Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9401) echterion válasza Fücsök007 (#9400) üzenetére


echterion
nagyúr

Mit nem hamisítanak...?

**********

(#9402) Dhampir válasza KillHates (#9389) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez az Asus G501 nem leforrasztott proci + VGA-s gép, upgradelhető?

(#9403) Muerte válasza Fücsök007 (#9400) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nahát :Y Gépedhez illő avatar? :)

Akkor:

(#9404) Muerte válasza Dhampir (#9402) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Upgradelhető ha veszel egy f.sza kis lemezollót és kivágod vele a lapból egyben a procit/vga-t,aztán a helyére mondjuk belepattintasz egy ugyancsak ollóval kivágott 980M-met :K

(#9405) Fücsök007 válasza Muerte (#9403) üzenetére


Fücsök007
őstag

Olyasmi. :D

(#9406) KillHates válasza Dhampir (#9402) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerinted 18mm-be belefér egy ZIF és egy MXM IIIb foglalat? :D :R
Még örülhetek, hogy egyáltalán a ramot lehet benne cserélni :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#9407) KillHates válasza Muerte (#9404) üzenetére


KillHates
nagyúr

Így igaz! Bár gyanítom, hogy ezek után ugrik a garancia és igazából lesznek gondok a bekapcsolásnál is; némi láng és füst képében :DDD

Ahogy az Asus mondja; gamer ultrabook. De maradjunk inkább a az ultrabook-nál, ami "casual gamer" :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#9408) Angel2014 válasza KillHates (#9397) üzenetére


Angel2014
addikt

Boràroson a dunahàzban làttam a 220 voltban volt mx4 is és coller is...

Nem lehet nem jól pasztàzol? Kipróbàlod egy plexivel a terìtését hogy éri mindenhol a magokat? [link]

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#9409) Dhampir válasza Muerte (#9404) üzenetére


Dhampir
félisten

Na, csak azért kérdeztem rá, mert nem rég egy kedves fórumtárs így oktatott ki:

akkor vedd meg a forrasztott szutykokat, amit másfél év múlva repülnek a kukába zsanérostul, mindenestül, vagy kis szerencsével még fél-egy évig kihúzzák egy jó kis reball-lal.

:)

Persze, ha a Mester vesz ilyet, akkor kuss van, vele nem mertek kötözködni.

(#9410) Angel2014 válasza Angel2014 (#9408) üzenetére


Angel2014
addikt

Az X alakú kenés a legjobb ...

Dhampir végül megvettem a lenovo y50-70 et egy év garival 140 re hoztam ki...úgy hogy a g580at eladtam 110 be amit anno 35 ért vettem

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#9411) Dhampir válasza Angel2014 (#9410) üzenetére


Dhampir
félisten

Használd egészséggel a jó kis gépet! :)

(#9412) Muerte válasza Dhampir (#9409) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Valahol elvesztettem a fonalat úgy látszik :D Nem tudok követni már vissza 1-2 hetes vélt vagy valós sérelmeket,ne haragudj :B Csak a jelenlegi kérdésedre válaszoltam.

...Killhéc pontosan tisztában van vele hogy milyen gép tulajdonosa lett,nem hiszem hogy ezért külön még oltogatunk kellene. (bár az mindig jól esik ;] :DDD )

(#9414) Muerte válasza Angel2014 (#9410) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Az X metód csak lágy pasztáknál jó ami kis nyomásra gyorsan terjed,mert akkor valóban hatékonyabban ki tudja szorítani a légbuborékokat,de egy kemyény pasztánál mint az ICD kapufa,ott egész máshogy kell alkalmazni hogy hatékony legyen.

(#9415) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Egész jó a g751jy hűtése fél óra baromkodás után gtav-ben. :DD

(#9416) Dhampir válasza ->Raizen<- (#9415) üzenetére


Dhampir
félisten

Ezért jó a "vastag" gép, és a megfelelően kialakított hűtőrendszer. :K

A G751 vagányul néz ki.

(#9417) ->Raizen<- válasza Dhampir (#9416) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Hát ja, ez nem fog nyáron vizet forralni. :DDD

(#9418) Szepi1979 válasza ->Raizen<- (#9415) üzenetére


Szepi1979
senior tag

Miért nem megy a cpu turbo ?

