Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) (Darkwood) válasza máyköl (#2850) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Vagyis az ujjaid! ;]

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#2852) máyköl válasza (Darkwood) (#2851) üzenetére


máyköl
veterán

Uhhh... Fáradt vagyok. ;] Igen, az ujjaim. ;]

(#2853) máyköl


máyköl
veterán

Szerintetek melyik a jobb?
-ragasztott nyak?
-csavarozott nyak?

(#2854) (Darkwood) válasza máyköl (#2853) üzenetére


(Darkwood)
őstag

A ragasztott nyakú gitárok nem jók, ha az olcsóbb kategóriát választod. Volt sok ragasztott nyakú gitárom, de egy idő után mindegyikben keletkezett egy-két "béka"! Most egy csavarozott nyakú gitárom van (2 éve) és semmi ilyesfajta gondom nincs, akár hogy is nyúzom! Ez csak egy vélemény, hallgasd meg a többieket is, hogy ők hogy látják! ;)

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#2855) máyköl válasza (Darkwood) (#2854) üzenetére


máyköl
veterán

"egy-két béka!" Pl.?

(#2856) (Darkwood) válasza máyköl (#2855) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Egy idő után nem volt egyenes a nyaka!

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#2857) DeadMen válasza (Darkwood) (#2856) üzenetére


DeadMen
tag

A nyak mindig vetemedik,hogyha nincs benne vas. Milyen gitárod van most? Ha csavarozva van pl egy elektroakusztikus nyaka,ha felsőbb kategóriás is,de nincs benne vasrúd,akkor vetemedik az is,akár Gibson,akár egy occsóbb akusztikus:). Ezért nem is szabad levenni az összes húrt,mert utána napok kellenek mire visszaáll. Még az Ibanezemen sem mertem levenni az összes húrt,csak kettesével szedtem le,de még így is valamennyit vetemedett. Tehát a vetemedés nem azon múlik,hogy ragasztva vagy csavarozva van-e,hanem,hogy van-e merevítés a nyakban.:)

(#2858) máyköl válasza DeadMen (#2857) üzenetére


máyköl
veterán

Értem, köszi. Egy Fender Squier BULLET-em van. Tehát, bármilyen profi gitárod van, a nyak elvetemedik. Értem, köszönöm. Szerencsére nem akarom örökké használni. :K ;]

Darkwood: Neked is köszi. :R :R :R

(#2859) DeadMen válasza máyköl (#2858) üzenetére


DeadMen
tag

A Bullettben van vas,tehát nem fog nagyon mozogni,maximum 10ed mm-eket. Ha belenézel a hangológépeknél a kis lyukba,ott van a vas vége,egy imbuszcsavarral:)

(#2860) (Darkwood) válasza DeadMen (#2857) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Jackson DXMG!
Ugye nem akarod azt mondani, hogy nincs az elektromos gitároknak a nyakában merevítő pálca!? :U

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#2861) máyköl válasza DeadMen (#2859) üzenetére


máyköl
veterán

Remek hír. Egyébként a BULLET ragasztott? (csakúgy érdekel, nem találtam sehol a választ) :R

(#2862) DeadMen válasza (Darkwood) (#2860) üzenetére


DeadMen
tag

Nem. Az elektromosnak van(mondjuk már találkoztam olyan ~20k-s Golden Tonnal,aminek nem volt:DDD),de ha a Jackson lehúrozod,hagyod állni egy éjszakát,fogsz 1-2 mm-nyi elváltozást találni,és visszahúrozás után kell neki pár nap utánahúzás,mire újra beáll.

(#2863) DeadMen válasza máyköl (#2861) üzenetére


DeadMen
tag

Nem. Csavarozott. A hátulján van egy kis lemez egy Squier felirattal,az alatt van rögzítve,ha jól emlékszem.

