Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) #20655360


#20655360
törölt tag

Holy F*ckin Christ! :Y

Fender Performer

adam014: looool, 2 sec különbség. Jóféle balta! Nem egy mezei JEM-nek néz ki. Pontos típus?

[ Szerkesztve ]

(#25002) Moleman


Moleman
addikt

Ha valaki szeretne phaserrel kísérletezni, szabad préda a Joyom, fórumos kedvezmény jeligére. :)

(#25000) adam014
Óheló! Gratulálok!

[ Szerkesztve ]

(#25003) Alexios válasza #20655360 (#25001) üzenetére


Alexios
veterán

[link]

"Mezei" jem végülis, mert sima indonéz gyártott, bár én nem nagyon tudnék minőségileg belekötni, volt mellette boltban egy 7v, ami ugye mij, és inkább más gitárnak érződött az, nem minőségibbnek.
Mondjuk az akcióssága ellenére, 400k fölött volt így is, szóval kibírtam volna ha a boltban nem rozsdás húrokkal adják, de sebaj, úgyis kiakartam próbálni a daddario nyxl-t :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25004) #20655360 válasza Alexios (#25003) üzenetére


#20655360
törölt tag

Gyönyörű szép, használd egészséggel és írj vele jó sok fasza számot! :K

(#25005) nap válasza #20655360 (#25001) üzenetére


nap
addikt

Egy strat és egy warlock szerelemgyereke. :D
Mondjuk, ilyen elbaszott fejjel nem csodálom, hogy nem lett sikeres. Ennek ellenére még mindig rettentően sokat kérnek egy-egy darabért.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#25006) #20655360 válasza nap (#25005) üzenetére


#20655360
törölt tag

Az csak egy apróság. Rohadtul csípem az ilyen különc, kis darabszámban gyártott, bukott dolgokat. :)

(#25007) atomeec válasza Alexios (#25000) üzenetére


atomeec
senior tag

Gratula hozzá, sokunknak álom egy ilyen :) Anno néztem én is, de örök kezdőnek felesleges, majd ha egyszer már tudok is valamit, jöhet a karácsony, persze az Epi is egy valóra vált álom ám :))

(#25008) #20655360


#20655360
törölt tag

Am ki kéne próbálnom már egy stratot. Hogy mégis mennyivel másabb a 9.5-ös rádiusz a 12-eshez képest. Ill milyen lehet a felül full lapos? (compound) Asszem a Jacksonoknak van ilyen. Fontos dolgok ezek.

Ez azon kevés dolgok egyike, aminél tippem sincs, hogy mi lehet a kényelmesebb és hatékonyabb. :D
Mondjuk a kis húrmagasság akármilyen más kényelmi elvárást felül ír. Itt sztem a 9.5-ös kapásból kihullik.

(#25009) Moleman válasza #20655360 (#25008) üzenetére


Moleman
addikt

A compound sem full lapos, csak lent ívesebb, fent laposabb (16").
Bármelyiken lehet kis húrmagasságot állítani, viszont a vintage strat rádiusz csak 7.25", az már gondot okoz, ha nyújtani akarod a húrokat, hamar elnémul. Az enyém 9.5-ös, semmi hátulütőjét nem érzem a Les Paulhoz képest.

(#25010) #20655360 válasza Moleman (#25009) üzenetére


#20655360
törölt tag

Köszi az infó adagot! :R

(#25011) angelside77 válasza Alexios (#25000) üzenetére


angelside77
tag

Szép, grat!

Rég feladtam, hogy embereket mentsek meg a világnak a fejükben levő szellemektől.

(#25012) Zoli133 válasza Zoli133 (#24943) üzenetére


Zoli133
őstag

NOs, vagy paanszkodnom kellett a húrokról ,vagy az segített hogy a apansz előtt pár napban állítottam a tremolon. (Nem is tudom :D) De azóta jól tartják magukat a d'addariok is, tehát panaszom visszavontnak tekintem jók ezek.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#25013) #20655360 válasza Zoli133 (#25012) üzenetére


#20655360
törölt tag

Akkor jóság van. Lehet végre, nagy nehezen beálltak. :) Eressz meg azért egy pl. 2,5 hangos nyújtást a G húron, lássuk. :D

(#25014) funk648


funk648
aktív tag

Sziasztok!

