Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) haxiboy válasza csadi0011 (#23000) üzenetére


haxiboy
veterán

Szóval akkor nem egy dunlop minőség :U

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23002) GoTReX válasza haxiboy (#22995) üzenetére


GoTReX
őstag

Na ,mikrofonnal hoztad össze a RockSmitht vagy hogy?:)

XBOX ID: GoTReX #4839

(#23003) haxiboy válasza GoTReX (#23002) üzenetére


haxiboy
veterán

Gitár kábel + 6.5 -> 3.5 átalakító.
Line-inre csatlakoztatva tökéletesen működik.
Rocksmithben olyan 25ms, Guitar Rigben azonos hangkártyán belül maradva 15-20ms (magas mintavételezésnél persze), nvidia HDMI hang kimenetét használva 50ms körül van a késleltetés.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23004) Alexios válasza GoTReX (#22994) üzenetére


Alexios
veterán

Én elő is fizettem egy ideig yousician-re, de abbahagytam, mert azt vettem észre, hogy nélküle nem tudok semmit játszani, még gyakorolni se igazán. Szóval én semmiképp nem támaszkodnék csak erre, mert tényleg nagyon rá lehet "függni", és fel se tűnik, mennyire elveszel nélküle. Én mondjuk azóta inkább tanárhoz járok, annyira nem vészes árban azért, és cserébe zeneelméletet is tanulok, illetve magamtól is tudok valamit játszogatni :D

[ Szerkesztve ]

(#23005) haxiboy válasza Alexios (#23004) üzenetére


haxiboy
veterán

Yousician ha jól tudom tud olyat hogy saját tabot töltesz be neki. Bár abban igazad van hogy nagyon könnyű csak erre támaszkodni, ezért is szoktam szórakozni a Guitar Riggel, keresek valami random videót, és megpróbálom eljátszani. Persze nem megy, de azért szépen rögzülnek a hangok is, na meg Yousician óta a tabokat is könnyebben olvasom.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23006) GoTReX válasza haxiboy (#23003) üzenetére


GoTReX
őstag

Kiváncsi lennék rá egyszer.

XBOX ID: GoTReX #4839

(#23007) Alexios válasza haxiboy (#23005) üzenetére


Alexios
veterán

Tud olyat, persze, de (én legalábbis) úgy voltam vele, hogy amint megcsináltam egy feladatot max csillagra mentem is tovább, és nem igazán tértem vissza, így egyrészt a nem túl sok gyakorlás miatt egyszer csak sokkal nehezebbek lettek a feladatok, de hiába csináltam meg valamit maximumra utána egyáltalán nem tudtam eljátszani magamtól, mert nem emlékeztem rá, csak arra koncentráltam, hogy jókor, jót pengessek.

Amióta tanárhoz járok azért pl. skálákat vagy sok gyakorló feladatot, stb. tanultam, amikkel szoktam gyakorolni, illetve ezek mellett azért szoktam néha a yousician-el is gyakorolni. Arról nem beszélve, hogy zeneelméletet ott nem is nagyon lehet, pl. akkord hogyan épül fel, skála-akkord kapcsolat, ilyenekről egyáltalán nem esik szó. Igazából a lényege az volt a mondanivalómnak, hogy szerintem ez inkább kiegészítésnek jó a saját tapasztalataim alapján, nem elsődleges forrásnak, arra akkor már ha nem opció a tanár szeirntem a justinguitar is alkalmasabb, és mellette ezt csinálni. Legalábbis én mióta így teszek sokkal gyorsabban fejlődök.

[ Szerkesztve ]

(#23008) haxiboy válasza Alexios (#23007) üzenetére


haxiboy
veterán

Rocksmith ebből a szempontból sokkal tartalmasabb. Mindent részletesen, szájbarágósan elmagyaráz. Videóval megmutatják mit hogyan kéne, mikor hova mozgasd a kezed.
Illetve temérdek mini játék van, amik különböző módokon tanítanak.

Pl, hangok helyei, hajlítások, skálák, akkordok.

Gyakorlatilag úgy tanulsz vele hogy észre sem veszed.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23009) GoTReX válasza Alexios (#23007) üzenetére


GoTReX
őstag

Kéthetente egy tanáros alkalom lehet eredményes?

XBOX ID: GoTReX #4839

(#23010) haxiboy válasza GoTReX (#23009) üzenetére


haxiboy
veterán

Maximum feedback gyanánt, szerintem heti 2-3 alkalom lenne az ideális.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23011) kemotox válasza GoTReX (#23009) üzenetére


kemotox
addikt

Szerintem jo lehet, gyakorolni tudsz nelkule is. Annak kell rendszeresnek lennie.

