Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8951) Muerte válasza echterion (#8950) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Amcsiba láttam nemrég 400-ért még elkelni egy szép darabot,de abban 680M sli volt.Ez így és itt ebben a formában esélytelen,de annyiért árulja amennyiért neki tetszik az ő dolga.

(#8952) echterion válasza Muerte (#8951) üzenetére


echterion
nagyúr

Nagyjából az a valós ára. De persze ige, mindenki úgy hirdet, ahogy akar, ez természetes.

**********

(#8953) hszilard666 válasza KillHates (#8948) üzenetére


hszilard666
veterán

:U Nem normális.

Muerte:
400 USD? Annyiért én is beleugranék! :K

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#8954) Muerte válasza hszilard666 (#8953) üzenetére


Muerte
Topikgazda

1400$-ért volt az kb.400k.

(#8955) hszilard666 válasza Muerte (#8954) üzenetére


hszilard666
veterán

:DDD Az egy picit fájna nekem.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#8956) hszilard666


hszilard666
veterán

Srácok!
Clevo W230SS ajánlott? Sajnos 1 körös hűtése van, 1 mókuskerékkel, de 13' en nem várnék többet, a kérdés az hogy a hűtés elég a 860M nek és az I7 nek?

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#8957) Muerte válasza hszilard666 (#8955) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Az eladónak meg a felajánlott 400$ fájna elhiheted :D Elég ha csak ebből indulsz ki,a többit már a fantáziádra bízom: [link]

(#8958) capulet75 válasza Muerte (#8957) üzenetére


capulet75
addikt

Nekem most ez fáj, de lesz még olcsóbb is. Még valahogy a proci upgraden agyalok, de olyan irreális lenne az árkülönbözet pár száz mhz-ért, hogy szvsz a VGA lesz az egyetlen fejlesztés.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#8959) Muerte válasza capulet75 (#8958) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Sokat agyaltam én is a 980M-es upgraden de kihagyom ez már biztos,ha egyáltalán váltok akkor az 970M lesz,1db vagy sli még nem tudom.Az a bajom hogy "öregszem",már nem nagyon hoznak lázba az új játékok,őszintén szólva inkább semennyire sem :( A másik része meg hogy már sokszor a venti hangja is zavar :U A 980M-et simán tudná hűteni a gépem,de azért kéne odatolni neki egy 3000RPM-et legalább hogy 70-75°C környékén tartsa azt a 125W-os cuccot.A 970M-nél szerintem nagyjából passzívan akár venti nélkül is elbírná a hűtésem.

(#8960) Fücsök007 válasza Muerte (#8959) üzenetére


Fücsök007
őstag

Akkor meg miért nem cseréled el egy egykártyás, 17 hüvelykes, asztali procis Clevo notira a gépedet? Ha már nem fontos a 18 hüvelykes képátló, akkor nem szól nyomós érv az AW mellett.

(#8961) Muerte válasza Fücsök007 (#8960) üzenetére


Muerte
Topikgazda

De éppen a 18" miatt nem cserélem le :D Meg egyébként sem...asztali proci minek?,a 6700k semmivel sincs előrébb játékokban a 3920xm-nél ha 4-4,3GHz-en hajtom,meg nem nem is lesz később sem [link]

(#8962) Fücsök007 válasza Muerte (#8961) üzenetére


Fücsök007
őstag

Akkor meg válthatnál AW 18-ra ha a kijelző a legfontosabb. A PLS kijelző kalibrálva kurva szép, és a billentyű is megszokható. Persze maradhatsz a mostani gépnél, de 18 hüvelyken csak az MSI GT80 létezik mint új szériás noti, ami meg eléggé hangos terhelés alatt, továbbá az integrált proci téged sem vonz benne.

[ Szerkesztve ]

(#8963) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Uraim!

