Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) #20655360 válasza Kobe (#24000) üzenetére


#20655360
törölt tag

Lehet az nem 250 volt.

[link]

Viszont ez újonnan 90-100 am, te a múltkor linkeltél egyet 80-ért. Annyiért meg ne vedd.
Érhet használtan kb. 60-at... Sztem még annyit se. Feltéve ha tökéletes állapotban van.

(#24002) Moleman


Moleman
addikt

Szóban volt a Z44, kérdés, hogy mi a preferencia, aktív vagy passzív, de van még olcsóbban Z64 is most.

(#24003) csadi0011


csadi0011
őstag

"Crushing rock band stuff with hydraulic press"
https://youtu.be/zsQOKKE7UbM?t=2m15s

Szegény gityó nyögött a prés alatt. Mondjuk ha felveszi a jelet, az érdekesebb lett volna.

(#24004) #20655360 válasza Moleman (#24002) üzenetére


#20655360
törölt tag

Ez már nevetséges kb. :Y Ilyen jó hangszer ennyiért?
Játszhatóságra ennél már nem is kell jobb. WTF.
Én lassan leteszek az US gitárról...(A japóról nem! :P ) Vicc, hogy milyen áron mennek ezek. 10 ilyet kapsz egy jobb us gitár árából.

Valaki vegye meg qua gyorsan am, hát ez kész. Szem am ez koreai! Nem tuti mondjuk.

csadi0011: Jé, a "vat da fak" csóka. Bírom azt a csatornát. :)

[ Szerkesztve ]

(#24005) kemotox válasza #20655360 (#24004) üzenetére


kemotox
addikt

Nekem kb minden nap eszembe jut, hogy vát dá fák, annyira beleégett az agyamba:D A másik jó szövege a "níd mór presszúre" .

(#24006) atomeec válasza prime77 (#23999) üzenetére


atomeec
senior tag

Alaplapi hangkártyák általában realtek valamik, azoknak a drivere tudja ezt. Lesd meg mid van integrált és írom a többit, ha kell :)

(#24007) #20655360 válasza kemotox (#24005) üzenetére


#20655360
törölt tag

Nekem is looooooooooool.

Meg az itsz extrímli déndzsörösz, it méj atakk et eni tájm :DDDDDD

(#24008) kemotox válasza #20655360 (#24007) üzenetére


kemotox
addikt

jaa tényleg az is :DD Annyira jó :D

(#24009) #20655360 válasza kemotox (#24008) üzenetére


#20655360
törölt tag

Azt hittem am sokáig, h magyar a csóka, az akcentus miatt. Közbe meg finn.
Mindegy am. Zseniális! :)

Am a mór presszúre az tényleg mindent visz. Főleg amikor szenved is a karral közbe. XDD

[ Szerkesztve ]

(#24010) Moleman válasza #20655360 (#24004) üzenetére


Moleman
addikt

Ja, elég hihetetlen, csak a 2 hangszedő ér majdnem 40 ezret... A többi szinte tűzifa árban van.

A finn csókával ajánlom a rohasztott hal robbantását. :D

(#24011) #20655360


#20655360
törölt tag

Ja am egy EMG SRO készlet hogy szólhat? Egy Cortból kiszerelt szettem van. Nem tom, hogy meg kéne-e tartani vagy adjam el inkább.
Azt se tudom hogy a bolti változat azonos-e teljesen.

Valami kis olcsó baltába jók lesznek sztem majd vmikor.

(#24012) frank04 válasza frank04 (#23985) üzenetére


frank04
tag

Sziasztok!
Errol valami otlet? Bobbin topper kaphato valahol a kozelben?

(#24013) kemotox válasza frank04 (#24012) üzenetére


kemotox
addikt

Humbin nincs kupak, mint a single coilon, nem lehet csak ugy cserelni

(#24014) Kobe válasza #20655360 (#24001) üzenetére


Kobe
veterán

azért csak nem nézik be hogy mit tesztelnek...

0.50 után látszik h ezen nincs furat

[ Szerkesztve ]

(#24015) #20655360 válasza Kobe (#24014) üzenetére


#20655360
törölt tag

Ok, viszont ha nincs eladó ebből a változatból, akk nem tudsz mit tenni.

(#24016) Kobe válasza #20655360 (#24015) üzenetére


Kobe
veterán

azért ennyire csak nem lehet szar cucc....
a z custommal az a gond, hogy arany szerelékes.....nekem az nagyon nem gyerebe

(#24017) #20655360 válasza Kobe (#24016) üzenetére


#20655360
törölt tag

Senki se mondta hogy szar. :)
Ha találsz használtan, vegyed.

