Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) Moleman válasza bigrob (#28998) üzenetére


Moleman
addikt

Én nem bántam meg, hogy Fender jellegű cuccot vettem, a beépített drive sem hiányzik, mindent megoldok pedálokkal.

(#29002) kenyocsaba23


kenyocsaba23
tag

Van itthon egy régi gityóm még fateré volt és már ő is használtan vette még annó a 80-as évek végén márkáról semmit nem tudok csak annyit, hogy kis koromból rémlik egy "melody" felirat a fejről mára már lekopott és stratocaster a formája ezen kezdtem el tanulni az első koncerteket is ezen toltam végig. Szeretnék róla egy kicsit többet megtudni esetleg valaki találkozott ilyennel? A másik kicsit szeretnék neki modernebb hangzást adni valaki tud ajánlani 1 darab single coil hangszedőt a nyakhoz ami tényleg tudja hozni a strato hangzást? Leginkább passzív kéne nem szeretnék szét berhelni egy ilyen vénséget.

[ Szerkesztve ]

(#29003) nikkel111 válasza kenyocsaba23 (#29002) üzenetére


nikkel111
csendes tag

Hello,

Én az ironstone pickup-t mondanám .. nem drága és jó !
innen
http://ironstone-guitar-pickups.co.uk/stratocaster-vintage-guitar-pickups/best-stratocaster-pickups/

Egy noname (ION nevű) stratba anno a Hank Marvin féle szettet szereztem be .. Azóta se cseréltem le Fenderre ... :)

(#29004) Humbucker


Humbucker
senior tag

Kezdem nagyon megszeretni ezt a villanygitározást.
Mint ahogy említettem legutóbb, érdekelne egy full csöves gitárkombó. Mit ajánlanátok olyan 100.000 ig otthonra szobai muzsikáláshoz? Laney ket sok helyen olvasom hogy jók.

(#29005) Alexios válasza Humbucker (#29004) üzenetére


Alexios
veterán

Máris meguntad a Marshallt? :D Én szobába nem vennék csöves erősítőt amúgy, az 5150 minimre a max hangerő amit szobában el lehet viselni úgy hogy a szomszédok nem ölnek meg, az a minimum fölött pont egy hajszállal.

[ Szerkesztve ]

(#29006) Humbucker válasza Alexios (#29005) üzenetére


Humbucker
senior tag

Nem untam meg, csak kellene egy csöves. Bugera kombókkal szemezgetek, v22, v55 már lehet sok szoba gitározáshoz

(#29007) Eastman


Eastman
őstag

NeoPampalininek béz megadob.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#29008) xCharusso


xCharusso
csendes tag

Lehet hogy hülye kérdés de milyen szintű erősítő az amiből ilyen hangot lehet előhozni? Ő az egyetlen akinél ilyen tisztán hallom ezt az "effektet" https://youtu.be/MN9LQnwJnOQ?t=1m45s

(#29009) Plazmacucci válasza xCharusso (#29008) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Jézusom mi ez. Bármilyen digitális szarból :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#29010) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Sziasztok!
Nem gitáros téma, de talán elfér itt. Van már itthon gitár, basszusgitár, nemrég lett zongora, imádom mindegyiket, élvezettel játszom rajtuk kedvenc dalaim. Szóval szeretném bővíteni a tárat egy dobfelszereléssel... Ehhez kérnék tőletek tanácsot.
Nyilván a legjobb egy akusztikus lenne, hogy ha beülök egy műanyag mögül egy valódi mögé, akkor tudjak azon is játszani, de az elektromostól se zárkózok el, mivel szülők meg szomszédok szeretnének életben maradni, magamat ismerve nagyon sokat fogom használni, ha rákattanok, márpedig rá fogok kattanni.. :D Van konkrét márka és típus, amit tudnátok ajánlani/érdemes kerülnöm akusztikus vagy elektromos fronton? Nagy segítség lenne. Büdzsé szempontjából 200 ezerig gondoltam, de minél olcsóbban lenne jó megúszni egy normális szettel. Tehát pl gitároknál egy staggnek megfeleltethető tűzifa helyett mondjuk egy vintage v100 minőségű dolgot szeretnék, ami nagyon jó kópiája a gibsonoknak. Na vmi ilyesmit szeretnék dob vonalon is minőségben.

Köszi, üdv!