Mondanátok jó Wifi-kártyát amivel lehet is játszani, és nem idegel ki a latency-issue? Jelenleg egy Intel N7260-as van a párom gépében, és kb használhatatlan bármilyen online játékra, mert rendszeresen laggol a hálózat.

(#8964) Muerte válasza Fücsök007 (#8962) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Jobb az AW18 panelja az tény,de van ott hátrány is bőven az R2-höz képest,és az mellett még mindig egy nagy kula az alap ventivezérlése ami engem nagyon irritál,szóval előrébb nem igazán lennék vele,csak megint a pénzt lapátolnám át egy másik gépbe nagyjából semmiért.Adok majd egy esélyt egy 970M sli-nek ha úgy jön ki a lépés és ha tetszeni fog az eredmény akkor megint marad vagy 2 évig még a gép :D

Yiggdrasil: Intel kártyákkal nem szokott baj lenni,nekem egy öreg 6300Ultimate van,de jók az 5200-300-as újabb kártyák is.A szoftvert sose töltsd le,csak simán a drivert és nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

(#8965) Fücsök007 válasza Muerte (#8964) üzenetére


Fücsök007
őstag

De van hozzá új bios. Először én is tartottam a géptől, de meg lehet szokni, és engem egy mezei TN panel kifejezetten irritál a játékoknál. A panel tuningolva pedig egy álom. Szóval egy jó csereajánlatot én megfontolnék a helyedben. ;)

(#8966) echterion válasza Yiggdrasil (#8963) üzenetére


echterion
nagyúr

Milyen szolgáltató milyen modemjét használjátok? Csak mert hasonló cipőben járok a saját AW-mel (ugyanez a wifi kártya van benne), aminek az lett végül a megoldása, hogy az otthon fetrengő olcsó tplink-es routert beraktam a szolgáltatói modem és a laposom közé (mintegy switch-ként funkcionálva), ami megszüntetett mindenféle latency gondomat.

**********

(#8967) Muerte válasza Fücsök007 (#8965) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Az az új bios ugyan úgy +80°C-nál kapcsolja a prociventit,a vga-kat meg +75°C-nál maxra.legalábbis 2 hete Gameboy gépén még úgy működött utolsó BIOS-szal...HWiNFO-ból vezérelve meg van két lépcső össz-vissz 1800/3700RPM oszt jónapot.

(#8968) Yiggdrasil válasza Muerte (#8964) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Köszi!
Hol lehet ilyesmit beszerezni? Nagyobb boltoknál nem találtam, illetve a google is csak archivált HVaprós linkeket ad :F
Közben lenne mégegy kérdésem. Hogy tudom megállapítani, hogy a HW vagy a net miatt laggol egy játék egy laposon? Próbáltam MSI afterburnerrel monitorozni a hőfokokat meg a VGA/CPU használatot, de valami nem okés, mert össze-vissza jelenít meg (az én G751-emen megy rendesen).

echterion:
UPC 120megás netét szórja a gyári fekete Ubee doboz 5Ghz-en. Fura, mert a G751-esem AC 7260-as kártyájával is laggolt amíg össze-vissza el nem állítgattam a kártya beállításait, azóta az tökéletes, ennél valahogy sehogyse sikerül a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#8969) Muerte válasza Yiggdrasil (#8968) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Szerintem első körben töltsd le innen [link] csak a drivert,a PROSet szoftvert ne,aztán uninstalláld a mostani fent levő összes cuccot és telepítsd csak simán a drivert.

(#8970) Fücsök007 válasza Muerte (#8967) üzenetére


Fücsök007
őstag

Nálam nem, sőt nekem még régebbi A10-es bios esetén sem volt így, hang alapján is tudom mikor kezdenek gyorsulni/lassulni a ventik, és vannak fokozatok minden esetben, ahogy változik terhelés. Ez elég fura. :U

(#8971) Muerte válasza Fücsök007 (#8970) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Hát az,de van ott még attól furább dolog is ami történt,nem írom le majd ő elmeséli ha akarja :DDD Amúgy a fordulat nála is változik de hogy maxra kapcsoljon ahoz elengedi 75/80°C-kig a cuccokat.

