Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9251) Muerte válasza echterion (#9250) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Kábel,inverter vagy kijelző.A vga hibát könnyen ki lehet zárni ha külső monitoron normális a kép.

[ Szerkesztve ]

(#9252) KillHates válasza echterion (#9250) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez érdekes, az XBOX360 szokott ilyen mintázatú GPU hibát produkálni... Notin még nem láttam, így én is inkább szalagkábelre vagy kijelző panelre gyanakodnék ahogy Zoli írta.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#9253) echterion válasza Muerte (#9251) üzenetére


echterion
nagyúr

Köszi mindkettőtöknek, ez a külső monitoros dolog eszembe se jutott. Amint megkapom a gépet, megnézem.

**********

(#9254) phg válasza k-adi (#6390) üzenetére


phg
csendes tag

Tudom már lejárt lemez a kérdésed ;] , lehet már saját tapasztalatod is van, de azért megírom ; a p771zm hűtése teljesen korrekt módon 80C alatt tartja az i7 4790K-t(4,4Ghz). Engem meglepett hogy a 88W-os TDP és ilyen teljesítmény mellet Játékban 76-78 fokon , stressz teszt alatt 83-86 max. Throttling-nak nyoma sincs , furcsa de igaz :U , vagyis miért lenne furcsa - hisz erre találták ki :C

(#9255) Bjorngolf


Bjorngolf
tag

Sziasztok :) Újra én :) Szóval a kérdéssor adott :) Új gépet szeretnék venni, a keretem rá max 320-350 e ft körül van. Legfőképp játékra és fényképszerkesztésre kell, a hordozhatósághoz annyit, hogy nem igazán szoktam hordozni a laptopot (max h ha utazok valahova bár az is igaz h havi 1-2szer előfordul ez). Méret vagy súlykikötés nincs. Jó hűtése legyen ami még fontos.
Köszönöm előre is :)
(amivel majd játszanék: Fall out 4, Far Cry Primal, XCOM 2, stb.)

(#9256) k-adi válasza phg (#9254) üzenetére


k-adi
nagyúr

igen, de köszi az infót (végül skylake mellett döntöttem)

(#9257) k-adi válasza Bjorngolf (#9255) üzenetére


k-adi
nagyúr

a hordozhatósághoz annyit, hogy nem igazán szoktam hordozni a laptopot

Nos, akkor vegyél PC-t. Ha tényleg csak havonta 1-2x utazol akkor az alatt az egy-két nap alatt talán nem halsz bele ha nem-játszol és sokkal jobban jársz (azaz olcsóbban erősebb PC gépet kapsz).

+
Ja igen, mielőtt jönne a kifogás, hogy dehát házon belül is hordoznád: az öledbe ugyse rakhatsz gamer-notit ugyhogy ez az indok se állja meg annyira a helyét max. akkor ha nagy lakásban élsz és van külön szobád ilyen célra is (pl. elvonulsz este felé hogy másokat ne zavarj.........bár akkor már mással kéne játszani :) )

A véleményem amit vagy megfogadsz vagy nem az az, hogy erősen gondold át, hogy tényleg ennyire kell a mobilitás? (ugyanis 350e-ért nem kapsz "nagyon" erős gamer-notit még (sajna), de PC-ből már jót össze lehet pakolni) Tehát készen állsz arra hogy beáldozd a teljesítményt a mobilitás miatt? Ha igen akkor a többiektől is ezeket az alapválaszokat fogod kapni ENNYIért: lenovo, asus g751 vagy clevo

[ Szerkesztve ]

(#9258) Bjorngolf válasza k-adi (#9257) üzenetére


Bjorngolf
tag

Őőőő igen. azt az egy infot elfelejtettem mondani hogy azért kell notebook mert PC-re nincs hely. A szoba amiben lakunk párommal nem nagy, 2 notebook elfér az asztalon és ennyi nincs több hely. Szóval ezért nem lehet PC. És későbbiekben várhatóan munka miatt is kell majd a laptopot hordozzam. :) remélem igy érthető már :)

