Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) arnyekxxx válasza Humbucker (#35998) üzenetére


arnyekxxx
veterán

1. Másoknál van, neked az is túl jó ha fülre belövöd.
2. Csak annak aki gitározik, az asszonynak pl semmi szüksége rá
3. Semmi értelme, ott áll a zenekar a színpadon, az énekes odatol egy hangvillát a mikrofonhoz a dalok között és a gitárosok hozzátekerik fülre, így a legjobb

azt akartam irni, hogy hülye vagy bazmeg , de közbeszólt az angolkisasszonyi neveltetésem

De amúgy azért lenne szükség rá, ha pl egy adott hangot keresel ugye?

Ezt remélem komolyan kérdezted, mert viccnek azért dúúúrva lenne.

[ Szerkesztve ]

(#36002) Humbucker válasza arnyekxxx (#36001) üzenetére


Humbucker
senior tag

Sose értettem, csak gondoltam most megkérdezem, pl ha csak egyedül gitározol magadnak attól jobb nincs ha fülre végig pengeted nyilván, csak már régóta megakartam ezt kérdezni.

[ Szerkesztve ]

(#36003) Alexios válasza Humbucker (#36002) üzenetére


Alexios
veterán

Kezdőknek ha nem játszottak más hangszeren elég valószerűtlen, hogy olyan legyen a hallása, hogy fülre simán behangolja. Arról nem beszélve, hogy kétlem, hogy fülre pl. áthangolod A 432-re ha esetleg valami szám miatt úgy szeretnéd, stb. És akkor ezek csak azok a lehetőségek, amikor egyedül játszol, másokkal meg nem is kérdés

[ Szerkesztve ]

(#36004) Humbucker válasza Alexios (#36003) üzenetére


Humbucker
senior tag

Végre egy hasznos válasz. Ebben igazad van, kezdőknek hasznos lehet egy kis időre.
Nem biztos, hogy nem, csak lehet több idő. Én nem sűrűn szoktam hangolni, de ha valami szám miatt mégis átakarom, akkor benyomom a zenét, és elkezdem játszani,az egyik húrt oda hangolom hozzá, utána meg szépen ahhoz a húrhoz az összes többit, nyilván más is hasonlóan csinálja, úgyis a füled a legjobb mérce.

[ Szerkesztve ]

(#36005) #96302336 válasza Humbucker (#36000) üzenetére


#96302336
törölt tag

Értelme pont annyi, mint a húrnak a gitáron.
1: pillanatok alatt beállítható vele a hangszer
2: nem lesz hamis, ha pl, jammelsz másokkal, vagy YT-ra.
3: van már olyan gép is, ami egyszerre mind a hat húrt képes érzékelni, és külön jelezni ki, így még gyorsabb a hangolás.
4: miért szívassam magam, hogy fülre, vagy ha még kezdő vagyok, a húrokhoz hangoljam, aztán meg szenvedni újra és újra, mert előbb utóbb elmászik úgy az egész, hogy viszi a nyaktól kezdve az oktávig mindent. (kis túlzással persze)
5: ha sajnálod rá a pénzt van android és ios APP is hangolni, pont olyan mint a gyáriak.
6: a jobb multieffektekben mind van.
7: a legnagyobb nevek is hangológéppel állítják be a hangszerüket koncertek előtt.
8: a hangvilla, hangsíp lejárt lemez, meg ciki egy koncerten :DDD

Egyébként, ha hamis a jam-hez, akkor azonnal nézem a hangológépen, ami rögtön mutatja, hogy hová is mászott el a húr. nem kell keresgetni, bohóckodni akinek nincs abszolút hallása, annak ez áldás.
Plusz, ha többen vagytok, akkor úgy tízszer gyorsabb belőni rendesen a hangszereket egymáshoz. A keyboard-ok, meg ugye nem hangolódnak el....
Dobhoz meg szintén felesleges :DD

[ Szerkesztve ]

(#36006) arnyekxxx válasza Humbucker (#36004) üzenetére


arnyekxxx
veterán

kezdőknek hasznos lehet egy kis időre.

Nem csak kezdőknek és nem csak kis időre.