[ Szerkesztve ]

(#8972) capulet75 válasza Muerte (#8959) üzenetére


capulet75
addikt

125W a 980. :Y Teljesen meg voltam róla győződve hogy kisebb energiaigénye van mint a 780-amnak, az 100W. Mondjuk ez a hűtőrendszer szerintem megbirkózna vele, és azért az a 40% körüli teljesítménytöbblet izgalmas lehetőség, annak ellenére hogy a jelenlegi is is bitang erős kártya, nem sok kompromisszumra kényszerít.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#8973) Fücsök007 válasza Muerte (#8971) üzenetére


Fücsök007
őstag

De 2 év múlva se lesz nagyobb választék 18 hüvelykes fronton, akkor meg max. MSI-re újíthatsz be. AM4-es AW pedig nem várható a jelek szerint. :(

(#8974) Muerte válasza capulet75 (#8972) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem akarom lelőni a poént előre,de a 75W-os 970M nem kicsivel meg tud verni egy 980M-et ;) ,nyilván értelmes keretek között nem arra kell törekedni,csak mondjuk kb. egy szintre hozással.

Fücsök: Azt se tudom holnap mi lesz,nem hogy 2 év múlva... :D

(#8975) Fücsök007 válasza Muerte (#8974) üzenetére


Fücsök007
őstag

De idén jön AMD vonalon az új Polaris alapú MXM3 dömping, az júniusban lesz. Az nem opció nálad?

(#8976) Muerte válasza Fücsök007 (#8975) üzenetére


Muerte
Topikgazda

AMD :( Majd ha egyszer megtanulnak drivert írni akkor esetleg,nem mintha az utolsó NV meghajtók különbek lennének :(((

(#8977) capulet75 válasza Muerte (#8974) üzenetére


capulet75
addikt

"Nem akarom lelőni a poént előre,de a 75W-os 970M nem kicsivel meg tud verni egy 980M-et" Ez a mondat szürreális. Lődd már le azt a poént légyszíves. :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#8978) Fücsök007 válasza Muerte (#8976) üzenetére


Fücsök007
őstag

Szerintem ennyi elhanyagolás (többszöri átnevezgetés, meg némi órajelnövelés) után van esély egy új "7970M hatás" kiváltására mxm fronton mint annak idején. Úgyis hamar meglátjuk DX12 alatt hogy muzsikál majd a széria, és ha jó lesz, akkor inkább azt vennék. Azért a GDDR5X meg a 14nm már önmagában nagy ugrás lesz, és most megint AMD lehet az első az új technológiával/szériával. Működő Pascal kártyát még nem mutattak élőben.

[ Szerkesztve ]

(#8979) Muerte válasza capulet75 (#8977) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A normálisabb darabok tudnak +500/500MHz-et ami brutális potenciálnak számít :) Alap 980M-hez képest +30-35%,de nyilván az extrém OC,veszély nélkül simán vállalható egy +200-300MHz,akkor nagyjából ott lesz mint a 980M meghúzva AB-ből a +135MHz-el,csak kb.20 °C-kal hűvösebben jön ki a dologból a 970M.
Egyedül amitől kicsit tartok az a sávszél 192 vs 256bit.Nem is értem NV bácsiékat hogy miért nem nyúztak le ezekről a chipekről Pascal előtt még egy rókabőrt 970MX/980MX néven.

