Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8101) x_o_n válasza Dhampir (#8100) üzenetére


x_o_n
veterán

Én nem szeretem az ilyen kézmelegitős gépeket ,nem tudom mennyibe kerül az Asus,de ott max az Ips ami előny,bár én nem érzem hiányát,nagyon szép képe van,ég és föld az elözö gépéhez képest,teljesitményben azért a 880 gtx 8gb szerintem erősebb, jobb mint egy 960.
Mérlegelni neked kell multkor akcióban jobb ára volt de igy is kijön egy hdd vagy ssd vel 1000 eu alatt

(#8102) Dhampir válasza x_o_n (#8101) üzenetére


Dhampir
félisten

Az IPS annyira nem számít, a Dell Precisionban sem olyan volt, mégis gyönyörű volt a kijelzője. Lenovo Y510-et is láttam, annak is szép panelje volt.
1000 Euró az nekem rengeteg, még ~800 Euró is nagyon-nagyon sok.

(#8103) Dhampir


Dhampir
félisten

Ezekkel korlátok mellett már szolidan játszadozni is lehet, bár csak 14" a kijelző:

HP EliteBook 8470W

AMD Firepro M2000

HP ZBook 14

AMD Firepro 4100M 2GB GDDR5, de csak gyenge Intel Core i5-4200U proci.

Jól összerakott kis gépek.

[ Szerkesztve ]

(#8104) x_o_n válasza Dhampir (#8103) üzenetére


x_o_n
veterán

Nem rosszak,de ezek inkább cad-ra valók nem?
nem tudtam hogy használt is jó, tegnap volt eladó clevo nagyon szép állapotban 500 eu volt,erősen gondolkoztam rajta hogy megérné,most csak egy 650eu-s i5+gtx780 at látok 120 gb ssd 8gb ram ,tatyoval

(#8105) Dhampir válasza x_o_n (#8104) üzenetére


Dhampir
félisten

Annak idején a FirePro M5950-t is befogtam játékra és ami nekem kellett, azt gyönyörűen vitte. :B
A Munkaállomásokat a jó anyagminőség és összeszerelés miatt preferálom.

500 Euróért nagyon jó ár volt, ha garanciával is társult, anélkül zsákbamacska. :K

Nem gondolkodtam használtban, de boltból számlával az lenne a legolcsóbb megoldás, viszont attól függ, hogy milyen állapotú és mennyi ideig garanciás.

Eddigi kutakodásaim alapján ár-érték-"support" arányban eddig egy vadonatúj Asus G551JW a legélhetőbbnek tűnő megoldás, csak nem ismerem ezeket az Asus gépeket. :U

[ Szerkesztve ]

(#8106) x_o_n válasza Dhampir (#8105) üzenetére


x_o_n
veterán

Nem tudom mennyibe kerül otthon az az asus,(itt 990eu-igy szerintem nem igazán éri meg)én mint irtam nem bizok az ilyen vékonyka gépekben,bármit mondanak,égeti az ember kezét azért,én még egyszer biztos nem vennék olyat

(#8107) capulet75 válasza x_o_n (#8106) üzenetére


capulet75
addikt

Jó kis Clevot a népnek. :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#8108) x_o_n válasza capulet75 (#8107) üzenetére


x_o_n
veterán

:DDD

(#8109) wanted5 válasza Dhampir (#8103) üzenetére


wanted5
őstag

minden attól függ hogy mivel és milyen minőségben akarsz játszani

általában az itteni "őstagok" meg sokan mások is a gamer notebook alatt az asus g750/1, alienware stb gépeket értik, ami nem véletlen, hiszen ezek lettek erre a célra kitalálva (és jobb esetben ezeknek van olyan hűtése ami ahhoz a hardware-hez kell amit belepakoltak :D)

viszont akik idetévednek segítségért, nem biztos hogy ilyen igényük van, és lehet hogy nem olyan nagy a gépre költhető összeg
úgyhogy elsőnek mindig azt kéne leírni, hogy mekkorák az igények és azután hasznosabb tippet tudnak adni a fórumtársak

[ Szerkesztve ]

(#8110) conqver válasza Dhampir (#8105) üzenetére


conqver
aktív tag

Nézz át IDE az Asus G-szériás topicjába vagy ha használtban gondolkozol nézz szét a használt gépek között.
A 17.3" között most sok jó gép van fönt!

:R :R

[ Szerkesztve ]

Shadow&Dust.....

(#8111) Dhampir válasza x_o_n (#8106) üzenetére


Dhampir
félisten

Itt ennyibe kerül, boltja válogatja. Ezek talán tán külföldön drágábbak.

