bár lehet közvetlenül mikrofonon (szoftveres boost-al) kicsit zajos lehet...

</end.?>

(#2358) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Sziasztok!

Van egy Les Paul Classic utánzatom, "Reno" gyártmány, meg elvileg már elég idős (bár hibátlan), és nem találok semmi utalást a gyártóról a neten. Nektek nem ismerős?

Másik kérdésem, hogy milyen multiefekt illene a gitárhoz, és még megfizethető? 20k körül tudok nézelődni, abban a kategóriában ahogy néztem a KORG AX5G a legjobb. Mit gondoltok róla? Itt egy videó róla működés közben: [link] -enegm meggyőzött.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2359) painkillerx


painkillerx
tag

Sziasztok!
En is szeretnek venni egy el. gitart. Eddig akusztikuson jatszottam, 2-3 honapja kezdtem, es probalgatok ismert zenek riffjeit, refrent, introt stb jatszani. Mar egesz jol megy minden es nezegettem milyen gitarok is vannak:
Ezt a Behringer V-Tone Packot neztem magamnak [link]

Az oldalon azt irjak hogy kezdoknek nagyon jo, de van aki azt irja hogy nala 2 honap utan tonkrement. Meg mennyire jo az ár/teljesitmeny aránya? Az ár forintban: 36 500 ft és ugyanezt talaltam aprohirdetesben, allitolag nem volt hasznalva (de akkor gari esik) 26 000-ért.

[ Szerkesztve ]

(#2360) lakisoft válasza painkillerx (#2359) üzenetére


lakisoft
veterán

Hol találtad az apróhirdetést?

(#2361) lakisoft


lakisoft
veterán

próbáld meg itt ha még nem nézted : Musichello

(#2362) CPT.Pirk válasza painkillerx (#2359) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nálunk ahol tanulgattam, ott szinte minden ifjoncnak stratocaster kinézetű, Squire Start gitárja van, asszem 30k újonnan, és ahoz képest elég jó.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2363) painkillerx válasza lakisoft (#2360) üzenetére


painkillerx
tag

inzercia.sk ...ez most lenyegtelen, de jo gitar?

(#2364) Printszkrín válasza painkillerx (#2359) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Ez egy ritka szar cucc, nem érdemes pénzt kiadni érte

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#2365) ReJim válasza CPT.Pirk (#2362) üzenetére


ReJim
őstag

[OFF]nem szeretem a szkájeres kissrácokat... :) addig nagymenők, meg vetítenek a fender gitárjukról, amíg meg nem kérdezed, hogy pontosan milyen gitárja van, majd kinyögi:
"fender szkájer sztrató kószter" :)

nagyon nincs gondom vele, csak nem teccenek... akkor inkább már cort vagy aria. (vagy valami kevés szériaszámban gyártott, olcsó, nem nagy hírű gittyó...)[/OFF]

amúgy kezdő gitárnak inkább egy squier, mint egy beringher...

</end.?>

(#2366) lakisoft válasza Printszkrín (#2364) üzenetére


lakisoft
veterán

Végre hallatod a hangod :D

(#2367) achry


achry
újonc

Szükségem lenne egy gitártab alkalmazásra, ami megy a sonyericson k750i telón. Ha valaki tud ilyet valahol a neten, írja meg legyen szíves az achry@c2.hu mailcímre. Köszke! :R

(#2368) lakisoft válasza achry (#2367) üzenetére


lakisoft
veterán

milyen extra igényeid vannak .. írj egy ilyen progit :D

(#2369) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Guitar Rig 3 demo-t azonnal próbálni, must have darab! ;]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#2370) lakisoft válasza M@trixfan (#2369) üzenetére


lakisoft
veterán

én kérek elnézést!

(#2371) ipavlidu!


ipavlidu!
tag

Hali emberek!

En lassan het eve jatszok klasszikus gitaron, foleg klasszikus + latin szamokat. Mar egy ideje van egy "Squier" Strato-m (bocs ha rosszul irom fele se nezek), de hiaba van meg, nem visz ra a lelek hogy elkezdjek rajta jatszani, bar, tegyuk hozza, amit azzal tudnek, az egy fokkal popularisabb mint mondjuk egy barcharola. Meg van vele mindenfele technikai gond is, olyan mintha konktakthibas lenne a kabel, az erosito hangosan rocsog, csak nehany "kabelallasban" mukodik.... De szerintem a jack-ajlzat a hibas.

Na most ennek a hsz-nek igy visszaolvasva nem volt sok ertelme, de azert hatha tudtok okosat hozzafuzni. :B

(#2372) ReJim válasza ipavlidu! (#2371) üzenetére


ReJim
őstag

próbáld ki új kábellel, vagy másik kábellel...
ha így is fenn áll a hiba, akkor valóban jack-aljazat a hibás.
ha cseréled max ~300 forint és 5-10perc (ha nem kell venni csatit, mert van otthon.).
ha fém, és csak kilazult/elhajúlt az érintkező, akkor max ~0 forint és 2 perc.
(de ha nincs forrpákád, és kedved sincs "gányolni", akkor vidd hangszerészhez, hangszerboltba, stb.)

