Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) csumcsing


csumcsing
csendes tag

Szerintetek az extra heavy metal pengető túl kemény?Sztem nem!!!!hóhohó :C :C :C :C

(#2402) lakisoft válasza csumcsing (#2401) üzenetére


lakisoft
veterán

ezt használod? - szerintem megszokás kérdése ,.,.,.
eddigi tapasztalatom az hogy minél keményebb egy pengető annál nehezebb vele jól játszani ... de hát ha valaki nagyon tud annak mindegy :) - egy jó sofőr Trabantot is és bármely jó - drága márkájú autót is ugyanolyan jól vezeti ...

(#2403) lakisoft válasza harry (#2398) üzenetére


lakisoft
veterán

Nagyon sok ember ezzel a szoftverrel tanul meg igazán jól játszani ... gyakorolni szerintem ez egyik legjobb!!!

(#2404) prmcsk


prmcsk
addikt

Kiváló minőségű felvétel ? Ezzel megoldva.... ;]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#2405) lakisoft válasza prmcsk (#2404) üzenetére


lakisoft
veterán

elég szép kis cucc ... de vajon mennyi az ára?

(#2406) prmcsk válasza lakisoft (#2405) üzenetére


prmcsk
addikt

Kint 300 dodó, én 40k.-ért adom, itt...

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#2407) lakisoft


lakisoft
veterán

Szerintem van ettől olcsóbb megoldás is nem? ... pl. ez + egy kis szoftver

(#2408) prmcsk válasza lakisoft (#2407) üzenetére


prmcsk
addikt

Ez teljesen más.....Ha jobban elkalandozol a linkemen, rájössz, hogy a motyó alapvetően a zene, a stúdiótechnika és felvétel alapköve lesz..Ilyen fazonok használják a zenéhez és az azzal járó felvételekhez...Arcok...

Más linkeken, más hírességek ajánlják...

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#2409) lakisoft


lakisoft
veterán

Tiszta sor - nem leszólni akartam az a cuccot(Sőt nagyon jónak találom így első ránézésre ...) ... csak legtöbbünknek ez sok ...

(#2410) prmcsk


prmcsk
addikt

Pontosítok a limken. Ők is használják ezt a motyót.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#2411) lakisoft válasza prmcsk (#2410) üzenetére


lakisoft
veterán

Ez mind a cucc minősége mellett szól. :C :R

/ Van egy amerikai mondás: Egyél trágyát egymilliárd légy nem tévedhet :)/

[ Szerkesztve ]

(#2412) lakisoft


lakisoft
veterán

Valaki megvette a novemberi zenész magazin Gitár külön számát?

(#2413) painkillerx


painkillerx
tag

Szerintetek a Roland Micro Cube-ban nem keves a 2 Wattos 5" hangszoro?

(#2414) lakisoft válasza painkillerx (#2413) üzenetére


lakisoft
veterán

az attól függ - koncerthez kevés :D otthonra elég ...

(#2415) harry válasza painkillerx (#2413) üzenetére


harry
veterán

Meglepő, de elég durva hangja van. Egyszer kipróbáltunk egyet, és elég masszív hangja volt a tenyérnyi méretéhez képest. Szerintem keress fel egy boltot és nézd meg mit tud. Info

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2416) harry


harry
veterán

Van tippetek egy jó erősítő szervízre? Már megint van valami gond :( Játszottam, EQ-t állítgattam, majd elkezdett kicsit recsegni néha pendítésnél, illetve az alapzaj is nagyobb, kikapcsolásnál szól egy nagyot (peak led felvillan, ami eddig nem volt) és kikapcs. Szétszereltem darabjaira, hangszóró úgy nézem rendben és az elektronikán sem láttam semmi furcsát, de összerakás után ugyan ez az állapot. Igazából nem nagyon merem kapcsolgatni, most úgy-ahogy még működik, nem szeretném esetleg tovább rontani, inkább a szervízre bíznám (ami pedig valószínűszeg csak januárban lehet...). Nem tudom mi lehet gond vagy mennyibe kerülne javítás de az eladáson is gondolkodom. Amúgy egy Create BX-100, bass combo.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2417) csumcsing


csumcsing
csendes tag

Ti milyen hevedert használtok?
:F

(#2418) ngabor2


ngabor2
nagyúr

véleményt szeretnék kérni. 0 zenei tanulmánnyal, 30 évesen érdemes belevágni gitározásba? ha igen, ilyen szintű kezdőnek milyen gitárt tudnátok javasolni?