(#2864) máyköl válasza DeadMen (#2863) üzenetére


máyköl
veterán

Igen, azt énis láttam, csak gondoltam, hogy a kis fém feliratot rögzíti a csavar, és a nyak ragasztva van. Köszi a segítséget mégegyszer! :R :R :R

(#2865) (Darkwood) válasza DeadMen (#2862) üzenetére


(Darkwood)
őstag

De ez a újra beállás főleg azért van, mert nyúlik az új húr! Volt anno, amikor több napig nem volt rajta a húr és felhúroztam, de a vetemedéssel nem volt gondom (mondjuk itt hozzá tenném, hogyha egy nyak megvetemedik, akkor annak annyi)! Nem azt akarom mondani, hogy "hiperszuper" gitárom van, de szerintem a csavarozott floyd rose-os, satus blablabla gitároknál szerintem ez nem gond! Nem vetemedhet meg! :(

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#2866) máyköl válasza (Darkwood) (#2865) üzenetére


máyköl
veterán

Nekem a gitártanárom szokta húrozni a gitárom, ő már csak tudja, hogy kell. De azthiszem ő egyszerre leszedi az egészet. :C

(#2867) DeadMen válasza (Darkwood) (#2865) üzenetére


DeadMen
tag

Természetesen annyira nem,mint egy alsókategóriás akusztikus gitár,de észrevehető,persze csak 10ed mm-ekben gondolkodunk most :K

(#2868) (Darkwood) válasza máyköl (#2866) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Én is leszedem az egészet és úgy rakom fel!
DeadMen: Ha Te mondod! :D

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#2869) máyköl


máyköl
veterán

Hányas húrt használtok? ;]

(#2870) DeadMen válasza máyköl (#2869) üzenetére


DeadMen
tag

9-11-16-24-32-42

(#2871) (Darkwood) válasza DeadMen (#2870) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Nekem az egyel nagyobbik van! Húhhh,,, amikor megvettem a gityut és 9-es húr volt rajta én pedig 10-est raktam rá... na az volt a szenvedés mire beállt a nyak! :Y

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#2872) máyköl válasza (Darkwood) (#2871) üzenetére


máyköl
veterán

:D

(#2873) DeadMen válasza (Darkwood) (#2871) üzenetére


DeadMen
tag

A floyd rose-nál az az igazi baj,hogyha az egyik húrt húzod,a másik lejjeb hangolódik a rugók miatt,és a gyengített felfüggesztés miatt,azzal el kell szórakozni jó sokáig,mire beállítod,de megéri :C

(#2874) (Darkwood) válasza DeadMen (#2873) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Megéri, mert satu neki és napokig bírja! + nem beszélve arról, hogy ha használod a tremolót, akkor sem hangolódik el!

[ Szerkesztve ]

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#2875) máyköl válasza (Darkwood) (#2874) üzenetére


máyköl
veterán

Nekem se hangolódik el nagyon, de a haveromnak igen. :K

Olp gitárokat ismeritek?

(#2876) DeadMen válasza máyköl (#2875) üzenetére


DeadMen
tag

Ismerős,de most nem nagyon ugrik be,tudsz valamilyen linket dobálni?:)

(#2877) (Darkwood)


(Darkwood)
őstag

Nos, ma lehangoltam a gityumat C-G-C-F-A-D-re és problémamentes volt a művelet!

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#2878) máyköl válasza DeadMen (#2876) üzenetére


máyköl
veterán

Pontosan ilyen van a haveromnak: [link]

(#2879) máyköl válasza DeadMen (#2876) üzenetére


máyköl
veterán

Neked milyen gitárod, erősítőd van?

(#2880) DeadMen válasza máyköl (#2879) üzenetére


DeadMen
tag

Van egy Ibanez RG370Dx-em,egy Line6 PodXT Live multieffektem,és egy Fender Solid State Twin Reverb s2100-as fejem.:) Ők

mod: Nem rossz az az OLP,utánanéztem MusicMan leányvállalata :C :C ha minden igaz

[ Szerkesztve ]

(#2881) (Darkwood) válasza DeadMen (#2880) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Milyen témákat szoktál játszani?

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#2882) máyköl válasza DeadMen (#2880) üzenetére


máyköl
veterán

Ibanez RG370Dx ! Megnéztem nagyon tetszik. Pontosabban ilyen? [link]

(#2883) DeadMen válasza (Darkwood) (#2881) üzenetére


DeadMen
tag

Mostanában leginkább sajátokat,de anno volt egy kis bandám,aztán kisebb bulikon rendezvényeken léptünk fel, és régi magyar slágereket,pl. Edda,Republic,Illés,Beatrice...meg ismertebb külfödli számokat játszottunk...most felbomlás volt,saját számokat írok,és a banda régebbi tagjaival játsszuk föl ezeket,home "studio"-mban:D

*mályköl:egész pontosan ilyen:) még színre is:))

[ Szerkesztve ]

