Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8551) Pocok256 válasza spyduck (#8550) üzenetére


Pocok256
veterán

Az a baj amit eddig láttam játékot és kopra toltam a gépem az a DIVISION volt :d ami ugye még nem elérhető. De elég jó teszter game lesz bvbelőlle mert még életembe nem láttam, hogy játék mind a 8 szálat 100% on terhelte volna és a gpu t is megette volna, ez pedig elég sűrűn eljátszotta :D Talán még witcher 3 volt az ami szeretett kajálni a gép erőforrásaiból :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#8552) capulet75 válasza spyduck (#8546) üzenetére


capulet75
addikt

Persze hogy a szervizesé. Viszont ellentétben az autókkal, a notikon nincs ilyen felhívás. Ezt írtad: "AZ is szomorú tény, hogy a meghibásodások többségéért a felhasználó felelős." Akkor most miről beszélünk? :N

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#8553) spyduck válasza capulet75 (#8552) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem linkelhetek céget, mert megtiltották, de a mi cégünk elég részletesen leírja ;)
Ment privátban!

(#8551) Pocok256: Kollégám is ezzel nyüstöl, h miért nem azzal tesztelünk.

[ Szerkesztve ]

(#8554) capulet75 válasza spyduck (#8553) üzenetére


capulet75
addikt

Hol?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#8555) Pocok256 válasza spyduck (#8553) üzenetére


Pocok256
veterán

Igaza is van :P

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#8556) P. úr


P. úr
tag

Sziasztok!

Engedjétek meg, hogy kérdéssel forduljak hozzátok. A jövőben (augusztus végéig bezárólag) laptop vásárlását tervezem. Nem vagyok egy hardcore játékos, viszont jó lenne, ha tudnék rajta a szabadidőmben játszani is. Nem szeretném feltétlenül ultrán futtatni a legújabb játékokat, de szeretném a rendelkezésre álló pénzből a játékra legalkalmasabb gépet választani. A plafon olyan 180ezer forint körül van. Már elkezdtem nézegetni, de sajnos én még akkor voltam képben utoljára az aktuális dolgokkal, amikor a core2duo, meg a 9600GT volt a menő.
Mire érdemes figyelni a laptop választásánál? Hallottam olyat, hogy az Intel processzor AMD kártyával nem mindig szereti egymást, van ennek igazságalapja? Milyen belső nyújtja a legjobb teljesítményt általában? Intel+Nvidia, vagy a full AMD?

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#8557) x_o_n válasza P. úr (#8556) üzenetére


x_o_n
veterán

Szia

Ezért az összegért,használtan tudsz vásárolni leginkább,új gépet nem igazán,egy intel i5+860,960 javallott.
Ez meg inkább 250-300 közötti ár kategória,de ha nem zavar a külhoni garancia,erösebb gépet is vehetsz ennyiért.

(#8558) echterion válasza P. úr (#8556) üzenetére


echterion
nagyúr

Laptop fronton intel proci, nvidia vga és plusz százezer forint a belépő gamer kategória.

**********

(#8559) KillHates válasza P. úr (#8556) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia! Használtban, vagy újban gondolkodsz?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8560) P. úr válasza KillHates (#8559) üzenetére


P. úr
tag

Köszönöm a gyors válaszokat. :)

Elsősorban újban gondolkozom, de nem zárnám ki 100%ig a használtat sem, amennyiben megvan minden papírja, garanciális még, stb.
Hangsúlyozom, hogy nem hardcore játékra keresem, egyetemre megyek, és ha a tanulás, és a barátnővel való időtöltés mellett akadna egy kis szabadidőm, akkor szívesen lövöldöznék egy kicsit. Jelenleg a CS:GO-val játszom rendszeresen, emellett régi játékokat szoktam újra elővenni, az újak közül nem sok mozgat meg, utoljára PS3 konzolom volt, esetleg erről játszanám újra a gépen a Far Cry 3-at,meg hozzá hasonló korú játékokat. A grafika meg nekem tényleg nem számít, tehát ha egy nagyobb erőforrást igénylő játékkal szeretnék játszani, akkor nem okoz problémát, hogy alacsony beállításokat használjak.

