Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9451) ->Raizen<- válasza Muerte (#9446) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Mondanám azt hogy nem hinném hogy cpu limitbe vagyok akár 2,6 ghz-en ketyeg a cucc, akár 3,4 ghz-en.

(#9452) Muerte válasza ->Raizen<- (#9451) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem azt mondtam hogy CPU limitbe vagy,hanem hogy mérhető a különbség.A magasabb órajel főleg a minimum FPS-ben szokta megmutatni jótékony hatását.

(#9453) ->Raizen<- válasza Muerte (#9452) üzenetére


->Raizen<-
veterán

:D De ha az átlag fps-t nézzük nagy különbség nincsen, jelenleg sehol sem látom azt, hogy a cpu miatt annyira kritikus lenne a min fps hogy megérje a turbo-t bekapcsolni.

(#9454) Pocok256 válasza ->Raizen<- (#9453) üzenetére


Pocok256
veterán

Hidd el van én cs ben kifejezetten agyf*szt kapok ha 60 alá esik az fps, és még ígyis megtörténik, hogy turbo be van kapcsolva és bőven nem maxon játszok.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#9455) echterion válasza Muerte (#9450) üzenetére


echterion
nagyúr

Igen, ki lesz az találva, látjuk sajnos az irányt. :((

**********

(#9456) Muerte válasza ->Raizen<- (#9453) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Van/volt egy rakás konzolport ami jó esetben max. 2 magot használ érdemben,ott lenne látványos a különbség,természetes hogy olyan játékokban ami használja mind a 4 magot nem látsz durva különbséget,meg olyan játékokban sem ahol egy IGP is elég lenne.

Itt egy igazi demonstráció amikor full procilimit van :DDD : [link] de ez se semmi: [link]

[ Szerkesztve ]

(#9457) ->Raizen<- válasza Pocok256 (#9454) üzenetére


->Raizen<-
veterán

64 fős serón 4x élsimitással ultrán is 60 fps felett bf4-ezek.

(#9458) dugo_ válasza ->Raizen<- (#9448) üzenetére


dugo_
veterán

CS:GO-hoz van egy workshopos benchmark, összehasonlításnak jó lehet:
FPS benchmark

Saccra kb az új Nuke terhelésével egyezik meg.

(#9459) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Bf3 nem megy jelszót kér, megoldás meg nincs vki 5-let? :D

[ Szerkesztve ]

(#9460) ->Raizen<- válasza Muerte (#9456) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Közben megoldódott 2x kell bejelentkezni bf3-ba. :Y Szegény amd elég keservesen hozza össze azt a 30 fps-t. :N

(#9461) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Amennyiben a kijelző támogatja az AMD FreeSync-et, ebből ténylegesen mit lehet profitálni?

A Crimson driver már telepítés során kiírta ezt a támogatási lehetőséget, a beállításokban is be van kapcsolva.

Valamint mellette szerepelnek még a további opciók: Virtuális szuper felbontás, GPU méretezés, Méretezési mód. Ezeket ugye jobb, ha nem piszkálom? :)

(#9462) Muerte válasza Dhampir (#9461) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Hasonló mint a G-sync,folyamatosabb a kép alacsonyabb FPS mellett is és nincs képtörés elvileg. [link]

(#9463) Muerte


Muerte
Topikgazda

Mafia II. Bench: Turbo off vs 4,3GHz:

Sajnálatos módon a kb.10.mp-ben történő jelenetváltáskori bugot a mai napig nem sikerült nekik kijavítani...

(#9464) Dhampir válasza Muerte (#9462) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm. :)

(#9465) ->Raizen<- válasza Muerte (#9463) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ezt megnézem én is.

