Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) Trub válasza Zebu (#3350) üzenetére


Trub
tag

Szia!

A hegedűt mennyiért vesztegetitek? :) Régi álmom a húgomat halálba kergetni :DD

Szerintem a 30-40-es sáv a legideálisabb akusztikus gitáron.
Mindenképpen fémhúros, de ha nagyon tetszik a nejlon hangja, akkor természetesen az.

Vmit ajánlani ?! Bemész a boltba, kinézed azokat a lantokat, melyek a megfelelő árkategóriában vannak, megnézni melyik tetszik jobban, majd irány a kassza.
Egetverő különbségek egy kategóriában nem nagyon fordulnak elő. (pengetőket, meg tokot nem elfelejteni)

[ Szerkesztve ]

(#3352) Trub válasza cucka (#3349) üzenetére


Trub
tag

Ámen, de az elektromos mellett mindig ott kell lennie egy akusztikusan. :)

máyköl: Olyan nincs, hogy kinőtted a nejlon gitárt. Akkor vegyél egy drágább nejlon gitárt :N Egy teljesen más hangszer, külön megkell rajta tanulni játszani.

Ha tudtad, hogy nem ez lesz életed hangszere, vehettél volna egyből fémhúrosat. :P

[ Szerkesztve ]

(#3353) Zebu válasza Trub (#3351) üzenetére


Zebu
addikt

Hegeda

Kösz a tippet, beugrunk egy hangszerboltba és megnézzük újra.

Igen nekünk is egyre szimpatikusabb a fémhúros!

[ Szerkesztve ]

(#3354) Eastman válasza Zebu (#3350) üzenetére


Eastman
őstag

Szia Zebu!

Kis Metallica, Ozzy, Misirlou, Maiden, Depeche Mode, gyerekdalok, akármi....

Szerintem egy fémhúros elektroakusztikust nézz! [link]

Ha nylonost veszel, tudnod kell, hogy vastagabb, tömzsibb a nyak mert nincs benne az a merevítő acél pálca ami plusszban tartja. A fémhúros nyaka kényelmesebb ilyen szempontból, mert nem az anyagvastagság, hanem a pálca merevíti a nyakat. A nylon húrokat később nem tudod fémhúrra cserélni, illetve tudod, de nem szabad mert csúnyán elhúzhatja a nyakát, vagy megrepedhet az alsó húrlábnál ahol az fel van ragasztva a testre.

Fémhúrost nézzetek, ha már a Metallicska és a Maiden is a listán van. ;)

Összetett dolog a gitárválasztás. A haverom vintage Fender Stratja pl. annyira kényelmetlen a kezemben, hogy el sem tudom mondani. Volt vagy 300-400k a gityó, de vastag a nyaka és a rövid ujjaim miatt nehezen játszom rajta. Többet ki kell próbálni vásárlás előtt, hogy érezd a különbséget. Kezdésnél pl. a szín és az ár másodlagos szerintem. Semmi értelme, hogy egy olyan darabot válassz amin nehézkes a játék. Vedd az öledbe, fogd meg a nyakát, figyeld az ujjaid, az alkarod helyzetét, ahogy "öleled" a hangszert. Akkor vedd meg, ha a magadénak érzed. A gitár fából van, a levegőt és a tested is rezegteti, a testeddel az ujjaiddal együtt él.

Szerintem a netes megrendelés egy hangszer esetében FELEJTŐS. Hamar elmehet a kedved egy szép, de nem jó gitártól. A "nem jó" alatt azt értem, hogy a nem neked való gitártól. Lehet az 500k is, ha nem passzol a fizikai méreteidhez, a tested adottságaihoz. Nekem mindig volt gitár a szobám sarkában, de nagyon sokszor mellényúltam a hangszerválasztással és évekig nem élveztem a dolgot, csak akartam.

Üdv: Eastman

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3355) Psychonaut válasza Eastman (#3354) üzenetére


Psychonaut
addikt

Tudom, tapasztaltabb vagy sokkal, mint én, mégis egy kijelentéseddel vitába szállnék: igenis lehet internetről jó gitárt rendelni! Mondjuk az én helyztem speciális, hiszen nekem balkezes gitár kellett, ami alig van az olcsóbb kategóriában, hangszerboltban is. Szóval keresnem kellett, és az egyik nagy zenei webáruház kínálatában megtaláltam a gitáromat: egy Cort akusztikust, ami tökéletes nekem. Szerintem szépen szól, és gyönyörűen néz ki, és ezt mások is elmondták már, ennek külön örülök. Nem mellesleg tökéletesen passzol hozzám (szerintem). Szeretek rajta játszani. :K

Úgyhogy netről is lehet jót választani, én talán azt tanácsolnám: élőben nézzenek/nézzetek meg többet, próbáljátok ki őket, majd keressetek rá, hogy neten lehet-e olcsóbban kapni. Így biztos nem nyúltok mellé.