[ Szerkesztve ]

(#8980) Fücsök007 válasza Muerte (#8979) üzenetére


Fücsök007
őstag

Azért, mert a hamarosan érkező MX-es változatokban kevesebb lesz a letiltott egység. A 980MX már teljes értékű lapka, de mobilos órajelekkel, a 970MX pedig ugyanígy aránylik az asztali 970-es GPU-hoz. ;) De nekem ebből megint csak az látszik, hogy még nem tud egy darabig váltani Nvidia, és addig marad ez a "fejlesztés". :D

[ Szerkesztve ]

(#8981) Muerte válasza Fücsök007 (#8980) üzenetére


Muerte
Topikgazda

De nem érted a lényeget,pont hogy nem lesz már 970/980MX :N Jön majd a pacal oszt annyi.

(#8982) Yiggdrasil válasza Muerte (#8969) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Itt a Wifihez nem találtam direkt drivert, csak a BT-hoz. Viszont egy cikkben linkeltek egy kicsit régebbi verziót, azt feltettem, miután mindent lepucoltam a gépről. Most a net mintha stabil lenne, viszont az akadás továbbra is tapasztalható időszakonként (de mostmár ritkábban).

Elkezdtem a játék (Heroes of the Storm) beépített FPS-GPU temp-PING-mérőjével nézni (mert az Afterburner továbbra se mutat semmit), és amikor beakad, akkor az átlag ~60-as pingem 100-150re ugrik, az átlag 60FPS pedig 10-15re esik le. A hőfok játék közben 78-80 fok között változik, amikor a lag van, akkor 85-90 körülit mutat.
Egy GT750M-ről van szó egy Haswell i7 4510U-val karöltve. (Power managementbe leszabályoztam a CPU max teljesítményét 80%-ra, nem tudom ez befolyásol-e valamit, anno az XPS-emnél hatott a hőfokra)

(#8983) Muerte válasza Yiggdrasil (#8982) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Az a nevezetű a driver csak tartalmazza a BT.-is,de ottan nem az a gond hanem túlmelegszik a motyó és ezért visszaveszi az órajeleket a proci vagy a vga,vagy mindkettő.

Fücsök: Az addig oké hogy nincs dátum Pascal-ra,de 970/980MX az már döntött dolog hogy nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#8984) Fücsök007 válasza Muerte (#8981) üzenetére


Fücsök007
őstag

Jön majd a pacal oszt annyi, hát ezen jó röhögtem. :D Egyébként 2016 Q2 a megjelenés, és senki nem tud semmi konkrétat mondani a Pascal valós megjelenéséről, mert csak egy tervet tudunk, ami nincs kőbe vésve. Simán csúszhat a megjelenés, eddig erre utalnak a jelek. :o

[ Szerkesztve ]

(#8985) Yiggdrasil válasza Muerte (#8983) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Kérdezhetek még privátban ezzel kapcsolatban? Nem szeretném teleoffolni a topicot lévén hogy nem egy kifejezetten gamer notiról van szó.

(#8986) Muerte válasza Yiggdrasil (#8985) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A hűtés/throttling téma ide is tartozik szóval jöhet nyugodtan.Először tudnunk kéne pár dolgot a gépről: milyen idős?,mikor volt utoljára pasztázva,takarítva?

(#8987) capulet75 válasza Muerte (#8979) üzenetére


capulet75
addikt

Na most bogarat ültettél a fülembe. :DDD Mert ugye a 970 75W-ja még mindig 25%-al kevesebb mint a 780 100-a, és ha felcsavarom akkor azért mehet rendesen. Nadeviszont a 780 256bites, de "csak" 4GB, a 970, 192 de 6GB.
Alapszinten nincs olyan nagy különbség teljesítményben köztük, de tuningolva ha a 980 környékére fel lehet csavarni, akkor az már jelentős teljesítménytöbblet. Árban kedvezőbb mint a 980, és ha a 780-at eladom, elég keveset kell hozzátenni.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#8988) Muerte válasza capulet75 (#8987) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ennyi ;),de azért a 970M alapon is elkalapálja ám a 780M-et rendesen :)

[ Szerkesztve ]

