Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9901) echterion válasza Muerte (#9893) üzenetére


echterion
nagyúr

Bizony-bizony, tanúsítom. :))

**********

(#9902) #26467072


#26467072
törölt tag

Üdv mindenkinek!
Lassan elérkezik az idő, hogy beruházzak valami komoly vasra, leváltandó most már öregnek érzett laptopomat.
Végig olvastam több ezer hozzászólást tőletek, így már nagyjából képben vagyok a véleményeitekkel az itt előkerült notikkal kapcsolatban.
Már most tisztelettel megkérdezném, az ASUS ROG G751-es szériájánál újrapasztázáshoz el kell távolítani a képernyőt is zsanérostul? :( :(
Keresek, kutatok, és ha van a 751 és 752-es gépekről disassembly videó, ott lekerülnek a zsanérok is rendre. Kérlek mondja meg valaki, hogy ez tévedés, és lehet ezt másképp is. :O

(#9903) Muerte válasza #26467072 (#9902) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Szia!

Egyértelműen le kell venni a kijelzőt hogy hozzáférj a hűtéshez,de ez miért probléma? A nagyobb gond ott van ha garis még a gép és elkaszálják a házi bontás miatt.

(#9904) KillHates válasza Muerte (#9903) üzenetére


KillHates
nagyúr

A kicsi gonosz sárga matrica a CPU lefogatóján:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#9905) Muerte válasza KillHates (#9904) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Hajszárító powa= problem solved :DDD

(#9906) #26467072 válasza Muerte (#9903) üzenetére


#26467072
törölt tag

Nos igen, egyértelműen nem akarok kitolni magammal, csak garancia idő után nyúlnék hozzá.
Más kérdés, hogy a gyári paszta addig mivé fog alakulni, a melegtől, meg mennyire öregszik el akár egy év alatt is.
Nincs ellenemre a szerelés, de tartok tőle nekem is egy Clevo vagy AW marad a verseny győztese, no de ne kiabáljam el. :DDD

(#9907) Muerte válasza #26467072 (#9906) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ha szerencséd van kifogsz egy gyárilag jól pasztázott darabot mint amilyen nálam is volt,tuning nélkül 60-62°C volt a 980M load,+135MHz-nél 68°C,de nem ez az érték a jellemző általában.Mehetnek akár +80°C-kig is géptől,pasztázástól függően plusz hogy mennyi port szippant be hónapok alatt az is kérdés,mert akkor az megint rátolhat a hőfokokra rendesen.

(#9908) Sárpac válasza #26467072 (#9906) üzenetére


Sárpac
nagyúr

A clevot biztos, hogy nem pasztázhatod újra garvesztés nélkül mivel le van cimkézve az összes lefogató csavar. :)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9909) Muerte válasza Sárpac (#9908) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ezt írják is valahol konkrétan a garis feltételeknél? Én eddig ilyenről Clevo esetében nem hallottam,az amcsi fórumon is szereli boldog-boldogtalan.

(#9910) #26467072 válasza Sárpac (#9908) üzenetére


#26467072
törölt tag

Bocsánat, félreértés van a dologban, ahogy az Asussal kapcsolatban Muerte fórumtársanak már válaszoltam, garanciális idő alatt NEM, semmi esetre se akarok hozzányúlni, csak ez legyen is így.
Ezt mérvadónak tekintem minden gép esetében, 1, 2 vagy 3 éves garancia esetében is.

(#9911) Muerte válasza #26467072 (#9910) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Az elég nagy baj ha nem akarod kitakarítani vagy újrapasztázni 3 évig,bármilyen gépről vagy gariról legyen is szó.Amelyik gép napi szinten kapja az ívet és 100W-os vga van benne,annak max.1 év amit komolyabb degradálódás nélkül kibír,persze lehet hogy kihúzza egész 3 évig is,de nem jószántából elhiheted.Én mikor milyen kedvem van de általában 3-6 hó elteltével,nagytakarítás/újrapasztázás megejtve és sosem látok 80°C-kokat,ami megnyugvással tölt el.Ha más megoldás nincs (amúgy van ;) ) akkor szakszervízzel kell megcsináltatni,ahol a legtöbb esetben elég ratyi munkát végeznek,de legalább a portól megszabadul a hűtés.

(#9912) #26467072 válasza Muerte (#9911) üzenetére


#26467072
törölt tag

Van még mit átgondolnom ezen. Csak a félreértést szerettem volna tisztázni, hogy a garanciát semmiképp nem tervezem elveszíteni idő előtt. Meg kell valljam magam is sokallnám évekig halogatni a dolgot, vagy rövidebb időre veszek garanciát (már ha opcionális), vagy valóban szervizbe hordás lesz a végén, ahogy rámutattál.

