Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) lakisoft


lakisoft
veterán

Ez elég ütő!

(#2252) lakisoft válasza Eastman (#2248) üzenetére


lakisoft
veterán

Ez is nagyon ott van ...
üdv, lakisoft

(#2253) alitak válasza alitak (#2245) üzenetére


alitak
senior tag

UP

Valakinek vélemény?

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#2254) lakisoft válasza alitak (#2245) üzenetére


lakisoft
veterán

Pedig lehet hogy használtba találnál magadhoz valót ennyi pénzért ...
Betérsz egy hangszerboltba végigkérdezed hogy ennyi pénzért mit tudnak adni - majd az ajánlott modelleket szépen sorjában kipróbálod ... ha tetszik valami megjegyzed ... és mész a következő boltba ... megkérdezed mit tudnak ajánlani ... és megy a dolog tovább.

Kisebbfajta türelem játék.

ez is egy olyan dolog amit szerintem nem érdemes elkapkodni.

www.fejeshangszer.hu
www.mezzoforte.hu
www.hangmester.hu
www.hangszerdiszkont.hu

üdv, lakisoft

(#2255) lakisoft válasza alitak (#2253) üzenetére


lakisoft
veterán

Ha valami konkrét igényed van akkor azt is írd!
üdv, lakisoft

(#2256) ReJim válasza alitak (#2245) üzenetére


ReJim
őstag

szerintem bass márkák ebben az árkategóriában: warwick, peavay. (elitebb márkák: hartke, ampeg, gallien krueger. de ezek már drágák. és nem kombók.)
amire ügyelj: legyen nagy hangszóró minimum 1db 12'-os és legyen mellette ciccegő (magas sugárzó).
mindenképpen próbálj végig több darabot/típust. és ami a legjobban illeszkedik hozzád, a gitárodhoz, azt vedd meg.

(cimbi warwick fejet használ. sztem jól szól. csak sajna a fej 100, hozzá egy normális láda 150-200)
én használtan vettem egy marlboro-t (amcsi, nem kínai). ez fele annyiból volt meg mint amennyit te költenél rá. 70wattos, egy 15'-os hangszóró van benne, csak a magas hangszóró hiányzik belőle. (de mivel szólógitárhoz használtam, így nem hiányzott annyira.)

koncert: attól függ, hogy milyen koncert/milyen zene. ha underground, akkor kocsmába bepakolva a cucc, és a hangszeralapok nincsennek kihangosítva. ha komolyabb akkor meg kivan, de ha egy nem túl jó minőségű kombót kihangosítanak, akkor nem lesz csodaszép hangja.

gyakorlás: ami otthoni gyakorlásra elég, az lehet próbán még kevés, elnyomja a dob, vagy a szólós :D (és mint tudjuk próba nélkül nehéz koncertezni). szóval inkább az legyen a probléma, hogy ''halkítsd lejjebb azt a szrt.'' minthogy ''addj rá hangot, krv halk''. :)

[Szerkesztve]

</end.?>

(#2257) alitak válasza ReJim (#2256) üzenetére


alitak
senior tag

koncert: attól függ, hogy milyen koncert/milyen zene.
Egyelőre semmilyen, ugyanis nincs zenekar. Viszont fősulira ha elkerülök, akor már nekiállok keresni embereket. Hard rock, heavy metal kategóriájú zene illik hozzám úgy érzem :)
Tudom, hogy csóró kombó szar kihangosítva is, pár koncertet már hangosítottam.
Próbákon meg úgyis minden a dobhoz van igazítva, annak nem lehet a hangján sokat alakítani.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#2258) Jackson v


Jackson v
csendes tag

Hi
Tudtok mondani nekem valami infót erről a gitárról.Nekem nagyon tetszik de kiváncsi vagyok kinek mi a tapasztalata .

[link]

(#2259) M@trixfan válasza Jackson v (#2258) üzenetére


M@trixfan
addikt

Vérbeli metálhoz való gitár, aktív EMG hangszedőkkel. Mindenképp hallgasd meg, hogy bejön-e az aktív elektronika. Elvileg eredeti Floyd Rose van rajta ami szintén jó, de a felsőbb kategóriás Ibanez tremolok jobbak. Gondold át, hogy kell-e tremolo egyáltalán, ez úgysem egy all in one gitár.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#2260) Jackson v válasza M@trixfan (#2259) üzenetére


Jackson v
csendes tag

kössz az infót.Nekem fontos a tremolo.Szerinted milyen árban lehet egy ilyen?