(#29011) Eastman válasza Bencsizy (#29010) üzenetére


Eastman
őstag

Szia,

[link] és [link] alól egy kis infót össze tudsz szedni első körben. Nem gazdagon, de úgy látom, hogy leírják, kb. mit ne vegyél. :)

Üdv.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#29012) NeoPampalini válasza Bencsizy (#29010) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Én nem tudom, ki hogyan oldja meg ezt az otthon dobolás dolgot, régebben apámnak volt elektromos dobcucca, és azt a kopácsolást nem lehetett elviselni, akárhova csap, mind ugyanúgy szól (nyilván fülessel tolta). Akkor már inkább egy akusztikus, de az még hangos is. :D

Amúgy társasház? Ha nem, az se jobb, hidd el... :DDD

(#29013) NeoPampalini válasza Eastman (#29007) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Badass :D De hogy lehet már így gitározni, hónaljból? :P

(#29014) Humbucker


Humbucker
senior tag

100.000 forintig használtan milyen szobai csöves kombót tudnátok ajánlani?

(#29015) Kobe válasza Humbucker (#29014) üzenetére


Kobe
veterán

Ez a kerdes egyenerteku a 'terepasztal modellezeshez otthonra melyik MAV-Cargo szerelvenyt ajanljatok' vagy a 'milyen agyuval lojek verebre' fajtaval :)

Megsem volt olyan nagy a szerelem a marshallal?

(#29016) Eastman válasza Kobe (#29015) üzenetére


Eastman
őstag

Nem feltétlenül. Vannak nagyon jó (1)-5-10 Wattos csövik.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#29017) consono válasza Humbucker (#29014) üzenetére


consono
nagyúr

Nem nagyon akarod elfogadni, amit itt többen is írtak, hogy szobába kár a csöves... Ha nagyon ez kattant be, próbálj ki valamilyen kombót, ahol a teljesítményt vissza lehet venni, pl. VOX AC4

Eastman: szobába szerintem az 1W is sok, nem hogy a 10, ha csövesről beszélünk.

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#29018) Eastman válasza consono (#29017) üzenetére


Eastman
őstag

+ Humbucker

Nemtom megvan-e még: [link] ;]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#29019) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

:DDD Óriási mázlival, de bejutottunk a Peron Music tehetségkutatójának idei tatabányai fordulójába... :D Ezek (mármint a zenekari tagok) meg már itt rinyálnak, hogy kinek milyen programja van arra a napra, mondom, gyerekek, nem ezt akartuk, vagy mif.sz...? Semmi se jó... :DDD

(#29020) kenyocsaba23 válasza Humbucker (#29014) üzenetére


kenyocsaba23
tag

Azzal tisztában vagy hogy egy elektroncsöves erősítőt karban is kell tartani, csöveket cserélni, amit jobb ha szakember végez?
Illetve legegyszerűbben ugy tudom elmagyarázni, hogy ez olyan dolog mint a bicikli lánc + a hátsó fogaskerék. ezeket egyszerre érdemes cserélni elő és végfokcsövet egyaránt. Így ha bele gondolsz a 100k-s kombód pár év alatt felkùszik az árának a duplájára. Jobban megéri ez mint egy drágább félvezetős vagy előfokcsöves cucc? Laney fejeket tudom ajánlani s ha esetleg zenekarban gondolkozol majd egyszer 100k-ból teljes színpad képes cuccot tudsz összehozni.

(#29021) Humbucker


Humbucker
senior tag

Ez oké hogy karban kell tartani meg csöveket cserélni, meg hogy felkúszhat a duplájára is az ára emiatt, de ha kifogok egy normális csövest, nekem az bejárna életem végéig, nem szeretném 2 évente cserélgetni. Most kaptam egy ajánlatot egy Bugera V22-esről. Arról tudnátok átadni vmi tapasztalatot infót vagy hogy ár érték arányban milyen? 95.000 re tartaná a srác

(#29022) Kobe válasza Humbucker (#29021) üzenetére


Kobe
veterán

No offense, de a "nem szeretnem ket evente cserelgetni" meg az "eletem vegeig" resz nekem kibokte a szemem. Eddig nem nagyon volt cucc ami 2 honapnal tovabb lett volna meg nalad.... Biztos hogy van igy ertelme egyre dragabb, egyre nagyobb cuccokba pakolni a penzt (ugyanakkora helyre)?
Ket honap alatt max a felszint lehet megkapargatni egy normalis cuccal, de "kinoni" biztos nem lehet.... Aztan a vegen lehet jo sokat bukni rajta.