Más megoldás alatt a hajszárítózásra gondoltál? :DD

[ Szerkesztve ]

(#9913) nostromo73 válasza dugo_ (#9888) üzenetére


nostromo73
tag

A héten megyek megnézem élőben is a Dell 7559-et, akkor az MSI GE62-őt semmi estre sem ajánlanád?....

(#9914) Sárpac válasza nostromo73 (#9913) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Dell 7559 vagy estleg az új hp omen 15 ami lenovo koppintás csak továbbvitték kicsit. :)

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9915) bajuszatti


bajuszatti
tag

Ehhez a laptophoz keresek drivereket Win7 Home Premium 32bit oprendszer alá: HP Pavilion Gaming 15-ak002nh

Szerintetek lehet találni vagy sem?

bajuszati

[ Szerkesztve ]

(#9916) nostromo73 válasza Sárpac (#9914) üzenetére


nostromo73
tag

Ütős ez a HP :K..de az ára :O

[ Szerkesztve ]

(#9917) bajuszatti válasza nostromo73 (#9916) üzenetére


bajuszatti
tag

Igen, 300 ezer fölött van. Jó gép szerintem.

(#9918) nostromo73 válasza bajuszatti (#9917) üzenetére


nostromo73
tag

adnál linket mert én csak 400 e felettit találtam

(#9919) Mikulásbá válasza bajuszatti (#9915) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Szerintem nem lesz driver,de jobb is.Vétek egy ilyen gépre nem Win 10-et,pláne nem 64 bitest tenni. :U

(#9920) nostromo73 válasza bajuszatti (#9915) üzenetére


nostromo73
tag

írnál majd egy beszámolót a laptopról érdekelne mik az első benyomások

(#9921) echterion válasza nostromo73 (#9918) üzenetére


echterion
nagyúr

Tessék.

**********

(#9922) nostromo73 válasza echterion (#9921) üzenetére


nostromo73
tag

ez eddig nekem is ment, a " user " szemszögéből :D gondoltam

(#9923) echterion válasza nostromo73 (#9922) üzenetére


echterion
nagyúr

Akkor miért írtad, hogy csak 400 e felettit találtál?

**********

(#9924) nostromo73 válasza echterion (#9923) üzenetére


nostromo73
tag

:))

(#9925) kreten67


kreten67
senior tag

Szükségem lenne egy Alienware m15x billentyűzetre!
Valakinek elfekvőben???????????

(#9926) Muerte válasza kreten67 (#9925) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Van :K

,de nem adok ;] :DDD

(#9927) gama78gmus2h válasza Sárpac (#9908) üzenetére


gama78gmus2h
csendes tag

Én abban erősen kételkednék, ebayról vettem a CEG hírdetéseiből, és nekem nem volt rajta sehol garancia cimke, viszont be volt csomagolva mint állat ahogy kell, érdekesnek is találtam.
Garanciát a gép serial számával tudtam azonosítani, de már lejárt :)

(#9928) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok,

Egyik ügyfelem az Acer Predator készülékével úgy akar játszani, hogy 3 monitort kötne rá, hogy nagyobb teret lásson játék közben. Mi annak az eszköznek a neve ami erre képes? Esetleg egy USB 3.0-ás dokkoló?

(#9929) Muerte válasza spyduck (#9928) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Én vakon vagyok a témában,de elvileg ha van DP kimenet megoldható,itt többet tudnak segíteni biztosan: [link] Gondolom azért azzal tisztában van az illető hogy mondjuk 3xFHD felbontásban max.tetris-re lesz elég egy mobil vga,még ha 980M-ről van is szó.

(#9930) spyduck válasza Muerte (#9929) üzenetére


spyduck
nagyúr

köszi, átmentem megkérdeztni :)

[ Szerkesztve ]

(#9931) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Sziasztok!Tanácsara lenne szükségem!
Néztem itt aprón 5000 ftért egy deepcool n8 as hűtőt.Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

(#9932) Muerte válasza Medocsabi (#9931) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Milyen laptopról van szó?,(kéne az aljáról egy kép is)

(#9933) Medocsabi válasza Muerte (#9932) üzenetére


Medocsabi
addikt

Lenovo m5400 as,amit most használok.Egyelőre,nincs gond,80 fok a cpu,gpu70.
De ha jön a kánikula,nem árthat,gondolom ha a szobában+10 fok lesz,az a laptopon is érezhető,ráadásul a lakás 1000éves panel.Nem tűl hűvös! :D
sajnos melóban vagyok nem tudok képet küldeni!sokat nem költenék rá,mert árulom,nekem sajnos nagy a 15,6"...alig várom h eladjam és lecsapjak Killhates kis delljére! :D

(#9934) Muerte válasza Medocsabi (#9933) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Notepal U2-t tennék alá,és a két ventit odailleszteném a szellőzőrácsok alá hogy frissebb/hidegebb levegőt toljon be koncentráltan.