Egy Lenovo Z50-70 (i5-4210U, 8GB RAM, 1TB SSHD, GeForce GT 840M 2GB, 15.6" FHD) konfigurációt találtam, ami ebben a kategóriának az én véleményem szerint jónak tűnt. Ez lehet egy alternatíva?

(#8561) dugo_ válasza P. úr (#8560) üzenetére


dugo_
veterán

Nyeklik-nyaklik az egész gép, annyira takony anyagból van. Kijelző a legputribb, color bandinges TN panel.
Plusz a TMX-nek köszönhetően gyakorlatilag nincs működő garanciális háttere.

Asus K501-re nézz rá ennyiért.

(#8562) Mikulásbá válasza P. úr (#8560) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Asus K501-et keress,az jó lesz.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#8563) echterion válasza P. úr (#8560) üzenetére


echterion
nagyúr

A kijelzőre figyelj, az ilyen fps-ek alá ennyi pénzből nem fogsz tudni értelmes hardvert rakni. És ahogy előttem is írták, ennyiért csak vékony, műanyagházas gépet kapsz, arra nagyon kell vigyázni. De ha ez nem gond, akkor jó lehet neked az olyan is.

Én pl. ezen elgondolkodnék a helyedben. A képek alapján nem egy leharcolt darabnak tűnik, de gari már persze nincs rá.

**********

(#8564) P. úr válasza echterion (#8563) üzenetére


P. úr
tag

Köszönöm szépen az ajánlásokat, és a tanácsokat mindenkinek.

Abszolút kompromisszumkész vagyok, a jelenlegi asztali konfigommal is minimum beállításokon 40-70 fps közötti értékkel játszom, ennél szerintem mindenképpen jobban muzsikálna ez az árkategória is. Az általam írt Lenovoval kapcsolatban nem kardinális kérdés számomra a ház minősége, viszont utánaolvastam a garanciának, és az már kicsit aggasztóbb.
A használt árunál a garancia hiánya ekkora értéknél azért már annyira nem tetszik, akkor inkább veszek +40ért olyat, ami lehet, hogy gyengébb, de ad egy biztonságérzetet még két évig.

Az ajánlott Asus gépnek utánanéztem, korrektnek tűnik, még a K555-ös kistestvére is szemet szúrt, ha jól látom, akkor abban egy 100 Mhz-cel kisebb proci van. Ez is megfelelő lenne?

(#8565) dugo_ válasza P. úr (#8564) üzenetére


dugo_
veterán

A K555 egy átnevezett X-szériás gép, amivel elég sok probléma van anyagminőség, zsanér terén. Nem ajánlott.
Nincs köze a K501-hez.

(#8566) P. úr válasza dugo_ (#8565) üzenetére


P. úr
tag

Akkor a K501 lesz. Köszönöm szépen mégegyszer mindenkinek! :)
Szép napot!

(#8567) KillHates válasza P. úr (#8560) üzenetére


KillHates
nagyúr

Pont az a Lenovo-t akartam javasolni. Nagyon kijelzője van, főleg multimédiás felhasználásra való, de alkalmi játékra is elmegy, természetesen kompromisszumokkal :K
Viszont vegyél hozzá egy jó táskát, mert a burkolati kialakítása valami gyalázat, egyszer fogod odaverni, leejteni és azonnal vége lesz a gépnek.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8568) spyduck válasza Muerte (#8545) üzenetére


spyduck
nagyúr

FurMark 1920x1080 4x élsimítással+közben prime95 20 percig Lenovo Y700-al. Én nem látok rajta semmi Throtlingot :)

[ Szerkesztve ]

(#8569) Muerte válasza spyduck (#8568) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Köszi a tesztet,valóban nem látni throttlingot,de a proci az miért csak 744MHz-en ment?Meg milyen Intel Atom procit ír ott a HWiNFO? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8570) spyduck válasza Muerte (#8569) üzenetére


spyduck
nagyúr

Azt hiszem régi a hw info XD
Megcsinálom majd egy frissebb verzióval is.

