Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Kobe


Kobe
veterán

sztem azt kéne egyáltalán eldöntenie min akar kezdeni, egyből elektromos vagy akkusztikust előbb...de az hogy kiadja egy elektomos árát egy akkusztikusért, amit jó ha használ fél évig, mondjuk ki bátran : hülyeség
akkusztikushoz mi kell ? 2 kéz pengető, hangolósíp és egy metronom ...egy akkusztikus gittyó legyen pl 35, hangolo + metronom egyben 7 ropi, plusz 2-3 ezer ftért kap állványt, szal 45 ....de ha megveszi azt a clarity elektro-akkusztikust 65 ért, amin a kihangosítást a büdös életbe nem fogja használni....akkor már ha 60 körül akkor egy Ibanez elektromos, kisebb árkategóriában meg az előző összeállítás, de az elektromos felesleges me úgysem azzal fogja kezdeni hogy punkzene, majd bő másfél év múlva talán

(#1002) Printszkrín válasza ronaldo (#999) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Mindent! :D

Japán Ibanezek 200k-nál kezdődnek.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#1003) ronaldo válasza Kobe (#1001) üzenetére


ronaldo
őstag

Szerintem az SX skorpió gityó lesz. Az 35k (ezt nem is sokallom érte, mert ahoy nézegem külföldön is 35-38 közt van) meg a kombó 18k.

Azt meg akartam kérdezni hogy még miféle kiegészítők kellenek mindenképp.
Pengető az egyértelmű. A metronom az mi? Meg még láttam hogy olyan kiegészítőket lehet venni, hogy gitárkulcs, hangszedő, húrkulcs, húrtekerő, húrvezető, párásító, koptató, slide gyűrű, tüske. Ezek mik? :)

És állvány mihez? ill. milyet ajánlassz?

(#1004) ronaldo válasza Printszkrín (#1002) üzenetére


ronaldo
őstag

Ahogy nézem 2000k-ig meg sem állnak :)

(#1005) Kobe válasza ronaldo (#1003) üzenetére


Kobe
veterán

az SX Scorpion nem rossz vétel, mint mondtam nekem is olyan van, kedvező áron jól néz ki és szépen szól, persze egy alapos hangolás után...1 évi használatra tökéletes, ha meg később elektromosra váltasz megmarad ilyen tábortüzes zenéléshez, elvégre erdőbe vagy tábortűz mellé nem feltétlenül kell 50-60 ezres ibanez :)

ami alap : gitár :D kombó nem feltétlenül szükséges, me az drága (jobbfajta peavey pl 80) mert elektroakkusztikust asszem ki tudsz hangositani közvetlenül minden egyéb közbeiktatása nélkül...ami kellhet az egy digitális hangoló, legtisztább ha már metronomosat veszel....olyan mint egy ampermérő, 3 tartománnyal 2 piros 1 zöld, van rajta egy mikrofon ami méri a rezonanciátha piros tartoményban van akkor nem stimmt a hang, ha zöldben ok, kb akkor mint egy kisebb számológép, legtöbbjén van jack input output is elektromos behangolásához, a metronom meg az a kis fa piramisdoboz amin van egy rúd súllyal és szabályosan adja az ütemet egy skálán...kattog magyarul...na egy olyan 7 ezer ftos hangolósíp ezt is tudja, digitális hangoló plusz pittyeg neked mint a veszettegér, plusz egy állvány ami 2-3 ezer ft és nyílván nevében van arra jo hogy állva tartsd a cuccot, ne dőljön el akrcolodjon meg mert eldőlt leesett stb...ezt így kb 45 ből beszerzed, ha kicist spórolsz rajta 40ből

[Szerkesztve]

(#1006) Kobe válasza ronaldo (#1004) üzenetére


Kobe
veterán

2 milla az abszolúte nem sok, pl Jamie Winchester koncertgitárja ami egy japán elektroakkusztikus Ibanez, az mozgott multko olyan 1.8 milla körül...szal itt is a hatá a csillagos ég
nekem egy ilyen az álmom [link]de ez sem olcsóbb 150nél, 600 euro körül mozog de ez már irtó kemény cucc

(#1007) ronaldo válasza Kobe (#1005) üzenetére


ronaldo
őstag

akkor milyen hangoló bizbazt vegyek? Ezzel akkor én a hülyegyerek is be tudom hangolni, ha már rájöttem hogy mit is jelent a hangolás? :) A kombót mindenképp megveszem, csak 18k és ahogy olvastam az ellenállások nem passzolnak a gyityó-mezei pc 5.1 közt, és a 80k creative hangfalrendszert nem szeretném taccsradobni :)
milyen állványt ajánlassz? :) (akkor ez gyakorlatilag gitártartó, nem?)

