Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8401) Muerte válasza Mikulásbá (#8400) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Digiprime (ne szidjál :DDD ,mint írtam nem az én döntésem volt) Azt azért hozzá teszem hogy felhívtam őket rendelés előtt 2 alkalommal és nyomatékosítottam számukra a fontosabb dolgokat ;] A doboz ami jött teljesen ép,bontatlan volt,oldalán a rendes tipusszám,KB:Hungary,korrekt tipus és PN szám,full magyar leírás és a szokásos cuccok benne.Külön pozitívum hogy a panel sehol nem világít be még fél centit sem,szóval eddig úgy tűnik lesz öröm a srácnak.
A bios-ba belépés meg remélem megoldódik...

(#8402) Mikulásbá válasza Muerte (#8401) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Bill. magyar rendesen?
Be kell regisztrálni az Asus honlapján,valamint az Asus Bizalom programba is.Az a biztos.

(#8403) Muerte válasza Mikulásbá (#8402) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Magyar,a regisztrációt este megcsinálom neki ha odaérek,remélem nem jön a fekete leves utána :DDD

(#8404) NTonee válasza Muerte (#8396) üzenetére


NTonee
veterán

Azt nem merem állítani, hogy azonnal engedte volna a win10 telepítést, de nem volt sok. 1-2 napig az igp-vel használtam a gépet akkor. Nem játszottam, gondoltam, akkor minek fűtsön. Aztán egyszer csak szólt, hogy mehet a "móka".

A G751... Ha uefiben lett telepítve, akkor azért nem jutsz be a biosba, csak os alól. A win8.1-et uefi módban raktam fel az m18x-re, azóta az sem enged be, akármit nyomkodok (még a bootlogo is megváltozott amúgy). A 2570p-vel is ugyanez volt. Amíg legacy módban ment, addig f2-re bejött a bios. Aztán ahogy felment a win10 uefiben, onnantól csak windowsból tudom kapcsolni, hogy engedjen be, vagyis annak a... szerviz menüjéből, vagy mittomén, hogy hívják.

[ Szerkesztve ]

(#8405) Muerte válasza NTonee (#8404) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Hát ezt sem tudtam eddig...de mondjuk nem nagyon értem mi ebben a poén,meg milyen jogon korlátoz engem egy OS vagy maga a BIOS hogy bios-ba lépjek :U Most mindenki aki be tud lépni az Legacy mode-ban telepítette a rendszert?Nem mintha olyan sok nézegetni való volna egy alap Asus bioson,de azért na...

[ Szerkesztve ]

(#8406) scream válasza KillHates (#8376) üzenetére


scream
veterán

Hm, értem, köszönöm.

Viszont az a baj, hogy bnőmnek kéne ws/gamer gép ~250e körül és fontos a magyar bill. Gondolom Alienware ezzel ki is esik. Ebben az árszegmensben mik ajánlottak ezen kívül? Mind használt, mind új érdekes lehet.

(#8407) Tigibeeb


Tigibeeb
tag

Hello

Laptop vásárlás elött állok, elsösorban wotozásra lesz, de sztem lesz más játék is...
Lenovo y700-at néztem ki, ennyit szánok rá, ebben az árkategoriában sztem ez a legideálisabb.
A kérdésem hogy AMD v Intel? (lehet hogy ez örök kérdés marad)

Intel
radium.hu/lenov....html

AMD
radium.hu/lenov....html

vagy kissebb SSD nél több RAM
radium.hu/lenov....html

szoval nem mindegy hogy SSD vel kapom a laptopot vagy anélkül...
vagy ennyivel gyengép az AMD???

(#8408) Pocok256 válasza Tigibeeb (#8407) üzenetére


Pocok256
veterán

Ha játszani akarsz akkor fel se merüljön benned noti fronton az AMD neve.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#8409) Tigibeeb


Tigibeeb
tag

értem köszi :)

és am ezért az árért(mert ennyit tudok rászánni) a Lenovo jo választás?

(#8410) echterion válasza Tigibeeb (#8409) üzenetére


echterion
nagyúr

A linkjeid nem jók, így nem tudjuk, mennyi az annyi.

**********

(#8412) Pocok256 válasza Tigibeeb (#8411) üzenetére


Pocok256
veterán

i7 es lenovo y700 at nem veszünk mert kuka. Képtelen lehűteni azt a procit az a gép. i5 el nézd ezt a szériát.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#8413) Tigibeeb


Tigibeeb
tag

olyat nem találtam...

