Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8051) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Rendhagyó gamer PC piacra dobására készül az MSI

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#8052) -ICE-


-ICE-
csendes tag

Sziasztok!

Lenovo y500-amat cserélném le valami újabbra mert most jár le a gari. Mit javasoltok olyan 350 környékén ?nézegettem az y700 -at de ahogy néztem az asusnak is vannak hasonló gépei a tesztekben pedig azért annyira nem bízok. Köszi előre is a segítséget!

(#8053) Mikulásbá válasza -ICE- (#8052) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Pl.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#8054) -ICE- válasza Mikulásbá (#8053) üzenetére


-ICE-
csendes tag

Köszi.Igen ezt nézegettem én is sőt a nagyobbik verziót is a 980-ast csak nem tudom megéri vajon a plussz 100 körüli ár,hogy egyel nagyobb legyen a kártya illetve nem tudom ez mennyire megbízható az asus még soha nem volt nekem.De ahogy kivettem itt eddig ,ti a lenovot annyira nem ajánljátok.

[ Szerkesztve ]

(#8055) Mikulásbá válasza -ICE- (#8054) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nemrég még volt a MM-ben alap G751JY 430 ezerért,az lett volna jó vásár.A T73XXX kódszámú,ami már G-Sync-es.Ha hosszabb távra tervezel(2-3 év),érdemes lehet a nagyobbat venni,annak még a következő játékok sem jelentenek majd gondot.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#8056) Jazz válasza Mikulásbá (#8051) üzenetére


Jazz
veterán

"A 6,5 literes ház belsejében persze nem csak a fenti alkatrészek kaphatnak helyet – a 4000 dolláros csúcskonfiguráció mellett egy olcsóbb példány is érkezik. A költséghatékonyabb változat Skylake sorozatú Core i5-ös processzorral, valamint két darab GeForce GTX 960M videokártyával gazdálkodhat, így már csak 2000 dollárba fog kerülni." :))

Más: külső monitor használatát (aki használ) ti hogy oldjátok meg a notival?
- a monitort hogy helyezitek el? Magasan a kijelző felett?
- külső billentyűzetet még lehetne használni, de annyira jó a notin gépelni hogy nem szívesen.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#8057) -ICE- válasza Mikulásbá (#8055) üzenetére


-ICE-
csendes tag

Köszi!Akkor lehet még várok hátha lesz valahol kedvezőbb árban.

(#8058) Mikulásbá válasza -ICE- (#8057) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem valószínű,nézegesd itt az aprót,hátha lesz egy eladó.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#8059) Bluesummers válasza Tommi000001 (#7925) üzenetére


Bluesummers
őstag

Szia!
Ha még meglenne, adhatsz egy esélyt neki milyen sorrendben kell telepíteni ezt-azt. A gond az lesz szerintem, hogy az integrált GPU driverjét és minden részét ki kell írtani! Végleg! ;]

Röviden, ha van GTX 560M-hez valami moddolt drivered:

0. Ha akármilyen korábbi drivered fent volt, akkor a DDU-val mindent lezúzol ([link])
1a. BIOS-ban letiltod a beépített VGA-t (s talán hangkártyát is, nem tudom, nekem Alienware m17x R3-nál így volt GTX 880M esetében)
1b. Ha nem volt benne a két kártya, akkor most beleteszed.

2. Ha hangkártya problémád is volt --> Windowst SAFE módban elindítod (ha továbbengeded, akkor nálad diszkózni fog neked a képernyő, nekem gay-módba váltott (valami fehér/pinket mutogatott)), s a hangkártya driverjét felteszed

3. Újraindítod a géped, s mivel most már csak a 2db GTX 560-as működik, most telepíted fel ezek driverjét (egy "Windows Security"-s warning kíséretében), s ha minden sikerült, akkor láthatod eszközkezelőben is.
Pl.:

Ha kell, minden rohadt lépést dokumentáltam, hogy el ne rontsam legközelebb a lépéseket :DDD

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#8061) parkasz


parkasz
senior tag

Sziasztok!

Sajnos úgy hozta az élet, hogy sokkal kevesebb időm jut a játékra, mint eddig, így fájó szívvel meg kell válnom a nagy becsben tartott m15x r2-m-től. De miután jobb szeretném, ha olyan kezébe kerülne aki értékeli is, nem csak szénné hajtja, ezért először megkérdezném itt, van-e esetleg akit érdekelne.

