Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5101) etern válasza conqver (#5098) üzenetére


etern
tag

Mondjuk mindegyik itthoni AW-nek hasonló ára van újonnan.... de azért akkor is :D :D :D :D :D :D
Egy itthoni tesztet már szívesen látnék, kicsit jobban szétszedve. Ha jól emlékszem akkor talán KillHates linkelt egy képet az engineről.... hát az csodás volt...

(#5102) NTonee


NTonee
veterán

Akinek pedig nincs 1millája alienre, annak már elérhető a G751JT is hivatalos forrásból. Egyelőre csak ez az egy konfig.

[ Szerkesztve ]

(#5103) conqver válasza NTonee (#5102) üzenetére


conqver
aktív tag

Kicsi +KP és GTX 980M-mel szerelt változat :K
Inkább MSI :(((

Shadow&Dust.....

(#5104) NTonee válasza conqver (#5103) üzenetére


NTonee
veterán

Azért 40e különbség nem mindenkinek kicsi.

(#5105) Ursache válasza conqver (#5098) üzenetére


Ursache
senior tag

Ez az akció :C

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#5106) conqver válasza NTonee (#5104) üzenetére


conqver
aktív tag

Ott a Pont :R :R
Clevo P771ZM Tessék az Atom masina :DDD

Shadow&Dust.....

(#5107) Dreadloord válasza NTonee (#5104) üzenetére


Dreadloord
senior tag

10% felárért +25% teljesítmény elég jó deal a felső kategóriában, szerintem megéri.

Az MSI-k meg ár/értékben nem tudnak versenyezni az ASUS-al, bár én azonos ár mellett is G751-et vettem volna, néztem élőben a GT72-őt vagy mi a jóistent, de nagyon nem tűnt átgondoltnak a dizájn, na meg az a billentyűkiosztás, eh...

(#5108) vandor01 válasza NTonee (#5102) üzenetére


vandor01
őstag

ipon a leghivatalosabb forras?
pedig kaphato aqunal, rufusznal, digiprimnel.....

mi a probléma ezeknél? gari? ???

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#5109) NTonee válasza Dreadloord (#5107) üzenetére


NTonee
veterán

Szó nem volt róla, hogy ne érné meg. Csak azt jeleztem, hogy aki a 400at is köhögve, kínlódva köpi ki, annak nehezen magyarázod meg, hogy dobj rá még 40et, mert az jobban megéri. A JT is egy lehetőség, ennyit akartam.

[ Szerkesztve ]

(#5110) NTonee válasza vandor01 (#5108) üzenetére


NTonee
veterán

Rosszul értelmezted. Hivatalos forrásból származó G751JT-t árul az ipon. Eddig ugyanis a JT nem volt elérhető itthon, csak szürke importon keresztül. Példa rá az általad említett digiprime.
Az aquaban simán megvehető, rufuszt nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#5111) vandor01 válasza NTonee (#5110) üzenetére


vandor01
őstag

szoval ha nem magyar a billentyuzet akkor nagy eselyem van hogy a szürkék hozták? :)
akkor csak magyar billel kell megvenni :):)

milyen problémám lehet ha szürke importos?
ezek a cegek nagyrérsze ugyis lapasszolja a garit a képviseletnek....

igaz mondjuk a kérdés hogy pár hét vagy pár honap vagy soha:)
az "ugyentezesi" atfutás ? :) :)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#5112) NTonee válasza vandor01 (#5111) üzenetére


NTonee
veterán

engem mondjuk épp a billzet kiosztás nem érdekelne. Asus gépekre 24hónap nemzetközi garancia van, tehát a garancia működhet, ha javítható a gép. Viszont ezek a szürkéző cégek nem egy esetben belenyúlkálnak a gépbe.
Példa legyen mondjuk az Asus G751. Van 2db ram slot a user által elérhető helyen (szerelő burkolat alatt) és van még 2db slot, amihez nem fér hozzá, mert az alaplap másik oldalára tették. Előfordult már, hogy ezek a boltok kivették/kicserélték a nem elérhető helyen lévő modult. Ez a szervizben azonnal kiderül és helyből megvonják a garanciát, ugyanis a gépet szétbontani nem lehet.
Másik probléma lehet, ha a gépet a szerviz cserére írja ki. A G551 topicjában írt erre is vonatkozóan egyik fórumtárs [link].
Egyébként hogy a bolt azt írja a gépről, hogy magyar billzetes, az még simán lehet kamu is. A DP és a Radium is ezt írja minden géphez, viszont a gyakorlatban matricázott/egyéb módon magyarított billzetesek.

