Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) Psychonaut válasza Eastman (#5000) üzenetére


Psychonaut
addikt

5000!

(PÜ)

(#5002) Szten Márs válasza Eastman (#5000) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hehe, nekem inkább a 70-75 éves darabok kellenének, abból a korszakból, amikor az Epiphone még egy külön márka volt, nem a Gibson buta-márkája :) Ugye akkoriban készült az igazi Epiphone Masterbuilt sorozat is, amit mostanság felélesztett a Gibson, csak hát van különbség... 160 ezerét nyomtatott díszítést kaphatunk a hanglyuk körül és társai...

(#5003) Eastman válasza Szten Márs (#5002) üzenetére


Eastman
őstag

A valódi ötezres a tiéd ám, úgyhogy szépen összegyűltünk a jubileumra!

:K

Kettő anno valami miatt törölve lett.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5004) Szten Márs válasza Eastman (#5003) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát pedig én nem is vadásztam rá :DDD

(#5005) Eastman válasza Szten Márs (#5004) üzenetére


Eastman
őstag

A'szem én sem. IS. ;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5006) Daweee válasza Psychonaut (#4991) üzenetére


Daweee
őstag

Szerintem is hülyeség az Epi, nem tud annyival többet, tapasztalt zenész nem érezte jobbnak az Epi Customot a V100-nál, ajánlom figyelmedbe a Hangmester Vintage topicjában Sabbat.D. korábbi hozzászólásait. (az ő V100a került most barátomhoz) Gibson előtt a lépcsőfok max a jó japán kópiák irányába vezethet, de balosban még az E-bay-en is úgy kell vadászni rá, szóval... jobban jársz ha a Vintage-t moddolgatod amíg nincs félmillád egy Gibson Standardra :D

(#5007) Psychonaut válasza Daweee (#5006) üzenetére


Psychonaut
addikt

Standard? Ha már drágát akarok akkor csakis Custom. :D

(#5008) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Ma reggel, 58 éves korában elhunyt Gary Moore. Nyugodjon békében!

Szóljon a zene most a tiszteletére!

[ Szerkesztve ]

(#5009) BemAnyó válasza Szten Márs (#5008) üzenetére


BemAnyó
senior tag

R.I.P. :R

(#5010) nap válasza adnoctum18 (#4969) üzenetére


nap
addikt

Szerintem valami japán gitár. Pár hónapja mintha találkoztam volna vele, de már nem emlékszem hol. A fejen a logo ismeros, mintha szalamandra lenne rajta, de nem tudom cegnevhez kotni.
Hol találtad a képet?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#5011) knbs


knbs
senior tag

Kerdeznem a gurukat,

Mostanaban sokat tanulmanyozgatom a pengetes modjat, ezen belul is a fel-le pengetest szeretnem megerteni.
Peldanak felhozom a red hot chili peppers - cant stop cimu szamat. Errol van egy video leckem es ott a srac kulonos figyelmet szentel erre a dologra. Az intro utani resznel(aminel a srac a bal huvelykujjat hasznalja az E lefogasara) le le le fel le fel le fel fel fel... szoval en probaltam ugy amilyen sorrendben o pengeti, de biztos az en benasagom, de nekem a sima fel le fel le fel le... is ugyanugy cseng mint az o metodikaja.
Nyilvan en vagyok a bena, es gondolom sokkal konyebb csak fel le fel le pengetni mint ahogy o pakolja.
Ha valaki picit elmelyitene ezen teruleten igen homalyos tudasomat azt megkoszonnem.

Jahh es egy kis ajandek minden forumozonak: Na ot elfogadnam a szobamba egy kis jam-re! :)

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#5012) knbs válasza knbs (#5011) üzenetére


knbs
senior tag

Bocsi sracok nem jo volt a link :)

Metal Lady

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#5013) Daweee válasza knbs (#5011) üzenetére


Daweee
őstag

belinkelnéd azt a videót? így kicsit sötétben tapogatózok.
az intro utáni rész alatt azt a részt érted ami 0:23-nál kezdődik?
Nem vagyok híve a szájbarágós pengetésirány leírásának, de azt én így játszom alapból: le-fel-le-le-le-föl-le-föl-(leX)-föl ésígytovább ismétlődve, ahogy kijön a ritmus, érzésből. Ja, egyébként nem egy hangokat pengetek, hanem végig, mintha akkordoznék. A fölös húrokat persze némítom (ez a legnehezebb része :D) Akkordritmizációt vágod? a lényege hogy folyamatosan, folyamatos sebességgel mozgatod a kezed és akkor pengetsz bele ha úgy jön ki a ritmus. ha nem, itt egy jó lecke, nézd végig, sokat segít.