(#23012) kemotox


kemotox
addikt

Talaltam meg egy klassz dolgot az orange micro mellett. Hiwatt t10hd. Fullcso. Effektloop. Ez mar 45rugo. Micro 31 lenne. Szerintetek? Sot van egy vox lil train is. Egy csomo josag van most gsfanaticon 40 korul. Segítsetek donteni :D koszi

[ Szerkesztve ]

(#23013) haxiboy válasza kemotox (#23012) üzenetére


haxiboy
veterán

Guitar riget próbáltad már? Elég sokat lehet vele spórolni.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23014) kemotox válasza haxiboy (#23013) üzenetére


kemotox
addikt

Az nem olyan. :D amugy igen vettem is kulon kulso hangkartyat miatta, de nem jott be, egyszeruen nem tudom normalisan beallitani, olyan nyeszlett folyton. Ha gyengen pengetek nem is erzekeli, meg ilyen furcsasagok vannak, de mindegy is, a kezzel foghato cucc az igazi. Mar regota akarok pedalokat is epiteni.

(#23015) haxiboy válasza kemotox (#23014) üzenetére


haxiboy
veterán

Noise-gate-t kell beállítani, nálam tökéletesen megy, még a leghallkabb pengetés is hallatszik. Szerintem jobb mint egy dedikált effekt pedál, ráadásul akár komponálni is lehet vele :)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23016) kemotox válasza haxiboy (#23015) üzenetére


kemotox
addikt

Na pont ez az, nalam noise gate miatt doglik be. Ha kinyomom egesz jo de sistereg. Az a baj fingom nincs az egeszhez, probalkoztam de nem sikerult ertelmesen hasznalnom. Bias fx egesz turheto volt.

(#23017) Moleman válasza kemotox (#23016) üzenetére


Moleman
addikt

Nekem eddig az Amplitube 4 a csúcs, midi kontrollerrel mindent tud, amire valaha szükség lehet, akár színpadon is. De aláírom, hogy teljesen más érzés egy fullcsöves cuccon játszani, hosszú távon nekem is tervben van egy.

A 40 ezres gsfanatic áradat engem is elkapott, múlt héten vettem egy előfokcsöves Marshall kombót a kis Fenderem mellé. :D

(#23018) Zoli133 válasza haxiboy (#23015) üzenetére


Zoli133
őstag

Nem tudom próbáltál e dedikált pedálokat, de teljesen más az érzés mint egy amplitube, guitar rig.
Szerintem hangban sem érnek fel a PC-s cuccok a rendes pedálokhoz.

Monjuk én alapból be vagyok kattanva, kipróbáltam egy TC flashback-et, azóta azon jár az agyam ,hogy teljesen át kell alakítanom a pedáljaimat, sok csere lesz...

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#23019) Moleman válasza Zoli133 (#23018) üzenetére


Moleman
addikt

A rendes pedál relatív, egy Mudhoney vagy egy TS9 nyilván nagyobbat szól élőben, mint a modellezett verziója, viszont az olcsóbb pedálokat sokszorosan lekörözik a jobb modellek. Legalábbis én ezt tapasztaltam.

(#23020) brickm válasza Zoli133 (#23018) üzenetére


brickm
őstag

próbálj egy wamplert is előtte, mert utána meg arra cseréled őket :D
wampler, tubescreamer, plusz MXR cuccok, legjobbak.

(#23021) bigrob válasza kemotox (#23012) üzenetére


bigrob
őstag

Akitől a peavey vk 100 fejem vettem az is ezen dinnyézett és ő vox lil train mellett döntött :)
Utólag utánanézve videjókon nekem is ez lenne a véleményem. Jó kis cucc az :)

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#23022) bigrob


bigrob
őstag

Más:

Nux pedálokkal van valakinek tapasztalata?
Konkrétan a Nux Time Core pedálra lennék kíváncsi.
Egy rakat delay és meg 40 sec loop funkció is van benne.
Itthon 22k, de csájnábúl 11k (+ az oldalon van még nekem 5 dollárnyi kuponom :DDD )

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#23023) Zoli133 válasza brickm (#23020) üzenetére


Zoli133
őstag

Hát anyagi korlátok is vannak, megint am pedálozok, holott egy rendes erősítő se ártana. :D
Amúgy TC nekem már bevállt egy dreamscape formájában nagyon.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#23024) brickm válasza Zoli133 (#23023) üzenetére


brickm
őstag

Wamplerből vannak utánépítések, a dizájnt leszámítva hangminőségre, alkatrészminőségre sokszor van olyan jó, mint a gyári. Persze vannak olcsó copy-k is.
Az erősítő főfüggvényalapja a pedálozásnak. Vannak erősítők, amikhez nem is jók a pedálok annyira. Volt olyan félvezetős rendszerem, ami a saját előfokjaival tök jól szólt, crunch, low gain, hi gain minden volt...de a tube screamer szétszedte. Sőt, most is elkészüólt egy félvezetős 0.5wattos kis végfokom, ami szintén nem fogja szeretni még lehet a boostolást se, érzékeny a lelkem bemenete.(de a méréseken még nem vagyunk túl, csak a meghallgatáson, ami JÓÓ)