(#8989) Yiggdrasil válasza Muerte (#8986) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Ok, köszi, akkor írom.
2014. Okt. 29-én vettük, 2015 novemberében volt szervízben, ahol elvileg kitakarították, azért küldtük be mert kezdett hangos lenni, és kicsit melegedett a billentyűzet felett. Tegnap leszedtem a burkolatát, és porpisztollyal kifújtam a ventillátorát, de pasztázni nem pásztáztam, mert nincs most itthon, gyanítom, hogy a gyári, Dell-által felkent van rajta.
Szerk: Dell Inspiron 7737-es gépről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#8990) Muerte válasza Yiggdrasil (#8989) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Na hát akkor a feladat adott,szétszedni és aprólékosan rendesen kitakarítani mindenhol.A ventit,a hűtőbordákat és ahol csak port látsz,aztán MX4 pasztával szépen újrapasztázni.Ha nem vagy benne jártas inkább szóljál és KillHates,vagy kreten67,vagy akár én megcsináljuk neked,oda menj ami közelebb van hozzád helyileg mert mi épp az ország 3 tök különböző pontján lakunk :DDD

(#8991) capulet75 válasza Muerte (#8988) üzenetére


capulet75
addikt

Döfj belém még egy kést. :P

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#8992) Muerte válasza capulet75 (#8991) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nesze: :DDD

És egy kis okosság a kártya alsó felére rézből,hogy még hűvösebb legyen: ;)

(#8993) Yiggdrasil válasza Muerte (#8990) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Az a baj, hogy ahhoz, hogy rendesen kipucoljam a ventit és a heatsinket, ahhoz darabokra kell szedni a masinát, és félek, hogy valamit elrontanék útközben (tegnap a Mac minimet pucoltam ki, nem figyeltem oda rendesen, és letéptem egy csatit, volt vagy 2 óra amíg sikerült visszacsinálnom). Pesten valamelyikőtökhöz elvihetném a masinát? Illetve gondolom egy ilyet szerezzek a projekthez. :)

(#8994) Muerte válasza Yiggdrasil (#8993) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ha Pest akkor [link],a pasztából ne vegyél meg 20gr-ot,a legkisebb kiszerelés bőven elég lesz.

(#8995) Yiggdrasil válasza Muerte (#8994) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Ok, köszi, írok neki!
Azért néztem csak a nagyobb kiszerelést, mert van egy XPS l521x-ünk is backup-gépnek, gondoltam így 4 év után neki is hadd jusson belőle :) Vagy elég arra is a kicsi?

(#8996) KillHates válasza Yiggdrasil (#8995) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem kell MX4-et venned, van nekem ipari kiszerelésben.. :D
De válogathatsz:
- van MX-4
- van ThermalCote II
- van HC-151 (gyári Intel paszta)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8997) Yiggdrasil válasza KillHates (#8996) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Akkor stornózom a beszerzést!
Inkább rád bíznám, hogy melyik legyen :)

(#8998) capulet75 válasza Muerte (#8992) üzenetére


capulet75
addikt

Ez neked van. :Y És az a saját tervezésű backplate?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#8999) Muerte válasza capulet75 (#8998) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Sajnos nem az enyémek :DDD A backplate is rendelhető,így néz ki:[link],
de van ilyen verzió is: [link],bár ez szerintem nálam nem férne be :( ,vagy van még ez a lehetőség is,csak ezt nem tudom méretben teljesen pontos-e:

(#9000) alces válasza capulet75 (#8987) üzenetére


alces
tag

Persze nekem is jár az agyam mi lenne a következő fejlesztés...Eddig két verzión gondolkodtam: AW18x r2-t szerezni és sli-be mondjuk 780-at, vagy az m17x r4be erősebbet. 1000 dollár alatt eddig láttam 980-at, a 970-en nem gondolkodtam eddig, de most felcsigáztatok. Azért az is 20% plusz....Nem is szívesen válnék meg a kicsikétől, mivel Muertéék anno atomstabilra rakták össze...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.