(#8571) spyduck válasza Muerte (#8569) üzenetére


spyduck
nagyúr

FurMark 1920x1080 4x élsimítással+közben prime95 20 percig Lenovo Y700-al. Nincs Throtling, ellenben a TurboBoos-ot úgy látom kikapcsolja egy idő után. Kedden folytatom a többi géppel. Egyébként a videó konvertálást is az Y700 nyerte. 1,5 percel gyorsabban lekonvertálta a 7GB-os 720p-t AVI-ba mint a G551, a 7559-et pedig 4,5 perccel verte meg.

(#8572) echterion


echterion
nagyúr

Hogy mikkel nem vagytok képesek izzasztani a gépeiteket. :))
Az enyémre ezek a progik fel se kerültek, nem hogy futottak volna rajta. :N

**********

(#8573) #56268288


#56268288
törölt tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem volna, hogy mennyire érdemes procit vagy vga-t húzni egy laptoban? Kicsit több, mint fél éves gépről van szó. i7-4510U proci van benne és egy GTX 850M. Érdemes rajta húzni, ergo nem rontja sokkal a gépem élettartamát és valamennyivel több fps is kicsikarható belőle? Vagy felejtsem el?

(#8574) Muerte válasza spyduck (#8571) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Hát itt megint nem tiszta kép,de mindegy :DDD Egyszerre ment az AIDA stressz teszt mindenestül,meg FurMark+Prime95 és ilyen hőfokok lettek? Ne már... :DDD Lényegtelen végül is,mert a turbo-t levette,meg le is veszi az még játék közben is majd és még a nyár messze van,az plusz 10°C-kot fog jelenteni annál a vékony gépnél.Kicsit ránéztem most erre a gépre jobban mert felkeltetted vele az érdeklődésem,az a baj hogy ilyen vékonyra csinálták a házat,pár perc játék után már eléri az üzemi throttlinghatáros hőfokot,a billentyűzet felső része pedig 50+ fokig felmelegszik.Látszik hogy sokat javult hűtés terén ez a széria az elődökhöz képest,de a fizikát még mindig nem lehet meghazudtolni ezután sem hiába erőlködik sok gyártó rajta.
A legolcsóbb helyen néztem,normális felszereltség mellett pl.8GB ram+SSD,Oprendszer nélkül ~330-340k.
Ez így sok érte sajnos,mert az AsusG751,980M G-synch verzió ára 2-3 hónap múlva be fog esni 400k alá.
És hát azért az tuti nem fog 1 év múlva szétesni (lehet az Y700 sem :) ) ,rendes garija van háztól-házig és kb.3x-os videóteljesítménye van egy 960M-hez képest.
Az előbb volt itt a barátom és lefuttattunk egy 3D11-et,nagyon laza abszolút nem terhelő tuninggal lásd hőfokok (a proci 74°C volt a max)+135/500MHz-en,Graphics score:15008.A 960M nagyjából 5200-5500 grafikus pontot ér el ebben a tesztben összehasonlításképpen.

(#8575) Muerte válasza #56268288 (#8573) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem a hardvertől függ a tuning hanem a gép hűtésének hatékonyságától,ha most is 70-80°C-kon üzemel akkor felejtsd el sajnos,meg egyébként sincs sok értelme.A min. FPS nem sokat szokott emelkedni tuning hatására,a hőfokok viszont hatványozottan a többletfogyasztás miatt.

(#8576) #56268288 válasza Muerte (#8575) üzenetére


#56268288
törölt tag

Rendben, köszi! Akkor felejtős.

Egyébként épp a minap lett nézve a hőfok, egyik haversrác kiváncsi volt a gépemre mit tud ilyen téren és 70 fok alatt volt.

(#8577) spyduck válasza Muerte (#8574) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ez így sok érte sajnos,mert az AsusG751,980M G-synch verzió ára 2-3 hónap múlva be fog esni 400k alá. Kifutó modell és soha az életben nem fog 480k alá menni a bruttó végfelhasználói ára. Előbb fogy el mintsem, hogy leárazzák ;)