De ma vagy holnap beindítom a legújabb fejlesztésemet, már kész a proto pcb, kíváncsi leszek rá. :D

[ Szerkesztve ]

(#23025) Zoli133 válasza brickm (#23024) üzenetére


Zoli133
őstag

Ha sikerül eladni a régi pedáljaimat, akkor közel 0-ból kijövök.
Aztán tényleg ideje ráfeküdni az erősítő témára.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#23026) Alexios válasza GoTReX (#23009) üzenetére


Alexios
veterán

Szerintem simán, ha rendesen gyakorolsz mellé, én heti 1x, vagy ha valamiért az kimarad akkor kéthetente dupla órára megyek, ez általában elég szokott lenni arra, hogy gyakorlatokat is vegyünk, és elméletet is. Én a magam részéről pl. heti 1 alkalomnál többnek nem nagyon látom értelmét, szerintem attól nem fejlődnék gyorsabban, mivel nem lenne elég időm begyakorolni az elmúlt órai anyagot, stb.

[ Szerkesztve ]

(#23027) kemotox válasza bigrob (#23021) üzenetére


kemotox
addikt

Jó ez a kis éjszakai vonatka. Megvan az a két dolog, ami a mikróterrorban is van: fejhallgatókimenet, és kis kompakt méret. Mikrócska olcsóbb, viszont a vonat még is csak fullcső. Hát nehéz a döntés.
Ja meg a Voxban a bright-thick kapcsoló is bejövős.

[ Szerkesztve ]

(#23028) bigrob válasza kemotox (#23027) üzenetére


bigrob
őstag

Illetve a narancson ami nekem nem tetszett, hogy csak volume, gain és egy tone poti van, a voxon tone helyett van bass és treb.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#23029) kemotox válasza bigrob (#23028) üzenetére


kemotox
addikt

Jajaja tényleg, az is egy nagy pluszpont a javára. Viszont valahol olvastam, hogy a line out/ füles kimenete nem annyira jó. A mostani tranyós Marshimban is azt utálom, hogy rém gagyi a füles kimenet. Annyira, de annyira máshogy szól fejhallgatóval. Oké, nyilván más, de basszus olyan élettelen doboz lesz hogy hihetetlen. Szerintem elmegyek és ezt megnézem saját fejhallgatóval. Úgy szeretném tolni, hogy azon keresztül menne a külső hangkártyára, aztán mi ki a Marshall kombóra amíg le nem cserélem azt egy rendes ládára. Útközben meg gépen mehet felvétel, egy kis effektezés Reaperben, ilyesmik.

(#23030) bigrob válasza kemotox (#23029) üzenetére


bigrob
őstag

Értem :)
Ládával kapcsolatban szerintem majd valami 212-est keress mert ez a 412-es nagyon sok szobába. (tapasztalat, szomszédok is aláírják :DDD)

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#23031) kemotox válasza bigrob (#23030) üzenetére


kemotox
addikt

Majd építeni szeretnék egyszer, vagy legalábbis kárpitozni valamit, hogy fasza kis összeillő szettet alkossanak a fejjel. Hangszórók iszonyú drágák :D Valami Celestion tökömtudja mit néztem ki még tavaly és mikor megláttam mennyibe kerülnek szívrepedés kerülgetett. Azt hittem valami 10-15 körül van egy hangszóró :C
Van valami best buy? Ugyebár rengeteg féle van, de őszintén szólva fingom sincs mi az a hangzás amit keresek, valami jó kis all-rounder kéne, már ha van ilyen. Ha 50-60-ból összetudnék valamit harácsolni, az fasza lenne. Ládát már megoldom, szerintem tudok kukázni hozzá alapanyagot, vannak asztalos ismerősök, guberátorok, gyűjtögetők :D

(#23032) bigrob válasza kemotox (#23031) üzenetére


bigrob
őstag

Ebben nem tudok segíteni, én megvettem használtan az első marshall 412-es ládát a közelben 45ért :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#23033) kemotox válasza bigrob (#23032) üzenetére


kemotox
addikt

Hé az tök jó. Akkor vadászok, hátha nekem is szerencsém lesz.

