Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) ReJim válasza alitak (#2650) üzenetére


ReJim
őstag

sztem egyiket se.. mindkettő az olcsó kategória. és sztem már a kifutó tipusok...
mennyiből jönnének ki forintban? mire akarod használni? otthonra csak, vagy koncertre, bandába? :U

</end.?>

(#2652) alitak válasza ReJim (#2651) üzenetére


alitak
senior tag

~25000Ft
Bandába kéne alapvetően, de nem kell semmi extra. Bassgitárthoz legalábbis szerintem nem. Egyelőre :)

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#2653) tucsike86 válasza alitak (#2652) üzenetére


tucsike86
tag

A Digitech cuccok általában véve nagyon jók, én mindenképp azt ajánlanám a Korg-al szemben (az is nagyon jó, csak ebben az árkategóriában abszolút verhetőnek minősül, főleg a Digitech-el szemben). Konkrétan a 2 eszközt nem ismerem (no meg nem is játszottam soha basszuson), a 2 márkát véve én inkább a Digitech-et venném. Csalódni nem fogsz benne, az biztos.

Mod: Stúdióba azért ne vidd egyiket sem :))

[ Szerkesztve ]

(#2654) alitak válasza tucsike86 (#2653) üzenetére


alitak
senior tag

Igen, én is a Digitech felé húzok. Stúdiózás szerintem nem nagyon van tervben egyelőre :)

Köszi a véleményezést :R

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#2655) Kobe


Kobe
veterán

továbbra is van egy eladó ibanez rg320asom...

(#2656) Kaics


Kaics
tag

Keresek 1 darab megkímélt állapotú Ibanez GRG-170-es fekete gitárt - két részletben tudom kifizetni.

PM me!

(#2657) Lenist


Lenist
tag

Hi
Tudnátok ajánlani egy Multi effektet?
25k körül?
KORG AX5G az jo?
vagy a digitech jobb?

(#2658) ReJim


ReJim
őstag

egy kis up:

az LP az a Les Paul rövidítése, ami franciásan ejtve Lö Pól. Így kell ejteni? vagy Lesz Pául?

</end.?>

(#2659) tucsike86 válasza ReJim (#2658) üzenetére


tucsike86
tag

Mindkettő elfogadott, én a második felé húzok :). Nekem a "lö pól" olyan nagyon mesterkéltnek tűnik.

(#2660) C.Brigante


C.Brigante
veterán

Sziasztok!

Érdeklődnék épp' az előző hsz be vág, milyen gyártót ajánlotok Les Paul gitárból? Néztem Vorsont de nagyon megoszlik a vélemény róla, ebben az árfekvésben szeretnék de kizárólag csak les paul-t.

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#2661) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Sziasztok!

Venni akarok egy tanuló gitárt ami nem elektromos asszem akvisztikusat ajánlottak hogy az jó tanulni max 20 ezret adok érte milyet ajánlotok és még mit vegyek hozzá? pengetőt azt gondolom kell... fejeshangszerboltból akarom venni

Köszi!

Minden szinten,szinte minden.

(#2662) lakisoft válasza Lenist (#2657) üzenetére


lakisoft
veterán

Mire szeretnéd használni?

(#2663) lakisoft válasza m0rd0k (#2661) üzenetére


lakisoft
veterán

fejesnél a srácok nagyon rendesek ... kérdezd meg őket nyugodtan. Annyi a lényeg olyat vegyél ami nem esik szét előkörben ... amit ajánlani tudok az az Aria - vagy egy Harley Benton ... csak akusztikus érdekel? vagy lehet elektroakisztikus is? ... bár ennyé pénzért nem várj csodát! egy szép gyakorló - kezdő gitárt lehet venni érte.

(#2664) satomee


satomee
senior tag

Sziasztok!Nekem van egy Ibanez RG370-em,és az a problémám vele hogy egy-két húr beleüt a bundokba,"zörög".Hogy tudok állítani rajta hogy megszüntessem ezt,pl nyakon?Vagy ez nem ilyen egyszerű és ne is próbáljak belebarmolni?Köszi ha segít valaki...

[ Szerkesztve ]

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#2665) m0rd0k válasza lakisoft (#2663) üzenetére


m0rd0k
senior tag

igen gyakrolót akarok, elektorakuisztikushoz kéne erösitő ami nincs :D nekem csak egy sima kezdő,gyakorló gitár kellene :) ,gondolom kelll hozzá pengető + veszek ilyen ujjra szerelhetőt is :)ennyi elég más nem kell ? :) ja és a klasszikus jobb gyakorolni vagy az akusztikus? :)

Köszi

[ Szerkesztve ]

Minden szinten,szinte minden.