(#9259) Mikulásbá válasza Bjorngolf (#9255) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Kicsit még hozzáteszel és egy elég komoly gamer-DTR gépet tudsz venni,aminek a hűtése,a kijelzője és ereje is az egyik legjobb.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#9260) Bjorngolf válasza Mikulásbá (#9259) üzenetére


Bjorngolf
tag

Milyenre gondolsz?:)

(#9261) Mikulásbá válasza Bjorngolf (#9260) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Pl. egy G751JY-ra. :U
Ment PM.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#9262) k-adi válasza Mikulásbá (#9259) üzenetére


k-adi
nagyúr

Kicsit még hozzáteszel --- aha egy százast :))

(#9263) Bjorngolf válasza k-adi (#9262) üzenetére


Bjorngolf
tag

Nekem tényleg a vége 350 e. és az is nagyon a plafon. Amik egyenlőre nekem ki vannak nézve az a:
- Lenovo Y 700 Fx és Nvidias verzioja is.
- Asus G551JW CN319D
- ASUS ROG G551JW-CN215D
- ASUS ROG G551VW-FW278D
- ASUS ROG G771JW-T7235T
- ASUS ROG G751JL-T7051

(#9264) Casanova* válasza Bjorngolf (#9260) üzenetére


Casanova*
veterán

[link] MSI GE62 2QC gépet teszteltem. nagyon pipec gép. :K

én a helyedben MSI-t vennék! ezt lehet bőviteni.

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#9265) Pocok256 válasza Casanova* (#9264) üzenetére


Pocok256
veterán

Nem lenne rossz egyszerűen csak gyenge a hűtése és orrba szájba throttlingol.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#9266) Casanova* válasza Pocok256 (#9265) üzenetére


Casanova*
veterán

érdekes ,mert nálam teljesen jól hűtött. két ventije van,csak jól hűt.

előnyök: jó hűtés. gamelésnél célszerű bekapcsolni a másik ventit is. hagy menjen folyamatosan,így egyáltalán nem melegszik fel annyira a gép.

Asus G551JW is volt nálam. ezt is teszteltem. talán ez kicsit jobban néz ki és picivel halkabb. ennyi,de nem bővítehtő. van akinek ez nagy hátrány. nem véleteln asus van legtöbb eladó gamer laptop. páran msi-re váltanak. :)

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#9267) echterion válasza Casanova* (#9264) üzenetére


echterion
nagyúr

Jah, bővíteni: "Sajnos házilag nem bővíthetjük a gépet és az akkut sem tudjuk cserélni, mert a hátlap levételét megakadályozza egy matrica, aminek sérülése a garancia elvesztésével jár." -> max. gari után, vagy hajszárítóval mókolva.

Másik: "a zsanér kialakítása nem a legszerencsésebb, nagyon közel került a hőcsövekhez, ahol a későbbiekben probléma lehet a túlmelegedés okozta anyagfáradás" -> ez sajnos valós probléma, más modelleknél is előfordul emiatt meghibásodás.

(#9263) Bjorngolf: Én egy Clevo-t ajánlanék ennyiért, a ceg-től rendelve. Itt a keresőben gyorsan ráakadhatsz kiváló példányokra ebben az ársávban.

(#9257) k-adi:

[ Szerkesztve ]

**********

(#9268) Casanova* válasza echterion (#9267) üzenetére


Casanova*
veterán

elnézést kérek! ezt nem tudtam. :) clevot lehet bővíteni? mármint gari után.

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#9269) echterion válasza Casanova* (#9268) üzenetére


echterion
nagyúr

Igen, lehet. Gariidő alatt is. Amúgy egy sima mxm 3.0b kártya, mondjuk egy 870m 330 euró körül mocorog jelenleg, ami egy százassal megdobja ennek a laposnak az árát. Így már nem olyan jó vétel. A 960m-et meg nem nagyon lehet majd eladni, mert kevés laptopnak jelent upgrade-et, akinél meg behal, kicsi az esélye, hogy ugyanazt vegye megint.

