Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9351) Muerte válasza Darth_Revan (#9349) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nekem eddig csak Samsung volt.Annó egy OEM 470 256Gigással kezdtem,aztán 500-as sm841 mSATA,most meg egy 850 pro 256-os van már vagy 2 éve,egyikkel sem volt semmi gond,sőt azt mondom hogy iszonyat amit kibírnak.Az elsőt kb.200x kellett működés közben csontra áramtalanítanom úgy hogy futott a win és játék még az M17xR2-ben mert nem komálta az inverteres panel a 7970M-met és semmi baja nem lett,mindig normálisan talpra állt.Ugyanekkor az ismerőseim között csak sima normál használat mellett vagy 3-4 db OCZ lekukázta magát ok nélkül.
A mostani is totál tele van már szemetelve és mégis így megy:

Nem látom értelmét ettől nagyobb sebességnek hétköznapi használatra.

(#9352) echterion válasza Darth_Revan (#9349) üzenetére


echterion
nagyúr

Nekem egy 256 GB-os 860 EVO van a gépemben, kb. 7 hónapja. Egy bajom van vele: 52-53 fokra felmelegszik, ha játszom. Üresben 47 fok körül van. Igazából azon kívül, hogy ennyi mér az aida, nincs vele bajom, se adatvesztésem, se más anomáliát nem okoz nekem. Netes adatok szerint ez még nem veszélyes, de a 80-100 fok már igen.

**********

(#9353) DuDieHUN


DuDieHUN
aktív tag

http://hardverapro.hu/apro/alienware_17r5_gamer

mi a véleményetek erről a gépről?

mennyi a reális ára?

(#9354) wanted5 válasza DuDieHUN (#9353) üzenetére


wanted5
őstag

A reális árát nem tudom, Muerte és KillHates sokkal jobban ért hozzá, viszont szerintem egy 765m ma már elég harmatos, és ha megnézed, hogy mennyi bele egy 970m vagy 980m akkor már egészen más összeg jön ki.
Ha magamnak kéne vennem most, akkor én a 17"-es akciós clevot venném hasonló áron 870m-mel, annak azért valamivel jobb a teljesítménye és talán, ha upgrade-re kerül a sor jobban el lehet adni mint a 765m-met.

Tehát az én személyes véleményem az, hogy 280-at tuti nem adnék érte, legyen akármilyen jó állapotban. Ezzel aztán nyugodtan lehet kötekedni, ez a saját álláspontom, másnak lehet más, ezért nem vagyunk egyformák :R

(#9355) Hurkaleves válasza wanted5 (#9354) üzenetére


Hurkaleves
őstag

+1

(#9356) kreten67 válasza DuDieHUN (#9353) üzenetére


kreten67
senior tag

Az a gép simán megéri,de ha véletlen még enged egy kicsit az árából akkor jó vétel és ha vga kevés neked akkor én beszámítom a 765m vgát egy új 780m-be némi ráfizetéssel.

(#9357) x_o_n válasza DuDieHUN (#9353) üzenetére


x_o_n
veterán

Nem jobban megérné egy új,már lentebb belinkelt Clevo? CLEVO P370SM-A ,szállitással.ssd-vel 305k lenne kb

(#9358) capulet75


capulet75
addikt

A nap hirdetése. :D

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#9359) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Véleményetek szerint jó vétel ez a refurbished gép (Asus G551JM-DM024D)? :F

Sajnos csak 1 év gari van rá.

(#9360) Szepi1979 válasza capulet75 (#9358) üzenetére


Szepi1979
senior tag

Nem érdemes lementeni a dolgokat arra az apró hdd-re, maradjon minden a RAM-ba beolvasva, van ott szabad kapacitás. :)

“ nem kell mindig nyerni “

(#9361) echterion válasza Dhampir (#9359) üzenetére


echterion
nagyúr

Igen, ha valami ilyesmit keresel, olcsón. Azt azért tudnod kell, hogy ez full bga gép, se proci se vga csere.

**********

(#9362) Dhampir válasza echterion (#9361) üzenetére


Dhampir
félisten

Az igaz.

Hasonló árban például Dell Inspiron 5559 van IPS-panellel, 3 év garival, de persze nem összehasonlítható kategóriába tartoznak.