(1) Az Aida 64 csak monitorozás miatt futott rajta, hogy lássam a hőmérséklet görbéjét. Egyébként meg a másik HW info-ból kiindulva ami Atom CPU-nak és 795MHz-nek látta nem is biztos, h jó az eredmény. Várjunk még ezzel a többi gép tesztjének végéig.
(2) Megint elkanyarodtunk egy kicsit. 300k-s kategóriában mutass jobbat! De emelem, 400k-s kategóriában mutass jobbat. Továbbá 15.6" és 3kg alatt. Ne keverjük össze a kategóriákat.
(3) Magyar piacot nézzük és ne hasonlítsuk össze 17.3"-os majdnem 5kg-os gépekkel (G751). Persze, hogy jobb a hűtése és a teljesítménye a G751-nek, ez nem is volt kérdés. Viszont utazzál már vele napi szinten :) A G751 párja az Y900. Egyébként meg a G751 4.-ik generációs CPU-val van szerelve az Y700 pedig 6.-ik generációval. AZ Y700 párja a G551, sokkal rosszabb is játékban, melegedésben stb.... A G752 párja az Y900 lesz, azzal hasonlítsuk össze. Tervbe van egyébként. Ez kb olyan mint ha egy teherautó és egy személyautót versenyeztetnék meg abban, hogy melyik tud elvinni több embert egy fuvarral.

50 fokos bill? Ezt nem tudom megint ki és hogyan csinálta. Bevitte a szaunába és ott futtatta a Prime95-öt 6 óráig a FureMark-al?

Nem az a lényeg, hogy milyen egy laptop, hanem, hogy a többi hasonló kategóriához viszonyítva milyen. Ha már itt tartunk szr az összes. Ami viszont ilyen tudású és jó is az kb 800.000Ft-tól indul.

[ Szerkesztve ]

(#8578) spyduck válasza Muerte (#8574) üzenetére


spyduck
nagyúr

Amúgy melyik játék az amelyik kihajtja a CPU-t? Kipróbálom azokkal is, mert az összehasonlítás lényege az ésszerűség határain belüli teszt lenne.

(#8579) Muerte válasza spyduck (#8577) üzenetére


Muerte
Topikgazda

De itt ebben a topikban nem az a lényeg hogy 300k / 15" hanem hogy értelmesen lehessen rajta játszani.Ennek alapfeltétele a Hatékony hűtés.El lehet játszogatni a Lenovokon túlmelegedés nélkül az tény,mert leveszi a turbo-t,és be van állítva hogy droppoljon a vga órajel ha eléri a 7x fokot.Érted ugye mit akarok ezzel kifejezni?Van 2010-es AW M15x felupgradelt vga-val pl. 680M 100W TDP-vel (a 960M-et megeszi reggelire)= büdös életben nem fog droppolni,15"-os 3-4 évvel ezelőtti Clevo-k dettó nem fog droppolni soha.És miért nem? Mert vastagabb a ház és kétkörös normális hűtést kaptak,ennyi a titok semmi más.

[ Szerkesztve ]

(#8580) spyduck válasza Muerte (#8579) üzenetére


spyduck
nagyúr

Mindenkinek más az igénye, értem én. Én például utálok játszani es csak azért tesztelek, hogy másoknak hiteles ajanlatot tudjak adni. Eppen ezert mindig az aktualis palettat kell vizsgalnom. Nyilvan ez nem az en topikom :)

(#8581) Muerte válasza spyduck (#8580) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Szerintem nincs itt a PH.-n olyan hogy én topikom,te topikod :D Itt mindenki szívesen van látva :K Várjuk a játékteszteket is és az egyéb tapasztalatokat is :R

(#8582) Pocok256 válasza spyduck (#8578) üzenetére


Pocok256
veterán

Mint írtam witcher 3 elég rendesen kajál a gép erőforassaibol. Viszont azt a játékot elég nehéz tesztelni hasonló körülmények között. Talán majd a division lesz a testerek álma.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#8583) spyduck válasza Muerte (#8581) üzenetére


spyduck
nagyúr

Kedden futok egy kört a Clevo behozatalára. Meg kéne győzni egy disztrit, mondjuk az Expertet. Bár nem tudom mekkora potenciát látnak a magyar piacban. A notebookcheck főszerkesztője úgy foglamazott ,hogy a notebook piac olyan mint Mongólia, Magyarország pedig olyan mint a Góbi sivatag :DDD

(#8582) Pocok256: Csinálok majd egy monitorozást alatta, viszont eddigi tapasztalataim alapján a CPU-nak nem sok befolyása van a játékokra. Persze ezzel kapcsolatban is rég csináltunk már részletes tesztet, hátha változott vmi.