“ nem kell mindig nyerni “

(#9419) KillHates válasza Angel2014 (#9408) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az MX2-t valóban érdemes szétkenegetni, mert olyan kemény amint az ablakgitt, de az MX4-nél akár jing-jang alakban is nyomhatod a procira tökmindegy mert annyira folyós, hogy szétkenődik teljesen homogén módon. A flipchip közepére rottyantok egy gyufafejnyit és az bőven elterül mindenhová...
Inkább a gép hűtésének a dinamikája az ami miatt nem változott a csúcshőmérséklet.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#9420) KillHates válasza Dhampir (#9409) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ne indulj ki abból, hogy én mit veszek.
Még mindig azt mondom egy igazi gamer noti 5cm-nél kezdődik.

A BGA technológia erőltetését azért kezdték el a gyártók, mert így tudják szegmentálni a piacot, és megkötik a vásárló kezét a bővítést illetően; tehát vesz új gépet ha erősebb kell neki. Lehet ezt köszönni az almás üzletpolitika beszivárgásának... :U

De van előnye is a BGA-nak; a chip-ek így elég sok hőt adnak át a PCB-nek így vékonyabb gépeket lehet építeni, mert elég a ványadtabb hűtés - lásd G501 illetve lehet nagyobb tuningpotenciált alkalmazni ugyanakkora konfigban - lásd GX700

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#9421) Pocok256 válasza KillHates (#9420) üzenetére


Pocok256
veterán

Azért tegyük hozzá, hogy amilyen eszméletlen lassan fejlődik a VGA és a CPU piac egyáltalán nem baj ez a megkötés. Konkrétan ha 0 day megveszed a legjobb kártyát akkor 3 évig nincs szükséged újra mert a többi csak rókabőr lesz. 3 év után pedig már bőven kuka érett lesz bármelyik noti.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#9422) KillHates válasza Pocok256 (#9421) üzenetére


KillHates
nagyúr

Na igen :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#9423) kreten67 válasza Pocok256 (#9421) üzenetére


kreten67
senior tag

Ez mondjuk ebben a formában nem igaz,mert pl az én alienware m17x r4 2013 gépem köszöni szépen tökéletes állapotban van mintha új lenne se kopás se karc semmi beleköthető még az akku is csak 18%-ban van elhasználódva. Nem tervezem az elkövetkező 5 évben újabb (bga cpu ,gpu-s) gép vásárlását max a gtx 680m vgát cserélem egy 970m vagy 980m-re (bár van a fiókomban gtx780m és valahogy nem érzem szükségét hogy kicseréljem egyenlőre).

(#9424) echterion válasza Dhampir (#9409) üzenetére


echterion
nagyúr

Sajnálom, ha beletapostam a lelkivilágodba a véleményemmel, de továbbra is tartom: nem kell bga-s gép, mert az extra költség nekem, extra meleg a gépnek, és nem utolsósorban extra teher a természetnek.
Ja, és egy kérés a téma végére: ha tőlem idézel, légy szíves ne ragadj ki egy részletet a teljes szövegből (és az előzményéből), ez az olcsó újságírás eszköze arra, hogy egy-egy hírből, riportból olyan következtetést vonjon le, amilyen az érdekében áll. Köszönöm.

(#9421) Pocok256: Már hogyne lenne baj? Ez egy olyan megkötés, ami a gyártón kívül senkinek sem jó (lásd a fentebbi mondatom mondjuk a környezetre vonatkozó része). Nem lesz mindig így, mint ahogy nem is volt mindig így, így lehet, hogy 5 év múlva már megbánod ezt a kijelentést, de akkor már semmit se lehet tenni ellene.

**********

(#9425) Dhampir válasza echterion (#9424) üzenetére


Dhampir
félisten

Ja, és egy kérés a téma végére: ha tőlem idézel, légy szíves ne ragadj ki egy részletet a teljes szövegből (és az előzményéből), ez az olcsó újságírás eszköze arra, hogy egy-egy hírből, riportból olyan következtetést vonjon le, amilyen az érdekében áll. Köszönöm.

