Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8801) Hurkaleves válasza echterion (#8800) üzenetére


Hurkaleves
őstag

+1
hasonló véleményen vagyok.

(#8802) x_o_n válasza echterion (#8800) üzenetére


x_o_n
veterán

az a vicc élőben egész jól néz ki,de ezeken a képeken..pffff
már mellesleg ment vissza pár... ilyen olyan hibákkal :)

(#8803) savior


savior
őstag

Hello.

Nekem a kerdesem az lenne, hogy agyban fekve vagy fotelben ulve milyen jatszani egy laptopon a pcs jatekokkal?
Billentyuzet gondolom nem gond, mert az ugyanolyan, de az eger hianya nem gond?
MMO-zasra lenne hasznalva.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#8804) Dhampir válasza KillHates (#8794) üzenetére


Dhampir
félisten

Adj neki Reasecet. :DDD

(#8805) KillHates válasza savior (#8803) üzenetére


KillHates
nagyúr

"Nekem a kerdesem az lenne, hogy agyban fekve vagy fotelben ulve milyen jatszani egy laptopon a pcs jatekokkal?"

Én úgy fogalmaznék: gyorsan tönkremenős! :K :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8806) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Újra elérhető a GeForce 362.00-es driver,ezek szerint már javították.

(#8807) wanted5 válasza savior (#8803) üzenetére


wanted5
őstag

egyáltalán ki akar ágyban vagy fotelben játszani? maximum plants vs zombies vagy angry birds az a kategória amit el tudnék képzelni, minden más komolyabb játékhoz nevetségesen használhatatlan az efféle "pozíció"
OK, hogy lusták az emberek, de legalább asztal előtt, székben ülni ne legyél már lusta..

ágyban játszáshoz pedig ott a telefon (vagy használd a fantáziád és találd fel magad ;] )

(#8808) Darth_Revan válasza Mikulásbá (#8806) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Az előzőt teljesen le is szedték és helyette felkerült egy javított BETA...én nem tudom, nekem még nem dobott BSOD-t és a 20-30 percig amíg Rise of the Tomb Raiderrel játszottam, addig még a teljesítmény is jobb volt, mint 362.00 alatt.

(#8809) capulet75 válasza wanted5 (#8807) üzenetére


capulet75
addikt

Fotelben űberkényelmes notival játszani. Nekem a karfákon keresztben volt egy méretre gyártott falap, legjobb fetrengés evör. :K

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#8810) Dhampir válasza capulet75 (#8809) üzenetére


Dhampir
félisten

"Urizálás" helyett pár éve az utcáról lomtalanításkor "kukáztam" egy fehérre mázolt fa konyhaszéket. Már recseg-ropog, kissé össze kellett kalapálni, de azért még jólesik ülni rajta. :)

(#8811) #56268288 válasza wanted5 (#8807) üzenetére


#56268288
törölt tag

Én pl. szoktam fekve játszani, már amikor van időm és netem és nem kényelmetlen, nem rossz, sőt.. Persze vannak mozdulatok, amik nehezebben mennek, de amugy nem vészes..

(#8812) wanted5 válasza #56268288 (#8811) üzenetére


wanted5
őstag

akkor ezt nektek találták ki

(#8813) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

én is ágyban játszok egy ilyenen
teljesen jó. az egyik könyökömet az ágy karfája a másikat pedig egy ágy szivacs támasztja alá. atom komfort.

(#8814) echterion válasza Hurkaleves (#8813) üzenetére


echterion
nagyúr

Elbírna ez vajon egy 17-es AW-t? Elég nyeszlettnek tűnik.

**********

(#8815) capulet75 válasza Dhampir (#8810) üzenetére


capulet75
addikt

Az "úrizálás" egy ajándék foltel volt, egy öreg arctól kaptam aki Kennedy (JFK) egyik szakácsa volt. :P

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#8816) Hurkaleves válasza echterion (#8814) üzenetére


Hurkaleves
őstag

meglepően stabil... nyúzom már egy ideje..
a 17-es a kijelző méret? mert ha igen akkor annak már kicsi lenne!

(#8817) Dhampir válasza capulet75 (#8815) üzenetére


Dhampir
félisten

Kinek nagyobb? :D

Én meg együtt dolgoztam Steven Spielberggel. ;)

(#8818) capulet75 válasza Dhampir (#8817) üzenetére


capulet75
addikt

Azt hiszem nem ment át a lényeg. De sebaj. ;)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#8819) Dhampir válasza capulet75 (#8818) üzenetére


Dhampir
félisten

Semmi gond, csak magyarok vagyunk. :B

(#8820) #56268288


#56268288
törölt tag

Forintban ez körülbelül mennyit érne?
GTX 850M
i7-4510U 2,00 Ghz
8 GB RAM
1TB HDD
Beatsaudio hangszóró.
Ha esetleg nem irtam le mindent, szoljatok és kijavitom. Fél éves gépről van szó.

