Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) robi-k


robi-k
őstag

Vagy még1 aktív hangszedő típus: EMG RetroActive Fat 55 humbucker set.

(#43002) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Közben átgondoltam a dolgot, és lemondtam róla. Példának okáért Hetfield '87 ig passzív pickupot használt, és az első 3 Metallica album kifejezetten olcsó gitárokkal került rögzítésre, nálam pedig az az etalon hangzás.
Persze tudom, hogy legnagyobb részt maga a gitárjáték és a technika tesz hozzá, de szeretnék a technológián is fejleszteni, amin lenne mit. Jelenleg egy régi Zoom G1On-t használok effektezőnek, emellé túlzás is lett volna drága EMG hangszedőket venni, úgyhogy inkább ezen tervezek fejleszteni.

(#43003) espista válasza MATEO6600 (#43002) üzenetére


espista
senior tag

[link] Gibson Flying V

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum!

(#43004) nap


nap
addikt

Akar valaki rendelni a thomann-tól? Betársulnék 40 eurónyi motyóval.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#43005) akela91


akela91
addikt

Sziasztok.

Szeretnék visszatérni régi hobbimhoz.

Anno pár évig egy Ibanez RG 370 DX volt hű társam, utána pedig áttértem a basszusgitárra egy Ibanez SR505 személyében.

Most viszont a repertoárt szeretném egy 7 húros szólógitárral bővíteni.
Szívesen maradnék az Ibaneznél, de rákérdezek, hogy ilyen 100-200k körli áron van-e best buy gitár ami bírja is a gyűrődést(az extra húr miatt, gondolom nem mindegy a nyak minősége)?
Alapvetően heavy/power/thrash metal-ra használnám :)

(#43006) SRC válasza nap (#43004) üzenetére


SRC
junior tag

Én hetek óta vadászom nyitott böngészővel jb-75mn akcióra, de szerintem egyáltalán nem is volt akciós. Biztos a járvány. Majd ha nem keresem és már vettem mást akkor lesz. :)

(#43007) Goose-T válasza akela91 (#43005) üzenetére


Goose-T
veterán

Érdemes 3-5 részes nyakkal szereltet venni, az a tuti. Azok viszont nem olcsók, nem hinném, hogy beférnének 200k alá. Nekem vagy egy Harley Benton Fanfret 7-TPB 2018DLX gityóm, annak 5 részes nyaka van, elvileg bírja a kiképzést, bár nálam csak porosodik. Lehet eladom egyszer, majd kitalálom. Nemrég volt egy ugyanilyen a GS-en, 100k-ért volt fent, de gyorsan elvitték. Amúgy van belőle új verzió is, de sajnos nem kapható, nincs is listázva a Thomann oldalán.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#43008) akela91 válasza Goose-T (#43007) üzenetére


akela91
addikt

Ezzel közelebb kerülnék az igazsághoz már: RGD71ALMS ?
Használtan 265-ért van GSFanaticon. Az jutányos ár lenne ha jó állapotban van?
Ennyit akkor adnék ki, ha ez tényleg brutál jó gitár ár/érték arányban.

[ Szerkesztve ]

(#43009) Goose-T válasza akela91 (#43008) üzenetére


Goose-T
veterán

Ha rommá lehangolt hajóköteleken szeretsz úgy játszani, hogy kényelmes, feszes és jól is szól, akkor szerintem jól jársz vele. Én a 6 húros tesóját próbáltam, nekem nagyon bejött. A pickupok a legjobb aktívak, amit lehet manapság kapni. A legyezőbundok kényelmesek és igazán lehangolás-barátok. :) Nem nagyon van a Harley Bentonon kívül vetélytársa ennyi pénzért, talán ez az alkalmi vétel B-stockos Legator, de ebben nincs Fishman, ami alsó hangon 90 ezer forintba kerül.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#43010) akela91 válasza Goose-T (#43009) üzenetére


akela91
addikt

Nem akarok lehangolni húrt, ezért szeretnék pont 7 húros(B-E-A-D-G-B-E) gitárt. De a feszes, kényelmes nyakú, legyezőbundos, aktív pickupos gitár része egy az egybe a vágyam.

