Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41001) Carlos Padre válasza nap (#40988) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nem, az egy árnyék, de csiszolás előtt voltak benne fél milis szintkülönbségek. A berakásoknál is megakadt az ember körme, és az íve sem volt meg, lapos volt. Most már sokkal szebb.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#41002) Eastman


Eastman
őstag

[TCSPD]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#41003) arnyekxxx válasza Gaborkik (#40999) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Én leszek a smucig fax, de ha a gitárral egyébként nincs bajod csak a singlecoil nem hozza a Maident akkor érdemes lenne rászánni egy marék üveggyöngyöt egy SC méretü humbuckerre és kicserélni rá a bridge pickupot. Megkapod vele a humbuckerhangzást, marad az a hangszer amit megszoktál, a maradék pénzből vehetsz egy jobb erősítőt/multit és jobban fog szólni mintha egy 70ezres gitárt rátolsz egy 30ezres dobozra.

ps.: előre is köszönöm kemotox és tsai eredeti és humoros reagálásait

(#41004) qltsar válasza Plazmacucci (#40993) üzenetére


qltsar
addikt

Haverom ESP Explorereret '72-es hurokkal egesz jol belottem drop G#-re , ott is 24.75 a menzura, bar en is keveslem.

Ami meglepett, hogy Triviumbol Matt Heafy a 7 huros Epiphone Les Pauljat (Drop G# / Std A#) vekonyabb hurokkal hasznalja, pedig ott is 24.75 a menzura, bar van egy Evertune bridge benne, de nem akarom elhinni, hogy ennyit segitene / kompenzalna.

En az Epiphone LP-met megfogadtam, hogy Std D / Drop C ala nem engedem, szamomra ez a limit 24.75-tel, ezt is hibrid 11-es hurokkal, aminek az alja, ha jol remlik 56(58?).

(#41005) Eastman válasza Gaborkik (#40990) üzenetére


Eastman
őstag

+1 a Roland Cube 30-ra.

...és a hídi sc méretű humbuckerre.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#41006) Goose-T válasza arnyekxxx (#41003) üzenetére


Goose-T
veterán

+1
Bár inkább ajánlanám a jobb minőségű Fleor és Donlis hot rail pickupokat az Aliról, még azoknak is nevetséges az ára (10-20$) a márkásokhoz képest. Donlisból van ilyen Seymour Duncan kinézetű is, nagyon vagány:

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#41007) Eastman


Eastman
őstag

Esik a gitárok ára.
A szerelemgitáré mára ötvenezerrel.

Remélem, hogy majd a húroké is! :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#41008) Eastman


Eastman
őstag

(Esik a hó. :) )

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#41009) 98bja


98bja
senior tag

Sziasztok! Használ itt valaki Marshall Origin fejet? (20 vagy 50 watt) Ha igen milyen ládával használod? Nagyon gondolkozok egy rendes csöves setupon, a mostani tranyós kombóm helyett, és mindenképp Marshall vonalon szeretnék elindulni. Az Origin mellett még a DSL széria ami ebben az árkategóriában van, esetleg ha arról is van tapasztalata valakinek, szívesen meghallgatnám. Videók, összehasonlítások alapján talán egy kicsit az Origin jobban bejön, de tényleg tanácstalan vagyok.

(#41010) WolfheartGR válasza Eastman (#41007) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Nagyon másba lehetünk szerelmesek. :(

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#41011) benedekco válasza WolfheartGR (#41010) üzenetére


benedekco
addikt

Az én szerelem gitárom már megvan, a szerető gitáromé viszont qrva sokat esett és jól be is vásároltam még a víruspánik előtt :D
A PRS a mostani szeretőm. A Fender sztrat meg a szerelmem.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#41012) Moleman válasza benedekco (#41011) üzenetére


Moleman
addikt

Engem most ő fogott meg, HSS strat is, zöld is, csíkos is. Jópár éve elszalasztottam egy ugyanilyet pirosban, az keménytokostól lett volna 45 ezer, azóta is bánom.

De egy doublecut PRS-t is tudna kívánni a szervezetem. :D

(#41013) WolfheartGR válasza benedekco (#41011) üzenetére


WolfheartGR
őstag

300K és volt a kezembent... Hát annyit nem adok érte, van rajta pár számomra fájdalmas hiba.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#41014) qltsar válasza WolfheartGR (#41013) üzenetére


qltsar
addikt

Uuu, pedig ez egy eleg jo gitarnak tunik, mi volt a problma?

