Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) Eastman válasza nap (#14000) üzenetére


Eastman
őstag

Igen, ez az un. nulladik bund. Én nem nagyon kedvelem ezt a megoldást. Volt egy ilyen bézgitárom.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#14002) nesa válasza nap (#14000) üzenetére


nesa
veterán

Ugyanilyen volt a jolana irisem sapphir hangszedokkel, amugy szerintem tok jol zuzott az a gitar akkor kicsit enis leneztem de valojaban nemvolt annyira rossz, azota lattam sokkal,rosszabbat is.

Ma megcsinaltam a fogolapon a radiuszt elsore nemis lett rossz, az egesz fogolapon tevedtem 2 tizedet holnap javitom, a wengebol kijott 5db fogolap :DD iszonyat durva ez a fa ahogy vagtam olyan illata volt mint a fozott kicsit odaegett csokinak :D

Bobrooney (#13996

Mi lenne a kerdesed?

[ Szerkesztve ]

(#14003) izomhod válasza blackmacs (#13981) üzenetére


izomhod
senior tag

Szívesen, 20 sör lesz :)

Én is nekiülnék, ha lenne időm, de most irány a próbaterem!

(#14004) M3aN


M3aN
senior tag

Mit tudtok ajánlani, hol lehetne használt akusztikus gitárt keresni?
Próbáltam már itt, gitárshopon, zenészaprón, vaterán, illetve ilyen apród féle oldalakon is. Egyéb?

(#14005) Yagami76


Yagami76
csendes tag

Sziasztok!Gitár vásárlás előtt vagyok.Kinéztem egy modellt Gitárshopon.Cort Viva Custom.Íme a hirdetés:
http://gitarshop.hu/hu/hirdetes/157129/elado-cort-elektromos-gitar
Meg szeretném kérdezni a véleményetek róla?Illetve akinek van ilyen vagy hasonló tipusú gitárról tapasztalata kérem írja meg a véleményét.1 éves és 3 hónapos a cucc.Tokkal és hevederrel.Szerintetek mennyit ér meg?EMG81,EMG85 hangszedők vannak benne.Várom a válaszokat.Előre is köszönöm!

(#14006) Plazmacucci válasza Yagami76 (#14005) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ernyiért nem vennék Cortot. Különben is mi ez a Cort mánia mostanában? :D Meg mintha írtad volna azt, hogy gitár vásárlása előtt állsz vagy 10-15 alkalommal :D De lehet tévedek.
Ráadásul minek karos gitár? Satriani-t akarsz tolni? Akkor minek bele aktív szedő? Vagy Slayer a téma? Arra jó, másra nem nagyon.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#14007) Szten Márs válasza Plazmacucci (#14006) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A Cort mánia azért alakult ki, mert iszonyatosan jó ár/érték arányú gitárjaik vannak, és a 100 ezer alatti kategóriában teljesen egyértelműen az ő gitárjaik közül kerül ki a legtöbb best buy, de efeletti árkategóriában is nagyon jó guitárokat árulnak. Van valami ellenérzésed a márkával szemben?
Gondolod, hogy az aktív hangszedő ennyire behatárolja a felhasználást? Amúgy meg nem tudjuk mire kéne, szóval miért ne...

(#14008) Plazmacucci válasza Szten Márs (#14007) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nekem is EMG 81/85 van a gitáromban, és igen. Cortot meg kész anyagi csőd eladni/továbbadni. Annyira már nem cseng jól a neve, hogy úgy tartsa az árát mint egy Epiphone vagy egy Ibanez. Természetesen vannak jó gitárjaik, M600-al játszottam már, nem rossz de semmi extra. Hiányzik belőle az ami egy neves gitárban megvan. A név és a forma. Hidd el számít, nem sznobizmus.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#14009) Szten Márs válasza Plazmacucci (#14008) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Tehát tulajdonképpen csak az eladhatóságot reklamálod. De valamit nem értek azért... ha neked is feltűnt, hogy nagy Cort mánia van (és nem csökken, inkább nő), akkor miből gondolod, hogy nem lehet eladni hatalmas bukás nélkül? Ha tényleg nagy a Cort mánia mostanság, akkor nem épp könnyebb eladni emiatt? :) Na meg mi a helyzet, ha valaki nem akarja eladni - nem azért veszi, hogy majd továbbadjon rajta?

