Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) Eastman válasza lakospeti (#29998) üzenetére


Eastman
őstag

Első körben itt is kipróbálhatod a gyári számokat.

...illetve gugel --> fake vs real gibson les paul
találatait.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#30002) updog válasza funk648 (#29997) üzenetére


updog
senior tag

Próbáld ki a Graphtech babákat, külföldről párezer forint, bármilyen típusú lábra. Azzal még a f*s húrok se szakadnak :K

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#30003) Eastman


Eastman
őstag

2. BUDAPESTI NEMZETKÖZI GITÁRVERSENY 2017. november 06 - 11., Zeneakadémia.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#30004) Plazmacucci válasza Eastman (#30003) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ugyan kérem... Mi csak gyűjtjük a cuccokat a lakásba de játszani azt nem tudunk :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#30005) Eastman válasza lakospeti (#30000) üzenetére


Eastman
őstag

:))

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#30006) nagyArc válasza Eastman (#30003) üzenetére


nagyArc
tag

A versennyel abszolút nem értek egyet. A zene nem verseny, ahol le kell győzni a másikat, hanem egy személyes dolog, amiben mindenki máshogy találja meg az örömét.

(#30007) Panzermeyer


Panzermeyer
tag

Valaki használt már ilyet?

Vox AC30VR

Múltkor volt egy GS-en 100 körül. Kb ennyibe lenne, a szettem, amit itthonra építek (Marshall Plexi 50 homemade, vagy Marshall 1987 homemade és 1x12 láda szintén homemade, Celestion V30-cal) és kicsit elbizonytalanodtam. Túl jók a youtubes bemutatók róla.
Lehet nem is érdemes bajlódnom az egésszel? :)

[ Szerkesztve ]

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#30008) Eastman


Eastman
őstag

Gibson, Vatera:

[link 1]
[link 2]

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#30009) brickm válasza Panzermeyer (#30007) üzenetére


brickm
őstag

A marshallokhoz annyira nem ilik az 1x12-es láda. Tapasztalataim szerint legjobban minimum 4-essel szól.
Ac30-am van. Bár nem ez az uj VR, de amúgy teljesen más a hangja mint a marshallnak.

(#30010) kemotox válasza Eastman (#30008) üzenetére


kemotox
addikt

Nem rossz, de kár, hogy nincs felnőtt férfi méretben.
Hát na. Ahol nincs pocak, ott pénz sincs, szokták mondani :D

[ Szerkesztve ]

(#30011) bigrob válasza bigrob (#29987) üzenetére


bigrob
őstag

Ferde volt a floyd, rákészültem, hogy szopok a beállításával vagy 1 órát, de 10 perc alatt sikerült :DD :C

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#30012) Eastman válasza bigrob (#30011) üzenetére


Eastman
őstag

Szép az a gitár, Robi. Grat hozzá, használd egészséggel!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#30013) NeoPampalini válasza bigrob (#29987) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Na, ezt át is ugrottam... Szép cucc! :)

(#30014) bigrob válasza NeoPampalini (#30013) üzenetére


bigrob
őstag

A GK kombó még úton van mert a szegedi kollega lebetegedett.. :)

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#30015) nap válasza bigrob (#30011) üzenetére


nap
addikt

És rájöttél már, mit rontottál el? ;] :D
Hogy tetszik a balta?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#30016) bigrob válasza nap (#30015) üzenetére


bigrob
őstag

Azt rontottam el, hogy előbb vettem meg neki cserébe a 2 basszer ládáját és küldtem előre? :D

Nagyon tetszik, bár szerintem a 4 rugó kicsit erős.

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#30017) Moleman válasza bigrob (#30016) üzenetére


Moleman
addikt

Én 9-es húrokkal standard hangoláson 3 rugóval használtam, 4-et akkor tettem bele, mikor dive only módba támasztottam, és kellett a húzás.

(#30018) bigrob válasza Moleman (#30017) üzenetére


bigrob
őstag

Most valami 10-56 van rajta D-be hangolva, de a cél egy 10-46 lenne majd a jövőben.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#30019) Peter93


Peter93
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tőletek multieffekt témában.
Ismerőstől kaptam kölcsönbe (hosszú távra) egy Zoom G9.2tt pedált. Sajnos több órányi foglalkozással sem sikerült kiismernem. (Az angol nyelvű használati utasítást nem értem, a magyar pedig rövid és hiányos.) Olyan személyt keresek, aki bármely mértékben érthet hozzá és szívesen segítene megtanulni használatát. Természetesen amennyiben szükséges házhoz mennék az eszközzel és minden szükséges tartozékkal együtt Debrecen és Sárospatak környékén.
Válaszotokat előre is köszönöm.