A Moleman által linkelt z64-es nem tetszik véletlenül? Az kua jó biznisz.

[ Szerkesztve ]

(#24018) Kobe válasza #20655360 (#24017) üzenetére


Kobe
veterán

van egy fura heppem, hogy fehér cuccokat semmiben nem veszek :) se kocsi, se ruha, se gitár, se teló, se semmi :D

(#24019) #20655360 válasza Kobe (#24018) üzenetére


#20655360
törölt tag

Nézd végig a Gsfanaticot és válassz már végre. :) Segítünk, ha tudunk. Te jobbos vagy, annyi lehetőséged van, h vicc.

Én meg hiába van pénzem, balosként nem tudok venni semmit, mert nincs választék. vat da fak? ( Pinkre, fiesta(=pasztell) pirosra vagy sárgára vadászok (strat forma elsősorban, fix híddal), de nincs... Egy balkezes ember nem lehet buzi vagy mi? Mi ez az extra kirekesztés? :DD )

[ Szerkesztve ]

(#24020) Kobe válasza #20655360 (#24019) üzenetére


Kobe
veterán

CR250-re nagyon rá vagyok állva, árban azt még újonnan is bevállalnám, ha van pickguard nélküli valahol boltban

(#24021) #20655360 válasza Kobe (#24020) üzenetére


#20655360
törölt tag

Ok, akkor ez már szerelem. :K Vágom.

(#24022) Kobe


Kobe
veterán

eléggé összevagyok keveredve, valaki segítsen már ki :) Tajti tesztje alapján CR250-es modellt tesztelnek: [link]
a kivitel stimmel, viszont a kulcsoknál a pálcát takaró műanyaglemezen "Classic Rock" felirat található. A fej hátlapján is CR250-es felirat fityeg. A
cort honlapja szerint viszont a CR-eknél a műanyaglapon mindig a típusszám szerepel: [link]

most akkor ez hogy is van ? :F csak azért mert megérdeklődtem hangszerboltokat, állításuk szerint nincs pickguard nélküli változat belőle....a videón meg mégis ott figyel....másik CR legalábbis nem lehet mert csíkozott jávor csak a 250-esen van, a customon már habos

(#24023) Moleman válasza Kobe (#24022) üzenetére


Moleman
addikt

Azt valószínűleg csak a Tajti tudja megmondani, hogy honnan kerítették ezt a gitárt, ami papíron nem is létezik.
De a Cort esetében nem érdemes ilyeneken fennakadni, abból gyártanak, ami épp a kezük alá esik, a KX szériába is néha fekete, néha zebra hangszedő került, mindentől függetlenül. :D

[ Szerkesztve ]

(#24024) Kobe válasza Moleman (#24023) üzenetére


Kobe
veterán

már írtam nekik

az még ok h pl műanyagkeretek kicsit más színűek, vagy épp eltérőek.....de itt az hogy szerelek rá, vagy sem, azért elég nagy változtatás :)

(#24025) #20655360 válasza Kobe (#24024) üzenetére


#20655360
törölt tag

Am más brandet nem néztél? Úgyis a Cort (meg a többi koreai gyár, Samick stb.) gyárt azoknak is. :DD

Nesze, itt egy habos-faszom fedlapos szürke:
[link]

(szürke kellett ha jól emlékszek, nem?)

Ez meg vatdafak: [link]
:Y Nem hülyültek, ennél egyszerűbb nem is lehetne. Kétlem hogy jobb lenne egy hasonló árú koreai hangszernél, de mégis csak Gibson. Ill. eléggé extra olcsósított kiadás, így az értéktartása se lehet vmi jó.
Tetszik am, de nem értem, hogy milyen üzleti megfontolásból jött ez létre. Ok, a távolkeleti cuccokkal akarnak versenyezni, de uakkor maguk alatt vágják a fát, ha átmennek gagyiba. (ok, nyilván nem az, de a presztízsnek így lőnek, őket pedig az tartja el, nem más)

[ Szerkesztve ]

(#24026) Kobe válasza #20655360 (#24025) üzenetére


Kobe
veterán

azért maradok a bevált, ismertebb márkáknál :)
nem tervezek ugyan 1M-et elkölteni ilyen cuccra, de nem árt olyat választani, aminél azért az ár/érték arány rendben van :) az ilyen Michael Kelly meg AcePro darabokat ilyen szempontból még nem ismerem...