(#2666) tucsike86 válasza C.Brigante (#2660) üzenetére


tucsike86
tag

Vorsont semmiképp, mert az abba szerelt "les paul pickup"-nek mondott VALAMI, az iszonyatosan búg és gerjed (nem tudom hogy lehet ilyet egyáltalán legyártani...). Ilyesmi árfekvésben az Epiphone-t tudom ajánlani, tekintettel arra, hogy "ugyanaz" a gyártó mondjuk úgy, mint az eredeti LP-nak. Gibson. Játszottam egyszer egy Washburn Les Paul-on is, az nem drága, nem is rossz, de az Epiphone-nak a közelébe sem ér SZVSZ. Epiphone-nal nem tudsz melléfogni, az biztos.

(#2667) C.Brigante válasza tucsike86 (#2666) üzenetére


C.Brigante
veterán

köszi az infót de szvsz véletlenül sincs egy árfekvésben a vorson és az epiphone :) az utóbbi 120k-tól indul kb. a vorson meg 45k-tól, mondjuk gondoltam, hogy nem lesz nagy ajánlás a vorsonnal kapcsolatban de én nem tudok gitározni csak szeretnék megtanulni, arra sem jó, akkor se vegyek vorsont? :F

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#2668) Tv válasza C.Brigante (#2667) üzenetére


Tv
senior tag

Én is úgy hallottam, hogy a vorson semmire sem jó (mármint gitározásra biztos hogy nem).
Ha van rá olyan 40-50k-d, akkor mindenképp a használtak közt érdemes szétnézni szerintem.

(#2669) satomee


satomee
senior tag

#2664-re valaki...?:F

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#2670) Tv válasza satomee (#2669) üzenetére


Tv
senior tag

Hát ez sajna nem ilyen egyszerű, mert az is lehet hogy a nyak van szarul beállítva, de az is lehet hogy a húrláb. Látatlanba elég nehéz megállapítani. Mindegyik húrnál csinálja? Inkább az első vagy az utolsó bund felőli részen csinálja?

(#2671) satomee válasza Tv (#2670) üzenetére


satomee
senior tag

Az E6-os ill. a H húr a gáz,és mindenhol hallom,de inkább a fejhez közelebbi bundoknál...

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#2672) Tv válasza satomee (#2671) üzenetére


Tv
senior tag

Huhh az érdekes. Talán a nyakmerevítő-pálca van túlfeszítve. Használtan vetted? Szerintem valami hozzánnemértő állítgatott rajta. De ezt így tényleg nem lehet megmondani. Inkább keress fel egy hangszerboltot, ott szerintem minimális összegért beállítják neked. Látom miskolci vagy, a RÉFÓ-ban tuti megcsinálják. Vagy ha van ismerősőd aki állított már be gitárt akkor kérd meg őt.

(#2673) satomee válasza Tv (#2672) üzenetére


satomee
senior tag

Nem,nem használt a gitár.De ezek szerint jobb ha nem piszkálom,hanem keresek valakit aki szakért hozzá...Köszi a segítséget!

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#2674) C.Brigante válasza Tv (#2668) üzenetére


C.Brigante
veterán

köszi!

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#2675) lakisoft válasza m0rd0k (#2665) üzenetére


lakisoft
veterán

2 alternatíva a sok közül:
drágább:
Yamaha C40 klasszikus gitár ára 27.990.-
olcsóbb:
Stagg C542 (4/4) klasszikus gitár ára 9990.-

Tudsz már gitározni?
Vagy csak most akarod elkezdeni?

Egy fontos dolog: Mindenen gitáron ugyan úgy kell játszani ... azonos kategáriában ... szóval szerintem szint mindegy mit veszel. - (Ez csak az én véleményem ... nem jelent semmit)

Ennyit tudtam segíteni.
Kérdezz még ha gondolod.

(#2676) lakisoft válasza Tv (#2668) üzenetére


lakisoft
veterán

Én is úgy hallottam, hogy a vorson semmire sem jó - dehogy nem - nagyon jól lehet földhöz csapkodni :D :DDD

(#2677) Déta


Déta
tag

Sziasztok! Bocsi az off-ért, de valakinek nincs meg véletlenül (vagy kész akarva) a Pokolgép - Mégegyszer kottája/tabja/Chord-ja??? Naon' kéne. :DDD

Írtam egy alkalmazást magyar nyelven: http://logout.hu/bejegyzes/deta/egy_hasznos_alkalmazas_tolem_nektek_sok_szeretette/hsz_1-50.html

(#2678) Jofi81


Jofi81
őstag

Vettem egy gitárt, mert mindig is szerettem volna. A probléma az, hogy gitározni nem tudok, kicsit sem. Hogyan érdemes hozzákezdenem a tanuláshoz egyedül? Tudtok ajánlani valamit?