PS: lassan a testtel, a kiscsaj max 15-16 éves lehet :D Itt vannak róla további videók
ó, tévedtem, 92-es :D

(#5014) Itome válasza knbs (#5012) üzenetére


Itome
tag

Már csak azért sem jamelnék vele, mert ciki, hogy a csaj jobban tolja, mint én :D :DD

(#5015) knbs válasza Daweee (#5013) üzenetére


knbs
senior tag

Sajna csak gepen van meg, nem lattam meg neten fent, de pontosan arra a reszre gondoltam.
Itt a tabos resze a pengetesi iranyokkal is, hogy o hogy nyomja.
tab Igazabol nem vagom te hogy nyomod, en csak hangokat pengetek :) de sejtem hogy jatszod.

Megneztem amit linkeltel, kezdek rajonni, majd most gyakorolni fogom, kivancsi vagyok...

[ Szerkesztve ]

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#5016) Daweee válasza knbs (#5015) üzenetére


Daweee
őstag

Igen, ha hangonként játszom akkor ezt a pengetési sorrendet használom, de egyébként valami ilyesmire törekszem (még ha tized ennyire jól se megy :DDD )

(#5017) Noddy válasza knbs (#5015) üzenetére


Noddy
senior tag

Én ezt úgy tudom, hogy egyenletesen kell mozgatni a kezet és akkor egy fel vagy le húzás egy-egy nyolcad, nyilván ha gyorsabb tempót kíván meg a szám, akkor tizenhatod vagy harmincketted. És maga a szám ritmusa adja, hogy mikor érsz hozzá a húrokhoz és mikor nem. Pl. a le le az két negyed, le fel le le, két nyolcad két negyed, stb. Persze ezekhez a dolgokhoz ismerni kell a szám ütemét, ritmusát (4/4, 3/4, stb).

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#5018) alienpapa válasza Itome (#5014) üzenetére


alienpapa
senior tag

én csak úgy jam-elnék vele ha rákenhetném a testére.... :)

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#5019) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Sziasztok!
Azt szeretném még megkérdezni, hogy a húrokkal mennyire lehet változtatni a hangzáson? Találtam egy epiphone dr-200-ast, ami elég jól volt beállítva, könnyű rajta játszani, és nem rezonált. A hangja sem rossz, de nekem egy kicsit túl sima és "booming" (magyaru nem tom, hogy mondják). Láttam egy yamaha f370-et, aminek sokkal jobban tetszett a hangja. Sokkal rezonálóbb, kontrolláltabb, egyenletesebb volt, csak az egyrészt laminált, másrészt sokkal drágább. Ha az epin lecserélem a húrokat fog változni ebbe az irányba?

Ja, és ha tudtok használt yamaha fg700-ast jó áron, akkor ne tartsátok magatokban, mert az nagyon tetszett, csak újonnan kicsit drága.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#5020) Szten Márs válasza Seraph 16 (#5019) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A húrok hangja azért elég sokféleképpen meg tudja változtatni a hangzást. Az a nagy baj, hgoy halvány fogalmam sincs, hogy mit akarsz azzal mondani, hogy túl sima és booming a hangja :F Így nehéz megmondani, hogy ezen mennyit lehet segíteni más húrokkal. Annyi bizonyos, hogy a csilingelőtől a vastagig elég sok fokozat van, nézd meg a D'Addario honlapján. Saját tapasztalatból annyit mondhatok, hogy már a 80/20 bronz és a foszfor-bronz között is jól hallható különbség van. Ezen túl az is változtat valamennyit a hangján a gitárnak, hogy milyen vastagságú húrokkal is van szerelve. Egy extra light 0.10-estől a még játszható 0.13-ig itt is lehet variálni.
Egyébként meg ha a yamaha hangja jobban tetszett, akkor ne zavarjon, hogy miből is van, laminált, vagy nem laminált, ha neked egyszer jobban bejön a hangja, akkor jobban bejön, tökmindegy mi van ráírva. :K (Pedig ugye én vagyok az, aki aztán igazán ellene van a full-laminált gitároknak :) ) Az ár már más kérdés persze...

[ Szerkesztve ]

(#5021) csui83


csui83
csendes tag

Üdv!