Tényleg a név az az extra (ami egyébként nem sznobizmus ugye), amivel egy neves gitárban több van? És tényleg számít? A formát értem, de a nevet.... Miért számít?

[ Szerkesztve ]

(#14010) izomhod


izomhod
senior tag

bármelyik márkánál

új: megveszed, fél év múlva eladod: bukta :Y
használt: meg veszed, flé év múlva eladod: minimális bukta :(( :)

ha már cort: szombaton nekem is lesz egy, ha minden jól megy :D

(#14011) Yagami76


Yagami76
csendes tag

Elolvastam a hozzászólásaitokat.Köszönöm!Először is igen már többször álltam gitárvásárlás elött.Amióta itt kikérem a véleményetek volt is már egy Cort z44-es gitárom és egy Ibanez is.De azoktól már megváltam.Ebben a kérdésben Szten Márs-al értek egyett.Miért fizetnék 1,5x vagy 2x annyit egy "nevesebb"gitárra?Meg ugye ez a Cort nem alapkategória simán fölötte van felszereltségbe a 600-as nak amit írtál.

(#14012) Szten Márs válasza Plazmacucci (#14008) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Egyébként még valamit nem értek. Ha neked aktív hangszedőd van a gitárodban, akkor valamiért ezt választottad. Lehet behatárolt egy világ, amit nyújt, de mégis ez kellett. Másnak miért ne kellhetne pont ugyanúgy, pont ugyanezért az a hangzásvilág?
(Az Epiphone név miért cseng jól? Vagy jobban mint egy Cort? Elnézést minden Epiphone tulajtól, nem a gitárjainak minőségére fogom ezt érteni, csak a név csengésére, és személyesen nem is hiszek benne, hogy ennek van jelentősége, de ha már ezt a vonalat akarjuk szem előtt tartani és kiemelni... ez a név úgy cseng, hogy "nincs pénzem az igazira, ezért beérem az olcsósított változattal". Egy márka olcsósított sorozata, ami az eredetihez képest a spórolás utáni hajsza jegyében született - mert most már ez az Epiphone sajnos - nekem legalábbis nem cseng jól. Ismétlem, ha erre akarjuk a hangsúlyt fektetni... Lehet másnak igen, különbözőek vagyunk. Csak furcsa...)

Sok rejtély tudom... :)

izomhod:
Na, gratulálok! :K

[ Szerkesztve ]

(#14013) Plazmacucci válasza Szten Márs (#14012) üzenetére


Plazmacucci
félisten

kezdjuk ott hogy az epi egy 130 eves marka... en nem ossze vissza beszelek hanem sajat tapasztalataim alapjan mondok dolgokat. az alig ket eves cort m600 gitart a baratom a bolti ar felenel kevesebbert vette gitarshopon mert a sra egyszeruen nem tudta eladni. es ha megnezed hugyert szarert adjak oket plane a dragabb modelleket.

az aktiv hangszedos dologrol meg annyit hogy nem azt mondtam ne vegye vagy nem jo hanem azt hogy csak metalra jo igaza. van aktiv es passziv szedos gitarom itt is tudom mirol beszelek. a kollega meg nem irta milyen zenet akar jatszani.
egyeb kerdes?

ja es a gyari hangszedos les paulomat barmelyik gibson melle nyugodtan odateszem mert olyan a hangja hogy leteszed a hajad. mutass egy cortot ami hozza ezt a hangot es azonnal veszem. ;]

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#14014) Bobrooney válasza nesa (#14002) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Ment pü.