[ Szerkesztve ]

(#8584) Pocok256 válasza spyduck (#8583) üzenetére


Pocok256
veterán

Igaza is van xd ha már arra jársz hozhatnal be nekem egy 13 as aorus gépet is xd

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#8585) prmcsk


prmcsk
addikt

Én eleve azt nem értem mi az a gamer notebook "állatság" ? Vazzeg, egy összezsúfolt architektúrára miért kell rázúdítani egy gamer gép hardveri és hőfejlesztési igényét ? Persze tudom, amíg lószar van, addig veréb is és ez hozza létre a piacát, vagy az e-pénisz növelés, de ez akkor is agymenés. A legnagyobb tragédiája ezeknek a hőfejlődés és azok diszipálása.

Látom a haveri körömben, hogy nyomja a "csilliós" laposon, mint állat, a legújabb gamákat, közben a hűtőpad ventijeinek visítását hallgatja. Mikor kérdezem tőlük, hogy mikor vittétek el ti ezt a gépet itthonról- mert ugye hordozható - néz, mint a vett malac rám. Ebből tudom, hogy soha, de akkor minek szopik gamer laptoppal otthon, mikor kevesebből kijön az asztali, aminek nem 60-100 C" a hőfejlesztése. Az esetleg elromló hardver cserélhetőségéről most ne is beszéljünk. Nincs forró billentyűzet, trottingoló GPU, CPU, csak hát avítt az asztali, meg nem trendi...

Olyan ez, mint amikor egy 500 lóerős motor által termelt hőt egy 200 lóerős motor hőtermeléséhez tervezett hűtőrendszerrel akarnánk megoldani, mert ugye mindennek be kell férnie egy adott méretbe. A megvalósítás és üzemeltetés áráról megint nem beszélnék...

Mondom ezt úgy, hogy bármit és bármikor megvehetném, de játékra nem teszem. A laposok praktikuma nem erre lett kitalálva...

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#8586) KillHates válasza #56268288 (#8573) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia! Felejtsd el! Az alaplapra van integrálva a CPU és a GPU is. Ha besz@rik akkor dobhatod ki a gépet!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8587) KillHates válasza prmcsk (#8585) üzenetére


KillHates
nagyúr

Édes Istenem! Miért???? :O :O :O

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8588) prmcsk válasza KillHates (#8587) üzenetére


prmcsk
addikt

Mit miért ? Elmondtam a véleményem, remélem még lehet.

Játékra és munkára (photosop) vettem egy DELL Precision T5500 2x Xeon X5677 24GB DDR3 asztalit "kilencvenöté". Vettem bele egy 256MB SSD-t (25k) rendszernek és egy GTX 650TI/2GB (36k) végéát.

Klasszikus laptopként való használathoz meg egy i5 T420.ast, "hetvené".

Add össze a két gép árát és kiderül, hogy egy "gamer" laptop árának a közelében sincs a kettő, csak a funkciók vannak szétválasztva. Így viszont egyiket sem főzöm szét...

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#8589) spyduck válasza prmcsk (#8588) üzenetére


spyduck
nagyúr

Leginkább azzal van a baj, hogy semennyire nem vág bele a topik témájába. Ez olyan mint ha egy MacBook-os bejönne a Windows topikba és benyögné, hogy mekkra szr a Windows :DDD

(#8590) Muerte válasza prmcsk (#8588) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Itt a legtöbbünknek azért van erős gépe mert hordozza,pl.én is viszem ki minden nap a 200m-re levő munkahelyemre,este meg hozom haza.Kell gép mindkét helyen akkor minek tartsak 2-őt,mikor egyben meg van minden.Az meg hogy neked nincs rá igényed az egy dolog,attól még ez a "szakág" él és virul és erősen terjeszkedik.Ha 650Ti-t használsz eleve nincs különösebb grafikai igényed,gondolom nem is túl sokat játszol,de ez nem gond nem vagyunk egyformák így kerek a világ.