Szeretnék egy gitárt venni, full kezdőként, csak és kizárólag hobbyszinten használva. 50k-nál többet nem szeretnék rákölteni. Formára a Les Paul jön be, GNR Metallica, illetve pop-punk jellegű zenéket próbálgatnék rajta. Mit ajánlanátok?
Itt-ott összeszedve az infót szimpatikusnak tűnik a Cort Z42, illetve találtam egy használt Samick LH-450-et új állapotút, de 9 éveset (sokadik gitárként nem volt használva..) 40k-ért. Erről a gitárról tud vki vmit? Én szinte semmit nem találtam neten. Illetve 40k-ért megéri-e?
Köszi a válaszokat!

(#5022) Psychonaut válasza csui83 (#5021) üzenetére


Psychonaut
addikt

Cort Z42 nem rossz választás, én is gondolkodtam rajta, ki is próbáltam, nem volt rossz.

(#5023) Daweee válasza csui83 (#5021) üzenetére


Daweee
őstag

Jó a Z42 is, persze a Samic jobban hozza a Les Paul feelinget, és mint tudjuk, a hangszernek az idő csak jót tesz, érett hangja lehet annak a Samicnak (azon felül, hogy mint márka/típus nem tudok róla semmit, simán lehet hogy uszadékfa kategória, passzolok)
De ha igazán jót akarsz, ha mákod vban, használtan nagyritkán előfordul egy-egy Vintage V100 50K magasságában, na annál jobb Les pault már csak a Gibson gyárt szinte :D De a V99 sem rossz adott esetben (ha azt találsz) plusz előfordulnak más jóárú LP-k is gitarshopon.

Ebből pl próbálhatsz alkudni.

[ Szerkesztve ]

(#5024) Daweee


Daweee
őstag

MR BIG 2011. 05. 27. BUDAPEST!!!

Kötelező!!!!

Plusz az új album is, most jött ki egy hónapja "What if" címmel, kutassátok fel ;)

[ Szerkesztve ]

(#5025) Szten Márs válasza csui83 (#5021) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Én nemrég próbáltam egy Samick AV6 LTD-t, gyönyörű gitár, és a vele kb. pöccre egy árkategóriában lévő Cort TS-200-at. Az a nagy helyzet, hogy a várakozásokkal ellentétben a Cort eléggé jobb volt, mint a Samick. Mondhatni sokkal jobb hangzása volt - szerintem persze. Részemről egyértelmű volt a győztes. Tudom, ez tökmás két Samick, meg Cort Les Paul, de azért hátha hasznos infó :)

(#5026) Daweee válasza Szten Márs (#5025) üzenetére


Daweee
őstag

V100-at nem néztél? :)

(#5027) Szten Márs válasza Daweee (#5026) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem :N Bár az is ez az árkategória, érdekes lett volna egymás mellett hallani őket, de így alakult.

(#5028) Eastman


Eastman
őstag

Nem tudtok véletlenül egy helyet ahol javítanak humbuckert? Keresgéltem a neten, de kifejezetten pick-up javítást nem találtam.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5029) csui83


csui83
csendes tag

Köszi az infókat! :)

(#5030) Printszkrín válasza Eastman (#5028) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Azért nem találtál, mert nem gazdaságos.
Egy jó pick-up olyan 20-30 évig teszi a dolgát rendesen, a bóvlit meg nem
érdemes megjavítani.
Persze attól is függ mi a baja.
Ha csak elkezdett sípolni, az egy viaszfürdővel orvosolható, vagy ha a tekercsvégről leszakad a kábel, azt vissza lehet forrasztani, de ha beleállt egy csavarhúzó a
tekercsbe, akkor újra kellene tekercselni azt a coilt ami megsérült.
Ez pedig csak nagyobb értékü hangszedőnél éri meg.
Alkatrész, alapanyag meg csak amerikából szerezhetó be.

Mi a baja amúgy?

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#5031) Eastman válasza Printszkrín (#5030) üzenetére


Eastman
őstag

Köszi a választ!

Kb 20-30 éves DiMarzio humbiról van szó. A neck gyönyörűen műkszik, szép hangja van. A bridge adta fel, nagyon-nagyon halk lett. Szinte nem is ad le jelet. Külső sérülés nem érte. A kapcsoló jó, a humbi nem ad le jelet.