</end.?>

(#2373) csumcsing


csumcsing
csendes tag

Én kb.egy fél éve gitározok.Nagyon szeretem egész nap a gitárórát várom nem kell
szolfézs!Ti milyen penngetőt használtok?Mert a Jim Dunlop a legjobb!!!!!!Beni :K :K :K :K :K :K

[ Szerkesztve ]

(#2374) csumcsing


csumcsing
csendes tag

Az igaz hogy profinak kell beleszerelni a gitárba a hevedertartót?

(#2375) ipavlidu!


ipavlidu!
tag

Ti hova raktok fol, ha folraktok videot gitarozasrol? Szimplan youtube-ra? Megneznek parat. :)

Egyebkent megneztem, a jack ajlzattal van a hiba ezek szerint, masik kabellel is rossz volt. Mivel nem ertek a 'villanygitarokhoz', szerintem odaadom havernak, aztan utana max. johet a bolt (bar mondjuk ugyanez a haver (balkezes) jo 5 eve amikor folrakta a hurjaimat akusztikusra, rosszul rakta be oket, es egy ideig forditva kellett tekerni a kulcsokat....) :DDD

(#2376) csumcsing válasza ipavlidu! (#2375) üzenetére


csumcsing
csendes tag

youtube!!! Az a legjobb!!!!!!!!!!!!! :))

[ Módosította: Pompi ]

(#2377) csumcsing


csumcsing
csendes tag

Jól nyomja! :) :) :) http://www.youtube.com/watch?v=sAvhkCuUBjg

(#2378) isapeti


isapeti
aktív tag

Sziasztok!

Van egy eladó Hughes and Kettner Tubeman csöves (!) gitár előfok pedálom. Három csatornás, teljesen faszányos állapotban, alig használtam párszor... vettem egy komplett gitárfejet, így feleslegessé vált. Ahhoz meg túl jó, hogy itt porosodjon, nomeg a pénz se vet fel...
Van hozzá kis hordozókoffer is, amit házilag kimondottan erre a célra béleltem ki :)

Van róla kép is:
[link]
[link]

Ha valakit érdekel, keressen meg privátban vagy telón, mert nem sűrűn tudom böngészni a fórumot mostanság..

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Verés közben jön-megy a székláb." - B. I.

(#2379) ReJim válasza csumcsing (#2377) üzenetére


ReJim
őstag

csak épp nem hallani azt amit játszik... amit hallasz az a zene, tisztán.
(fikázzák is páran a commentekben)

amúgy saját érdekedben ne használj ennyi hangulatjelet egy hozzászólásban, mert a moderátorok(meg még sokan mások) nem örülnek ennek! köszi

amúgy pengető meg szinte tökmindegy: egy jó zenész akármivel tud játszani.
(amúgy kék kőporos dunlop (talán 0,72) a zúzós, gyengébb planet waves-t meg a lágyabb dallamokra. meg van egy ződ dunlop furcsa alakú pengetőm, az is fasza. de az utóbbi ~1 évben nem kellett pengetőt vennem :) )

youtube:
nemszeretem, amikor valaki saját magát felveszi. nekem ez egoizmusnak tünik. no meg ha zene, akkor minőség. és egy webkamerával, vagy pc-s mikrofonnal nem lehet zenét felvenni. minőség nuku.
nem, nem azt mondom, hogy stúdió, csak valami minősége legyen a dolognak. (lsd: HavocS munkái.:) )

[ Szerkesztve ]

</end.?>

(#2380) ipavlidu! válasza ReJim (#2379) üzenetére


ipavlidu!
tag

Hat igen a minoseg tenyleg ratyi. De miert lenne egoizmus? Inkabb exhibicionizmus.

(#2381) ReJim válasza ipavlidu! (#2380) üzenetére


ReJim
őstag

hát, az elöbb linket srác, aki illeti magát egy zeneszámra, közben nem hallani semmit a gitározásából, az szerintem közel jár az egoizmus felé. bár én kissé talán antiszociális vagyok. :) sosem szeretem az olyan dolgokat, amit sok ember csinál, és csak azért, mert sok ember csinál... (: hát ez lehet, hogy most nem lett valami jól megfogalmazott :D

</end.?>

(#2382) ipavlidu! válasza ReJim (#2381) üzenetére


ipavlidu!
tag

Megneztem, a video tenyleg eleg rohejes.... A veget tenyleg jol megfogalmaztad! :D De nem gaz majd almomban ertelmezem. Na joccakat! ;)

(#2383) csumcsing


csumcsing
csendes tag

ez a legolcsóbb gitárbolt sztem!!!!!www.musicminutes.hu jó szórakozást
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :B :K

[ Módosította: Pompi ]

(#2384) Pompi válasza csumcsing (#2383) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

A fórum nem kifestő!