[ Szerkesztve ]

(#9363) echterion válasza Dhampir (#9362) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát, ez a két gép nagyon nem ugyanarra való. Ha játékra kell, szerintem ennyit megér. Persze, ezt a boltot (vagyis inkább egyéni vállalkozót) nem ismerem, nem tudom, mennyire megbízható a forrása. Szoktam látni a hirdetéseit, de valahogy a semmiből tűnt fel.

**********

(#9364) Dhampir válasza echterion (#9363) üzenetére


Dhampir
félisten

Valóban, az óvatosság nem árt. Azért jó volt eljátszadozni a gondolattal. Manapság nagyon silány a választék abban a szegmensben, ahol pár évvel ezelőtt még szinte "tarolni" lehetett, de most az alsó kategória tölti ki.

(#9365) Angel2014 válasza Dhampir (#9364) üzenetére


Angel2014
addikt

Én ezen gondolkodom...180 egy év garival....[link] kimentem a bolthoz csak 175 volt nâllam nem adta oda...igy vissza kell mennen...

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#9366) Dhampir válasza Angel2014 (#9365) üzenetére


Dhampir
félisten

Típushibája volt a zsanérrepedés, de nem biztos, hogy meg is fogja adni magát. (Az újabb Y700 zsanérja állítólag már magnéziumerősítést kapott.)

Szerényebb Y510p 144.990 Ft-ért van, 1 év bolti garival.

[ Szerkesztve ]

(#9367) Angel2014 válasza Dhampir (#9366) üzenetére


Angel2014
addikt

Azt is ajànlottak pont ma...te mit javasolsz vagy javasoltok ebben az àrfekvésben.? Akkor most elakadtam én is mint te.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#9368) Dhampir válasza Angel2014 (#9367) üzenetére


Dhampir
félisten

Én már régebb óta "elakadtam". :DDD

Pénzkérdés minden, ha az van, akkor új gépet-, ha nincsen ölég, akkor megbízható helyről lehet használtat is venni.

Egy mobil munkaállomás még 2-3 évesen is jó lehet, ha vigyáztak rá, de idős, "kiégetett", leharcolt konzumer használt gépekkel már lehetnek bajok (lásd rosszul tervezett hűtés, kialakítás, silány anyagok használata, villanykörte összeesküvés, tervezet elavulás, stb.).

Nyilván a bolti garancia ad egy kis biztosítékot, de hogy megéri-e, hát...

(#9369) echterion válasza Dhampir (#9368) üzenetére


echterion
nagyúr

Ha gamert kerestek, én ezt nézném meg a helyetekben közelebbről. Egy vga upgrade után még sokáig elég lesz a teljesítménye.

**********

(#9370) Dhampir válasza echterion (#9369) üzenetére


Dhampir
félisten

Számomra "gyomorforgatóan" néz ki egy ilyen gép, ez nagyon komolytalan, gagyi kinézetű. :B

Akkuja sincsen, garanciája sem, egy borz-alom, viszont bevállalósoknak, szereléshez-karbantartáshoz magasabb szinten értő mazochistáknak, és lottó-adó befizetés helyett esélyes lehet. :)

Amennyit erre ráköltene valaki, már kijönne egy komolyabb asztali konfig ára.

Jómagam konzumert nem vennék használtan és garancia nélkül, még ötvenezerért sem (mingyá' záporoznak a kövek). :(

(#9371) echterion válasza Dhampir (#9370) üzenetére


echterion
nagyúr

Asztali géphez laptopot hasonlitani? Alienware, mint konzumer? Nem egy adót nézünk, úgy tűnik. :U
Akkor marad a sírás, hogy vagy drága és szar, vagy nem drága, de még szarabb. Ha ez egy borzalom, akkor vedd meg a forrasztott szutykokat, amit másfél év múlva repülnek a kukába zsanérostul, mindenestül, vagy kis szerencsével még fél-egy évig kihúzzák egy jó kis reball-lal. Legalább KillHates sem marad munka nélkül. ;]

**********

(#9372) Dhampir válasza echterion (#9371) üzenetére


Dhampir
félisten

Munkaállomás-párti vagyok, de azokra most nincsen akció, és rohadt drágák, használtan is leharcoltak potyognak nagy ritkán. Ezek nem "gamer" karácsonyfaizzósak, de munka mellett egy kis játékkal még megbirkóznak és tán upgradelhető is némellik. :)

A "szutykokkal" úgy vagyok, amiként azt az ókori bölcsességirodalom tartja:
Mert jobb az élő kutya, mint a döglött oroszlán.