(#8110) conqver

Köszönöm szépen az ajánlást, talán majd máskor gondolkodhatok nagyobb kategóriában is. :R

(#8109) wanted5

Köszi, de én csak annyival indítottam korábban, hogy egy konkrét gépről (Asus G551JW) mi a véleménye Mikulásbának. :)

Általában kialakult véleményem van a gépekről, de csak Workstation kategóriáig ismerek típusokat. A Clevo emlékeztet leginkább a munkaállomásokra, de az számomra még túl nagy falat lenne.

[ Szerkesztve ]

(#8112) x_o_n válasza Dhampir (#8111) üzenetére


x_o_n
veterán

254k az elég jó árnak tünik,engem tényleg csak az zavar hogy kicsit hozzá rakva,egy jobb gépet lehet venni,ami azért minden téren jobb és ha kifogod akcióban akkor 300 alatt jössz ki jelenleg 280k (ha 300-al számolom az eut)és egy hdd kell csak bele vagy ssd.
szóval gondold át,bár tény hogy jó árban van,és az i5-verziókra nincs panasz.
De lehet használtan ennyiért jobb gépet kapsz van itt is fent egy clevo,igaz 300k Clevo P170HM most néztem az apron illetve Alienware M17X R3 i7 Quad GTX 675MX 4GB! 16 GB MEM 750GB FullHD 270k

[ Szerkesztve ]

(#8113) Dhampir válasza x_o_n (#8112) üzenetére


Dhampir
félisten

Gondolkodni fogok rajta, hátha előbb-utóbb lesz egy jó akció. Még nagyon az év elején vagyunk. Viszont pénzügyi előrejelzés szerint az esztendő folyamán erősödni fog a dollár, ami a forint fokozatos gyengülését vonja maga után. Persze majd meglátjuk, hogy mi lesz belőle.

(#8114) vandor01


vandor01
őstag

vagy a GL752? tudom a radium nem ajanlott... de 310-ert?
17" 960vga skylake proci..?? [link]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#8115) Dhampir válasza vandor01 (#8114) üzenetére


Dhampir
félisten

GTX 960M-es gépet már 254.000-ért lehet kapni, persze kisebb kijelzővel.

HP ENVY 15-K251NC GTX 850M-el sem rossz 159.990-ért újszerű állapotban, de gyenge U-s procija van és nincsen benne optikai meghajtó. Valaki még így is boldog lesz vele, ennyi pénzből nem lehet magyar földön normális gépet kapni.

[ Szerkesztve ]

(#8116) vandor01 válasza Dhampir (#8115) üzenetére


vandor01
őstag

ha nincs sok zsozsooo.. akkor 159-ert nem rossz kompromisszum az...
850-es melle kene erosebb proci? szerintem ez az i7u-s kihajtja azt a VGA-t....

de persze ha van 3kilo akkor felesleges rola beszelni :) :)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#8117) Dhampir válasza vandor01 (#8116) üzenetére


Dhampir
félisten

Beszélni jó róla, álmodozni szabad. :D

Apropó, neked milyen "gamered" van? :)

[ Szerkesztve ]

(#8118) capulet75


capulet75
addikt

Ezt találtam most:

i7 1,8Ghz ( haswell )
NVIDIA GeForce GT 745 ( 2gb vram)
Crucial 250 GB ssd
8GB RAM

160k - 2 év gar és ha jól olvastam + biztosítás. Ez vmelyik Clevo 14,1 ultrabook.

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#8119) vandor01 válasza Dhampir (#8117) üzenetére


vandor01
őstag

nekem nincs.... nem jatszok... a merges madarhoz egy telefon is eleg :) :)
de akarok venni egy 17"-es gepet mert mar az apro betuk..... :( :(
azt lehet, hogy egy ilyen GL752-re benevezek? vagy Y700-ra?
esetleg egy alap G752-re? de meg hivatalos forrasbol ezek nincsenek
majd tavasszal?... vagy marad Acerem i5-5200u + integralt :) :)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#8120) Dhampir válasza capulet75 (#8118) üzenetére


Dhampir
félisten

Kár, hogy nem 15"-ös a kijelzője. :O

Viszont ez durván jó ár, nagyon kis durci masina. Vajon hol vesztegetik ezt a csodát? :F

(#8119) vandor01

Remélhetőleg nem maradunk ilyenek: :D
Két álmodozó

Két álmodozó bolyongott az úton,
Az egyik Te a másik pedig én
Dallamokat játszottunk a húron,
Az arcunk csupa mosoly, csupa fény