[ Szerkesztve ]

(#2419) csumcsing válasza ngabor2 (#2418) üzenetére


csumcsing
csendes tag

Sose késő elkezdeni!!!Sztem először egy kezdő gitárt vegyél,a neten 10k körül van!Sok szerencsét! ;)

(#2420) ngabor2 válasza csumcsing (#2419) üzenetére


ngabor2
nagyúr

köszi, asszem valamelyik nap benézek a fejes hangszerboltba, az van közel. innen tudsz valamit ajánlani, vagy vegyek egyet találomra?

(#2421) ReJim válasza ngabor2 (#2420) üzenetére


ReJim
őstag

4/4-es olcsó klasszikus gitárt (nájlon húros) keress... (pl 10k körül a thomann, de azért hallgasd meg)
(Aria AK-20 szerintem jó, de viszont drágább 20k körül van.)
nylonnal kezd, különben egy életre megútálod sztem :D

(bátyám nagydarab, vastagok az ujjai és elektromos gitáron nem tud lefogni egyszerre csak 1 húrt.:) )

aztán fog egy-két leírást és elkezdesz gitározni-tanulni, stb.
jó oldal pl: http://www.gitartanfolyam.hu/
vagy külföldi oldalak, tab-okból is lehet tanulni, akord-ok. vagy pedig a Muszty-Dobai féle könyv. (ha nem kapod meg, vagy nem akarsz rá áldozni 4k-t, akkor torrenten keress "termékmintát" ;) )

sok sikert

</end.?>

(#2422) C4mp3r válasza ngabor2 (#2420) üzenetére


C4mp3r
addikt

Ez tőled is függ, hogy min szeretnél előszür megtanulni. Én akusztikuson kezdtem, mert zeneiskolában csak komolyzenét lehetett tanulni. Abból nekem egy 4/4-es Thomann volt, meg voltam vele elégedve. Első gitárnak megfelel. Persze vehetsz márkásabbat, de amíg nincs valamilyenszintű tudásod addig szvsz fölösleges. Ez 10k körül van, plusz még hozzá a tok, meg nem árt egy hangoló sem. Ha elektromosat szeretnél venni, akkor ott vannak direkt kezdőszettek, amikben adott a gitár, az erősítő, tok, hangoló, heveder stb. Én ebből az Ibanezeket ajánlanám, persze nem kell túl sokat várni tőlük, tanulgatni megfelelnek. Ezek már drágábbak 50k körül kapsz Ibanezt.

(#2423) ngabor2 válasza ReJim (#2421) üzenetére


ngabor2
nagyúr

köszi mindkettőtöknek, remélem holnap nyitva lesznek fejesék, és be tudok menni. mindenképp akusztikusat szeretnék, baráti társaságba az való, az elektromos nem az igazi. remélem ott normális emberek vannak, nem olyanok, hogy csak vérprofikkal hajlandóak szóba állni, egy teljesen kezdőt meg ott vernek át/aláznak meg a naaagy tudásukkal, ahol tudnak.