(#43011) Goose-T válasza akela91 (#43010) üzenetére


Goose-T
veterán

27"-es a menzúrája a H húrnál, a feszességgel biztos nem lesz probléma. Inkább csak arra akartam célozni, hogy bírja a vastag húrokat és a lehangolást is, szóval a standard hangolással tutira nem lesz probléma. :D Szerintem csapj le rá, mert az itthoni használtpiacon nagyon ritkák az ilyen együttállások.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#43012) kemotox válasza nap (#43004) üzenetére


kemotox
addikt

Audioll.hu
Ők tudnak rendelni thomanntól

(#43013) akela91 válasza Goose-T (#43011) üzenetére


akela91
addikt

Felhívtam. Most vette észre, hogy végig van repedve a nyak a pálca aljától kezdve jópár bundon át...

(#43014) akela91 válasza akela91 (#43013) üzenetére


akela91
addikt

Mivel 370-et meg nem akarok már szánni a gitárra, ezért nézelődtem, és ő lenne a következő befutó: ESP LTD MH-417 BLKS

Mennyire visszalépés ez az Ibaneztől? Egész jókat olvasok róla, thomann-on is jók az értékelések. Mit gondoltok? Egyébként amit linkeltél Goose-T:
Legator N7FP-Cali Cobalt B-Stock is szép meg minden, de életembe nem hallottam a márkáról. Mit kell tudni róla?

[ Szerkesztve ]

(#43015) Goose-T válasza akela91 (#43013) üzenetére


Goose-T
veterán

Uhh, az kemény. Mit csinálhatott vajon vele? Ilyet még életemben nem láttam. Hogy van elrepedve pontosan? A fogólapja vagy mije? Nehéz elképzelnem. Vajon ennyire nem megy az Ibaneznek a többrészes nyakak gyártása? Az én Harley Bentonom nyakának semmi baja, nyílegyenes, nincs sehol elrepedve, pedig az is ötrészes.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#43016) Goose-T válasza akela91 (#43014) üzenetére


Goose-T
veterán

Az EMG 81/85 párossal nem biztos, hogy meg leszel elégedve egy 7 húros gitár esetében. Az LTD-k amúgy elég jók, bár én még nem próbáltam egyet sem, de leginkább jókat olvastam/hallottam róluk.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#43017) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok!

PC-re melyik programot ajánlanátok amivel emulálhatok pedálokat stb? Én jelenleg több itteni tag tanácsára a Justin gitár kurzust tolom,de néha könnyű riffeket azért már szoktam próbálgatni. Erre Rocksmithet használom,mert ott egy zenének az előre beállított torzítás,effect stb már magában is rendelkezésre állnak. Pl.: ha le van töltve egy Black Sabbath track, akkor ott kiválaszthatom hogy Autentic tonek közül az ebből a zenében lévő Bass, Lead Guitar, Ritm. Guitar közül melyik preset kell. Ilyen van külsős Windows programokban is?

XBOX ID: GoTReX #4839

(#43018) Moleman válasza GoTReX (#43017) üzenetére


Moleman
addikt

Kevés ilyen van, de pl az Amplitube 4-ben van Jimi Hendrix pakk, ahol az összes album összes számának minden gitárhangzása megvan presetben. Minden más esetben magadnak kell kitekerni, ami szerintem elég jó szórakozás.

(#43019) akela91 válasza Goose-T (#43015) üzenetére


akela91
addikt

Itt vannak a képek a repedésről: [kép] [kép] [kép] [kép]

Kuka így mi? Ez nyakcsere szerintem.

(#43020) fattyu válasza akela91 (#43019) üzenetére


fattyu
veterán

fogólap.
nyak maga ettől még nem BIZTOS hogy kuka de ez elsétálós.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#43021) GoTReX válasza Moleman (#43018) üzenetére


GoTReX
őstag

Okés utánanézek. Sajnálom hogy nincsenek presetek. Nekem szerintem nem szórakozás lenne, így hogy nem értek hozzá :( :P Mondjuk ha már alapból van egy distortion azzal már legtöbb riff nem hangzik sz*rul.