(#3356) cucka válasza Eastman (#3354) üzenetére


cucka
addikt

Szerintem egy fémhúros elektroakusztikust nézz!
Szobai vagy tábortűz hangerőn a sima fémhúros gitár bőven elég hangos, tehát bőven jó lehet egy sima akusztikus gitár, nem kell feltétlenül elektroakusztikus.
(Plusz ha olcsó gitárról van szó, akkor adott árban elektronika nélkül talán jobb gitárt kapsz.)
Esetleg lehetne kacérkodni az elektromos gitár gondolatával is, már ha Metallica meg Ozzy a kedvencek :)

(#3357) Eastman válasza cucka (#3356) üzenetére


Eastman
őstag

Viszont, ha úgy kívánod, a ZS-ket is megfoghatod az EA gityóval. ;)

Psychonaut

Nincs két egyforma hangszer. Ha látsz a "polcon" 5 koppra ugyan olyat a hangszerboltban, abból is ki lehet választani a legjobbat. Annyira bonyolult szerkezet a gitár, és annyira természetes anyagokból van, hogy külön élete van mindegyiknek. Hidd el.

A balkezes sztori persze nem könnyű a választásnál, tudom. Nincs akkora kínálat. Monnyuk Doyle Bramhall II megoldotta simán. :D Figyeld csak a kezét 4:08-nál! [link] :Y

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3358) Psychonaut válasza Eastman (#3357) üzenetére


Psychonaut
addikt

Így is lehet... :D

(#3359) Zebu válasza Eastman (#3354) üzenetére


Zebu
addikt

Nah megvettük őt:
[link]

Kicsit drágábbvolt, mint amennyiért a neten találtunk, de ez a hangszerbolt volt közel, tök jó fejek voltak és boldogság van :)

29900-ért vettük, de legalább nyugodt a lelkünk :)

Kapott egy Veiger tokot is 7500-ért!

Hol lehetne elkezdeni a tanulást szerintetek? Neten már találtam 1-2 oldalt...

(#3360) Psychonaut válasza Zebu (#3359) üzenetére


Psychonaut
addikt

Én itt kezdenék, és ajánlom pl. ezt a YouTube videót.

(#3361) Zebu válasza Psychonaut (#3360) üzenetére


Zebu
addikt

Köszi, asszonyka már be is hangolta a kis hangvillájával :D

(#3362) Eastman válasza Zebu (#3359) üzenetére


Eastman
őstag

:C

Gyönyörűűűűűűűűűűűűű ! Használjátok egészséggel!

Hangolás: [link]

Ha nézed a linkelt oldalt, a SOUND TYPE-ot állítsd át Classical Acoustic-ra! Amelyik hang alatt felkapcsolod a kis billentyűt, az szól.

Akkordok: [link] ;)

Üdv: Eastman

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3363) Eastman


Eastman
őstag

Ezt a gyönyörűséget pöngettem meg ma:

Figyelem, a képek részletgazdagok!

[link_1]
[link_2]
[link_3]
[link_4]
[link_5]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3364) Zebu válasza Eastman (#3362) üzenetére


Zebu
addikt

Köszi szépen! :) :R

Asszonyka tegnap már elkezdett a Hotel California-val próbálkozni, nekem még bőven az alapoktól kell indulnom. Úgy értem full zeneelmélet kérdésben. Kotta olvasás stb....

Kinyomtatom a holmikat és nekilátunk.

(#3365) cucka válasza Zebu (#3364) üzenetére


cucka
addikt

Ha könnyűzenét szeretnél játszani, fölösleges megtanulni kottát olvasni. A kotta jelöléseit érdemes azért megtanulni, de "folyékony" kottaolvasásra semmi szükség. (Főleg, hogy tab-okkal pontosabban le lehet írni a gitárra írt zenét, mint kottával, mert ott azt is látod, hogy hol kell megfogni az adott hangot. Ez főleg torzított hangzásoknál fontos.)