"a smiley-k arra valók, hogy egy többféleképpen értelmezhető mondat hangulatát megmutassák. Épp ezért ne használd sormintának, díszítőelemnek, vagy értelem nélkül. "

Feel Good Inc.

(#2385) harry válasza csumcsing (#2383) üzenetére


harry
veterán

Az, hogy legolcsóbb az vagy igaz, vagy nem - miaz, hogy szerinted? ;] Egyszer már vásároltam ott, náluk találtam Rotosound húrokat..

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2386) harry válasza csumcsing (#2377) üzenetére


harry
veterán

Én rájuk szavaznék:
[link], [link]

Ez pedig egy érdekesség, főképp basszgitáros kellemes megjelenése miatt ;]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2387) szimcsi


szimcsi
senior tag

Olyan programra lenne szükségem, amin különböző gitáreffektek vannak és tudnám használni gitározáskor, vagy felvételkor, ha a számítógépre kötöm a hangszert.

XP

(#2388) lakisoft válasza szimcsi (#2387) üzenetére


lakisoft
veterán

ha visszaolvasol fogsz találni egy pár proginevet ...

Érdekelne szerintetek mi a jó húrnak a tulajdonsága? Nagy különbség van márka és márka között?

üdv

[ Szerkesztve ]

(#2389) lakisoft válasza csumcsing (#2383) üzenetére


lakisoft
veterán

szerintem ennek a boltnak alig van kínálata és egyáltalán nem olyan olcsó :D

(#2390) lakisoft


lakisoft
veterán

// menjetek a TESóba ha olcsó kell ...

nézzetek szét szerintem itt is ...
Eldorado
amúgy kb. hasonlóak az árak mindenütt.

Nekem van egy hangszerboltos ismerősöm és folyamatosan panaszkodnak hogy nincs forgamom pedig az országban már van 5 boltjuk és most nyitják a hatodikat ...

(#2391) harry válasza lakisoft (#2390) üzenetére


harry
veterán

Hát azért ha telik 6 boltra, akkor valami forgalom csak van ;)

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2392) bazsybaba válasza AND1 (#1) üzenetére


bazsybaba
újonc

helo, nekem egy korg ax30g-m van, mindenféle leírás nélkül. Ha valaki tudna küldeni vmit róla, annak nagyon hálás lennék!! Köszönöm

(#2393) bazsybaba válasza bazsybaba (#2392) üzenetére


bazsybaba
újonc

helo, nekem egy korg ax30g-m van, mindenféle leírás nélkül. Ha valaki tudna küldeni vmit róla, annak nagyon hálás lennék!! Köszönöm
e-mail:korgax30g@citromail.hu

(#2394) szimcsi


szimcsi
senior tag

Most próbálgatom a guitar rig 2-t, elég jó, csak felvételkor az a problémám, hogy az adott effekthang amit a felvételkor használok mentés után nincs rajta a felvételen ha lejátszom pl. winampon, de a program deckjén meg rajta van. Mit és hol kéne átállítanom?

XP

(#2395) painkillerx


painkillerx
tag

sziasztok!
Ezek kozul melyik gitarpack lenne jo? [link]

Meg regebben irtam, de a Behringerre mondtak paran hogy nem jo. Akusztikuson játszok pár honapja es kellene egy elektronikus. Valami tipp?

(#2396) Bero


Bero
aktív tag

Sziasztok!
Nos mostanában szoba-gitározásra vetemednék, és ehhez kérnék segítséget.
Tudna esetleg valaki mondani nekem ingyenes dobgép szimulátort, esetleg free dob mintákat, amikre tudnék alkotni :B
Köszi

(#2397) M@trixfan válasza szimcsi (#2394) üzenetére


M@trixfan
addikt

Arra figyelj, hogy mindenképp a második magnóval vegyél fel (tape deck 2)! A felső magnó száraz hangot rögzít és végigküldi a rack többi modulján. Ezért hallod effektezve a gitárt ha onnan játszod vissza.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#2398) harry válasza Bero (#2396) üzenetére


harry
veterán

GuitarPro tabokban lehet (és szokott is lenni) mindenféle hangszer (bass, gitár, dob), lehet külön állítani hangerőket, bal-jobb csatornán szóljon, stb. Szerintem le lehet szedni hozzá valami alap ritmusokat/mintákat is, vagy hasonlót, ha erre gondoltál.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2399) tothm


tothm
őstag

hello

[ Szerkesztve ]

(#2400) csumcsing


csumcsing
csendes tag

Mit gondoltok a made in china gitárokról?Beni :F :F :F :F :F :F

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.