Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53001) lacibattya válasza emiki6 (#53000) üzenetére


lacibattya
csendes tag

Azon rajta vagyok :DD

(#53002) Goose-T válasza cucka (#52997) üzenetére


Goose-T
veterán

A barbárok így szokták, én inkább megmérem multiméterrel. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#53003) Goose-T


Goose-T
veterán

Rock'n'roll elmagyarázva egy rövid videóval.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#53004) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Justin guitar azon moduljánál, ahol tartok (igazából hónapok óta felé se néztem) az alábbi leckék vannak:

Open 7th Chords
Shuffle Grooves & Strumming
12 Bar Blues Progressions
Beginner Blues Solo
Easy Blues Improvisation on Guitar
12 Bar Shuffle Riff
1Blues Songs For Beginners

Igazából teljesen hidegen hagy az összes, meg a blues is. Skippeljem, vagy rágjam át magam ezeken ennek ellenére?

Más:

Rendeltem egy filléres expression pedált a Muzikertől. Hétfőn hozta ki a futár, félig felnyitott, üres dobozt (!). Semmi nem volt benne, csak a rázkódás gátló lufik. Ahogy elment a futár, hívtam is (a kollégám vette át a csomagot), hogy üres csomagot hozott, nem tűnt e fel neki, hogy féli szét van szakadva egyrészt a doboz, másrészt, hogy semmi súlya nincs.

Azt mondta, hogy szokott olyan lenni, hogy csak egy számlát küldenek ki valakinek (lófaszt szokott). Felhívattam vele a főnökét, vissza is hívott, mondta, hogy a kereskedőnél reklamáljak. Megtettem, írásban is, telefonon is, azt mondták, pár nap alatt intézik, megnézik felvételen, hogy bekerült-e a csomagba az áru, utána valószínű küldenek valami becsület nyilatkozatot, hogy írjam alá, hogy tényleg üres volt a csomag, és valszeg küldenek egy újat. Azóta még semmi nem történt. Időközben a DPD is keresi, ki kellett töltenem egy nyomtatványt, 15 napjuk van állítólag, hogy megtalálják.

Még szerencse, hogy csak egy 8500 forintos pedál, ha mondjuk egy 70 ezres Slash Cry Baby lenne, nem lennék most nyugodt. :O

W | W | H | W | W | W | H

(#53005) Ba cy lus válasza Ctrl+Alt~Del (#53004) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Öcsém is így járt egy drága fülhallgatóval, amit Kínából rendelt, egyszerűen kilopták a cuccot belőle valahol. Viszont neki még kézhez vétel előtt jelezve volt a nyomkövetésnél/csomaginfónál, hogy sérült a csomagolás. Végül némi vacakolást követően kiküldték neki újra.
Egyébként a futárodnak fel kellett volna vennie jegyzőkönyvet az esetről, még ha nem is üres mondjuk a doboz, a termék is lehet sérült emiatt.

(#53006) Ctrl+Alt~Del válasza Ba cy lus (#53005) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Én azt gondolom, hogy az az ember, aki valamennyire is lelkiismeretesen végzi a munkáját, az egy ilyen csomagot nem kézbesít. Biztosan észrevette, hogy üres a csomag, és azt is, hogy meg van bontva. Csak szart rá.

W | W | H | W | W | W | H

(#53007) Alexios válasza Ctrl+Alt~Del (#53004) üzenetére


Alexios
veterán

Én biztos nem hagynám ki, nagyjából a blues az alapja minden zenének amit szeretsz, egy Kirk hammett szólóban eleg erősen lehet blues elemeket felfedezni pl. Ráadásul itt indul az improzas, ami az egyik legjobb szórakozás gitáron :)

(#53008) benedekco válasza lacibattya (#52999) üzenetére


benedekco
addikt

Ülve a derekam fáj. Állva a vállam/hátam. :P

emiki6 jól mondja. Gyógytorna.

re: Ctrl+Alt~Del
Lehet nem akarsz blues-t játszani, de lehetnek benne trükkök amiket később keményebb vonalon is tudsz kamatoztatni. Vagy könnyebben fogod utána érteni a rakenrollt, hiszen a blues az alapja. Lehet kezdeni a matekot kétismeretlenes egyenletekkel is, de ha nem tudod a szorzótáblát akkor nem lesz egyszerű dolgod. ;)

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#53009) Ctrl+Alt~Del válasza Alexios (#53007) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Yes, sir!