(#24027) #20655360 válasza Kobe (#24026) üzenetére


#20655360
törölt tag

Én csak azt néztem, h szürke legyen. :) Úgyis kipróbálod előtte amit veszel. Vagy nem?

100 körül am nem nagyon van semmi extra. Sok-sok Epi...

Am... Vintage V100?

[link]
Van több fajta is 100 körül. Szürke nincs mondjuk. :(

(#24028) Moleman válasza Kobe (#24026) üzenetére


Moleman
addikt

Noname márkákat én se vennék, de ha aránylag olcsó autentikus Les Paul a cél, az én szememben az Epiphone a befutó. Pl a szürke színre szorítkozva ez már kicsit többe kerül, de ennyiért szerintem megéri, Gibson hangszedőkkel (majdnem ilyet vettem tavaly, most újonnan 200k).

Minőségben nem tudom, van-e különbség a két márka között, mert Epikből csak a legdrágábbakat próbáltam, Cortból pedig az M600 kivételével csak olcsóbbakat.

(#24029) impalaman válasza Kobe (#24022) üzenetére


impalaman
aktív tag

Cortéknál szokás szérián belül kisebb változtatásokat intézni a gitárokon, én még régebben vettem egy G210-et, ott is volt "modellfrissítés" valamikor, mert a neten található képek egyik felén így, a másikon meg úgy nézett ki (koptató formája, a híd, meg apróbb dolgok térnek csak el), a bolt oldalán is volt róla kép, azon még a régebbi fajta volt, gondoltam én, hogy biztos raktáron megmaradt nekik, balkezesről lévén szó, így megrendeltem, de a csomagot kibontva jött a meglepetés, már az újabb fajta volt, ami szintén G210, de nem pontosan. Mindegy is, jobban is örültem ennek, de ja, meg lehetne jelölve valami plusz betűvel vagy számmal, hogy az már eltérő dolog. :D

Tehát én ilyesmit sejtek a CR250 esetében is, lehet régebben volt pickguard nélküli kivitel, most meg már nincs.

(#24030) Eastman válasza Moleman (#24028) üzenetére


Eastman
őstag

Nem csúnya, de legalább szép! :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#24031) Eastman


Eastman
őstag

Srácok, nem találok egy infót a Gibson Les Paulokról. Ha valakinek van tippje, megírhatná a választ...

Miért narancssárga a háromállású kapcsoló gombja egyes LP modelleken? És melyik modelleken, miért pont azokon?

(Orange-ra orange drop találatokat dob a google, de az már van a gityóban. :) )

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#24032) Moleman válasza Eastman (#24031) üzenetére


Moleman
addikt

Azt találtam róla, hogy elvileg újonnan mind fehér volt, csak így öregedtek meg a vintage gitárokon.
A reissue-kon már ezt a megöregedett színt próbálták utánozni, ezért csináltak ilyen vintage amber színű kupakokat.

(#24033) Eastman válasza Moleman (#24032) üzenetére


Eastman
őstag

Csak design-elem lenne az újakon, vagy kategóriajelölés is? :F

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#24034) Moleman válasza Eastman (#24033) üzenetére


Moleman
addikt

Szerintem csak dizájn, gyárilag valószínű csak a vintage reissue-k kapják.
Akinek tetszik, vehet utólag is, nagyon durva szekta van körülötte. :D

(#24035) Eastman válasza Moleman (#24034) üzenetére


Eastman
őstag

Ja, ja, közben jönnek (lassan) a képek itt is:

Ez valami szett? Más színt teszel fel munka- , vásár- és ünnepnapokon? :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#24036) Eastman


Eastman
őstag

Ohmájgád!

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#24037) brickm válasza Moleman (#24034) üzenetére


brickm
őstag

A potigombok körül van még hatalmas... Ami a tradicionálra kerül.. az ezüst lapos. Rohadt drága.

(#24038) Eastman válasza brickm (#24037) üzenetére


Eastman
őstag

A Reflector? Nálam gyárilag az a négy van fent. :)

Előző tulaj cserélte, de bent volt a tokban a refis. Most azt tettem fel. Nálam ez a bejövős. Most nyóc potisapkám van, de jelenleg nem ilyenek. Sebaj. :D

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#24039) Moleman válasza brickm (#24037) üzenetére


Moleman
addikt

Pedig egyszer láttam egy videót, ugyanolyan gitárt tuningoltak, mint az enyém, és ilyen tükrös gombokat tettek rá, nagyon szép lett, rá is kívántam. De a modern high performance modelleken is nagyon tetszik a fogazott szélű átlátszó.
Gyárilag fekete speedknob van rajta, igazából funkcionálisan tökéletes, úgyhogy végül nem is fogom kicserélni semmire, elég fogás van rajta, akkor is jó lesz, ha pushpullra alakíttatom.