(#8821) wanted5 válasza #56268288 (#8820) üzenetére


wanted5
őstag

a gép típusa talán? :F + egyébként van külön notebook beárazós topic

(#8822) k-adi válasza Dhampir (#8819) üzenetére


k-adi
nagyúr

Tagadhatatlanul :DDD

(#8823) echterion válasza #56268288 (#8820) üzenetére


echterion
nagyúr

Csak a típust hagytad le. Meg aztán az se mindegy, hogy a 850-es mennyi és milyen rammal szerelt, mert van ddr3-as és gddr5-ös is belőle.

(#8816) pisztoly: Igen, 17-esem van. Most úgy használom, hogy egy vékony fa szekrénypolc van alatta. Végülis kényelmes, de ha van jobb, azt is kipróbálnám szívesen.

[ Szerkesztve ]

**********

(#8824) KillHates válasza #56268288 (#8820) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia! Van erre külön topic :K :R
160-165.000,- Ft egyébként

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8825) Mydgard válasza Darth_Revan (#8779) üzenetére


Mydgard
tag

Csao, szep masina. Az arat elarulnad?

HP Omen 15 | Intel® Core™ i7-10750H | NVIDIA® GeForce RTX™ 2070 Max-Q | 16GB DDR4 | 1 TB PCIe® NVMe™ M.2 SSD

(#8826) x_o_n válasza Mydgard (#8825) üzenetére


x_o_n
veterán

(#8827) Mydgard válasza x_o_n (#8826) üzenetére


Mydgard
tag

Ugyanonnan vettuk, lusta voltam ra. ;-) + a jarulekos koltsegek.

[ Szerkesztve ]

HP Omen 15 | Intel® Core™ i7-10750H | NVIDIA® GeForce RTX™ 2070 Max-Q | 16GB DDR4 | 1 TB PCIe® NVMe™ M.2 SSD

(#8828) Darth_Revan válasza Mydgard (#8827) üzenetére


Darth_Revan
veterán

1896 gbp.

(#8829) Hurkaleves válasza echterion (#8823) üzenetére


Hurkaleves
őstag

aham. annak tuti kicsi lenne. (egér használattal együtt... vagy lelógna egy kicsit a gép baloldala)
milyen széles a géped? összemérném otthon az állványommal.

(#8830) Plasticbomb válasza wanted5 (#8812) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Hm... Ez tetszik! Köszi! :D

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#8831) Szepi1979


Szepi1979
senior tag

[amd féle külső videókártya]

“ nem kell mindig nyerni “

(#8832) beloadjoker válasza Szepi1979 (#8831) üzenetére


beloadjoker
őstag

Azt azért nem árt tudni hogy egy EXP GDC V7.0 Beast ~15e, és csatlakozhat Mini PCI-Eon, Expresscardal, vagy NGFFel is, és már nem ott tart hogyha kihúzza az ember a gépből akkor megfagy minden, és a noti kijelzőjére is mehet a kép.

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#8833) echterion válasza Hurkaleves (#8829) üzenetére


echterion
nagyúr

Köszi. 40,5 cm.

**********

(#8834) Hurkaleves válasza echterion (#8833) üzenetére


Hurkaleves
őstag

az én gépem 39 cm széles. hmm.. lehet hogy elférne a tiéd is.. csak picit jobban ki kell tolni balra..

(#8835) wanted5 válasza beloadjoker (#8832) üzenetére


wanted5
őstag

lehet hogy olcsó de elég barbár megoldás

[ Szerkesztve ]

(#8836) beloadjoker válasza wanted5 (#8835) üzenetére


beloadjoker
őstag

Express card plug & play másik kettőhöz le kell venni a gép alját igen, nekem tervben van y510phez egy másik alsó burkolat, mpcie hosszabbító végét kivinném burkolaton kívülre /nyilván lyukat kell vágni miatta/ és akkor nem lenne macerás egyszer kellene megcsinálni. Az hogy az egészet belerakták egy dobozba meg nem nagy cucc szintén kivitelezhető, szóval hogy barbár e :F

[ Szerkesztve ]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#8837) Martin97 válasza beloadjoker (#8836) üzenetére


Martin97
aktív tag

Ez mind szép és jó, de melyik gépben van üres mini pci-e csatlakozó, amire ezt rádugod? Mert szerintem néhány kivételével egyikben sincs. Nekem a wifinek és BT-nek kéne búcsút intenem, ha ezt akarnám használni. Szóval ez így nem a legjobb, mert ha váltani akarok újra kell indítanom. És ha cipelni akarom pl.: előadásra akkor meg rögzítenem kell az alját. Szóval még ez sem a legjobb.

