Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9751) Mikulásbá válasza KillHates (#9750) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Na ott kell is a hűtés. :U

(#9752) Muerte válasza KillHates (#9749) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Hivatalos nyelvén kétkörös abban igazad van,de mivel fűtik egymást én inkább nevezem az olyat 1 kör/2 ventis megoldásnak.Nyilván sokkal hatékonyabb mint az 1 db,akár böhöm nagy venti és a sorbafűzött chip-pes megoldás.Hogy most miért jött "divatba" ez az "összekötögetés" azt nem igazán értem...

A klasszikus két kör számomra a normálisabb Aw és Clevo-s régebbi megoldások,ott nem fűtik egymást a cuccok.

(#9753) Fücsök007


Fücsök007
őstag

AMD Polaris mobil kártyák megerősítve! :C :K Végre lesz konkurencia mobil fronton is! :))

[ Szerkesztve ]

(#9754) PR0JECTNR56 válasza Fücsök007 (#9753) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Már csak drivereket kellene megtanulni írni ugye. ;]

(#9755) alces válasza Fücsök007 (#9753) üzenetére


alces
tag

Nem lesz..... :DD

(#9756) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Na, úgy tűnik végre megérkezett hibamentesen a lapos.

Kezdésképpen a lapos így néz ki:

Összességében jól összerakott egy jószág. 90%-ban műanyagból van a ház, de az nem papírvékony, erős, masszív, sehol sem hajlik, még a billentyűzet sem hajlik meg picit sem gépelés során.

A kijelző G-Sync engedélyezett LP173WF4-SPF1 IPS panel. Sokat nem kell mondani, hisz a G751JY alapján tudjátok ti is, hogy nagyon szép képe van.

Teljesítmény

Windows és driverek feltelepítése után a Clevo szoftverében rögtön adtam a GTX 980 GPU magnak +100 Mhz-et (hisz az az 1-2 FPS is számít:) ):

A CPU a gépben szabványos LGA 1151 foglalatot használó Intel Core i7 6700.
A VGA szabványos MXM 3.0 foglalatot használó GTX 980 8GB.

3DMark 2013 Fire Strike teszt eredmény:

Játékokból csak egyet próbáltam még ki, a Rise of the Tomb Raidert, Grafikai beállításoknál minden abszolút maxra lett tolva, élsimítás FXAA bekapcsolva és DX12 módban futott.

Benchmark eredmény:

SSD-ből MZVPV256HDGL NVMe SSD-t tettem bele és nem hazudtak, iszonyat gyorsan melegszik és iszonyat gyorsan throttlingol. Mire az íráshoz jutott addigra kb feleződött a teljesítmény.

3 mérés után ez lett az eredmény:

Hangzás:

Elvileg Onkyo 2.1 rendszert használt, de engem annyira nem nyűgözött le, szerintem az ASUS G751JY hangja szebb volt. Bár még nézegetni fogom a beállításokat, hátha tudok rajta javítani, de jelenlegi állás szerint fülessel érdemesebb játszani (nem mintha beépített hangszórókat használnám:) )

Hőmérséklet

A hőmérséklet a 2. 3DMark 2013 Fire Strike futása után:

Asztali gépemben EVGA GTX 980 SuperClocked VGA és 6700K CPU van és a Tomb Raiderben mindkét gépen ugyanarra a pontra beállítottam Larát és 5 FPS volt a különbség. A magasabb mag órajel és 6700K magasabb gyári órajele mellett szerintem ennyi különbség bőven reális :)

[ Szerkesztve ]

(#9757) k-adi válasza Darth_Revan (#9756) üzenetére


k-adi
nagyúr

szép lapos, büszke lehetsz rá :K

(#9758) KillHates válasza Darth_Revan (#9756) üzenetére


KillHates
nagyúr

Gratulálok én is az erőműhöz! :C
Elég szolid a tápkábele; kb olyan vastag mint a notebookom :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#9759) Lapajbacsi


Lapajbacsi
aktív tag

Jól látom, hogy különös perverz kéjt okoz számotokra, minél többet leírni, laptop (vagy inkább noti) helyett azt hogy "lapos"...? :Y :DD
Amúgy mennyibe kóstált ez a csodálatos LAPOS...? Csak hogy örüljetek... ;]

(#9760) k-adi válasza Lapajbacsi (#9759) üzenetére


k-adi
nagyúr

Ami neki van konfig az ~1896 GBP, tehát az a hordozható személyi számítógép ~760.000 magyar forintba fáj.