úgyis a füled a legjobb mérce.

nem

Mindenestere ez amit előadtál megmagyarázza miért értetlenkedél amikor a húrmagasságállítás utáni intonációállítást emlegették neked egy hónapja :)

(#36007) arnyekxxx válasza #96302336 (#36005) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Dobhoz meg szintén felesleges

Szokták a dobot is hangolni, és nem csak fülre

11563-cherub-dt-10-hangologep-dobhoz

(#36008) bigrob válasza arnyekxxx (#36006) üzenetére


bigrob
őstag

Meg csapjuk hozzá az elmúlt év(ek) hasonló kérdéseit.. :D

A lényeg hogy a Hárli Bönton meg az aliexpresszes EMG-k szarok, de hangolót nem használunk mert az buzis... :)) :)) :))

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#36009) #96302336 válasza arnyekxxx (#36007) üzenetére


#96302336
törölt tag

Jójójó :D
csak sarkítani próbáltam :)

(#36010) #96302336 válasza arnyekxxx (#36006) üzenetére


#96302336
törölt tag

Azért megnéznék egy 5 húros basszusgitárt fülre hangolni, főleg a H húrt....
Biztos van, akinek azonnal megy, de átlag hallással standard H, vagy drop A-ra hangolni őőőő jó móka.

(#36011) Eastman válasza #96302336 (#36005) üzenetére


Eastman
őstag

8. Pedig Ekszöl a Paradise City elején azért sípol, hogy tudja a zenekar, hogy mi a csízió. :DDD :DDD ;]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#36012) Humbucker válasza arnyekxxx (#36006) üzenetére


Humbucker
senior tag

Persze, ez jogos, intonációról nem hallottam, nem is olvastam semmit, ezért sem nyúltam hozzá az eddigi gitárjaimhoz, csak akkor volt ez a hülye ötletem, hogy megtudom ezt én is csinálni :D
Az meg, hogy nem a füled a legjobb mérce elég vicces, akkor mi lenne ha nem az?Megpengetsz pár akkordot, az összes húrt lassan és hallanod kell, hogy jó a hangolás vagy sem, persze biztos van olyan akinek nem a legjobb a hallása, és annak nem a legjobb módszer ez.

[ Szerkesztve ]

(#36013) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

mit ne vegyél az ebayről rovat legújabb tagja:

fekete satus húrkulcs

Kezdenek megjönni a fekete vasak a fehér exp-hez, a húrláb (badass style) elsőre fasza, a hangolókulcsokból viszont a felének szorul a saturésze, kitekeréskor nem a satut nyitotta hanem simán letekeredett a fejük és ott maradt a tengely árván. Fogóval kellett kitekerni, hogy egyáltalán át lehessen a húrt fűzni, most nemsatusként üzemelnek.

(#36014) arnyekxxx válasza Humbucker (#36012) üzenetére


arnyekxxx
veterán

gondolom neked kimagaslóan jó a hallásod azért nem tűnt fel, hogy állítani kellene egy picinykét a gitáron a húremelés után :)

idéznélek:

"De amúgy semmi változást nem észlelek a hangzásba most perpillanat."

"mindenhol, szépen szól , nem hallok rajta fals hangot"

(#36015) cucka válasza Humbucker (#36012) üzenetére


cucka
addikt

Ott tartunk, hogy a fórumról értesülsz arról, hogy hamis a gitárod, mert elállítottad az intonációját. Ez esetben én nem erőltetném ezt a "a fül a legjobb mérce" meg "hallanod kell" dolgokat.

(#36016) Humbucker válasza arnyekxxx (#36014) üzenetére


Humbucker
senior tag

lehet nem állítottam rajta olyan sokat, de tényleg nem észleltem nagyon rossznak, hangszerészhez meg amúgyis vittem volna, ha már egy gitárt veszek akkor ennyit rá szoktam áldozni, és igen, jó a fülem ehhez. Amikor gitárt mentem próbálni gsfanaticról, egy két gitár annyira rosszul volt hangolva, hogy már én jöttem zavarba amikor mondja hogy naponta játszik rajta... De mindegyis, nyilván van értelme csak szerintem ez egy szobai hobbi gitárosnak egy bőven nélkülözhető kütyü.

(#36017) Dagidög válasza Humbucker (#36000) üzenetére


Dagidög
senior tag

A füled pontatlan, a hangológép pontos.

(#36018) Humbucker válasza cucka (#36015) üzenetére


Humbucker
senior tag

ne is erőltessük, persze jogos amit írsz, nem lehet belekötni, de ez ahány ember, annyi vélemény szerintem. Egy a lényeg, saját részemre nem látom hasznát egy ilyennek.

(#36019) FockeWulf válasza Humbucker (#36018) üzenetére


FockeWulf
tag

".....intonációról nem hallottam, nem is olvastam semmit..." de azért fülre hangolsz? :)
Tölts le egy hangoló alkalmazást, az a tuti...néha leellenőrzöd legalább a füledet ;)

(#36020) cucka válasza Humbucker (#36018) üzenetére


cucka
addikt

Kicsit keveredik a szezon a fazonnal.
Az személyes vélemény kérdése, hogy jól szól-e a gitár, tetszik-e a színe, jó volt-e az a szóló abban a dalban, stb. Ahány ember, annyi vélemény, ebben igazad van.