Egy usb 3-as csatolónak látnám egyedül értelmét, mert az már a legtöbb eszközben van, és alkalmasint nem csak laptophoz, hanem táblához, TV-hez, asztali géphez (OFF)(és akár telefonhoz?)(/OFF) is lehetne használni. Persze a sávszél nagy valószínűséggel nem lenne megfelelő, meg a kompatibilitással is lehetnek gondok. De ezt látom az egyedüli járható útnak, mert az usb 3-as csatoló viszonylag elterjedt és alkalmasint usb 2-vel is használható lenne. Nem tudom, hogy van-e ilyen, de néhány esetben hasznos lehetne.

(#8838) echterion válasza Hurkaleves (#8834) üzenetére


echterion
nagyúr

Hm, köszi szépen. Az a másfél centi nem igazán számít, annyit akár le is lóghatna. :R

**********

(#8839) beloadjoker válasza Martin97 (#8837) üzenetére


beloadjoker
őstag

Pl nálam van ngff és mini pci-e is szóval nálam megoldható nyilván magamból indultam ki, de ezen kívül üzleti gépek oldalán ott az express card, és ott van még a thunderbolt csati is.
Én ha ebbe tényleg belevágok akkor veszek egy másik alsó burkolatot és oda vezetem ki az mini pcie vagy ngff csatit hosszabbítóval, és akkor nem kell lekapkodni meg visszarakosgatni csak egyszer megcsinálni, egyetemen én nem járkálok 15,6os lapossal, arra van 12,1es kis gép.

A rossz hírem viszont az hogy szerintem ez usb-n még egy jó darabig nem fog menni :(

[ Szerkesztve ]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#8840) Martin97 válasza beloadjoker (#8839) üzenetére


Martin97
aktív tag

Ja, hát ugye kategóriák. Nekem nincs olyan opcióm, hogy egy kisebb ultrabook-ot használjak hordozhatónak a koliban meg a "nagyot". De ugye kategóriák... ;)

Sajnos ezt én is realizáltam, bár egy idő után szerintem lesz akkora sávszél. Ha mást nem elosztják 2 külön álló portra, vagy valami. Annyi még volna is szabadon. Szóval azért valahogy meg tudnák oldani. És idővel a jelenleg sávszél is nőni fog.

Nyilván ez az opció sem volna tökéletes, csak egy megfelelő kompromisszum.

Szerintem aki üzletit vesz, az nem azon játszik. Akinek meg már van annyi "lehetősége" és játszani is szeretne, akkor meg elgondolkozik egy játékoson.

Szóval ez az egpu móka pont az a kategória lenne, akik egy olyan gépet használnak, amiben van elég erős processzor, hogy meghajtson mondjuk egy gtx750-et, viszont komoly játékosra meg nem futja. Ezért nincs benne túl erős vga. És ekkor lenne jó ez az opció, mert van is laptop, hordozható is, és alkalmasint játszani is lehet rajta, ha rá van dokkolva az egpu-ra. Ráadásul nem is olvad el a hőtől, mert a kártya nem a lapost fűti. Ezzel csak az a bökkenő, hogy ezeken a konzumer gépeken általában nincs thunderbolt, express card, szabad mini pci-e vagy ngff csatoló. És itt már meg is bukott a dolog. Sajnos.

A másik meg az a réteg, aki könnyű/üzleti gépet szeretne, de teljesítményt is. Kis Pista vesz egy ultrabookot/vállalatit, mert azzal melózik, és igényli a rendkívül jó hordozhatóságot, jó akkuidőt. Neki jó esetben van olyan csatolója, amin keresztül rá tud kötni a gépére egy egpu-t. Játszani is akar néha meló után, ha már asszonypajtás nincs, ezért vesz egy egpu-t és boldog vele.

Szóval ott tartunk, hogy megint azok örülnek, akik nem a konzumer kategóriát használják.
Ebben a formában akkor volna értelme ennek, ha az alsóbb szegmensben is elterjedne a thunderbolt, és a szükséges kiegészítők sem lennének horror áron.