(#3366) Zebu válasza cucka (#3365) üzenetére


Zebu
addikt

Tehát inkább a tab-ek irányába érdemes mozdulni ha jól értelmezem.... Kemény dolog ez! :D

(#3367) cucka válasza Zebu (#3366) üzenetére


cucka
addikt

A kottaolvasás elengedhetetlen, ha akusztikus gitárra írt komolyzenei darabokat szeretnél játszani. Rockzenéhez elég a tab, amúgy is leginkább ilyen formában találod meg lejegyezve a dalokat.
(És attól, mert tab-ok alapján tanulsz, alapszintű zeneelméletre még ugyanúgy szükséged lesz)

(#3368) Zebu válasza cucka (#3367) üzenetére


Zebu
addikt

Jobban oda kellett volna figyelni ének órán! :DDD

(#3369) CarajoEsp válasza Psychonaut (#3355) üzenetére


CarajoEsp
senior tag

Noh, és ha szabad kérdeznem, merre vetted a balkezes gitárt? Mert én ugyan ezzel szívok, magyarán gitárt vennék akusztikusat, de az istennek nem találok normális balkezest.:)

-Battletag: CarajoEsp#1838 -Steam: CarajoEsp -WP7 Gamertag: CarajoEsp1-BF3: HUNGeriEnd

(#3370) Psychonaut válasza CarajoEsp (#3369) üzenetére


Psychonaut
addikt

ITT. Ingyenes házhozszállítás 30k fölött, 2 év garancia minden gityóra, és még ajándékot is kapsz (legalábbis ha tart még az akció). És szerintem az áraik is jók.

(#3371) Skizz


Skizz
addikt

Hali

Pár évvel ezelőtt gitároztam (akkusztikus, kb. másfél évig), s most leporoltam a drágát (yamaha c40-es), meg is van a régi füzetem, de egyszerűen nem tudok rájönni, hogy melyik húr micsoda. :D Valaki csinálna nekem egy képet egy kottában a hangjegyekről, hogy mi melyik húr?

Köszike

(#3372) Psychonaut válasza Skizz (#3371) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ilyenre gondoltál?

(#3373) nosferatue válasza cucka (#3367) üzenetére


nosferatue
tag

Bizonyos esetekben többet segíthet a kotta, mint a tab, eszméletlen vicces minőségű tabok vannak fent a hálón, meg persze az ember saját bejáratú füle :). Bár az is igaz, hogy én basszusgitározom, ettől függetlenül nem igazán látom miért ne lenne hasznos a kotta ismerete egy gitáros esetében, akkor is ha könnyű zenéről, pop, rock, akármiről beszélünk. Persze egy tabot könnyebb értelmezni megfelelő kottaismeret nélkül.

I just curse the sun so I can howl at the moon

(#3374) máyköl


máyköl
veterán

Úgy néz ki holnap, vagy szerdán megveszem ezt a gitárt, a codahangszerbe. [link] Bár nem fehéret tervezek venni, feketét vagy faszínű lenne jó. :) Szombaton elballagtam a codahangszerbe, elkértem egy ilyet, (pont fehéret) kipróbáltam, a haveromnak is odaadtam, (ő jobban gitározik mint én), azt mondta ez teljesen jó, nekem is nagyon tetszett a hangja. Pár szót is beszéltem az eladóval, azt mondta ez teljesen megbízható jó minőségű, gari is van rá, úgy-hogy nagy baj nem lehet. Remélem nem fogom megbánni.

Szerintetek is jó döntés lesz ez? :)

szerk: ilyen vagy ilyen színűt szeretnék. :)

szerk2: Nem meg a link. Tehát a 2. vagy a 3. kép. :)

[ Szerkesztve ]

(#3375) cucka válasza nosferatue (#3373) üzenetére


cucka
addikt

A tab és a kotta megfeleltethetőek egymásnak, tehát alapvetően nem a tab-os leírással van a probléma. Ha valaki hallás után rosszul szed le egy dalt, akkor mindegy, hogy kottába vagy tab-ba írja le. :)

Amúgy azért van sok rossz tab, mert ezt használják könnyűzenénél, amit általában fül után szednek le. A komolyzene alapvetően kotta formában létezik, tehát ott nem értelmezhető ez a probléma :)

(#3376) Skizz válasza Psychonaut (#3372) üzenetére


Skizz
addikt

:N
A húrokkal tisztában vagyok, csak azt nem tudom, hogy melyik hangjegy melyik húrt jelöli... hülyeséget beszélek? :)

Egyelőre nincs a közelben gitártanár, úgyhogy magamtól kell frissíteni a tudományt... meg bővíteni.