Tavaly nyáron kezdtem el gitározni, jelenleg egy Squier Bullet -em (HSS), illetve egy Cort MX15R kombóm van.
Az elején túlságosan leragadtam az akkordok gyakorlásánál, ezért alig fejlődtem valamit. Aztán elkezdtem számokat gyakorolni (főleg AC/DC számok ritmusgitár részét), azóta a kezdetekhez képest egész sokat fejlődtem. Most viszont ott tartok, hogy szeretnék más hangzásokat is kipróbálni, mivel a kombón elég kevés állítási lehetőség van. Arra gondoltam hogy jobban járok ha valami multieffektet választok a pedálok helyett, mivel nem akarok rá nagy összeget szánni, max 25k-t. Egy pár napja már nézegetem, hogy mik a választási lehetőségek, és ebben az árkategóriában ezt a kettőt találtam: Zoom G1on illetve Vox Stomplab IG. A Vox-nál csábító, hogy az adapter már benntvan az árban, míg a Zoom-nál az +5k lenne. Egyébként mindenképp fejhallgatóval használnám.
Szerintetek a kettő közül melyik érdemesebb választani? Van valamelyikkel valakinek saját tapasztalata?
Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#25015) bigrob válasza funk648 (#25014) üzenetére


bigrob
őstag

Meg kell nézni hány volt hány amper oszt rendelni köll csájnábúl adatpert. (max 1500)

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#25016) Zoli133 válasza #20655360 (#25013) üzenetére


Zoli133
őstag

Jó, azért egy ekkora nyújtásnál kicsit elmászik, de normál esetben nem csinálok rajta ilyen "vad" dolgokat. :D

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#25017) Moleman válasza bigrob (#25015) üzenetére


Moleman
addikt

Azért azzal érdemes vigyázni, én is vettem 1500 ftos adaptert kínából, semmi súlya, zúg is, mint a veszedelem. :) Mármint a kimenő jelbe zúg bele. De legalább visszakaptam az árát, hangológépet hajtani még jó, annak úgyse kell kimenet.

(#25018) bigrob válasza Moleman (#25017) üzenetére


bigrob
őstag

Én 3 pedált hajtok 1 adapterről polipkábellel, semmi zúgást nem generál és van egy logitech g25 kormányom, az is szintén innen és tökéletesen müxik. :)

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#25019) kemotox válasza Moleman (#25017) üzenetére


kemotox
addikt

Vagy meg rosszabb esetben felgyujtja a hazat is. Komolyan. Vigyazni kell az olcso kinai cucokkak, leszarnak minden biztonsagi eloirast. Hallottam mar kigyulladt softboxos izzorol.
Erre mondta megboldogult tanarom meg szakkozepben, hogy "leszarjak a kinaiak az erintesvedelmet, ugy is vannak elegen". :D
Persze kicsi az esely, hogy baj legyen, de en azert nem mernem pl bedugva hagyni ha elmegyek otthonrol.
Btw jut eszembe nekem can egy zoom adapterem, amit evek ota nem hasznalok..

[ Szerkesztve ]

(#25020) Moleman válasza bigrob (#25018) üzenetére


Moleman
addikt

Wow, erre nem is gondoltam volna. Nekem megvan a G25 nagy gyári adaptere, hajthattam volna arról a pedálokat. A nagy 1 amperes átlátszó műanyag univerzális adapter nem bírta őket hosszú távon, zúgni kezdett. Most már normális, sok izolált kimenetes tápom van (a legolcsóbb aliexpressről), azóta minden megoldódott. :)

(#25019) kemotox
A kigyulladás valóban nem vicc, kb 10 éve egyszer bedugva felejtettem egy noname adaptert a szüleimnél (már akkor is legalább 10 éves volt a cucc), és elutaztam 60 km-re. :((( Mire hazaértem, szétolvadt a komplett burkolata, hálistennek tűz nem lett. :DDD Neki ez volt az üzemszerű működés, csak előtte sose működött ilyen sokáig.