Az viszont nem személyes vélemény kérdése, hogy egy hangszer be van-e hangolva vagy sem. Ha mondjuk van egy A4=440Hz-es referenciád, akkor abból adódik az összes többi hang frekvenciája. Ez nem az én véleményem, ez egy matematikai összefüggés.

Szóval az, hogy be van-e hangolva a gitár, az teljesen egzakt módon mérhető és eldönthető kérdés, függetlenül bármelyikünk személyes véleményétől.

(#36021) cucka válasza Humbucker (#36018) üzenetére


cucka
addikt

A másik gondolat, amit még ki akartam írni:
A hangolás az nem egy olyan ritka rituálé, mint a gitár beállítása vagy a húrcsere. Ahányszor leülsz a hangszerrel, az első dolog, hogy hangolsz. A profik koncerten két szám között hangolnak. Ez annyira alap kell legyen, mint amikor a cipő felvétele után bekötöd a cipőfűzőt.

Ez nem zongora, ahol a hangolás egy különleges esemény, amire szakembert hívsz.

[ Szerkesztve ]

(#36022) nikkel111


nikkel111
csendes tag

Kellemes ünnepeket... :) :C

https://www.youtube.com/watch?v=IAfxT-qfpus

(#36023) fattyu válasza Humbucker (#36018) üzenetére


fattyu
veterán

szerényebben. sokkal szerényebben.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#36024) Humbucker válasza fattyu (#36023) üzenetére


Humbucker
senior tag

Oké :)

(#36025) Tommyka21 válasza Humbucker (#36024) üzenetére


Tommyka21
tag

Hangológép hasznos és én sem arcoskodnék, hogy jó a fülem.
Sok profi zenésznek a pedálboardja egy TC Electronic Polytune-nal vagy egy Boss hangolópedállal kezdődik és nekik sem égő, pedig lehet jobb a fülük a Tiednél.
Nem b..tatás, ezek csak tények :D.

Kollegák!
Tudtam én, hogy Humbi visszatér hamarosan és boldoggá teszi a karácsonyt :D:D:D!

[ Szerkesztve ]

(#36026) fattyu válasza Humbucker (#36016) üzenetére


fattyu
veterán

"hogy már én jöttem zavarba"

az van hogy fogalmad nincs arról hogy kinek a lakásában házában mekkora a hőingadozás a nem otthontöltött napközben ( no légkondi/fűtés ) és az este között.

de ítélkezel.

2-3 fok eltéréssel már el is mászott minden. de te gyere zavarba. és valóban 4 eurós kütyü fölösleges és haszontalan, úgy hogy sosem próbáltad....

főleg hogy lövésed sincs mennyire hallod vagy nem hallod ( eddigi posztjaid alapján a skálán ami a süketségtől az abszolút hallásig tart, bőven középértéken INNEN vagy )

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#36027) Humbucker válasza fattyu (#36026) üzenetére


Humbucker
senior tag

Amikor a kulcson majdnem egy negyed fordulatot tekersz nem a hőingadozásra fognám.
Használtam már hangszerboltban amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#36028) cucka válasza Humbucker (#36027) üzenetére


cucka
addikt

De most tényleg égeted itt magad, mint ha az asztalos azt mondaná, hogy ő nem használ mérőszalagot mert jó a szemmértéke.. :U

(#36029) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Már emlékszem anno miért hagytam fel a topik követésével :(
Múltkor felraktam egy kérdést, de most megint offolnom kell egy ideig :))

(#36030) Humbucker válasza cucka (#36028) üzenetére


Humbucker
senior tag

Jó rendben, akkor ne haragudjatok.

(#36031) bigrob válasza fattyu (#36026) üzenetére


bigrob
őstag

Aliról az a 4 euró is csak 1 dollár.. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#36032) fattyu válasza Humbucker (#36027) üzenetére


fattyu
veterán

azt tudod hogy különféle áttételű kulcsok vannak? szélsőséges eltérés is lehet? ne ásd tovább

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#36033) llax


llax
senior tag

No... közben alakul át a kombó....

Néhány alkatrész ki, néhány be... (kint már 3 darab TL072, helyette 2 helyen OPA2134, 1 helyen JRC4558DD - a többi helyen marad a TL072 + néhány ellenállás cserélődik, hogy értelme is legyen a szintszabályozó potiknak)

(#36035) Goose-T válasza arnyekxxx (#36034) üzenetére


Goose-T
veterán

Zsír! Nekem amúgy jók az alis fekete satus kulcsok, bár hangszerész rakta föl, és mondta, hogy kellett egy kicsit hekkelni rajta, hogy jó legyen. Fel is számolt rá +2000 forintot.

