Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) Bero válasza lakisoft (#2699) üzenetére


Bero
aktív tag

jó a cucc nagyon
nagyon sik gitárt kipróbáltam mire ráakadtam erre, mert ez nekem tökéletes volt. csak sajna később jöttem rá h a tehetségem nulla, nem nekem való sajna ez a sport :)

(#2702) lakisoft válasza Bero (#2701) üzenetére


lakisoft
veterán

aham ... kár ... egy emberrel szegényebb lett a zenészek világa!

(#2703) lakisoft


lakisoft
veterán

sehol senki?

Mennyit érdemes adni egy ilyenért? - BOSS DS-1?

üdv

(#2704) lakisoft válasza lakisoft (#2703) üzenetére


lakisoft
veterán

helyesbítenék: BOSS SD-1-re gondoltam :B

(#2705) desert_camo


desert_camo
tag

sziasztok!

A nyárimelóból összejövő pénzemet basszus kombóra szeretném költeni, és jó lenne legalább 60W, ha nem több :) Egy dobos haverommal szoktunk összejönni, és a 30Wos fender(sima elektromos, nem bass) kevésnek bizonyult, ezért döntöttem úgy, hogy beújítok valami erősebbre. 50ezer forint környékén milyet ajánlanátok? Gitárom egyébként egy harley benton MB22-2T. Nem egy musicman, de elsőnek megteszi, szerintem olcsók között legszebb hangja van :)

üdv: balázs :R

desert_camo

(#2706) (Darkwood)


(Darkwood)
őstag

Ave Gitáros Fórumtársak!
Áhhh... most találtam rá erre a topic-ra! :C
A cuccaim: [Jackson DXMG japám gityu] a kép nem saját, google-ön találtam, de ha nálam lesz a fényképezőgépem, akkor majd lefényképezem.
Fender Frontman 15G 15W-os kombó, és egy Zoom 505 japán zoom pedál. Ja, és Ibanez kábelek! :DDD

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#2707) máyköl


máyköl
veterán

Szaiasztok! Eddig akusztikus gitáon játszottam, de most elektromoson is szeretnék! Szettet szeretnék venni h ne keljen külön-külön venni a dolgokat. Nincs sok pénzem kb. 35k. Ezt néztem ki magamnak erről mit gondoltok? [link]

(#2708) (Darkwood) válasza máyköl (#2707) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Ave máyköl!
Nos, ha magamból indulok ki, akkor neked ez a szett sokáig nem fogja húzni, mert egy idő után (ami hamar el fog jönni) kevés lesz. De hangsúlyozóm: kezdésnek jó lesz. Akkor fogod ezt az érzést tapasztalni, amikor bemész egy zeneboltba és kezedbe fogsz egy 150-200 ezer forinitos gitárt, ami nem egy kínai (inkább ne jellemezzem), hanem mondjuk egy japán vagy USA felíratú gityu, amit öröm fogni és öröm rajta játszani, mert annyira könnyű fogású . A többi árkategóriásról már nem is beszélek! :Y 35 ezer fornitból sajnos ezt a minőséget nem tudod megvenni, de ha majd gyűjtesz, akkor majd...! Ha megveszed a szettet remélem, hogy beválik Neked és egészséggel használd! :R

[ Szerkesztve ]

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#2709) máyköl válasza (Darkwood) (#2708) üzenetére


máyköl
veterán

Thx, igazából nem hizsem h megunom, inkább nem fogok drága gitárt majd a kezembe! De ha lenne 200k-m akkor BIZTOS h nem gitárt vennék belőle, mkax. 35k-t költök gitárra, nem űzöm komolyabban a gitározást, inkább csak hobbi. Vigyázni fogok rá, és nem lesz baja. Egyébként a márkával h állsz? ÉS egyébként nem szoktam sokat gitározni, ismétlem: ez csak hobbi.

(#2710) (Darkwood) válasza máyköl (#2709) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Értelek!
Nálam ha márkáról van szó, akkor Jackson, esetleg egy jobb fajta Ibanez. #2706-os hozzászólásomnál meg is tudod nézni, hogy nekem milyen van. :B

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#2711) máyköl válasza (Darkwood) (#2710) üzenetére


máyköl
veterán

Igen, nem rossz kis gitár... :R

(#2712) máyköl


máyköl
veterán

Még ez van ami tetszik: [link] 30ezer pénz az ára, szerinted melyik a jobb? ez vagy amit legelőször a pirosat adtam linkben? :R

(#2713) máyköl


máyköl
veterán

Najó inkább nem kérdezem egyenként meg őket, ide rakom a linkeket amiket kinéztem magamnak, pls mondjátok meg melyik a legjobb...
-[link]

-[link]

-[link]

-[link]

-[link]

-[link]

PLS mondjátok meg melyik a legjobb, fontos nagyon!!!

(#2714) Printszkrín válasza máyköl (#2713) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Amiket itt belinkeltél, azok csak gitárnak látszó tárgyak!

Ugyan olyan hulladékok, mint amiket a Praktikerben árulnak márkajelzés nélkül.