Ahogy olvasgattam, itt akad, akinél még a komoly gamer sem él meg 1,5 évet, mert lecseréli valami szerényebb, élhetőbb méretűre, ami orvul, hátulról nem üti agyon, például bicajozás közben. :D

[ Szerkesztve ]

(#9373) conqver


conqver
aktív tag

Szevasztok!
Egy jelenleg MSI GT70-ben lévő GTX 675MX-nek mi a piaci értéke?
Hibátlan darab :K :R

Shadow&Dust.....

(#9374) kreten67 válasza conqver (#9373) üzenetére


kreten67
senior tag

kb 40-50 db ezres.

(#9375) echterion válasza Dhampir (#9372) üzenetére


echterion
nagyúr

Munkaállomás-párti vagy és egy alsó kategóriás gamer laposon filózol, ami egy átlag workstation mellett lasztiba se rúghat? Mindegy, biztos bennem van a hiba.

**********

(#9376) Dhampir válasza echterion (#9375) üzenetére


Dhampir
félisten

Munkaállomás-párti vagy és egy alsó kategóriás gamer laposon filózol, ami egy átlag workstation mellett lasztiba se rúghat?

Pénzkérdés minden. Sokan bedőlnek a "felső kategóriás" "gamer" marketingnek is, de hát ebből élnek a kereskedők, futárok és a szervizesek, e tekintetben jól van ez így

Mindegy, biztos bennem van a hiba.

Senki sem tökéletes.

(#9377) egyedülülő válasza Dhampir (#9372) üzenetére


egyedülülő
őstag

Akkor mit csinálsz a gamer notebook topikban?

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#9378) capulet75 válasza Dhampir (#9376) üzenetére


capulet75
addikt

Azért ha figyelmesen olvasod, rájöhetnél hogy mindenkit próbálnak a minőségibb gépek felé terelni a sok konzumer vacak helyett. Pár oldallal korábban volt itt egy kereskedő aki mindenkit meg akart győzni hogy az Y700 mekkora egy csodamasina. Hát na. :N Vannak workstation felépítésű, erős, játékra kihegyezett hardverrel szerelt gépek, itt többnyire azokat vagy hasonlóakat ajánlanak. Azok a munkaállomások amin végül is játszani is lehet, az nem ez a topik. :N

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#9380) Muerte


Muerte
Topikgazda

A sok OFF-ot kerüljük srácok! :R

(#9381) conqver válasza kreten67 (#9374) üzenetére


conqver
aktív tag

Köszönöm :R
Földobom apróra :K

Shadow&Dust.....

(#9382) kreten67 válasza conqver (#9381) üzenetére


kreten67
senior tag

Dell gépekben elég macerásan müxik az msi vga!

(#9383) Muerte válasza kreten67 (#9382) üzenetére


Muerte
Topikgazda

És ugyanez fordítva is igaz,bár nála ha 780M-be gondolkozik akkor csak MSI vbiost kell feldobni és menni fog hibátlanul,a többi kártyával már nem olyan egyszerű összehozni ezt mert általában nem minden egyforma rajtuk mint a 780M esetében.

[ Szerkesztve ]

(#9384) KillHates


KillHates
nagyúr

Sziasztok! Újfent csatlakoznék a bandához; megint lett gémer gépem. :D Eladtam a puccos UX501-esem (sok volt az nekem) és szert tettem egy G501-esre. :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#9385) ->Raizen<- válasza KillHates (#9384) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ez az? [link]

(#9386) Sárpac válasza KillHates (#9384) üzenetére


Sárpac
nagyúr

És ez miért is jó? Tesztek szerint nagyon melegszik és throttlingol.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#9387) KillHates válasza ->Raizen<- (#9385) üzenetére


KillHates
nagyúr

Igen. :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#9388) echterion válasza Sárpac (#9386) üzenetére


echterion
nagyúr

Ha nem jön meló, csinál magának. :))