(#14015) M3aN


M3aN
senior tag

Feldobnám újra a kérdést: :)
Mit tudtok ajánlani, hol lehetne használt akusztikus gitárt keresni?
Próbáltam már itt, gitárshopon, zenészaprón, vaterán, illetve ilyen apród féle oldalakon is. Egyéb?

(#14016) izomhod válasza M3aN (#14015) üzenetére


izomhod
senior tag

itt csekkold még, írhatsz is, hogy mit keresel, meg van akusztikus gitáros topic is, ott is szétnézhetsz hátha tud valaki valamit

milyen árban keresel, és mifélét? fém-, acélhúrosat, szín, forma, márka, milyen érdekel?

(#14017) BluEyes válasza Yagami76 (#14011) üzenetére


BluEyes
őstag

Mondjuk a két, nem teljesen gagyi hangszer után szerintem meg tudnád fogalmazni, hogy mi volt a bűnük, mi tetszett bennük és mi nem, milyennek kéne lennie a következőnek. Hm?
A Cort gyenge pontja a III. számú Floyd verzió. A II. a jobb minőségű a kínálatukban, az van pl. az X11-ben.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#14018) M3aN válasza izomhod (#14016) üzenetére


M3aN
senior tag

Fémhúrosat, a többi tetszés kérdése.
Egyébként olyan 20e Ft környékéig keresek.:)

(#14019) izomhod válasza M3aN (#14018) üzenetére


izomhod
senior tag

cort ad810

cort ad810

yamaha

fender cd60

cort earth 70 ez már 30e ft kategória, tömör fenyő fedlapja van ami miatt szebb a hangja, mint a 810-esnek, de ez ízlés és hallás kérdése:)

[ Szerkesztve ]

(#14020) M3aN válasza izomhod (#14019) üzenetére


M3aN
senior tag

Nagy részét nézegettem én is, viszont ezekkel az eladás helye a baj. Kizárólag személyesen venném át a hangszert, és sok esetben már az utazási költség is annyit dobna rá, hogy akkor már inkább helyben megveszem a kinézett Cort Co-JADE1 gitárt a hangszerboltban. :)

(#14021) nap válasza M3aN (#14020) üzenetére


nap
addikt

Van az a gitár, amiért megéri utazni.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#14022) M3aN válasza nap (#14021) üzenetére


M3aN
senior tag

Kétségtelen, de nem ebben az árkategóriában, úgy gondolom..:)

(#14023) Szten Márs válasza Plazmacucci (#14013) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"kezdjuk ott hogy az epi egy 130 eves marka"

Valóban, alapítása szerint igen. Sajnos azonban ez sokat nem jelent, mert sok-sok évtizede csak egy szellem, vagy zombi, élőhalott, akármi. A Gibson felvásárolta, és azokat a modelleket jelzi ezzel a névvel, amiket a saját nevével nem akar kiadni. A régi, öreg Epiphone vállalat már nem létezik. De persze, értem és elhiszem, hogy vonzó lehet, hogy a valaha létezett vállalat és vele a név 130 éve született - szép kis idő.

"es ha megnezed hugyert szarert adjak oket plane a dragabb modelleket."

Majd ránézek este. De ugye érzed, hogy ez azt is jelenti, hogy használtan egy ilyen hangszert iszonyat jó áron meg lehet venni - tudod, egyik oldalon előny, másikon hátrány. És egyelőre a kollega a vásárlói oldalon áll, ahol ez pont, hogy előny, az ő szemszögéből.

"a kollega meg nem irta milyen zenet akar jatszani"

Pontosan, erre akartam utalni én is. :K

"ja es a gyari hangszedos les paulomat barmelyik gibson melle nyugodtan odateszem mert olyan a hangja hogy leteszed a hajad."

Elhiszem. Ahogy írtam - direkt írtam! - véletlen sem a hangszerek minőségéről beszéltem, hanem a névről - amire te fektettél nagy hangsúlyt, valamiért, aminek a miértje továbbra is érdekelne. :)

"mutass egy cortot ami hozza ezt a hangot es azonnal veszem"

Őszintén nem tudom, hogy az a hangkarakter megtalálható-e a Cort repertoárjában, de szempontunkból nem is lényeges, nem igazán ilyesmiről beszélgetünk.