(#25021) ayy_lmao
MIM Stratból van HSS is. Ha 22 bundos lenne, lehet én is olyat vennék, de a Telém 21-es, és hiányérzetem van rajta. :D

[ Szerkesztve ]

(#25021) #20655360 válasza Zoli133 (#25016) üzenetére


#20655360
törölt tag

Én viszont igen, mivel nincs tremolo-m. Úgyhogy kénytelen vagyok néha bedurvulni. :D

Más: Most néztem videót a strat tremolójával kapcsolatban. Tök faszaság, meg lebegősre is belehet állítani, nem egy floyd, de egész fasza. (én ezzel soha nem szaroztam régen... gondolkozás nélkül lefixáltam mind2-t, amivel dolgom volt eddig)
Megszorítva még berreg is. Tök zsír.

Sratom lesz gyerekek, ez 100%. (ok senki le se szarja, de naa. :) )
Erre majd rátudom rakni legalább az álom CBS, jobbos nyakat. (hogy felfele nézzen és lent legyenek a kulcsok)
Kéne egy használt mexi, de nincs most, a múltkor ott volt az a highway, de az meg ronda színű volt.
Újonnan húzós... ~225k(MIM)+20k valami single méretű humbi... (SD Little 59? Jól néz ki. :P)

Ok, csak fasza 1 hónapba telt mire rájöttem hogy mi a fene is kell... :DD már abból a szegényes választékból ugye...

Schectert kukáztam. Megveszem 220-ért, eladom 80-ért? Haha, nope.

kemotox: Nekem egyszer felrobbant az occó kínai telefontöltőm, akkorát villant, hogy simán ki is gyulladhatott volna... Ha megtörténik és nem vagyok ott, most szopó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#25022) kemotox


kemotox
addikt

Adapter nekem is olvadt szét. Csak füleltem, hogy mi ez a két napja tartó sípolás.. :D Pedig az egy jó kis adapter volt, lehetett kapcsolgatni, hogy hány voltot adjon, és volt ezer féle feje, bármit meg lehetett hajtani vele.

Meg egyszer volt egy olcsó, Spar-os (!!) pákám, tök jó volt meg minden. Pontosan ilyen volt. Na mármost látszik, hogy a pákatartó része az egyben van mindennel, nem túl szerencsés megoldás. Belógott valami kábel a páka útjába... (Ezt már csak az "aktus" után derítettem ki persze) Beraktam szépen, és jött is a fény- és füstjelenség. Azt hittem az ufók visznek seggbekukira, azóta sem láttam olyan villanást :C Biztit persze lecsapta, az egész házon hirtelen felindulásból bekövetkezett áramszünet lett úrrá. Érdekes élmény volt.

Ja a pákás képet nézegetve eszembe jutott, hogy a piros kis potisapkája pont ráment a gitár potijára :D

[ Szerkesztve ]

(#25023) Moleman válasza #20655360 (#25021) üzenetére


Moleman
addikt

A Little 59 jó cuccnak tűnik, nekem is az a legszimpatikusabb mini humbucker.

(#25022) kemotox
Az olcsó pákákkal nekem is voltak kalandjaim, a kínai párszáz ft-osak csak percekig működtek, de a Conradban vásárolt első pillanatpákám is elhalálozott fél perc után. :D A cseredarab már tartósabbnak bizonyult.

(#25024) #20655360 válasza Moleman (#25023) üzenetére


#20655360
törölt tag

Balosban am nincs HSS. Standard tele/strat, meg American és ennyi.+1-2 speckó darab..
Squiereknél sincs semmi.

(#25025) Zoli133 válasza #20655360 (#25024) üzenetére


Zoli133
őstag

Amúgy ahogy nézem van a koptató alatt annyi hely ,hogy bemenjen egy rendes méretű humbi is, csak koptatót kell kicsit kiszabni. vagy az nem opció?

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#25026) Moleman válasza #20655360 (#25024) üzenetére


Moleman
addikt

Jaj tényleg, arra nem is gondoltam. Akkor marad a Lil' 59.

