Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8151) Muerte válasza Pocok256 (#8150) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ezekből a képekből kiindulva nagy eséllyel nincs is gap pad a 751-ben gyárilag mert úgy látom ki vannak marva a hűtő felületén a mélyedések,a pasztázás minőségét meg... :W LINK

(#8152) capulet75


capulet75
addikt

Tiszteletem az uraknak, remélem nem probléma hogy most nem gémer notis kérdéssel jövök, bár ezen is játszottam eleget. Főként a szerviztapasztalattal rendelkező szaktársakat kérdezném az égett szag témakörben. Nem, nem a Clevo, az kicsattanó egészségnek örvend, a másik noti, amit a páromnak adtam, az Asus. Szóval meghalt. Volt kis égett bakelitszag, és nem működik. Mielőtt kidobnám az egészet a kukába, felülkerekedett a kíváncsiság és a józan ész győzött, hátha. Szétszedtem, noha ez elég komplikált dolog pl a Clavohoz képest, az egy álom ilyen szempontból (is). Megtaláltam a tápcsatlakozónál a bakelitszag vélhető forrását, imhol vagyon:

Namármost ez ugye nem jelenti azt hogy csak ennyi, viszont alaposan átnéztem és az alaplapon nincs más égésnyom, sem semmi oda nem való. Sajnos aksival nem tudtam letesztelni, az momentán pont nullán van. A kérdésem a következő lenne, ilyen esetekben mennyi az esély hogy csak ennyi a baj? Mert az ebay segíthet ezen könnyedén. Mit és hogyan nézzek, vagy bármi tipp és javaslat jól jönne.

Előre is köszönöm. :R

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#8153) Pocok256 válasza Muerte (#8151) üzenetére


Pocok256
veterán

Akkor úgy látszik több fajta van mert enyémbe 100% hogy gap pad van :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#8154) Muerte válasza Pocok256 (#8153) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Mindenképpen a gap pados megoldás az előnyösebb,mert a paszta olyan helyeken ahol nem néhány ezred/tized mm-t kell áthidalnia kiszárad 3 hónap alatt keményre (lásd a képeken) és onnantól kezdve nem vezet hanem szigetel.Igazából nem is értem hogy csinálhattak szándékosan ilyen barbár munkát mint ami a linkelt gépen látszik...

(#8155) Bluesummers válasza Pocok256 (#8148) üzenetére


Bluesummers
őstag

2db 120x20x0,5mm 19,79 € - ez az ár ugye vicc?

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#8156) Pocok256 válasza Bluesummers (#8155) üzenetére


Pocok256
veterán

Nem értek az árhoz és számomra teljesen lényegtelen :D tőlem kerülhetne 20k ba is ugyanúgy megvenném. A probléma az, hoyg nem tudom milyen vastagságú kell :D

(#8154) Muerte75
Tippre te mit vennél ? Esetleg kis vékony 0,5 ös amit linkeltem aztán kettőt egymás tetejére ha nagyon vastagabb kell ? Vagy az már marhaság ?

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#8157) kreten67 válasza Pocok256 (#8156) üzenetére


kreten67
senior tag

1mm-est vásárolj,mert arra lesz szükséged.

(#8158) Pocok256 válasza kreten67 (#8157) üzenetére


Pocok256
veterán

Köszi szépen :R

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#8159) KillHates válasza capulet75 (#8152) üzenetére


KillHates
nagyúr

Tökéletesen megtaláltad a hibát!
Már rendelheted is a powerboard-ot!
Az kehhedt el :D
Réteg zárlatos lett.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8160) kreten67 válasza capulet75 (#8152) üzenetére


kreten67
senior tag

Mi a pontos típus ,hátha van nekem bontva?

(#8161) Muerte válasza kreten67 (#8157) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Honnan tudod az 1mm-t :U G751-ről van szó,nem AW-ről...vagy te már Asust is bontottál? :D

(#8162) capulet75 válasza kreten67 (#8160) üzenetére


capulet75
addikt

Asus N53TA

(#8159) KillHates: :R

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#8163) kreten67 válasza Muerte (#8161) üzenetére


kreten67
senior tag

Benéztem! Én már nem látok túl a dell gépeken.

(#8164) kreten67 válasza capulet75 (#8162) üzenetére


kreten67
senior tag

Nincs ilyenem,sajnos!