(#5113) Muerte


Muerte
Topikgazda

Hát ez kész ! :DDD [link] Gondoltam nézek már 1-2 gameplay-t róla mert sosem játszottam GTA-val,csak sok évvel ezelőtt valami nagyon régi résszel,de hát szerencsétlen még ki sem jött már szétmoddolták :DDD

(#5114) alapz@j válasza NTonee (#5112) üzenetére


alapz@j
tag

A világítós billentyűzeteket lehet okosítani? Mert régen oké volt, hogy lemarom róla az angol kiosztást és felszitázom a magyar, vagy felmatricázom, de amióta a betű valójában kikönnyítés az anyagban, ami átengedi a led fényét, azóta ezek a megoldások mintha nem működnének.

(#5115) Gameboy77 válasza alapz@j (#5114) üzenetére


Gameboy77
aktív tag

Házilag nincs rá megoldás,de ez jó lehet[link]

(#5116) alapz@j válasza Gameboy77 (#5115) üzenetére


alapz@j
tag

Haha, akkor ez meg is válaszolja a kérdésem: lehet magyar billentyűzetet heggeszteni bármelyik szürkeimportos géphez :)

(#5117) NTonee válasza alapz@j (#5116) üzenetére


NTonee
veterán

Persze, hogy lehet. Ezek a csoda szürke mutyi cégek megoldják a kamu magyar billzetet, de az attól még nem az. És ugyebár ez a megoldás sem valószínű, hogy pozitív értékelést kapna a márkaszerviztől.

[ Szerkesztve ]

(#5118) Mike... válasza Muerte (#5097) üzenetére


Mike...
tag

Muerte75: ment privi neked, de beírom ide is:

Sürgősen meg kellene oldanom egy dolgot, mert holnap utazom külföldre huzamosabb időre, és vinném a gépet is.
A szitu:
van egy Alienware M15x R2-es gépem, gyárilag GTX260m-el, hibátlan a gép.
Vettem bele egy clevo féle HD6990m kártyát, bele is tettem, és a következő áll fent:
a hűtés mindig maxon megy, de olvastam hogy ez így szokott lenni, és beállítható a hwinfo-val, szóval ez nem gáz.
A driverekkel van gondom. Amíg nincs driver a gépen, a gpu hőfoka normális, 45-48 fok.
Leszedtem a gyári amd honlapról a menüben kiválasztható hozzá való drivert, feltettem, fel is ismerte a kártyát 6900 series-ként, viszont a felbontást nem engedi maxig (fullHD) állítani csak 1600x vmennyi-ig.
Letöröltem a drivert, és leszedtem az mxm upgrade oldaon lévő 6970m-hez valót, azzal is hasonló a helyzet, csak ott 1400x1050 a max felbontás. A kártya hőfoka sima win7 64 bit alatt ha fent van vmelyik driver, 60-65 fok.
Mitől lehet ez, amikor elvileg ez gond nélkül kellene hogy menjen a gépben?
Bios-t frissítettem a gyári legfrissebbre, ami A09, de ezzel se változott semmi.

(#5119) Muerte válasza Mike... (#5118) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem volt túl jó ötlet AMD-re upgradelni több okból is :( A hűtés sem passzol rá rendesen mert ugye a lapka 90°-kal el van fordítva NV-hez képest,de ez még nem lenne akkora gond,másrészt remélem saját AMD-s xbracket-tet tettél alá mert különben nem lesz hosszú élete a kártyának,ezen kívül azért meleg mert a bracket lábaiból legalább 1-1,5mm-t le kell reszelni hogy felfeküdjön rá a heatsink,ha ez nincs megcsinálva ugyancsak meg fog sülni a kártya rövid időn belül,harmadrészt a driver kérdés,ott nem tudom mi a nyűgje,próbáld meg innen: [link],negyedrészt a HWiNFO-s ventivezérlés ami nem kellene ha mondjuk egy 680M-et raktál volna bele.
Itt egy leírás egyébként 6970M upgrade-ről: [link]

(#5120) parkasz válasza Mike... (#5118) üzenetére


parkasz
senior tag

Szia!

Cak megerősíteni tudom Muerte75 mester szavait. Szerencsére én még a vga vásárlása előtt kaptam tőle a tanácsot + a segítséget, így boldog tulajdonosa vagyok a 680m-nek az m15x-ben.
Terhelve 65-68 fok környékén megáll a gpu. Egész jól hasít, főleg a 920xm cpu-val.

Amúgy azt kukkold meg: [link], amit Muerte75 is linkelt.

[ Szerkesztve ]

(#5121) Mike... válasza Muerte (#5119) üzenetére


Mike...
tag

A linked alatti drivert már próbáltam letölteni, de nem enged hozzáférést, mit csinálok rosszul?