[ Szerkesztve ]

(#8591) x_o_n válasza Muerte (#8590) üzenetére


x_o_n
veterán

pontosan,azért mert 1000 km nehéz lenne egy asztalival bumlizni,azért mert lakáson és városon belül is hozom viszem,azért mert néha játszom is,és nem olynnal amihezt egy igp elég lenne azért mert nem foglal el egy valag helyet stb stb

és még egy acélos érv,300k ból nem jött volna ki monitorostul..és ottt nehéz lett volna fékezni a mit vegyek bele mit nem..mert ha más asztali akkor ilyen vga olyan hang,huu akkor jobb lapott jobb ramot,jobb hütőt....bakker mire észbe kaptam böven tul szárnyaltam monitor nélkül ezt az összeget....,meg a buherálások,,vga csere stb stb

(#8592) Muerte válasza x_o_n (#8591) üzenetére


Muerte
Topikgazda

És az is egy acélos érv hogy elég sok szervizest eltart a notebook piac. (KillHates :P) Azért ezt sem szabad elfelejteni hogy van miért pörögnie ennek a szakágnak üzleti szempontból is :)

(#8593) Dhampir


Dhampir
félisten

(#8594) Martin97


Martin97
aktív tag

Hú de felpörgött a topik. :)

A teszthez még annyit hozzátennék, hogy jó volna picit belülről is látni a gépeket. Ide értve pl. a kijelző típusát, ramokat, és bővítési lehetőségeket.
Valamint a szerelhetőség is nagyon fontos, mert sokan, mint én is elintézik maguknak az alap dolgokat, és ebben az esetben nem mindegy, hogy csak a hátlapot, és a hűtést kell kiszedni, vagy atomjaira kell bontani az egész gépet.

Az autós példa szerintem nem túl helytálló, de egy kis utánajárással sok mindent lehet babrálni egy autón (szüleimén, és azóta is megy), egy magamhoz hasonló amatőrnek: Gyújtás csere kábellel, olaj. Ezek kb. olyan alap dolgok, mint az újra pasztázás, szóval nem nagy művészet. (Meg hát a pénz is nagy úr, és ha magam is meg tudom csinálni minek vinném szervizbe?)
A kötelező pasztázási intervallumot támogatnám, mert kevesebb volna a gari. időn belül tönkrement gép, és ez a gyártónak is az érdeke lenne, mert nem volna akkora szervizköltség. Mondjuk ez esetben meg sok gép maradna meg, és kevesebb új fogyna.

A lenovo y700 hőfoka kicsit meglepett. Ha nem hullik szét 1-2 év alatt, és az asus g551 árán adják, akkor egész jó vételnek tűnik.

A gamer gépeknek meg van a maga piaca, és a fenntartási költségük sem magasabb, mint egy asztalinak, mert kevesebbet fogyasztanak. Ehhez képest már csak bónusz a hordozhatóság, a kisebb helyigény, és még sorolhatnám... Néha nagyon jól jön, hogy meg tudok nézni egy filmet a vonaton, vagy tudok skypolni/netezni az ágyból. Továbbá a suli miatt kell egy hordozható gép, mert a koliban nincs hely az asztalinak, illetve azt előadásokra sem nagyon tudnám vinni.

Bár eleinte nagyon gondolkoztam azon, hogy az asztalim eladom, és egy normálisabb lapost veszek, de úgy is szűk lett volna az "ösztönzés". Ez a két gép szisztéma számomra egy kicsit érthetetlen, mert az egyik gép kihasználatlanul áll, és csak amortizálódik. És ezt úgy mondom, hogy én is így vagyok berendezkedve, de az asztalit csak akkor kapcsolom be, mikor otthon vagyok, és játszani akarok. Egyéb esetben minden szempontból jobb egy hordozható, mert sokkal kényelmesebb kanapén fekve netezni, mint székben ülve. Illetve a film is jobb kisebb kijelzőn közelről, mint agy nagyobbon távolról (21" 4m távolság). És nem véletlen zsugorodik egyre jobban az asztali piac. Csak hát az igazi gémer laposokat nem magyar keresethez találták ki sajnos. Egyébként számomra is sokkal vonzóbb ez az irányzat.