(#2679) Tv válasza Jofi81 (#2678) üzenetére


Tv
senior tag

Vegyél egy könyvet például. Remélhetőleg akusztikus vagy klasszikus gitárt vettél, mert azzal érdemes kezdeni. Ha esetleg nem, akkor célszerű beszerezni egyet.
Könyvnek ezeket ajánlanám: Andrásik Remo - Gitár kézikönyv
Muszty-Dobai - Gitáriskola (lehet hogy a neveket nem jól írtam). Jah és sok kitartást hozzá :)

(#2680) Jofi81 válasza Tv (#2679) üzenetére


Jofi81
őstag

Köszönöm! :) Akusztikust, vagy klasszikust vettem, bár nem tudom, hogy mi a különbség a kettő között... :B Az biztos, hogy nem elektromos. Kitartásra szükségem is lesz, mert nem tűnik túl egyszerűnek. De próbálkozom. :K

(#2681) Tv válasza Jofi81 (#2680) üzenetére


Tv
senior tag

Szivesen. Ránézésre a legfeltünőbb különbség a kettő közt az, hogy klasszikus gitáron az alsó 3 húr műanyagból van. Sok sikert a gyakorláshoz :)

(#2682) Jofi81 válasza Tv (#2681) üzenetére


Jofi81
őstag

Akkor klasszikus. Köszi mégegyszer! :)

(#2683) Hasek


Hasek
Közösségépítő

Sziasztok!

Ki szeretném kérni a véleményeteket egy bizonyos kérdésben. Volt nekem egy Vorson V-190 SB gitárom, amivel befürödtem, mert végül kiderült hogy hibás. :( Azonban a zenélés megfertőzött, és már hiányzik. Ezen okból szeretnék venni egy új gitárt. Szóval a kérdésem hogy milyen szólógitárt ajánlanátok max kb 40000 forintig?

[esetleg ez?]

Üdv. H

(#2684) Hasek válasza Hasek (#2683) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

valaki?

Üdv. H

(#2685) Tv válasza Hasek (#2684) üzenetére


Tv
senior tag

Szevasz! Én abszolut nem ismerem a Cort gitárokat, tehát hang vagy pontosság szempontjából nem tudok nyilatkozni róla. Amit viszont utálok az ilyen Stratocaster és utánzat gitárokon, hogy ott van az egyik potméter a hátsó pickup alatt . Nemtudom miért de engem nagyon zavar , egyszerűen valahogy mindig sikerült pengetés közben hozzáérnem és elállítódott játék közben :(
Anno egy ismerősöm a sajátján be is ragasztotta a potit :)

(#2686) WEBER válasza Hasek (#2683) üzenetére


WEBER
tag

Nos nekem főleg Basszusgitárok terén van tapasztalatom. Próbáltam már sok Cort-ot. De más árkategóriában ( 100e ft környékén) Azok igazán jól össze voltak rakva. Érték ár arányban nagyon jó volt.

Viszont amit tudni kell a Cort-ról. A FENDER EGYIK "LEÁNYVÁLLALATA" pontosabban a Cort gitárok mind a Fender gyárban készülnek. Tehát jó anyagból gondosan. Amit meg kkell nézni a boltban hogy a nyaka mennyire kényelmes és pontos. Szerintem a Cort bármely árkategóriában jó vétel.

De ez az én saját vélemyényem.

Amúgy a hangerőpoti nem véletlen van ott. Elég csak néhyán Eric Johnson felvételt megnézni. (most hirtelen ő ugrik be erről) van egy ilyen technika amikor ugyjátszik hogy közben csavarja. Kicsit lyan hegedűs hatást ér el hangzásban. Legalábbis engem arra emlékeztet.

Remélem tudtam valamit sehógíteni.

Ne mássz fára ha nem tudsz úszni mert könnyen elüthet a villamos. http://www.aaaah.dreamworld.hu/

(#2687) Hasek


Hasek
Közösségépítő

Nagyon köszönöm a válaszaitokat! Sokat segítetek ilyen tanácsokkal! :R

Ha valakinek még lenne hozzáfűznivalója, akkor kérem hogy ne sajnálja a billentyűzetét, mert hát minnél több vélemény, annál nagyobb rálátás... :B

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Üdv. H

(#2688) Tv válasza WEBER (#2686) üzenetére


Tv
senior tag

Persze, annak jó dolog hogy ott van a poti aki, úgy akarja használni :) , én is láttam más sok videót ahol a játék részét képezi a potik állítgatása. Viszont a magamfajta pancsert csak zavarja a játékban :)

(#2689) WEBER válasza Hasek (#2687) üzenetére


WEBER
tag

Most jut eszembe.