(#8414) Dhampir válasza Tigibeeb (#8407) üzenetére


Dhampir
félisten

Véleményem szerint az AMD verzió az árával jelenthetne előnyt, ha nagyobb különbség lenne. Talán húsvétra, de inkább ballagásra - hacsak nem "dől be" a forint - lehetnek bolti akciócskák. Jelenleg legalább ötvenezer forint magyar adó terheli meg az árát, emiatt olyan drága.

(#8415) alces válasza Tigibeeb (#8407) üzenetére


alces
tag

A CPU színe kék, a GPU pedig zöld...Ez már nem kérdés...15 éve még kérdés volt....A pirosakat messzire kerülni minden tekintetben. Procik erőtlenek, GPU-hoz meg képtelenek drivert írni..Télen jól kiegészítik az ingatlan fűtését... :DD

(#8416) Helmoras válasza Muerte (#8396) üzenetére


Helmoras
őstag

Klassz osszesito!

Elkezdhetek gyujteni :)

(#8417) Dhampir válasza alces (#8415) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha noti vonalon nem is érdekes, de asztali tuning szempontjából számítani fog "a CPU színe kék" kellemes húzása, azért az Intelnek néha akadnak érdekes dolgai, például driver támogatás idővonalának terén is. :D

[ Szerkesztve ]

(#8418) capulet75


capulet75
addikt

Van itt egy Toshiba Qosmio X870-11H, i7-3610QM GHz, 8 GB RAM,670m GTX. Valami baja van az audio jack kimenetnek és 140k

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#8419) KillHates válasza capulet75 (#8418) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az viszonylag egyszerű probléma; általában a jack aljzatban törik el a jelválasztó, vagy a logikai áramkörön fárad meg valami. Kritikus esetben hangchip-et kell cserélni.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#8420) Dhampir válasza capulet75 (#8418) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez egy 2012-es, azóta nyilván szétdzsunkázott gép, garancia nélkül reálisan harmincezret ér, vagy még annyit sem, mert nem tudni, hogy mikor döglik meg benne valamelyik szénné égetett alkatrész.

Laptopokat (de nemcsak azt) garancia nélkül nem szabad megvenni. Biztosan lesz olyan vélemény, hogy nem számít, de gondolkozzunk. :)

[ Szerkesztve ]

(#8421) G@CSI válasza Muerte (#8405) üzenetére


G@CSI
tag

Szintén G751, uefi-ben telepítve a win10 és belép f2-vel a biosba.

(#8422) Dhampir


Dhampir
félisten

Olcsóbb lett ($699.99) a Lenovo Y700 AMD-s változata. Ennyit már valószínűleg megérne, sajnos (régi) hazánkban nem várható ekkora áresés.

(#8423) NTonee válasza Muerte (#8405) üzenetére


NTonee
veterán

Visszavonom, én bénáztam, beenged a biosba. Csak korábban írta jobb oldalt lent, hogy mikor nyomhatod az f2-t, de miután az A12 bios felkerült és át lett rakva uefi módba, azóta bekapcsoláskor csak egy alienware felirat jelenik meg középen (semmi más) és akkor már tölti is a windowst. Akkor kell nyomkodnom az f2-t, mikor még fekete a képernyő.

(#8424) Muerte válasza NTonee (#8423) üzenetére


Muerte
Topikgazda

AW-be bármilyen beállítás mellett be lehet lépni,egyedül ha van fent unlocked vbios akkor kell kivárni 1-2 másodpercet mert akkor a logó felugrása után kell nyomni F2-őt,viszont az Asus-nál tényleg nem tudtam belépni sehogy sem csak win alól.

(#8425) capulet75 válasza Dhampir (#8420) üzenetére


capulet75
addikt

Valóban sűrűn lehet kapni 30kért i7-3xxx és GTX670-el szerelt gépeket. :U

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#8426) Muerte válasza G@CSI (#8421) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Elhiszem,majd még ma akkor ránézek este,win8.1-ről lett upgradelve win10-re usb stick-ről toltam fel a 8.1-et kapásból onnan boot-olt, előtte be sem próbáltam lépni BIOS-ba mikor még DOS volt rajta,a gép nagyon friss valamikor januárban gyártották le,a legfrisebb BIOS-szal érkezett.

8420.hsz.Dhampir: Előbb megvennék én egy 2012-es "szétdzsunkázott" AW-t 2-300k-ért mint egy új Lenovot ugyanannyiért.