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839

(#43022) akela91 válasza fattyu (#43020) üzenetére


akela91
addikt

Kár... :( Pedig alkudható is így bőven a dolog, de akkor ez így is rizikós.
Soha nem állított a pálcán, és alig használta a gitárt. Szerintem ez hibásan jött le a gyártósorról.

[ Szerkesztve ]

(#43023) fattyu válasza akela91 (#43022) üzenetére


fattyu
veterán

tegyük fel maga a nyak nem kuka.

Fogólap csere és újrabundozás. nem áll meg 6 számjegy alatt.

Annyit ha enged is neked megy az időd vele.

két gitár van amivel nekiállnék ennek a szopórollernak. Eredeti 1962es strat az egyik.

A framus customom a másik....

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#43024) akela91 válasza fattyu (#43023) üzenetére


akela91
addikt

Igazad van. Akit érdekel, ott a GS link, 200ért megválik tőle, alatta megtartja magának.

Már csak azt kéne kitalálni, hogy mit vegyek ez helyett, mert nem találok tökéletes jelöltet.

(#43025) Goose-T válasza fattyu (#43020) üzenetére


Goose-T
veterán

Az a baj, hogy egy egyenes vonalban repedt végig, de a fogólap anyaga nem repedhetne így. Alatta az összetett nyak viszont igen.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#43026) fattyu válasza Goose-T (#43025) üzenetére


fattyu
veterán

hát akár a grainirányban elrepedhet a fogólap is éppen. De ezért írtam tegyük fel legjobb eset. ez akkor is nem éri meg. és a fene tudja nyakkal mi van alatta.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#43027) benedekco válasza GoTReX (#43017) üzenetére


benedekco
addikt

TH-U-nak nagyon jó hangja van, de így számokhoz konkrétan nincsenek benne presetek.
De van benne egy rakás beállítási lehetőség és egyéb előre létrehozott.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#43028) Goose-T válasza benedekco (#43027) üzenetére


Goose-T
veterán

Az enyémben vannak. ;)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#43029) chaosmonger válasza GoTReX (#43021) üzenetére


chaosmonger
tag

A BIAS FX2 tone cloud-jában 50000 preset van, csak az a baj, hogy ha mindet el szeretnéd érni akkor az elite verziót kell megvenni, ami elég borsos árú.

(#43030) akela91 válasza akela91 (#43024) üzenetére


akela91
addikt

Nem bírtam ki, és megrendeltem újonnan az ibanezt :D.

Egy Focusrite-ot is mellécsaptam, mert régen eladtam minden gitáros motyóm.

Mi a manapság ajánlott szoftver PC-re, hogy ezzel a Focusrite-al tudjak mindenféle erősítőt/hangládát stb. próbálgatva(szoftveresen) pár ms késleltetéssel játszani/felvenni és közbe real-time hallgatni magam?

[ Szerkesztve ]

(#43031) Alexios válasza akela91 (#43030) üzenetére


Alexios
veterán

Bias FX, TH-U vagy a NeuralDSP cuccok(szerintem ez utóbbi a legjobb, nézz megy egy Fortin NTS-t pl., cserébe nincs warez)

(#43032) akela91 válasza Alexios (#43031) üzenetére


akela91
addikt

Köszi. A Cserébe nincs warez-re mire gondolsz? Mindegyik fizetős úgy látom. Ami nem akadály feltétlen, ha nem 100k Huf-ról van szó.

(#43033) Alexios válasza akela91 (#43032) üzenetére


Alexios
veterán

Neural DSP pluginokból nincs tört verzió, a többiből szerintem igen, erre gondoltam. Mindegyikből van próbaverzió amúgy, szerintem próbáld ki őket.

