Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9701) Muerte válasza ->Raizen<- (#9699) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nekem ott is fel volt rakva...első napon,első üzenet: "Erdekel a lapos 200e be megvennem tolwd" :DDD :W

(#9702) ->Raizen<- válasza Muerte (#9701) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ja meg számítsam be a használt sz@rjait az illetőnek, de ráfizetni nem tud egyik sem. Jófogáson könnyen elpasszolok bármit. :D

(#9703) Muerte válasza ->Raizen<- (#9702) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nekem a Jófogáson írta egy "jóképességű" a kihagyhatatlan ajánlatot...

(#9704) Mikulásbá válasza ->Raizen<- (#9699) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én azért töröltem a hirdetésem,mert már nem is akarom eladni. :U

(#9705) ->Raizen<- válasza Mikulásbá (#9704) üzenetére


->Raizen<-
veterán

:U Same here man. :U :DDD Szintén zenész, én is abban a csónakban járok, hasonlóképp döntöttem.

Tele kéne pakolni rammal, 24 gb-ig majd eljutok, ebbe melyik a leggyorsabb m2-es ssd amit biztos kezel a laptop?

[ Szerkesztve ]

(#9706) Muerte válasza Muerte (#9703) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Másik "ember" (inkább lidérc ) valamelyik nap felhív,azt mondja most vettek a haverjának egy 751-et amiben a 880M van valami 200xyz pízé,adjam már oda én is annyiba mer' a 980M úgyis csak max.10%-kal gyorsabb! Innye mondom,Te oszt ismered ám a számokat barátom... Kérdezem tőle: tudod mi a G-sync?
-Nem,az valami újfajta vinyó,vagy ssd? :F De alkudozást azt érdekes módon baromira vágta... :W

[ Szerkesztve ]

(#9707) ->Raizen<- válasza Muerte (#9706) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A felének a feléért sztori mi?

Hát igen, jó lennék piackutatónak is, mert eddig ráéreztem nagyjából mire van igény mennyiért vinnék. :D De egy ilyen komolyabb gépért 310k körül adnának max meg a 17,3" nem az a kategória ami a többségnek kell.

(#9708) k-adi válasza ->Raizen<- (#9707) üzenetére


k-adi
nagyúr

A magyar emberek között a 17" gamernoti szegmens elég kicsi Mo.n, ezáltal értelemszerűen az adás-vétel nehézkesebb "idehaza"...

(#9709) Darth_Revan válasza egyedülülő (#9691) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Lehet csak driver problema miatt, de az elso dx12 teszt alapjan annyira azert nem lett gyorsabb, hogy kukazni kelljen a 980asokat.
[link]

De az is lehet, hogy total fake az egesz.

(#9710) ->Raizen<- válasza Darth_Revan (#9709) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ilyen jól fut ezen a telón a dx12? ;] Shut up and take my money. :))

[ Szerkesztve ]

(#9711) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Húzom lefelé az új doomot ohh jeahh, 10k-t megért.

(#9712) x_o_n válasza Muerte (#9706) üzenetére


x_o_n
veterán

:D vannak ilyen huncut emberek

(#9713) x_o_n


x_o_n
veterán

Mellesleg jól mérik az acert
ACER Predator 17 X (GX-791-78UT) Notebook 17.3 Zoll

17,3" Ultra-HD IPS (matt)/ Intel® Core™ i7-6820HK / NVIDIA® GeForce® GTX 980 (8 GB GDDR5 VRAM) / 64 GB DDR4 RAM / 3 x 512 GB RAID + 2.000 GB HDD / Win 10 Home (64 Bit) / Abyssal Black

Csupán 4999 euro :Y

ACER Predator 17 X (GX-791-750T) Notebook 17.3 Zoll

17,3" Full-HD IPS (matt)/ Intel® Core™ i7-6820HK / NVIDIA® GeForce® GTX 980 (8 GB GDDR5 VRAM) / 16 GB DDR4 RAM / 256 GB PCIeSSD + 1.000 GB HDD / Win 10 Home (64 Bit) / Abyssal Black