Az ominózus részlet általánosságban is igaz, csak másnak nem mered ugyanezt leírni, akár a többi kiegészítéssel is.

Fejezd be a további személyeskedést és a kötekedő hangnemet!

(#9420) KillHates

Tudom, tudom, amit szabad Jupiternek...

Persze, a régi munkaállomások sem kétcentisek, de most már akad olyan is.

[ Szerkesztve ]

(#9426) Pocok256 válasza echterion (#9424) üzenetére


Pocok256
veterán

Bebaszna ha 5 évig használnék egy gépet de már az is ha 3 ig.... Alapvetőleg olyan gyorsan fejlődik a tehcnnika, hogy a portok szabványok kb kuka érettek lesznek a gépen és akkor még nem beszélünk a támogatott api -ról és a többi fincsi dologról. Persze aki remeteként él és portartónak használja a több százezres gépét annak lehet ezek nem fontosak, de szerintem aki itt megvesz egy felső kategóriás gépet azért veszi mert a legfrissebb szabványokat akarja használni. Ami 3 év után 100%, hogy kuka lesz ugyanúgy mint a vga, és a többi rész.

kreten67
Azért a 680m már egy rakás nulla teljesítmény és API terén a 980m meg pont ott tart, hogy már a mai játékokra használhatatlanul nulla. Szóval ...

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#9427) k-adi válasza Pocok256 (#9426) üzenetére


k-adi
nagyúr

Az én kis fos lenovom (2011es) kibírt 5 évet :P és még mindig használja valaki.... de ja, nem ment rajta a crysis 8 + a cod 21 fullHD-ben :)

(#9428) Muerte válasza Pocok256 (#9426) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ha nekem netán összejön a 970M sli még 2 évet röhögve kihúzok vele (ha megérem :DDD ) és akkor a gép már 6 éves lesz.Prociban zéró fejlődés szinte szandi óta.RAM/portok ilyen m2 sata meg olyan RAID 10000 engem abszolút hidegen hagy.És ha netán valami alkatrész elromlik akkor kicserélem,de egy vga halál miatt nem kell kidobnom az egész gépet a kukába lapostól,procistól együtt.

[ Szerkesztve ]

(#9429) ->Raizen<- válasza Szepi1979 (#9418) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Mert kikapcsoltam. Ez is jó, mwf2 koppon gpu 51 cpu 53 fok:

[ Szerkesztve ]

(#9430) kreten67 válasza Pocok256 (#9426) üzenetére


kreten67
senior tag

Ez is nézőpont kérdése. Szerintem meg a mai játékokra mondanám ,hogy egy nagy "0".
A 680m nekem hibátlanul futtatja a Rise of the Tomb Raider-t ,és amikor végzek a játékkal valszeg valamilyen régebbi játékot szedek elő és nem azért mert nem tudnék futtatni valami újat ,egyszerűen csak unalmas tartalmatlanok az új játékok. Amennyiben tökéletes grafikára vágyom ,csak simán kinézek az ablakon ingyen ,esetleg ki is merészkedem a természetbe. Notikat árulok és szervizelek ,és senkit nem beszélek le arról hogy kidobja a lóvét az újabb és újabb technikai vívmányokra ,de én inkább a biciklimet a cross-motoromat vagy a símet upgradelem mert ott nem érzem úgy hogy megvezetnek.

[ Szerkesztve ]

(#9431) Pocok256 válasza Muerte (#9428) üzenetére


Pocok256
veterán

Akkor cserélgesd thunderbolt 3 ra és USB type c re a köv 3 évben vagy hordj magaddal 30 fajta átalakítót :) Szerintem érted, te mit akarok ;)

kreten67
ÉRtem szóval egy gamer notikkal foglalkozó topikban senkit nem érdekel a grafika, és a te 680m ed agyonveri az én 980m es kártyámat mert nálam rohadtul meghal 4k ultrán a kártyám és bizony ez már egy mai elvárás.
De persze nézhetünk ki az ablakon is :)

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#9432) Szepi1979 válasza ->Raizen<- (#9429) üzenetére


Szepi1979
senior tag

De így cpu limited van nem? A gpu csak 74%-on megy.