(#8165) Bluesummers válasza Pocok256 (#8156) üzenetére


Bluesummers
őstag

Az ára úgy 10x amit èn láttam ilyeb pici csíkban, ha ez tènyleg csak 2db-ot jelent ... de Te tudod.
Egy nagyon jó teszt a különböző márkájú ès fajtájú thermal padekről. Lengyelül van, ha kell segítsèg, szóljon az illető, de szerintem az adatok+teszteredmènyek magukèrt beszèlnek.
http://www.overclock.pl/articles/show/id/598,test-termopadow-firm-aab-cooling-ag-termopasty-phobya-i-3m

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#8166) Pocok256 válasza Bluesummers (#8165) üzenetére


Pocok256
veterán

Egész jó írás, de még mindig nem tudom milyen vastag kell a gépemre :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#8167) Bluesummers válasza Pocok256 (#8166) üzenetére


Bluesummers
őstag

Nem az lenne a legegyszerűbb, ha szètszeded a gèped, s megnèzed, hogy most perpill hány millimèteres? :)

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#8168) Pocok256 válasza Bluesummers (#8167) üzenetére


Pocok256
veterán

"Nem én szedem szét" a kollega meg ugyancsak nem tudja sajnos mekkora kell bele, és jó lenne úgy hozzá kezdeni a munkához, hogy minden info kézre álljon, nem akartam 1-2 óránál tovább nélkülözni a gépemet na meg nem akartam duplán szaladozni sem :D De amúgy igen az lenne a legkézenfekvőbb, csak ahhoz iszonyat szét kell rombantani a gépet amihez itthon szerszámom sincs.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#8169) kreten67 válasza Pocok256 (#8168) üzenetére


kreten67
senior tag

Nem olyan hatalmas költség ,hogy vásárolj 1mm és 0,5mm-ből 1-1 10×10-es táblát. A Vramokra ezekből kell valamelyik a többire meg nem gond ha egymásra teszel 2-3 réteget.

(#8170) capulet75 válasza KillHates (#8159) üzenetére


capulet75
addikt

Megjött a powerjack, kicseréltem és működik. Jubiiii. :) Legközelebb reballozok egy VGA-t kiskanállal és halolajjal. Mit nekem... ;]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#8171) klambi


klambi
addikt

Szevasztok,
véleményes szavazást szeretnék kérni két laptopra, ki melyiket választaná és miért?

Lenovo Y700 Dell Insp.7559

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#8172) x_o_n válasza klambi (#8171) üzenetére


x_o_n
veterán

Nem kérdés,inkább a dell,ha ez a két opció van.

(#8173) Mikulásbá válasza klambi (#8171) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Egyértelműen a Dell.Ilyenkor nem csak hardvereket kell nézni,hanem supportot,szervízt,teszteket a gép hőmérsékletéről terhelés alatt,stb.

(#8174) Tails111 válasza Pocok256 (#8168) üzenetére


Tails111
aktív tag

Nem tudom minden hová gap padot szeretnél?

Proci és VGA chip alá csak 0.5 öst szabad. Nem a vastagság a lényeg, az illeszkedés.
Jól fekszenek a hűtők a magokon nincs szükség vastagabbra. A vastagabb gap pad nem vezeti jobban a hőt!
Itt megoszlanak a vélemények van aki ide csak pasztát preferál elsősorban.

Chipset illetve dedikált VGA memóriák alá 1mm kell. Sok gépben a chipset hűtő nem pontosan illeszkedik illetve nincs rézbetét és durva a felület. A memóriák alá 1mm elég szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#8175) Muerte válasza Tails111 (#8174) üzenetére


Muerte
Topikgazda

:U ismét egy önjelölt "szakértő"... gondolom baromi sok 100W-os és az feletti hűtést láttál már élőben és gap padoztál meg pasztáztál újra...

(#8176) conqver válasza Tails111 (#8174) üzenetére


conqver
aktív tag

Shadow&Dust.....

(#8177) klambi válasza Mikulásbá (#8173) üzenetére


klambi
addikt

hofokban talan a lenovo jobb nem?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#8178) klambi válasza x_o_n (#8172) üzenetére


klambi
addikt

miert azt valasztanad?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#8179) Mikulásbá válasza klambi (#8177) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Azért egy órás teszt után is megnézném.
Nem tűnt fel,hogy mindenki a Dellt ajánlotta itt is és a másik topikban is?
Nem muszáj megfogadni,vegyed a Lenovo-t.