W | W | H | W | W | W | H

(#53010) Ctrl+Alt~Del válasza benedekco (#53008) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Ezt nem tudtam, hogy a blues az alapja a rocknak. Mindig tanulok valamit. :)

De gondolom az elméleti része érdekes, a blues skála, nem a shuffle grooves strumming.

W | W | H | W | W | W | H

(#53011) benedekco válasza Ctrl+Alt~Del (#53010) üzenetére


benedekco
addikt

Az is, de country is.
https://en.wikipedia.org/wiki/Rock_music
Angol link bocsi.
A hagyományos értelemben vett ős rock and roll azt pedig "jazz, rhythm and blues, boogie-woogie, gospel, jump blues, as well as country music"

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#53012) Ba cy lus válasza Ctrl+Alt~Del (#53006) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Vagy azért szart rá (jegyzőkönyvet sem készített, ha jól vettem le), mert ő maga lopta ki. Nem lehet tudni.
Úgy tűnik, egyre gyakoribb ez manapság, elég szomorú. :W

[ Szerkesztve ]

(#53013) cucka válasza benedekco (#53011) üzenetére


cucka
addikt

Persze a wikipédia mindent is meg kell említsen, mint hatást. De azért hadd vitatkozzak vele.

Amit ma rock és metál zenének hívunk, az mind a 60-as és korai 70-es években gyökerezik. Cream, Led Zeppelin, Rolling Stones, The Who, Black Sabbath. Ezeknél indult.

És ami ezekben közös, az pont az, hogy a blues és az r&b volt a fő hatásuk, ezekből a hatásokból alkották meg a műfajt.

Szóval ennek a műfajnak nincs sok köze se a countryhoz, se az Elvis Presley féle rock and rollhoz, se a gospelhez, meg a többi felsorolthoz. Azokat az amerikaiak találták fel. Azt, amit mi rockzenének hívunk, azt meg a britek.

(#53014) Ba cy lus válasza cucka (#53013) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Yardbirds-öt se hagyjuk ki:

[link] :R

[ Szerkesztve ]

(#53015) Ctrl+Alt~Del válasza Ba cy lus (#53012) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Nekem is megfordult a fejemben, de mi a szart kezd egy 8500 forintos expression pedállal? Gondolom ennél jóval nagyobb értékű csomagokat is hord ki.

W | W | H | W | W | W | H

(#53016) arnyekxxx válasza Ctrl+Alt~Del (#53015) üzenetére


arnyekxxx
veterán

van egy katanája és ki akarja próbálni a wahpedálozást :)

(#53017) chaosmonger válasza cucka (#53013) üzenetére


chaosmonger
tag

Hát azért az Elvis féle rock and rollhoz van köze, nem is kevés. Fura lenne mondjuk a rockabilly-t nem rockzenének nevezni. Sőt szerintem sokkal több direkt tettenérhető megjelenése van a rock and rollnak mint az r&b-nek, a rock és metál zenékben, nem is beszélve a szellemiségéről, a fiatalos lázadásról. Az AC/DC Rockere pl. kedvelt zeneszám az akrobatikus rock and roll táncverersenyeken. A punk zene alapja az egyszerű r&r. Lemmy évtizedeken keresztül úgy kezdte az összes koncertjét, hogy 'Mi vagyunk a Motörhead, rock and rollt játszunk.'
Az is tévedés, hogy a rockzenét kizárólag a britek találták volna fel, azért volt ott egy MC5, Steppenwolf, Grand Funk Railroad, Iron Butterfly stb. is.

(#53018) emiki6


emiki6
veterán

Na, megvan a sire v7 ash. Fb marketplace-ről, 170k volt, újszerű és hibátlan. [link] Élőben sokkal szebb, mint képről. :R
Meg vettem egy korg pitchblack advance hangolót is szintén marketplaceről, ha már békáson jártam.