(#23034) brickm válasza kemotox (#23031) üzenetére


brickm
őstag

Lerobbant 1960a ládák mennek 70körül. Azokat lesd.
A celestion v30at imádom akciósan 35ért lehet találni/db. Amúgy 40/45k.

A többi típus is 30+ os

(#23035) bigrob válasza kemotox (#23033) üzenetére


bigrob
őstag

Anno próbateremben játszottam egy Marshall AVT 50 fejen, szerintem nagyon jó kis hangja van.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#23036) nap


nap
addikt

Gitárshopon jött egy üzenetem, hogy kommentelték a profilomat, de nem tudom megnézni.
Valaki elküldené privátban, hogy mi az? :D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#23037) GoTReX válasza haxiboy (#23005) üzenetére


GoTReX
őstag

Én is teszek mellé pár új gyakorlatot. Nagyon kezdő kromatikus ujjgyakorlatot. Szeretnék egy jó biztos alapot elérni az uj kordinációban,mert attól hogy oda-oda lesve leadom a zenét Yousicianen ,még nem hiszem hogy tudás lenne. Te régebben gitározol,miket csinálsz a biztos bund/húr fogásra?

XBOX ID: GoTReX #4839

(#23038) haxiboy válasza GoTReX (#23037) üzenetére


haxiboy
veterán

Elég erősen fogom még a húrokat, de sokat gyakorlok csak úgy magamtól is. Esetleg tabok alapján.

A bal ujjaim egyébként egy huzamosabb gitározás végére eléggé szoktak fájni.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23039) GoTReX


GoTReX
őstag

5 Sets NICKEL PLATED STEEL STANDARD TENSION (.010-.046) Electric Guitar Strings ~3.400Huf (from China) Szerintetek reális? :U

XBOX ID: GoTReX #4839

(#23040) Moleman válasza GoTReX (#23039) üzenetére


Moleman
addikt

Annyira nem olcsó, lehet szerencséd. A húrvégi bogyók is normálisak, a nagyon olcsóknál máshogy néz ki. Viszont ez jóval olcsóbb, és már ennek is jó a bogyója.
Kaptam már Kínából eredeti Daddario készletet harmadáron (nem is írták a hirdetésben), de a legtöbb olcsó húr olyan, amilyet az ára sugall.
Ha biztosra akarsz menni, ez biztos eredeti.

(#23041) GoTReX válasza Moleman (#23040) üzenetére


GoTReX
őstag

Szuper, majd beszerzek párat.Igazából még sohasem húroztam fel gitárt.:S :B

XBOX ID: GoTReX #4839

(#23042) Moleman válasza GoTReX (#23041) üzenetére


Moleman
addikt

Eleinte stresszes dolog, de 4-5 alkalom után már gond nélkül menni fog. :) Az új húrok hangja miatt nagyon megéri, ennek ellenére én is hajlamos vagyok hanyagolni, pedig most már az utánajárásra sem hivatkozhatok, legalább 15 húrkészlet van itthon. :))

(#23043) GoTReX válasza Moleman (#23042) üzenetére


GoTReX
őstag

Majd lehet szóbeli segítséget,de még szép fényesek és fémszínüek.:)

XBOX ID: GoTReX #4839

(#23044) csadi0011


csadi0011
őstag

[link]
Ilyen húrvonalzót használt már valaki? Hasznos?

(#23045) kemotox válasza csadi0011 (#23044) üzenetére


kemotox
addikt

Hangszerészeknek alap, amúgy fölös szerintem. De majd Brickm megmondja, ő ért az ilyenekhez. De én laikusként azt gondolnám, hogy ha ilyen pontosan akar méricskélni meg állítgatni az ember akkor más szerszámok is kellenek, pl bundcsiszoláshoz. Meg persze szakértelem

(#23046) haxiboy


haxiboy
veterán

Ha már kicsit el vannak szineződve a húrok, érdemes őket lecserélni?
Hangban nincs problémám, (még soha nem húroztam gitárt), de nem tűnik bonyolultnak.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23047) Moleman válasza csadi0011 (#23044) üzenetére


Moleman
addikt

Egyszer vettem ilyet, de sose használtam. Szerintem sincs sok haszna otthon, elég érzésre/zörgésre belőni.

(#23048) brickm válasza csadi0011 (#23044) üzenetére


brickm
őstag

Hétköznapokra teljesen felesleges.

(#23049) csadi0011


csadi0011
őstag

Köszi a válaszokat! :R

Lenne egy másik kérdésem is:

Azoknak a kis hangoknak mi a nevük? És hogy kell őket játszani?

(#23050) GoTReX


GoTReX
őstag

Tárolásról még nem esett szó. Gitárállványon puhatokban okés nem? Nem éri por / közvetlen nap stb.... (gondoltam én)

XBOX ID: GoTReX #4839

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.