[ Szerkesztve ]

(#8427) Fücsök007 válasza KillHates (#8399) üzenetére


Fücsök007
őstag

Gyári GTX 880M-hez való Asus hűtőt lehet külön venni, vagy csak gépből bontva lehet megoldani? :U

(#8428) echterion válasza Muerte (#8426) üzenetére


echterion
nagyúr

Egyetértek. :K

**********

(#8429) kreten67 válasza Dhampir (#8420) üzenetére


kreten67
senior tag

30.000ft ? Ekkora marhaságot! Ezek szerint ha valakinek lejár a gari a gépéről másnaptól 30e ft az értéke :DDD
Nem tudom milyen géped van ,ha lejárt a géped garija ----- másnap hívlak és vevő leszek nálad.
Az a Toshiba 140e ft-ért nem rossz vétel ,különösen hogy MXM foglalatos a videokártya benne (nekem van eladóban toshiba mxm3b gtx770m vgám)egyszóval egy esetleges vga meghibásodás esetén sincs különösebb gond azzal a géppel. .

(#8430) alces válasza Muerte (#8426) üzenetére


alces
tag

Ott a pont!!

(#8431) alces válasza kreten67 (#8429) üzenetére


alces
tag

Húúú, régen még majdnem vettem egy x200 Toshibát, olasz refurbished lett volna, népszerű HD DVD optikai meghajtóval, 8600 GT sli VGA-val. Aztán másra kellett a zsöci. Szépen nézett ki, valódi ékszer.

(#8432) kreten67 válasza alces (#8431) üzenetére


kreten67
senior tag

Azért azt jó hogy kihagytad,mert egy igazi betegágy gép volt ,különösen a 8600gt SLI kivitel.
3 éves koruk környékén megdöglött benne a vga és a felújítást se nagyon szerette,bár volt belőle singli 8700gt verzió és az lényegesen jobban bírja a rongát, mert az sli kártya helyén elfért benne egy normális hűtő.
Nekem jelenleg is van 3db működő x200-as gépem és kb 10db döglött (nem gyűjtöm,szervizeltem őket és sokat itt hagytak amikor feladták az életben tartási kísérletüket) . Van egy ehhez való 8700gt vgám dobozos új amit egy Román toshiba szervizes csóka adott nekem amikor ezek kifutottak (valódi kincsnek számít).
Mindenesetre a hangja a gépnek etalon és megdönthetetlenen minőség most és mindörökké a notebook fronton. Amikor valaki betoppan a szervizbe aki fogékony a Hi-tech notikra mindig előkerül az X200-as gépem egy bömböltetés erejéig és látom az arcukat :F :Y hogy ez a hang ebből biztosan nem jöhet!

(#8433) Fücsök007 válasza kreten67 (#8432) üzenetére


Fücsök007
őstag

És jobb az MSI GT663R hangszóróinál is? Komolyan érdekelne hogyan szólnak! :R

(#8434) scream válasza scream (#8406) üzenetére


scream
veterán

Esetleg valaki?

(#8435) kreten67 válasza Fücsök007 (#8433) üzenetére


kreten67
senior tag

A magas tartományban nem,de a basszus az verhetetlen! Elég méretes a mélynyomó a gépben és a gépház vaskos nagy belső légtere eszelősen rásegít a mély hangokra tulajdonképpen az egész kaszni egy hangfal.
Azért azt hozzá kell tenni hogy max hangerőn már minden szar (bill.lapkák ,dvd rom) zizeg benne.

(#8436) Fücsök007 válasza kreten67 (#8435) üzenetére


Fücsök007
őstag

Értem. Azon agyalok, hogy HP HDX9000-es notiban a gyári mélynyomó helyére beférne-e egy ilyen? Tesómnak jó lenne, és a magas hangok amúgy is jók a notiban. :K

(#8437) kreten67 válasza Fücsök007 (#8436) üzenetére


kreten67
senior tag

Úgy nézem nem ,mert nem elég vastag a gépház. Valszeg az erősítő is eltérhet az átlagostól hogy ezt a szart így kihajtja.

[L:/dl/upc/2016-02/20/241258_vv6yh58nj2luqn86_img_1015.jpg](IMG:/dl/upc/2016-02/20/241258_vv6yh58nj2luqn86_img_1015.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

(#8438) Fücsök007 válasza kreten67 (#8437) üzenetére


Fücsök007
őstag

És egy Alienware 18-as notiba? ;]

(#8439) echterion válasza scream (#8434) üzenetére


echterion
nagyúr

Kicsit olvass vissza, vannak ajánlottak. AW sem feltétlen esik ki, csak kell keresni hozzá magyar bill-t. Én is most várok egy bolttól visszajelzést, hogy mennyiért tudnak hozni a Delltől.