(#9761) x_o_n válasza Darth_Revan (#9756) üzenetére


x_o_n
veterán

Hangzás:
Elvileg Onkyo 2.1 rendszert használt, de engem annyira nem nyűgözött le, szerintem az ASUS G751JY hangja szebb volt. Bár még nézegetni fogom a beállításokat, hátha tudok rajta javítani, de jelenlegi állás szerint fülessel érdemesebb játszani (nem mintha beépített hangszórókat használnám:) )
Ugyanez volt a problémám,és le is huztam rendesen mig meg nem találtam az x-fi menüben az sbx pro studio-smart volume-loud....majd beteritette a szobát a hangzás rendesen...ha ez nem aktiv..akkor egy nulla a hangzás hangszoróval,ezzel viszont lemossa az Asust ,érdesem még a crystal és bass is tologatni,viszont fjehalgatónál ne használd mert még minimumon is agyrobbantó...

(#9762) PR0JECTNR56 válasza Darth_Revan (#9756) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Szépséges gép! :C

(#9763) Illumi


Illumi
csendes tag

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni, gamer laptopot szeretnék vásárolni, a keret ~300.000Ft. Rengeteget olvasgattam itt a fórumon is, ill. máshol is és egyre jobban elbizonytalanodtam.. :F [link] Ezt találtam még a keresésem elején. Tudom, az oldal nem teljesen okés, egy i5 is valószínűleg elég lenne, számomra még az is kérdés, hogy a DDR4-es RAM mennyire létfontosságú. A hűtéséről olvastam pozitívat is, negatívat is, örülnék, ha valaki aki már közelről is látta a gépet mondana róla véleményt. A kijelző is egy plusz dilemmát okozott, nem árt, ha IPS, de ebben az árban csak a 15,6"-ban van, a nagyobb képernyősnek az akksija gyengébb... :W A gépet sokáig szeretném használni, cserélni nem nagyon szeretnék. Nem feltétlenül ragaszkodom Asushoz, de megfogott.
Köszönöm a segítséget előre is. :R

(#9764) Mikulásbá válasza Illumi (#9763) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én egy Dell 7559-et ajánlanék inkább.

(#9765) Muerte válasza Darth_Revan (#9756) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Végül csak rendbe jöttek a dolgok a gép körül,gratula hozzá! :)
Engem annyi érdekelne hogy milyen hangosak a ventijei terhelésre? Képeken mikor néztem a prociventit a méreteiből adódóan ránézésre elég nagy fordulatúnak saccoltam,visít vagy inkább susogós hangja van mint a 751-nek?

(#9766) echterion válasza Darth_Revan (#9756) üzenetére


echterion
nagyúr

Na, végre. :)
Gratulálok hozzá, használd sokáig. A hangja engm is érdekene terhelés alatt. Az a 78 fok nem sok egy kicsit a procinak? Vagy egy i7-nek az megfelelő?

**********

(#9767) hszilard666 válasza Darth_Revan (#9756) üzenetére


hszilard666
veterán

Grat!
Gyönyörű masina! :K

Echterion:
Asztali procinál ez bőven jó érték! :K

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#9768) tononrg


tononrg
csendes tag

Szevasztok!
Tudna esetleg segíteni valaki?
Win 10-re váltottam , GTX 680M driver telepítés nem fut végig.
Válaszokat előre is köszömöm!

(#9769) Muerte válasza tononrg (#9768) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Milyen gépről van szó? A driver signature ellenőrzést kell valószínűleg kikapcsolni.[link],vagy mod.inf file kell,ha az adott gépet nem adták ki hivatalosan 680M-mel.