2999 euro

[ Szerkesztve ]

(#9714) Muerte válasza x_o_n (#9713) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Kíváncsi lennék egyszer egy valós önköltségi árra...de lehet jobb is ha nem tudom :DDD

(#9715) k-adi válasza x_o_n (#9713) üzenetére


k-adi
nagyúr

ilyen áraknál jut eszembe mindig a híres Üvegtigris jelenet [link] :))

(#9716) KillHates válasza x_o_n (#9713) üzenetére


KillHates
nagyúr

Itt nem a minőséget vagy a teljesítményt kell megfizetni. Sőt! Nem is a kiváló ácser szupportot, hanem az egyediséget!!! Nem holmi csicsamicsa álijenváred van, vagy tömegtermék ánusz ripublikofgémered, hanem teljesen egyedi ácser pridátorod!! És azért egyedi, mert nem találsz még egy olyan kretént aki másfél milláért megvesz egy ilyen gépet.
Jópofa, hogy most kezdik el majmolni az Apple stratégiáját amitől pont kipukkadni látszik az almás tőzsdelufi; "adjuk qrvadrágán és akkor amikor megveszik az emberek azt hiszik, hogy valami nagyon jó dolgot vesznek" Biztos fog működni valahol homoklakó olajfúróknál, de annál északabbra elég kétséges, hogy le fogja tarolni az IT-s gémer piacot....

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#9717) ->Raizen<- válasza KillHates (#9716) üzenetére


->Raizen<-
veterán

:D A puttonyos vizezett républikofgémer notit is veszik, szóval ezt is esélyes hogy vinni fogják nyugaton.

(#9718) k-adi válasza ->Raizen<- (#9717) üzenetére


k-adi
nagyúr

Hát nézd, ha annyi pénzem lenne és választanom kéne az alienversuspredator és a tumor-notebook között, akkor én inkább a predit vinném... nyugodtan.... bár lehet, hogy nyugaton nagyobb asztalok vannak és felfér rá a tumor. :DDD

(#9719) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Az új Doomra is felkészült a friss Nvidia GeForce driver

A babonások hagyják holnapra a frissítést. :U :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9720) cuebler


cuebler
senior tag

üdv,
gyermekem felülmúlta önmagát a középiskolában, így muszáj lesz beszereznem egy gamer notit neki olyan 200k nettóig (ha már ilyen hülyeségeket ígérgetek). a családban már van egy acer v5-ös, aminek a kijelzője számomra hatalmas csalódás, de egyébként maga a gép az árához képest jó (a hűtést is sikerült egy ilyen hűtőpaddal vagy mivel kisegíteni). van-e esetleg más alternatíva, amit érdemes lenne szemügyre venni? i5 alsóhangon, 8gb ram, lehetőleg 1920x1080-as matt kijelző, dedikált videokártya, nvidia gtx inkább, mint amd. esetleg egy m2-es bővítőhely sem ártana.
előre is köszönöm a javaslatokat... :R

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#9721) Mikulásbá válasza cuebler (#9720) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ennyiért csak a ASUS K501 ajánlható.

(#9722) x_o_n válasza cuebler (#9720) üzenetére


x_o_n
veterán

Javasolnám,ha a játék a lényeg,beszéld rá egy asztalira inkább.Igazábol én is elgondolkodtam a napokban hogy mivel 2 notim van a clevot eladom inkább és veszek egy asztali megoldást.

(#9723) k-adi válasza cuebler (#9720) üzenetére


k-adi
nagyúr

200k-ból mindent veszel, csak rendes gamernotit nem, úgyhogy inkább rakjál össze neki egy PC-t amivel még jobban is jár. Ha meg sír a szája, hogy neki laptop kell, mert az a menő, akkor mondd neki azt hogy ez van 200k-ért...

ja és elárulod mi volt az a nagy teljesítmény amiért kiérdemelte ezt?