(#9466) Angel2014


Angel2014
addikt

Szerintetek ez normális ha a chromot megnyitom és ekkora a memória mérete? Vagy ez normális egy ilyen gépen?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#9467) Angel2014 válasza Angel2014 (#9466) üzenetére


Angel2014
addikt

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#9468) Pocok256 válasza Angel2014 (#9466) üzenetére


Pocok256
veterán

Nem látok ebben semmi érdekeset nálam kb 5 giga foglalt memória van azzal, hogy csak elindul a gép szóval ... ;)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#9469) k-adi válasza Angel2014 (#9466) üzenetére


k-adi
nagyúr

~3 körüli érték teljesen okés. :K

nekem pl. 3,2GB ami neked 2,7

(#9470) KillHates válasza Angel2014 (#9467) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez nagyon jó érték! :K :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#9471) Sdmv8


Sdmv8
tag

Sziasztok!

Az Asus új gaming notebookjáról tudunk valami adatot, hogy mikor is fog megjelenni, várható ár és hasonlók? :)

Elsőre nagyon tetszik. Erről lenne szó.

(#9472) k-adi válasza Sdmv8 (#9471) üzenetére


k-adi
nagyúr

szia!

úgy értesültem, hogy a megjelenése 2016 nyár - ősz és az ára kb. 400 ezer körül lesz felszereltségtől függően

(#9473) Mikulásbá válasza Sdmv8 (#9471) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Kb. ősz és 400 ezer fölött lesz.

(#9474) KillHates


KillHates
nagyúr

23.5 mm ..... :U
És az én G501-esemet fikázzátok!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#9475) k-adi válasza KillHates (#9474) üzenetére


k-adi
nagyúr

Nekem azt magyarázza el valaki, hogy mi értelme a ROG és a STRIX márkanév(?) összegyúrásának? Most akkor rog vagy strix vagy rogstrix, esetleg strixrog? ;]

ja, és mikor cseréled le a pingvined ? :D

(#9476) capulet75 válasza KillHates (#9474) üzenetére


capulet75
addikt

Dehogy fikázzuk, csodálatos találmany az. Végül is tú in van, nyáron majd funkcionál. ;]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#9477) Mikulásbá válasza k-adi (#9475) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ki kellett találni valami "újítást",mármint nevet a gyereknek.Ha egy teljesen új lett volna,már meg sem lehetne jegyezni,annyi lenne. :U

capulet75 : Majd a tesztek megmondják a tutit,ott nincs mese.

[ Szerkesztve ]

(#9478) KillHates válasza capulet75 (#9476) üzenetére


KillHates
nagyúr

Beee :P
Nekem mútifungcijós laptopom van; nyomok egy krájziszt, majd megfordítom és jó rachlette-sütőnek is! Ezt csináljátok utánam a záliejvérrel :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#9479) ->Raizen<- válasza Sdmv8 (#9471) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ez betyáros lesz! Nem csak lefőzi majd a kávét, hanem majd fel is szolgálja full hd-ban. ;] Ha ebbe belegyömöszölik a 980m-et az összes sapimat megemelem.

[ Szerkesztve ]

(#9480) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Jól látom,hogy a ROG GL502 Strix fedlapja ráhajlik majd a hűtésre,ha kinyitom? :Y

(#9481) Mikulásbá válasza Mikulásbá (#9480) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Lesz ebből 17.3"-os is,szerintem abban lesz a 980M.

(#9482) Dhampir válasza k-adi (#9475) üzenetére


Dhampir
félisten

A Strix egy ősi vámpírszövetség neve.

(#9483) egyedülülő válasza ->Raizen<- (#9479) üzenetére


egyedülülő
őstag

Pedig bele fogják szuszakolni, persze az nem jelenti automatikusan azt, hogy működni is fog a dolog.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#9484) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#9349) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Na maradt ez az SSD. Szerencsere meg sikerult 46k-ert akciosan szerezni, mielott meg levettek volna az arlistarol. :K

(#9485) ->Raizen<- válasza Muerte (#9463) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Aha , és ez miatt a bug miatt annyi a min fps? Erre alapozni , miert eri meg turbo-n járatni a procit érdekes, de megnézem én is.