Kérdezd meg ezen az oldalon ha nem ismernéd. : [link]

magyarország egyik legnagyobb gitáros fóruma.

Ne mássz fára ha nem tudsz úszni mert könnyen elüthet a villamos. http://www.aaaah.dreamworld.hu/

(#2690) painkillerx


painkillerx
tag

Új videóm: :)
http://www.youtube.com/watch?v=ujH0Af5ofk0

(#2691) lakisoft


lakisoft
veterán

srácok egy kis segítség kellene ... hátha valaki jobban képben van ebben a témában:
piezo gitárok és piezo hangszedők mire jók - mennyire jók - mennyire új a technika maga?
kiknek ajánlott? milyen stílusokban használják? stb stb :D ...

(#2692) Tv válasza lakisoft (#2691) üzenetére


Tv
senior tag

A hagyományos hangszedők mágneses elven működnek, tehát a fémhúrok rezgése feszültséget indukál a hengszedő tekercseiben és így jön létre a jel.
A piezo hangszedőkben ezzel ellentétben, úgynevezett piezo-tulajdonságú anyagból készül az érzékelő, ami annyit tud, hogy rezgés hatására elektromos feszültség jön létre benne. Legalábbis én még így tanultam :DDD
Az elsőgleges értelme, hogy mikrofon nélkül ki lehet vele műanyaghúrokat is. Már elég régóta használják, tehát nem újdonság. Pl. Tátrai Tibor-ék is ilyeneken nyomulnak a Latin gitárduóikban.

Szerk: Tehát a piezo hangszedőnél nem a mágneses tér rezgése számít, hanem a piezo konkrét fizikai rezgése

[ Szerkesztve ]

(#2693) ReJim válasza Tv (#2692) üzenetére


ReJim
őstag

meg nagyon szóló gitárt nem szoktak piezózni... van amin van (ha jól tudom) de gyakorlatilag másra való egy sima hangszedő és egy piezo... tehát egy akusztikus, klasszikus gitáron vagy piezo vagy miki van, vagy mindkettő. :) elektromoson, szólón meg a sima.

no mind1. most szerintem nem mondtam újat.

viszont valakinek nincs meg az "Elektromos gitár kézikönyv" című kézikönyv? :U belelapoztam, csak nem tudtam elhozni, (4.500 pénz, nem volt nálam). jó dolgok vannak benne... beállítások, komolyabb leírások, effektekről leírás. stb,stb. szerintem kezdőknek megérné hasonlót lapozni... (akár pdfben...)

</end.?>

(#2694) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Piezo hangszedős a Line 6 modellező gitárja, a Variax sorozat is. A tremolóban van elhejezve a hangszedő. Nagyon sokrétű gitár. Les Paul-tól kezdve a Telecaster-en át rengeteg gitármodell van benne. Ráadásul különböző hangolásokat is tud. Gondolkoztam is egyen, de sajnos maga a tremoló szerkezet elég gyengusnak tűnik és olvastam, hogy a palm mute nem olyan jó vele a piezo miatt. Kézbevéve nem hozza azt a minőséget a kidolgozása amit ennyi pénzért elvárna az ember...

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#2695) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Ha tetszik, amit csinál, kérlek szavazzatok rá: [link]!

Szavazáshoz regisztrálni kell, körülbelül 2 percet vesz igénybe.

Ha valaki indíttatást érez, szálljon be a versenybe! :)

Skynet is real. It's called Google.

(#2696) lakisoft


lakisoft
veterán

sziasztok!

Van itt valakinek Ibanez RG Prestige?

(#2697) lakisoft válasza FehérHolló (#2695) üzenetére


lakisoft
veterán

már ment is egy szavazat! ... ügyes!

(#2698) Bero


Bero
aktív tag

(#2699) lakisoft válasza Bero (#2698) üzenetére


lakisoft
veterán

jó kis cucc volt? szeretted?

(#2700) delta9 válasza tucsike86 (#2659) üzenetére


delta9
senior tag

túróst :D

amerikai gitáros emberke eredeti neve Lester (William) Polfuss ebből lett Les Paul, tehát csak semmi francia felhang ;)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.