(#5122) Mike... válasza Muerte (#5119) üzenetére


Mike...
tag

A hűtést össze tudtam hozni a kártyával, rendesen felfekszik rá azzal nincsen gond.
Amíg az említett amd oldalról letöltött driver nincs feltéve, addig a hőfok is normális 45 fok körüli.
Driver problémának néz ki a dolog, legalább is a tünetek alapján.
Akkor jobban járnék ha egy 680m-et vennék ez helyett?

(#5123) Muerte válasza Mike... (#5122) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ha 65°C net alatt úgy hogy megy a venti is,akkor ott nem jól van megcsinálva a hűtés...A te gépedhez egy 680M-mel nagyságrendekkel jobban járnál,teljesítményben is,meg úgy összességében sokkal kevesebb lenne a nyűg mint AMD-vel.A drivert nekem simán engedi tölteni,pedig regelve sem vagyok: [link]

(#5124) parkasz válasza Mike... (#5122) üzenetére


parkasz
senior tag

Ha megoldódik a driver probléma azzal a kártyával sem lesz gondod szerintem, persze a 680m szvsz jobb.
Ráadásul a cserén tuti bukni fogsz anyagilag.

[ Szerkesztve ]

(#5125) parkasz válasza parkasz (#5124) üzenetére


parkasz
senior tag

Netezés alatt én 39-42 fokot mérek a 680m-mel :K

(#5126) MésziGab


MésziGab
tag

Hali

Épített már be valaki dvd olvasó helyére plusz SSD foglalatot?
Jelenleg 1db 128 GB SSDés egy 500GB-os HDD van a gépben(Asus G75VW),vajon tudja még kezelni a plusz SSD-t?!

(#5127) Mike... válasza parkasz (#5124) üzenetére


Mike...
tag

Meg lettem győzve, 680m lesz a dologból.
Nincsen probléma egyébként, mert kicserélik nekem.

(#5128) Mike... válasza parkasz (#5124) üzenetére


Mike...
tag

680m-ből milyen van neked? Clevo?

(#5129) parkasz válasza Mike... (#5128) üzenetére


parkasz
senior tag

Muerte75 kolléga segített a beszerzésben, úgyhogy szerintem dell-es

(#5130) wanted5


wanted5
őstag

Egy kis helyzetjelentés, akit esetleg érdekel mi lett a vége a dolognak:

kedden visszavitte a futár, bevizsgálták stb. és ma szóltak, hogy majd jön a csere gép, úgyhogy tényleg volt valami baja, majd megkérdezem, hogy mi volt pontosan, hátha megmondják

remélem a másiknak már tényleg nem lesz semmi baja

(#5131) adatfalo válasza MésziGab (#5126) üzenetére


adatfalo
senior tag

Szerintem simán tudja, egyes gépekben viszont az optikai meghajtónál lévő sata lassabb mint a beépítetté, ezért érdemes átböngészni a netet, hogy melyik sata2-3.

www.adatfalodesign.hu

(#5132) pdw_ph


pdw_ph
tag

Sziasztok,
400-ért MSI GT70 mellett mi jöhetne még szóba? Csak új gépben gondolkodom. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#5133) NTonee válasza pdw_ph (#5132) üzenetére


NTonee
veterán

Ha tényleg csak új jöhet szóba, akkor 400ért van még Asus G751JT pl az iponon, vagy 440 körül megkapod a G751JY-t (ez jobban megéri).

[ Szerkesztve ]

(#5134) alces


alces
tag

Egy kis segítséget szeretnék kérni a tapasztaltabb kollégáktól. AW m17xr4 a kicsike (Kasya gépe, utólag is hálás vagyok neki hogy megvált tőle :)) , 500 HDD és 1 30 SSD. Az ssd az cache-ként volt használva, nem azon van az OS. Ráérő időmben gondoltam felrakom az Intel Rapid Storage programot, hogy RAID-be kössem a kettőt. Letölt, telepít, újraindít, összeomlik. Sem visszaállítás, sem a helyreállítás, nem akar találni boot eszközt...Végigfuttattam pre boot teszteket, mindent nagyon jónak talált.....
Lehet már az alapötletem sem volt jó??

(#5135) baro32 válasza alces (#5134) üzenetére


baro32
aktív tag

Igen eltaláltad az alapötlet hibás.
Tudtommal a RAID-et 2-ő teljesen egyforma meghajtó összekapcsolásával érheted el és a BIOS-ból indítható!
Amit te letöltöttél az csak egy SATA-driver ami szerintem bekavart.
Nincs tapasztalatom ebben csak tudom.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#5136) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Srácok a Toshiba Qosmio sorozata megszűnt?

(#5137) Muerte válasza alces (#5134) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ahoz hogy raid-be menjen újra kell raknod a rendszert de még előtte bios-ban is raid-be kell váltani ahci-ról.