(#29023) Plazmacucci válasza Kobe (#29022) üzenetére


Plazmacucci
félisten

A Katana mizéria is Humbi volt? :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#29024) Moleman válasza Humbucker (#29021) üzenetére


Moleman
addikt

Szobába 22 watt is őrült sok, én inkább erre mennék rá. Ez tud nagyon halkan is szólni, játszottam már ilyenen.

Amúgy meg szobába sok esetben minden sok, főleg társasházban, hiába van 4 erősítőm, szinte mindig hangkártyával-fülessel kell játszanom, mert éjfélkor kapok kedvet a zenéléshez. :N

(#29025) Zoli133 válasza Moleman (#29024) üzenetére


Zoli133
őstag

Ha ez a HT-5 még meglesz hő végén/elején lecsapok rá , bár asszem nem lesz meg addig. :O

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#29026) kemotox válasza Humbucker (#29021) üzenetére


kemotox
addikt

Látványosan leszarod a tapasztaltabbak tanácsait, így fölösleges igazából futkosnod itt a köröket. Vásárolgass össze-vissza azt jóvan :D Legalább forog a tőke, erősödik az ország!!!!

(#29027) Kobe válasza Plazmacucci (#29023) üzenetére


Kobe
veterán

Nem tudom, lehet az a kor is megvolt futva, meg a marshall elott

Amugy en a katanaval a mai napig nem tudok "betelni", minden nap talalok hozza valamilyen presetet amivel el lehet bohockodni meg hetekig.... Ezert nem ertem hogy lejet valamit kinoni 2 honap alatt.... Tegnap pl pont egy irdatlan jo Satriani presetet talaltam, az Always with me, always with you pl valami hihetetlen autentikusra sikerult vele

Na de hogy ne csak a kollegat savazzuk, nalam annyi valtozas van hogy sikerult repedesig zuznom a pe getos kezem :D jovo hettol meg megyek majd tanarhoz :) meg lehet a cort is elmegy lassacskan.. :)

(#29028) Plazmacucci válasza Kobe (#29027) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nah mikor jövünk össze katanázni? :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#29029) Humbucker válasza Moleman (#29024) üzenetére


Humbucker
senior tag

Ez korrektnek tűnik ennyi árért. Ki kell próbálni. Köszi.
Amúgy meg van fejhallgatóm nekem is ha valami brutál hangos lenne.

(#29030) Moleman válasza Humbucker (#29029) üzenetére


Moleman
addikt

Na ezért nem mindegy, hogy mit veszel, mert nekem a négyből három nem tud fejhallgatót. Akkor nem is volt szempont, de néha jól jönne.

(#29031) kenyocsaba23 válasza Humbucker (#29029) üzenetére


kenyocsaba23
tag

ennyi erővel vehetnél akár egy sansamp psa-1-t a nagyobb erosìtők benne vannak ha nézel videókat nagyon közel vannak benne a modellek az eredetikhez. Egy jó barátom tavaly kb 60ert jutott hozza egyhez

(#29032) cucka


cucka
addikt

Ez a "csöves erősítőt hálószobába" ilyen betegség, ami gitárosokat támad meg?
Kb. havonta van itt valaki, akin kijönnek a tünetek..

(#29033) NeoPampalini válasza cucka (#29032) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Nem tudom... Társasházban szerintem a legkisebb motyóval is kiváltható egy óriási közfelháborodás, nekem soha nem jutott eszembe, hogy otthonra vegyek basszcuccot, még amikor kertes házban laktam sem (nem hogy csöveset, semmilyet). Jobb a békesség... :DDD

(#29034) FockeWulf


FockeWulf
tag

Ez a csöves erősítő otthonra kb olyan mint mikor egy arab olajsejk fia vett pár ferrarit otthonra a sivatagi kastély udvarába, mivel közlekedni nem lehet arrafelé olyan csodaautókkal a falakon kívül. Asszem olyan két-háromezer négyzetméteren furikázgatott a márványköveken a szökőkutak között az udvaron.... Végül is annak is volt értelme...csak nem sok :D :DDD