(#9724) cuebler válasza k-adi (#9723) üzenetére


cuebler
senior tag

köszönöm szépen a szíves válaszokat. sajnos sokat utazunk, muszáj neki laptopnak lennie :)
k-adi: nem volt az olyan nagy teljesítmény, a saját érdeke is, hogy jól tanuljon. szülőként ennyit tehetek ezért. igazából a félévi bizonyítvány után megígértem, ha év végéig 0,25-öt javít a tantárgyi átlagán, kap egy játékra alkalmas notit. jelenleg ott tartunk, hogy két tantárgyból dicséretes, 0,6-ot javított és jobb az átlaga, mint általános iskolában. úgy gondolom, ennyi biztatás kijár neki... amúgy meg ha nagyon visszaesne, kezemben lesz egy eszköz arra, hogy tanulásra sarkalljam :D

ez itt? [link]

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#9725) echterion válasza cuebler (#9724) üzenetére


echterion
nagyúr

Jó lenne, de sajnos ez a 950-es ddr3-as ramokkal van szerelve, így a vga egy HD6850-es asztali sebességét hozza csak kb. 10%-kal megtoldva. Ha ez elég neki, akkor jó lehet. Esetleg használt vonalon is szét lehetne nézni.

[ Szerkesztve ]

**********

(#9726) Martin97 válasza cuebler (#9724) üzenetére


Martin97
aktív tag

Szia!

Most ez ide nagyon off lesz, de ez kikívánkozik belőlem. Nem akarlak tanácsokkal ellátni, de azért lásd a másik nézőpontot is, hátha hasznos lesz a későbbiek során. Fontos, hogy ez csak az én véleményem. :)

Szóval szülőként inkább úgy próbáld ösztönözni a gyereked, hogy elmagyarázod neki, hogy mit nyer vele, ha jól tanul és fősulira/egyetemre jár. Nem mondom, hogy az ilyenfajta tárgyakkal, anyagilag való ösztönzés nem működik, de lehet, hogy így meg nem maga miatt tanul, ami később visszaüt, mert undorral fog dolgozni, mert utálja a szakmáját, vagy egyszerűen azt fogja hinni, hogy minden az ölébe hullik, és ez sem egy jó dolog.

Mivel én is hasonló korú lehetek mint a gyereked ezt tapasztalatból mondom. Persze az apám nem is ajánlott gamer lapost, de még egy fillért sem azért, hogy tanuljak, hanem kifejtette, hogy mennyivel jobb lehetőségeim vannak, ha tanulok. Hittem neki, és eddig nem bántam meg.

Kell a sikerélmény (gamer laptop), hogy hasonló lelkesedéssel folytassa amibe belekezdett, de nem mindig ez a legmegfelelőbb módszer. Például ha nyáron elmegy kicsit dolgozni, és saját magának teremti meg amire szüksége van, és egy kicsit belekóstol abba, hogy mire elég a fizu, akkor lehet, hogy keményebben fog hajtani érte. Ja, és akkor is ott van a sikerélmény, hogy ezért ÉN dolgoztam meg. És joggal lehet rá büszke. :K

Ez a kutyáknál alkalmazott jutalomfalatosdi sem jön be nem hogy az embereknél alkalmazott hasonló technika.

[ Szerkesztve ]

(#9727) cuebler válasza echterion (#9725) üzenetére


cuebler
senior tag

a családban lévő acer-ben ugyanaz a 950-es kártya van ddr3-mal, dying light szépen "megyeget" rajta. ja, én is szívesebben válogatnék az rog-s meg az "ufo"-s vonalról :DDD de azt majd a saját keresetéből... ;]

martin: köszi az őszinte véleményt. a jól tanulsz/jó szakmád lesz/azt csinálsz, amit szeretnél vonalon már túl vagyunk, sőt a középső fiamnál is tényként kezelt dolog. ja, meg ezt láthatják tőlem is :C de. a szüleim sajnos nem tudták ezt megengedni maguknak anno, tudat alatt szerintem ezzel magamat is kárpótolom. amúgy a pályaválasztásukba nem szóltam bele, nagyfiam az informatikusi pályának futott neki, szereti, érdekli, én meg biztosítom hozzá a megfelelő eszközt... amúgy meg inkább ilyenre hajtson, mint a legújabb nike/adidas/levi's cuccra. nem követelőzik, csak szeretne egy játékra alkalmas gépet