(#9486) Muerte válasza ->Raizen<- (#9485) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem a hibára van alapozva a történet...az csak úgy ott van,de a lényeg anélkül is látszik.

(#9487) sec0nd


sec0nd
tag

Sziasztok!
A Nexoc-tól azt a választ kaptam, hogy magyar billentyűzettel is szállítják a laptopjaikat, ismeritek ezt a gépet: http://gaming.nexoc.de/en/productdetail.html?productid=119 ?
Köszönöm a segítséget!

(#9488) k-adi válasza sec0nd (#9487) üzenetére


k-adi
nagyúr

Az egy clevo variáns, méghozzá ez: Clevo N150RD

Itt egy tavaly októberi cikk róla: ha vágod a németet (ugyanez angolul: katt ide )

A tesztben a kijelzőt kritizálják, illetve a hőfokok sem olyan szépek a külsővázon szerintem :U

[ Szerkesztve ]

(#9489) echterion válasza sec0nd (#9487) üzenetére


echterion
nagyúr

Ez valami forrasztott cucc lesz (a proci biztosan az)? Az ára mennyi? Nem találom a linkeden.

**********

(#9490) Muerte válasza echterion (#9489) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Forrasztott GPU/CPU [link]

(#9491) echterion válasza Muerte (#9490) üzenetére


echterion
nagyúr

:( :((

**********

(#9492) KillHates válasza Muerte (#9490) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mondjuk nem tudom mi a faxért nem lehet a VGA ramokra valami nyamvadt hűtést tenni.. :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#9493) sec0nd


sec0nd
tag

Ha jól sejtem nem ajánljátok, ugye?
Az összes Skylake forrasztott, nem?
~1050EUR diszkek nélkül.
Hasonló árban érdekelne i7-es gép, magyar billentyűzettel, erős GPU-val, de nem igazán találok :(

(#9494) Muerte válasza KillHates (#9492) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A PCH-n sincs semmi :F még egy kis ványadt bádoglemezre se futotta :U ,csak a la nature,ahogy a Teremtő a maga hasonlatosságára megalkotta...

(#9495) echterion válasza sec0nd (#9493) üzenetére


echterion
nagyúr

Szerintem jól gondolod. Ceg-től kell rendelni ennyiért, normális hűtéssel, igaz, nem magyar bill-lel.

**********

(#9496) ->Raizen<- válasza Muerte (#9463) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Optimal , tehát default beállítással mafia 2 összes dlc-vel.


2.6 ghz


Turbo-val ami 4 magra levetítve 3,4 ghz.


Mindent minimumra téve turbo-val.

Nekem jó az alapórajel is. :)

[ Szerkesztve ]

(#9497) Muerte válasza ->Raizen<- (#9496) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Jól látszik a különbség Haswell procinál is,szóval az sem kivétel.Az egy dolog hogy jelen játékban az FPS turbo nélkül is elég.Az meg egy tény hogy magasabb órajelnél az összes FPS: min./max./average jóval magasabb,csak 2 magot használó játék esetében meg hatványozottan magasabb.

[ Szerkesztve ]

(#9498) Pocok256 válasza Muerte (#9497) üzenetére


Pocok256
veterán

Hagyd..... Mindig ezt csinálja minden úgy a legjobb ahogy ő kitalalta és mindig az aktuális gépe a legeslegjobb a piacon... Ha vált gépet akkot meg a régi hirtelen rossz lesz az új mrg isten xd

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#9499) ->Raizen<- válasza Pocok256 (#9498) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Az ilyen irányú megjegyzéseid tartsd magadban, pláne azért is mert a felének a fele sem igaz. :D

(#9500) ->Raizen<- válasza Muerte (#9497) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Kint van a doom open beta steam-en, végre elválik, mennyire érte meg a g751-et beszerezni. :D

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.