(#5138) Muerte válasza Muerte (#5137) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ja,azt meg elfelejtettem hogy most azért omlik össze mert a Rapid storage eleve raid-be akarja indítani,állítsd először vissza bios-ból ahci-ra,mentsd le a cuccaid ami kell és aztán mehet raidbe a telepítés,de még az sem 100% hogy menni fog mert nem egyformák a vinyók.A rapid storage egy felesleges progi,csak fogja a gépet,bios-ból mindent be tudsz állítani.

(#5139) alces


alces
tag

Már átállítottam AHCI-ra. Semmi. Nem talál boot eszközt. Ellenőrizzem a kábeleket....Valamit nagyon elcsesztem....Minden bootolási lehetőséget kipróbáltam már. Legacy, UEFi semmi nem történik. Ha minden kötél szakad akkor WIN7 újrarak.... remélem az legalább menni fog....

(#5140) alces válasza lugosi (#5136) üzenetére


alces
tag

Nem szűnt meg. Jelenleg az X-70b fut. Régi kaszni, Intel+AMD belsővel, szokás szerint túlárazva...

(#5141) Muerte válasza alces (#5139) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Win7 telepítőlemez (ha van) és hibák kijavítása még visszahozhatja.

(#5142) lugosi válasza alces (#5140) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, ezt nem találtam. Kár, hogy ez gyengébb verzió mint amit korábban is forgalmaztak, az X70-A, amiben több ram és hdd volt.

(#5143) alces válasza Muerte (#5141) üzenetére


alces
tag

azon dolgozom éppen! nagyon küzd a helyreállítással! Ha újratelepítés lesz a vége, érdemes lehet a 30 gigás SSD az OS-nek???nem lesz kevés?? kösz a segítséget!

(#5144) Muerte válasza alces (#5143) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Szerintem kevés lesz 30GB,a friss rendszer még éppen elmenne rajta de hamar tele lesz majd a frissítésekkel együtt,progi meg már szinte semmi oda nem fog férni.

(#5145) MésziGab


MésziGab
tag

Milyen SSD-t ajánlatok egy Asus G75VW gépben?

Rendszernek és pár fontos programnak szeretném,most OCZ-t használok!

(#5146) Mikulásbá válasza MésziGab (#5145) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Abból milyet?
Semmi baj a OCZ-vel,a NASA is ezt használja.

(#5147) pdw_ph válasza NTonee (#5133) üzenetére


pdw_ph
tag

Köszi a választ. Miért jobb az Asus? G551-ben eléggé lehúztá(to)k a hűtést a saját topikjában, feltételezem a G751-ben ezt már javították? De amúgy, rendszeres karbantartás mellett melyik bírja vajon tovább?

(egyébként már nem csak az iponban van a JY, másmerre is akad 440ér. Az az igazság hogy még win8 is kell mellé, és 470 az igencsak feszegeti a lélektani határt...)

[ Szerkesztve ]

(#5148) NTonee válasza pdw_ph (#5147) üzenetére


NTonee
veterán

Az Asus G751JT/JY hűtése sokkal jobb megoldás, mint az MSI GT70-ben lévő. Az Asus G551-el meg összehasonlítani sem lehet, az nem gamer notebook bármennyire is annak állítja be az Asus. Az egy erős multimédiás gép, ami kompromisszumokkal játékra is alkalmas lehet. A G751 pedig igazi gamer masina.
A JY már egy ideje elérhető itthon több üzletben is, a JT viszont csak nem régen érkezett. Kicsivel olcsóbb megoldás, azonban gpu teljesítmény szempontjából a JY jobban megéri az árát. Ezt már neked kell eldöntened. Ha vásárolsz, akkor rossz hírű boltokat kerüld.

[ Szerkesztve ]

(#5149) pdw_ph válasza NTonee (#5148) üzenetére


pdw_ph
tag

Oké, köszi :)
Kb. júni elején lesz esedékes, addig még meglátjuk mi jön vagy mit akcióznak le...

(#5150) pdw_ph válasza NTonee (#5148) üzenetére


pdw_ph
tag

Ja még1: olvastam párezer hsz-t ebből, illetve a teljes G551 topikot nemrég. Ha az ember nem napokon át nyúzza a gépet, hanem mondjuk heti 2-3 alkalmommal mondjuk 4-4 órát, akkor mennyire életképtelen ötlet pl. a G551 hosszabb távon? Megadja magát 2 év után? Esetleg kibírja évekig rendszeresen takarítva, átpásztázva? Ilyesmi elvárások, hogy Ultrán fusson minden 4K-ben abszolút nincsenek,

Jelenleg még dilemma, hogy kiadjak e 400at egy gépre vagy elég e a ~250ezres kategória, mert gyerek, munka, család stb. mellett sajnos nincs már idő annyit kockulni.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.