(#43034) akela91 válasza Alexios (#43033) üzenetére


akela91
addikt

Szuper, köszi. Sorrendbe haladva végig megyek rajtuk. :D

(#43035) benedekco


benedekco
addikt

Úramatyám, ez egyre rosszabb! Megint az a bizonyos keresztény rock.
Nem találok rá szavakat.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#43036) Eastman válasza benedekco (#43035) üzenetére


Eastman
őstag

Túl van már a csúcspontján a geg.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#43037) benedekco válasza Eastman (#43036) üzenetére


benedekco
addikt

Nem baj, a gitártéma még mindig jó ;)

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#43038) Berreh válasza benedekco (#43037) üzenetére


Berreh
tag

Bátorkodnék ellentmondani :)
This Picture Definitively Proves That Boris Johnson Has No Idea How To Play  A Guitar

(#43039) Berreh válasza Berreh (#43038) üzenetére


Berreh
tag

Rosszul olvastam: "Nem baj, a gitártéma mindig jó" - kb erre reagáltam :)

(#43040) robi-k


robi-k
őstag

Ma megvettem a Cort CR300 gitárt. Valóban szépen kidogozott hangszer, a hangzása is szép :)

(#43041) Eastman válasza robi-k (#43040) üzenetére


Eastman
őstag

Grat hozzá, használd egészséggel!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#43042) robi-k válasza Eastman (#43041) üzenetére


robi-k
őstag

Köszönöm! :R

(#43043) GoTReX válasza benedekco (#43035) üzenetére


GoTReX
őstag

Miért van az hogy én ennek a TV Messiásnak inkább csak a sátánt vagy egy ördögöt látok a fején meg a szemében? :U :F

XBOX ID: GoTReX #4839

(#43044) Moleman válasza GoTReX (#43043) üzenetére


Moleman
addikt

+1 :D

(#43045) Eastman válasza GoTReX (#43043) üzenetére


Eastman
őstag

Mert jó a szemed.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#43046) benedekco válasza GoTReX (#43043) üzenetére


benedekco
addikt

Azért is linkeltem újra, hátha valakinek nem volt meg az első.
Meg ebben egy picit jobban elborultabb a figura. De az elröhögés szerinted része az előadásnak, vagy csak megbotlik és elröhögi magát a hülyeségen?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#43047) gaborbol


gaborbol
őstag

Hello mindenkinek,

Gabor vagyok, 42 eves es alkoholista.

( Ebbol a mondatbol csak ketto igaz! )

Nem tudom megmondani igazabol ,miert de ugy erzem hogy itt az ideje beszerezni egy gitart es belekezdeni a tanulasba.
Harom gyerekem van (3-3-5 evesek ) az elmult evekben gyokralitalg 0 percet forditottam magamra, talan innen jon a vagy, hogy estenkent mikor mar kesz a melo, feleseg gyerekek alszanak akkor lenne minden nap 15-20-30 percem magamra.

Nezelodnek, kepeznem magam kicsit gitar ugyileg, minden tanacsot szivesen vennek. :R

Egy gipszkarton hazban lakom, ahol az also szinten tudnek gyakorolni, amig felettem alszik a csalad. Nagyon nagyon csend van ejjel, minden kis zaj meghallatszik igy a prioritas a minnel halkabb eszkoz lenne.

Ami igazan kozel all hozzam hangzasban az az akusztikus gitar vagy a banjo.( amerikaban elek)

Talan az amerikai folk, banjo-femes gitar hang az ami igazan bejon es szivemhez szol, de gyakorlatilag bamilyen mufajbol tudnek valasztani a rock, blues, country, pop, mufajon bellul is.

Par youtube link:
[link]
[link]
[link]
[link]

Kicsit mas:
[link]

Elektromos gitar:

[link]
[link]

Ket hangszerboltba fordultam meg eddig, ezeket ajanlottak:

1: Vegyek egy $200 dollaros Yamaha akusztikus kezdo gitart vagy banjot-t tegyek egy gumigyurut a hanglyukba, egy vastag zoknit a hid ele, es csa.