[ Szerkesztve ]

(#14024) Plazmacucci válasza Szten Márs (#14023) üzenetére


Plazmacucci
félisten

hat pedig szerinten ez a lenyeg, hogy a cortokban nincs egyediseg. mondom nem rossz gitarok de valami hianyzik belole. szerintem. vegyen barki de nem lesz meg az eleterzes :-) bar lehet hogy csak a klasszikus formak imadata mondatja velem. de teny hogy corttal nem lepnek fel sehol ellenben egyre tobb profi (aka aktivan zenelo magyar eloadok) zeneszt latok epivel nyomulni.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#14025) BluEyes válasza Plazmacucci (#14024) üzenetére


BluEyes
őstag

szerinten ez a lenyeg, hogy a cortokban nincs egyediseg
teny hogy corttal nem lepnek fel sehol

Csóró Zaza meg Vámos Zs, nem is tudják, mekkora lúzerek...
[link] [link]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#14026) Plazmacucci válasza BluEyes (#14025) üzenetére


Plazmacucci
félisten

mi van lovrekk is fórumozik? :-V

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#14027) nap válasza Plazmacucci (#14026) üzenetére


nap
addikt

Biztosan. Valahol. :D
Múltkor árulta ezüst Epi explorerét a gitárshopon.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#14028) Plazmacucci válasza nap (#14027) üzenetére


Plazmacucci
félisten

multkor megkaptam a lemezuket a metal hammer melle :-)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#14029) atidzsiforc


atidzsiforc
őstag

Markanev temahoz annyit szeretnek hozzaszolni, hogy az azsiai gyartasu bigyoknal mindegy, mi van ra irva, mert nagy valoszinuseggel Cort, vagy Samick gyartmany. Amugy en vagyok az egyetlen, aki nem azert veszi a hangszert, hogy eladja kesobb, hanem hogy jatszon rajta, amig el nem parolog? :F

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#14030) Szten Márs válasza Plazmacucci (#14024) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Tulajdonképpen akkor annál maradtunk, hogy egy nehezen meghatározható, teljesen saját, szubjetkív benyomás miatt nem ajánlod ezt a márkát?

atidzsiforc:
Nem, egyáltalán nem te vagy az egyetlen. Ami azt illeti én igen nehezen tudom átérezni azt, amikor valaki úgy akarja megvenni a hangszerét, hogy már a vételkor az eladására gondol és aszerint mérlegel.... egyáltalán nem érzem úgy, hogy normál esetbe egy hangszert azért venne az ember, hogy majd eladhassa, sőt, ahogy mondod, én is úgy vagyok vele, hogy addig nyúzni és játszani rajta, amíg el nem szublimál... mert ugye szilárdból légnemű átalakulásról beszélünk. ;]

(#14031) Eastman válasza Plazmacucci (#14024) üzenetére


Eastman
őstag

blackmacs kollégával 3 méterre álltunk Vámos Zsolttól és a Corttól a Gary Moore emlékesten és azt kell mondjam, hogy tette az a gitár a dolgát. Meglepődtem amikor a nyakába akasztotta és akkor is meglepődtem amikor megszólalt és ahogyan megszólalt.

Sok múlik ám a gitároson, és a cuccon is. Ha egyszer már megtaláltad azt a hangszert ami neked való és a fa a kezedre áll, utána már minden máson lehet változtatni, fejleszteni, bővíteni., hogy azt halld amit szeretnél.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#14032) BluEyes válasza atidzsiforc (#14029) üzenetére


BluEyes
őstag

Ehh, és akkor hol van a "kínai epiphone" - életérzés? :D

22 éve élünk boldog harmóniában (fisz mollban?) a gitárommal. Előtte persze volt pár cserebere, de addigra kialakult bennem, hogy mire van szükségem, és találtam is egy olyan modellt. Vékonyított, könnyű mahagoni test, Wizard nyak (az eredeti, nem ilyen wizard II meg hasonló szar), HSS, lockos kulcsok, kétpontos tremolo, Made in Japan, soha nem lesz eladó :)
Minden más gitárral kompromisszumot kellene kötnöm. Persze, a Gibbok röfögősebbek, a Fenderek fenderesebbek, de pont letojom, mer ez meg azoknál Ibanezesebb.