(#8180) x_o_n válasza klambi (#8178) üzenetére


x_o_n
veterán

Többb szempontból nem a Lenovot ,pld anyaghasználat - 1-2 év után bizonyos részeken..gyakorlatilag szétmorzsolodik,hajlamos megrepedni.
elég hamar kézmelegitő lesz belöle,tesztek ide vagy oda..lárifári..mikor ott van a kezedben mégis melegebb vagy 10c-al..
hangszoro minőség...na az...ehhh kategória

ezek személyes tapasztalatok,persze el lehet lenni vele ha hetente kitakaritod(ez nem vicc) és sürün ujra van pasztázva (ez sem vicc)a sajátomat már álmomban szétkapom....

(#8181) klambi válasza x_o_n (#8180) üzenetére


klambi
addikt

koszonom!!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#8182) k-adi válasza x_o_n (#8180) üzenetére


k-adi
nagyúr

hangszoro minőség...na az...ehhh kategória

Na ezzel nem értek egyet. Az én régi kis lenovomba jbl volt és az akkori társaihoz képest messze jobb volt

(#8183) x_o_n válasza k-adi (#8182) üzenetére


x_o_n
veterán

Én elhiszem,és egyet is értettem volna ha nem hallottam volna egy másik gyártó jbl-hangszórós modelljét...
Mellesleg lássuk be...jbl,onkyo..teljesen mindegy,hangszóró kell mind mellé.Pld a genius fadobozos kis hangfala megszégyenit sok mindent,és megfizethető kategória..prima hangminőséggel

(#8184) Dhampir válasza x_o_n (#8183) üzenetére


Dhampir
félisten

Így szólnak 8:28-tól a Lenovo Y700 hangszórói.

Csekkoltam egy Asus G551JW hangzását is, de csak pendrive Ubuntu Linux alól és speckó hangkodekek telepítése nélkül, de még így is nagyon szépen szólt általános notebookos megoldásokhoz mérten, még jól elkülöníthető basszuska is elő-előtört belőle.

(#8185) x_o_n válasza Dhampir (#8184) üzenetére


x_o_n
veterán

Azért egy videoról nem lehet hangszorót tesztelni
Egyszerüen nem valók minőségi zene,film stb-re ezek a kis hangszorók,jbl,onkyo akármik...füles vagy hangszoró,Én is azt hallottam az onkyo-ról hogy milyen szuper meg huu meg ááá,a videon is szuper volt,itthon meg....ahhh :) hangszoró be ,akkor viszont le esett az állam,az sb xfi3 gyönyörüen szól.Az új Asusnak egész jó hangja van mellesleg de még a predatornak is,de azokon sem hallgatnék zenét,nem is arra valók

(#8186) k-adi válasza x_o_n (#8183) üzenetére


k-adi
nagyúr

Jó, akkor úgy értem, hogy a "lehetőségekhez mérten" (ha nincs hangfal, de jó lenne valami) még mindig a jobbak közé tartozik ez, a többihez képest.

Bár a mostani felhozatalt nem ismerem és lehet hogy a gép többi része "szar", supporthoz hála égnek sosem volt szerencsém, elképzelhető, hogy mostanság botrányos, de ha ostoroznom kéne a gépet és fogást keresni rajta akkor a hangzása lenne az utolsó.

szerk: a geniusos fadobozos alatt pl. a genius sp-hf1250b érted? nálam most pont egy ilyen van, csak 12ezer volt, amihez képest nagyon jól szól! :K igaz nem, 5.1 de nem is volt 60e

[ Szerkesztve ]

(#8187) x_o_n válasza k-adi (#8186) üzenetére


x_o_n
veterán

Igen :), az egy teljesen korrekt hangfal,és jó hangkarival gyönyörű extra hangzása van , igazából a következő lepcsőfok amit érdemes megvenni az már az 40-60k közötti kategória,így ez szerintem nagyon jó vétel.

Igazából az anyaghasználat, hűtés, konstrukciós hibák miatt nem ajánlott a lenovo,régebben azért voltak jó modelljeik, bár a hibák ott is jelentkeztek.

(#8188) capulet75 válasza x_o_n (#8185) üzenetére


capulet75
addikt

Notebook szinten az Onkyo elég jó szvsz. A másik notinkban Bang and Olufsen van és az Onkyo szerintem sokkal jobb.Viszont ha nem muszáj hogy az menjen, akkor inkább egy jó fejes kell a notikhoz, a Sound Blaster szépen kiszolgálja.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#8189) x_o_n válasza capulet75 (#8188) üzenetére


x_o_n
veterán

Én nem vagyok elájulva tőle,mint irtam teszt vs valóság...de nem szórakoztam vele ,inkább rákötöttem a hangfalra vagy fülessel használom

(#8190) Dhampir válasza x_o_n (#8185) üzenetére


Dhampir
félisten

Azért írtam, hogy notebookos megoldásokhoz képest, tehát notebookos szinten mérve.