(#2424) C4mp3r válasza ngabor2 (#2423) üzenetére


C4mp3r
addikt

Biztos, hogy segíteni fognak, hisz nekik is az az érdekük, hogy náluk vásárolj. Bemész, és megmondod, hogy szeretnél vásárolni egy 4/4-es akusztikus gitárt, mutassa a választékot. Meghallgatsz párat, kiválasztod a neked (és a pénztárcádnak) a hangban leginkább tetszőt, ha akarsz kérsz hozzá egy tokot. (Mindenképp ajánlatos venni legalább egy puhatokot a könnyebb hordozhatóság és a sérülések elkerülése végett.) Kérsz egy hangolót, (hacsak hallás alapján be nem hangolod ;] ) és kész. Otthon tanulgathatsz.

u.i.: Nylon húros lenne a legjobb tényleg.

[ Szerkesztve ]

(#2425) ReJim válasza ngabor2 (#2423) üzenetére


ReJim
őstag

és arra számíts, hogy aktív gyakorlás-sorozat után nem fogod a bal kezeden az ujjaid végét érezni. :) (vagy max a fájdalmat.) és ez így lesz, míg meg nem keményedik az ujjad vége...
(ha klasszikussal kezded, akkor könnyebb dolgod lesz, mert a nylonhúr vastagabb, így nem vágja annyira az ujjad, mint a fém... )
a hangszerboltosok meg általában segítenek, és ha látják, hogy nem tudnak rádsózni egy drága gitárt, akkor úgyis az olcsót fogják mutogatni.

</end.?>

(#2426) lakisoft válasza ngabor2 (#2423) üzenetére


lakisoft
veterán

remélem ott normális emberek vannak

biztosíthatlak igen azok!

(#2427) prmcsk


prmcsk
addikt

Fiúk !

Erről vélemény ? G2.1u

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#2428) delta9 válasza prmcsk (#2427) üzenetére


delta9
senior tag

általánosságban elmondható, hogy a zoom termékek jó minőségűek, jól használhatóak, de azért azt ne mosd össze, hogy akik reklámoznak egy terméket, még nem feltétlenül használják is (egyik előző post a stereo digit recorder) profi stúdióhoz szokott profi zenész nem ilyen eszközöket használ :)

(#2429) prmcsk válasza delta9 (#2428) üzenetére


prmcsk
addikt

A profizmustól nagyon messze vagyok, hiszen most kezdek gitározni, ezért sztem nekem sokáig megfelel, majd....Az is soká lesz, amikor beiktathatom a rendszerbe, mert a tanulóidőt nem ezzel kezdem, kezdhetem, az biztos...

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#2430) delta9 válasza prmcsk (#2429) üzenetére


delta9
senior tag

ha multi és szimulációs dolgokban gondolkozol, akkor még érdemes ezeket a termékeket is figyelembe venni, mert szintén a jó minőség - jól használható kategóriába tartoznak:

[link]

(#2431) ngabor2 válasza lakisoft (#2426) üzenetére


ngabor2
nagyúr

sajnos a miklós utcán zárva volt, így a nádor utcára, a classic acoustic-hoz mentem. ott is 100%-ig korrekt volt az eladósrác, mondta, hogy tanulni, gyakorolni felesleges drágát venni, így egy olcsót ajánlott. no, este belekezdek a tanulásba, aztán...

(#2432) harry válasza ReJim (#2421) üzenetére


harry
veterán

Én nem tököltem, egyből bass gitárral kezdtem, fájt is az ujjam eleinte :D Továbbra is keresek Crate erősítő szervízt, vagy ha már ti is voltatok szervizeltetni cuccot és megbízható, jöhet annak a címe is.

ngabor2 - szerezd be a GuitarPro nevű progit, itt gitár tabok vannak, ezek alapján könnyen megtanulhatsz játszani pár számot.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2433) ngabor2 válasza harry (#2432) üzenetére


ngabor2
nagyúr

akkor úgy tűnik, mégiscsak fel kell tennem egy wint valamelyik gépre :D

(#2434) harry válasza ngabor2 (#2433) üzenetére


harry
veterán

Nem tudsz valamilyen virtuális gépet használni esetleg?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2435) ReJim válasza ngabor2 (#2433) üzenetére