(#9935) Medocsabi válasza Muerte (#9934) üzenetére


Medocsabi
addikt

Köszönöm,nézegettem ezt is,de a 2 8as venti nem lesz hangos?ill az alja nyitott,és hát legfőképp ágyban fekve netezek,játszom...amit itt találtam az 2 14es ventivel van,és zárt.igaz azokat nem lehet átrakni,de ahogy néztem az egyik pont telibe tolná a rácsos részt!
Szerinted kb mennyit segítene?

(#9936) Muerte válasza Medocsabi (#9935) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ágyban még plusz a hűtő alá kell tenni valami alkalmatosságot.Pl.: vékony,de kemény borítású könyv (nálam anyám szakácskönyve volt),vagy műanyag/üveg tálca.
Azt hogy mennyire hatékony laptopja válogatja.Idle temp. biztos hogy javul -5-10°C-kot.Load meg lutri -5-15°C-kos tartományból bármi lehet.Hangosnak egyáltalán nem hangos,én anno kipróbáltam pár fajta hűtőt,de ez volt a leghatékonyabb,hogy azóta mit fejlődött a téma azt már nem követtem nyomon.

[ Szerkesztve ]

(#9937) Medocsabi válasza Muerte (#9936) üzenetére


Medocsabi
addikt

Köszönöm a segítséget! :R
Én a gimis atlaszt használom :D

(#9938) Muerte válasza Medocsabi (#9937) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Másik,olcsósított verzió nyárra : Azt a takarólemezt ahol a hűtés van leveszed a 3,14-csába,a gép hátsó két sarka alá,(mondjuk az akksi melletti két oldalra) valami műanyag/fa kockát ráragasztasz kétoldalas ragasztóval hogy később levehető legyen ha akarod,(legyen a megnövekedett magasság legalább 4-5cm a gép sarkán),rárakod egy csúszásmentes felületre a gépet (gimis atlasz :D ) és kb. ugyanott leszel hőfokokban mint egy 6-7e ft-os cooler-rel.

[ Szerkesztve ]

(#9939) nostromo73


nostromo73
tag

Sziasztok

Tegnap megvettem a laptopot, néhány bolt meglátogatásával, és a kiszemeltek közül minden szempontból a Lenovo Y700 as győzőt meg :K .....

...most Win 8.1 használok..érdemesebb lenne a Win 10-et használni ?

(#9940) bajuszatti


bajuszatti
tag

Nekem is ez a kérdésem, mint nostromo73-nak. Melyik Windows-t érdemes telepíteni erre a HP Pavilion Gaming 15-ak002nh masinára? 128 GB SSD és 1 TB HDD van benne.

(#9941) havast


havast
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek 6820HK CPU-hoz notiban Liquid Metal PAD-ot érdemes használni? Vagy jobban járok Thermal Grizzly Kyronaut-al? Illetve ugyanez a kérdésem volna 980M GPU-nál is.

(#9942) Muerte válasza havast (#9941) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Én most rendeltem Thermal Grizzly Conductonaut + minus pad 8 thermal padokat,de még vagy 2 hét mire megérkezik,kíváncsi leszek rá mennyit tud majd.

(#9943) Sárpac válasza Muerte (#9942) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Conductonaut az full fém én notiba nem tenném. :)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9944) Muerte válasza Sárpac (#9943) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem veszélytelen,az egyértelmű :) Elvileg csak az alut oldja,rezet nem,de majd kiderül :DDD

(#9945) Angel2014 válasza KillHates (#41) üzenetére


Angel2014
addikt

Sziasztok! Segítsetek egy picit ha ilyet képpel fagy a gép ezt mit jelent? Újraindítom és megint megy 3-4 napig és megint kezdi...

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#9946) Darth_Revan válasza Angel2014 (#9945) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Ha drivercsere / win reinstall sem segített, akkor GPU vagy a VRAM döglődik.

Nyomjál neki FireStrike-ot loop módban, ha 5+ óra után sem akad ki, akkor jó.

(#9947) juve600


juve600
nagyúr

üdv

HP Pavilion 15
i7-5500U
8GB DDR3L
HDD 1TB WD
GT940M 2GB

ha ebbe a gépbe tennék egy SSD-t illetve + 8GB ramot ,az mennyit javitana pl a játékokban ??

(#9948) Muerte válasza juve600 (#9947) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A +RAM-tól semmit nem gyorsulna,az ssd-től kicsit gyorsabban töltené be a játékokat,de teljesítményben nem változna semmit természetesen.

(#9949) kreten67 válasza Angel2014 (#9945) üzenetére


kreten67
senior tag

Ez a bios vagy ez már a betöltött windows képe. Van a kettő között különbség?

(#9950) KillHates válasza kreten67 (#9949) üzenetére


KillHates
nagyúr

meggondoltad Te eztet rendesen? :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.