(#29035) cucka válasza NeoPampalini (#29033) üzenetére


cucka
addikt

Egyáltalán, ez a csöves téma eléggé túlhaladott dolog. Hálószobába túl hangos, próbaterembe kb. tökmindegy az akusztika miatt, koncerten meg a profik egyre inkább modellezős vagy profilozós cuccokat használnak. Igazából nem értem, miért vesz bárki csöves cuccot így 2017-ben.
Basszusgitárosok hamarabb rájöttek erre, lehet, az is hozzájárult, hogy egy rendes basszusláda az egy legalább 40 kilós bútordarab, és inkább játszanak vonalból, mint hogy ezt cipeljék :D

[ Szerkesztve ]

(#29036) brickm válasza cucka (#29035) üzenetére


brickm
őstag

A csöves erősítő hangját meg lehet közelíteni modellezős cuccal, de a fílinget mikor egy 10\10-es csővégfok üvölti le a fejed, az nem utánozható semmivel.
De otthonra k rvára felesleges persze.

(#29037) NeoPampalini válasza cucka (#29035) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Áh, szerencsére ma már nem nyomnak több mázsát a basszus cuccok sem, csak jól kell válogatni és/vagy építeni. Mondom én, a 20 kilós Ampeg SVT-6Pro-val... De ez még mindig csak a fele mondjuk egy SVT-CL súlyának. :DDD

Az tény, hogy a neodímium mágnesekkel, meg a trafó nélküli, kapcsolóüzemű tápegységekkel akár bőven 20kg alatt maradhat egy fej-láda motyó. Mondjuk nem tudom, gitáros fronton mi a helyzet, azt ennyire nem követem... :D

(#29038) Moleman válasza NeoPampalini (#29037) üzenetére


Moleman
addikt

Az 50 wattos 1×12-es fullcsöves gurulós kombóm pár dekával könnyebb, mint a méretileg azonos 80 wattos előfokcsöves Marshall, 19 kilósak. A fulltranyós 2×12-esem 29 kiló, ehhez képest a Katana 212 19.8 kiló papíron. Nem attól lesz nehéz, mert csöves. :DDD

(#29039) NeoPampalini válasza Moleman (#29038) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Nyilván attól (is) függ, "mibe van csomagolva". :) Most épp kölcsönadva van egy ősrégi Roland Cube Bass 60W-os kombóm (tranyós)... Akkor jöttem rá, hogy mitől olyan dög nehéz, amikor szétkaptam, és megláttam, hogy az egészet 3 ujj vastag MDF lapból szerkesztették. :DDD Az erősítő és a hangszóró kivétele után alig lett könnyebb (nem mértem le, mert nem volt mivel, de két kézbe fogva alig tudtam hazacipelni, ami 30kg körüli súlyt jelenthet). :D Amúgy vagy a hangszórója, vagy az erősítője kókányolva lehet, mert maxra kitekerve is alig szól, max a szomszédok zaklatására elég.
Ehhez képest a(z ex) Fender Rumble 100-as hangrobbanás volt, és az egész nem volt tán 10 kiló sem. :Y Fejlődik a technika... :)

[ Szerkesztve ]

(#29040) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Peta elkezdte ezeket használni. Mit tudhat egy ilyen? [link]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#29041) Kobe


Kobe
veterán

Hirdetnek most GS en tobb dimarzio humbit, elgondolkoztam paron.... Az RG570be hidhoz valokon, van tone zome es evolution is most.
Tome zone megeros lehet?

(#29042) Eastman válasza Plazmacucci (#29040) üzenetére


Eastman
őstag

Baráti. A tecső mit mond?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#29043) Peetey91


Peetey91
senior tag

Sziasztok!
Nagyjából 8 év kihagyás után leporolnám és újra elővenném az elektromos gitáromat. Úgy érzem rengeteget felejtettem, ez idő alatt semmit nem gyakoroltam, előtte viszont évekig elég intenzíven játszottam.
Két kérdésem van így hirtelen: tudtok ajánlani akár Youtube csatornát, vagy letölthető DVD-t, bármit amivel kicsit visszarázódhatok? Mit érdemes manapság nézni/tanulni? Az se baj ha teljesen kezdi az alapoktól, majd gyorsan végighaladok ami már biztosan megy.
Másik pedig: még anno Guitar Prot (talán 5-ös verzió) használtam Windowson, most viszont Mac-re váltottam, ide nem szívesen torrentezek (töltök) le fizetős programokat, viszont a 75 Eur-t így kapásból sajnálnám, ha létezne valami ingyenes és jó alternatívája. Gondolom nincs, de azért hátha... :)
Köszi előre!