A pickupos elmélet eddig tartja magát a húrt a mágneshez nyomva nincs jel spike, ami túlvezérlést okozna, hozzácsapva pedig csak minimális. :K

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#53019) M@trixfan válasza consono (#52934) üzenetére


M@trixfan
addikt

A kérdésem költői volt :) A híd feltámasztása vízszintes illeszkedésre van tervezve, akkor optimális a rugóerő ellentartása. Egyéb esetben az él rossz irányában nyírja folyamatosan a tartókat (és maga is rosszul kopik), a rugók nem optimálisan tartanak ellen, csökken a tremolózás tartománya ahol a legstabilabb a visszatérés, a húrmagasság falsul van így beállítva. Véleményem szerint ez még a hangkitartást is rontja, statikai szempontból máshogy hatnak az erők amin keresztül átadja a rezgést a testnek.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#53020) arnyekxxx válasza M@trixfan (#53019) üzenetére


arnyekxxx
veterán

A Fender gyári specifikációja 3,2mm-es rés a híd végénél. Alapverően lebegőre van tervezve.

(#53021) trexgumi


trexgumi
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem,hogy lehet-e midivezérlőpedálként használni az XT LIVE multit.
Az a problémám,hogy a Reaper -ben szeretném használni,úgy ,hogy a Reaperbe beintegrált dolgokat szeretném vezérelni vele,de az XTcsak saját magát vezérli.

Egyebet elmondani nem tudok

(#53022) arnyekxxx válasza trexgumi (#53021) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Line6's Support Web Site said:Q: Can I use the PODXT LIVE as a MIDI controller for other devices?

A: Yes and No: While it is not specifically designed as a MIDI controller, the XTLIVE does send out MIDI information when buttons are pressed. You may be able to control external devices in this manner, however you are not able to program the MIDI control messages that the XTLIVE sends out, so it may not be useful for anything but sending program changes. The POD XT LIVE's MIDI implimentation is fixed and cannot be changed.

(#53023) trexgumi válasza arnyekxxx (#53022) üzenetére


trexgumi
csendes tag

Affenébe.
Akkor vennem kell egy midipedálsort.
Köszönöm a választ.

Egyebet elmondani nem tudok

(#53024) Ba cy lus válasza arnyekxxx (#53020) üzenetére


Ba cy lus
őstag

És a Classic Vibe stratocasternél? Mert eredetileg ebből indultunk ki. Egyelőre nem is állítottam rajta.

[ Szerkesztve ]

(#53025) arnyekxxx válasza Ba cy lus (#53024) üzenetére


arnyekxxx
veterán

(#53026) benedekco válasza arnyekxxx (#53025) üzenetére


benedekco
addikt

Jó, de ez egy bullshit.Egy bulletstratot ne zasonlitsunk már egy amerikaihoz pl, csak mert mindkettő sztrat? tudom az bullet. De van bullet stratocaster is. Azaz annak idején volt.
Amúgy az hogy mit ajánl a gyártó meg hogy mire lett valami tervezve az két külön dolog.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#53027) cucka válasza benedekco (#53026) üzenetére


cucka
addikt

Műszakilag ugyanaz a kettő, nyugodtan lehet a fender beállítási útmutatóját használni a squierhez is.
A squier strat az egy stratocaster, minden paraméterében. Nem egy stratocaster-másolat, és nem stratocaster-jellegű gitár.
Kidolgozásban, anyagminőségben persze van különbség köztük. De működésben és méretezésben ugyanaz a kettő, az alkatrészek többsége is csereszabatos a squier és a fender között.

(#53028) Goose-T válasza cucka (#53027) üzenetére


Goose-T
veterán

Maradjunk annyiban, hogy hasonlítanak a Squierek a Fenderekre. A Fendereken általában minden angolszász méretezésű (hardverek, húrköz, potik stb.), a Squiereken metrikus. A test is vékonyabb, talán csak a Standard és a Classic Vibe Squierek vannak olyan vastagok, mint a Fenderek. Még sorolhatnám a különbségeket, rengeteg van.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#53029) benedekco válasza cucka (#53027) üzenetére


benedekco
addikt

Goos-T elmondta a tutit. Sajnos squier-eken a lebegő nem szokta jól tartani a hangolást. Ha cserélsz pár alkatrészt akkor oké tud lenni. Pl hangoló kulcsok meg nyereg, vagy híd csere is javít a dolgokon.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#53030) Goose-T


Goose-T
veterán

Mai próbatermi felvételünk egy olyan számmal, amit egy igazi producer írt még tavaly. :)