Az alábbi kiépítésről lenne szó:
Alienware M15x (nebula red)
I7 920xm,
8GB ram,
Nvidia Geforce 680m (beszerezve és betéve Muerte75 fórumtárs által),
full hd panel (+ 1 tartalékba)
méretes 240w-os táp
+ ajándékként egy Cooler master Notepal u3
az ssd- ami benne van 256gb-os, ha kell

[ Szerkesztve ]

(#8062) Bluesummers válasza parkasz (#8061) üzenetére


Bluesummers
őstag

Add el belőle GTX 680M-et vagy tiltsd le, máris nem lesz az gamer ;]
Amúgy elég korrekt, Te hogy oldottad meg az 1. generációs proci + GTX 680M kombót?
Gondolom Neked is valami unlockolt BIOS kellett?
Eléggé korrekt darab, s tudom, hogy gyönyörű is, nekem is nebula red volt egy kis ideig :R

Apropó, akkor nem olyan embert keresel, aki SZÉNNÉ hajtja? --> http://www.ebay.de/itm/361461188791?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT ;]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#8063) parkasz válasza Bluesummers (#8062) üzenetére


parkasz
senior tag

Úgy rémlik semmiféle bios mod nem kellett, csak a driver .inf fájlját kellett módosítani, onnantól gond egy szál sem.
De este meglesem az a bios-t is, bár úgy emlékszem az A09 Bios van rajta. :R

Jézus, az a szegény Asus mit vétett? :Y

[ Szerkesztve ]

(#8064) -ICE-


-ICE-
csendes tag

Sziasztok!Szerintetek ez a típus ASUS G751JY T7372D megéri 431 -ért?Vadi új 2 év garival bontatlan.Vagy inkább egy i7-es y700 300 ért?:)

(#8065) Mikulásbá válasza -ICE- (#8064) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Mindenképp a G751.Honnan veszed,mert az sem mindegy.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#8066) -ICE- válasza Mikulásbá (#8065) üzenetére


-ICE-
csendes tag

Ahol lakok boltból ott adnak kedvezmény tehát magyar nyelvű meg minden számlával garanciával tehát nem külföldi vagy ilyesmi.

(#8067) Mikulásbá válasza -ICE- (#8066) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az úgy okés.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#8068) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Skylake alapú gamer egybegéppel támad az MSI

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#8069) x_o_n


x_o_n
veterán

Ez az Asus ASUS GX700VO-GC009T Notebook 17.3 Zoll nagyon komoly árazást kapott...most kaptam a helyi műszaki áruház szokásos reklám pakkját...döbbenet ez a szösszenet....

Intel® Core™ i7-6820HK ,32 gb ddr4 ,gtx 980 8gb,512 gb ssd 4499 eu..nem játszanak a szinekkel :DDD

az extra pakk lemaradt :
Notebook, Akku, Netzteil, Netzkabel, Kurzanleitung, Inkl. Liquid-Cooled Docking & ROG Suitcase & ROG Mouse

3600gr a gép a liquid puttonnyal 4800gr :)

[ Szerkesztve ]

(#8070) k-adi válasza x_o_n (#8069) üzenetére


k-adi
nagyúr

mindjárt kettőt kérek ;]

(#8071) Goblin12


Goblin12
őstag

Hali.

Ugyan OFF, de régebben emlékszem, hogy itt is volt róla szó és aztán lett is rá megoldás. A Probléma akár priviben is ha még valaki emlékszik a megoldásra. :R

És Sorry az OFF-ért. :R

(#8072) NTonee válasza Goblin12 (#8071) üzenetére


NTonee
veterán

az optimusos gép automatikusan vált a két gpu között, ha szükség van rá és ha minden driver rendesen, sorrendben lett telepítve. Friss windowsra intel chipset, intel egyéb driverek, intel vga, nvidia vga, összes többi driver és szoftver.

(#8073) Goblin12 válasza NTonee (#8072) üzenetére


Goblin12
őstag

Okés, akkor azt hiszem lessz egy friss install.

Még annyi a kérdésem, hogy pl GTA IV-ben a Graf beállításoknál ügye ott van a szabad memória használat X/512MB.