Vagy igen, csere HSS koptatóra, olcsóbb egy sima humbi, mint a mini. (Jézusom, a balos koptató 3× annyiba kerül ebayen, mint a jobbos. :D)

[ Szerkesztve ]

(#25027) Zoli133 válasza Moleman (#25026) üzenetére


Zoli133
őstag

Nah jah, nem jó balosnak lenni, időnként még mindig gondolkozom hogy átképzem magam jobbosra. :D

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#25028) #20655360 válasza Zoli133 (#25025) üzenetére


#20655360
törölt tag

Mindegy, jó a single méretű humbi is, a hang a lényeg. Jobban tetszene full humbimérettel, de egy színben passzoló lil 59 is ízlésesen nézne ki. Nem úgy mint ezek a Dimarzio rail design cuccok.

Ráadásul vannak még stacked humbik is, viszont kissé nehézkes kideríteni, hogy melyik milyen.

Egy early 80s metal szintű torzítást azért tudni kell hozni.

A testet semmikép se fúrnám ki am.

(#25030) Enton válasza kemotox (#25029) üzenetére


Enton
addikt

V8-as mi??? ;]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#25031) #20655360


#20655360
törölt tag

Van az íbéjen minden, csak pénz legyen: [link]

Ez meg tök megérősnek tűnik: [link] Meglehet egy ilyet úszni vajon vám nélkül?

(#25032) Enton válasza #20655360 (#25031) üzenetére


Enton
addikt

Méretéből és súlyából adódóan kicsi az esélye de akár még át is csusszanhat.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#25033) Moleman válasza #20655360 (#24977) üzenetére


Moleman
addikt

Uramisten, újra eszembe jutott a Bugera, mert megjelent GS-en egy 333XL kombó, videók alapján az nem jött be, viszont újra rákerestem a 6262-re, és ezt találtam. Még sose hallottam tisztán, de ez fantasztikusan szól! 90-ért szokott lenni használtan a 2×12-es kombó. Ha legközelebb felkerül egy, már nagyon nehéz lesz türtőztetni magam. :U
Bárkinek bármi ellenérve? :D

[ Szerkesztve ]

(#25034) funk648 válasza funk648 (#25014) üzenetére


funk648
aktív tag

Jobban megnéztem ezt a Vox-ot és feltűnt hogy nincs rajta Aux bemenet, szerencsére a Zoomon van. Nekem fontos lenne, hogy tudjak rá pl. telefont csatlakoztatni, és valami zenére "alájátszani". A Zoomon ez a bemenet erre való, igaz?

(#25035) #20655360 válasza Moleman (#25033) üzenetére


#20655360
törölt tag

Ellenérv? Pénzbe kerül. Ha kő, veszed, ha nem, hagyod. :)
Menj be vmi nagyobb boltba, ahol tartanak ilyet és lesd meg.

Vagy vegyél egy kis Bassman-t, ha csak gyakorlásra lesz. Én se tudnék dönteni. :D

(#25036) Plazmacucci válasza Moleman (#25033) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Faszányos.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#25037) eeXaa válasza funk648 (#25034) üzenetére


eeXaa
addikt

Igen, az aux bemenet erre való

(#25038) Moleman válasza Plazmacucci (#25036) üzenetére


Moleman
addikt

& (#25035) ayy_lmao
Köszi!
Körbenézek, hogy lehet-e kapni valahol, bár nem túl gyakori darab, tartok tőle, hogy nem tudom kipróbálni. De már írtam egy kisregényt a legutóbb eladó darab gazdájának. :)

(#25039) funk648 válasza eeXaa (#25037) üzenetére


funk648
aktív tag

Akkor a Zoom lesz az, köszi.

(#25040) eeXaa válasza funk648 (#25039) üzenetére


eeXaa
addikt

A ZOOM termékek minden forintot megérnek..

(#25041) NeoPampalini válasza funk648 (#25039) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Vedd az Xon változatot, csak kb. 2e Ft a különbség, de így kapsz egy beépített expression pedált, amivel szinte bármelyik paramétert lehet vezérelni, jó móka. :D

(#25042) #20655360 válasza Moleman (#25038) üzenetére


#20655360
törölt tag

Nekem a V55 fej tetszett am. Persze csak vidik alapján.
Jóféle vintage cucc. Metálhoz kell elé pedál mindenképp, de nagyon faszának néz ki.