Külön énekesünk már nincs, a másik gitárosunk vállalta be, hogy énekelni fog. Szerintem tök jól tolja. Egy 35 dolláros AliExpresses rádiós fejmikrofont vettem neki, így egész konzisztens énekfelvételt lehet csinálni próbán.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#53031) Ctrl+Alt~Del válasza Goose-T (#53030) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Kb. olyan sebességgel kellene most megtanulnom egy licket, mint 3:03-nál. Egyelőre nem megy, csak 0,7x speeden. :O

W | W | H | W | W | W | H

(#53032) arnyekxxx válasza Goose-T (#53028) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Jól értem, egy fenderstrat húrlábat nem tudok áttenni egy squierstratra mert nem fognak passzolni a csavarok és még a húrtávolság is megváltozik?

(#53033) Goose-T válasza arnyekxxx (#53032) üzenetére


Goose-T
veterán

Az esetek többségében így van, igen.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#53034) Bobrooney válasza emiki6 (#53018) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Gratulálok! Szép nagyon, szerintem jól választottál, sok örömöt hozzá :))

(#53035) arnyekxxx válasza Goose-T (#53033) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ma is tanultam valamit.

Ez persze nem változtat azon, hogy az alap strat koncepció az a floating beállítás aki meg stabilabb hangolást akar az ráfeszíti a testre.

(#53036) Bobrooney


Bobrooney
senior tag

Skacok,

Vettem pár hónapja egy Ibanez AZES40-et, alap zúgó hangja van ha bedugom a kombóba, ha fémalkatrészhez érek ez elhallgat.
Visszavittem, hogy földelési probléma lehet amit gariban csináljanak meg (valamint a hídi pickup ferdén áll benne, ezt is orvosolják).
Ma hívtak, hogy kész van, a papírra annyi volt írva, hogy a single pickup több zajt vesz fel mint a humbucker és ez a természetesnél semmivel sem zajosabb, és hogy a pickup magasságot beállította (kevésbé látszik ferdének).

Jól érzem, hogy ez így nem elfogadható?

(#53037) marcusa válasza Bobrooney (#53036) üzenetére


marcusa
addikt

Pickup magasságot otthon is be tudod állítani egy sima csillagcsavarhúzóval, ha csak ki-be irányban ferde. A single coil-oknak tényleg van egy alap zúgása, simán lehet hogy azt hallod ha eddig még nem volt sc gitárod. Esetleg a gitárkábelt próbáld még cserélni, vagy tegyél fel képet és videót, úgy könnyebb lesz válaszolni :)

:-)

(#53038) Bobrooney válasza marcusa (#53037) üzenetére


Bobrooney
senior tag

A pickup probléma nem az hogy ki be irányba ferde (hanem a nyak fele magasabban van mint a híd felé mintha lenne alatta valami vagy whatever). Értem én, hogy zúg a single coil de akkor akkor is kéne zúgnia ha a Micro cube-t elemről használom, I guess, ill ha hálózatba van dugva akkor sem kéne elkussolnia ha hozzáérek valami fémhez, nem?

(#53039) marcusa válasza Bobrooney (#53038) üzenetére


marcusa
addikt

Igen, a single coil elemről is zúg. Ha hálózatból zúg csak akkor próbáld másik gitárkábellel, nekem egyszermég régen volt ilyen zúgás rossz kábel miatt.

A csavarokkal próbáld kicsit a pickup magasságot állítani, és akkor lehet kézzel megnyomva beáll egyenesre így is. Ha nem, akkor le kell venni a koptatót megnézni, de új hangszernél azt már lehet inkább a bolt csinálja...

:-)

(#53040) Alexios válasza marcusa (#53039) üzenetére


Alexios
veterán

Elemről kevésbé zúg azért egy single coil, mivel nincs benne az 50hz-es zaj a hálózatból amit felvehetne a single coil, pont emiatt is fejlesztették ki a humbuckereket.
Nekem amúgy az aktív fishmanes gitáromon kívül minden gitár zúg kicsit anélkül hogy hozzáérnék a húrokhoz, már beletörődtem hogy ilyen az itthoni hálózat, ha nagyon zavar akkor vezeték nélkül használom és nincs gond :)

(#53041) Goose-T válasza marcusa (#53039) üzenetére


Goose-T
veterán

Zúgni zúg, a baj azzal van, hogy elhallgat (szerintem inkább halkabbá válik), ha hozzáér egy fémalkatrészhez Bobrooney.