Dobj még hozzá a pénzedhez 15k-t, és annyiért már értelmes szettet tudsz vásárolni.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#2715) (Darkwood) válasza máyköl (#2711) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Köszönöm! :R
#2713: Osztom a véleményt! Tényleg gyűjts még hozzá egy picit és korrektebbet kapsz, de Te érzed, hogy az igényedet mi elégíti ki!

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#2716) máyköl


máyköl
veterán

Ok, tegyük feol ha hozzá rakok még 15k-t. Van 50ezer Ft.-om... akkor pls adj egy linket amin 5-ért van egy megbízható szett... estelg van egy ilyen ami szerintem már komolyabb!! [link]

[ Szerkesztve ]

(#2717) máyköl


máyköl
veterán

Sorry ha kicsit értelmetrlen hozzászólás volt, nagyon kellett sietnem. Szóval: pl. hozzá rakok még 15ezer pénzt. Van 50ezer pénzem.[link]

ez jó 50-ért? vagy tudtok jobbat is? előre is thx... :)

(#2718) (Darkwood) válasza máyköl (#2717) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Igen, ez már jobb! Nekem is pont ilyen kombóm van és meg vagyok elégedve vele!

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#2719) máyköl válasza (Darkwood) (#2718) üzenetére


máyköl
veterán

Utsó kérdésem( remélem) de szerintem gitárvásárlás előtt midnekinek ilyen sok kérdése van! szóval, ez jobb amit az előzőekben belinkeletm sok gitárt? kivéve az 50k-s fendert., ésb ezt ajánlanátok? mert igazából nekem drága lenne az 50, és amit mobdtatok a sok gitárra h nnagyon szarok, ahhoz kéepst ez 38k, de legalább fender... ezzel h vagytok megelégedve? "(darkwood) van msn-ed? ott könnyebb lenne! amiről 38k-s gitárról bezsélte, az ittvan! [link]
igazából ezzel nekem csak az erősítővel van egy kicsi bajom, de a haveromnak is ilyesmije van, és próbáltam és szerintem nem rossz, úgyhogy pls ne az erősítőtt nézzétek nagyon! nekem megfelelne nektek nem! én kezdő vagyok ti profik..

[ Szerkesztve ]

(#2720) máyköl


máyköl
veterán

Sorry a sok kérdésért!:DDD ezzel a gitárral magába h állunk?( még vennék hozzá mellé egfy erősítőt)[link]

(#2721) tothm válasza máyköl (#2720) üzenetére


tothm
őstag

Nem egy árkategória!:D De sztem a fender szett nem rossz! :R :R

(#2722) Printszkrín válasza máyköl (#2720) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Hogy jön ez ide, ez egy 170k-s gitár, és az elöbb még 35k-s szettekről beszéltünk.
Elnéztél egy nullát a végén?

Amiket 50k-ért linkeltél, már megfelelő minőségü.
Nem véletlen mondtam ezt az árkategóriát.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#2723) ReJim


ReJim
őstag

valaki nem tud nekem segíteni?

roy és ádám - az otthon itt van
hogy penget a versszak alatt? az a bontás, nem jön össze :(

</end.?>

(#2724) (Darkwood) válasza máyköl (#2719) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Vedd meg, akkor a 38K-sat, de akkor lehet, hogy az erősítő nem lesz az igazi, de ezt mondtad is, hogy nem nagyon érdekel. MSN? Na, ott mindig rejtett állapotban vagyok! ;] Egyébként satanbela@freemail.hu

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#2725) máyköl válasza (Darkwood) (#2724) üzenetére


máyköl
veterán

Rejtett állapot? húha, akkor honnan tudjam h mikor vagy fenn? Ha engem látsz fenn akkor írj... :R

(#2726) máyköl válasza Printszkrín (#2722) üzenetére


máyköl
veterán

SORRY. Egy nullát elnéztem:DDD

(#2727) (Darkwood) válasza máyköl (#2725) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Majd, akkor elérhetővé teszem magam! Oké? :B

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#2728) máyköl válasza (Darkwood) (#2727) üzenetére


máyköl
veterán

Ok, most miért nem vagy fenn?

(#2729) Hippo


Hippo
aktív tag

Srácok!

Próbáltátok már az Ernie Ball húrkészleteket? OLP MM32 típusú baaszerom van, valami félelmetesen ütős hangja lett. Olyan Flea-s hangzáshoz tudnám hasonlítani, csak ajánlani tudom! :)

(#2730) DeadMen válasza máyköl (#2728) üzenetére


DeadMen
tag

Sztem meg fogod bánni,hogyha nem a fender erősítőt veszed. Később majd érdekelni fog a különbség hidd el ;) Én merem ajánlani a Roland Cube szériát,anno nekem nagyon bevált :)

(#2731) desert_camo válasza Hippo (#2729) üzenetére


desert_camo
tag

2hónapja Warwick készletet vettem, akkor még sajnáltam az Ernie Ball-ra a pénzt, mostmár bánom hogy nem őt választottam :) Legközelebb ő lesz, az biztos. Te milyen gyakran szoktad cserélni a húrokat rajta?

desert_camo

(#2732) (Darkwood) válasza desert_camo (#2731) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Én annyira nem voltam/vagyok megelégedve az Ernie Ball-al! :U

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#2733) Hippo válasza desert_camo (#2731) üzenetére


Hippo
aktív tag

Nekem is Warvick volt rajta előtte 135-ös, de van különbség hangzásban köztük :)

Max félévente veszek húrkészletet, attól függ hogy mennyit használom. Heti 2-3 alkalommal nyüstölöm 1-2 órát, de általában 2 havonta kiszoktam főzni a húrokat.