(#30020) bigrob


bigrob
őstag

Illetve valaki tudna ötletet adni, hogy hogyan lehetne egy lábkapcsolót csinálni a 6505+ kombómhoz? Van itthon jó pár stereo jack, gondolom az kellene hozzá

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#30021) Plazmacucci válasza bigrob (#30020) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nekem a régi varrógép lábkapcsolójával működtek :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#30022) Ragnar_ válasza bigrob (#30020) üzenetére


Ragnar_
addikt

Peavey 6505 Footswitch Ha esetleg nem sikerülne, 15k nem olyan vészes.. (már ha jó a 6505 lábkapcsolója a 6505+-hoz..)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#30023) 98bja


98bja
senior tag

Tudtok mondani Pesten, vagy környékén helyeket ahol cserélnek hangszedőket? Olvastam hogy nem nehéz kicserélni, de inkább olyanra bíznám aki ért hozzá.

(#30024) brickm válasza Ragnar_ (#30022) üzenetére


brickm
őstag

Ahhoz képest, hogy összesen két nyomógom van benne elég sok :))

(#30025) kemotox válasza bigrob (#30020) üzenetére


kemotox
addikt

(#30026) Ragnar_ válasza brickm (#30024) üzenetére


Ragnar_
addikt

Hát nincs túlbonyolítva, egyik gomb ugye a chanel váltó, a másikkal meg valószínűleg az effekteket lehet ki/be kapcsolni. De nagy előnye, hogy valószínűleg biztosan működik. :DDD (És rá van írva, hogy Peavey)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#30027) Plazmacucci válasza 98bja (#30023) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Majdnem minden hangszer boltban. Kerületre szűkíts.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#30028) 98bja válasza Plazmacucci (#30027) üzenetére


98bja
senior tag

Köszi! Ebben nem voltam biztos hogy hangszerboltok csinálnak ilyeneket, de eszembe sem jutott megkérdezni egyet sem.

(#30029) bigrob válasza kemotox (#30025) üzenetére


bigrob
őstag

Néztem már ezt, a probléma, hogy a 112-es kombó footswitch csatija sima nagy jack.
Én valami ilyesmit láttam, csak led nélkül tervezem:
Illetve az effect helyett nekem az búszt lesz. Szóval elvileg clean és od közt tudok váltani, a búszttal meg adok a cleanre crunchot és od-ra meg elvileg semmit sem csinál.

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#30030) Humbucker


Humbucker
senior tag

Ma sikerült megtapiznom egy Epiphone G400 SG-ét.
Iszonyat szépen szólt, a Cort M600-asom elbújhat mellette hangzásilag. Kicsit nyaknehéz, de nem vészes, csak ha nem fogja az ember a nyakat akkor dőlne. A kinézete picit extrém számomra a két kis szarv miatt, de amúgy szépen szólt tisztán is. Állítólag koreai gitár, a sorozatszám ha jól láttam úgy kezdődött hogy UUEE06.Valaki megtudja mondani ennyiből hogy valóban koreai ?

(#30031) Whit3Rav3n válasza Peter93 (#30019) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

Nekem egy G7.1-em van ami ugyanaz a széria csak kevesbb pedállal meg egy pár funkció hiányzik róla. Mivel németországban lakom személyesen eljönni valószinüleg problémás lenne de tudok segíteni neten keresztül a beállításokban.

(#30032) kemotox válasza Humbucker (#30030) üzenetére


kemotox
addikt

Gugli képeket nézegetve a csínaiakon matrica jelzi, hogy ott készült, az siman lejöhetett/levehették. Az én koreaimon rá van festve, hogy made in korea, mint a szériaszám. Meg most hirtelen találtam guglival egy EE sorszámos made in csínát. Az valszeg kínai. De ha tetszett a hangja meg kényelmes volt, akkor oly' mindegy.
Amúgy ha jól tudom 2005-ben csinálták az uccsó koreait, utána költöztek sínába, de lehet hülyeség.

(#30033) nap válasza Humbucker (#30030) üzenetére


nap
addikt

[link]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#30034) kemotox válasza nap (#30033) üzenetére


kemotox
addikt

Ehhez egesz serial kene.
Meg az elozobol kimaradt, de a 06bol kovetkeztetve 2006-os, ezert irtam a 2005os dolgot

[ Szerkesztve ]

(#30035) nap válasza kemotox (#30034) üzenetére


nap
addikt

[link]
Szóval, vagy nem így kezdődik a szériaszám, vagy nem Epi, vagy a legfrissebb sorozat, aminek a számozása még nem került fel a wikipédiára.

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#30036) kemotox válasza nap (#30035) üzenetére


kemotox
addikt

Valszeg ee lesz az csak rosszul emlekszik a kollega

(#30037) Humbucker válasza kemotox (#30036) üzenetére


Humbucker
senior tag

EE igen, de megnéztem, azt dobta ki kínai a gitár.

(#30038) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

A minap akadtam rá erre a csatornára (in English, bitte! ) Youtube-on, érdemes belenézni, tök egyszerűen magyaráznak el egy csomó dolgot, akkordmenet írás, basszus szólam, gitár szólam, ének, harmónia "mi hogyan és miért működik", stb...