Masik bolt: Az akusztikus felejtos, mert soha nem lesz olyan halk mint egy elektromos.Vegyek egy elktromos gitart($150 dollar-tol indul) meg egy erositot 250 dollarert, abba tudok tudgni egy fejhallgatot, meg racsavarom az akusztikus gitar effektet es olyan kezdo-bot amilyen en vagyok ugysem tudja megmondani a kulonbseget. De persze meg tudom mondani majd a kulonbseget, mert elektromos hangbol akarok akusztikus hangot ami kb fabol vaskarika, de szerintuk meg igy is ezzel jarnek a legjobban.

Mar azon is filoztam, hogy akkor elekrtomos gitar valami mini hordozhato erosito vagy dobozka a foldon fulessel, es akkor nem kell meg egy koffert kipakolni meg elrakni estenkent.

Abbol kiindulva ,hogy a budos eletbe nem volt meg kezemben gitar, lehet hogy megveszek valamit amit az otodik alkalom utan leteszek orokre nagyon max 750 dollart szannek az egeszre.
Hasznalt cucc is lehet, gitarboltbol, kulonben esellyem sincs megmondani mit veszek milyen allapotban.

Ezek alapjan ki mit javasolna?
Aludjak ra egyet, es ebbol a penzbol mar egy komolyabb mennyisegu keszletet lehet felhalmozni tomenybol?
( nem iszom alkoholt, csak vicc)

Az anyagi buko annyira nem faj, ha oda jut akkor csak eladom majd max felaron, tenyleg nem az a lenyeg. Mindenkeppen adnek magamnak egy esellyt ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#43048) Moleman válasza gaborbol (#43047) üzenetére


Moleman
addikt

Szia, üdv a klubban! :)

Első olvasásra és a videók után az első gondolatom egy rezonátor volt, de az minden, csak nem halk. :D

A gumilap a hanglukba valóban komolyan csökkenti a hangerőt, de csak a kiáramló hangot (ami többnyire mély), a test rezgései úgy is jóval hangosabbak, mint bármilyen elektromos gitáré. Ami kicsit segíthet, hogy a kisebb méretű akusztikusok (mint pl a negyedik videóban a lánynál) halkabbak.
200 dollárért már tényleg jó belépő akusztikok vannak, 3-400-ért már igazán komoly gitárokat is lehet kapni (pl solid top, sokat dob a hangminőségen, de kicsit hangosabb is). Ha már lesznek kiszemelt darabok, nyugodtan linkeld be őket ide, hátha van velük személyes tapasztalatunk.

Az elektromos vonal is teljesen jó, de a 150 dolláros gitárt én keveslem, a 250 dolláros erősítőt viszont sokallom, főleg ha csak fejhallgatóval használnád. :) Ha komolyan gondolod a próbálkozást, és nem fáj a kiadás, akkor nem ördögtől való egy 4-500 dolláros gitár, és hozzá egy kb 150-200 dolláros multieffekt (tele effekttel és erősítőmodellekkel), abba tudsz fejhallgatót dugni és teljes az élmény, de ha később vennél erősítőt, azzal is tudod használni.

Halványan B terv, ha geekebb beállítottságúnak érzed magad, akkor elég egy USB audio interface (100 dollár körül), és a számítógépen futtathatsz valami effektprogramot, vannak ingyenesek is.

A hangerő miatt én az elektromost javasolnám fejhallgatóval, arra biztosan nem ébred fel senki. Most én is olyan helyen lakom, hogy papírnak érződik a fal a szomszéd felé, akusztikus gitárt nem is nagyon merek elővenni, ahogy erősítőt sem, a szekrényben várják a szebb jövőt. :D

(#43049) Eastman válasza gaborbol (#43047) üzenetére


Eastman
őstag

+1
az elektromos + multieffekt + fejhallgató összeállításra.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#43050) nap válasza gaborbol (#43047) üzenetére


nap
addikt

Az én tippem egy fémhúros Gibson (Epiphone) Chet Atkins modell, plusz akusztikus gitárerősítő. De lehet, hogy erősítő nélkül is elég erős hangja van.
Esetleg egy Danelectro magában, vagy bármilyen üreges testű elektromos?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.