(#41015) WolfheartGR válasza qltsar (#41014) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Főleg fényezési hibák tűntek fel abban a 30-240 másodpercben. A legfájóbb részlet a jack csati süllyesztésnél a festék vagy fa marás dzsuva/marás hiba, ami akár sérülést is tud okozni.
Egyébként fain cucc.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#41016) Eastman válasza WolfheartGR (#41010) üzenetére


Eastman
őstag

Hogy érted?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#41017) Eastman


Eastman
őstag

Egy gyönyörű Epi

(Nem gondoltam volna, hogy egy napon őt fogom linkelni. De ez nagyon jó lett, le a kalappal! :R "Hófehérjanuááár!" :D ;] )

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#41018) benedekco válasza Eastman (#41016) üzenetére


benedekco
addikt

Gondolom úgy, hogy annak amivel ő szemez, nem változott az ára az elmúlt időkben.

Moleman - szép szép! A HSS az ami nekem nem megy már. Meg márka buzi vagyok sajnos. Csakafender, csakaprs.
WolfheartGR - ez meg aztán már tényleg más liga mint amire én izgulok :D

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#41019) WolfheartGR válasza Eastman (#41016) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Az én boltban kapható szerelmemnek nem ment lejjebb az ára. :(

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#41020) Eastman válasza WolfheartGR (#41019) üzenetére


Eastman
őstag

Még.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#41021) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Az Ugly Guitars topikban találtam, itt azért lehetnek gondok. :D

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#41022) benedekco válasza Carlos Padre (#41021) üzenetére


benedekco
addikt

wótmá :DDD

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#41023) Carlos Padre válasza benedekco (#41022) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Bocs, akkor ott is ismétlés volt. Azért érdekelne mennyire rezonál ez a megoldás.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#41024) Eastman


Eastman
őstag

[Fák for You!!!]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#41025) benedekco válasza Eastman (#41024) üzenetére


benedekco
addikt

Ez jó volt, bégignéztem az egész sorozatot. Eladták nekem a márkát. Pedig Fenderes vagyok :D
Azért az nem piskóta hogy kapnak a melósok egy custom shop gitárt. Én egy ES 335-öt kérnék.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#41026) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Hello home office. Megjöttek végre. :C

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#41027) WolfheartGR


WolfheartGR
őstag

Ömm. Van itt valaki aki vágja a rackes multi midi vezérlővel való programozást?
Néhány link is elég, mert távolabbi tervek között vannak dolgok és nem találtam semmi infót ezzel kapcsolatban.
A kérdés az, hogy megy egyáltalán ez az egész?

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#41028) NeoPampalini válasza WolfheartGR (#41027) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

MIDI foot controller-ről, vagy a patch-ek MIDI-n történő programozásáról van szó? Utóbbi kb. hasonló, mint amikor USB-n kötöd rá számítógépre, és egy alkalmazással tudod szerkeszteni a patch-eket, csak az egész MIDI interfészen keresztül történik (mondjuk ez utóbbi elég ritka eset, mikor már majdnem mindegyik cuccon van USB port). Ehhez nyilván az szükséges, hogy a multin legyen MIDI port.

Foot controller-ekhez kis infó:

https://www.premierguitar.com/articles/19359-intro-to-midi-for-pedalboards

https://www.youtube.com/watch?v=LfTwFIiEUUc

(#41029) Eastman válasza benedekco (#41025) üzenetére


Eastman
őstag

:)

Ha kapnék a Gibbó gyárban akár csak egy ilyen bebélyegzős szalag munkát, most azonnal indulnék. :) Asztalos haverral dolgoztam, elképesztő a feldolgozott, csiszolt fa illata. Részt venni abban a folyamatban, akár csak egy morzsányit is; álommelóm lenne.

Varázsolnak ott.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#41030) benedekco válasza Eastman (#41029) üzenetére


benedekco
addikt

Jah, simán! Amúgy pont ezen agyaltam én is míg néztem az anyagot. Lazán elmennék egy ilyen helyre melózni. A fizu nyilván nem egy álom, de most sem vagyok valami magas béren.
Kár hogy itt Angliában nincs semmi nagy gitár gyártó. Mondjuk segédnek is be lehetne állni egy mesterhez vagy egy kis céghez.
Bár megmondom őszintén, ha kapnék egy ajánlatot a Fendertől is akkor őket választanám. Bár kezd az agyam nagyon be PRS-esedni. De azért a sztrat. hmmmm...
Már csak meg kellene tanulni gitározni :D

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#41031) Eastman válasza benedekco (#41030) üzenetére


Eastman
őstag

Nem érdekelne a fizu. Mexikói vagy Japó Fenderhez is indulnék holnap, akár békát húzni is. :) De a Gibbónál gyári számokat bélyegezni! Hmmm. :D Szerintem révbe érnék vele. :D

Fantasztikus lehet a részese lenni a szerelemgitárok születésének. Akár csak egy mozdulattal is.