(#2884) máyköl válasza DeadMen (#2883) üzenetére


máyköl
veterán

Akkor jó gitárod van. :D A link alatt jó tapasztalatok vannak. :C

(#2885) (Darkwood) válasza DeadMen (#2883) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Rakj fel videót! Azonnal! ;] Kíváncsi vagyok a témákra! :K

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#2886) DeadMen válasza (Darkwood) (#2885) üzenetére


DeadMen
tag

Top Secret :( :DDD Amúgy csak hanganyagom van,videót nem szoktam csinálni. Egy "kész" szám jó lesz? Csak a szöveg hiányzik róla:)

(#2887) DeadMen válasza máyköl (#2884) üzenetére


DeadMen
tag

Színpadra nagyon jó,szinte minden szempontból tökéletes,de felvételre nekem nem elég lágy a hangzása. Amúgy ott is egy 3as fölé 5ös skálán:))

(#2888) máyköl válasza DeadMen (#2887) üzenetére


máyköl
veterán

Aha. Hát inkább egy bandába jó. Jól látom, hogy 5 pickup-os? :U

(#2889) DeadMen válasza máyköl (#2888) üzenetére


DeadMen
tag

3. Abból kettő dupla:)

(#2890) máyköl válasza DeadMen (#2889) üzenetére


máyköl
veterán

:D Jól szólhat...

(#2891) (Darkwood) válasza DeadMen (#2886) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Persze jó...

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#2892) DeadMen válasza (Darkwood) (#2891) üzenetére


DeadMen
tag

Most letöltés folyik,de estefele,ha kész lesz feldobom youtube-ra majd:)

(#2893) (Darkwood) válasza DeadMen (#2892) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Oké! ;)

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#2894) máyköl


máyköl
veterán

Holnap megyek megvenni ezt a solo-gitár tokot. :U

Jó ez szerintetek? :)

[ Szerkesztve ]

(#2895) DeadMen válasza máyköl (#2894) üzenetére


DeadMen
tag

Ha nem vágod falhoz,akkor igen:D Egyébként,ha nagyon drága a gitár,akkor keménytokot javasolok.

(#2896) sti10p


sti10p
senior tag

Nekem egy olcsó Hohner Rockwood Pro-m van, egy kissé zajos Boss MT-2-vel, erősítőm az persze nincs hozzá, úgyhogy a magnóba dugom :).
Álmom egy 8 húros ESP V modell, amit persze nem gyártanak, úgyhogy teljesen custom lenne, bár nem tudom eggyáltalán hogyan lehetne megoldani innen magyaroszrágról egy ilyen rendelést... :(
A 8 húros gityókról amúgy mi a vélemény? 2 álltalam ismert gyártó csinál ilyet szériába: az ESP és az Ibanez, meg még van valami Newborn is asszem...
8 húrost használó bandák/gitárosok: Devin Townsend, Steve Vai, Dino Casarez (Divine Heresy), Stephen Carpenter (Deftones), Fredrik Thordendal és Márten Hangström (Meshuggah).

XY

(#2897) Senki9876


Senki9876
tag

kb. 3 hónapja vettem tanulás céljából egy [VRS110C Gloss Black Gitárt]

Kiváncsiságbol valakinek valamien tapasztalata ezzel a tipussal/márkával?

Mikor megvettem a gitárt, 7 -es húrkészlet volt rajta, de az kegyetlenül kényelmetlen volt. Most 10 -es húrkészlet van fent rajta. Nagyon bejövős. Milyen időnként kellene húrt cserélni? 2 max 3 hete lehet vent az új húrkészlet, de az utóbbi időben mintha torzulást vennék észre a gitár hangjába. :F lehet hogy csak halucinállok

"Nem törődöm azzal, hogy az emberek nem ismernek, azzal törődöm, hogy nem ismerem az embereket." Kung Fu-Ce

(#2898) máyköl válasza DeadMen (#2895) üzenetére


máyköl
veterán

Köszi a segítséget megvettem.- Egyenlőre jó.... :D

(#2899) (Darkwood) válasza Senki9876 (#2897) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Nézted már a gitár nyakát, hogy hogy néz ki, amióta felraktad a 10-es húrkészletet? Én fél évente, évente szoktam cserélni.

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#2900) DeadMen válasza Senki9876 (#2897) üzenetére


DeadMen
tag

Sztem a gitárnyakad megköszönné,hogyha újra 7es készletet tennél föl....:F Pláne,hogy merevítés sincs a nyakban:F

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.