Szerk.: ja, és meg lett kínálva egy kis grafitos zsírral is.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#36036) bigrob válasza arnyekxxx (#36034) üzenetére


bigrob
őstag

De hát ez nem is gibzon, hogy szólhat így? ;] :DDD

Nagyon bejövős, végre 1 hangerő poti és egy hangszedő kapcsoló! :R :C :R
Nekem is lesz jövőre valami hasonló project, mert én meg nem találok olyan V-t ami tetszene.. :DD
Ezek a hangszedők is gyárilag zajosak voltak vagy csak Goose-nak volt ilyen problémája?

Szerk.:
A szemöldök (nut) ilyen floydos rendszerű satus fém vagy rosszul látom?

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#36037) fattyu válasza bigrob (#36036) üzenetére


fattyu
veterán

a keszülő stratomon hangerő lesz, 3állású pickup és egy kétállású felező ( aszondta nem tudja 5 állásúra bekötni a felezéseket is. )

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#36038) Goose-T válasza bigrob (#36036) üzenetére


Goose-T
veterán

Nem zajos, hanem mikrofóniás.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#36039) brickm válasza arnyekxxx (#36001) üzenetére


brickm
őstag

do not feed the troll please.. :D

(#36040) FockeWulf válasza Goose-T (#36035) üzenetére


FockeWulf
tag

Jó szarul is állnak a kulcsok.....

(#36041) nap válasza fattyu (#36037) üzenetére


nap
addikt

Van aki meg tudja oldani... :D Mondjuk a 3 pickuposhoz kell még egy push-pull poti is.

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#36042) fattyu válasza nap (#36041) üzenetére


fattyu
veterán

Tudom hogy letezik de amennyire utana olvastam ahhoz valami specebb kapcsolo kell. Gondolom nem volt neki. Jo lesz igy is

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#36043) arnyekxxx válasza bigrob (#36036) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Nem zajosak, mikrofoniásak, kis gainnel is már sipoltak, szerencsére az eredetivel szemben ami műgyantával van kiöntve így javíthatatlan, a kínaiban sima viasz van. Az elsőről még fullra lerobbantottam a műanyag borítást (ekkor derült ki a viasztrükkjük, tettem is fel ide képet vagy másfél hónapja a csupaszról) úgy viaszoztam és tettem be a gitárba amig nem jött meg az uj műanyag borítás (200ft/db) a másodiknál már csak belevágtam a 4 nemlátszó sarkába fürdés előtt és úgy is tökéletesre viaszolódott, engem meg nem zavar ott ahol úgyse látszik. Szóval ha az ember használ torzítást akkor ezt a félórát rá kell szánni beépítés előtt.

A nut eredetileg csontszínű volt, majd a végén kap egy feketét, a szerelgetés idejére viszont rátettem egy floydos satut, megkönnyítette az életem, hogy az száz nyak le-felszerelésnél nem kellett mindig fullra újrahúrozni csak meglazítottam a húrokat és lesatuztam lazára és úgy szereltem szét. A vasat két felülről beletekert kis csavar tartja a helyén a nyak nincs átfúrva, szóval a végén takarni fogja a végleges fekete nut a nyomát.

(#36044) Goose-T válasza FockeWulf (#36040) üzenetére


Goose-T
veterán

Ezt miből gondolod?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#36045) brickm válasza Goose-T (#36035) üzenetére


brickm
őstag

Csak tipp, de sztem fúrni kellett a lyukakon., Általába ez szokott a hekelés lenni ha kulcs csere van egy gitáron és nem az eredetivel megegyező megy fel.

(#36046) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

37€ deco tele

volt

[ Szerkesztve ]

(#36047) FockeWulf válasza Goose-T (#36035) üzenetére


FockeWulf
tag

A két felső húr kulcsa ocsmányul ferdén áll...a vak is látja, nem kell gondolni...

(#36048) Goose-T válasza FockeWulf (#36047) üzenetére


Goose-T
veterán

Perspektivikus torzítás, közelről lett fényképezve telefonnal. Egyéb hitelesen megalapozott kritikád van még esetleg egy telefonos fénykép alapján?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#36049) bigrob válasza Goose-T (#36048) üzenetére


bigrob
őstag

Hangológép se kell, úgyhogy szemüveget se veszünk fel! ;] ;] ;]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#36050) fattyu


fattyu
veterán

tetszik a hangulat :D mindenki karácsonyfatalppal szop? :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.