(#1008) HavocS válasza ronaldo (#1007) üzenetére


HavocS
senior tag

de ember, a hangkártyába dugod, onnantól kezdve olyan a hangfalnak, mintha egyszerűen zenét hallgatnál [kép] ezt írtam pár hozzászólással feljebb...
mondjuk a kombó ettől függetlenül jó ötlet, így legalább nem csak pcközelben tudsz játszani.
amúgy akkor már inkább koreait próbálj meg találni, próbáld kerülni a kínai cuccokat.

(#1009) ronaldo válasza HavocS (#1008) üzenetére


ronaldo
őstag

ha a hangkártyám kúrja el akkor sem járok jobban :) Nem tudom mi igaz ebből a dologból, de amíg meg cáfolja valaki, addig benn lesz a hangya a fejemben :)

ez a Behringer kínai? (a tesztet amit olvastam róla, dícsérték mint kezdőkombó. és nem drága. ha a gityóval sem csapok a csillagos égbe árilag, akkor a kombó is jó sztem)

(#1010) Kobe válasza ronaldo (#1007) üzenetére


Kobe
veterán

ha közvetlenül kötöd rá, akkor lehet probléma de közben te azt elfelejted hogy átvezeted a szgép hangkártyáján ami képes kezelni ezt az impedancia különbséget, vagyis nem egyből a hangfalnak adja le, így nincs probléma
hangoló meg begatterolsz boltba megmondod hogy kezdő gitárosnak való könnyen kezelhető digitális hangoló lehetőleg metronommal egybekötve : erre az eladó azt mondja van, 10 ezer ft, akkor te érzed hogy át akar vágni, mert tudod legalábbis tájékoztattak hogy 8ért is kapsz ilyet, sőt 5 ért csak hangoló nélkül, és igen ha megvan, a gombok pötyögtetésével beállítod szépen rajta a hangot (utánajársz mire érdemes hangolni a gittyót, melyik húrt milyen hangra) és elkezded pengetni a húrt, addig amig a hangoló optimális hangszínt nem jelez, majd szépen ujra elkezded nyomkodni a gombot, addig amig az aktuális húr hangjához nem érsz, elkezded lepengetni a másik húrt, és szépen addig csavargatod a kulcsot amig optimális értéket nem jelez a hangoló, és így tovább mind a hat húrnál...állvány : olyan kell aminek van nyak-gyűrűje, vagyis egy félkör alaku gyűrű ami a nyakánál fogja megámasztani a cuccot, a gitár ugyis beleül a hámba alul, de ha nincs ilyen nyaktartó akkor ha pl véletlenul meglököd picit, könynen kidől a keretből, ennyi

(#1011) Kobe válasza HavocS (#1008) üzenetére


Kobe
veterán

te meg mondhatnál nekem egy viszonylag jól felszerelt kombót, ami nem túl vészes és pl egy 5x3 méteres szobában kellemes hangot ad, vagyis ne a rockmaraton nagyszínpadának teljes felszerelése legyen :) és relatíve sok dolgot tud persze

(#1012) Kobe válasza ronaldo (#1009) üzenetére


Kobe
veterán

a hangkártyát igen nehéz lenne elkúrnia tekintve hogy a hangkártyát direkt ilyenekre képezték ki, míg a házimozi hangfalat nem közvetlenül ilyenre...szóval ha közvetlenül kötnéd hangfalra lenne gond, gépről nem lesz, ennyi ....mellesleg : mi éri meg ? egy 7-8 ezres (és akkor mér sokat mondtam) hangkari ami 90% hogy megússza vagy egy többtízezres hangfal ami 90% hogy kikészül egy idő után ?

(#1013) Kephamos válasza Kobe (#1011) üzenetére


Kephamos
addikt

Úgylátom, hogy hiába írogatok itt... Roland Cube 30.

(#1014) Kobe válasza Kephamos (#1013) üzenetére


Kobe
veterán

ez kb mi pezetába kerül Hungária nemes honában ?

(#1015) Kephamos válasza Kobe (#1014) üzenetére


Kephamos
addikt

Kb. 45000HUF-ba. Nem olcsó, de megéri. Nagyon nagyot szól, ahhoz képest, hogy csak 30 wattos.