**********

(#9389) KillHates válasza Sárpac (#9386) üzenetére


KillHates
nagyúr

Igazából, már nem játszok szignifikáns mennyiséget. Sőt, igazából elhanyagolható.
Nem akarok már nagy batár gamer gépet cipelni, a minőség már többet nyom a latban mint a teljesítmény. Sokat kell, hogy menjen akkuról, legyen vékony és viszonylag kicsi.
Első körben egy UX501-esem volt, de a 4K kijelző elképesztően éles és aprólékos képe már nem a BGA-zástól egy kicsit vakegérré vált vénségemnek való. Jött egy ifjú titán és megvette az UX501-est. Egy darabig már majdnem át tértem az erő gyengeelméjű oldalára, de végül úgy döntöttem, hogy inkább eladom a MacBook PRO-mat, mert -bár gyönyörű darab- de egy használhatatlan fos a makkos...
Volt egy jó vétel e G501-es képében és megvettem (sajnos az ASUS most 3 évig nem ad gépet nekem :B) A FullHD-t már látom rendesen 15.6-on, a GTX960M meg elég a Crysis-ekhez, a Portal-okhoz, a DeadSpace-ekhez bőven. :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#9390) capulet75 válasza KillHates (#9389) üzenetére


capulet75
addikt

Vékony gémer gép? Pokolrajucc... ;]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#9391) KillHates válasza capulet75 (#9390) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez nem ördöngösség, hanem technológia. ;]

Nyomtam most 10 perc krájziszt és 79 fok volt a gpu teteje a gyári ablakgittel.
Most átkenem MX4-el és kíváncsi leszek mit hoz....

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#9392) echterion válasza KillHates (#9391) üzenetére


echterion
nagyúr

Arra én is. Még mindig nem magamnak pasztát, ezt az mx4-et honnan érdemes venni?

**********

(#9393) capulet75 válasza KillHates (#9391) üzenetére


capulet75
addikt

10 perc? És mi lesz nyáron? :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#9394) KillHates válasza echterion (#9392) üzenetére


KillHates
nagyúr

Lóf@sz a lakodalomban... Eljárt már az idő az MX4 felett... Ugyanúgy 79 fok.
Viszont az ASUS-ék is megérik a kalap sz@rt!
A proci maszkolása persze, hogy vagy egy mm szélesen rálógott a "magra"
Tehát megérte szétszedni mindenképpen.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#9395) echterion válasza KillHates (#9394) üzenetére


echterion
nagyúr

Akkor maradok a noname fehér masszámnál, amit még a Gigabyte BlueEye-omhoz kaptam. :))

[ Szerkesztve ]

**********

(#9396) KillHates válasza capulet75 (#9393) üzenetére


KillHates
nagyúr

Tökmindegy az idő egy ilyen vékony gépben, szerintem két-három perc alatt felfűti a belsejét.
A 79 fok is úgy alakult, hogy másfél perc után, majd ekkor kapcsolnak a ventik combos üzemmódra és visszahűtik 76-75 fokra a GPU-t.

A nyár nem számít igazán, mert nem arányos a gép melegedése a külső hőmérséklettel. Tehát 40 fokban lenne majd olyan 85 körül, de sohasem lesz 40 fokos melegben, mert fenének van kedve olyankor játszani a géppel, inkább beülök a medencébe egy finom söröcskével :D :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#9397) KillHates válasza echterion (#9395) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem is. :K
Én holnap rendelek CoolerMaster MasterGel-t ami 11.2 W/mK
Aztán majd kíváncsi leszek, de van egy olyan érzésem, hogy a hűtőrendszer hatásfoka ami inkább a ludas ebben a hőfokban... :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#9398) kreten67 válasza KillHates (#9397) üzenetére


kreten67
senior tag

Sajnálatos de az új papírcsomagolású mx4 vagy hamisítvány vagy egyszerűen csak valami gyártáshibás híg massza,mert amit azzal pasztáztam mostanában jelentősen rosszabbul teljesít(nagykerböl vettem nem a piacon)! Egyenlőre nem vásárolok MX4 pasztát.

(#9399) KillHates válasza kreten67 (#9398) üzenetére


KillHates
nagyúr

Igen-igen :K De az enyém inkább túlkoros :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#9400) Fücsök007 válasza kreten67 (#9398) üzenetére


Fücsök007
őstag

Már hamisítják? :F

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.