De pl. ilyen volt nálam bő egy hétig, el lehet rajta játszogatni és nem süti meg a kezed.

[ Szerkesztve ]

**********

(#8440) kreten67 válasza echterion (#8439) üzenetére


kreten67
senior tag

Hivatalos verzióban nem létezik az AW notikhoz magyar billentyűzet!
Nem hivatalosan régebben volt egy Angol utánagyártó aki megrendelésre készített bármely lokalizációs lapkákat az eredeti helyére,de az nem volt olcsó.

(#8441) Fücsök007 válasza kreten67 (#8440) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ez így van, de West kolléga tud UK Alienware billentyűzetet magyarosítani lézerrel. :K A mélynyomó milyen vastag egyébként? :R

(#8442) echterion válasza kreten67 (#8440) üzenetére


echterion
nagyúr

Ezt jó tudni. a lapos.hu oldalon írták, hogy kérnek be árajánlatot hivatalos Dell alkatrész beszállítótól, meglátom, mire mennek. Sajnos a szitáztatás west kollégánál nem jött be, mert azt mondta, kellene neki először egy billentyű belőle, hogy meg tudja nézni, meg lehet-e csinálni. Nem akartam kiszedni belőle egyet sem, de nem is akkora gáz ez, elvagyok az angollal is, csak mégis kényelmesebb lenne egy magyar kiosztás.

**********

(#8443) kreten67 válasza Fücsök007 (#8441) üzenetére


kreten67
senior tag

Most hirtelen csak kb: 20-30mm közöttire saccolom,de majd lemérem ha tudom.

(#8444) kreten67 válasza echterion (#8442) üzenetére


kreten67
senior tag

Én barmoltam egy magyar verziót magamnak.
Rossz billentyűzetekről leszedett lapkákból ,de úgy hogy a + A E O U I betűkre a megfelelő ékezeteket gravíroztam. A másodlagos jelekkel (! @ / % =)természetesen nem foglalkoztam.

(#8445) echterion válasza kreten67 (#8444) üzenetére


echterion
nagyúr

Szép meló lehetett. És elégedett vagy az eredménnyel? :))

**********

(#8446) scream válasza echterion (#8439) üzenetére


scream
veterán

Visszaolvastam, de ahogy láttam, ilyen árban csak használt AW-t ajánlottak. Lokalizáció híján az meg kiesik, magyar bill szerzése hozzá meg túl macerás. Ezért kérdeztem.

Szóval akkor ez az N5xx széria ajánlottabb, mint a G55x? :F

[ Szerkesztve ]

(#8447) Martin97 válasza scream (#8446) üzenetére


Martin97
aktív tag

Szia!

Ha jól tudom gyakorlatilag ugyan az a kettő.
Arra figyelj, hogy i5-ös procival vedd, mert az i7-est nem bírja el a hűtés, és throttlingol. Egy gtx960-hoz bőven elég az i5 is.

Ha használt gép nem jöhet szóba, sok más választásod nincs.

Nekem meg olyan kérdésem lenne, hogy egy meglévő lapos hangzásán hogyan lehetne valmicskét javítani? (Ha már szóbajött ez a téma.) :)

[ Szerkesztve ]

(#8448) NTonee válasza Martin97 (#8447) üzenetére


NTonee
veterán

egy meglévő laposnál? Külső asus hangkártya, erősítő, külső hangszóró :)

(#8446) babicsbalu: ,,Szóval akkor ez az N5xx széria ajánlottabb, mint a G55x?" Ugyanaz a kettő.
300fölött van ugyan újonnan, de a dell 7559-et nézd meg. Vagy használtan keresgélj. Van fent pl egy Asus G750JH gép a hardveraprón esetleg, ha tényleg ennyire nem jó a külföldi billzet. Megjegyzem, nagyon könnyen rááll az ember. Én már a magyar kiosztástól zavarodok meg néha.

[ Szerkesztve ]

(#8449) scream válasza NTonee (#8448) üzenetére


scream
veterán

Köszönöm a választ.

Sajnos kifelejtettem, hogy mindez 15"-os méretben kéne... így az említett Asus/Dell kiesik.

(#8450) echterion válasza scream (#8446) üzenetére


echterion
nagyúr

Amint előttem is írták, gyak. ugyanaz. Ebben az ársávban ez van újonnan.

**********

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.