Muerte: A mondatod miatt nyugodtabban alszom. :DDD

UI: Kicsit hosszú lett, de ez kijött. :)

(#8595) #56268288


#56268288
törölt tag

Mostanában nagyon elgondolkoztam egy komolyabb laptop vételén vagy gépen, de mivel külföldön élek, így jobb a laptop.

Egy ilyen mennyire éri meg?
msi laptop

Vagy, ha bárkinek van más tippje, tanácsa, szivesen veszem, mert nem vagyok a téma szakértője.

[ Szerkesztve ]

(#8596) Sárpac válasza spyduck (#8571) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ezt a képet nem értem.. Olyan mintha akkor indítottad volna el a primot és rögtön fényképeztél volna.

Laptopmedia pedig nem igazén szokott ferdíteni.
Itt 800Mhz alá esik a cpu.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#8597) KillHates válasza prmcsk (#8588) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mit mit miért??! Nem lehet elmondani és punktum! :D :DDD

Természetesen a logika azt diktálja amit te mondasz, jogos is, hogy legyen egy noti a szokásos multimédiás dolgokra a munkahelyre, meg egy asztali vas az otthoni játékra. De igazából tuti, hogy az otthoni gépen lesz az az anyag amit előző este kaptál meg és oda töltöttél le, illetve tuti, hogy a hurcolós gépen marad a régóta keresett crack ahhoz a játékhoz amit már egy ideje szeretnél godmódban játszani... :)

Meg néha van úgy az ember, hogy van a melóhelyén egy kis szabadidő és akkor futok egy kört a Crysis szigetén vagy kaszabolok egyet a Serious Sam-mel...

Szóval van létjogosultsága gémer notiknak. :K Meg jó dolog is az :D (bár én most adom el az enyémet :DDD, már nem igazán játszom)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8598) KillHates válasza Muerte (#8592) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hidd el, kb 3x annyi asztali AMD-s fost javítok mint notebook-ot! :Y :Y

Ma néztem egy nagyot;
bróker irodában volt HD7970 ájfiniti, mert kellett a 6 monitor.
És persze hogy ledöglött a foskupac AMD :Y
Még egyszer: Bróker irodában, lékkoncidionált bróker irodában nem bírta a 6 monitorra kiírni a napi árfolyamot!!! Semmi FurMark, semmi Battlefield, semmi 3D!!!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8599) Jazz válasza prmcsk (#8585) üzenetére


Jazz
veterán

Látszik hogy fogalmad sincs a dologról, csak "bejumpolsz" ide és fröcsögsz.:)

430br-ért akciósan (G751JY) kapsz pl. 980m-en szerelt notit (i7 4720HQ procival), ami 30%-al marad el az asztali 980-tól. (Emellett "kapsz még" "szünetmentes tápot" és "17"-os IPS FHD kijelzőt" 5.1 hanggal, világítós bill.-el).

Nincs forrósodás, se zaj, se hűtőpad nem kell. Hangja alig van csendes még teljes terhelésen is, 75° fölé nem akar menni a proci+gpu akárhogy hajtod. Billentyűzet szinte hideg, semmit nem érzel. Ezeknek már igen jó a hűtése.

Egy gamer noti 3 in 1. Mobil workstation, asztali gép, és "gagyi laptop" helyettesítő.

Egy eszközben van benne minden. Ha utazol, az "asztali géped" viszed magaddal. De ha nem mész sehova, még a lakásbani mobilitás is sokszor jól jön. Egy mozdulattal viszed arrébb az "asztali géped".

free your mind

(#8600) Mikulásbá válasza Jazz (#8599) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

+1

Azt se felejtsük el-bár ez a verzió lehet kisebbségben-akinek olyan a munkája,hogy ott is tud játszani.Én pl. otthon nem játszom a géppel,vagy csak nagyon ritkán,a munkahelyemen megőrülnék,ha nem tudnék kockulni kicsit.
12 km-re járok,nyáron ha jó idő van,biciklivel,és igen,egy hátizsákban viszem a G751JY-t.Ahogy már írták,all-in-one a gép,SSD-n a rendszer+programok+játékok,a HDD a tárhely,csak zene van 480 GB.Így minden nálam van.
Nekem találták ki ezt a gépet. :U

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.