Te tudnál elé mit pakolni. :D

(#25043) #20655360


#20655360
törölt tag

Ja és am érdekesek ezek a strat testek. Van amelyiknél HSS kivágás van, van ahol SSS, HSH ill. van hogy az egész egy téglalap alakban ki van marva.

Ezek a terveim:
Mexi strat (tételezzünk fel egy H kivágást a hídnál, ennek még utána kell nézni)
+
[link]
+
A meglévő EMG SRO pickupom

=kész a 80s balta :K

1 humbi+vol bekötése meg még számomra is röhej egyszerű.

Na, hivatalosan kijelentem, hogy befejeztem, ha meglesz vmikor, majd kap képet akit érdekel. :D

(#25044) Moleman válasza #20655360 (#25042) üzenetére


Moleman
addikt

A drive csatornája szépen szól, de a tisztája nagyon koszos a Fenderhez képest. Amúgy ár-érték arányban nagyon jónak tűnik az is.

(#25045) #20655360 válasza Moleman (#25044) üzenetére


#20655360
törölt tag

Am nem értem, ha ennyire fontos a clean, miért nem tranyós?? Abban az a jobb, ez van. :)

Ez a Tone Kng meg messze nem méltó a nevéhez, nem csípem a videóit nagyon.

(#25046) Moleman válasza #20655360 (#25045) üzenetére


Moleman
addikt

Ez egy nagyon jó kérdés, valamiért becsípődés nálam a fullcső, pedig 2 éve még azt se tudtam, mi a különbség. :D Najó, egy Kemperrel le tudnám élni az életem, de annyi pénzből egész életemben cserélgethetem a csöves erősítőket. :D
Plusz ha onnan nézed, hogy az új Katana 100-nál olcsóbban meg lehet kapni a 2×12-es Bugerákat, úgy látom, mintha többet kapnék a pénzemért. Persze lehet, hogy tévedés.

(#25047) #20655360 válasza Moleman (#25046) üzenetére


#20655360
törölt tag

Akkor próbálgatnod kell a cuccokat sztem, hogy mi felelne meg.
Csak te tudhatod, hogy neked mi tetszik. :)

Lehet elalélsz majd a csövi holmitól, lehet majd nézel mint én, h wtf.

Próbáltam többet, komolyabbat is, meg persze tranyósakat is. A vége mindig az volt, hogy kérem vissza a guitar riget! :DDD
Csövi clean channel és kb. orgazmusom van, ezt elismerem, de nagy részben (kb. 90% :D) inkább a high gaint preferálom, szal nekem nem érné meg.
Minek fizessek 1-2-300k-t ha úgyis totál szétakarom rombolni a hangot?

Egy Kempert meg én is elfogadnék. :)

(#25048) sanyi0321


sanyi0321
tag

Sziasztok!
Tudom elsősorban nem erre való a fórum de esetleg itt valakinek egy jó árasított Epiphone Les Paul Standard?

Szerintetek Gs Fanaticon, meg Facebookon kívül hol lehet érdemes még hirdetni?

Go home... you're drunk.

(#25049) Moleman válasza sanyi0321 (#25048) üzenetére


Moleman
addikt

Én is csak ezeken a helyeken szoktam hirdetni, aki igényes, úgyis csak GS-en keresi. :)

(#25047) ayy_lmao
Egy Katana 100-at én is kipróbálnék, még mielőtt bármit is vennék, láttam olyan véleményt róla, hogy a 60 wattos csöves Blackstart is alá rangsorolták. :D Ha tényleg annyira jó, kukázhatom a teljes pedalboardomat is, és még pénzem is marad. :DDD

Az Amplitube nekem is örök visszatérő, de erőszakkal irányítom magam a valódi dolgok felé, mert a legtöbb ember szemében nem színpadképes megoldás a hangkártya-PA jelút. :N Eddig egyvalaki állt ki mellette, igaz, ő pont egy hangmérnök volt, így hiteles vélemény. :)

(#25050) InHell válasza Moleman (#25046) üzenetére


InHell
senior tag

Ha Bugerát akarsz venni, mindenképpen már az Infinium szériából válassz, a korábbi modellekkel sok a gond.
A 2x12 kombó nagyon hangos lesz arra készülj fel. Lakásba nem való, minimum kertes házba. :)

< béna duma helye >

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.