Na most itt csak az Intel GPU-ja látszik mivel az NV kari 2GB-os, és sehogyan sem tudjuk átváltani az NV karira, hiába van berakva a vezérlőpultjában az NV kari, semmi eredmény.

Ezek szerint, akkor kell egy full new install és a szoftwarek/driverek sorrendje lehet a fontos, megpróbáljuk aztán ha nem jó, még hallotok felőlem.

Köszi a segítséget. :R

(#8074) NTonee válasza Goblin12 (#8073) üzenetére


NTonee
veterán

A gta 4-nél volt valami szarakodás, hogy nem ismerte fel a dedikáltat, aztán valami pecselés után lett jó talán. Erre nem emlékszem már, szerencsére sosem volt optimusos gépem, így nem volt szükségem az infóra.
Rakjátok fel az összes update-et hozzá, valamint van itt egy kis trükk, ami a hozzászólások szerint sokaknál működött.

[ Szerkesztve ]

(#8075) yaneez


yaneez
csendes tag

Sziasztok!

Kis segítség kellene, gamer laptopot szertnék vásárolni a plafon ~ 450.000 Ft.
Melyik típus(oka)t ajánlanátok jó szívvel?
A segítséget előre is köszi!

(#8076) Mikulásbá válasza yaneez (#8075) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

[link]

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#8077) Allanon25


Allanon25
csendes tag

Sziasztok!

Akinek Clevo ( XMG, Schenker, Tuxedo, Sager, stb. ) laptopja van, érdekelne, hogy milyen gyakran, és milyen típusú karbantartást szokott végezni rajta?

[ Szerkesztve ]

(#8078) misk@ válasza Allanon25 (#8077) üzenetére


misk@
tag

hello

én kb. 6-7 havonta takarítom és pasztázom

(#8079) Bluesummers válasza Allanon25 (#8077) üzenetére


Bluesummers
őstag

Fél évente megnézem hogy áll a hőmérséklet egy komolyabb teszt alatt. Ha nem tetszik, újrapasztázom + pad-ot teszek hozzá. Attól függ milyened van, a megfelelő mm-es vastagságú padot kell választanod: 0,5mm - 1mm - 1,5mm - 2mm-es. Lehetőleg ne legyen kemény, plusz venti kitisztása, s rendszer újrahúzása.
Ha nagyon rossz a hűtés, akkor sajnos magát a hűtőrendszert is cserélni kell (gáz "elillant" belőle)

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#8080) yaneez válasza Mikulásbá (#8076) üzenetére


yaneez
csendes tag

Köszi!

(#8081) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Ezúttal egy gamer egérrel rukkolt elő az MSI

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#8082) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Az új GeForce driver a külső videokártyákat is támogatja

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#8083) Dhampir válasza Mikulásbá (#8076) üzenetére


Dhampir
félisten

Mester, a G551JW-ről mi a véleményed?

(#8084) Mikulásbá válasza Dhampir (#8083) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ó,köszönöm a titulust,de ahhoz messze vagyok.
ASUS ROG gépem már több is volt,de mind 17"-os,ezt nem ismerem személyesen,de a tesztek alapján tényleg alkalmas játékra,amit ígér azt tudja.A hűtése stabil i5-el,elég is az ahhoz a GPU-hoz.
Ár-érték-teljesítményt nézve ez is az egyik legjobb választás,alapgépet kel venni.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#8085) Dhampir válasza Mikulásbá (#8084) üzenetére


Dhampir
félisten

A váza mennyire masszív? Átlagos felhasználásra is alkalmas (szövegszerkesztés stb.)?
Vajon mindegyik PWM-mentes IPS-kijelzőt kapott?

(#8086) Mikulásbá válasza Dhampir (#8085) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Szerintem elég masszív háza kell hogy legyen,ha már gamer kategória.
Keress róla teszteket,biztos megtalálod a kijelző jellemzői között.Vagy a pontos kijelző ismeretében is rá lehet keresni.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#8087) Dhampir válasza Mikulásbá (#8086) üzenetére


Dhampir
félisten

Mindig az az első, sok (fizetett) tesztet elolvastam már, de más egy itteni konkrét tapasztalat.

A korábbi típus állítólag szerviz szempontból nem volt túl jó. Éles lemez, műanyag csavarbetétek... Ilyesmikről nem hallani a tesztekben, legfeljebb ritkán.