Többféle, igény szerint be lehet állítani rendeléskor. De megbízhatóak és korrektek (lehet úgy is, hogy futárral küldöd nekik a hibásat, de lehet háztól-házigot is kérni, minden csak pénz kérdése).

[ Szerkesztve ]

**********

(#9270) Casanova* válasza echterion (#9269) üzenetére


Casanova*
veterán

az igen! akkor a clevo a best! :) és szervíze milyen? köszi! :R

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#9271) x_o_n válasza Bjorngolf (#9263) üzenetére


x_o_n
veterán

Inkább egy ilyet

elég jó konfig,és ha veszel bele ssd+hdd még akkor is kereten belül maradsz.
kb 288.000 ft +szállitási költség +ssd,hdd ára ,és bövithető.
i7-4800mq + 870gtx 6gb +8gb ram +sb xfi/onkyo hangszorokkal..loud aktiválással még hangfal sem kell hozzá

a sli verziórol van teszt

(#9272) x_o_n válasza Casanova* (#9270) üzenetére


x_o_n
veterán

Korrekt,és a support is,nekem véletlen másnap helyett 5-nappal küldték a gépet,elnézést kértek,majd vissza utalták a teljes szállitási költséget.
A garancia,szerviz attól is függ milyennel vásárolod,de az alapban is benne a futár hozza-viszi(cég költségen)elég az esetlegesen hibás alkatrészt küldeni ha olyan ami hozzáférhető.

egyedöl a weboldal a gond mert néhaa régebbi verzió képe van fent,nem a frissitett v2,v3.
bár én nem bántam mert a v2 jobban nézett ki.
az ujlenyomatolvasóra is rá kell kérdezni,sok v2 modellnél már nincs,de a képen a v1-eken ott van még.
nekem a bill,tapipad volt ami nagyon bejött,föleg miután az ezerszinü világitást sikerült kikapcsolni.
van pár eldugott funkció ami hasznos,és bill parancsokkal előjön,a teljesitmény,világitások,ventillátor,funkciók ki be kapcsolása,bill háttér világitás és az xfi kezelőfelölet....ahol megkövetem az onkyot...mert egy klikkeléssel brutál hangzást lehet előidézni a gép hangszoróibol,csak elég hülye helyen van igy honapokig szidtam az onkyot...sorryonki :

(#9273) echterion válasza x_o_n (#9271) üzenetére


echterion
nagyúr

Ha nem tetszene ennyire az AW csicsája, akkor én tuti ilyet vennék magamnak, a mostanit meg eladnám. :K :C

**********

(#9274) Casanova* válasza x_o_n (#9272) üzenetére


Casanova*
veterán

köszi! nagyon szimpi lett ez a clevo :)

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#9275) x_o_n válasza echterion (#9273) üzenetére


x_o_n
veterán

Na igen..azok nekem is bejönnek :) bár nekem ez a letisztult formavilág jobban bejön,gondolkoztam Schenker xmg-n mert azok felcsicsázott Clevok..de az 1000eus gép schenkerként már 1800eu volt ....
Én nagyon sokat kinlodtam,ha itt nem hivják fel a vigyelmem a clevora biztos egy asus rog lett volna vagy egy alienware csak mérlegelnem kellett és a sok felárral nem kaptam volna többet a pénzemért,igy belevágtam ebbe inkább,de nem bántam meg,és ismét köszönöm hogy figyelmembe ajánlottátok

(#9276) DuDieHUN válasza x_o_n (#9271) üzenetére


DuDieHUN
aktív tag

kijelző panelről lehet valamit tudni, hogy milyen minőségű?