(#1016) HavocS válasza Kephamos (#1015) üzenetére


HavocS
senior tag

A Roland Cube tényleg állat széria, megéri a pénzét. 5x3 méteres szobába még a 15W-os is elég szerintem :) A Behringer dajcs, és nagyon jó ár/érték arányú cuccokat gyártanak. Tőlük pl. ezt tudom ajánlani:

Behringer GX-110 Ára: 45.000 Ft db
[kép]
30 Watt • Virtube cső szimuláció • 10'' Jensen hangszóró • Tiszta és Overdrive csatorna • a tiszta csatornán fő hangerő, az Overdive csatornán érzékenység, és hangerő • mély, közép és magas hangszín • hangfal kimenet • fejhallgató kimenet • vonal kimenet • effek loop • 99 mono effekt, amely a gitár jeléhez keverhető (zengető, visszhang, Flanger, Chorus, Compressor, Expander, Wah-Wah, stb) • MIDI vezérelhetőség (csatorna- és effekt váltás) • fejhallgató kimenet • hangfal kimenet
www.hangszeraruhaz.hu

jó kis hely, egész nagy a választék, én is itt vettem a multimat. Ja, ugyanitt kaphatóak az említett Roland kombók is :)

(#1017) Kobe


Kobe
veterán

jah többet nem szeretnék majd rááldozni mert a gittyó úgyis drágább lesz, a szobám meg nem nagyszínpad szal felesleges...tanárnál meg ott van egy baromi nagy marshall meg egy behringer szóval nem tervezek ilyen hatalmas cuccot beszerezni, helytakarékosság miatt is, me lassan teli a szobám és mozdulni sem tudok, plusz meg ugyis itt van 5 szép hangfal még

[Szerkesztve]

(#1018) ronaldo válasza Kobe (#1010) üzenetére


ronaldo
őstag

Mutatnál egy képet az általad felvázolt gityótartóról? A tetejét értem, csak az alja kialakítást nézem. Mert egy gyárihoz hasonlót, kb. két délután alatt megcsinálok, 0ft-ért. (fémmegmunkálás rulz :D)

(#1019) Niquis válasza HavocS (#1016) üzenetére


Niquis
aktív tag

A Cube 15-tel vigyázni kell, mert abból kihagyták az effektes részt, pontosabban igen fapados lett. A Cube 30 és a Micro-Cube (2W-os gyakorló) azonos ilyen szempontból, ezért kerül a 2W-os kábé annyiba, mint a 15W-os. Ha már van mellé egy külön multieffekted, akkor nem kérdés, egyébként viszont...
A Behringerről meg már több negatív véleményt is hallottam, igaz, elsősorban a GM108-ról. Önmagában a németség még nem garancia a precizitásra. A DiMavery cég is német, mégis: egy típusú basszusgitáruknak szar az elektronikája, és még ráz is néha, állítólag.:)

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1020) Kobe válasza ronaldo (#1018) üzenetére


Kobe
veterán

kb 10 mperces munka eredménye :) [link]
a lényeg hogy ami pirossal van jelölve meg a felső gyűrű az valamilyen puha boritással van, ne kezdje ki a fát, mint pl ami régen a BMX cangákon a kormányt középen összekötő rud ilyen szivaccsal volt boritva, ez is olyasmi, a gyűrű meg a nyaktartó borított szivacsos anyaggal a többi egy fém és csókolom
amugy gógli gitártartó string re keresel pár képet biztos kiad a talált oldalakon

[Szerkesztve]

(#1021) HavocS válasza Niquis (#1019) üzenetére


HavocS
senior tag

Jogos észrevétel, abban valóban nincs effekt. Behringerből is vannak szar cuccok (X V-AMP multit kerülni kell mint a leprát, viszont a 8 ezerrel drágább V-AMP 2 teljesen jó), ezeket meg kell próbálni kiszűrni, na meg olvasgatni kell a Harmony-centralt mielőtt vennél vmit :)

(#1022) HavocS válasza Niquis (#1019) üzenetére


HavocS
senior tag

honnan van az aláírásodból az idézet? :DDD

(#1023) HavocS


HavocS
senior tag

gitárállványok: [link]

(#1024) ronaldo válasza Kobe (#1020) üzenetére


ronaldo
őstag

Látod erről van szó. Ilyet 4-5óra alatt össze lehet rakni, szivacs+ilyesmi majd valahonnan lesz. majd teszek fel képeket róla :)