(#3377) Noddy válasza Skizz (#3376) üzenetére


Noddy
senior tag

ITT nézz körül, hasznos oldal. Itt inkább a kottát helyezik előtérbe a TAB-bal szemben.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#3378) cucka válasza Skizz (#3376) üzenetére


cucka
addikt

Erre gondoltál?

(#3379) Skizz válasza cucka (#3378) üzenetére


Skizz
addikt

Ahha, szóval ha jól tippelek ez a 6 húr... köszi :)

Noddy: :R

(#3380) nap


nap
addikt

A modern tremolo rendszerek kozul melyiket erdemes valasztani es miert?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#3381) Noddy válasza nap (#3380) üzenetére


Noddy
senior tag

Úgy tűnik nem sokan tremolóznak.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#3382) Eastman válasza Noddy (#3381) üzenetére


Eastman
őstag

Én nem... :N

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3383) cucka válasza Noddy (#3381) üzenetére


cucka
addikt

Igen, fix híd rulz.
Amúgy azt tapasztaltam, hogy minél többet tremolózik a szólógitáros, annál idegesítőbb a zene. :D

(#3384) Eastman válasza cucka (#3383) üzenetére


Eastman
őstag

...a tappingre viszont ez nem vonatkozik. :D

Ez a könyv viszont kötelezőőő!

Ma láttam az Alexandránál húzós áron, de nagyon-nagyon hasznos könyv.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3385) Psychonaut válasza Eastman (#3384) üzenetére


Psychonaut
addikt

A húzós ár mit jelent?

PS. vettem végre egy hangolót. Ilyet:

(#3386) Eastman válasza Psychonaut (#3385) üzenetére


Eastman
őstag

Helyes-helyes! :K

Katt --> [link]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3387) nap válasza cucka (#3383) üzenetére


nap
addikt

Nekem is fix hurlabas a gitarom, de mar regota vagyom egy kis extra allatkodasra. Mindezt viszony szeretnem meguszni elhangolodas es hurszakadas nelkul, ugy hogy kozben a lehetosegeim maximalisak legyenek. Gondoltam van valakinek tapasztalata a temaban, amit megosztana.
Foleg olyan zenekre emlekszem, ahol erzessel kezelik a tremolokart.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#3388) M@trixfan válasza nap (#3387) üzenetére


M@trixfan
addikt

Gyűjts össze minimum 250 000 Ft-ot valamelyik Ibanez Prestige modellre vagy más hasonló árfekvésű gitárra. Kb ez az a szint ahonnan az "igazi gitárok" indulnak újonnan és nyúzható a tremolo. Mondjuk én a full lebegő tremolo-t gondolom olyannak amin mindent lehet, vintage tremolo van olcsóbban ami jó minőségű.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#3389) Eastman válasza nap (#3387) üzenetére


Eastman
őstag

Tremoló nélkül: [link]

Kétnaponta megnézem a vidit. Elképesztően jól tolja ez a DanyFV. :R

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3390) tiv83us


tiv83us
veterán

Valaki basszerozik itt?

Mivel jelenleg hely es szomszed problemak miatt a dobot szuneteltetni kell, igy ugy dontottem beprobalkozom a basszussal. Mindig is kacsingattam fele, ugyhogy most Karacsonyra meglepnem magam egy belepo-szintu negyhurossal.
Nezegettem mar a neten nehany tipust, az arfekves 2-300 dolcsi kozott lenne.
Tapasztalatom total nulla a pengetos hangszerek teren, ugyhogy ha valaki segitene egy picit elindulni, azt megkoszonnem /marmint legalabb a hangszer megfelelo kivalasztasaban/ :K

Egyebkent a kinezett peldany: [link]

Eleg jok a review-k rola es 350 dolcsirol van leertekelve 250-re.

De ha ebben a listaban talaltok nekem valami utosebbet, amit ajanlani tudtok, akkor minden ajanlatot szeretettel fogadok. Elore is thx :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#3391) Printszkrín válasza tiv83us (#3390) üzenetére


Printszkrín
senior tag

A GSR 200-ast nyugodtan megveheted ennyi pénzért, bár én inkább az SR300-ast
Link választanám.
Kicsit többe kerül, de nagyságrendekkel komolyabb hangszer.
Ezt hosszú távon ki tudod majd használni.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#3392) tiv83us válasza Printszkrín (#3391) üzenetére


tiv83us
veterán

Ha nagysagrendekkel komolyabb hangszer, akkor azt a plusz 50 dolcsit megeri! Koszi tippet :K

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#3393) tiv83us válasza tiv83us (#3392) üzenetére


tiv83us
veterán

Bass Amp; melyiket szeressem?