[ Szerkesztve ]

(#24040) Eastman


Eastman
őstag

Ez mi a tök, srácok?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#24041) #20655360 válasza Eastman (#24040) üzenetére


#20655360
törölt tag

Hangoló sztem.

(#24034) Moleman: The white tips are $40 each & the aged ones are $50.
1 zimbabwei centet se érnek. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24042) Moleman válasza Eastman (#24040) üzenetére


Moleman
addikt

Igen, hangoló, valamelyik Epiphone LP Ultrában van ilyen.

A Hangfoglaláson kint volt a csávó, aki a Tátrai-replikákat építi, ő mutatta, hogy ugyanezt a fajta hangolót már lehet kapni strat output jackbe építve is, potom 120... valamiért. Csak annyit mondott, hogy 120, azt nem tudom, dollár, vagy ezer ft. :DDD Mindkettő indokolatlanul sok érte.

Ahogy a pickupváltó kupakokért is. :D Ilyenkor eszembe jut, hogy mikor a superstratról hiányzott a pickupváltó kupak, egy komplett fekete strat szettet vettem, pickupfedelekkel, potigombokkal együtt kb 1.5 dollárért. :C

(#24043) Eastman
Háhá. :D

[ Szerkesztve ]

(#24043) Eastman válasza Moleman (#24042) üzenetére


Eastman
őstag

Ígértem Neked a 11-est...

:DDD

...pont feketében épp' nem találtam.

(Fogadunk, hogy cserélsz gombokat... ;] )

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#24044) Eastman válasza Moleman (#24042) üzenetére


Eastman
őstag

Katt a képre!

Itt okosak, mert a Tone-t miért is cserélnéd 11-re...? :)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#24045) Humbucker


Humbucker
senior tag

Fú basszus, ezt hallgassátok, milyen király hangulata van. Amilyen laposan indul annyira elképesztően egyre jobb a vége :) Annyira szépen szól .Tiszta Quentin Tarantino :) Megéri rá áldozni ezt a 8 percet erre :)Annyira bejön ennek a hangulata, pláne most :) Kíváncsi vagyok, vajon csak engem nyűgözött le? :)

[ Szerkesztve ]

(#24046) Moleman válasza Eastman (#24044) üzenetére


Moleman
addikt

6.50-et komolyan adnék is érte, de legalább 10 dollárért kell vásárolni, amit aztán 34 dollárért akár át is hoznak a nagy vízen, természetesen csak Angliába, mert ide a Balkánra már nem szállítanak. :DD Irigylésre méltó üzleti modell.

Egy sötétebb hangú Les Paulon a Tone-ra is ráférhet a 11-es. :DDD

(#24045) Humbucker
Valóban igényes zene. Szeretem az ilyeneket, szinte kedvet kap tőle az ember a hallucinogénekhez, bár sosem éltem velük. :D

[ Szerkesztve ]

(#24047) Humbucker válasza Moleman (#24046) üzenetére


Humbucker
senior tag

Na igen :) A régi jó kis Tarantino filmek, ezek jutnak eszembe, elvarázsol a hangulata :)
Ilyenkor nagyon beleszeretek a stratocasterekbe amúgy :)
De ami ilyen 3:30-tól van az eszméletlen itt :) Nem? :)

(#24048) #20655360 válasza Humbucker (#24045) üzenetére


#20655360
törölt tag

Ezt a nótát mindig előkapom. Nagy buli játszani. :) (A bizánci skála meg am is lenyűgöző. Ill milyen néven fut ez itthon?)

(#24049) Humbucker válasza #20655360 (#24048) üzenetére


Humbucker
senior tag

Főleg 03:44-től milyen elképesztő ez a rész, meg ami utána van :)

[ Szerkesztve ]

(#24050) Eastman válasza Humbucker (#24049) üzenetére


Eastman
őstag

A videót sajnos nem látom, de a potisapkákról itt olvashattok egy részletes írást:

http://blog.philadelphialuthiertools.com/2013/05/16/choosing-the-correct-knob-for-your-guitar-or-bass/

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.