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#9728) Martin97 válasza cuebler (#9727) üzenetére


Martin97
aktív tag

Ezt elsőre kihagytad. Sok sikert kívánok nekik. :)

[ Szerkesztve ]

(#9729) cuebler válasza Martin97 (#9728) üzenetére


cuebler
senior tag

én meg neked. sajnos a nyári szünete már félig foglalt (nyári gyakorlat meg ezt a kötelező ötven órát is gyorsan letudjuk idén, jövőre már nyelvvizsgára kell készüljön :C), nem olyan nektek a nyári szünet, mint nekünk lehetett és ez szomorú :(

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#9730) echterion válasza cuebler (#9727) üzenetére


echterion
nagyúr

Ezek szerint van ilyen kártyával tapasztalat. Ez esetben megfelelő kompromisszum lehet ebben az ársávban.
Még talán ezt megpróbálnám. Használt ugyan, de még bőven garis, és benne van az eredetileg leírt 200-as keretedben is.

**********

(#9731) Martin97 válasza cuebler (#9729) üzenetére


Martin97
aktív tag

Köszönöm. Igen, az 50 óra sokaknak lesz fájó pont, szerencsére én még tavaly végeztem. Gyakorlat az nekünk is volt, és ha jól tudom akkor régen is. Szakközép suliban, tuti. De ne offoljuk szét a topikot. :)

#9730 echterion: +1

[ Szerkesztve ]

(#9732) Muerte válasza cuebler (#9720) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Szia!

200k ársávban ha kimondottan játékra kell én nem vennék új gépet a helyetekben,hanem valami jó állapotú,jó hűtésű,használt darabot,mondjuk valami hasonlót mint ez: [link] Ettől viszont még sokkal jobb alternatíva lenne ha esetleg kicsit melózna a srác nyáron és ő is beletolna egy +100k-t a gép árába, mert 300e-től már tényleg jó teljesítményű és időtálló gépeket lehet venni játékra.

(#9733) cuebler válasza Muerte (#9732) üzenetére


cuebler
senior tag

a melózást csak jövőre várom el tőle... olthattok, hogy mennyire lágyszívű szülő vagyok... :C csak én érzem úgy, hogy a mai világ teljesen elrabolja a gyerekeink gyermekkorát? gyakorlatilag ötödiktől kezdve folyamatosan nyomás alatt vannak, tanulmányi versenyek, elvárások, pályaválasztás, nyelvvizsga, nyári gyakorlat, kötelező szociális szolgálat... pfff. vagy csak én vettem túl könnyen anno az efféle dolgokat? sorry az off-ért :B
echterion: köszi a linket, 860 van az én gépemben is, jó tapasztalataim vannak róla.

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#9734) Muerte válasza cuebler (#9733) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem a melózáson van a hangsúly,hanem hogy 200 pízé nem igazán van normális kétkörös hűtésű gép ami kimondottan napi szintű játékra való.Aztán mikor több bosszúságot okoz majd mint örömet,akkor joggal lehet érezni hogy kukába kivágott pénz volt.

(#9735) cuebler válasza Muerte (#9734) üzenetére


cuebler
senior tag

ez, esetleg? [link]
ha még info-t is adna :C

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#9736) Mikulásbá válasza cuebler (#9735) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ez jó gép ha i5-el szerelt.

(#9737) cuebler válasza Mikulásbá (#9736) üzenetére


cuebler
senior tag

azzal. i5-4200H a sorozatszáma alapján. meg GTX960m.