“ nem kell mindig nyerni “

(#9433) Muerte válasza kreten67 (#9430) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Jó hát azt is tedd hozzá hogy neked a 25 FPS bőven elég,de nekem meg sok más embernek meg kell a fix 60 vagy kifolyik a szemem fél óra után.Fix 60-at meg a 980M sem tud TR-ben,nem hogy egy 680M.

Pocok256: Mondom,engem ezek az ilyen port témák tök hidegen hagynak,most is meg ezután is :)

[ Szerkesztve ]

(#9434) ->Raizen<- válasza Szepi1979 (#9432) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Nem hiszem, hogy limitbe lennék. Sniper elite 3-ban 2,5 super samplinggal 99% gpu usage van.

(#9435) Szepi1979 válasza ->Raizen<- (#9434) üzenetére


Szepi1979
senior tag

Ok, csak a fenti screen shoton ez volt látható: gpu core load 74%.

Bár az fps így is több mint baráti.

“ nem kell mindig nyerni “

(#9436) Muerte válasza ->Raizen<- (#9434) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A MW2-be tuti hogy procilimited van,(vagy valami más gond van),mert kizárt hogy egy 2009-es játékot 80-90 FPS-el vigyen a 980M,ott simán 200-nak kéne lennie magasabb órajelű procival,hacsak valami a játék vagy driver körül nem stimmel.

[ Szerkesztve ]

(#9437) kreten67 válasza Pocok256 (#9431) üzenetére


kreten67
senior tag

Úgy látom neked valami szövegértési problémád van ,mert én nem bizonygattam olyasmit hogy a 680m erősebb lenne a 980m-nél. Amennyiben szükségét érezném egy 980m-nek vagy 4K-nak akkor vásárolnék egyet (telne rá)!
A gamer noti topikba nem csak megvezetett maximalisták tájékozódnak.
Egy 860m 960m vagy akár egy 680m vgával rendelkező emberek is olvasgatják joggal, mert ezek is beleférnek a kategóriába,de aláírom szükség van a technikafüggő maximalistákra is,mert az ő (te) pénzükből fejlődik a világ.

[ Szerkesztve ]

(#9438) Muerte válasza kreten67 (#9437) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Bonyolult az egész laptopon játszósdi kicsit,nem szabad azért egymásnak esni mert vélemények nem egyeznek ;) Régen az Acer 6935-ön is játszottam,mert nem volt más :D ,de azért azokat az időket amiket azzal szenvedtem az állandó throttling miatt,azt nem sírom vissza.
Nyáron jégakkukat tettem a laptophűtő és a gép közé,levett alsó burkolattal és a tetű 9600mGT akkor is leváltott 2D-re már 65°C-knál :DDD Két évet így végigszenvedtem 10 perc játék--->20 perc szünet :DDD na akkor gyűlöltem meg a szutyok hűtésű gépeket szívből...

[ Szerkesztve ]

(#9439) capulet75 válasza Muerte (#9438) üzenetére


capulet75
addikt

Nem irigyellek. :N Szerencsére (?) én a 15 éves nyomkodom a gépet pályafutásomból csak 4 volt notin, viszont mind a konzumer asus, főleg ez a clevo elég jól megbirkózik mindennel. Persze az asus csak erős kompromisszum mellett volt gémer gép, de a Borderlandsek meg a stalkerek bőven elmentek rajta. A clevo meg hál isten nem a kompromisszumra kényszerítő noti. Végül is nekem kb csupa pozitív tapasztalatom van a notikkal. :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#9440) Fücsök007 válasza Muerte (#9438) üzenetére


Fücsök007
őstag

És ennek ellenére viszik a visítós hangú notikat a felsőbb kategóriákban is! :((( Az nem baj, hogy nem 4-5cm vastag egy erősebb gép, de igenis kell egy normális vastagság a megfelelő hűtéshez. Szerencsére újabban már vannak vékonyabb erőgépek normális hűtéssel. :K

(#9442) KillHates válasza Muerte (#9438) üzenetére


KillHates
nagyúr

"Nyáron jégakkukat tettem a laptophűtő és a gép közé,levett alsó burkolattal és a tetű 9600mGT akkor is leváltott 2D-re már 65°C-knál :DDD Két évet így végigszenvedtem 10 perc játék--->20 perc szünet :DDD na akkor gyűlöltem meg a szutyok hűtésű gépeket szívből..."