Erről van szó:

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#14033) Plazmacucci válasza Szten Márs (#14030) üzenetére


Plazmacucci
félisten

igy van, 110 ezerert nem vennek (hasznalt karos) cortot es nem is ajanlanam senkinek.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#14034) McCann válasza Plazmacucci (#14028) üzenetére


McCann
tag

Teljesen OFF: olvastad anno a cikket a Shockmagazinban?

Ezt

Kapott utána hideget-meleget :D

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#14035) Plazmacucci válasza McCann (#14034) üzenetére


Plazmacucci
félisten

jaja, egyszer valami zenetanár fel is jelentette aztán járhatott bíróságra :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#14036) Injun


Injun
aktív tag

Jó kis rákkenroll,és még a szövege is vicces :)

Freedom

(#14037) atidzsiforc válasza BluEyes (#14032) üzenetére


atidzsiforc
őstag

A kinai hangszerek kivalo alanyok kisebb javitasok/modositasok gyakorlasara. :DDD

Nekem meg vegig kell menni egy-ket variacion, hogy megtalaljam az "igazit", de mar kialakulo felben van. Amugy az egy S szeias Ibi?

(#14030) Szten Márs: igaz ;]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#14038) Szten Márs válasza Plazmacucci (#14033) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, tudom, pont ezért kezdtelek kérdezni... ;)
Így végkövetkeztetésnek :azt, hogy te nem vennél valamilyen szubjetkív benyomás miatt, azt maximálisan megértem. Hogy másnak nem ajánlanád, azt nem. De azt hiszem, hogy bőséggel körüljártuk a témát. :K

(#14039) Plazmacucci válasza Szten Márs (#14038) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:R

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#14040) BluEyes válasza atidzsiforc (#14037) üzenetére


BluEyes
őstag

Az bizony :K
Az álmom akkoriban ennek a sorozatnak a csúcsmodellje, a citromsárga Gambale volt, de nem volt az a pénz a zsebemben sajnos. Így a kistesó maradt, de jól is van ez így. :)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#14041) izomhod


izomhod
senior tag

classic setup!

(#14042) Eastman válasza izomhod (#14041) üzenetére


Eastman
őstag

Hatalmas! :C

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#14043) sajtee válasza izomhod (#14041) üzenetére


sajtee
senior tag

A legjobb trió :)

(#14044) Injun


Injun
aktív tag

Egy kis helpet kérnék.Az alábbi 2 kombó közül venném meg az egyiket.Árban egyformák.Kizárólag otthoni használatra.Melyiket ajánlanátok és miért?Köszi.

MG2FX

MG15CDR

[ Szerkesztve ]

(#14045) Bobrooney válasza Injun (#14044) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Szia!

Nekem van 1 kombóm ha érdekel. [link] Kegyetlen nagyot szól! :)

(#14046) Injun válasza Bobrooney (#14045) üzenetére


Injun
aktív tag

Köszi,de csak Marshall :)

(#14047) izomhod válasza Injun (#14046) üzenetére


izomhod
senior tag

ez ajánlott, szólj ha megvan, kipróbálnám én is ha nem gond ;]

(#14048) Injun válasza izomhod (#14047) üzenetére


Injun
aktív tag

Eladtam.Túl drága volt és nem mertem zúzni :C

(#14049) nap


nap
addikt

Pont ilyen gitárom volt.
Gyönyörű darab.
Hogy mennyire gyűlöltem... Tipikus példája volt a drágán szart esetének.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#14050) Eastman válasza nap (#14049) üzenetére


Eastman
őstag

Mi nem működött rajta (vele)?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.