A lehetetlent legyőzhettük volna,
A világ csak egy intésünkre várt
De addig néztünk fel a csillagokra
Míg elfutott a perc s időnk lejárt

Az a két álmodozó
Ma már álmodni nem mer
Az a két álmodozó
Ma csupán két álmos ember

A dallamok már elhaltak a húron
Az őszi kertben nincsen több virág
A lehetőség erre járt az úton
S mi hagytuk azt, hogy elmenjen tovább

[ Szerkesztve ]

(#8121) Dhampir válasza capulet75 (#8118) üzenetére


Dhampir
félisten

Gyenge az a VGA. :(

(#8122) Dhampir


Dhampir
félisten

(#8123) capulet75 válasza Dhampir (#8122) üzenetére


capulet75
addikt

Sacc egy 680m szintje, nem olyan gyenge az. Nyilván a 960 jócskán veri, ám ez nem is kétszázsokezer. Bár már mindegy. :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#8124) NTonee válasza capulet75 (#8123) üzenetére


NTonee
veterán

Micsoda? :F A GT 745m egy 680m szintjén? Mit szívtál? :DDD

(#8125) Muerte válasza NTonee (#8124) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ugyan már,mi az a ~+300%? :DDD

(#8126) DuDieHUN


DuDieHUN
aktív tag

milyen vga-ra van szukseg cs:go es par regebbi jatek tokeletes futtatasahoz, illetve sw: battlefront, az uj doom normalis de nem
ultra minisegu jatszasahoz?

(#8127) Szepi1979 válasza NTonee (#8124) üzenetére


Szepi1979
senior tag

Az ütő megállt bennem. :)

“ nem kell mindig nyerni “

(#8128) capulet75 válasza NTonee (#8124) üzenetére


capulet75
addikt

Igen, nos némiképp elírtam, a 660 volt az akarás nem a 680. :DDD

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#8129) x_o_n válasza DuDieHUN (#8126) üzenetére


x_o_n
veterán

Szerintem 880 gtx,970 gtx

(#8130) Bluesummers


Bluesummers
őstag

Szia! Erről az új Medion Erazerről tudsz kèrlek egy linket dobni? Köszi!

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#8131) Bluesummers válasza x_o_n (#8099) üzenetére


Bluesummers
őstag

Apropó CEG - ők amúgy szerintetek echte nèmet? Lengyelországban szoktam látni a gèpeiket. Láttam egy frankó SLI-s kiszerelèseket --> [link]
De ez se rossz!
[link]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#8132) Dhampir válasza Bluesummers (#8131) üzenetére


Dhampir
félisten

Kicsit Lenovo Y fílinges.

(#8133) x_o_n válasza Bluesummers (#8131) üzenetére


x_o_n
veterán

A cég német, az egyik tulaj Lengyel, és Lengyel országban is van üzlet,webshop.ügyesen kihasználtak egy piaci rést.

(#8134) x_o_n válasza Dhampir (#8132) üzenetére


x_o_n
veterán

Dehogy, 2-3 x vastagabbak és 4-6x nehezebbek :-D

(#8135) misk@ válasza Dhampir (#8098) üzenetére


misk@
tag

a ceg-nél már lehet EU-s pick and return garival rendelni a gépeket. Nem olcsó(218EUR), de ha valaki a visszaküldés miatt parázik, annak jól jöhet.

(#8136) capulet75


capulet75
addikt

Érdekes hogy ha a CEG honlapjáról rendeled a 880gtxes 157-est akkor euro - 283 861,28 Ft
Ha a lengyel siteror, akkor ugyanaz 208 682,24 Ft. Nagyon jó ár.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#8137) x_o_n válasza capulet75 (#8136) üzenetére


x_o_n
veterán

Igen de ha megnézed jobban ,akkor már nem is annyi....mert ugye barbone....
tehát se cpu se ram se semmi,és ez még a régi vázas.

(#8138) capulet75 válasza x_o_n (#8137) üzenetére


capulet75
addikt

Tényleg. :B :B Nem megy ez ma nekem. :N

Szerk: tegnap sem ment. :DDD

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#8139) x_o_n válasza Bluesummers (#8130) üzenetére


x_o_n
veterán

(#8140) k-adi válasza x_o_n (#8139) üzenetére


k-adi
nagyúr

a solid design nekem bejön :K

(#8141) x_o_n válasza k-adi (#8140) üzenetére


x_o_n
veterán

Én az Erazer Rucksack-ra lettem kiváncsi,főleg ha tényleg belefér egy 17-es noti.
Azt iorják külön Esővédő rekesz van a gépnek,ami különösen jó,hiszen itt rengeteget esik

(#8142) k-adi válasza x_o_n (#8141) üzenetére


k-adi
nagyúr

hát igen jól hangzik :) majd meglátjuk

(#8143) conqver


conqver
aktív tag

Szevasztok!
Rövid 3D13 teszt MSI GT70 2QD LINK

Shadow&Dust.....