(#9277) x_o_n válasza DuDieHUN (#9276) üzenetére


x_o_n
veterán

Hirtelen nem tudom megmondani a panel tipusát,de nagyon szép és nagyon jó minőségű,a háztartásban található Lenovo,hp és asus gépeknél messze jobb,szebb,de ugye nem ips.

(#9278) DuDieHUN válasza x_o_n (#9277) üzenetére


DuDieHUN
aktív tag

köszi, most nézegetem és elég jó gép jó áron, van valami alternatíva ár érték arányban amivel össze lehetne hasonlítani?

(#9279) x_o_n válasza DuDieHUN (#9278) üzenetére


x_o_n
veterán

Hu,a 400 ezer fölötti gépek között van hasonló ha a Magyarországon kapható gépekre gondolsz,nem tudnék hirtelen tipust,azt tudom,hogy itt pld 600-900 eu-val drágábban lehetett mikor vettem hasonló gépet venni asus,msi,schenker,alienware

(#9280) DuDieHUN válasza x_o_n (#9279) üzenetére


DuDieHUN
aktív tag

melyik billentyűzet kiosztás olyan amin annyi gomb van mint a magyaron?

és mégegy kérdés

ETA ON STOCK:
KW 14-15.2016

ez mit jelent ? :)

[ Szerkesztve ]

(#9281) Dhampir válasza Casanova* (#9274) üzenetére


Dhampir
félisten

Lehet, hogy nagyon zajosan működik, járj utána.

(#9282) DuDieHUN válasza Dhampir (#9281) üzenetére


DuDieHUN
aktív tag

igen, a tesztben is írják, hogy alapjáraton is nagyon hangos :(

(#9283) Sárpac válasza DuDieHUN (#9280) üzenetére


Sárpac
nagyúr

14-15. héten érkezik. Ergo bármikor jövő7en.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9284) DuDieHUN válasza Sárpac (#9283) üzenetére


DuDieHUN
aktív tag

köszi

most kicsit elgondolkoztam, lehet tudnék nettóba venni itthon laptopot, egy g751jy már kijönne így 350-ből, így már nem tűnik olyan jónak a clevo, melyik boltba szabad itthon venni Asus-t, melyik típustól kezdődnek a GSYNC-es verziók?

(#9285) Mikulásbá válasza DuDieHUN (#9284) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A T73xxx kódszámúak(talán a 74-es is) biztos G-Sync-esek.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#9286) echterion válasza x_o_n (#9275) üzenetére


echterion
nagyúr

Én nem tudtam akkoriban erről az opcióról, ha tudom, biztos elgondolkodtat, hogy 317-ért egy AW 860m-mel (ennyiért vettem fél évesen ebay-ről), vagy egy új Clevo 870m-mel. A mostani fejemmel lehet, a Clevo mellett döntenék. Viszont azt ki kel jelentenem, hogy most már nem cserélném el azzal, mert nagyon bejön az AW érzés és most is elég még nekem a 860m arra, amire én használom.

**********

(#9287) x_o_n válasza echterion (#9286) üzenetére


x_o_n
veterán

Megértem, nekem sem volt egyszerű :) Az ár és bővíthetőség fontos volt,és mindenképpen újat akartam valamint a jó hűtés, itt ki is esett rengeteg gép, maradt a clevo i7,880gtx,16GB,ssd vagy Asus i7,970,16GB,ssd,hdd mivel 800 eu volt a difi, nem volt kérdés hogy clevo :)és teljesitménybeli különbség teljesen elhanyagolható a 880-8gb vs 970-3gb között.
Persze teszem hozzá majdnem egy Alienware lett mondom le..arom hogy 2k eu,nekem az kell :)
De gyozott a józan ész :)

(#9288) Bjorngolf válasza x_o_n (#9287) üzenetére


Bjorngolf
tag

Ez a Clevo am milyen márka? :) Valamelyik nagy cég leágazása? vagy egy teljesen "új" cég a piacon ? :) Mert hogy őszinte legyek most hallok előszőr róla :) Picit ezért is "félek" tőle :)