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#9738) Muerte válasza cuebler (#9735) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Egykörös hűtés,de úgy van ahogy Mikulásbá írja.Csak I5+960M az vállalható szint,teljesítményben is és hűtésben is.

(#9739) cuebler válasza Muerte (#9738) üzenetére


cuebler
senior tag

az én acer nitro-mban is kétkörös a hűtés mégis lehordta mindenki ;]
meg a régi idők miatt megszokásból tesznek alá ilyen hűtőpadot is... a kettő együtt csak elég lesz.

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#9740) Mikulásbá válasza cuebler (#9737) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Jó lesz az,de az eladót faggass ki mindenről.

(#9741) cuebler válasza Mikulásbá (#9740) üzenetére


cuebler
senior tag

egyértelmű és köszi. bár azért a számla + garancialevél kombo mindenképpen megnyugtató. ha vissza tudta igényelni az áfa-t, 200.000-ból is meglehetett neki akciósan, szóval teljesen hihetőnek tűnik. ha meg nem oké, megveszem újonnan valamelyik cégemre oszt' jó idő :)) [link] lehet, innen.

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#9742) Mikulásbá válasza cuebler (#9741) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Néztem az eladót,nincs semmi értékelése,holott 2008-as reg. :U

Csak személyesen!Vagy okosabb lesz cégedre,ha teheted.Az a tuti.

[ Szerkesztve ]

(#9743) Muerte válasza cuebler (#9739) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Azt inkább mondanám egy egykörös hűtésnek két ventire osztva.Normális kétkörös hűtésnél nem tudja fűteni egyik komponens sem a másikat,igaz az a fajta hűtés mára már ritkaságszámba megy lassan.

(#9744) cuebler válasza Mikulásbá (#9742) üzenetére


cuebler
senior tag

aha. és közben ugyanennyi nettóért van vacsiúj is... van három cégem is, ahová el tudom számolni költségként, tehát igazából a nettónak a 90%-ba kerülne nekem...
közben meg a gyermekem is jelezte, hogy a havi zsebpénzéből félretett pénzzel be is száll, ha kell, csak legyen egy ilyen... most mit mondhatnék? ;]

Muerte75: jogos! mondjuk én szeretem, megbízható masina. esténként 3-4 óra witcher3 meg sem kottyant neki high beállításon.

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#9745) KillHates válasza Muerte (#9743) üzenetére


KillHates
nagyúr

Bocsánat de ez két körös hűtés; csak közösítve van azzal, hogy átnyúlik a hőcső a másik chip-re :R

Ezzel az erővel ez is egy körös hűtés;

Pedig ennél jobb hőcsöves rendszer nincs jelenleg a piacon :K

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#9746) Muerte válasza KillHates (#9745) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Amivel máris egykörössé vált,mert egymást fűtik megállás nélkül :D

Azért azt a hűtést ne hasonlítsd az Acer hűtéséhez,de egyébként igen,az sem full különválasztott hűtés.
A 751-ben mikor húztam picit csak a vga órajelén egy teszt erejéig,egyből meglátszott hogy a proci is melegebb lett 5-6 °C-kal,tehát kihatással van rá az a közösített cső mindkét hardver hőfokára.

[ Szerkesztve ]

(#9747) cuebler válasza Muerte (#9746) üzenetére


cuebler
senior tag

legalább a kávét melegen tartja, amikor berakom a gép mögé, a kivezetőnyíláshoz :DDD

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#9748) Mikulásbá válasza KillHates (#9745) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ez melyik gép robbantott képe?

(#9749) KillHates válasza Muerte (#9746) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha így értelmezzük akkor igen, egykörös. Bár én inkább azt mondanám egy körösnek ahol egy hőcsőre vannak "felfűzve" a chip-ek és a végén egy ventilátor van ami disszipálja el a hőt. Ezeknél a kritikus hiba tud lenni a hőtorlódás veszélye.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#9750) KillHates válasza Mikulásbá (#9748) üzenetére


KillHates
nagyúr

A GT80-as szörnyszülötté.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.