(#8088) k-adi válasza Mikulásbá (#8086) üzenetére


k-adi
nagyúr

masszív háza kell hogy legyen

.....

ha már gamer kategória.

khm... :U :D

(#8089) Mikulásbá válasza k-adi (#8088) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Na igen,mihez képest ugyebár.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#8090) Dhampir válasza Mikulásbá (#8089) üzenetére


Dhampir
félisten

Nálam szerelési szempontból kizárólag a "workstation" kategória játszana, de ahhoz (is) sok zsé kellene. :)

(#8091) x_o_n


x_o_n
veterán

Gondoltam ma körül nézek a helyi számtech boltban(Allgau.De) Nem gondoltam volna ..de a puttonyos ASUS GX700 elkapkodták...pedig bitang ára volt...koffer ide vagy oda...

Viszont érkezett ASUS G752 ,ami fele annyiba kerül.de az sem piskota ár... 2200eu (i7-6700,980 4gb,1tb+256gb ssd blueray stb)

Megérkeztek az új skylake-s Medion erazerek amik inkább Clevora hasonlitanak mint Msi-re amit eddig liszenszeltek
990-2200 eu közötti5-i7 950-980 al szereltek

(#8092) capulet75


capulet75
addikt

Tiszteletem. Clevo P170SM tapipad kikapcsolása hogyan lehetséges? Mert folyton bezavar...

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#8093) x_o_n válasza Dhampir (#8090) üzenetére


x_o_n
veterán

Ha szerelésileg a hdd,ssd,ram,msata stb eszközök gyors cseréjét,bövithetőségét érted illetve az ujrapasztázás egyszerüsége,eddig a clevo volt az egyetlen ahol én ezt pikk pakk meg tudtam oldani,és elegendő csatlakozási lehetőség volt(jelen esetben 4 xram 2x msata 3xsata és szinte minden külső csatlakozási forma)persze nekem se skylake se ips se 980 vga nem kellett ,meg maradtam az elözö gen cpu,vga,ram nál

(#8094) x_o_n válasza capulet75 (#8092) üzenetére


x_o_n
veterán

FN+F1

de rajta van a jelölés is :)
vagy hozd be menüjét ahol a ventik,világitás stb aprolékosan állitható

(#8095) Dhampir


Dhampir
félisten

Szomorúan sejtem, hogy itt 300.000 Ft alatt nincsen élet, pedig nemrégiben egy FPS-killer Nvidia Quadro NVS 3100M-el (T510) is jókat tudtam játszani egy határig (no, de azt a bizonyos határt kellene átlépni, de nem ultra grafikával). :DD

(#8093) x_o_n

Inkább főként jó anyaghasználatra, kiszerelésre gondoltam (de rosszul fogalmaztam meg).
Fú, nekem bőven elég a vinyó is, nem kell SSD. :B

[ Szerkesztve ]

(#8096) capulet75 válasza x_o_n (#8094) üzenetére


capulet75
addikt

Köszönöm. :R

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#8097) x_o_n válasza Dhampir (#8095) üzenetére


x_o_n
veterán

Azért elég jókat lehet kapni 300 alatt,kérdés mennyire zavar a Német vagy Osztrák garancia,nekem még ssd+hdd+8gb rammal sem került annyiba a Clevo,igaz pont akciós volt

(#8096) capulet75 Szívesen :)

[ Szerkesztve ]

(#8098) Dhampir válasza x_o_n (#8097) üzenetére


Dhampir
félisten

Hááát a garancia, háttértámogatás sarkalatos pontja egy notinak, de egyébként melyik weboldalon lehet ilyen Clevo és hasonló gépeket megnézni? :)

Viszonyítási alapként, eddig a legjobb notim egy Dell Precision M4600 volt, FirePro M5950 VGA-val, de hülye fejjel pár éve eladtam. :W

[ Szerkesztve ]

(#8099) x_o_n válasza Dhampir (#8098) üzenetére


x_o_n
veterán

(#8100) Dhampir válasza x_o_n (#8099) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm szépen, elmentem a Könyvjelzőkbe, lesz mit nézegetni. :R

Szerkesztve:

Ha jól látom, a legolcsóbb gép GTX880M-el a CLEVO P157SM-A, ami 934,15 €-ba kerül. Akkor az Asus G551JW 960M-nek sokkal jobb az ára, még ha minőségre nézve feltehetően gyengébb is.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.