Nem költenék rá sokat, újat most nem szívesen vennék. Ha sikerülne megjavítani, menne a HH Strat-ba. :)

Mi lehet a különbség a neck és a bridge humbucker között? Mi befolyásolhatja a hangját egyiknek-másiknak? Tekercsszám? Rézhuzal vastagsága? A coil-pár másképp' van tekercselve egy adott humbuckeren belül? Sokminden nem romolhat el benne. :U

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5032) Printszkrín válasza Eastman (#5031) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Mi lehet a különbség a neck és a bridge humbucker között? Mi befolyásolhatja a hangját egyiknek-másiknak? Tekercsszám? Rézhuzal vastagsága? A coil-pár másképp' van tekercselve egy adott humbuckeren belül? Sokminden nem romolhat el benne

Pontosan ezek amiket leírtál.
Attól függően, hogy milyen a mágnes, kerámia, alnico, azon belül milyen, és a
tekercs száma, és az, hogy milyen sorrendben, tekerik fel a huzal teljes
hosszát,ezek mind befolyásolják a hangot.
Gyanítom, ha ilyen idős a pickup, akkor külsérelmi nyom nélkül is tönkre
mehetett a tekercsek közé folyó izzadságtól például.
A bridge pickup ennek kifejezetten ki van téve, mivel denfeléskor hozzáér az
ember keze.

Mi van a pickup hátuljára írva? DP... -itt három számnak kelle lennie pl:123
A Dimarzio így jelöli a pickupjait.

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#5033) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

(#5034) Eastman válasza Printszkrín (#5032) üzenetére


Eastman
őstag

Köszi a kimerítő választ. Hétvégén kiszedem, megnézegetem. Ki is mérgem majd a tekercseket. Lehet, hogy előveszem a poros elektrotechnika könyvem és nekiállok megfejteni. :)

Ha már beszélgetünk a humbuckerről, betűzök egy robbantott ábrát:

Hol a kerámia? :B

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5035) Eastman válasza Eastman (#5034) üzenetére


Eastman
őstag

-g

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5036) Szten Márs válasza Eastman (#5034) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Sehol. Egy alnico mágneses pickupban miért kéne, hogy legyen kerámia? :F

[ Szerkesztve ]

(#5037) Eastman válasza Szten Márs (#5036) üzenetére


Eastman
őstag

Ez nem tiszta. Tehát vagy mágnes, vagy kerámia van benne?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5038) Szten Márs válasza Eastman (#5037) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem. Vagy kerámia mágnes, vagy valamilyen alnico mágnes van benne. Ez két különböző mágnesfajta, illetve alnicóból van elég sokféle, az alnico III és alnico V a legelterjedtebb, amennyire én látom.
Ha esetleg érdekel, elég sok alnico vs ceramic téma van különböző fórumokon, én speciel nem vagyok a szakértője annak, hogy miben térnek el, melyik mikor és hogy jobb.
(Tudom, talán nem illik linkelni google találatlistát, de ne vedd "mé nem tudsz guglizni vazze" jellegűnek, abszolút nem annak szántam. Pusztán tényleg nem mélyedtem bele a témába igazán, így nem tudok jobbat linkelni egy ilyennél :B )

[ Szerkesztve ]

(#5039) Eastman válasza Szten Márs (#5038) üzenetére


Eastman
őstag

Részben azért vetettem itt fel a dolgot, mert soha nem mélyedtem bele a humbuckerek anatómiájába (tehát homály), részben azért, hogy beszélgessünk róla, ezzel bővítve az itteni tudásbázist. ;) (közben guglizok folyamatosan)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5040) Szten Márs válasza Eastman (#5039) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem csak humbuckereknél, de single coiloknál is ugyanez a helyzet... kerémia, vagy alnico.
Amúgy majd ha sikerült valamit összeszedni, már infót, azt megoszthatnád, ha már belemélyedtél a google-ba :DDD

(#5041) Eastman válasza Szten Márs (#5040) üzenetére


Eastman
őstag

Szerintem jó magyar szokás szerint szétszedem, aztán megpróbálom összerakni. :DDD

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5042) nano005


nano005
csendes tag

Üdvölet!
Olvasgattam a basszusgitár topicot, de a pangás miatt itt fogom feltenni a kérdésemet, ami a következő lenne: Milyen erősítőt és ládát/kombót tudnátok ajánlani, amivel kisebb koncertet már bátran lehet tartani, több csatornás, aktív/passzív kapcsolós és 100ezerből kijön. (PB basszushoz kéne.)
A hozzáértő tanácsokat előre is köszönöm. :R