(#8144) Bluesummers


Bluesummers
őstag

Sziasztok!
Helpet kérnék, elbizonytalanodtam!
Thermo padot akarok venni Medion Erazer X7813 (17"-os, dupla hűtéses) notebookba.
Eredetileg GTX 560M van benne (Intel Core i7 2630QM), de QUADRO K4000M-et akarok beletenni.

Maga a Medion Erazer X7813 amiről szó lenne:
http://forum.notebookreview.com/threads/how-to-upgrading-the-graphics-card-in-a-medion-erazer.764562/ - ez egy korrekt leírás, de nem írják, hogy hány mm-es thermo padot raktak bele.
Megmértem, jelenleg 0,5mm van benne, egy chip kivételével (kb. 3mm×4mm-es), ott valami 3mm-eset mértem --> egyértelmű, mélyebben csücsül a kártyalapon.

Jól tudom, hogy a W/mK minél magasabb, annál jobb a hőáatadó képessége?
Pl: 12W/mK

Ha 0,5mm helyett 1mm-eset vennék, az már lényeges különbség, megemelhet ennyire picire a videókártyát s előbb-utóbb kinyíródik a videókártya? (gondolok itt arra, hogy egyik oldala jobban lesz melegítve, másik része kevésbé)

Ezt készülöm megvenni: Gelid GC-Extreme Thermopad 1mm 80x40mm 12W/mK
Köszönöm szépen előre is válaszotokat :R

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#8145) kreten67 válasza Bluesummers (#8144) üzenetére


kreten67
senior tag

Jól tudom, hogy a W/mK minél magasabb, annál jobb a hőátadó képessége?
Pl: 12W/mK igen a W/mk száma magasabb annál jobb, de vastagabbat nem tudsz tenni az adott helyre mert elemeli a hűtőt a vga chipről ráadásul a vastagabb rosszabb hatásfokú.
Pontosan ki kell mérni a hézagokat!!!!

(#8146) Martin97 válasza Bluesummers (#8144) üzenetére


Martin97
aktív tag

Szia!

Elvileg minél nagyobb a hővezető képessége a padnak (W/mK) annál jobb, továbbá az sem árt, ha megfelelően puha.

Nekem muerte az 5W/mK-s phobya ultrákat ajánlotta. Puhák, és a vezetőképességük is megfelelő. Számomra jók voltak, bár sokkal szerényebb a gépem, mint a tied.

A vastagsággal kapcsolatban szerintem nem kifizetődő,ha a kártyád alkatrészeit/nyákját.

Ne vedd készpénznek amit írtam, szinte csak read only vagyok, mert nincs olyan hardverem, amivel beléphetnék a klubba. Majd jönnek nálam profibbak, és jól megmondják a tutit. :DD

Szerk: Meg is érkeztek, mire begépeltem.

[ Szerkesztve ]

(#8147) Bluesummers válasza kreten67 (#8145) üzenetére


Bluesummers
őstag

(#8145) kreten67 --> Köszönöm szépen a válaszod. :R Ez igaz, minél vastagabb, annál rosszabb a hőátadás. Alap dolgokra nem gondolok, én állat! :B

(#8146) Martin97 --> Köszönöm szépen Neked is! :R

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#8148) Pocok256


Pocok256
veterán

Belinkelem ide is a kérdésem hátha valaki tud segíteni :)

Én ezt terveztem venni kérdéses ez jó e hozzá :)

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#8149) Muerte


Muerte
Topikgazda

Nem kell beleesni abba a csapdába mint én is régen miszerint minél magasabb W/mK a thermal pad annál jobb lesz a végeredmény.Igaz hogy jobb a hőleadásuk de 10W/mK felett nagyon ridegek és kemények,ezáltal szinte semmit nem tudnak igazodni vastagságban.Egy puha jó minőségű 5-7W/mK pl.: Phobya esetenként jobb eredményt tud felmutatni mint az extrém gap padok.

[ Szerkesztve ]

(#8150) Pocok256 válasza Muerte (#8149) üzenetére


Pocok256
veterán

Na igen ez is megoldás. Viszont tényleg jobb lenne tudni, hogy gyárilag mekkorák vannak rajta. :))

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.