Igazából suliba tudnám használni az akár vérbeli gamer lapost is, mert külső akkuról lehet üzemeltetni, meg ultra takarékban amúgy is elmegy néhány óráig. Az meg, hogy 2,4kg vagy 4,3kg meg olymindegy, mert nem szakadok bele. Csak ez megint drága móka, és visszajutottunk az elejére, és a kör bezárult.

Neked viszont hajrá, majd írj néhány szösszenetet, hogy mi lett az eredmény.

Én is magamból indultam ki, nekem ez a véleményem, de ettől függetlenül a tiédet is meg tudom érteni, csak nincs mindenkinek olyan alapja, mint neked az egpu-hoz. Persze ez itt egy olyan topik, ahol nem is kérdés, hogy melyik opció a megfelelő. :)

Részemről befejeztem, ne offoljuk szét a topikot. :)

[ Szerkesztve ]

(#8841) Hurkaleves válasza echterion (#8838) üzenetére


Hurkaleves
őstag

oksa, de már az enyém is kilóg vagy 2 centit!
mondjuk nekem még így is felfekszik minden tartólába (gumija).

(#8842) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Technikai érdeklődésből ajánlom ezt a cikket, ahol 3 notebook lett egymással összemérve (ASUS G551VW, Lenovo Y700 15ISK, MSI GE62 2QC). :)

(#8843) k-adi válasza Dhampir (#8842) üzenetére


k-adi
nagyúr

készítem a popcorn-t :))

(#8844) Muerte válasza Dhampir (#8842) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nagyon eladó valakinek az a Lenovo úgy látom... Ezektől a gépektől még mindig sokkal többet ér játékra egy 2-3 éves Clevo vagy AW normális hűtéssel,erősebb vga-val.

(#8845) x_o_n válasza Muerte (#8844) üzenetére


x_o_n
veterán

Pontosan erre gondoltam,meg már ezt eljátszották más modellel....és mire kiderült eltelt 8-10 hónap és ömlöttek a gondok... (mindenkinél) továbbra is az gondolom koca játékra alkalmas lehet.....de mivel a nemzetközi garancia megoldott és ennyiéert egy régebbi gen. de erösebb clevot lehet venni addig ez minden csak nem jó vétel.

(#8846) capulet75 válasza Muerte (#8844) üzenetére


capulet75
addikt

Soha az életben nem vennék ilyen gépet ha olcsóbban megkaphatom használtan a jobbat. Egyszerű logika az egész, hisz egy 300k-s gép áll szemben egy 6-800k-s notival. Hiába van köztük 2-3 év és 1-2 generációnyi hardver különbség, totál esélytelen egy ilyen belépő szintű gép.

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#8847) Muerte válasza x_o_n (#8845) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Jóval több mint egy éve adta el pl.Kasya is az R4-es AW-t kicsivel 300k felett 780M-mel és az még mindig gép valakinél.Cirka 40% teljesítménytöbblet a 960M-hez képest. [link] pedig már 4 éves konstrukció.Ezek a lapra integrált cuccok vajon hol lesznek 4 év múlva...

(#8848) spyduck válasza Muerte (#8847) üzenetére


spyduck
nagyúr

Lenne pár kérdésem:

(1) Tudsz nekem linkelni olyan gépet ami 300k-ért szted jobb?
(2) Évente kb 15.000db GTX960M szintű készüléket étkesítenek itthon. Tudsz mutatni 15.000 használt készüléket 300k alatt?
(3) Ha megveszi az ügyfél a 300k-s Clevo-t, akkor hová viszi szervizbe? Mennyibe fog kerülni?
(4) Tudod mikor romlanak el a gamer gépek? Te most komolyan 300k-ért vétenél mással egy 4 éves AW-t? Honann tudod, hogy újrapasztázta vagy éppen kiportalanította a rendszert az előző tulaj? Mi van a meg nem ismétlődő hibákkal? Az átlag user de még a tapasztalt se tudja sokszor, hogy mi a baja.

Nekünk van pár szervizünk így tudom miről beszélek. 2-3 év után úgy hullanak a gamer gépek mint a legyek. Heti szinten hozzák vissza az általad istenített AW-ket VGA csere miatt.

szerk: gyakori szervizes mondatok: Mi a baja? - Nem tudom, feladom, s*zr :)

(#8845) x_o_n: Ezt kifejtenéd? Érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#8849) Pocok256 válasza Dhampir (#8842) üzenetére


Pocok256
veterán

Az msi hűtése így látszatra számomra a legszimpatikusabb :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#8850) capulet75 válasza spyduck (#8848) üzenetére


capulet75
addikt

Heti szinten hozzák vissza az általad istenített AW-ket VGA csere miatt. Hát persze. :DDD

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.