(#5043) Seraph 16 válasza Szten Márs (#5020) üzenetére


Seraph 16
őstag

Köszönöm a választ!
A hangok olyanok, mint az érzelmek, nehéz őket szavakba önteni. A booming (vagy boomy) kifejezést általában a basszussal kapcsolatban hallottam, és az én megfogalmazásomban a mély és lágy basszust jelent (néhány olcsóbb fülhallgatónál gyakori az ilyen jellegű basszus), szemben a feszesebb, talán részletesebb "punchy" basszussal. Konkrét példát mutatni nem tudok, de pl. anno a sennheiser px100-at az utóbbi kategóriába sorolták, még a cx300-at a boomyba, ha ez mond valamit. (Megjegyzem hallottam már olyan elméleteket is, miszerint a boomy a hosszabban szóló mély basszus, még a punchy a valamivel magasabb rövid mélyeket takarja).
A yamahanak ilyesmi hangja volt, mint ebben a számban 1:16-tól (legalább is így emlékezetből) az epiről sajnos nem nagyon tudok hasonlót mutatni. de annak másabb... ;]
De nem tartom kizártnak azt sem, hogy az általad linkelt oldalon látható "bright" és "mellow" lenne az igazi megfogalmazása a különbségnek. Meg mintha az epin kevésbé feszesen rezegtek volna a húrok v ilyesmi, de sztem hagyjuk... így is kicsit túlzásba vittem :DDD
A lényeg, hogy akk jöv héten nem leszek, de utána nem húzom tovább, bemegyek egy boltba, és többek közt neked is hála elég sok infóm van már, hogy kiválasszam a nekem való társat.
Köszi +1x!

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#5044) alienpapa


alienpapa
senior tag

Egy dalnál hogy lehet meghatározni azt, h milyen akkordot kell pengetni a kíséretnél?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#5045) Psychonaut válasza alienpapa (#5044) üzenetére


Psychonaut
addikt

Az alapján amit hallasz? :DDD

(#5046) Szten Márs válasza alienpapa (#5044) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát igen... hallás után, vagy úgy, hogy lelesed a gitáros kezéről, aki játssza, vagy pedig rákeresel google-n/youtube-on. Pl. az ultimate-guitar.com-on fent van kismillió dal akkordmenete.

(#5047) knbs válasza alienpapa (#5044) üzenetére


knbs
senior tag

Nyilvan ha 20 eve gitarozol, csak hallgatod es siman leszeded magadnak. Ha kezdo vagy akkor ajanlom az elottem is emlitett oldalt, vagy a tobbi hasonlot, ahol le tudod tolteni a tabokat kottakat.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#5048) alienpapa válasza Szten Márs (#5046) üzenetére


alienpapa
senior tag

Sokat lesek jutúbról is, meg az ultimateguitart-t is ismerem. De arra gondoltam h mi van akkor ha olyan dal kéne amit nem találok sehol?
Próbálgattam a dolgot, és úgy csináltam h néhány hangot ami az ütemeknél van elkezdtem dúdolni. Megkerestem a gitáron a hangot, és megnéztem h van e hozzá akkord. Ha nincs akkor mutatóujjal lefogom a hangot, a kis-és gyűrűsujjal meg lefogom az alatta lévő két húrt 2 bunddal arrébb. Pl a "B2B-Úgy vártalak" az ilyen lett: Am, Dm, Am, C, Em(az utolsó két akkordot gyorsabban váltom mint az első 3at, így jobban tetszik.) De az az igazság h ez nem mindig működik...
Szóval biztos van ennek valami alap technikája, ha már jutúbon is annyi cover van, valaki csak kitalálja őket. :)

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#5049) Bobrooney


Bobrooney
senior tag

Azt hiszem itt is akad pár jó kotta, de régen néztem már.

(#5050) NeoPampalini válasza nano005 (#5042) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Kis keresgéléssel ezek vannak occsóér' (hogy melyik milyen, nem tudom, de 100k körül megáll):

http://www.gitarshop.hu/?tart=hirdetes&id=14810&lang=hu
^ itt meg is van minden, részenként is vihető

http://www.gitarshop.hu/?tart=hirdetes&id=15240&lang=hu
http://www.gitarshop.hu/?tart=hirdetes&id=15197&lang=hu
^ ez a kettő együtt? Mondjuk a Laney basszcuccokról inkább csak a réges-régiekről olvasni - ritka, de pozitív - véleményt, újakról nem sokat tudni...

http://www.gitarshop.hu/?tart=hirdetes&id=14641&lang=hu
^ T.E. meg jó, gondolom ez a kombó legalább fél mázsa :D

Ha angolul megérteted magad, akkor itt lesz segítség bőven: www.talkbass.com vagy basschat.co.uk

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.