(#9289) x_o_n válasza Bjorngolf (#9288) üzenetére


x_o_n
veterán

Nem új 2015-ben már forgalmazták magyarországon,de lehet korábban,ez egy barbone márka,amit több cég átvesz és felcsicsázza ,cimkézi,pld Németországban a schenker xmg,ami nem egy olcsó cucc,mint lentebb irtam ami 1000 eu clevoként,schenkerként már 1600-1800eu..
az egyedi és jó hütörendszerekkel hoditott teret de régen az üzleti gépek között is sokat lehetett találni.
én sürün láttam arra utaló jelet mintha az alienware csapatbol is benne lett volna ebben abban valaki.

(#9290) Sárpac válasza x_o_n (#9289) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Bezony a dell egyes spéci gépei is clevok! A clevo egyébként német cég ha jól tudom. :)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9291) Sárpac válasza x_o_n (#9287) üzenetére


Sárpac
nagyúr

880gtx 8gb az tuti kepler és az durván 40%-al gyengébb a gtx970nél.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9292) Muerte válasza Sárpac (#9290) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Az anyacég az Taiwan '83-ban alakult.kb.50 országba exprotálnak gépeket,a viszonteladó cégek esetleg saját logóval ellátják és apróbb külső változtatásokat eszközölnek,de a belső mindegyik adott tipusnál megegyezik.
Néhány példa:
USA :Sager
Kanada:Eurocom
Németország: Schenker,XMG
Mexikó: Avell
Lengyel: Hyperbook

...meg még biztosan van pár :)

(#9293) x_o_n válasza Sárpac (#9291) üzenetére


x_o_n
veterán

Ha vissza olvasol 4-5 hónapot itt leirt tényekre alapozva irtam,és a 8gb vs 3gb memória,emiatt itt mindenki inkább ezt javasolta.
40% ról nem tudok nyilatkozni,mert egyrészt nekem még nem volt gondom ilyen téren (bőven elég),másrészt javarészt a 970gtx 5-10% volt gyorsabb tesztekben talán 1-2 láttam ahol 15-20%
de itt a fórumon is ezt mondták

(#9294) Muerte válasza x_o_n (#9293) üzenetére


Muerte
Topikgazda

5-20% között ingadozik játékokban a különbség :K. A 970M javára az hozható fel hogy kb.70W-ból hozza a teljesítményt a 120W-tal szemben,nyilván egy jó hűtésű gépben mint a tiéd ez nem lényeges szempont,de kisebb,vékonyabb gépben már nagyon sokat jelenthet.Az mxm verzió 6GB-os,csak a hegesztett és az MSI mxm a 3GB.

[ Szerkesztve ]

(#9295) x_o_n válasza Muerte (#9294) üzenetére


x_o_n
veterán

a másik gép ASUS ROG G751JT volt,nem is tudtam hogy hegesztett 970-3gb volt benne :Y
igy pláne jó választás volt.

Tegnap láttam kirakva ASUS G752VL-t 1600eu...
17,3,ips,i7-6700HQ,256gb ssd+1tb hdd,965 2gb
solala....

(#9296) Goblin12


Goblin12
őstag

Sziasztok.

Kérhetek tőletek egy olyat, hogy leírnátok sorrendben ezeket a Gamer-Noti gyártókat megbízhatóság /szervíz /hűtés szempontjából sorrendben a saját meglátásotok szerint? :B

Köszi. :R

(#9297) ->Raizen<- válasza Goblin12 (#9296) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Alienware, clevo, asus ROG g7xxxx széria.

(#9298) Goblin12 válasza ->Raizen<- (#9297) üzenetére


Goblin12
őstag

XMG, Sager ? :B

(#9299) k-adi válasza Goblin12 (#9298) üzenetére


k-adi
nagyúr

xmg, sager = clevo

(#9300) capulet75 válasza k-adi (#9299) üzenetére


capulet75
addikt

Meg még olyan 20 cég... :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.