+


+

Csak a papírt beletenni vagy a tokot becsukni. Raklapra tenni. :) Szinte bármit.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#41032) Carlos Padre válasza benedekco (#41030) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Én is így vagyok vele, néztem már de csak kisebb manufaktúrák vannak főként akusztikus hangszerekkel. Pedig nagyon szeretek fával dolgozni. Úgyhogy marad a házibarkács. :C

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#41033) benedekco válasza Carlos Padre (#41032) üzenetére


benedekco
addikt

Na majd a vírus után ha túl éljük, mehetünk leváltani a kihullottakat.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#41034) WolfheartGR válasza NeoPampalini (#41028) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Köszönöm!
A távolabbi jövőben vannak ezek tervben, majd amire lesz keret, gondolom egy Ada nem egyenlőő mondjuk egy TC Electroniccal, bossal, Roctronnal stbstb. Szóval sok a nyitott kérdés de ezt előre nemtudom megmondani mikor telik, ha egyáltalán telik ilyenre a jövőben.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#41035) Carlos Padre válasza benedekco (#41033) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ha már gitár barkács, elsőre nem is lett rossz.

[ Szerkesztve ]

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#41036) NeoPampalini válasza Carlos Padre (#41035) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Szerintem teljesen jó lett. :)

(#41037) nap


nap
addikt

Ha már gitárbarkács:
Hogyan tudok nyakzsebhez marósablont készíteni, ha adott a nyak?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#41038) NeoPampalini válasza nap (#41037) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Rétegelt lemezre átrajzolod a pontos méretét, aztán kivágod...? Vagy csak én nem értem a kérdést. :DDD

(#41039) nap válasza NeoPampalini (#41038) üzenetére


nap
addikt

Valami simábbra és pontosabbra gondoltam... :D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#41040) consono válasza nap (#41039) üzenetére


consono
nagyúr

Ez?
[link]
Vagy ez?
[link]

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#41041) NeoPampalini válasza nap (#41039) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Az teljesen mindegy, miből csinálod, a metódus szerintem 99%-ban ugyanaz. :D

(#41042) nap válasza consono (#41040) üzenetére


nap
addikt

Köszi! :)
Hogy ez magamtól hogy nem jutott eszembe?...

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#41043) benedekco válasza Carlos Padre (#41035) üzenetére


benedekco
addikt

Nagyon szép lett első munkának!
Mitől sötétedett be ennyire, megolajoztad?
A nyerget mire cseréled le? Visszamegy az eredeti vagy egy másik? Ragasztani fogod vagy csak odailleszted?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#41044) Carlos Padre válasza benedekco (#41043) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Köszi. Eleve a csiszolás-polírozás után sötétebb lett, de a lemon oil nagyon szép színt adott neki. Egyelőre ment vissza rá minden régi, a lezárás miatt nem dolgozok, úgyhogy spórolás van :((( Anyagilag nem feltétlenül éri meg, de mint írtam tanuló gitár, kellően olcsó volt, hogy ne sajnáljak kipróbálni mindent rajta.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#41045) benedekco válasza Carlos Padre (#41044) üzenetére


benedekco
addikt

Én a deko-kkal vagyok így, de most még húrt se lehet venni csak online, az meg plusz 5 font a posta

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#41046) qltsar válasza benedekco (#41033) üzenetére


qltsar
addikt

Vagy lehet igy a Brexit utan Chapman elkezd egy premium vonalat gyartani UK-ben:DDD...

(#41047) Moleman válasza qltsar (#41046) üzenetére


Moleman
addikt

Már most is van British Series. :K

(#41048) benedekco válasza Moleman (#41047) üzenetére


benedekco
addikt

Má nincs, eltöketlenkedték az egészet.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#41049) Alexios


Alexios
veterán

Megérkezett a Harley Benton Fusion-II gitár amit rendeltem. Első benyomások alapján ennyi pénzért meglepően jó, köze nincs az olcsóbb HB gitárokhoz, kb olyasmi szinten van mint egy Chapman, csak satus hangolóval és rozsdamentes acél bundokkal. A bundvégek eldolgozására amúgy egy kifogásom sem lehet, jobban megvolt csinálva(meg igazából az egész beállítás) mint a közel fél milliós Ibanez premiumomon.
Ami viszont negatívum: A pickup választó kapcsoló nem tudom szállítás közben megsérült-e, de nem jó, az 5. állást(a csak bridge pickupot) nem veszi be, csak a másik négyet.

(#41050) benedekco válasza Alexios (#41049) üzenetére


benedekco
addikt

Ilyenből kellene egy deko! :C
Reklamáltál már náluk a kapcsolóra? Kíváncsi vagyok mit mondanak majd rá.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.