Zeneelmélet a gyakorlatban, pont ez kell most, úgyis készül egy új számunk. :D

(#30039) funk648 válasza funk648 (#29997) üzenetére


funk648
aktív tag

Sajnos az előbb az A húr megint elszakadt, pedig ez Ernie Ball volt, és 2 hetet bírt ki. Szakadás előtt elég furán szólt, ráadásul ugyanúgy ugyanott szakadt el.
Marha jó, vihetem be a hangszerdiszkontba a gitárt. Szerintetek ennek a javítása mennyibe fog kerülni? (Csak azért kérdezem mert anno még ezt a gitárt 40k-ért vettem :D)

(#30040) FockeWulf válasza NeoPampalini (#30038) üzenetére


FockeWulf
tag

Ha érdekel a téma, hogy "mi, miért és hogyan" , akkordmenet, harmonizálás, szólamok, stb...akkor ajánlom figyelmedbe Kesztler Lőrinctől az Összhangzattan c. művet.

(#30041) brickm válasza funk648 (#30039) üzenetére


brickm
őstag

Fogod otthon leveszed a babát és egy finom csiszolópapírral megcsiszolod. Megvan 300ft-ból. Nem kell egyből agysebészhez menni mert viszket a fejed.Nyilvána a hangszerboltban megmondják, hogy jo sz r a hidad, vegyél rá újat, 13ezer pluszs szerelés. Legalábbis csodálkoznék ha megúsznád 15alatt, hacsak nem ők is megcsiszolják 3ezerért.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#30042) funk648 válasza brickm (#30041) üzenetére


funk648
aktív tag

Köszi a tanácsot, elsőre akkor megpróbálom ezt, egyébként mennyire reális, hogy egyszerre mennek tönkre az A és a D húrnál lévő babák? Úgy értem, hogy más nem igazán okozhatja ezt a jelenséget, igaz?

(#30043) kemotox válasza brickm (#30041) üzenetére


kemotox
addikt

Nemolcsódejó! Új mottó lehetne a topicban :D Paraszt!

(#30044) brickm válasza funk648 (#30042) üzenetére


brickm
őstag

Sok híd sorjás alapbol, vagy az lesz ha pl meggyűrődik rajta a krómozás.
Ezért(is) használok csak NIKKEL és soha nem krómozott cuccokat a gitáron.

Ernie ball power slinky 12-es húrjaim 2-3 éveket simán bírnak a gitáron, (bírna többet is, csak takarítani is kell a foglapot ugye) szóval kicsi az esélye, hogy 2 gyári sz rt kifogj.

(#30045) funk648 válasza brickm (#30044) üzenetére


funk648
aktív tag

Megnéztem közelebbről az A húrnál lévő babát, és olyan mintha a felső részén az előző húr "recéi" (sodrás?) nyomot hagytak volna a baba felsőn részén.
Sajnos nem túl jó minőségük mivel már ugyebár este van, na meg a telefonom kamerája se a legjobb.
KÉP1
KÉP2
KÉP3

[ Szerkesztve ]

(#30046) Humbucker


Humbucker
senior tag

Mai 5-6 órás vonatozgatásom gyümölcse ez a kis szépség, koreai Epiphone Les Paul Studio. Imádom :C
Gyönyörűszépen szól tisztán is, megérte ennyit utazni érte :D

(#30047) consono válasza NeoPampalini (#30038) üzenetére


consono
nagyúr

Hehe, milyen vicces, én is két hete iratkoztam fel a csatornára. :) Tényleg jó, gyakorlatias.

"In God we trust. All others must bring data"

(#30048) Eastman válasza Humbucker (#30046) üzenetére


Eastman
őstag

Grat hozzá, gyönyörű! Használd egészséggel!

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#30049) NeoPampalini válasza FockeWulf (#30040) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Háááát, én jobb szeretem a gyakorlatias dolgokat, egy könyv meg azért valljuk be, nem ilyen - és nem azért mondom, mert nem t'ok kottát olvasni, na... :) Ezekben a videókban "több irányból" kapok infót: szóbeli magyarázat (értem), piano roll (látom), hang (hallom - kontextusban, nem csak egy szólamot).
Egy egy órás videóból rengeteget lehet tanulni, ami csak a zeneelmélet olvasásával sokkal tovább tartana.

Mindenestre levadásztam a könyvet, meg a Ligeti György Klasszikus összhangzattan című művét is, nekiesek valamikor. :)

(#30050) Humbucker válasza Eastman (#30048) üzenetére


Humbucker
senior tag

Köszönöm :)
Annyi kis apróságot vettem észre, hogy zörög a 4.-ik húr amikor erősítő nélkül kicsit erőteljesebben pengetek bele.
Erre mi lenne az orvosság? Kulcsokat kellene cserélni ?
Habár állítólag 5 éve volt húrkészlet cserélve, az is lehet az oka ? Elég drágák ezek a kulcsok, bár később sztem lecserélem valami szép fényes króm színűre ami passzol a humbikhozm meg a hídhoz.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.