(#1025) Niquis válasza HavocS (#1022) üzenetére


Niquis
aktív tag

valami fórumból nyúltam, talán a hangmesterről. Csak nem te követted el?:)

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1026) HavocS válasza Niquis (#1025) üzenetére


HavocS
senior tag

nincs hozzá közöm, csak tetszett :)

(#1027) Kobe


Kobe
veterán

vááááá
kell egy Ibanez de nagyon :S tanárom ma megmutatott pár szólót az új albumukról eszméletlen miket művelt egy villanygitárral .....ibanez + 20 év tapasztalat = heaven :)
akit érdekel, algernon.uw.hu ról leszedhet számot tőlük, nagyon klassz instrumental rock, javaslom a Kási albumról a Childhart számot, elgondolkodtató :)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1028) HavocS válasza Kobe (#1027) üzenetére


HavocS
senior tag

ne is mondd, nekem is minden vágyam... bár nézegettem a Jackson gitárokat, azok is elég királyok :) Csak hát az áruk...

(#1029) Kobe válasza HavocS (#1028) üzenetére


Kobe
veterán

valaki nemrég említette a Washburn márkát, egyik tanulótársanak washburn van...75ért vette használtan :S szóval újonnan is húzós cucc, soha nem hallottam rola ...de elhatároztam hogy ,mindenképp tavaszra egy ibanez sa160 ra összegyujtöm a lóvét
csak egy illusztráció, ő a tanárom : [link] és amit a kezében tart az a 300 ezer körül mozgó Ibanez :) nem akarok hülyeséget mondani milyen széria, valami P betűs és rímel a Petrocelli re :D vmi pietrusco vagy nem tom, elfelejtettem....de ha a hangjára is kiváncsi vagy akkor pár számban a feljebb említett albumról meghallgathatja aki akarja...eszméletlen tiszta hangon szól pedig má jó 5-6 éves cucc

[Szerkesztve]

(#1030) HavocS válasza Kobe (#1029) üzenetére


HavocS
senior tag

jaj, ilyen színezéssel elrontani egy ilyen ütős gitárt :(
de lehet hogy csak én vagyok maradi ;]

(#1031) Kobe válasza HavocS (#1030) üzenetére


Kobe
veterán

nekem is ez ugrott be elsőnek, hogy ilyen jólfelszerelt gitárt ilyen ronda színezéssel elcsúfítani....ahhoz már tudni kell :)

(#1032) HavocS válasza Kobe (#1031) üzenetére


HavocS
senior tag

viszont az a Jackson a fickónál a háttérben király :D

(#1033) Kephamos válasza ronaldo (#1024) üzenetére


Kephamos
addikt

Én csak a polc oldalának támasztom a gitárt, és eddig semmi baja nem lett, még fel se borult, vagy ilyesmi.

(#1034) Kephamos válasza Kobe (#1029) üzenetére


Kephamos
addikt

Iyen van a Pokolgépes, vagy az Ossianos (mindkettőt utálom, egyszer láttam élőben, ott láttam a gitárt.) fickónak is. Tényleg nagyon állatúl szól. :R

(#1035) Bero


Bero
aktív tag

Watch this: [link]

(#1036) Kephamos válasza Bero (#1035) üzenetére


Kephamos
addikt

Nem értem, hogy mér' olyan nagy szám ez... Bárki megtudja... :DDD
Amúgy meg: :C :Y :R

(#1037) Kobe válasza Kephamos (#1034) üzenetére


Kobe
veterán

igen, vmelyiknek van ilyen....valószínűbb hogy a pokolgépesnek, tudtommal vele közeli ismeretségben áll Kási, lehet hogy azsonták, na vegyünk egyformát pajti :)

én meg közben megtaláltam végleges kiszemeltem, ettől a típustól nem fogok eltérni, ehhez ragaszkodni fogok mert gyönyörű :):[link]
amit tud és ahogy kinéz, ahhoz képest elég olcsó és még pécsen is lehet kapni :)

[Szerkesztve]

(#1038) Kephamos válasza Kobe (#1037) üzenetére


Kephamos
addikt

Nekem bejön a színe, bár hosszú távon biztos zavarna. Többekközött ezért sem veszek ilyen gitárt. :DDD

(#1039) rOwLeY válasza Bero (#1035) üzenetére


rOwLeY
őstag

Komolyan eljátszotta a gyerek vagy csak egy ilyen filmes trükk ez?!
Brutál!Én nem vok sztem idősebbn nála de áhhh.közelsem tok ennyire!k***a jo!!!