ReJim
őstag

nekem anno a wine elvitte... csak talán a midivel volt gondom. de nem emlékszem...
a midi belövéséhez, neked meg lehet több türelmed lesz :)

</end.?>

(#2436) lakisoft válasza ngabor2 (#2431) üzenetére


lakisoft
veterán

sok szerencsét hozzá

(#2437) ttower


ttower
aktív tag

üdv mindenkinek

kaptam egy basszusgitárszettet (gitár+erősítő+pánt) és van egy kis gondom az erősítővel. ha a gaint és a volumet is 1/3 nál nagyobbra tekerem, elkezd torzítani. nem a sima hangszórórecsegéssel, hanem mintha a hangszóró túl nagyot akarna mozdulni és valamihez hozzáütődik. ilyen krákogó kopogó hang. valakinek van valami ötlete mi lehet ez vagy találja ki inkább a szervíz?

erősítő típusa: Johnson Baltimore BA-30B
30 watt, 3 sávos eq, gain szabályzó, fejhallgató kimenet kép

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#2438) harry válasza ttower (#2437) üzenetére


harry
veterán

Érdemes lehet egy telefonnal próbálkozni, aztán vagyadnak egyzerű megoldást, vagy beviszed.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2439) ttower válasza harry (#2438) üzenetére


ttower
aktív tag

remélem valami egyszerű megoldás lesz. ha kikötöm a szobai erősítő+hangfalakra akkor szépen szól. ugyanez a fülhallgatónál. csak a beépített hangkeltő ilyen kaki :(

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#2440) Printszkrín válasza ttower (#2437) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Ettől a cucctól ne várj sokat.

Tekerd vissza a gain-n kicsire, a volume-t fel, maxra, és csak annyi gain-t adj
neki, hogy még ne torzítson.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#2441) ttower válasza Printszkrín (#2440) üzenetére


ttower
aktív tag

az a baj hogy gyakorlatilag használhatatlan. a gitárt jobban hallom. gain 1/10ig sem tudom tekerni mert már recseg. így viszont baromi halk.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#2442) Printszkrín válasza ttower (#2441) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Akkor vidd vissza gariba.
Ennyire nem lenne szabad recsegnie.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#2443) harry válasza Printszkrín (#2440) üzenetére


harry
veterán

Lehet csak egy egyszerűbb szett, de itt valami akkor sem stimmel, ennél jobban kellene mennie. Ezért célszerű a helyszínen kipróbálni.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2444) ttower válasza harry (#2443) üzenetére


ttower
aktív tag

elvileg ki volt próbálva. gyakorlatban sajnos nem így néz ki :(
hangszórócsere megoldhatja a problémát? :F

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#2445) harry válasza ttower (#2444) üzenetére


harry
veterán

Nem tudom mivel lehet probléma. Hívd fel őket majd vidd vissza, az a biztos. Addig szerintem ne nagyon használd.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2446) Bero


Bero
aktív tag

szeretnék felvenni pár pötyögést szabadidőben. mit ajánlatok win-re? :R

(#2447) ttower válasza Bero (#2446) üzenetére


ttower
aktív tag

windows hangrögzítő? :U

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#2448) harry válasza harry (#2416) üzenetére


harry
veterán

Szervíz, valaki? [link]

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2449) deniro2 válasza ngabor2 (#2433) üzenetére


deniro2
senior tag

Guitar Pro-t mindenképpen szedd le, hihetetlenűl megkönnyíti a dolgodat.
Én a '90-es években kezdtem gitározni, ha akkoriban lettek volna ilyen programok éveket spórolhattam volna a tanulásból.
Tabokat innen tudsz szerezni hozzá (szűrd le a találatokat GuitarPro-ra).

(#2450) BENIX


BENIX
csendes tag

ti milyen hevedert használtok?Mert most akrok venni egyet!Help?1500-ért tok szerezni a legolcsóbban?Ólcsóbban tudtok?Nekem nem fontos nagyon a minőség!Ha tudtok olcsóbban akkor lécci írjatok!Help! :B

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.