(#2261) Printszkrín válasza Jackson v (#2260) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Ez nem két forint az biztos!
Látom van izlésed a jó hangszerhez, de készülj fel, ha találsz itthon, akkor több
száz ezer forint lesz a vége.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#2262) M@trixfan válasza Jackson v (#2260) üzenetére


M@trixfan
addikt

Amerikai oldalon 1250 $, hogy ez itthon mennyi lesz...:U

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#2263) Eastman válasza Jackson v (#2258) üzenetére


Eastman
őstag

Van izlésed apám! Zsebbenyúlós lesz! ...nem kezdő hangszer.
Nagyterpeszben tudod csak használni, mivel ölbe nem vehető az alakja miatt. Ágy szélén ülős, akkordozgatós megoldás felejtős. :)



https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#2264) Jackson v


Jackson v
csendes tag

Hát akkor sem adom fel :)
egyszer lesz egy ilyenem. nagyon bejön nekem ez a design.

(#2265) Printszkrín válasza Jackson v (#2264) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Ez a beszéd! :DDD

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#2266) Eastman válasza Jackson v (#2264) üzenetére


Eastman
őstag

...vagy ahogy Wayne mondta miközben a Stratot nézte vágyakozva a Wayne Világában: ''Enyém lesz, ó yes !!!'' ;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#2267) Spirit


Spirit
őstag

Sziasztok. Nem ismer valaki Win-re valami olyan progit, amiben van valamiféle gerjedésgátló? Akusztikuson játszogatok magamnak itthon, kipróbáltam a kihangosítást úgy,hogy egy mikrofont használtam. Gyönyörűen szólt,csak éppen kb 5-6 méterre kellett mennem,hogy ne gerjedjen olyan hangerőn,mint kb. maga a gitár, akkor meg ugye hangosítani kellett, hogy egyátalán halljam, így ismét gerjedni kezdett.:D

(#2268) alien_


alien_
őstag

Üdvözletem!

Régebben gitároztam, de meg kellett válnom kedvenc samick tupla pickupos, satus, 24 fretes kedvencemtől. Most újra kedvet kaptam a gitározáshoz, de nem akarok egyenlőre sokat költeni rá, egy Stagg S-302WH elektromosat néztem egy Behringer X V-amp multieffekttel, valakinek van tapasztalata ezekkel a típusokkal? Ebben az árkategóriában nem várok csodát, csak kíváncsi vagyok, hogy kategórián belül milyenek!
Szóval ezekről lenne szó:
[link][link]

Előre is köszi!

[Szerkesztve]

Swarm is coming.

(#2269) Printszkrín válasza alien_ (#2268) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Hát ebben az árkategóriában tényleg ne várj csodát.
Behringer X V-amp multieffekt egész jó dolog otthoni kisérletezésre, de gitárt
nézhetnél egy kicsit jobbat is, igaz ennyiért nem találsz.
Ha rám hallgatsz, hozzáteszel a gitár árához mégegyszer ugyanennyit,
és veszel valami normálisat.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#2270) alien_ válasza Printszkrín (#2269) üzenetére


alien_
őstag

Igazad van, közben én arra jutottam magamban, hogy esetleg a pedált megpróbálom lealkudni, gitárral még várok egy picit, és veszek egy ilyet: [link]
esetleg egy ilyet [link]

Köszi a tanácsot :R

[Szerkesztve]

Swarm is coming.

(#2271) Printszkrín válasza alien_ (#2270) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Mivel volt már egy egyész jó gitárod, Floyd tremolóval, inkább az Ibanezt ajánlanám.
24 fret, satu, Floyd rendszerü tremoló, és egyész jó ebben az árkategóriában.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#2272) alien_ válasza Printszkrín (#2271) üzenetére


alien_
őstag

Szimpi kis gitár, a 2 dupla + 1 szimpla pickup is nagyon tetszik benne! De ehhez akkor már lehet nem lenne elég a kis 25wattos Ibanez erősítőm :)

Swarm is coming.

(#2273) Eastman


Eastman
őstag

Les Paul -on is legalább úgy szól mint EVH Superstratján: [link]

...persze kell hozzá egy ..szott jó gitáros!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#2274) Printszkrín


Printszkrín
senior tag

Mi van, miért pang így ez a topik?
Mindenki nyaral?

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#2275) Niquis


Niquis
aktív tag

Szia alien_! Kicsit megváltozott a hangszerpiac az utóbbi időben, pár dologban szerintem érdemes átértékelni a status quót. Amire gondolok:
- Stagg konkrétan nemtom milyen, és lusta vagyok harmony-centralon utánanézni, viszont egyetértenék Printszkrínnel abban, hogy akkor az előződhöz hasonló gitárt válassz, ha azt szeretted (gondolom a metálromboló nagyon ki akar már futni:) ) -> Stagg sztornó
- ezt az LTD-t gyorsan elfelejteném, agathisból van, és ráadásul még drága is (statusquo). Plusz saját tapasztalat, hogy ami ltd-t fogtam, egynek sem volt túl kényelmes a nyaka.
- Ibanez: megint a statusquo, elég drágának tartom, ahhoz képest, hogy indonéz gyártmány, ezek az Ibik, nos megvan az esélye, hogy csalódást okozzanak, ha az eredeti RG széria hangjára vársz.
- X V-AMP kicsit elavult, próbálj egy Zoom G2.1u-t vagy akár egy Digitech RP80 és felfelé, ezeknek jobb hangjuk van. De legalább próbálgasd ki őket, melyik tetszik legjobban.