(#1040) rOwLeY válasza Kobe (#1037) üzenetére


rOwLeY
őstag

GYönyörű azt megkell hagyni!CSak pont ezért nem vennék ilyen gitárt!Nekem inkább az egyszínű a jo, mert ha véletlen hozzákoccantanám vmihez v vmi történne és elpattanna egy picit is az a gyönyörű festés felakasztanám magam!
Meg az Ibanez amugy sem az én világom!Viszont a videona kiscsávó Tele-je nagyon bejövős csak nem szeretem ebben a színben!

(#1041) Kobe válasza rOwLeY (#1040) üzenetére


Kobe
veterán

hát, nekem tetszenek nagyon is az egyszínűek, de ezek valahogy stílusosabbnak tűnnek élőben :) és ha már ilyenre összeszedem a zsét, akkor arra mitn a szemem fényére :) az egyszínűek meg huzamosabb használat után mint a mosott szar, szarrá kopva rajta a gyönyörű fényezés, matt és zsírfoltos az egész, kiábrándító :S

(#1042) rOwLeY válasza Kobe (#1041) üzenetére


rOwLeY
őstag

én most nem azért mondom!Persze, ha ezt szeretnéd és tetszik akkor vedd meg!Mondenkinek nem egyezhet az ízlése!!!!!De tényleg nagyon szép gitár!!Csak szóljn is jol!

(#1043) Bero válasza rOwLeY (#1039) üzenetére


Bero
aktív tag

Hát, ezt eldönteni elég nehéz, pláne nekem. :) Legalább 10szer megnéztem egymás után

(#1044) Kephamos válasza Bero (#1043) üzenetére


Kephamos
addikt

Egy biztos. Nem nagyon mutatták a srác kezét közelrő, csak a végén, amikor már viszonylag egyszerű témát játszott.

[Szerkesztve]

(#1045) rOwLeY válasza Kephamos (#1044) üzenetére


rOwLeY
őstag

meg az elején amikor a lepörgetést csinálta, azt meg hát...
mikor egy éve tanultam gityózni már lazán játszottam a Thunderstruckot:D:D
Szal asse veszett nehéz!

(#1046) HavocS válasza Kobe (#1037) üzenetére


HavocS
senior tag

Valóban gyönyörű :R Bár a pickupokat tekintve én inkább a H-S-H pickupos modelleket kedvelem.
Mennyibe kerül egy ilyen szépség?

(#1047) Kobe válasza HavocS (#1046) üzenetére


Kobe
veterán

89900 pezeta :S elhatároztam hogy mivel minden nem megy adj uram de azonnal elven, így előbb a gitárra szedem össze a zsét, és utána egy komoylabb kombóra, egy Peavey Studio 112 re, 65 wat, itthon jól leszabályozható, és később ha kell valamilyen nagyobb helyen még oda is jó...addig meg gépen használom, de most ilyen kis cuccokért ami jó, pl 30 W os peavey nincs kedvem 50-60at kiadni majd, ha egy 15 ezerrel drágábban 2x oylan jót kapsz...

[Szerkesztve]

(#1048) delta9 válasza rOwLeY (#1039) üzenetére


delta9
senior tag

nem játszotta el :) a másik 'csávó' játszotta el az egészet, a közeli felvételeken az ő keze van. minden gitárosnak látnia kell azt a filmet. az a címe, h crossroads, 86-os film. jah, ő egyébként steve vai. mármint az idősebb. és sok gitárbetétet játszott fel a filmen. az összeset, amit a fiatal srác játszik (ő meg a karatekid c. filmekben játszott)

(#1049) Bero válasza delta9 (#1048) üzenetére


Bero
aktív tag

Igen a srác ismerős volt, és nem a gitártudása ugrott be :)
Stave Vai-nek érdemess megnézni pár szólóit, nagyon jók.
Létezik magyarul a film?

[Szerkesztve]

(#1050) Niquis válasza Bero (#1049) üzenetére


Niquis
aktív tag

a google video a ''joe satriani'' stringre is ad pár elég jó találatot.:) Köztük egy több mint másfél órás koncertfelvételt, ahol Satriani, Vai és Malmsteen szerepel...mit mondjak, impozáns nézni a három gitáros félistent, egyenként is, de aztán leállnak jammelni mindhárman.:) remélem fenn lesz sokáig. apropó, hogy lehet video streamet lementeni?:)

[Szerkesztve]

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.