(#9770) tononrg válasza Muerte (#9769) üzenetére


tononrg
csendes tag

Clevo
az inf átírása megtörtént,
és az ellenőrzést is kikapcsoltam,de úgy sem ment.
Végül ellenőrzés kikapcsol,eszközkezelő,vga driver kényszerítés a kicsomagolt mappából, ellenőrzés kikapcsolt reboot,végül telepítő futtatás rendszergazdaként.

(#9771) Muerte válasza tononrg (#9770) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Melyik Clevo? A kártya esetleg MSI vagy Dell?

(#9772) tononrg válasza Muerte (#9771) üzenetére


tononrg
csendes tag

P170hmx. Dell

(#9773) Muerte válasza tononrg (#9772) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Valami nekem nem kerek... Kicsit bővebben leírhatnád ezt az egész történetet esetleg? Eddig működött más oprendszeren csak win10-en nem megy fel a driver? Elvileg a HM sorozatban a Dell 680M egyáltalán nem megy,azért vannak kis kétségeim. [link],[link]

(#9774) tononrg válasza Muerte (#9773) üzenetére


tononrg
csendes tag

Lehet hogy csak az emlékeimben dell :)

Egyébként win 7 alatt nem volt gondom vele, csak hdd csere miatt ujra húztam a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#9775) Muerte válasza tononrg (#9774) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Az pedig egy Dell kártya az unlocked vbios-szal :) System bios is unlocked van a lapon?

(#9776) tononrg válasza Muerte (#9775) üzenetére


tononrg
csendes tag

Elvileg az.
Egyébként, kontaktoltál már a géppel ha jól emlékszem (conqver polgártárstól vettem vagy 3 éve).

(#9777) Muerte válasza tononrg (#9776) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A kártya akkor tőlem való volt valószínű :) Nem nagyon tudok hirtelen megoldást win10-re,igazából sok tapasztalatom nincs is vele mert most is 8.1-et használok,lehet a system bios körül kéne kezdeni a probléma megoldását,de ez is csak tipp.

[ Szerkesztve ]

(#9778) conqver válasza tononrg (#9776) üzenetére


conqver
aktív tag

Még megy a gép :DDD

Dobj meg priváttal!

Shadow&Dust.....

(#9794) wanted5


wanted5
őstag

633 euróért szerintem nem lenne rossz vétel, szerintetek?

bár érdekes, hogy ha kosárba rakom, akkor 730-at ír :F

(#9795) echterion válasza wanted5 (#9794) üzenetére


echterion
nagyúr

Vigyázz, ha forrasztott a gpu is, akkor nincs csere később. Áfamentes van odaírva neki, kosár után pakolja rá a sarcot.

[ Szerkesztve ]

**********

(#9796) wanted5 válasza echterion (#9795) üzenetére


wanted5
őstag

644 az áfa mentes, nem tudom a 633 mi akkor

tudom hogy forrasztott, de legalább rendben van a hűtése, és árában nem nagyon van jobb, bár ha kijön a 10xxM sorozat lehet lesz még olcsóbb :F

(#9797) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Na megjött a gtx 1080, a mobil változata 100w körüli tdpvel szerintem verni fog a 980m-re +40-50%-ot. Még akkor se váltanék fhd-ra jó a 980m. :)

[ Szerkesztve ]

(#9798) KillHates válasza ->Raizen<- (#9797) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ahogy elnéztem a desktop 1080-ast az egy 8pin-es tácsatijával szerintem jóval takarékosabb lesz majd mint a GTX980-as.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#9799) makimakom válasza ->Raizen<- (#9797) üzenetére


makimakom
aktív tag

Én is így vagyok vele, még teljesen jó a 980m is nekem. :))

[ Szerkesztve ]

(#9800) x_o_n válasza wanted5 (#9796) üzenetére


x_o_n
veterán

730-az ára,teljesen korrekt ennyiért

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.