Jézusom! Na ez az igazi mazochizmus! :R Ha akkor ismerjük egymást megoldottam volna Neked fél óra alatt a problémát :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#9443) Muerte válasza KillHates (#9442) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Kellett az nekem,így van viszonyítási alap és van negatív valós tapasztalat is bőven :K
De amúgy megoldottam,nekiadtam anyámnak :DD

(#9444) ->Raizen<- válasza Muerte (#9436) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Azt olvasom 90 fps lock van benne legutóbbi patch óta, úgy tűnik nem a gépben van a hiba, de tweak nélkül aligha oldható fel.

(#9445) Pocok256 válasza Muerte (#9443) üzenetére


Pocok256
veterán

Ha még az anyosnak megertenem de így :DDD

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#9446) Muerte válasza ->Raizen<- (#9444) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Elképzelhető :) én akkor játszottam vele utoljára mikor megjelent,akkor azért malmozik a vga 30-40%-kon,azt a játékot már egy komolyabb asztali proci IGP-jének is jól kell futtatnia manapság.

Pocok256: Nála a 3D órajellel való kacérkodás kimerül egy youtube-os videóval :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9447) KillHates válasza Muerte (#9443) üzenetére


KillHates
nagyúr

Aztán meg majd csodálkozol, ha nem örökölsz semmit! :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#9448) ->Raizen<- válasza Muerte (#9436) üzenetére


->Raizen<-
veterán

cs go-ban nincs fps limiter.
Első kép turbo-s procival, második alapórajel, 2.6 ghz alulfesz

Beállítás u az 1600 900 minden koppon kivéve mozgás elmosódás, 8x msaa.

[L:/dl/upc/2016-[/IMG][/L]

[ Szerkesztve ]

(#9449) echterion válasza Dhampir (#9425) üzenetére


echterion
nagyúr

A véleményem melyik részét értetted magadra? Ugyanis nem rólad alkottam véleményt, hanem arról, amit csinálsz. Nem kell megsértődni, csak nem egyezik a véleményünk, felesleges ez a kirohanás.

(#9426) Pocok256: Muerte75 leirt mindent, többet én se tudnék. A mostani M17x R5-ös laposom még legalább 4-5 évig fogom tudni használni, mert ebbe mehet a Haswell i7, meg a 980m, amikkel sokáig elleszek. A Thunderbolt, meg usb következő generációjának valós kihasználására még éveket kell várni (lásd usb3 esete is), ezért ezek nálam nem szempont. És, mint mindig, meg kel említeni a sok egybeforrasztott gép által termelt elektronikai hulladékot is, ez sem utolsó szempont, ha a modern világot nézzük. Nézd meg, még mindig teljesen használhatók az 5 éves M15x-ek is, pedig ott aztán eltelt az általad is emlitett 5 év és a BF4 64 fős überjátékokon kívül mindenre elég az első genes i7 is egy 980m társaságában, ami szintén belemegy abba is (Muerte75: ugye belemegy? :)) ).

**********

(#9450) Muerte válasza ->Raizen<- (#9448) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Látszik némi különbség,de mondjuk nem pont ugyanott készült a 2 screenshot így nem tudunk pontos következtetést levonni,meg nem látjuk a CPU kihasználtságokat sem.Én valamikor a Mafia 2 benchmarkjában próbálgattam hogy a TURBO on/off-ra hogy reagál a játék és ott szignifikánsan ki lehetett mutatni FPS-ben a különbségeket,akár 100-200MHz fel-le állítás is mérhető volt.

echterion: Belemegy,de nem tudná lehűteni,annak a gépnek az utolsó upgrade-je a 970M lehet érdemben.Egyébként ne nagyon tervezzünk sajnos Maxvell utáni upgrade-re,szinte biztos vagyok benne hogy a Pascal-t úgy csinálják meg hogy még véletlenül se legyen kompatibilis régebbi gépekkel :(
De pl.a Maxwell sem megy ám az M17xR3/M18xR1-ben (sandy bridge) Első gen-es I7-tel meg igen :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.