Azok a márkák, amik miatt átértékelendő, hogy mit érdemes megvenni, azok jelenleg az SX, az AXL, és talán még az Invasion is. Mivel ezek _baromi_ olcsók, megvan az esély, hogy kifogsz egy kevésbé jól sikerült darabot. Mindig kipróbálni, mindig fülre hagyatkozni. Ezek a gitárok azért jók, mert normális fákból vannak (éger, kőris, mahagóni), a kidolgozásuk általában több mint megfelelő, és sok esetben a pickupjaik sem rosszak.
Ezek után szentelj egy kis figyelmet ezeknek: [link] (Invasion-ök) - különösen az EG-970, EG-950, EG-620, EG-710-eknek és EG-820SBS típusoknak
[link] (SX-ek) - különösen az SX-SEG1, PSEG-1 és SEG1-PG-knek.
[link] (AXL-ök)

Most szerintem egy jó hangszert kell kifognod, amit kézbevéve érzel, hogy nem esik szét egy-két év múlva, a hangrendszered többi részét később érdemes bővíteni. Remélem hasznos lesz ez a kis szösszenet.;)

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#2276) ReJim


ReJim
őstag

valaki nem tudja megmondani, hogy a republikk - szeretni valakit valamiért c. számban milyen bontás van? vagy valakinek nincs esetleg egy GP tabja?:? mert sima mezei tab, akkord még nem elég. :F

</end.?>

(#2277) Eastman


Eastman
őstag

Elvan a gyerek, ha játszik... :)

[link]
[link]
[link]
[link]

Egy igazi zenész! :R

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#2278) Jackson v


Jackson v
csendes tag

Hali
Úgy döntöttem veszek egy wah pedált csak azt nem tudom hogy milyet érdemes és mennyit kóstál.talán van valakinek tapasztalata milyet érdemes?

(#2279) Kobe


Kobe
veterán

ibanez rg320fa gitár 75e pénzért , roland cube 30 30e pénzért eladó

érdeklődni priviben, képekért, infóért stb

(#2280) Eastman


Eastman
őstag

...hát... ...őmmm... ...köhöm... ...erre most mit mondjak? [link] :U

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#2281) lakisoft


lakisoft
veterán

Sziasztok!

Keresek megvételre:
Harley Benton HBCG300CE tipusú elektroakusztikus gitár-t

Van valakinek ezzel a tipussal tapasztalata?

üdv, lakisoft


(#2282) lakisoft


lakisoft
veterán

[kép]

Valahogy így néz ki ...




[Szerkesztve]

(#2283) lakisoft


lakisoft
veterán

Szeretnék egy jó kis combót ... milyet ajánlanátok?
Ebben a témában nem vagyok valami tájékozott!

A lényeg hogy sokmindent tudjon és jól szóljon és alkalmas legyen a szomszédok terrorizálására... és az ár 20 - 40 ( 50) k környékén!

üdv, lakisoft

ui: Az a sok HSZ elközelebb egybe megy :B

[Szerkesztve]

(#2284) fokukac


fokukac
nagyúr

tegnapelőtt este raktam föl teljesen új húrkészletet.
az A-húr azóta másodszor szakadt el, de most már vissza sem bírom tenni. :(((

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2285) Spirit


Spirit
őstag

Sziasztok! Szülinapomra kaptam egy 40k-s keretet, amiből kellene vennem egy balkezes elektromos gitárt.A cortx2-es felé hajlottam,de sajnos az 44, semmiképpen nem lehet meg. Ti mit tudnátok ajánlani?

(#2286) fokukac válasza Spirit (#2285) üzenetére


fokukac
nagyúr

várj egy hónapot, és gyűjts még 4 ezer ft-ot.
nehogy már azon múljon.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2287) lakisoft válasza fokukac (#2286) üzenetére


lakisoft
veterán

Jaja ... 4k az nem sok ...

(#2288) Printszkrín válasza Spirit (#2285) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Valszeg balkezesben ez az egyetlen lehetőséged.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#2289) Spirit válasza Printszkrín (#2288) üzenetére


Spirit
őstag

Nah futottam ma egy kört a városban,és meghallgattam pár 40k-s gityót, és végül a Squiert Affinity mellett döntöttem.(stratocaster). Tetszik, nagyon kényelmes, és szerintem jól szól.Egyelőre nincs kombóm hozzá,hanem számítógépre szeretném rákötni,de nem megy. Line in-en csont hangerőn is épp hallható, olyan alapzajjal, hogy elviselhetetlen, mikrofon-bemeneten meg recseg folyamatosan. Segítsetek please, mert megőrülök:(

Jah és valószínűleg nincs beállítva a hangszer,mert ha erősebben pengetem, belever az első bundba.