[ Szerkesztve ]

(#29044) csadi0011 válasza Peetey91 (#29043) üzenetére


csadi0011
őstag

Yousician-on asszem van free trial premium. 7 napig lehet korlátlanul használni. Azzal szerintem jól vissza lehetne rázódni.

(#29045) cucka válasza Peetey91 (#29043) üzenetére


cucka
addikt

Guitar pro tabokhoz a tuxguitart használhatod, ez ingyenes. Zenéléshez meg ott a garage band, az is nagyon jó és már ott van a gépen gyárilag.

(#29046) Peetey91 válasza cucka (#29045) üzenetére


Peetey91
senior tag

Köszönöm a tippet, megnézem! És csadi0011-nek is elég jó oldalnak tűnik! :R

(#29047) Kobe válasza csadi0011 (#29044) üzenetére


Kobe
veterán

A yousician egy kiba... ott jo dolog szerintem, legalabbis nagyon hasznos es tematikusan is jol van megcsinalva, nem utolso sorban kellemesen egyszeru GUI vsl (rocksmithtel bohockodtam mellette, de tok oszinten, en epilepsziasz rohamot kapok tole kb)

A yousiciannel az a baj hogy rohadt sok benne a reklam es minden gyakorlat utan toljak az arcodba a premiumot, ami nem baj ha nem lenne olyan rohadt draga....cserebe szar a marketing es a support

En tenyleg varom, hogy mikor csinalnak egy hasznalhato oktatoprogit, amiben a rocksmith tartalmat, a yousician strukturajat otvozik es mondjuk justinguitar szerkeszti az egeszet.

Lehet bennem a hiba, de en a youtube video bongeszos metodust nem birlm, kell egy kicsit interaktivabb

[ Szerkesztve ]

(#29048) kenyocsaba23 válasza Peetey91 (#29046) üzenetére


kenyocsaba23
tag

Tabokat en mindig a Songsterr-ől tanulok
Sokkal jobban bevált nekem mint a gp.

(#29049) Peetey91 válasza kenyocsaba23 (#29048) üzenetére


Peetey91
senior tag

Dejó, simán böngészőből behozza külön progi se kell hozzá!
Ez a Yousician meg nagyon komoly cucc! Kár, hogy régen nem volt ez, valószínűleg megkönnyíti a tanulást.
Amúgy egy Ibanez RG350-em és egy kis Roland Cube erősítőm van. Amikor komolyabban és zenekarban játszottam volt egy Carvin V3 fullcső fejem, ami viszont szobai használatra teljes mértékben alkalmatlan volt és mivel egy idő után ki sem használtam, azt eladtam és vettem rajta a kis erősítőt, egy olcsóbb basszusgitárt és ahhoz egy erősítőt. Ja és valahol van egy Zoom g2.1u multieffektem amit remélem hamarosan megtalálok valahol a lakásban. :DD

(#29050) bigrob


bigrob
őstag

Úgy tűnik ismét mentális problémákkal küzdök..

Mivel nem használom az Ibanez RGA32-m ezért gondolkozom a cseréjén.
Ezek a V alakú gitárok nekem kényelmi szempontból nagyon tetszenek és úgy érzem kellene egy floyd rose a háztartásba. :DD

Anno nézegettem Cort VX4-eket, valami 70 ropi körül mozogtak, most van fent egy PIHOS keménytokkal, amire lehet lecserélném, vagy maradnék a Jacksonoknál és a kicsi minyon mellé egy floydos nagytesó kellene.

Aztán belesüllyedtem a gsfanatic legsötétebb bugyraiba, kedvenc eladónk (Kala) árul ilyen Spear márkájú baltákat, természetesen rendelésre (nem tudom hogy csinálja, én csak drágábban találtam).
Ezekből is megtetszett 2 verzió
1. Jó kis V
2. Illetve egy SG amin már régóta gondolkoztam

Jutyubon NAMM keretein belül lehetett próbálgatni ezeket a Spear márkájú baltákat, nem hangzik rosszul, illetve megy a marketing, mindenkinek tetszett.

Vélemény? :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.