[link]

[link]

Egyelore azert 10-15W-ben gondolkozom, mert termeszetesen meg egy ideig nem kivanok kozonseg ele allni, ugyhogy itthonra tanulgatni a 15W boven eleg, ezt meg en is vagom :)

Egyebkent a nejemnek van itthon egy B.C. Rich villanygitarja egy 15W Fender erositovel es ugy szol, hogy majd kibassza az ablakot, ugyhogy gondolom 10-15W basszusnak is eleg lesz.

Par ev es johet a 500W Marshall :DDD

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#3394) Printszkrín válasza tiv83us (#3393) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Azért ez itt a basszusnál kicsit összetettebb kérdés.

A gond sosem egy erősítő teljesítményével van, hanem a hangszóró membrán
felületével, és a dobozba zárt levegő mennyiségével.

Tény, hogy a 15W neked bőven elég lenne, de minél nagyobb egy erősítő
teljesítménye, annál nagyobb dobozt építenek neki, nagyobb a hangszóró mérete,
nem csak a teljesítménye.

A basszgitárnál ez fontos.
Ahoz, hogy szépen, jól szóljon, túl kell méretezni az erősítőt.
Nagyobbat kell venni, mint amit ki fogsz használni, így marad benne bőven tartalék,
és halkan, mindig jól fog szólni.

A kis 10-15W-os dobozok nem hozzák ki a basszgitárból a maximumot.
Szól-szól, de nem olyan jól.
Én a 35W-osok között keresgélnék.
Azok már megszólalnak rendesen, és mégsem túl nagyok egy lakásba.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#3395) tiv83us válasza Printszkrín (#3394) üzenetére


tiv83us
veterán

Koszonom a hozzaszolast, szetnezek a nagyobb teljesitmenyu erositok kozott.
Mint latszik, sokat nem tudok a pengetos hangszerekrol, total kezdo vagyok, ezert minden informaciot, velemenyt nagyon szivesen fogadok :K

Errol a Behringer-rol mi a velemenyed? 45W es az ara is eleg elviselheto. Sajnos a nevesebb erositok, Marshall, Fender ilyen arban 15W szinten mozognak :(

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#3396) Printszkrín válasza tiv83us (#3395) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Szerintem ez tök jó ennyi pénzért.

Itthon ennyiért egy 15-20W-os erősítőt lehetne kapni.
Például egy Ibanez SW35, itthon kb $235-nak megfelelő forintért vihető haza.
Tetszik, hogy van a Behringer-en grafikus EQ, dönthető a láda, így otthoni
gyakorlásra kifejezetten ideális, és ha egyszer zenekarral akarnál gyakorolni, akkor
sem ordítanának le nagyon.
Persze mindennél van jobb, de ez inkább megteszi, mint egy 15W-os márkás
drágább cucc.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#3397) tiv83us válasza Printszkrín (#3396) üzenetére


tiv83us
veterán

A zenekartol meg messze vagyok, dobon megtalalnam a helyem, de basszuson nem tul sokmindent tudnek lepengetni. :)

Akkor azt hiszem bele rakom a virtualis kosarba az Ibanez SR300-at ezzel az erositovel, aztan nezelodok egyelore online leckek utan, aztan majd meglatjuk, hogyan haladgatok elore.

Megegyszer koszi a tippeket.

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#3398) Printszkrín válasza tiv83us (#3397) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Ok, jó döntés, és szívesen.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#3399) DeadMen válasza tiv83us (#3395) üzenetére


DeadMen
tag

Ne hidd,hogy az mérvadó. A 15 wattos Rolandom 2/3 hangerőn szólt akkorát,mint a 30 wattos Johnson maxon,ráadásul utóbbi már recsegett. Különben is a hangerő közvetlenül nem a teljesítményen múlik. Én inkább egy kisebb,de nevesebb cucc mellett voksolok. A Roland Cube széria sztem ár/érték arányban nagyon jó, nekem abból volt egy 15ös szóló. Havernak volt egy 60as bass-ja, meglepődtem,hogyan szól. Én abból ajánlok Neked egy 30ast.

[ Szerkesztve ]

(#3400) Skizz


Skizz
addikt

Mi a különbség az egyenes és a húrosra ívelt capo között? :F

mod: már úgy értem, hogy melyik a jobb és miért? Vagy egyáltalán minek kell kétféle?:D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.