[Szerkesztve]

(#2290) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Ha már úgy is pörög a topic ajánlom figyelmetekbe: [link] ;)

- http://pazsitz.hu -

(#2291) Spirit


Spirit
őstag

Na végre..Amplitude+ASIO driver, plusz kis bűvészkedés a Vistában, és már megy is..
A gitár nyakát szerintetek merjem itthon állítgatni?A húrlábakat?Csúnyán zörögnek a húrok sajnos...

Jah, és valaki elmagyarázhatná az effekteket röviden.(egész nap olyan hangzást kerestem, ahol ''sír'' a gitár...Nem tudom máshogy leírni,jó példa erre talán a Pink Floyd-tól a Marooned, és a Coming back to life.)

(#2292) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Ilyen gityót audio bemenettel összekötő kábelt lehet kapni hangszerboltban, vagy házilag kell megbütykölni? Elektroakusztikus gityót szeretnék összekötni számítógéppel, hangolás céljából.
Btw, valaki nem vállal gitároktatást Bp.-n óccójé? :DD

<< Heimdal >>

(#2293) ReJim válasza Retekegér (#2292) üzenetére


ReJim
őstag

vegyél egy 3,5-es jack - 6,3-as jack átalakítót, meg (ha nincsen) gitárkábelt(jack-jack). és akkor azt többmindenre is tudod majd használni...

vagy vehetsz egy kábelt hozzá, egészben: [kép]

</end.?>

(#2294) Tv


Tv
senior tag

óh most látom hogy ilyen topik is van! :) Nekem egy ganéj Jolana gitárom van, zoom505 pedál, házi készítésű erősítővel. Tök zsír lenne ha lehetne feltöltögetni valaova a ''műveket''. Bár az enyéim inkább csak szenvedést okoznának a hallgatónak :D , de másokét szívesen meghallgatnám

(#2295) Eastman válasza Spirit (#2291) üzenetére


Eastman
őstag

Hali!

szerintem ne állítgatsd otthon a gityó nyakát meg a húrlábat sem! Elméletileg kínában oktávra beállították azt meg nem kéne elba....ltázni!
Vidd el egy hangszerészhez! Fasza húr is kell rá és nem zörög majd!

Az meg hogy a Floydot hoztad fel példának, külön öröm a számomra! Gilmour amúgy is Straton nyomja! Csak így tovább! [link] :R

[Szerkesztve]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#2296) ReJim válasza Tv (#2294) üzenetére


ReJim
őstag

''Tök zsír lenne ha lehetne feltöltögetni valaova a ''műveket''.''

:F létezik ilyen oldal? mármint midi/szinti verzióban már találkoztam ilyennel, meg külföldi gittyóssal is. de van vmi hazai? :U (csináljunk? :) )

</end.?>

(#2297) Tv válasza ReJim (#2296) üzenetére


Tv
senior tag

Hi! Szerintem bárhová tölthet fel bárki cuccoc. Én ide szoktam : [link] . Mármint nem zenéket, hanem jegyzeteket, képek, ilyesmit. Mást nem is nagyon tudnék mert csak 1024/128-as netem van itthon. Viszon egy ilyen zene amit az ember szórakozásból összetákol, az szerintem számonként max 3-4 mega lenne, amit még lassú nettel is fel lehet tölteni. Itt meg meg lehetne adni a linket, oszt gyöhetnének a kommentek :DDD

Az oldalon bal oldalt ki kell választani hogy ''upload'' , betallózni a fájlt aztán beikszelni a kis négyzetet, lent upload gomb, elindul a feltöltés és elvileg utána ki is adja a linket ahonnan lehet leszedni a remekművet.

[Szerkesztve]

(#2298) ReJim válasza Tv (#2297) üzenetére


ReJim
őstag

:) ez olyan mint rázspojjal sajtot reszelni...
a célt eléred vele, csak kicsit ronda a véghezvitel... :U

egy olyan oldal, ami csak azzal foglalkozik, hogy a saját zenénket osztjuk meg egymással...
sztem lenne értelme. majd megpróbálok összehozni vmit.

</end.?>

(#2299) lakisoft válasza Tv (#2297) üzenetére


lakisoft
veterán

Kipróbáltam a linked ... tök jó! köszi

(#2300) lakisoft


lakisoft
veterán

Nincs valakinek egy eladó Boss GT8-asa és / vagy AKG studio fejhallgatója ... ?

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.