A földelést rá szokták kötni a húrlábra a gitárokon, ami fémes kapcsolatban van a húrokkal, így azok árnyékolásként funkcionálva megvédik abból az irányból a pickupokat az elektromos zajtól. Ha nincs rákötve a föld, akkor nem tudják felvenni és elvezetni a zajt a húrok, így a pickupok veszik fel. Ez megváltozik, ha hozzáérsz a húrokhoz, mert akkor a tested lesz a földelés, működni fog az árnyékolás.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#53042) doc válasza Bobrooney (#53038) üzenetére


doc
nagyúr

irtam mar errol korabban, le kell foldeni aztan nem lesz zugas :)

(#53043) Ba cy lus válasza Bobrooney (#53038) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Humbuckereknél ez a "bólintás" nem feltétlenül rendellenesség, gyakran ilyenek gyárilag.

[ Szerkesztve ]

(#53044) Bobrooney válasza doc (#53042) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Igen ezt próbáltam megoldatni a hangszerdiszkontal garanciába, csak nem sikerül nekik, ahogy sok minden más sem...

(#53045) Bobrooney válasza marcusa (#53039) üzenetére


Bobrooney
senior tag

"A csavarokkal próbáld kicsit a pickup magasságot állítani, és akkor lehet kézzel megnyomva beáll egyenesre így is. Ha nem, akkor le kell venni a koptatót megnézni, de új hangszernél azt már lehet inkább a bolt csinálja..."

Ezeken túl vagyok, és igen tudom, hogy így kellene megcsinálni, gondoltam ha már új és garis a gitár akkor oldják meg ők garanciába.
Zúgás dettó, próbáltam másik kábellel, másik lakásban, másik hangcuccba dugva, mindegy volt neki.

Igazándiból úgy érzem, hiába vitatkozok velük, hiába viszem ismét vissza ezek jobban nem fogják megcsinálni, ami engem azért eléggé elszomorít. Kellően parasztok is az üzletben amúgy.

(#53046) Ctrl+Alt~Del válasza Bobrooney (#53036) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Jól.

A single coilnak van valóban egy alap zúgása, amit én is utálok, de ha hozzáérsz, abbahagyja típus az bizony földelési gond. Hogy mi a megoldás, nem tudom, de furcsa, hogy ezt egy gitárbolt nem hajlandó kezelni.

W | W | H | W | W | W | H

(#53047) Ctrl+Alt~Del válasza Bobrooney (#53045) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Az egyetlen megoldás akkor elvinni olyan szakihoz, aki a földelést tudja kezelni.

W | W | H | W | W | W | H

(#53048) arnyekxxx válasza Bobrooney (#53045) üzenetére


arnyekxxx
veterán

a humbit 2 csavar tartja középen és pici rugók feszítik a helyére. Ha ebben az instabil rendszerben bármi nem pont ideális helyzetben áll (és erre nagy az esély, föleg hogynem egy custom shopban készült a hangszer) akkor kicsit ferdén fog állni pickup. Ha nem valami extrémferdén áll (nem tettél fel képet) akkor szerintem nem is értette a szerviz, hogy mi a probléma.

Kiskoromban volt egy Hohner ST Viper-om, annál a bridge pickup nem 2 hanem 3 csavaros volt, stabilan is állt és a szögét is lehetett állítani. Azóta se értem miért nem ilyen minden humbucker. Nem ez, csak ilyen, málnafagyi szinben.

[ Szerkesztve ]

(#53049) Bobrooney válasza arnyekxxx (#53048) üzenetére


Bobrooney
senior tag

A srácnak mindent elmagyaráztam, hogy mi a problémám, fel is írta.

Pickupról a fotó: [link]

(#53050) Goose-T válasza Bobrooney (#53049) üzenetére


Goose-T
veterán

A humbuckereknél ilyen a szórás, két csavarral és két kis rugóval nem lehet mindig szépen párhuzamossá tenni. Tegyél alá esetleg valami kivágott szivacsdarabot, az talán alá fogja annyira támasztani, hogy egyenesebben álljon.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.