Van olcsó Genius SP-HF1250B sztereó hangfalam, ami nyilván gazdagabb hangképpel és erőteljesebben sugározza a hangokat, de helyhiány miatt előnyben részesítem a kicsit is normálisan megszólalni képes notebookos integrált hangszórókat, persze annak tudatában, hogy 2-3 Wattos teljesítménytől és apró szoftveres feljavítástól nem lehet hanyatt esni, ám nem is az a cél.

Másrészt pedig hordozhatóságról szól a notebook, menet közben a csuda fog a hóna alatt táncolni még a böhöm hangszórókkal is, mint Kinizsi a törökökkel.

Kicsit jobb hangzás érdekében tudom ajánlani az olcsó, de remekül szóló Koss PortaPro fejhallgatót és a Creative Sound Blaster Play! (a felkiáltójel a nevében szerepel) usb adapteres hangkártyát.

[ Szerkesztve ]

(#8191) x_o_n válasza Dhampir (#8190) üzenetére


x_o_n
veterán

Az 1250b ott van a szeren,jó nem egy mobil cucc :)
Ennek a Koss PortaPro fejhallgatónak remek oldskool dizájnja van,szépen is szól?kényelmes?mély,magas hang? 35 eu elég jó ármezönyben van.
Creative Sound Blaster Play2 ezt találtam itt, 25 eu ,de szerintem feledleges mert a notiban soundblaster xfi 3 van , minden kimenettel ,bemenettel mint a rendes x-fi kártyák

(#8192) Dhampir válasza x_o_n (#8191) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem túl kényelmes hosszabb ideig viselni (habár megszokás kérdése, én például eleve nem szeretem, ha valami a füleimen ül vagy bezárja). "Nyitott" fejhallgató, emiatt ha túl hangosan bömböl valami, akkor csendes helyiségben mások is kihallhatnak belőle valamit.

maszekember leírását ajánlom figyelmedbe: Koss Porta Pro-a látszat csal.

Persze, ha a notiban profibb hangkártya van, akkor azt felesleges elrontani. :K

(#8193) capulet75 válasza x_o_n (#8189) üzenetére


capulet75
addikt

Most őszintén, arra hogy valami film eldöcögjön rajta, arra totál jó ;) amikor meg game van, az úgy is egy rendesebb fejessel pörög. De tartom amit írtam, notebook szinten nem szar az Onkyo.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#8194) Muerte válasza capulet75 (#8193) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Az AW 18 akkorát szól hogy kis túlzással egy közepes szobában bulit lehetne vele csinálni (és ez komoly),az enyém is elég hangos és talán teltebbek a mélyek,de a 18 iszonyat mit kitol magából és full hangerőn is tisztán szól,bár azért jóval nagyobb is a "doboz" amiből ki lehet küldeni a hangot az tény.

(#8195) x_o_n válasza capulet75 (#8193) üzenetére


x_o_n
veterán

Persze nem szar,dübörög meg minden,csak mások az igényeim,ennyi :)

(#8197) Muerte


Muerte
Topikgazda

Asus G752 G-synch gameplay: [link] elég érdekesen műxik a G-synch...kb.mintha egy CFX-et néznék úgy akad :F Érdekes hogy a G751 G-synch verzió meg simán megy mint a vaj :U [link],[link] Clevo 870-en is nagyon szépen működik,meg se reccen 50 FPS környékén pedig a Syndicate nem egy fullos port lett enyhén szólva sem.[link]

[ Szerkesztve ]

(#8198) kreten67 válasza Mikulásbá (#8196) üzenetére


kreten67
senior tag

Az meg miaz?
Egy csíkszemű japo számára legyőzhetetlen a guvadt-szemű szorulásos multiba?

(#8199) KillHates válasza Mikulásbá (#8196) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nekem volt alkalmam kipróbálni, igaz nem játékkal és nem egy ilyen MSI gépben, hanem egy 3D-s szoftverrel, meg real-time rendelt képpel, egy sima doboz volt a monitor alatt. Nagyon jópofa cucc, szerintem sokkal jobb mint a LEAP MOTION.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8200) KillHates válasza kreten67 (#8198) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem is tudtam, hogy így ki tudod mereszteni a szemeidet! :Y :Y

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.