(#2734) harry válasza Hippo (#2729) üzenetére


harry
veterán

Én rotosoundot használok, sima rozsdamentes acél húrokat. Eleinte kicsit nehéz volt játszani rajta, de utána már jó. Ha megtisztítom a gitárt és a húrokat is, akkor elég durva, magas, érces hangja van, ami nekem tetszik. Roto Sound RS66LD swing bass infó:
[link] (bár a gyártó honlapján már másképp néz ki a tasakon a kép, nekem még oroszlános van)
[link] - > itt meg lehet hallgatni

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2735) Hippo válasza harry (#2734) üzenetére


Hippo
aktív tag

Warwick előtt meg rotosoundom volt :) Igazából ami meggyőzött az a Warwick, amíg az Ernie-t ki nem próbáltam :) Igaz abból már csak a 130-ast, fura is volt a H húr eleinte, mert nem volt annyira dögös mély mint a 135-ösnél, dehát kárpótolt cserébe a hangzása.. :)

(#2736) harry válasza Hippo (#2735) üzenetére


harry
veterán

Amikor vettem a gitárt, akkor egy ErnieBall szettet vettem mellé, nem volt rossz, de nekem a rotosound jobban tetszik, persze ez eléggé szubjektív.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2737) desert_camo


desert_camo
tag

Használ ilyet valaki? Nekem nagyon bevált, minden gyakorlás előtt bekenem a húrokat, és a hangja olyan lesz mint újkorában, sőt játszani is kicsit könnyebb rajta, talán jobban csúszik. :D

desert_camo

(#2738) harry válasza desert_camo (#2737) üzenetére


harry
veterán

Ilyet lehet kapni itthon is? Nálunk mennyibe kerül? Egy ilyen tubusnyi adaggal hányszor lehet átkenni?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2739) Hippo


Hippo
aktív tag

hm.. sosem hallottam ilyen megoldásról, pedig gondolom már évek óta van ilyen módszer :)

Egy próbát megérne szerintem..

(#2740) DeadMen


DeadMen
tag

De hol lehet hozzájutni? Gondolom a sarki közértben nem dobálnak ilyet :DDD Én is kipróbálnám... :)

(#2741) Printszkrín válasza DeadMen (#2740) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Oroszlánbarlangban 1800.- forint.

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#2742) AND1


AND1
őstag

Na csak belinkelem a gyönyörűségem.

- full mahagóni
- egybenyak
- emg81
- 27" menzúra
- G#-re hangolva
- falat bont...

Stef Carpenter (deftones) signiture gitár. ESP ltd SC607B

[ Szerkesztve ]

Egy régi PH-s.

(#2743) DeadMen válasza AND1 (#2742) üzenetére


DeadMen
tag

Milyen alapmotyót hajtasz vele? :)

(#2744) AND1 válasza DeadMen (#2743) üzenetére


AND1
őstag

Egy csőszimulátoros peavey gyakorló erősítőt otthon. Próbán meg mindig mást.

Egy régi PH-s.

(#2745) Hippo


Hippo
aktív tag

Akkor már én is linkelem a szépségem :)

Hartke VX410 XL láda + Ashdown MAG300H fejem van a basszerhoz, igazán meg vagyok elégedve vele :)

nah úgy látom nem adta be a teljes képet:
http://kepfeltoltes.hu/080618/489063084K_p_075_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[ Szerkesztve ]

(#2746) máyköl válasza Hippo (#2745) üzenetére


máyköl
veterán

Szép kis erősítő. Mennyi volt?

(#2747) DeadMen


DeadMen
tag

Akkor jöjjenek az én kicsikéim is :)
Nem tudtam képet berakni :(((

[ Szerkesztve ]

(#2748) Hippo válasza máyköl (#2746) üzenetére


Hippo
aktív tag

Ha jól emlékszem 83ezerért hoztam el..

DeadMen: Az a Fender erősítő tetszetős :)

Ma voltam egy koncerten Pesten, aztán a baszeros srác Fender Jazz Bass-en nyomult, nagyon bejön a hangja!

[ Szerkesztve ]

(#2749) Hippo


Hippo
aktív tag

Digitech GNX3 effect használt, kitűnő állapotban 60-ért érdekelne valakit?

(#2750) AND1 válasza DeadMen (#2747) üzenetére


AND1
őstag

Nagyon retro! : ) Gondolom, elég jó hangja van...

u.i.:Valahogy nekem sosem tetszettek a cápafogas berakásu gitárok, de ez szubjektív.

Egy régi PH-s.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.